JNDERLECHT BREEKT ET GEORG KESSLER D stars; BUS-FRUIT-LIER Voor'n vakantiereis loop je niet stad en land af. Daar ga je eenvoudig voor naar de Raiffeisenbank of de Boerenleenbank. Raiffeisenbank B Boerenleenbank sier: „Ik ben op eigen verzoek ontslagen YEGLO kansloos bij koploper DKC 2-9 BOM Kom morgen de reisgids even halen G 21 DECEMBER 1972 PAGINA 13 Badmintoncompetitie Van onze sportredaktie Wat viel te verwachten, is ge beurdAnderlecht en Georg Kessler hebben In wezen had Constant van den Stock noem hem manager, maar in feite is Yjn die het voor 't zeggen heeft bij Anderlecht de trainer afgelopen dinsdag ltslag gegeven. Maar gisteren pas bereikten beide partijen een akkoord over de ,ro Kessler had nog tweeëneenhalf jaar voor de boeg in Brussel en daar liet nieuws officieel. Georg Kessler er op staande voet uit. Op „betaald verlof' De waarheid is overigens anders, al wil Constant van den Stock niet ■angt hem nu en zal aan deze „waarheid" tornen, ook al lijk het seizoen als trai- om de problemen niet nóg groter te top-elf bij Anderlecht maken. Maar het is in Brussel een t als toen. In het sei- publiek geheim, dat de breuk voor- 1, toen Anderlecht Sini- namelijk is ontstaan, doordat Georg jan uitstuurde. Ook toen Kessler en vedette Pol van Himst den Bossche klaar om totaal niet met elkaar konden op schieten. Vorig Jaar ai was er een daverende ruzie tussen de strenge trainer en de populaire Ander- lecht-ster. kt men eveneens, dal De die de Brusselse topploeg eens trainer van Feyen- ™rjg «taoea veroverde leek de d- tuatie evenwel te redden. Maar in deze voetbal Jaargang ging het wéér mis. En toen Anderlecht afgelopen zondag tegen het laag geplaatste Sint Truiden een punt verloor waardoor de achterstand op leider Club Brugge tot acht punten opliep barstte de bom. Pol van Himst, die in de wedstrijd den Bossche de bin- de tijd van Sjef Mer- rer te nemen. seizoen? In Anderlecht- irdt de naam van bonds- mond Goethals genoemd. kunnen worden. (Guus wel: „Er is met Kessler contact geweest") oet Kessler nu ineens verlaten? Louter omdat nccessen de ploeg werd opa Cup bijvoorbeeld vlot Spartak^ Trnava uit- heeft in Anderlecht geen vast spel- patroon kunnen brengen. En tak- van den Stock. En bovendien heeft Goethais al meermalen laten uitko men „dart; hij het wel ziet in een baantje bij Anderlecht". Om meer dan één reden overigens. Goethals is een beetje uitgekeken op het nationale elftal. Hij vindt dat er een drastische verjonging moet worden doorgevoerd. Maar zélf ziet hij er weinig kans toe. Niet on der de gegeven omstandigheden tenminste. Goethals: „Het beste zou misschien zijn, als een ander dat eens deed!" [essler zelf: „Ik geef er Zaterdag Zaterdag speelt Anderlecht thuis een oefenwedstrijd tegen Borrusia Dortmund. Constant van den Stock zak dan zoals hij overigens al een paar weken schijnt te doen het elftal samenstellen. Polyt van den Bossche zit ou de tiainersbank. Grtjrg Kessler bij z'n familie in tegen Sint Truiden openlijk de Duitsland. En waarschijnlijk be waak liep te saboteren": „Kessler vindt Raymond Goethals zich zater dag in het Astridpark op de tribu- den nu weliswaar met een libero en verscherpen. Ik ga rustig meer zoals vroeger met ?ieren bij mijn familie in man Qp g^n lijn, maar die Nou rustig. Ik ben in- AuSpUtzer kwam helemaal niet op >i onicrczinc nntcrrw» ipiH f Bovendien wilde Kessler me steeds in de spits zetten en ik ben nu eenmaal geen spitsspeler. Ik wil die plaats niet." De andere Anderlecht-spelers kwa men met de grief dat „Kessler de belangrijke spelers zoals Van Himst alle aandacht schonk, maar dat hij de minder belangrijke negeerde, of liever, vertrapte." ADVERTENTIE «i enigszins ontgoocheld.' met een stalen gezicht „Ik ben op eigen ver