Boschgeest eist dat groenstrook blijft E a er Raadzaal bovenaan op urgentielijst Boerderij Treubstraat gerestaureerd VOORSCHOTEN De groenstrook tussen de Douw van der Kraplaan en de Baron Schimmelpenninck van der Oyelaan moet blijven. Dat eisten gisteravond de meer dan honderd bewoners van Boschgeest die in het Voorschoten- se Cultureel Centrum de vergadering van hun wijkcomité bezochten. Voorzitter mr. J. Marcelis las een brief voor van raadslid Mennema, (PvdA) waarin gesteld werd dat het bestemmingsplan Boschgeest finan cieel rond is. Aanleiding tot het voorlezen van deze brief was de me dedeling van de wethouder van open bare werken aan het bestuur van de Wijkraad, dat bebouwing van deze groenstrook noodzakelijk was, ook uit financieel oogpunt. De voorzitter betreurde het dat geen enkel lid van het college van B en W bereid was om deze verga dering bij te wonen. De groenstrook is aktueel omdat B en W in hun aanbiedingsbrief bij de gemeentebe groting 1973 schrijven dat de scholen bouw in de wijk Boschgeest ver traagt wordt door het indienen van bezwaarschriften van de bewoners, tegen de plaats (de groenstrook). Mr. J. Klaasesz, oud-commissaris van de Koningin, schetste als wijkbewo ner op het bord een alternatief plan v«or de scholenbouw, waarbij de groenstrook bewaard zou blijven als sp el- en recreatieruimte. De aanwe zige raadsleden, Franken (KVP) en Goosens (D'66) wreven zich de ogen uit. De heer Klaasesz bleek tot dit plan gekomen te zijn naar aanlei ding van de door prof. van Maanen ingediende bezwaarschriften. Uit de discussie kwam naar voren dat B en W teveel proberen te werken met het gevaarlijke artikel 19. Enige zeer ter za deskundigen lieten weinig heel van het tot nu toe gevoerde beleid van B en W met betrekking tot ver- wezenlfjkmg van 't scholenplan voor deze wijk. Voor de wijk Bosch- geest moet een nieuw herzien be stemmingsplan worden gemaakt dat uitgaat van de bestaande toestand. Advies Warmonds financiële commissie WARMOND Bij de algemene be schouwingen over de gemeentebegro ting 1973 was door de financiële com missie een rapport ingediend, dat niet ter sprake is gekomen. B. en W. zul len in de vergadering van 19 decem ber hierop nader ingaan. In het rapport zegt de financiële commissie dat de restauratie van de raadzaal, waarvoor al een krediet van f 22.000 beschikbaar is gesteld als zeer urgent moet worden aangemerkt. Zij wil daarom dit object nummer één op de urgentielijst maken inplaats van de aanleggelegenheid Hoflee. Ook ad viseert de commissie he>t bestekklaar- maken uitbreiding sportveld Overbos als zevende inplaats van twaalfde urgentie-object op de lijst te zetten. De commissie beveelt aan in het ver volg de te verwachten stijging van de salariskosten in de primitieve begro ting grond en zandwinningsbedrijf op te nemen. Hierdoor wordt een betere aansluiting op de in het tijdschema opgenomen exploitatieopzet van de zandwinning in de Zwanburgerpolder verkregen. De commissie wil aan het beschikbaar stellen van het krediet van f 85.000 voor toezicht op de zand winning de voorwaarden te verbin den dat de uitbetaling zal plaats vin den op basis van de in 1973 te win nen hoeveelheid zand. In de hoorzitting werd door een aanzige twijfel uitgesproken over het nut van de schooltandverzorging .Ge steld werd dat het hiervoor bestemde bedrag weggegooid geld zou zijn. De