Igemene soepel mgs koploper He Haghe: 9-6 Teleurstellend optreden Danaiden LEYTHONAC DIEPER IN DE ZORGEN Rob Meyer beslist spannend duel L Leidenaars vallen na sterke start tegen Het Zuiden ver terug OOK CIRCUIT VAN SEBRING TE ONVEILIG Eerste korte- baanwedstrijd in Friesland DELTALLOYD IN HALVE FINALES ELROPA CLP 'SDAG 27 DECEMBER 1972 246) UK LEIDEN Na de overtuigende 6 overwinning in Rotterdam heeft De Danaiden in de return zaterdagavond in de Vijfmeihal tegen Het Zuiden danig teleur gesteld. Alleen in de eerste tien minuten draaide de Leidse op volle toeren, daarna zakte de equipe van Gerard Bos naar een bedenkelijk ni veau terug. Het Zuiden profi teerde daarvan door via een 2-3 voorsprong bij de rust met 3-4 de overwinning naar zich toe te trekken. Alleen Gerard Bos be naderde zijn vorm. Hij zorgde dan ook voor dat de sterke start van De Danaiden werd be kroond met een 2-0 voorsprong. scoorde Bos de openings treffer, Eric Filemon nam de tweede treffer voor zijn reke ning. Weliswaar halveerde Goettsch al vrij snel die achter stand, doch niets wees er op dat moment op dat De Danaiden .'n off day zou krijgen. Wel licht zou de wedstrijd beslist zijn als een doelpunt van aan voerder Gerard Nap niet om on begrijpelijke redenen werd af gekeurd. In plaats van de tegen stander de knock out toe te brengen, viel De Danaiden nu zelf sterk terug. Nap en Van Nierop werden uitstekend ge schaduwd door Van Kerkum en Van Krieken, het schieten van afstand begon veel te wensen over te laten en ook het aantal reële scoringsmogelijkheden verminderde, naarmate de strijd zich voor de Leidenaars voortsleepte. Het zeker niet oots spelende Het Zuiden kon daardoor de scepter van De Da naiden overnemen en via Kor- peraal (van afstand) en Van Kerkum een 2-3 voorsprong ne men. De tweede helft leverde alleen nog een flinke dosis spanning op. Van kwaliteit was bepaald geen sprake meer. Toch kwam De Danaiden nog eenmaal terug. Andermaal via Gerard Bos, die 3-3 aanteken de. Het volgende kwartet Nap/ Van Nierop/Irma van Nierop/ Marian Nap maakte zich ver volgens echter nogal eens schuldig aan de nodige plaats- fouten. Bij Het Zuiden werd de aanval gedragen door Theo Korperaal. die overigens goed in bedwang werd gehouden door Gerard Bos. Getweeën vochten zij een interessant duel uit, dat het aantrekkelijkst ge noemd kan worden van de ma tige korfbalwedstrijd. Het was dan ook "dramatisch" dat Juist Bos een strafworp veroorzaak te, waaruit Korperaal enkele minuten voor tijd de beslissen de treffer scoorde. Een moge lijkheid om van de viermeter- stip te scoren liet Gerard Nap onbenut, daarmee het uit vorm zijn van de Leidse aanval nog eens onderstrepend. De Danaiden kon als excuus aanvoeren dat het Wim Brug man, Nieske Bergsma en Elly Locher moest missen. Vooral het dameskwartet bleek daar door ernstig verzwakt. Eric Filemon van De Danaï den ziet 'n doelpoging mis lukken. Trudy Nap vecht ver volgens een duel uit met Theo Korporaal (2) van 't Zuiden om de bal weer te rug in de Leidse gelederen te krijgen. (Foto Jan Holvast) NEW YORK (AFP) De 12 uurs race van Sebring zal volgend Jaar waarschijnlijk niet worden gehou den. Het is zelfs twijfelachtig of dit oudste van de drie Amerikaanse autoraces tellend voor de wereldkam pioenschappen merken nog ooit zal