kunnen nie t met LI )el naar oien Opzoek naarhyge rente? 78 AV Holland doet het niet meer Ajax en nog niet Kovacs rond u krijgt tot 61% bij de postspaarbank DAGVERS er JFSCHAATSER KEES VERKERK: L n N otips altijd safe Kuipers ste sen Feyenoord tegen Club Brugge 1500 IgramfJ (0 SINAASAPPELS WITLOF 500 gram 'ORGANISATIE VAN INDOOR-WEDSTRIJDEN IN LEIDEN ELK JAAR DEZELFDE PUINHOOP' Rus Metreveli mag prof worden j 13 DECEMBER 1972 PAGINA 11 ADVERTENTIE De profschaatsers zetten stug door. En het Ne- kwartet onderscheidt zich daarbij in het bijzonder, ioor razendsnelle tijden, maar wèl door verbeten oe- Foen gisteren in de namiddag ISSL-manager Jonny logstpersoonhjk in de bochten van de Inzeller ijspiste pranden had aangebracht en de inderhaast gekochte roorschijn haalde om de trainingswedstrijden passend Jen, snelde de „afgeschreven" Björn Tveter naar een 7.5 op de drie kilometer. Tegenstander Jan Bols: „Hij houden". Ijna tien seconden ach- verstrekte logisch klin- jntaar: „Ik ben pas drie Wij hebben meteen »akt. In de ochtenduren jge training en dan een later deze wedstrijdjes, haast niet anders, dan jeetje vast komt te zit- n ga Je natuurlijk niet h-Excelsior •Utrecht P-Roda JC «n-Heracles I •Volew. lem II Ook de profsprinters wa ren gisteren actief. Er hard Keiler („voor de derde keer in mijn tien jarige sprinterscarrière ben ik tij dens een wedstrijd gevallen") reed bij een hernieuwde poging 40.4. An dere tijden( Ove König scoorde 39.9, zijn tegenstander Eriksen 40.5 en de andere Zweed, Hasse Börjes, reed 39.2, daarbij Leo Linkovesi met 39.4 achter zich latend. De Amerikaan Neil Blatchford kwam tot 40.3. De postspaarbank is altijd vlak bij woning of werk, want op elk van de 2400 postkantoren kunt u terecht. Kees Verkerk wereld van verschil tes, eerst nog wat on- lar per dag méér zijn vertrouwde rol: trainingskamp moet de op staan. Wat dat be- we niet afwijken van Dge regelmaat. Ik moet en hoe de Jongens er zo irstaan, voordat ik pres- intensief benutte oefe- n de Nederlanders ver- tun „vakbroeders", fors een iets pittiger steeds nèt wat langer Harm Kuipers is als er naar voren gekomen erste van de vier selec- ie worden gehouden deelnemers voor het mpioenschap aan te wij- er baan, waar een straf- srind de rijders hinderde, re zowei op de 500 als derde. Hans van Helden ter Nottet de beste in de et goede ijs van Assen. Dijk toondie zich de Ie lange afstand. Er wa- lemers. wedstrijden zullen don- Jaap Edenbaan worden et een krachtmeting op WO meter, maandag wor- nter uezelfde afstanden vrijdag wordt de serie iet opnieuw een 500 en )e beste tijden zullen be- voor deelneming aan Klse kampioenschap. :n van Assen zijn: klass. 500 5000 m m 90.930 42,7 8.02,3 91.070 43,5 7.55,7 91.670 42,3 8.13,7 91.890 43,4 8.04,9 92.150 44,4 7.57,5 92.450 43,6 8.08,5 92.490 44,2 8.02,9 92.570 43,2 8.13,7 92.800 42,5 8.23.0 93.570 44,1 8.14,7 op het ijs. Bols: „Als de koek straks wordt verdeeld, dan willen we voortaan staan". Roar Gronvöld, peinzend op een bankje in de zon als het Nederlandse viertal ter af sluiting van het programma als een soort wielpr-achtervolgingsploeg nog een aantal meedogenloze temporon den draait: „Een machtig gezicht, die vier. Wat straalt daar een kracht en een techniek vanaf". Wat zou kunnen inhouden, dat nu de hier en daar uitgesproken vrees wordt bewaarheid: staan de Neder landse rijders ook in profkringen op eenzame hoogte? De resultaten van de oefenwedstrijden spreken andere taal. Verheyen (4.26.4) geklopt door Johnny Höglin (4.23.9), Schenk met 4.28.6 weggereden door