VIP auesaar agenda ANDERE TIJDEN RELEASf Twee ongelukken f in Voorschoten edo na rust beter dan inbraak in herenstraat Gesprek hervormden waterpolo en gereformeerden over samenwerking Geen kerst met duivel op schoot Wim was bijna 12 uur zoek ZATERDAG 23 DECEMBER is7 )E 1 Gevraagd ter uitbreiding van onze Servicedienst WASAUTOMATENMONTEUR Gevraagd wordt zelfstandig te kunnen werken (ook aansluitingen) Ervaring in de branche en rijbewijs BE. Geboden wordt een werkkring met uitsluitend jonge mensen en goed salaris. HANDELSONDERNEMING Nieuwe Beestenmarkt 15-20-21 - 23 Telefoon 42713—41032 en 49345 Leiden In Zoeterwoude bracht een aantal mensen de kerst al rennend door. Een verfris sende bezigheid bij al dat eten. De kerst-crossers hadden het best naar hun zin. Geslaagde roodenburg Tl 4 4RT F.M Vnnr pen naur linn- VOORSCHOTEN In Voorscho ten zijn tijdens de kerstdagen twee ongelukken gebeurd. Gisteravond cm half acht reed een 21-Jarige bromfietser in de Raadhuislaan fron taal tegen een auto die bestuurd werd door 'n 24-jarige maai. De brom fietser is met een hersenschudding èn een beenwond naar het Diacones- senhuis in Leiden gebracht. De brom fiets was geheel vernield en de auto zw aar beschadigd. Om half elf 's avonds was er een ei nstige aanrijding op de Leidseweg. Een personenwagen, bestuurd door een 49-jarige automobilist werd ter hoogte van huize Berensteijn inge haald door een auto met drie inzit- LEIDEN Bij een inbraak in een woning aam de Herenstraat is in de nacht van zondag op maandag een bedrag van vierduizend gulden buitgemaakt. De daders zijn de wo ning binnengekomen door verbreking van een deur aan de achterzijde. Ze gingen er vandoor met twee geldkist jes, die in een kast in de huiskamer waren opgeborgen. tenden. In het midden van de Leid seweg ligt een vluchtheuvel met zuil. De eerste auto raakte de rand van de vluchtheuvel, sloeg over de kop eri kwam geheel vernield tot stilstand De bestuurder en zijn 50-jarige vrouw hadden slechts lichte schaaf wonden. De andere auto, bestuurd door een 32-jarige Marokkaan uit Leiden sloeg tegen de verkeerszuil en kwam tussen geparkeerde auto's door tegen een tuinhek tot stilstand. De bestuurder werd uit de auto ge slingerd en moest met een zware hersenschudding en glas en schaaf wonden naar het Diaconessenhuis in Leiden, evenals de beide inzittenden. Beide auto's waren geheel vernield. Een geparkeerde auto werd ernstig beschadigd door de verkeerszuil die over de weg werd geslingerd. Kerst-Inn in Z'woude ZOETERWOUDE De Kerst-Inn, die de afgelopen dagen in de Zoeter- woudse domineeswoning en in club gebouw Ons Huis is gehouden, heeft vele mensen weer een gezellige tijd bezorgd. De vele eigengebakken taar ten smaakten uitstekend en de luis terliedjes van Joop Mackembach en het kerstconcert trokken aardig wat publiek. Behalve op een hoop Hollandse vermakelijkheid moesten de bezoe kers hun aandacht ook even richten op de narigheid elders in de wereld, daar zorgde de werkgroep „Vrede" wel voor. In Sassenheim, Warmond, Voorhout, HAARLEM Voor een paar hon derd toeschouwers speelden EDO (tweede klas) en het Leidse Roo- denburg (eerste klas) zondag in Haarlem-Noord een vriendschappe lijke partij voetbal. Deze werd met een score van 41 door de thuisclub gewonnen. Vooral in de tweede helft bij de rust was de stand nog 11 ■waren de gastheren goed op dreef en viel er van het klasseverschil niels te merken. De strijd tussen EDO en Rooden- burg droeg een sportief en aantrek kelijk