worden georganiseerd. Het circuit in Florida voldoet namelijk niet meer aan de veiligheidseisen die war den gesteld. Vergeefs heeft Alec Ullman, organisator van de race, ge tracht geldschieters te interesseren in de bouw van een nieuwe baan. NI JE LAMER (ANP) De Friese ijsvereniging Nye Lamer heeft gis teren voor een schaatsprimeur ge zorgd door de eerste kortebaanwed- strijden van het seizoen op natuurijs te houden. Langebaansprinter Piet de Boer uit Jellum zegevierde voor Mathijs Kuiper uit Oldeholtwolde, Koos van der Meulen uit Eindhoven, Anne Brouwer uit Oudehorne en Ferrie de Boer uit Bellum Er waren 19 deelnemers. Voetbal Het Nederlandse Jeugdelftal is zaterdagavond als laatste geëindigd in het vierlanden- voetbaltoernooi. dat in Las Palm as werd gehouden. In de ontmoeting om de bezetting van de derde en vier de plaats verloor Nederland met 0—1 van de Schotse jeugd. Las Palmas werd winnaar van het toernooi door in de finale met 20 te winnen van West-Duitsland. )EN Het kerstweekeinde is voor de Leidse korfbalteams vrij gunstig verlopen, ral voor De Algemene dat de ongeslagen koploper Die Haghe met 96 ruim achter liet. Tamelijk groot was ook het verschil in de derby Vicus OriëntisPernix. Vicus met 117. Overwinningen boekten ook KNS (86 tegen Regenboog), Crescen- II10 tegen Gymnasiasten) en Fluks dat met 127 van Kwiek won. Alleen Zui- ivartier en Fluks-Noordwijk moesten het zonder kerstsurpri'se doen. Sperwers won in :n met 1213 en Phoenix ontnam Fluks alle illusies: 23. AlgemeneDie Haghe 96 gemene heeft de door Roel lij getrainde ploeg van Die volkomen verrast. "De ne- was zonder meer verdiend" et commentaar van EvenbliJ, jemene was dan ook voortref orm, speelde ln hoog tem- zich niet overbluffen door in de openingsfa- een voorsprong namen: 2. Verdedigend speelde v. Vliet ne echter onder aanvoering gebroeders Rusman zo goed (entiële doelpuntenmakers als i en v. Kregten weinig kans De ploeg raakte zelfs ge ut cadans toen De Algemene al de leiding had veroverd. rust viel de beslissing. Al- kwam langszij (33), liep ir 53 en hield die marge van loelpunten in het verdere spel goed vast. De definitieve ing forceerde Ruud van Vliet reemaal doelpuntte. Dat de niet hoger uitviel dan 96, was ,an het missen van drie orpen door Algemene. Uit- ter in het Leidse team was Thijssen, die even als Ruud liet driemaal scoorde. Sannie Ans Lambooy en Wim Het completeerden de produk- imig OriëntisPernix 117 (5 Deze grimmige en door Vicus ste derby leverde maar liefst strafworpen op. Terwijl Per- Et het afwerken van de aanval- iveel moeite had, was vooral van Helden van Vicus vanaf afworpstip opvallend produk- tet vijf treffers legde zij de ba- r de royale overwinning, één helft heeft Vicus sterk van Pernix gekregen. Pernix zelfs tot driemaal een voor- (0—1, 24 en 4—5) en werd n zich toen wat voorzichtiger en beter verdedigend Vicus h 5—5 stand bij de rust op stand gezet. Samen met Lenie '8, die viermaal zou scoren Nandy van Helder ervoor al snel in de tweede helft Na: Emix het zicht op de overwinning ontno men werd, waarmee de kracht van het dameskwartet van Vicus nog eens extra werd geaccentueerd. Een maal op een 75 achterstand gezet verviel Pernix in enigszins onbezon nen spel, wat het wedstrijdbeeld da- nis ontsierde. De twee resterende