commissie wil weten hoe B. en W. hierover denken. De commissie advi seert voor de gemeentelijke gebou wen een onderhoudsfonds in te stel len. Daarbij zou per object een norm moeten worden bepaald. B en W hebben in 1972 de hoop uit gesproken de raad op korte termijn een nota over het eventueel uitbeste den van de plantsoenwerkzaamheden te kunnen toezenden. De commissie verneemt graag wanneer deze nota tegemoet kan worden gezien. Ten slotte heeft de commissie de Indruk dat bij de uitbesteding van de on derhoudswerken aan de gemeente eigendommen het concurrentie-effect onvoldoende wordt benut. Kan hierin geen verbetering worden gebracht. OEGSTGEEST Wethouder Thorn reikte gisteravond in het gemeentecentrum aan de Lijtweg de hoofdprijzen vijftien vouwfietsen uit aan de winnaars van de sint-nicolaasactie van de Lange Voort. Op de foto een paar van de prijswin naars: v.l.n.r. het echtpaar Van der Berg, de tweeling De Kier en mevrouw Rodenburg. (Foto Jan Holvast) WOENSDAG 13 DECEMBE Dit is een lange weg en B en W pro beren door middel van het artikel 19 steeds wijzigingen aan te brengen. Het alternatieve plan van mr Klaa sesz, het omdrqaien van de school met de speelplaats en de bungalow (6 stuks) ongewijzigd te laten, zal nader worden uitgewerkt. De wijk raad zal nu al aan B en W berich ten dat Boschgeest de groenstrook wil behouden (geheel volgens het in geldende bestemmingsplan). Als B en W de plannen doorzetten om de groenstrook te bebouwen met o.a. scholen enzovoorts zal het be zwaarschriften gaan „regenen". Prof Van Maanen sprak tot een veront ruste moeder: „Ik ben de man, die de scholenbouw op het plantsoen te gengehouden heb. Op verzoek van B. en W. ben ik op het gemeentehuis geweest, he laas konden zij daar niet de teke ning tonen, die de dienst openbare werken ter visie had gelegd in Den Haag. De toenmalige wethouder De Vos van Steenwijk wist zelfs niet eens wat voor tekening zijn dienst openbare werken ingediend had". Een Jonge wijkbewoner kwam met 45 handtekeningen aandraven van jongelui, die graag basketbal wilden spelen in de eigen wijk. Er is in Voorschoten een openlucht ter rein in de Vlietwijk. Er kwamen enige suggesties zoals toestemming vragen de parkeerruimte bij de be graafplaats te mogen gebruiken, een veld aanleggen in de omgeving van de Mulderlaan. Alle wijkbewo ners wilden wel een basketbalveld hebben, maar liefst niet vlak bij de eigen deur. Het bestuur van de wijkraad zal de zaak verder afhan delen. ZOETERWOUDSE (49) OMGEKOMEN VOORSCHOTEN De 17de eeuwse boerderij aan de Treub straat, waarin tot zes jaar ge leden een groentehandel was gevestigd, wordt gerestaureerd. De gemeente Voorschoten had plannen om deze oude boerde rij af te breken. Het ministe rie van C.R.M. stak hier een stokje voor. Jarenlang heeft de vervallen boerderijleeg ge staan, tot grote wanhoop van de omwonenden, die naast brandgevaar de ratten en an der ongedierten vreesden. Het is nog niet bekend wat de bestemming van het pand gaat worden, waarschijnlijk woon huis. Inmiddels is het gehele dak van de schuur hersteld. De oude balken zijn vervangen en het riet is geheel vernieuwd. (Foto Jan Holvast) ZOETERWOUDE De 49-Jarige meijuffrouw Schijf (Rijngommer- straat Zoeterwoude) is gistermid dag bij een autobotsing op de Hoge Rijndijk om het leven gekomen- Zij had haar auto langs de Hoge Rijn dijk (met de neus