karakter. Na twintig minuten spelen kwamen de gasten door Den Os het eerst aan scoren toe: 01. Twee minuten voor de rust werd de Haarlemmer Herman Kamoen in het strafschopgebied gevloerd en de daarvoor toegekende penalty werd door Van der Lubbe in de gelijkma ker omgezet: 11. In de tweede helft kwam EDO na tien minuten door Kamoen op winst (21) en liep nadien door Hekelaar en Koenekoop nog tot 41 uit. Rijnsburger Cor de Koning gaat weer naar Wenen RIJNSBURG De Rijnsburgse bloemen arrangeur en -decorateur Cor de Koning heeft ook dit Jaar weer van de Vereniging "De Neder landse Bloemisterij" opdracht ge kregen de concertzaal, waarin de Wiener Philharmoniker op 1 Januari het traditionele nieuwjaarsconcert geeft, met Nederlandse bloemen te -m -m -m nog tot ii uit. SASSENHEIM Op uitge breide schaal zal er in de ge meenten Sassenheim, Warmond Voorhout en De Kaag een ge sprek plaatsvinden tussen her vormden en gereformeerden. Er is sinds enige tijd tussen afge vaardigden van de verschillende kerkeraden reeds een gesprek gaande. Dit contact is ontstaan uit gesprekken tussen de her vormde gemeente in Sassenheim en de gereformeerde kerk in Sassenheim, welke laatste pas toraal ook verantwoordelijk is voor de gemeenten Warmond. Voorhout en De Kaag. De her vormde gemeenten uit deze laat ste plaatsen hebben zich bij de besprekingen in de zgn. regio commissie gevoegd. Deze regio-commissie heeft met betrekking tot een eventueel sa mengaan op diverse terreinen een drietal vragen opgesteld, die in zo breed mogelijke kring be sproken dienen te worden. Het liefst in gemeenschappelijke ge spreksgroepen van gereformeer den en hervormden. Men ver wacht dat twee gesprekken per gemeente over de opgestelde vragen voor enige duidelijkheid kunnen zorgen. De vragen waarover de ge spreksgroepen zich moeten bui gen zijn: 1. Vindt u, dat ons geloof in Jezus Christus 'n stimulans moet zijn tot een duidelijke samen werking van de Gereformeerde en de Hervormde Kerk in onze gemeenten? Als dit zo is, hoe zou dan volgens u deze samenwer king gestalte moeten vinden? In Eredienst en Woord en Sac rament, in het Pastoraat en de Catechese, in maatschappelijk opzicht en wellicht nog anders? 2. Vindt u dat de eigen iden titeit moet verdwijnen of Juist gehandhaafd dient te worden om de voorgestelde samenwer king te bevorderen? 3. Hoe ziet u predikanten en kerkeraden praktisch samen werken, op welke terreinen? LEIDEN In de landelijke jeugd- waterpolocompetitie is LZ'86 gepro moveerd naar de B-klasse. De Lei- denaren bleven in hun afdeling onge slagen door een 2-5 overwinning in de beslissende wedstrijd tegen naas te concurrent Katwijk. In de promo tiepoule speelde LZ'86 tegen KZC en GZC-B. LZ'86 won de uitwedstrijd in Beverwijk tegen KZC met 3-4 door doelpunten van Dik Kloos, Joop Sie- ra, Jaap Bakker en Jan de Graaf. Doordat GZC-B en KZV tegen el kaar gelijk speelden, hadden de rood-wit-blauwen aan een gelijkspel tegen GZC-B voldoende voor promo tie. De Leidenaren wonnen echter ook de laatste ontmoeting, zij het krap, met 3-2. De Leidse goals wer den gescoord door Joop Siera (2x) en Fried Elzenga. Wielrennen Dieter Kemper heeft gisteravond in de met 12.000 toeschouwers uitverkochte Westfa- lenhal in Dortmund de grote kerst- prijs voor Stayers gewonnen. Kern- per werd in de wedstrijden over 20 en 25 kilometer tweede en won de rit over 30 kilometer. De Belg Verschueren, de wereldkampioen werd tweede en Cees Stam (Neder land) derde. Desit vierde. De sprin- tersprijs