treffers van Vi cus werden gescoord door Wim Me yer en Jan SJerdijn. Flip v. d. Kooy (2), Jacob Bakker (3) Wil v. Ek en Kees de Rooi scoorden voor Pernix EERSTE KLASSE Zuiderkwartier-Sperwers 1213. Zuiderkwartier heeft het „sleutel- duel" om het kampioenschap tegen Sperwers verloren, omdat het met rame op het onderdelen fantasie wat tekort schoot. Overigens was de inzet voorbeeldig. Mede daardoor keken de Ledienaars vrijwel constant tegen 'n achterstand van minstens een punt aan en zij leken definitief verslagen toen Sperwers voor rust tot 36 uit liep. Nog voor het wisselen herstel de Zuiderkwartier zich, vocht terug tot 56, kwam zelfs op gelijke hoog te door een benutte strafworp van Van Dam, maar bleek niet in staat Sperwers van zich af te schudden. Dat lukte de bezoekers op hun beurt ook niet. Weliswaar sprintte Sperwers weg naar 57, doch groter zou de kloof niet worden. In de laatste se conden liet Zuiderkwartier zelfs nog de kans op een gelijkspel liggen toen Joep van Dam een viermeterworp miste. Overigens werd Van Dam topscorer met vijf treffers. Toos van Es (3) Carla Aske, Ineke de Kreek, Hen Zierikzeo en Nico van Leeuweü schoten het dozijn vol. Knap KNS-Regenboog 8—6. Ten kos te van een ernstige knieblessure van Wim Brakel (de Leidenaar zal waarschijnlijk de eerstvolgende wed strijden moeten missen) heeft KNS zijn leidende positie knap verdedigd. Overigens kreeg Brakel *t afgelopen weekeinde in Hen Slegtenhrots een goede vervanger, die er voor zorgde dat de 3—4 achterstand bij rust in de tweede helft teniet werd gedaan. Met Liesbeth Volkers in de aanval was de strijd snel beslist. KNS liep uit naar 6—4 en zou tenslotte finis hen met een 8—6 zege. Vooral het laatste doelpunt, gescoord door Hen Brakel, was van uitstekende kwaliteit. Zelf scoorde hij driemaal, Liesbeth Volkers tweemaal en Hen Slegtenhorst, Ton Bey en Wim Bra kel ieder eenmaal. TWEEDE KLASSE Fluks (N) -Phoenix 23. Fluks Noordwijk dankte het vooral aan het falen van Phoenix vanaf de straf - worpstip dat de score tegen de Haagse koploper zo laag uitviel. Phoenix benutte niet een van de tien viermeterworpen. Fluks op zijn beurt liet 3 strafworpen ongebruikt. Jan van Drongelen maakte halver wege de tweede helft een 20 voor sprong van Phoenix ongedaan, waarna de Hagenaars kort daarop van afstand voor de derde maal de bal door de mand wierpen: 23. Crescendo—Gymnasiasten 1110 - Crescendo is in dit doelpuntrijke duel de gelukkige winnaar geworden. Van krachtsverschil was namelijk totaal geen sprake. Voor rust bepaal de Crescendo de score, in de tweede helfa gaf Gymnasiasten lange tijd de toon aan. Tot 9—10. Vanaf dat mo ment nam Crescendo het initiatief in handen. Fraai onderscheppen van Hensing stelde Leny Kok in staat de stand te niveHerea, waarna Lies beth Kok voor de wannende treffer zorgde. Het produktiefst was Louis Kok met vijf doelpunten, Liesbeth Kok en Piet L'Ami scoorden ieder twee maal en Leny Kok en Joke Geyer ieder eeranaal. FluksKwiek 127 Fluks heeft in een vrij eentonige wedstrijd goed gebruik gemaakt van de zwakte van de Haagse verdediging. In de eerste helft kon Kwiek nog goed volgen, al bedroeg het verschil bij de rust reeds drie punten: 63. In de twee de fase kende Fluks in het geheel geen problemen meer. Roel v. d. Berg en Frans de