Gronvöld (4.22.6) en alleen Verkerk met een knappe 4.21.6 bedwinger van de al leszins bevredigend strijdende Willy Olsen (4.23.7). „Maar dat komt", zeggen de vier en begeleiders Huiskes en Nederveen eenparig, „omdat de Noren en Zwe den zich voor dit soort wedstrijden serieus voorbereiden. Zich zelf de dag tevoren al zo'n beetje sparen". Hetgeen dan In ieder geval tot re sultaat heeft, dat de ISSL nu ook met wat acceptabele prestaties kan „pronken" en bovendien snijdt het mes nu van twee kanten: door de Noorse verrichtingen krijgt de prof-league in dit voorseizoen al vast wat „gezicht" èn de serieuze voorbereiding van de Nederlanders op het grote werk te beginnen in Den Haag inspireert de andere profs. Die in de eerste Inzell-dagen nogal wat moeite hadden met zich bewust te worden van hun veranderde sta tus. Wel begrijpelijk: de Jarenlange gewenning aan bonds-trainingskam- pen met optimale begeleiding deed zich gelden. Onzekerheden over de houding van ISU en Inzeil ten op zichte van de profs al evenzeer. Maar het gevoel voor de eigen (professionele) verantwoordelijkheid breekt door. Verkerk: „We hebben vergaderd. Roar Gronvöld en ik zijn gekozen als vertegenwoordigers van de rijders in het ISSL-bestuur. On der elkaar zijn er ook de nodige dingen gezegd. We moeten ons er goed van bewust zijn dat alles nu anders is. Er moet regelmaat komen. Van de kant van de organisatie, maar ook van rij derszijde. We kunnen er eenvoudig niet met de pet naar gooien en we moeten er goed rekening mee hou den, dat wij het publiek een pro- dukt te bieden hebben. Ik geloof, dat we nu een eind op weg zijn". Verkerk in ieder geval zelf wèl. Tussen de „Keessie" uit de recente amateurtijd en de Verkerk van nu ligt een wereld van verschil. Het lijkt erop, dat vooral de terugkeer van Huiskes hem weer heeft terug gebracht tot het vertrouwde beeld van de Puttershoeker van vroeger: druk pratend niet alleen, maar óók intensief trainend en vooral met grote overgave de aanwijzingen volgend. Het „klikken" tussen Huis kes en Verkerk is onmiskenbaar en luid hoorbaar. Trouwens, ook zijn verkiezing als vertegenwoordiger van de rijders wijst in die richting. Kees Verkerk bemoeit zich weer als vanouds met de gang van zaken. Hetgeen Schenk overigens aller minst spijt: „Tot nu toe leek het teveel alsof de ISSL om mij draal de". Over zijn tot dusverre matige vorm zegt de voormalige wereld kampioen der amateurs: „Een kwestie van aanpassing. Klimaats verandering spreekt mee, en de op bouw tot aan Inzeil is door veel be slommeringen nogal onregelmatig geweest". AMSTERDAM Het gesprek dat het bestuur van Ajax gisteren heeft gevoerd met trainer Stefan Kovacs over de verlenging van diens con tract heeft nog niet tot resultaat ge leid. Het bleek onmogelijk een beslis sing te nemen, doordat de Roemeen se trainer nog niet weet of hij toe stemming zal krijgen langer dan de aanvankelijk afgesproken twee Jaar in Nederland te blijven. Kovacs zal na de wedstrijd AJax- MVV van het komende weekeinde met vakantie naar Roemenië gaan en daar onder meer uitzoeken of hem een langer verblijf in het bui tenland wordt toegestaan. Na de te rugkeer van Kovacs, omstreeks 29 december, zullen de besprekingen tussen bestuur en trainer worden hervat. Voorzitter Van Praag van Ajax zei: „Het heeft geen zin nu bepaal de afspraken te maken. Wij willen niet weer geconfronteerd worden met het probleem op korte termijn een trainer te moeten zoeken wan neer achteraf zou blijken dat Kovacs na deze zomer terug moet keren naar Roemenië. ROTTERDAM Feyenoord speelt