richting Leiden) geparkeerd, toen zij haar auto wil de omkeren om de Rijngommer- straat in te rijden maakte zij in plaats van een halve een hele slag, zodat ze weer in de richting Lei den kwam te staan. Een haar ach terop komende vrachtwagen, be stuurd door een inwoner van Ha- zerswoude, ramde toen haar auto. Ernstig gewond werd mejuffrouw Schijf naar het Academisch Zieken huis in Leiden vervoerd waar zij later aan haar verwondingen over leed. Jan Holvast de totaal vernielde auto. Dr. y. Zonneveld koninklijk onderscheiden OEGSTGEEST Dr. R. J. van Zonneveld uit Oegstgeest, redacteur van het Tijdschrift voor Sociale Ge neeskunde is benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Burgerlijke Stand van Leiden Halewijn en C. P. M. )ortje d. v. P. Stehou- M. Visser; Angelique d. v. L. Egmond; Vic- or z. v. T. H. r. A. M. Vissers; Debora Helena Maria d. v. J. H. M. 1 H. A. M. de Boer. Garcia Olbes; C. A. Breedeveld Voensdag Dijkstraat 2a spree kuui aadsvrouw 1011 uur voon Stadhuis Spreekuur socii 4.30—6.00 uur nam Oegstgeest (Kennsdylaan matle-avond Baha'l 8 uur ni Donderdag Stadhuis (kamer 204) ting en openbare werken CV81 Morsweg 10 Werkgroep ïlDE ingt» irwa' id g' irgadenng bare werken 4 Tverkgroe te W )0 uur nam. Kreatlef Sentrum (Breestrai jJjou' Breestraat 19 Jrugdhav 7.30—10.30 uur nam. Breestraat 19 Soclete: den) 912 uur nam Stadhuis Spreekuur s de z, voc jci»i enlan; naars i °rh5.ooo: Tltus Brandsmalaan 76 'Dt en boot" Clubhuiswerk handena.' i Leiderdorp WUhelmlnastrai I -Wo cap ten 26 i a'i 8 e-avond VRIJDAG Kreatief Sentrum Instuif clni Initial ürg aijntenar rakel 8—11 i House (Ropi de Graaff 10 t Jeugdhai est Morsweg Breestraa ,'voor kam den) 912 Oegstgees ceiteit voor kamerbewoi Leiderdorp (Fred. Hendrik] 25) Gespreksavond Bah'l Koningskerk Rullclub Mil. Tehuis (Korte Bond van oud-strijders verJassen 8 estraa kamerbewoners Oegstgeest (Gev< De avond-, nacht- waargenomen door apo open Wetswinkeltje •echtskundlge btj6tand maandag) »n donderdag»' lezmsverzorging ii «n, i Ophalen grofvuil VOORSCHOTEN Het grofvuil wordt 20 december opgehaald in: Burg. Vernédepark, Badhuisstraat, Parkstraat, Noortheystraat, Stad wijkstraat, Sophiakade, Nieuwe Voor dorpstraat, Prof. Zernikelaan, Prof. Einsteinlaan, Prof. Lorenzlaan, Prof. Eyckmanhof, Prof. Einthovenlaan, Prof. Debijelaan, Anthonie van Leeu wenhoekkade, Lord Baden Powell- weg, Kamerlingh Onnesplantsoen, Raadhuislaan (het gedeelte ten oos ten van Vlietzicht), Prof. van der Waalslaan, Prof. van 't Hofflaan, Curielaan, Molenlaan (het gedeelte ten oosten van de Prof. Asserlaan), Prof. Zeemanplantsoen, Gerard Dou- plantsoen, Carel Fabritiuslaan, An- tonie van Dijcklaan, Johannes Ver meerplantsoen, Govert Flinckplant- soen, Rembrandtlaan, Albert Schwei- tzerplantsoen, Jan van Goyenplant- soen, Ferdinand Bollaan, Jan Steen laan, Ruijsdaelhof, Van Ostadehof, Paulus Potterdréef, Frans Halsplant soen en Nic. Maeskade. boom en V. van de Krol: B. Paoloni en C. van der Plas; H. J. Zirkzee en M. Roelandse; R. Vissers en C. G. M. Ouwerkerk. Overleden: C. L. Oudshoorn (56) man H. Zuiderduin (79) man. uerkerkelljke jpleldingsschool zlnsverzorglng. Rilnsburgr 55336 vi mrm 9—10 uur Dienstverlening Humanltas gracht 246a Spreekuur Release Hulpverleningsdienst Releai derdag ook 15-18 JS-dienst duuriupei an vrildag Huipa» Met brommes tegen auto LEIDEN Een 