loilvwood wordt nu door e televisie geregeerd (film)droom bestaat niet meer ien komt vanavond even terug RADIO \pföoramma i speelgoe vuurwerk TV morgen) ER li IERDAG 28 DECEMBER 1972 PAGINA 5 n Ka stad. EL een uit Ohio vond niet het waarvoor zij was ge ko naar zij vond de dood in Dod". Zo besluit een iow van NBC een repor- cht gjfer de onopgeloste moord jonge vrouw, Kathleen La d vermoord op het strand inta Monica. Een uur rij- m het „Hollywood-sign", mstaltige en bouwvallige ient op de heuvels rond de ir Capital of the world, o lollywood nog steeds aan eld wordt verkocht. d'Hamecourt gebeurtenissen, die typerend het Hollywood van nu. Op Boulevard, richting Beverly taan nog steed de tientallen die kaarten verkopen, die wijzen naar de huizen van larten geven inderdaad een route aan, maar de kans lat men aangekomen voor van Danny Kaye moet dat er al geruime tijd idere welgestelde familie Natuurlijk wonen er nog tiaar evenzo velen heb- wijk genomen naar rustiger de totale blanke be- Hollywood uitwijkt heuvels en Hollywood over- de negers. nog steeds de party's waar- lywood ook zo beroemd is De bijeenkomst voordat Hollywood-parade begint, ield is er zo een. avond zelf is het Palladium overvol, maar weinigen die -lijst staan aangekondigd zijn p. Pete Lupas is er. En als u door de ARA uitgezonden se- rnie" herinnert, dan weet u en wie Sue Ann Langdon is, itchell van Ironside en Sugar binson, Lassie zelf, José Fe- Micky Dolenz van de Mon- Frank Forguson van Peyton AME tater wordt gevuld met com- ezettingen maatschappijen naar de zijn gestuurd om reclame te hun serie. Het meeste baart de cast van Masli. Een die werd gemaakt van de gelijknamige film. aardige serie, die, op derlandse scherm niet tt. De tv regeert de parade, ook Hollywood regeert. cht sterren, nee. Of het twee oudjes van de parade zijn, Marjorie Main en Vi- n- toean, die hun leven nog arade hebben overgeslagen. rui; Of het zou Barbara Nichols moeten zijn. Eens een Academy Award win nares, nu rond de veertig. Zij heeft de Marylin Monroe-stijl, maar is ze ker twee cupmaten bij haar ten achter, zodat het zeer lage decoleté nauwelijks indruk maakt. Belangstelling bij de randfiguren is er overigens genoeg voor het bezoe ken van deze bijeenkomsten. Zo gaf Rod McKuen enkele dagen later een party wegens zijn thuis komst na een rondreis door Europa (de trip die hem ook weer in Nede- rand bracht). Het gebeuren veroor zaakte een complete verkeersopstop ping. Ook de opening van een mo depaleis in Beverly Hills zorgde voor een dergelijke toestand. „Voor het eerst in dertig jaar", zo schreef één van de kranten in Los Angeles, „zagen wij meer dan tien echte ster ren op een party". En dat was bij de opening van een modepaleis. Wie een somber bee*ld wil ophangen over de glamour wereld van Holly wood kan niet eenvoudig volstaan met te zeggener gebeurt niets meer in Hollywood. Dat is maar ten dele waar. De grootste filmstudio, Universal, heeft niet minder dan twaalf films in produktie en zes ko men er binnenkort uit. Maar weinig meters film van deze achttien pro- dukties zijn geschoten op het im mense territoire waarover Universal beschikt. Zo wordt Jesus Christ Su perstar, een film naar de bekende rock musical verfilmd in Israël en komt volgend Jaar pasen in de bioscopen. STUDIO'S Weinig wordt meer in de studio's van Hollywood gemaakt, omdat het elders in de wereld veel goedkoper kan. De onttakeling van voornamelijk de filmindustrie wordt geschoven op de vakbonden. De vakbonden willen zoveel mogelijk mensen aan het werk houden. Daartoe heeft men regels ontworpen, diezeggen