Haas scoorden ieder viermaal en Evert v. d. Schaft en Ap Niesing ieder tweemaal. DERDE KLASSE Fiks en Velooitas hebben terecht de punten gedeeld. Het werd 6—6 Beide teams stonden afwisselend aan de leiding. De ruststand gaf ook al' geen krachtsverschil: 3—3. Voor Velocitas waren Gerard v. Poel geest (3) en Tieneke Schutte, Gerrit v. Reyn en Jan Bruins de doelpunten makers. Tommy Docherty, de man die zorgde voor een sterk Schots nationaal voetbalelftalheeft een contract getekend als ma nager van Manchester United. Hij wordt bij de veelbesproken Engelse eerstedivisieclub de opvolger van Frank O Farrell, die vorige week met zijn beide assistenten werd ontslagen. De 43-jarige trainer van het Schotse team werd benaderd door de voorzitter van Manchester United Louis Edwards. De onderhandelingen vonden plaats op de achterbank van een auto. Naar schatting is het salaris dat Docherty bij Manchester United heeft bedongen tweemaal zo hoog als iaat hij ver diende als coach van het Schotse elftal (7000 pond sterling per jaar). LEIDEN Het ziet er, nu de helft van de volleybal competitie is afgewerkt, naar uit dat Leython A.C. volgend Jaar met 2 damesteams zal zijn vertegenwoordigd in de lande lijke derde divisie. Tenzij de eerste garde van de dames van Leython A.C. er alsnog in zal slagen de twee de divisie te bereiken, maar dit zit er, gezien de achterstand op de con currentie, niet in. Door Frank Bonte Wat betreft de tweede garde van Leython A.C.: die zal met vlag en wimpel het kampioenschap van de promotie-klasse biimenhaJ. Het Goudse Olympia zal die overtuiging stellig delen. De nederlaag die het Goudse team van de reserves van Leython A.C. te incasseren kreeg, behoeft weinig nader commentaar. In een eenzijdige wedstrijd werd het 156. 1512 en 156 voor Leython A.C. 2. Veel minder goed verloopt de com petitie voor de Leython A.C.-heren. Mededegradant L.U.S.V. bleef met 31 in de meerderheid, 615, 154, 155 en 158. De eerste set draai de Leython A.C. zo soepel dat de Leidse studenten vrijwel geen enke le behoorlijke aanval konden opzet ten. Dat veranderde toen L.U.S.V. in de tweede set aanvankelijk nog aar zelend, loskwam. Toen bleek ook dat de vele nederlagen, al dan niet on nodig geleden, het moreel van Ger Renes cs. ernstig hebben aangetast. De ploeg kan geen achterstand, hoe klein ook, verwerken. Penibel Van het in de eerste set zo goede spel was al snel weinig meer over en L.U.S.V. nivelleerde niet alleen de setstand het won eigenlijk met de tweede set de wedstrijd. Wil Ley thon A.C. zich uit de nu toch wel penibele situatie redden dan zal er op korte termijn iets moeten wor den gedaan aan de mentale instel ling. Met grote inzet en niet afla tend vechten voor leder punt kaai een technisch surplus van de tegen stander ook worden tenietgedaan, maar dan moeten de aanvallers wel durven slaan en niet in hun schulp kruipen als ze bv. tweemaal achter een worden af geblokt. Jammer dat in deze voor Leython A.C. zo moei lijke periode de onbetwist sterke aanvaller op non-actief staat, te we ten Bert Frank die met een gebro ken pols waarschijnlijk knarsetan dend de onmacht van zijn team voor het net gadeslaat. Voetbal Zondagderdeklasser ASC heeft het afgelopen weekeinde een oefenwedstrijd gespeeld .tegen Feyenoord 3. Op het goed bespeel