Katwijks Tramstraat-plan spoedig naar eerste fase Ajax voetbalt in Noordwijkse hal KERSTVEILING RIJNSBURGSE FLORA REKEN NIET OP HOGE PRIJZE1 Bouwrijpmaken is reeds begonnen Opbrengst voor Sole Mio 'O VERBLIJFKLAS IN KLEINE AULA BROMFIETSER VERONGELIJKT SCHIETEN OM GEVOGELTE MEISJE (21/2) IN VOORHOUT VERDRONKEN STREEK DINSDAG 19 DECExMBER KATWIJK AAN ZEE Er be gint nu eindelijk schot te komen in het Katwijkse Tramstraat plan. Men is nu bezig de gronden waarop vroeger ondermeer de re derijen Haasnoot en Ouwehand hun bedrijf uitoefenden, bouw rijp te maken. Over een jaar of wat zal daar een aantrekkelijk woonwijkje zijn verrezen met in totaal 131 woningen en 31 gara ges. Met de eerste fase de bouw van 54 woningen hoopt het Bouwbedrijf De Lange Van der Plas B.V. uit Oegstgeest bin nenkort te beginnen. Dit bouwbe drijf, dat ook in Molenblok-Zuid bouwt, was de laagste bij een door het Katwijkse gemeentebestuur gevraagde prijsopgaaf aan een aantal aannemers. De belang stelling onder de Katwijkers voor deze koopwoningen was zo groot, dat de nog te bouwen huizen reeds grotendeels door middel van loting zijn toegewezen. Door Cees Combee Foto Jaap van Duijn Het heeft heel wat voeten in aarde gehad voordat het bouwplan Tram straat de goedkeuring van de raad kreeg. De fracties van de SGP en de Vrije Lijst hadden namelyk bezwaar tegen het ontworpen type woningen en de opzet. Daarom hebben B. en W. het architectenbureau Van Tyen, Boom, Posno en Van Randen in Rot terdam een gewyzigd plan laten ont werpen, waarmee de Katwijkse vroe de vaderen uiteindelijk wel konden instemmen. 't Lijkt ons een aantrekkelijk plan. Het krijgt door de telkens versprin gende woonblokken, de vooruitsprin gende geveldelen en de aanwezigheid van veel openbaar groen een bijzon der levendige en vrolyke aanblik. Een nieuwe wijk dicht bij het centrum en aan de invalspoort van Katwijk aan Zee, die het heus wel zal doen. Al zullen er in Katwijk wel zijn die zich afvragen waarom de Tramstraat zijn oude loop blijft behouden en er niet naar is gestreefd de weg door het bouwplan te laten lopen. Verschil van smaak en het gevaar, dat het drukke verkeer oplevert, zullen wel van doorslaggevende aard zijn ge weest om de bestaande toegangsweg te handhaven. Bouwwethouder C. van der Plas heeft zich intensief met het Tram straat-plan bezig gehouden. Met het Centrum-plan, waaraan helaas nog niets is gedaan, is dat één van zijn geesteskinderen. Er komen 131 wo ningen, waarvan er 38 op de begane grond zijn gelegen en de beschikking krijgen over een tuin. Op de onder bouw, waarin garages-bergingen zul- worden gerealiseerd, zullen 31 hui zen worden gebouwd en 6 andere zul len wel op eenonderbouw zijn gele gen, doch kunnen niet over een ga rage, maar wel over een berging be schikken. Tenslotte zullen 38 wonin gen over de derde en vierde woon laag kunnen beschikken en 17 over de vierde en de vijfde woonlaag. Indeling Van Tijen, Boom, Posno en Van Randen hebben voor alle huizen de zelfde indeling aangehouden. Een woonkamer van 26 m2, een half overdekte buitenkamer van ongeveer 10 m2, een keuken van ruim 7 m2 en een entree. Boven bevinden zich een slaapkamer van 11 m2 twee slaap kamers van 8 m2, een ruime badka mer en een speel-, werk- en hobby hoek, welke desgewenst door ver plaatsing van een uitneembare wand bij een van de slaapkamers kan wor den getrokken. Naast de in de onderbouw onderge brachte bergruimten bevat