leverde een overwinning op voor wereldkampioen Robert van Lancker (Belg) voor de Amerikaan Tim Mountford, die overigens ook 18 punten verzamelde. De Nederlan der Loevesijn werd vierde. Dit concert wordt in Eurovisie-ver band uitgezonden en wordt doorniet minder dan 200 miljoen televisiekij kers beluisterd. Vanzelfsprekend zien zij dan ook de fraaie bloemen- toeven en toneelversieringen van de bekwame Rijnsburger. De bloemen worden vanuit ons land per vliegtuig naar Wenen gezonden: tulpen, hya cinten, narcissen, rozen, chrysanten en vele andere soorten. Cor de Koning en zijn echtgenote zijn, doordat ze nu al jaren de zaal versieren, welkome en graag gezie ne gasten in Wenen. Ze zijn kind aan huis bij de meest vooraanstaan de autoriteiten uit de stad. Dat een dergelijke geste van de Vereniging "De Nederlandse Bloemisterij" een machtige propaganda is voor het produkt en voor ons land staat wel vast. Vliegers vrij KOTONOE De vijf Ne derlandse vliegers en monteurs die ruim vijf weken gevangen hebben gezeten in Kotonoe in de Westafri- kaanse staat Dahomey omdat zij bo ven 't presidentiële paleis hadden ge vlogen tijdens een testvlucht van helikopters zullen vrijwel zeker van daag vrijkomen. Weliswaar hadden zij vanmorgen hun paspoorten nog niet terug, „maar" verzekerde mon teur Van Dijk ons telefonisch „er is 99 procent kans. dat wij vandaag weg mogen". De toch nog vrij plotselinge vrijla ting door het militair bewind van Dahomey is het gevolg van grote druk van Nederlandse en Franse zy- de op de regering in Kotonoe. Luchtruim gesloten De Britse luchtvaartmaatschappij BOAC heeft bekendgemaakt, dat zij haar vluch ten naar Zuid-Afrika over Egypte gaat leiden, zulks als gevolg van het besluit van de Libische regering het Libische luchtruim te sluiten voor vliegtuigen naar en van Zuid-Afrika. Behalve de BOAC vliegen ook de KLM, de Westduitse Lufthansa, de Belgische Sabena en de Italiaanse maatschappij Alitalia op Zuid-Afri- LEIDEN Een groot aan tal ruiiten heeft het in het afge lopen kerstweekeinde in Leiden moeten ontgelden. Van twee sekswinkels werden de ruiten in geslagen met een ijzeren staaf. In beide gevallen was aan de staaf een enveloppe bevestigd, met de boodschap aan de ex ploitanten van de seksboetieks om "geen kerstfeest te vieren met de duivel op schoot". Van de sekswinkel aan de Haven, werd een ruit van perspexglas ter waarde van ruim zevenhon derd gulden stukgeslagen, die Juist was aangebracht omdat deze onbreekbaar zou zijn. Van een sigarenhandel annex seks winkel in de Morsstraat werden vier ruiten vernield, waardoor een schade van driehonderd gul den ontstond. Voorts werd een grote ruit ver nield bij het Bureau Algemene Studenten Arbeidsverlening aan de Kaiserstraat. Van dit bureau werd ook de lichtreclame stuk gegooid. Van een winkel in huis houdelijke artikelen op de hoek van het Kort Rapenburg en de Boomimarkt werd gisteravond een ruit ingedrukt en van een rijwielhandel aan de Turfmarkt werd ook een ruit vernield. De politie heeft twee ruitentik kers in de kraag kunnen pak ken. Een 22-Jarige Leidenaa-r werd namelijk betrapt op het inslaan van een ruit bij de Ge meentelijke Sociale Dienst aan het Steenschuur en een 16-Jari- ge jongen uit deze stad bij het intrappen van een ruit bij het Gewestelijk Arbeidsbureau aan de Oosterkerkstraat. De driejarige Wim weer bij zijn moeder. AMSTERDAM Het drieja rig Amsterdams jongetje Wim van Merkestein is op eerste kerstdag bijna twaalf uur zoek geweest toen de auto van z'n