dinsdag 19 december een vriend schappelijke wedstrijd tegen Club Brugge. De wedstrijd, die in Brugge wordt gespeeld begint om acht uur. Dc equipe van Leo Canjels Is voor nemens in volle sterkte aan te tre den, derhalve met Ruud Geels, Henk Houwaart en de Belgische in ternational Lambert. Overigens doen in Rotterdam ge ruchten de ronde, als zou trainer Ernst Happel zijn benaderd door Atletico Madrid. Guus Brox echter: „voorlopig zit Happel nog tot het einde van het seizoen aan Feyen oord vast. We hebben nog niet over een nieuw contract gesproken, dus wat er gebeurt is nog hoogst onze ker". ADVERTENTIE cUwcy\ller-allefcBeSte kguze MALSE I BRAADLAPPEN AMSTERDAMSE LEVER WORST Cl 91 200 gram 4W Cl SNIJWORST^*] 100 gram M Wi* Geldig t/ra 1Sdecemb«r U vindt alle andere VIVO-aanbiedingen op pagina 2 en 3 van Uw damesblad LEIDEN AV Holland doet het niet meer. De Leidse atle tiekvereniging heeft in ieder geval voor dit seizoen de buik meer dan vol van het organiseren van nationale indoor-wed- strijden in de Leidse Groenoordhal. De Koninklijke Nederland se Atletiek Unie had voor de weekeinden van 10 en 11 en 24 en 25 februari dan wel achtereenvolgens selectie-wedstrijden en Nederlandse kampioenschappen in Leiden geprogrammeerd, maar AV Holland organiseert niet meer mee. Voorzitter Wim Rietbergen en wedstrijdsecretaris Bert Paauw, het duo om wie de afgelopen twee seizoenen de organisatie van die duels voornamelijk draaide, vertelden gisteravond laat de beweeg reden van de weigering. Na een langdurige vergadering met vertegenwoordigers van de andere atletiekclubs AV Leiden en De Bataven (die wellicht toch zullen toegeven in een vol gend gesprek) en de nationale technische commissie van de KNAU, vulde het tweetal ekaar voortdurend aan in een dia loog vol ongenoegen. "We hebben nu twee Jaar lang rotzooi meegemaakt bij het organi seren vam de Leidse wedstrijden. In het eerste Jaar dachten we nog dat het kinderziekten waren. Met de belofte dat het allemaal wel goed zou komen, hebben we het ook het tweede Jaar nog gedaan. Toen werd het echter weer dezelfde puinhoop. We werden gebruikt als loopjon gens. We kregen allerlei taken die zomaar op ons afgeschoven werden We moesten de afbraak van de baan zelf regelen: ook daarmee had de KNAU ons eenvoudig laten zitten. Maar dit keer heeft de voor geschiedenis voor ons de deur al dichtgedaan. Terwijl iedereen al lang wist dat er weer wedstrijden in Leiden zouden komen en de wed- st~" ■"'«•lender al begin oktober was vrijgegeven, kregen wij gisteravond pas officieel te horen dat dat In derdaad het geval is. Tot gister avond wiste nwe nog van niets". Door Paul de Tombe Sp.-Vitesse I Loopjongens "Wij geloven best in de goede be doelingen van de KNAU en we zijn ook best bereid iets voor de atle tiek te doen, maar de tijd is geko men dat we ons niet meer laten gebruiken als loopjongens. Toen het bericht over die wedstrijden was gepubliceerd, hebben we in samen spraak met de andere Leidse clubs gesteld: nu reageren we eens niet, zoals in vorige Jaren toen we ook steeds op het laatste moment voor het blok werden gesteld. Nu wach ten we eens af hoe die Jongens het aan gaan pakken. Want we wilden die gemakkelijke gedachte eens on derdrukken dat "Leiden" het toch wel weer -»ou dóen. We hebben ons dus van de domme gehouden, ook toen ik (Rietbergen spreekt dan) op een bijeenkomst van Juryleden voor de Europese indoor-kampioenschap- pen in Rotterdam, benaderd werd door Hes Grewer, de voorzitter van de nationale technische commissie. Tegen hem heb ik gedaan alsof ik het