elke wo ning voldoende kastruimte. Er komt een centraal antennesysteem en de woningen zullen worden voorzien van een eigen centrale verwarmingsin- stallatie. Door de stedebouwkundige ontwer pers is ruime aandacht aan het ver- lceersaspect geschonken. Er zijn na melijk naast de 31 garages nog 159 parkeerplaatsen in het plan opgeno men. Om het verkeer in de Tram straat niet al te zeer te belemmeren is er van die zijde slechts één directe toegangsweg naar een deel van de woningen gedacht. De overigen zijn te bereiken hetzij via de te verbreden Torénstraat, hetzij via de Stations straat/Stengelinstraat en de Zwanen- burgstraat. Met het bouwrijpmaken van de gronden aan de Tramstraat in Katwijk aan Zee is men begonnen. Met de eerste fase hoopt het Bouwbedrijf De Lange en Van der Plas uit Oegst geest spoedig te kunnen beginnen. Het omvat 54 looningen. worden gebouwd. Het zyn 20 bene denwoningen met tuin. 20 boven woningen en 14 woningen op een onderbouw en met garage annex berging. De kosten van een beneden woning met bijbehorende berging gaan voor tussenwoning f 72.939,- en voor een hoekwoning f 73.010,- be dragen, voor een woning op onder bouw met daarbij behorende garage annex berging zijn deze bedragen respectievelijk f 74.378,- en f 74.998,- en voor een bovenwoning met bijbe horende berging f 68.740,- en f 69.360,-. Deze bedragen zijn inclusief de op 1 januari 1973 in gaande omzetbelas ting van 16 procent en een reserve bedrag voor de te verwachten prijsstij gingen. Ze zijn tot op zekere hoogte nog ramingsbedragen, omdat alle kosten nog niet vaststaan. Het is te verwachten, dat de kopers van deze woningen in aanmerking komen voor een jaarlijkse bedrage van het rijk op grond van de beschikking geldelijke steun eigen woningen 1968. Met diit bouwplan en dat welke reeds geruime tijd gaande is bij de doorbraak van Secretaris Varkevis- serstraat naar de Dwarsstraat, wordt er een begin gemaakt met het op vullen van de door de sanering ge vallen gaten met goede woningen. Er is in het zeedorp echter nog heel wat te doen voor alle plannen zijn gerea liseerd. Op dit moment is het daar achter het centrum van de Boulevard nog een kale en troosteloze bedoe- Koopprijs VOORSCHOTEN Het scholen complex in de wijk Noord-Hofland te Voorschoten raakt vol. Met ingang van het schooljaar 1973/74 zullen de drie in dit complex gehuisveste basis scholen worden uitgebreid met een zesde leerjaar, waardoor het noodza kelijk wordt om te komen tot de bouw van een kleuterschool in Noord-Hofland. Per 1 Januari 1973 zijn de 23 leslo kalen van het scholencomplex als volgt in gebruik: 9 lokalen voor het kleuteronderwijs: 13 lokalen voor het basisonderwijs en 1 lokaal voor de peuterspeelzaal. De gemeenteraad heeft besloten tot de bouw van een vierklassige kleuterschool in de direkte nabijheid van het scholencomplex. Deze kleu terschool zal bij het begin van het nieuwe schooljaar gereed moeten zijn. Het scholencomplex heeft ook een zgn. overblijf klas. Voor deze klas is in een lokaal geen ruimte meer. Wethouder Esselaar heeft de mede werking van de schoolhoofden kun nen verkrijgen en de overblijfklas wordt gevestigd in de kleine aula van de school. Toch kerstboom in Waddinxveen WADDINXVEEN In het kader van de bezuinigingspolitiek besloot de raad vorige keer tot afschaffing van de grote kerstboom aan het Kon. Wilhelminaplein. Voor velen was dit besluit niet te verteren en tot slot hebben de