WAT IS WAAR" idsch/Alphens Dagblad vraagt jeugd fotopuzzel van musea en bedrijven: - :RDAG 21 DECEMBER 1972 K 1. Hoe heet de tentoonstelling, tuaarop dit vaartuig te zien is? 2. Met welke werktuigen wordt een boomstam uitgehold? 3. Waarom gebruikt men zulke lange pagaaien? fc dier staat op de Victoria-kas? 'beten de planten, die in de kas staan, waar ook de aquaria "eei ruiten heeft de Oranjerie aan de buitenkant? t. Van icelk schip is dit een model? 2. Waar is het oorspronkelijke schip op ware grootte nagebouwd? Ai 1. Wat is de naam van het museum op de Hooglandse Kerkgracht? 2. Hier is dit sier opgesteld. Met welke groep is dit het nauwst verwant? 3. Waarom is dit dier veel groter dan zijn recent voorkomende verwanten? 4Wanneer leefde het dier ongeveer? Wat is dit voor een voorwerp? In welk museum staat het? Wat is de bijnaam? Wie heeft het ontworpen? Wie is de maker? 1. In welk winkelmagazijn in de Breestraat is de foto gemaakt? 2. Wat voor kleding wordt hier verkocht? 3. Hoeveel passen is deze zaak .verwijderd van de ingang van het museum voor volkenkunde aan de Steenstraat? J 1. Dit is een glas-in-lood-raam tussen de 3e en 4e etage van een warenhuis in Leiden. Hoe heet dit warenhuis? 2. Wie heeft het raam gemaakt? 3. Wanneer is het gemaakt? L 1. In welk museum werd in 1972 een tuinconcert gegeven? 2. Welk orkest (hierbij afgebeeld) verzorgde zo'n concert? 3. Wie is in het standbeeld (op achtergrond) vereeuwigd? De combinatie Leidsch en Al phens Dagblad presenteert exclu sief een fotopuzzel, die tot stand is gekomen door samenwerking van de Leidse musea en een aan tal bedrijven. De vraag ls: „Wat is waar?" De schoolgaande jeugd, die aan deze puzzel, waarbij be zoek aan de musea onontbeerlijk is, deelneemt, moet alle onder de foto's staande vragen beantwoor den. Die antwoorden moeten op aparte vellen papier met vermelding van de letter in het onderschrift van de fo to uiterlijk 10 Januari a.s. worden in gezonden aan het WV-kantoor, Sta tionsplein 3 in Leiden. De puzzel is speciaal voor de kerstvakantie. De deelnemers kunnen morgen begin nen. Let op: op de feestdagen zijn de musea gesloten. Openingstijden staan aan de andere kant van deze pagina. Van oud op nieuw, gedurende deze gehele actie dus, zijn alle musea kos teloos te bezoeken door Jong en oud. Afdrukken van deze pagina zijn ver krijgbaar bij de musea en bij het WV-kantoor. De Jeugd moet dus de vragen be antwoorden op afzonderlijke vellen papier zetten en uiterlijk 10 Januari inleveren bij WV. Op 17 Januari wordt in deze krant de uitslag ge publiceerd. Weer een wede later, op woensdagmiddag 24 Januari, is in het museum van oudheden de prijsuit reiking. Bij inzending vermeldt men naam, adres, woonplaats en leeftijd. Mede door medewerking van het bedrijfsleven zijn er tal van prijzen te winnen. Door de haast, waarmee deze puzzel is voorbereid, is nog geen opsomming te geven, maar het is de moeite waard om mee te doen. E 1. Op de de foto is een gedeelte van een Oudhollandse keuken zichtbaar. In welk museum is deze keuken? 2. Hoeveel beddepannen hangen er in de keuken en van welk materiaal zijn ze gemaakt? üoas Johan Huizinga, aan wie in een museum een tentoonstel- I is gewijd? ar woonde Huizinga in zijn Leidse tijd (welke 2 woonhuizen)? ir wie tekende Huizinga de (gedeeltelijk) afgebeelde menu- Tt? welk museum staat dit voorwerp? heet het en hoe oud is het? t is de titel van de huidige tentoonstelling in dit museum? i wie is deze gewijd? 1. Hoe is de naam van dit café restaurant bij het station? 2. Wat kost hier een tweede kopje koffie? G Welke tentoonstelling is hier dit jaar van 8 tot 17 september gehouden?

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 21