hoeveel mensen op een filmset nodig zijn om alle ap paratuur te bedienen en klussen op te knappen. Een aantal dat tot een aar dige menigte overbodige mensen kan uitgroeien. De indrukwekkend grote gebieden, die bij voorbeeld Universal als stu dio-terrein beschouwt zijn boven dien niet meer zo bruikbaar en erg kostbaar. Men is verplicht erop uit te trekken en overal in de wereld op locatie te filmen. De negendui zend toeristen, die per dag op het Universalterrein worden rondgeleid door de westernstadjes, door de he renhuizen, de straten van Parijs en Londen, over de heuvels en langs de forten waar de westerns worden uitgevochten, dwalen rond in een groot 1 „Je kunt Amerikanen niet meer met een namaak Parijs opschepen als er zoveel Amerikanen per jaar naar Europa op vakantie gaan", zegt een Universal-medewerker. die de stroom toeristen aan zich voorbjj ziet trekken. Toch vertellen de charmante hostesses nog enthou siast waarvoor en waartoe dit alles dient. Negenduizend man sterk (a ADVERTENTIE Burgtsteeg? Leiden. Telefoon 01710-20272 Een van de trouwe party bezoekers in Hollywood is de filmhond Lassie. raison van vier dollar per persoon) marcheren op hoogtij dagen door de kleedkamer van Lucille Ball, een kleine bungalow. Negentig procent gelooft wat hij ziet. Tien procent heeft zijn twijfels. Terecht, want noch Lucille Ball, noch iemand anders kan de pren- tentie hebben zo'n kleedkamer op te eisen. Ster-allures zijn iets van voorbije tijden. GEEN GELD „De laatste romanciers zijn uit de leiding van de filmindustrie verdwe nen. Er wordt nu gerekend. Iedere dollar die uitgegeven wordt moet verantwoord zijn. Wie de ster wil spelen kan beter thuis blijven, want daarvoor is geen geld", zegt dezelf de employé. Zo wordt er gewerkt aan de «mie- back van Audrey Hepburn. Audrey moet daarvoor vele maanden wer ken in Londen en Rome. Zij wilde die maanden haar man Andrea Dobti bij zich hebben op kosben van de firma. Zeven dagen Londen, worden voor hem betaald, besliste de maatschappij. Het wordt overigens een film in de Hitchcock traditie met naast Au drey Terence Young. Kathleen La Chance is dood. Waar schijnlijk is dat zij in dit Holly wood achter een niet te verwezen lijken droom aanjoeg. De droom be staat niet meer. De business nog weL NEDERLAND I 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 EO-Kinderkrant (E.O.) 19.30 Land Inzicht, vragenspel (E.O.) 20.00 Journaal (NOS) 20.20 Nader bekeken aktualiteitenrubriek (E.O.) 20.45 Valerius Gedenkklank: koorzang (E.O.) 21.20 De Waldensen, documentaire film (E.O.) Een programma over de groep reformatorische chris tenen in het bergland van Noord-Italië. 21.55 Tenslotte (E.O.) 22.00 Het gat van Nederland (VPRO) 23.15 Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Dier en Vriend, TV-serie (NCRV) 19.30 Beter samen: programma over onderlinge hulpverle ning (NCRV) 20.00 Journaal (NOS) 20.21 Rien van Nunen: Even terug bij u thuis, TV-film- portret (NCRV) Fragmenten uit het televisiewerk van Rien van Nunen die met reuma is opgenomen in de Noordwijkse kli niek „Sole Mio". 