16-jai fietser uit Bodegraven wonden, toen hij gisteren het middaguur op de hoek Eijmerspoelsitraat poelstraat in botsing kwam auto. De jongen zou geen hébben verleend aan de a werd bestuurd door 'n 18-ja se. De EHD zorgde voor ver het ziekenhuis. LEIDERDORP De H. Tijdeman is bij koni benoemd tot administrateur ministerie van Justitie. kree: t linUH J? Met medewerking Hans Melkert en Jan Holvast Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25261 Toppunten Drie Leidse toppunten. Toppunt van zelfingenomen heid: Het stukje noord-zuidroute, dat morgenavond in gebruik komt, heel duur city-ring te noemen (de borden staan al klaar)... Toppunt van activiteit: Raads lid Elsgeest, dat vanmorgen vroeg tegelijk met de ambtenaren het stadhuis binnen ging... Toppunt van brutaliteit: Een meisje op een bromfiets, dat hevig tekeer gaat tegen een Jongen op een flets... in het wandelgebied, omdat hij fout zou zijn. Overigens heeft het binnenstadswandelgebied 's morgens en 's avonds veel van een chaos, die nog gevaarlijk is ook. Parkeren Over het parkeren dn de binnen stad zijn we voorlopig nog niet uit gepraat. Gisteravond zijn er, tij dens de commissie stadsontwikke ling, ook weer heel wat woorden aan besteed. Er moeten parkeerauto maten komen aan de Driessenstraat, de Beestenmarkt en de Garenmarkt. Dat zijn automaten die dienst doen voor een heel terreintje. Uit de woorden van wethouder Kret bleek, dat de automobilist zo langzamerhand begint te wennen aan de gewone parkeermeter (zo'n klok op een paaltje). Er zijn weinig ongebruikte meters meer te vinden in de stad. De blauwe zone vond de wethouder een onding, omdat de parkeerders daar rijkelijk misbruik van maken door steeds hun parkeer- schijf te verzetten, wat door de par keerwachters vrijwel nooit wordt ge constateerd. Dat euvel doet zich na tuurlijk ook voor bij de parkeerme- ters, "maar daarvoor moeten de au tomobilisten betalen, dat is niet zo erg. Het maakt trouwens niet uit of auto B of A daar nou staat", aldus de wethouder, die onmiddellijk ant woord kreeg van Oosterman: "het wordt natuurlijk wel kwalijk als au to A én auto B er gaan staan". Dat ging het voorstellingsvermogen van de wethouder te boven. En dan was er Waal nog, die zich zorgen maakt over de mensen die ettelijke guldens verrijden om een plaatsje t?e vinden waar ze geen kwartje hoeven betalen. Overigens zullen er het komende jaar weer zoi'n ruim vierhonderd parkeerme- ters bijkomen. De bewonerspasjes zullen dat jaar nog wel worden uit gedeeld, maar daarna moet naar een andere manier worden gezocht. Brug wordt van alles op touw gezet om de actie voor de ontwikkelingslanden te doen slagen. Vanavond wordt in de Maranathakerk in het Morskwar- ti©r een Bazaar gehouden die van ze ven tot elf uur duurt. Er zal ook een tentoonstelling zijn van de tekenin gen die de kinderen op de scholen in het Morskwartier hebben gemaakt hi het kader van een tekenwedstrijd. Ook de prijsuitreiking is vanavond. Ook een bazaar voor de actie Kom over de Brug wordt zaterdag tussen vijf Gemeeniteo Enkele van de attracties: gooien, kleuterrad, grabbel van avontuur, platenbar, I markt en koffiebar. De hel er een informatiestand van reldwinkel. Dit bord zal ons van nu om de stad gaan leiden.i der Toppunt. uw ille an jouwt minga rsdijk spreke onder eb! ia

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2