n Valkenburg krijgt eindelijk kleiiterschoo een moderne Bedankt Johnnyin een decor van bolbloemen COCK VELDHUIS MAAKT „GESCHENK" VAN DE BOLLENSTREEK "Ik heb bochten alleen maar afgesneden Auto vliegt uit de bocht j Davicl Zinman dirigent in New York Spelcompetitie PAGINA 4 STREEK VKTJPAO 8 DECEMBER II gS 99 HILLEGOM De Bollenstreek heeft een belangrijk steentje bijgedragen om het amu sementsprogramma „Bedankt JohnnyI", dat zaterdagavond tien voor half negen over Nederland 1 door de TROS-televisie in kleur wordt uitgezonden, extra fleur te geven. Het décor, waarvoor een keur van befaamde Nederlandse artisten zullen optreden, is om getoverd in een unieke „tuin" van voorjaarsbloemen: tulpen, hyacinten, irissen en for sythia's. Op deze wijze wil de bloemenge- meenschap uit de Bollenstreek hulde brengen aan de „parel van cie Jordaan". Johnny moet name lijk op dringend advies van de hem behandelende doktoren zijn loopbaan als zanger beëindigen. Hij doet dat met een brok in de keel. Natuurlijk vindt hij het pret- Door Cees Combee tig, dat zoveel collega's spontaan en geheel belangeloos aan zijn af scheid van de „bühne" hebben meegewerkt en dat de opbrengst geheel voor hem is bestemd. Hij als hij nog langer dan de zeventien Jaar, die hij nu achter de rug heeft, had kunnen zingen. Grandioos De Bollenstreek heeft zich niet on betuigd gelaten. Spontaan werden door de stichtingen „Keukenhof" en ,3ollenstreekcorso" de hoofden bij elkaar gestoken. Overleg met mensen uit het bloemenvak re sulteerde in het aanbod van een grandioze bloemenversiering voor het toneel van Beverwij ks sport hal. Keukenhofs tuinarchitect Henk Koster kwam met het idee op de proppen. Hij wist een groot aantal Bollenstrekers enthousiast te maken. Zijn poging iets groots te brengen is een grandioos succes geworden. weet nu al, dat hij de beschikking I De nationaal en internationaal be- zal krijgen over een huis en een faamde Hillegomse arrangeur auto. Liever was het hem echter I Cockx Veldhuis verzorgde spontaan DEN HAAG "Ik kon best nog rijden", aldus het standpunt van een 42-jarige houthandelaar uit Roelof - arendsveen, toen hij op de Alkema- delaan in Oude Wetering door de po litie werd aangehouden, omdat de ze kennelijk van een ander gevoelen was dan de houthandelaar zelf. Van daar diens verschijning nu voor de Haagse politierechter, omdat hij on der invloed van drank verkerend de auto zou hebben bestuurd. Volgens de politie reed verdachte zo slingerend, dat hij zelfs aan de OEGSTGEEST In de bocht bij Biritenlust (Rijnziohtweg) vloog een Noordiwijker hou ter door het gladde wegdek in de vangrail. De bestuurder kwam er zonder kleerscheuren af, de auto werd totaal vernield. Een Delftenaar. die op de Haar lemmertrekvaart moest uitwijken voor een bromfietser, botste ter hoog te van de uitrit van de A.A.N. tegeu een uit de tegenovergestelde richting komende vrachtwagen. By de botsing deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. De personenauto werd zwaar beschadigd. Een mim-kettingbotsinkje ontstond gistermorgen op de Geverstraat. Een J "T* .TTr inwoner «n Den Haag stond links voorgesorteerd om de Prins Hendrik laan in te gaan, toen een stadgenoot van heon, de achterkant van zyn auto ramde. De man had de eerste bestuurder te laat gezien. Ook de re actie van een Noordwijker die over de Geversstraat reed kwam te Iaat, dat bracht het totaal van beschadigde auto's op 3. voor hem linkerkant van de weg in de berm terecht kwam. Pas na eni ge afstand zag de bemanning van de politieauto kans om verdachte te passeren. Het bleek ai gauw, dat het niet zo best met de bestuurder gesteld was. hij kon nauwelijks op z'n benen staan. "Ik heb alleen maar een paar boch ten in de weg afgesneden", aldus de verklaring van verdachte. De wacht commandant van politie had echter ook geen twijfel, dat de man niet in staat was zijn auto naar behoren te besturen. Hij weigerde een bloed proef. Een caféhouder uit Oude Wetering deelde als getuige decharge mee, dat verdachte op normale wijze bij hem was weggereden, want anders zou hij de sleuteltjes van de aai to wel hebben afgenomen. "Zoiets doen we in een dorpscafé", informeerde hij. De officier meende toch wel aan de verklaringen van de caféhouder te moeten twijfelen. Verdachte zou 4 of 5 borrels en