ben." ADVERTENTIE iRSTTOPPERS van Uw nnkenadviseur VERMOUTH nu f 3,50 RUM nu f 9,75 i V.S.O.P. nu f 11,75 Bellevue 1967 IjBORDEAUX nu f 5,75 OSÊ Superieur nu f 2,85 JENEVER, extra zacht f 9,35 SHERRY ium dry" nu f 8,95 i slechts een greep uit enorme sortering :waliteitsdranken. ENSTR 8 TEL 21361 ENSTR 6-TEL 3 00 69 IRLSTR 206 TEL 21611 Mentaliteit Al met al lijkt het probleem vooral een mentaliteitskwestde. De gemoe delijke Belgen konden domweg niet aan de „Spartaanse" Kessler wen nen, al trainde hij de laatste maanden helemaal niet hard, niet Spartaans. Niettemin bleef „het verschil". Jan Mulder, die overigens weer een paar dagen rust voorgeschreven heeft gekregen, omdat hij deze week wat té fanatiek met de trai ning is begonnen: „Het verbaast mij niets dat het fout is gegaan. Ik ken de Belgen. En ik ken Kessler. Dat ging niet samen. Het móést wei fout lopen." Na de vriendelijke Sinibaldi de vriend van de spelers en de strenge Kessler de man in wie de voetballers geen „ploeggenoot' zagen nu dus even invaller Polyt van den Bossche in het aan de macht. En daarna naar verluidt Raymond Goethals. De huidige Belgische bondscoach is de laatste maanden opvallend goede vriendjes met manager Constant 2e Kerstdag BASKETBALL 5MEIHAL TEGEN KAMPIOEN VAN BELGIË. EXTRAvoorverkoop: Kap per Bosman, Churchillaan 3, Leiden; Gé Hof enk, Haarlem merstraat 66 en 221; Van Zijp, Haarlemmerstraat 279. Kantine 5 Mei-Hal. Toeg.prijs 3,50; t.m. 14 jr. 2,50 Advertentie via: Sportpromotion - Leiden Postbus 105, Leiderdorp. van Nierop en Irma de Boer, beiden spelend in het twaalftal van hoofdklasseclub De Danaïden, gaven él- f gistermiddag in Leiderdorp het ja-woord. (Foto Jan Holvast Georg Kessler VOETBAL De straf commissie van de Italiaanse Voetbalbond heeft AS Roma gestraft na de ongeregeld heden van dit weekeinde tegen het eind van de wedstrijd Roma-Inter- nazionale, waarbij 30 politieagenten en supporters gewond raakten. Roma mag twee thuiswedstrijden niet op eigen veld, het Romeinse Olympische Stadion spelen. LEIDEN Veglo was in de bad mintoncompetitie, die na een week rust werd hervat, kansloos tegen DKC. De koploper in de eerste klasse boekte een 92 overwinning en alleen André de Rooy en Jac. Guerin kwamen tot winst. Meer overwinningen waren er voor Ed Guerin c.s. niet weggelegd, al werd met name het damesdubbel door Teuni van Houten en Siliva Frede- riksz pas na drie games verloren. Ook de reserves van VEGLO le den een nederlaag: 53 tegen Vel- sen II. Het verlies in Noord Holland was onder meer te wijten aan het uit vorm zijn van captain Tom Wong. Enigszins dramatisch was het dat Marijke Wong in haar da mesenkel de eerste game verloor, nadat zij met 101 de leiding had genomen. Overwinningen wer den behaald in het eerste gemengd dubbel (met een zich herstellende Ma rij we Wong), het herendubbel (Tom Wong en Pierre Polderman) en door Pierre Polderman. Meerburg heeft middels een 53 overwinning op MVO twee belang rijke punten meegenomen uit Den Haag. Captain Aad de Vrind zette zijn enkelspel tegen Hofland royaal in winst om: 155, 159. Zaalvoetbal Lugdunum LEIDEN De Jeugdcommissie van Lugdunum organiseert woens dag 27 december voor de derde maal een "kerst" jeugdzaalvoetbal- toernooi. In de Groenoordhal zijn vanaf tien uur 's morgens achttien verenigingen actief met c-junioren en pupillen. Inzet van het evene ment vormt ook dit jaar de "Leidsch Dagblad-wisselbeker", die vorig jaar werd gewonnen door Rooden- burg. De wedstrijdduur is bepaald op 2 x 10 minuten en de finales worden verwacht om 15.50 uur. Voor deze eindstrijden plaatsen zich de teams, die op de eerste plaats eindigen in de poules en de best geplaatste tweede van de drie poules. Invaller Hans van Tongeren en Marianne de Vrind