21.35 De zonen van Jan Zwart, muzikaal filmportret (NCRV) 22.00 Zorgen voor de mens van morgen: medische gesprek ken (NCRV) 22.50 Journaal (NOS) Ard Schenk, Ans van Gerwen en AJax werden gisteravond in AVRO's Sportpanorama uitge roepen tot sportman, sport vrouw en sportploeg van het Jaar. Daar valt weinig op af te dingen. Hoofdpersoon van de uitzending werd nochtans Peter Post, die overrompeld werd met een „Dit is uw leven"-uitzen- ding. Ruud ter Weijden. die een kleine twintig mensen langs Peter Post joeg met een haast die Peter Post wel op de tocht moest zetten („Het doet in eerste aanleg misschien wat gehaast aan", zei Ruud ter Weijden met grote zelfkennis), deed dat met de nodige zwier, al kwamen de gasten en hun verhalen er daardoor wat be kaaid af. Peter Post ls de padvinderij uitgezet, kregen we te horen. Daar kwam hopman Johannes Janus al opdraven, om dat even haarfijn uit te leggen. Het was na mijn tijd, vertelt de hopman, in mijn tijd was het niet gebeurd. Dank u wel, roept Ruud ter Weijden, ver volgens werd Je slagersknecht. Peter, en wie hebben we daar?.... Ik hou er wel van, een beetje tempo, maar het gevolg was wel dat het minder een „Dit was uw sportleven" van Peter Post werd, dan het showen van de ijver en speurzin van AVRO's Sportpanorama. Peters moeder opende de rij, Peters vrouw sloot de rij, daar tussen door kregen we onder meer Gerrit Schulte, Rik van Looy en Fritz Pfenninger te zien, de drie koppelgenoten van Peter Post, in chronologische volgor de. Daardoor werd het ook een beetje grote verzoendag: Rik van Looy liet zich als een gentleman niet uit zijn tent lokken over zijn breuk met Pe ter Post, en Pfenninger was zo sportief geweest toch op te ko men draven uit Zwitserland, ook al koesterde hij nog een vete met Post. Aardig was ook, te zien welke renners Peter Post, de keizer der zesdaagsen, toch nog hoger aansloeg dan zichzelf. Hij maakte even de indruk heel verguld te zijn met de komst van Rik van Looy, en applau disseerde zelfs (wie ben ik dat ik dit mag beleven?), nadat Eddy Merckx op film een aan tal lovende woorden had afge stoken. De AVRO had er, kortom, werk van gemaakt. In de zaal zaten vele coryfeeën uit heden en verleden die we zelf moch ten proberen te herkennen, en tussen de bedrijven door wer den de prijzen uitgereikt. De „Jaap Eden" als laatste, aan hét danspaar Schenk-Van Ger wen. Eerder ook de gouden speld van de Nederlandse Sport Federatie aan wereld kampioenen Ajax, Hennle Kui per en Ton Sij brands. Mr. jhr. Feith zei tegen Johan Cruyf f„Een captain ls een .chone zaak" (en schenkt de burger veel vermaak, zou lk daar aan toe willen voegen) waarna hij tegen Hennle Kui per zei, dat deze zich als een goed sportman gedragen had. Waar kon dat anders op slaan dan op het feit dat Kuiper op de dag nadat Israeli's in Mün- ohen vermoord waren, toch ;tartte en goud behaalde? Dat was dan weer een beetje pijn lijk voor presentator Dick van Rijn, die immers als enige Ne derlandse sportjournalist in het gouden boek van de Joodse Raad werd bijgezet, omdat hij uit München was teruggekeerd naar Nederland. Zo viel er gisteren een boel te beleven, als Je maar goed oplette en je ogen de kost gaf. Het enige wat Je Je kon afvra gen was of zulke speeches als van mr. Feith nu werkelijk nog altijd op dezelfde oubollige manier m elkaar moeten zit ten. Tachtig Jaar geleden werd Jaap Eden op precies dezelfde manier gehuldigd. De sport is sindsdien met sprongen voor uit gegaan, de speeches maken nu al een eeuw lang pas op de ilaats. „Dames gaan voor" was op de andere zender een aardig pro gramma, waarin geëxperimen teerd (en daarna natuurlijk gediscussieerd) werd over het spelen van Jongens met meis jesspeelgoed en van meisjes met Jongensspeelgoed. Een jon getje prefereerde poppen en ander meisjesspeelgoed. Het hoge woord, dat iedere kij ker nu in zijn achterhoofd koesterde, was natuurlijk: ls dit nu een homofiel jongetje in de dop, Ja of nee? Als hoog woord kwam het er niet uit. Ik vond het in ieder geval een jongetje met een grote per soonlijkheid, want hij verklaar de zich onbevangen