twee glazen bier hebben gedronken. De els luidde acht dagen gevangenisstraf en acht maanden intrekking rijbewijs waar van drie maanden voorwaardelijk. De raadsman, mr. Kalkman, be streed het bewijs ln deze zaak en zet te uiteen, dat verdachte diens rijbe wijs hard nodig heeft. Hij rijdt al 20 Jaar zonder een bekeuring te heb ben opgelopen. Het vonnis werd acht dagen gev en zonder ook maar een cent ver goeding te vragen die voorjaars versiering van het toneel. Net als al die anderen uit de Bollenstreek, die in wat voor vorm dan ook, een bijdrage leverden het podium een kleurig aanzien te geven. Cock Veldhuis: „Zelden hebben we met zoveel liefde en enthousiasme een versiering gemaakt. Johnny Jordaan verdient het. Iedereen die de bloem pracht zag was dolen thousiast. Niet in het minst de TROS-leiding. Het zal Je maar gebeuren, dat Je, als het nog niet eens winter is, de kijkers een voor- Jaarslusthof kunt aanbieden. Zon der meer natuurlijk ook een goede propaganda voor het vak en voor Keukenhof en Bollenstreekcorso in het bijzonder". Grote toeven Veldhuis is een gehele dag bezig ge weest om de Sporthal in Bever wijk een fleurig en kleurig aan zien te geven. Hij heeft al zijn gaven een fleurig en kleurig aan- teur van bloemen Ingezet om van dat toneel iets anders te maken. Met prachtige, grote toeven en vazen vol met voorjaarsbloemen. Bloemen, die thans nauwelijks en dan nog voor heel veel geld te koop zijn. Zeker op 21 novem ber toen het programma werd op genomen. Nu begint dat wel wat anders te worden, want heel lang zaam komen partijtjes tulpen en hyacinten aan de veilingen. Ze brengen echter nog hoge bedragen per bos op. De goede tulpen bij voorbeeld van de soort Apeldoorn nog dik f 5,- per tien stuks. Er waren heel wat bloemen planten nodig om dat Sporthal- podium te decoreren. In zijn Het bleef niet alleen bij die ring van de Beverwykse Jacoba van Beieren, bekend Keukenhof in Lisse, was met haar hofdames. Zij aan de artiesten kleurrijke ten van tulpen uit Een gel dat zeer werd geapprecieerd. Zo heeft de Bollenstreek zich tijdens deze benefit-show Johnny Jordaan van haar zijde getoond en daarmede nifesteerd, dat er ov of vier weer veel te zien zal in Lisse-Keukenhof, op de bol velden en op corsodag 28 wanneer onder het motto Nederland" een grandioze van praalwagens van Haar naar Sassenheim zal rijden. A maal versierd met bolbloem heel veel hyacintennagels in lei kleuren, tulpen en narcissen nog veel meer voorjaarsbloem 3D kele weken geleden belangrijk uit- i gebreide bloemenzaak aan de Hoofdstraat in Hillegom vertelt Cock Veldhuis over de aantallen, die voor deze door Keukenhof in samenwerking met het Bollen streekcorso aangeboden versiering I nodig waren. Hy zegt: 'k Had de beschikking over ruim drieduizend tulpen. Zoge naamde geremde uit de vriescel len van Verdegaal uit Sassenheim en Nijssen uit Santpoort. Prach tige soorten in allerlei kleuren. Verder honderden irissen van Moolenaar uit Sassenheim en hyacinten, eveneens van Verde gaal en een tweehonderd grote forsythia-takken. Werkelijk een pracht assortiment, Cock Veldhuis bekijkt aan dachtig de tekening voor een nieuwe creatie. goed werken was. Als arrangeur kun je nog zo je best doen, maar als de bloemen niet van een top kwaliteit zijn, is dat toch te zien aan de toeven en andere decora- Ej n E: cClc en >'s in o le m Id. A stilt Den Haag «ANP) David Zid jgjo is benoemd tot vaste dirigent de Rochester Philharmonic (1 York)., voorlopig voor drie jaar ingaande september 1974. Hij als muzikaal viseur aan het or bonden. David Zinman zal het der lands Kamerorkest onder te, hoede houden. Aan het einde i het lopende seizoen zal hij i functie als dirigent Utrechts Symfonie-Orkest neerl gen. lar VALKENBURG Eindelijk krijgt Valkenburg een echte kleuter school. Het heeft heel erg lang geduurd voor het zover was. Be grijpelijk, dat er vreugde heerst in het dorp met Neerlands oudste paardenmarkt. Niet in het minst bij de moeders met kinderen in de kleuterleeftijd. Valkenburgs maanden intretting j er N yan ,t Wou(. m rijbewijs waarvan drie maanden voorwaardelijk met proeftijd van 2 j "Kleuterburg'zoals de nieuwe jaar en aftrek van de tijd. waarin 1 school aan de P. Oosterleestraat het rijbewijs reeds is ingenomen. Hillegommers naar Tunesië