middenstanders de han den ineen geslagen en besloten op hun kosten een kerstboom te plaat sen. De kerstboom is inmiddels ge plaatst en het oude vertrouw de beeld rond de kerstdagen is weer teruggekeerd. NOORDWIJK Arnold Mühren, Sies Wever, Horst Blankenburg Wim Suurbier, Ruud Krol, Gerry Mühren Johnnie Rep en Barry Hulshoff zul len vanavond in de Noordwijkse Northgohal hun beste beentje voor zetten voor de patiënten van de rheu- makliniek Sole Mio. Op initiatief van C. van Rooyen zullen de he ren aantreden tegen de zaalvoetbal ploeg van Automatiek van Rooyen en de recette van de match zal wor den omgezet in kerstpakketten. Van Rooyen, op bezoek bij Rien van Nunen die in Sole Mio wordt ver pleegd, kwam tot deze opzet na een gesprek met de directrice van de kliniek. Jaap Augusfcinus, collega- sponsor en bekend als "de snelste groenteboer van West Europa" deed zijn naam eer aan en leverde alvast vijf kisten sinaasappelen in en ook andere Noordwijkse zaalvoetbalen thousiasten leverden hun deel. Afgezien van dit alles dat de prijs van een toegangsbiljet wel iets omhoogschroeft, want geld over houden voor een goed doel is wat anders dan er uit springen heeft het treffen natuurlijk ook een spor tieve kant. Ajax komt graag en is de beste maatjes met de heren van Van Rooyen, maar iets cadeau ge ven ligt de Amsterdammers niet en van hun zijde zal het dus een 1007o- inzet wedstrijd worden. Van de kant van Van Rooyen, die met alle spelers aantreden, is geen motivering noodzakelijk. Spelen te gen Ajax begint zo langzamerhand dan wel gewoon te worden (het is per slot van rekening al de derde maal), maar een braaf resultaat be halen,' zoiets als de voorgaande Ja ren, wenst ieder zich. De wedstrijd begint om half acht. Van de voorverkoopkaarten is nog maar een bijzonder klein gedeelte over (adres: Northgohal, Duinwete ring). De prijzen: f3,50 voor volwas senen en f I,-- voor kinderen. ning met al die open plekken en die bouwvallen. Dat er nu met het bouw rijpmaken van de gronden voor het Tramstraat-plan wat leven in de brouwerij komt is alleen maar verblij dend. Misshien komt de eerste fase van het Centrumplan bij wijze van nieuwjaarsverrassing ook snel uit de bus vallen. LISSE Een negentienjarige in woner van Lisse is op de Ruishoorn- laan in de Lisser Poelpolder ter hoogte van de Pauluskerk met zijn bromfiets uit de bocht gevlogen en tegen een lichtmast geklapt. Hij was op slag dood. Een achttienjarig meisje uit Hille- gom is met haar bi*omfiets in de Ka naalstraat gevallen toen haar sjaal in het achterwiel raakte. Met ern stige verwondingen werd zij naar 't ziekenhuis overgebracht. VOORHOUT De leden van de vogelschietvereniging in Voorhout ko men vrijdag bij elkaar, om in een schietwedstrijd te proberen gevogel te te verdienen. Ieder jaar keert de ze avond terug, ook nu weer in het "stamhuis" parochiehuis. VOORHOUT De 2Vz Jaar oude Saskia Boudoin (Tooropstraat 15) is gisterochtend in de onbeveiligde vij ver aan de Prins Mauritsstraat ver dronken. Het meisje moet spelen derwijs te water zijn geraakt. Dr. A. W. Bots deed vergeefse pogingen het meisje door mond-op-mond-be- ademing tot leven te brengen. Het kind, de jongste in een gezin, werd omstreeks elf uur vermist. RIJNSBURG Kerstmis staat weer voor de deur. enkele dagen. Dan is het zover. In de bloemenwerelc men altijd belangstellend uit naar deze laatste en meest selijke feestdagen van het jaar. Zij betekenen meestal ^ffe belangrijk verhoogde bloemenomzet. Druk bezocht wo daarom ook de kerstveilingen van de Rijnsburgse bloei ly-rc veiling „Flora". Ze staan bekend om de aanvoer van bloemen: tulpen, hyacinten en narcissen. Geliefde 1 om in de kersttijd de huiskamers fleur te geven. Moeilijk is momenteel nog te zeggen of Kerstmis 1972 kwekrs en handelaren inderdaad een topper wordt. Daslh kan, als „Flora's" chef-veilingmeester Henk van Iterson i dagmorgen voor de laatste maal de klokken tot stilstand nhp gebracht, meer worden gezegd. Niet alleen weten al die x medewerkers(sters) dan of er inderdaad weer een aanvoeg omzet-record is gebroken, maar ook, dat ze drie dagen zijn van het enerverende veilinggebeuren. Gedurende de dagen zullen de deuren van de veiling „Florfa" en van andree bloemenveilingen in ons land gesloten zijn. Dat niet zo heel vaak voor! Door Cees Combee Wie zyn oor momenteel in het Rijnsburgse veilingcomplex te luis ter legt kan allerlei verwachtingen over de kerstveilingen, die voens- dag in alle hevigheid losbarsten, ho ren. Er is momenteel nog weinig aanvoer. Zo was gisteren voor tien uur 's morgens het kopen al gedaan. Wel kwamen er meer karren met bloemen onder de klok dan de laat ste weken het geval is geweest, doch om over naar huis te schrijven was het bepaald nog niet. Vandaag en zeker morgen moeten de grossiers uit Duitsland hun inkopen doen. Voor de Duitsland-rijders uit Rijns burg is dat anders. Die kunnen ook donderdag en eventueel vrijdag nog kopen. Kweker Willem Bouwman, die te vens bestuurslid van "Flora" is, met enige aarzeling: "Je weet het nooit. Eerst als de kerstveilingen achter de rug zijn kun Je zeggen of het mee- of tegengevallen is. Er kun nen donderdag of vrijdag best nog wat kwekers voor verrassingen zor gen. Zoals ik de zaak nu kan bekijken worden het geen kerstveilingen als we bij een normaal broei-Jaar ge wend zijn. 'k Geloof niet. dat we de uitlopende veilingen van anders nu krjjgen. De prijzen zijn voor de kwekers goed. Dat komt mede door de geringe chrysantenaanvoer. De meeste kwekers zijn wat voorzichti ger geweest met het in bloei trekken van tuinen Vorig Jaar zijn er name lijk bij de vijf graden tulpen teleur stellingen geweest onder andere door het te geforceerd trekken en het optreden van ziekte, waardoor een groot deel v an de eerste trek mislukte. Over het algemeen wordt er thans vlot gebroeid. Voornamelijk met eigen behandelde bollen. De Apeldoorns en Lustige Witwe staan er goed voor. Stars, het bekende ro de kersttulpje aan de bol, zijn er niet veel. Er worden daardoor stijve prijzen voor neergeteld. Zeer be langrijk bij de prilsbepaling is het weer. Blijft het open, dan is er be hoorlijke vraag uit het buitenland maar wanneer er vorst, regen of sneeuw komt is dat direct minder. Als kwekers hebben we niet alles in onze hand We zijr ook afhankelijk" Dirr land-rijder Nico van Delft uit Oegstgeest over de afzet met het oog op de kerstdagen: "De vraag komt altijd de laatste dagen. Het weer speelt een belangrijke rol. Er is dus geen peil op te trekken. Vorst en sneeuw zijn voor de straathandel en voor degenen, die hun bloemen voor hun winkel uitstallen, ondin gen. 't Scheelt direct in de verkooo Gelukkig geven de weerberichten nog geen constante vorst door Dat is een pluspunt. Dat de tulpen duur worden, geloof ik niet. Prijzen van 4,- op de veilingklok voor een bos Apeldoorn zie ik er de laatste dagen van de week daarom nog niet inzit ten. 