bondsblad.en of er nou toch maar geen gesprek kon komen met de Leidse clubs. Immers, die wed strijden in de Groenoordhal .gaan hoe dan ook door want dat is voor delig omdat de indoorbaan van de KNAU in de Groenoordhal wordt Wim Rietbergen (links) en Groenoordhal-directeur Daye Ou- wens bij het tv-toestel dat bij een vorige indoor-atletiekwed- strijd aan de zoveelste bezoeker zou worden uitgereikt. Een bezoeker die overigens niet kwam. zot was, maar later heb ik hem organiseren stonden. Grewer zei verteld hoe negatief ik persoonlijk toen dat de KNAU het ook niet kon en de Leidse clubs gezamenlijk na helpen dat die berichten waren ge- twee Jaar puinhoop tegenover dat publlceerd (ze stonden notabene in Kun Je nagaan hoe de zaak al was beklonken, zonder dat wij er officieel ooit iets van hadden ge hoord. Die vraag om dat gesprek laat tevens zien hoezeer de KNAU erop rekende dat de clubs in Leiden het toch wel weer zouden doen. Maar dit keer vergissen ze zich in ieder geval mooi, waar het ons be treft. Het gesprek met de mensen van de technische commdssie ook Grewer was daarbij heeft van avond plaatsgehad. We hebben tij dens die vergadering in de Vergulde Turk duideijlk gesteld, dat wij niet meer beschikbaar zijn. Alle voorteke nen immers, wijzen weer op *n puin hoop en daar voelen wij niets voor. Jawel, er is toegezegd dat ditmaal "alle bagger" zou worden wegge schopt, en zeker, er is ook verteld dat dat geval met het afbreken van de baan niet meer zou voorkomen omdat de genie zal komen helpen. Maar dat moeten we eerst nog zien. En zelfs als dat zou gebeuren, ble ven we nog op ons standpunt staan. AV Holland ziet dit keer van de or ganisatie af". "Dat moet nou ntet worden ge zien als een boycot we zouden het voor de atletiek zelfs erg fijn vin den als die wedstrijden wel zouden doorgaan maar gewoon als een kwestie van standpunt. We doen het niet. We zitten met onze eigen ver eniging in een opbouwperiode en Je hele verenigingsleven ligt voor twee maanden plat als Je belast bent met die organisatie. (Bert Paauw alleen: "Rietbergen knapte steeds de helft van al het werk op"). Dat willen we in dit stadium ook niet meer. Maar ze kennen ons karakter waar het de atletiek betreft. Ze denken, als we nou maar stevig aan blijven drin gen, doen ze het nog wel. Heus, AV Leiden en De Bataven mogen het ook best doen, maar wij draaien niet meer mee. Ook niet als die vereni gingen een dringend beroep op ons doen En dat zit er toch wel weer ln, want tijdens de bijeenkomst bleken de andere clubs het standpunt van de AV Holland mannen niet meer zo standvastig te delen. AV Leiden en De Bataven zeiden geen ja en geen nee, toen hen werd ™vraagd of zij dan de organisatie met hulp van buitenaf op zich wilde nemen. Het AV Holland team: „Zij heb ben de vergadering verlaten zonder hum standpunt kenbaar te maken. Wij proeven daaruit dat ze het toch weer willen doen. Op grond daar van is ook een tweede gesprek voor gesteld door Grewer. Daarvoor heb ben ook wij een uitnodiging ge had. Nutteloos, want we doen het dit seizoen toch niet. DALLAS Aleksander Metreveli heeft van de Russische tennisbond toestemming gekregen volgend Jaar deel te nemen aan de toernooien van de prof groep "World Champion ship of Tennis" van de Amerikaan se miljonair Lamar Hunt. Metreveli (28) wordt een van de 64 "profs" ln het circus, dat zich, gesplitst in twee groepen, over de aardbol zal bewe gen. Metreveli is de eerste Rus die in staat wordt gesteld met tennis geld te verdienen.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 11