bare terrein van "Varkenoord' verloor de door vijf invallers verzwakte, roodzwarte formatie met 21 van de Rotterdamse amateurselectie. Bob Logger zorgde na de hervatting bij een 20 stand, voor de enige ASC-treffer. AMSTERDAM Deltalloyd heeft zich zaterdagmiddag in Am sterdam dank zij een zege op Olympiakos Athene geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Europese tafeltennis beker voor landskampioenen. De Amsterdamse ploeg zegevier de met 54. Rob Meyer zorgde in de laatste partij voor de be slissing door John Mandilas te verslaan. Deltalloyd bereikte als eerste Ne derlandse club de halve finales van dit toernooi na een spectaculaire en spannende wedstrijd. De Grieken, zoals verwacht een moeilijke tegen stander voor de Amsterdammers, kwamen op een voorsprong van 01 door Diakakis, die de Jonge Rob Meyer gedecideerd versloeg. De ver wachting dat de twee voornaamste troeven van coach Ton Hoefnagel, Karei Deken en Bert Schoofs, de strijd vervolgens voor de Nederland se kampioen snel zouden beslissen werd niet bewaarheid. Geen kans Deken won weliswaar van de zwakste Griek John Mandilas en Schoofs triomfeerde over de 39-Jari- ge advocaat Christadoulatos, maar vervolgens zag een enthousiast pu bliek echter hoe Karei Deken, na een gemakkelijk gewonnen eerste game (2113), van de 22-Jarige Diakakis geen kans meer kreeg. De kleine Griek speelde consequent op de backhand van Deken, die gehinderd werd door een lichte enkelblessure die hem in zijn bewegingen hinder de. Meyer moest vervolgens na felle strijd de zege aan Christadoulatos laten, de sterkste Griekse speler. Een 2—3 achterstand van de Am sterdammers was daarvan het ge volg. Vla Schoofs en Deken kwamen de Nederlanders terug tot 43. Hierna had Schoofs de strijd kunnen beslis sen. De Deltalloydspeler kreeg ech ter weer last van zijn knie en moest de eer laten aan de razendsnelle Diakakis, die alle drie zijn partijen won en Bert Schoofs zijn eerste ne derlaag ln dit Europacup-toernooi toebracht. De halve finales werden toch nog bereikt dank zij de zwakste man van de Amsterdamse formatie. De 20-Ja- rige Robby Meyer had op papier weinig kans tegen de twee Jaar ou dere Mandilas.Meyer startte zeer geconcentreerd en liep vlot uit naar een voorsprong van 80. Het publiek leefde intens mee en na de gewonnen eerste game (21—16) ging Meyer door. Het advies van zijn coach („veel topspin spelen en do bal op tafel houden") volgde hij goed op, waardoor de tweede game naar de Amsterdammer ging en Del talloyd de halve eindstrijden had bereikt. De gedetailleerde uitslagen lulden: Rob Meyer- Emanuel Diakakis 13 21, 19-»-21; Karei Deken-John Man dilas 21—14, 19—21, 21—12; Bert Schoofs-Chrlsto Chistadoulatos 21— 16, 21—12; Deken-Diakakis 21—13, 18 21, 1121; Meyer-Christadoulatos 29—22, 19—21; Schoofs-Mandilas 20 —22. 21—12, 21—12; Deken-Christa- doulatos 2115, 2112; Schoof s-Dia- kakis 13—21, 21—12, 12—21; Meyer -Manilas 21—16, 21—18. In de halve finales ontmoet Del talloyd hoogstwaarschijnlijk de sterke Hongaarse ploeg Spartakus Boedapest. Boksen De Zwitser Fritz Ohervet heeft gistermiddag in Zu rich zijn Europese bokstitel in het vlieggewicht met succes verdedigd tegen de Schot John McCh^key. Chervet won het gevecht op punten.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 17