'k Hou het op ƒ3,- tot 3,25. Omdat de kerstdagen na zondag vallen hebben wij als Duitslandrij- ders een belangrijk voordeel. We kunnen onze normale ritten maken. Het hele beeld is momenteel erg rus tig. Het hangt op de laatste dagen van de week. Komt er veel vraag, dan kunnen wij donderdag en vrij dag nog kopen. De grossiers moeten dat uiterlijk woensdag al doen. By- bloemen, zoals rozen, anthuriums, anjers en gerbera's, zijn stevig aan de prijs. Er is veel vraag naar. 'k Ben benieuwd wat het totale beeld van de kerstverkopen van bloemen uiteindelijk zal zijn. Ieder Jaar is dat weer een verrassing". igeerc •'.leen touch old C moeilijk te bepalen. Ik koopyhng mondjesmaat. Loopt. op, dan kan ik altijd nog a want ook aan het eind van d zullen er neg genoeg bolbloenjoog t gen redelijke prijzen te koo orden Exhorbitant hoge inkoopsj s 1 verwacht ik zo op het eerste niet. Het beeld kan zich echt? dig wijzigen. Er is niets vallig als de handel". De binnenlandse markt- e handel verwacht evenmin i prijzen. Katwyker Henk dal"" (het SGP-ge meenteraadslid) vaste standplaatsen op de t markten in Utrecht en Hij zegt: "Alles wat die priji treft hangt af van het vorst komt of regen worden i hoge prijzen afgedrukt. Dus de inkoopsprijzen. Het opme: was, dat de prijs maandag lager was zaterdag. Ook die van tul pa de narcissen bleven en de "starren" goed omdat er van deze rode kofl 'en°^ aan de bol maar een gering Korte tulpen zijn v binnenland geen handel mensen kopen liever een Apeldoorn of Lustige Witwe. loof, dat er voor de kerstf^sF overal tegen een redelijke t bos bloemen te koop is" zij Bij „Flora" werd maandags begin f3,30 tot f3,40 Apeldoorn afgedrukt. Deze pri|vertoi te al spoedig naar f2,75 eind van de veiling aan tot f3,-. Diverse kleine sook C gezonderd de rode tulpen deó De rode tulpen liepen op t Narcissen in prijs: Carlton f 1,65 tot f1,1 re p den Harvest f 2,- tot f 2,10, '.met oranje cup) f 1,50 kleine soort) f 1,15. :-hote Hyacinten aan de bol deö aar t stuk: witte f 0,50 tot f 0,55 n tot f 0,65 en blauwe f 0,6 Voor de kersttulpen met bol ren" soort Star werd in het b de veiling f 0,36 per stuk i teld en aan het slot f 0,25. ADV Dit houdt in, dat men, als d (Qj zen niet oplopen, aai de week voor een prijs voor de tijd va bloemetje kan kopen um w p in de huiskamer te brengen. anjers, gebera's en anthu len echter stevig aan de Het grootste deel van het buitenlam Duitsland. Dat sta» vast. Toch blijft landse handel gelukkig nog lijk wat ste ho rris, bc riseer ij wei neelsp nj n rtuk t Hel bsteni tó ïppir uriui ISF Rustig Barry Hulshof, ook in Noordwijk. Bloemenhandelaar en arrangeur Cor van den Berg-Smit uit Noord wij- kerhout nadrukkelijk: "Het is mo menteel nog erg rustig in de bloe menhandel. Niet alleen bij mij in de zaak, maar ook bij veel van mijn collega's. Daardoor is de inkoop Gedenkplaat J Bodegraven wordt onthul BODEGRAVEN In te: van de herdenking van het» I 1672 zal op 28 december om i een koperen gedenkplaat word huid in de toren van de Da aan de Oude Markt, 's Avo: in de Dorpskerk een herdenk eenkomst worden gehoudea^i 19.30 uur. Aan deze herdenfflH zullen o.a. hun medewe: nen organist Herman v; C. Beunder, voorzitter van ói rische Kring, drs. J. F. A-} man en burgemeester Overigens is van de hand' Modderman een boekje prenten verschenen, dat "Bodegraven in 1672".

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 4