va der waarin hij zat werd ge stolen. politie neemt aan dat het met om het kind te doen is ge weest. Het slapende Jongetje moet de dieven in grote verle genheid hebben gebracht. Zijn vader had de auto met draaiende motor laten staan toen hij de moeder even ging halen die had gewerkt. Een direct ont ketende grote speuractie had geen succes. Na het verspreiden van het sig nalement van Wim onder meer via de radio werd het jongetje gevonden voor de deur var? een ziekenhuis. Korte tyd later werd daar dichtbij ook de auto aangetroffen. Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Inlichtingen Wie bij de spoorwegen (of aan verwante ondernemingen) werkt moet zorgen dat hij niet op al te vriend schappelijke of vijandelijke voet met de burgemeester van zijn woonplaats raakt. Er is namelijk een ministe riële beschikking, waarin staat dat de chef van de spoorwegrecherche aan burgemeesters om verklaringen omtrent het gedrag van personeels leden en aspirant-personeelsleden, kan vragen. Als Je iets slechts uit vreet zou de burgemeester van Je woonplaats, die Je van horen zeggen kent, kunnen gaan verklaren waar om je het nou hebt gedaan. En het lijkt me, dat het personeelslid dat beter zelf kan doen. De lijst met ondernemingen die nu onder deze burgemeesters-ondervraagbeschik- king vallen bevat 21 maatschappijen waaronder West-Nederland, de NZH en Maarse en Kroon. Anti-doorlig 3m Nederland, het Leidse bedrijf dat vooral bekendheid heeft gekregen door z'n computers, heeft een anti- doorligkussen op de ziekenhuismarkt gebracht. Eerste gedachte: nou, dat is prettig voor die mensen die lang in bed moeten liggen en daardoor helemaal beurs warden. Maar dat was geen argument voor 3m om het kussen op de markt te brengen. In het persbericht legt de firma louter en alleen nadruk op de financiële voordelen van het kussen. Zo van: doorliggen is duur, dus we moeten de kosten drukken. Dat het kussen te vens bevorderlijk is voor de algehe le toestand van de patient is een prettige bijkomstigheid. Het kussen is een met vloeistof ge vuld en is 40x40x4 cm groot. Het kan onder uitstekende, botachtige li chaamsdelen worden geschoven. Het kussen is alleen voor ziekenhuizen en revalidatiecentra bestemd, waar een doorgelegen patient nogal wat extra verpleeghulp (is duur) vergt. De aanschaffingskosten voor particu lieren ligt te hoog, misschien kun nen de plaatselijke kruisverenigin gen ze aanschaffen en ze aan patiën ten verhuren. Kruit De ramp dn de Muidense kruitfa briek enkele weken geleden, heeft in een Leids huis weer een hoop her inneringen wakker geschud. Aan het Jacques Urlusplantsoen woont me vrouw Roelfien Bos-Strickling (76), die tot zo'n twintig Jaar geleden ver slaggeefster in Leiden was. Ze belde ons op om wat oude krante- artikelen van voor de oorlog te laten zien. Daarin worden de heldendaden van haar vader, Jan Strickling, vermeld. In 1883 was er namelijk ook een ont ploffing in de fabriek, wat zich in de loop der jaren wel vaker voordeed. Jan Strickling was toen gelegerd in Muiden en was de enige dappere, die het terrein van de fabriek opren de en daar al het mogelijke deed om erger (er vielen zestien doden) te voorkomen. Zo ving hij in z'n muts rondspattende vlammen op die in openstaande kruitvaten dreigden terecht te komen. Het vermakelijkste fragment uit de spannende kranteverslagen vind ik nog het moment dat Stirckling, die kok is, uit de keuken komt rennen en aan de luitenant verlof vraagt om naar de ontploffing te mogen gaan