een voor stander van poppen en hield daar ook aan vast, of de an dere kinderen dat nu gek von den of niet. Wat er ook uit hem groeit, hij zal het later ver brengen. NICO SCHEEPMAKER ken. NCRV: 11.00 Rien van Nunen komt avond (Nederland n, 20.20 uur) terug bij u thuis. Op het toppunt van zijn populariteit sloeg het noodlot bij hem toe. de reu- Als televisie-acteur 1 waaraan Van Nunen lijdt al een grote handicap, maar toen hij enkele jaren geleden in zijn ;omse huis van een trap en zijn heup brak, was de 'keicarrière afgelopen. De materiële ellende diende ziah na enige tijd aan. De op- van Willem Duys om Rien van Nunen, die op het ogenblik n Noordwijkse kliniek ver blijft, een kaartje te sturen be tekende wel een morele stemi, de acteur werd daar fi nancieel niets wijzer van. Van avond gaat de NCRV dan een Van Nunen-documentaire uit zenden. In samenwerking met het on langs gestichte fonds Vrienden van Rien van Nunen hoopt men se avond een bedrag bijeen te brengen, dat de acteur in één p uit de zorgen zal tillen. Op foto Rien van Nunen in zijn VRIJDAG 29 DEC. 7.20 (S) Dag met FM-kanalen. 7.00 AVRO. 12.00 22.30 Nieuws. 22.40 (S) een sportprc gramma met veel muziek. 23.55- Nleuwa. in. en FM-kanalen.7.0 SOS. 17.30 KRO. 19.0 VPRO. 19.50 NOS. 20.00 VPRO. 21.0 Klassieke kamermuziek. 9.20 Pedago- Oj 1'~v" ".35 Waterstanden. VARA. 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) klassieke muziek (gr.). 7.30 Nieuws. 7.41 Echo. 7.50 (S) klassieke moderne muziek (gr.). 8.24 Ove: Nieuws. 11.03 Popcorn. 12.00 Nieuws 12.03 Bij Barend. 13.00 Nieuws 13.03 De internationale hitparade. 14.00 Nieuws. 14.03 Felix Meurden, met O.A. Europees Popparlement. 15.00 Nieuws. 15.03 Wereldtoppers. (16.00 Nieuws.). 17.00 Nieuws. 17.03 Radio- Journaal. 17.06 Postbus 700: Verzoek- platenprogrnmma. 18.00 Nieuws. 18.02 Joost de Daayer Show. 19.00 Nieuws. 19.02 Verzoekplatenprogramma. 20.00 Nieuws. 20.02 Dr. Wiener's Meat Show. 21.00 Nieuws. 21.02 Gevarieerd muziekprogramma met o.a. The Jall Cats Corner en De Soft Mchlne. (22.00. 23.00 en 24.00 Nieuws en ac tualiteiten; 22.55 Mededelingen.). platen. 10.00 S) Voor 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.). (11.00 Nieuws: 11.03 Radiojournaal). 11.30 (S) Moderne kamermuziek. 11.55 Beursberichten. 12.00 Informatief programma. 12.30 Uitzending voor de landbouw. 12.40 (S) Lichte grammo- foomnuzlek. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nieuws. 13.11 Dingen van de dag. 13.25 Toeristische inforj- matle uit binnen- en buitenland. Renaissance (opn.) 14.35 buren. 15.00 (S) Zoeklicht land: reportages 1 Nieuws.). 11.00 Voor de 12.26 Mededellngei tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.4112.5 Echo. 13.00—13.05 Raden Nederland 1 KRO: 15.3016.40 (K) Kinderpro gramma. NOS: 18.45 (K) Tl-ta-tove- (S) Licht orkest solisten. 18.30 Nieuws. 18.41 Ac- NOS: 20.00 (K) Journ KRO: muzikaal 20.20 (K) Alias Smith en Jones, tv- film. 21.10 (K) Een eenvoudige doch 2.50 (K) Journ. Schooltelevisie. analyses, reportages, achtergrond- vandaag; 18.20 Uitzending 5'70. 19.00 Thuis van huls? Kla •eld over Finland en Portugal, l! ;n serie gesprekken VPRO-vrijdag konsert: moderne mu ziek. 21.00 Amusementsmuziek. 22.40 Anton van DuinkerkenChristen en herinneringen. 23.35 (S) 9.45 klassieke 23.5524.00 (K) Journ. TROS: 19.05 (K) Ca 3. tekenfilm. 19.10 (K) Flipper de Jeugd. 19.30 Zorro i tijd. 20.00 Zingende 21.20 (K) De FBI Spionage. TV film. 22.10 (K) Typisch Engels. Ln formatieve film. NOS: 22.50 (K) Ui de Kunst.. 23.20—23.25 (K) Joum.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 5