konden het ver volgens niet redden, doch Hannie Omtzigt boog de stand andermaal in het voordeel van Meerburg om. Allereerst door winst in het da mesenkel en vervolgens door een overwinning met dubbelspelpartner Aad de Vrind. Nog eenmaal kwam MVO terug, doordat het tweede gemengd dubbel voor Meerburg verloren ging. Het damesdubbel en het herendubbel be zorgden de Zoeterwouders tenslotte nog de volle winst. Derdeklasser Leiden zette zijn zegenreeks voort tegen het derde team van Velsen- Het werd 53, ondanks het feit dat Ruud Zeven hoven niet kon meespelen. Zowel Jac. Laman als Jan Slingerland bogen hun enkelspelen echter in winst om en nadat Lineke Smith en Ria v. d. Peel het eerste gemengd dubbel hadden verloren, bezorgden Lineke Smith en Jac. Laman en Ria van de Peel en Jan Slingerland Lei den de halve winst. De gelegenheidscombinatie Jac. Laman/Jan Slingerland stelde ten slotte de volle winst veilig: 1015, 15—6,15—7. Enith Brigitha wint driemaal PRAAG Enith Brigitha en Bob Schoutsen zijn na de wedstrijden in Gottwaldov, waar zij elk tweemaal zegevierden, doorgereisd naar Praag. Enith won daar gisteren bij de gro te zwemprijs van Praag (50 meter- baan) de 200 meter vrije slag in 2.12.1. De Zweedse Johansson werd tweede in 2.13.0. Tevens zegevierde zij op de 200 meter rugslag in 2.28 3. De Oostduitse Christine Herbst fi nishte als tweede in 2.32.5. Later op de avond won Enith Brigitha ook de 100 meter rugslag. Met een tijd van 1 min. 7,4 seconden bleef zij slechts 1.1 sec. boven het Europees record, waarvan zij samen met de Hongaar se Andrea Gyarmati houdster is. Bob Schoutsen won de 100 meter rugslag in 1.00.7 en de 200 meter rug- slag in 2.13.0, werd tweede op de 100 meter vrije slag in 55.3 seconden. Winnaar werd hier de Tsjech Hrou- da in eveneens 55.3 seconden. ■aller Polyt t-| Astridpark bittere pil voor La naar L Norwich City LONDEN Norwich City heeft gisteravond een bittere pil moeten slikken. De tweede wedstrijd voor de halve finales van de league-cup tegen Chelsea werd vijf minuten voor tijd afgebroken bij de stand 32. Norwich had de eerste wedstrijd al met 20 gewonnen en behoefde de ontmoeting slechts uit te spelen om zeker te zijn van een plaat sin de finale op 3 maart in Wembley. Al eerder was de scheidsrechter genoodzaakt geweest de wedstrijd we gens het slechte zicht te onderbre ken. Maar na zeventien minuten had hij de strijd hervat. Slechts voor twee minuten echter. Toen maakte de dichter wordende mist verder spelen onmogelijk. De beslissing om de wedstrijd te sta ken werd met vreugde ontvangen, door de supporters van Chelsea. De Norwich-aanhang hulde zich in een stilzwijgen. Enkele minuten na af loop verklaarde manager Ron Saun ders dat Norwich de overwinning zou opeisen. "Wij hebben ze versla gen". Verder werd gespeeld de eerste wedstrijd voor de halve finales tus sen Wolverhampton en Tottenham Hotspur. De Spurs wonnen de uit wedstrijd met 21 door doelpunten van Martin Peters en John Pratt in de eerste vijftien minuten. De tegen treffer werd gescoord door Ken Hib- bett even voor rust uit een straf schop. AUTOSPORT Slechts één Nederlandse equipe heeft ingesonre- ven voor de 42ste Ralley Monte Car lo, die van 19 tot en met 27 januari wordt gehouden. Het is de combi natie Bert DolkBob de Jong Rot terdam/Ril swijk) die met een Opel Ascona in Oslo aan de tocht naar Monaco begint. IJSHOCKEY In de Neder landse competitie heeft Raak IJs hockey gisteravond in de Houtrust- hal Den Bosch met de reoordscore van 21-4 (6-0, 8-3, 7-1) verslagen. Ongeveer 1000 toeschouwers zagen dat Wayne Maxner met vijf treffers topscorer was. Een vakantiereis bespreek je bij de de bank voor iedereen 3000 vestigingen j

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 13