kijken. Hij omklemt op dat moment een soeplepel. Hij krijgt van de luitenant opdracht om een van de andere manschappen op te zoeken en aan hem de soeplepel over te dragen. Strickling, die de rest van z'n leven de naam "held van Muiden" meedroeg, heeft tot 1942 in Leidschendam gewoond, waar hij overleed. Pech Dan is er weer een nieuwe pech-on- derweg-cursus van de ANWB die maandag acht Januari in de Techni sche School aan de 5 Meilaan begint. Opgeven in het ANWB kantoor aan de Breestraat. Brand De kerstkaarsen zijn nog niet uit of de brand moet in de kerstbomen. Dat gebeurt in Warmond op 2 Janua ri onder toezicht van de brandweer. Kinderen die him boompje inleveren krijgen een attractie- Er zou toch eens een onderzoekje moeten worden gepleegd naar de le vensduur van een kerstboom in een plantenpot. Als we dat voor elkaar kunnen krijgen hoeft er geen enkele boom meer te worden verbrand. Trouwens nog een merkwaardig be- Woensdag Kreatlef Sentrum (Breestraat kamerbewoners 8.30 Jaardensoc. Humanltas RHI j fe Breestraat 19 Jeugdhaven. jeu ap; fè 7.30—10.30 uur nam. Oegstgeest Kennedylaan 11) p matle-avond Baha'l 8 uur nam. g Dijkstraat 2a Spreekuur Donderdag Snouck Hurgronjehuis (Rapect 61) Afscheidsreceptie dokter Va: phen 46 uur nam. Morsweg 10 Werkgi fc; Kreatief Sent-rui straat fè 7.30—10. Breestraat 19 Socii kamerbewoners Breestraat 19 dioapten 25 i Apothekers De avond-, nachtdienst wordt l en maandag *ot 8 uur voorm. w nomen door Centraal-apotheek, straat 74. apotheeTc Voorschoten seweg en apotheek Oegstgeest, 1 minapark 8, van maandag 8 i m. tot dinsdag 8 uur yenapotheek. Haven Leidseweg, va ,:rfc •ten, apotheek Van Breest Loevestein 6. Leiderdorp. Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau rechtskundige bijstand Adres Leids Volkshuls dijk 33 Openingstijden: dagelijks] maandag) en donderdagavond|I-^ Gezinsverzorging Aanvragen hulp hejaurden en durig zieken en gezinsverzorging I 6ingel 8 tel 24800 9-10 uur Aanvragen vooi nalve dagen; cerkerkelljke opleidingsschool voc zinsverzorging, Rijnsburgerweg 8( 55336 voorm 9—10 uur Dienstverlening Humanltas, La gracht 246a. Spreekuur maandag 2.30 nuur nam., woensdag 9.30- voorm. tel 26277 Release Hulpverleningsdienst Release: ve Rijn 20a, tel. 24555 Maandae derdag ook 15-18 ÜJkhedeD verkereD bereikbaar K richt uit Noorwegen, waarheen col lega Henk de Kat is geemigreerd. In dat bomenrijke land kosten de kerstbomen negen gulden vijftig. En in Nederland, volgens de laatste be richten, drievijftig. LEIDEN Met ingang van Ji ^er< ari gaat de stichting Release Lei haar openingstijden veranderen, nu toe was Release dagelijks bei m ve in het weekeinde open van 's middags er van 8-10 Deze tijden worden per maandagavond van 8 tot 10, dom dagavond van 8 tot 10, zaterdagn dag van 2 tot 5. Adres: NieuweI 20 A. Zou 't kunnen? Een kerstboompje kweken in de vensterbank? Of toch maar liever de brand erin? Deze tijden zijn gekozen, gebleken is, dat dit de uren waarop de meeste mensen langs men. De vrijgekomen tijd heeft lease nodig om beter dan tot nu problemen, die uit de hulpverlei 1 naar voren gekomen zijn, om te ten in voorstellen en eisen ter vei tering van het functioneren van huidige "officiële" hulpverlenende instanties. Voor alle acute problemen blijft lease dag en nacht telefonisch reikbaar, waarbij men op een matisch antwoordapparaat dring de mededelingen kan doer- en men kan horen wie wel direct reikbaar is. I» Evt

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2