HILLEGOM Van vrijdag 15 tot en met maandag 18 december gaan 40 plaatsgenoten naar Tunesië. Ze zijn de winnaars van de St. Nico- laas-actie die door de Hillegomse Winkeliers Vereniging de laatste drie weken werd gehouden. Donderdag avond vond in zaal „Flora" de trek king plaats, de zaal was tot de laat ste plaats bezet. Voorzitter J. P. A van Schoor heette zo'n vierhonderd belangstellenden welkom en twee be zoekers vanuit de zaal verrichtten de trekking. Ook onder de zaalbe zoekers (sters) werd een extra taal prijs" verloot, die gewonnen werd door 't echtpaar Beelen, Leidsestraat 65. Hillegom. Plaatselijk Reisbureau COPEX verzorgt de reis. inzendingen voor meedinging kwamen eveneens uit Nieuw-Vennep, De Zilk en Lisse. KATWIJK AAN ZEE Op 8. 15 en 22 december organiseert de ont spanningscommissie van de wijkver- eniging een oompetitie in klaverjas sen, Jokeren en sjoelen, die gehouden zal worden in het clubhuis „De Springplank". De ter beschikking ge stelde prijzen staan ln het teken van het kerstfeest. Mocht u één avond verhinderd zijn, dan krijgt u het ge middelde van de op dié avond be haalde punten. De kans om ln de prijzen te vallen blijft dan nog be staan. Deze avonden zijn alleen voor leden en donateurs toegankelijk. In schrijfgeld voor alle avonden is ge steld op f 5,-. Op Boulevard over de kop DEN HAAG "Ze praten m Kat wijk aan de tapkast onder het drin ken zeker nooit over straffen die hier vallen, wanneer Je na drank misbruik achter het stuur van de auto gao+ -'tien" opperde ^"f'ctejr van Justitie bij de Haagse politie rechter. De 24-jarige grond wrker uit Katwijk die nu terecht stond be hoorde tot de laatstgenoemden. Het was stevig raak geweest óók, want het alcoholpromilage in zijn bloed bedroeg 1.65. hetgeen ongeveer driemaal meer is dan als maximum geldt. En nu was het gejammer in de rechtszaal niet van de lucht. "Als ik mijn rijbewijs kwi.1t ben. dan sta ik zonder werk en wat moet er dan met mijn vrouw en twee kin dertjes". stelde verdachte de vraag aan de rechter die het antwoord aan verdachte terugschoot. "Dat moet u bedenken voor u gaat drin ken". In het nachtelijk uur reed verdach te met zo grote snelheid over de boulevard, dat bij het slingeren de auto enkele malen over de kop sloeg en tegen een geparkeerde auto te recht kwam. Naar het oordeel van verdachte was hij nog best in staat geweest zijn auto te besturen, waar mee de politie het beslist niet eens Een zwager van verdachte was ko men vragen of hij meeging garna len trekken en daarna werd een en ander gedronken. De officier eiste acht dagen gevangenisstraf en acht maanden intrekking rijbewijs waar van drie maanden voorwaardelijk. Omdat verdachte van beroep chauffeur ls, legde de rechter twee weken gevangenisstraf op, doch trok het rijbewijs in gedurende zes maan den waarvan echter vijf voorwaar delijk met proeftijd van 2 Jaar. gaat heten, vrijdagmiddag 15 de cember officieel openen. Een han deling, die de burgemeester heel graag zal verrichten, omdat hij en met hem het gehele gemeente bestuur het als een gemis voelde, dat Valkenburgs kleuters niet op gevangen konden worden in een voor hen naar de eisen van deze tijd ingericht gebouw, maar het twaalf jaar lang hebben moeten doen met de afgekeurde lagere school aan de Kerkweg. !-«ï w.-, 4- Twintig Jaar geleden is het reeds, dat de Stichting Chr. Kleuterschool "Kleuterburg" werd opgericht. Toen was er voor de allerkleinsten hele maal niets in Valkenburg. Het heeft nog acht jaar moeten duren voor men aan het geven van kleuteron- j misSie js hebben derwijs kon gaan denken: de ge meente droeg 17 mei 1960 de afge keurde lagere school over aan de stichting, waarvan thans dokter G. v. Delft voorzitter is en P. F. Mizee secretaris. Het heeft heel wat moeite en overleg gekost voor aan de bouw van een definitieve school kon worden begonnen. Deze is. na dat 13 maart van dit jaar de eer ste paal werd geslagen, nu gelukkig gereed. r op f 450.000. Architect Van der Mey j er een aantal brleforders uit. "Kijk" I van B. en W. vergunning voor de had de bouwkosten begroot op i zegt hij, "dat is alle corresponden- bouw en in oktober kwam de urgen- f 365.000. tie, die ln al die jaren over de i tieverklaring af. Vier klassen wer- Met secretaris P F. Mizee, die te- school is gevoerd. Hier heb ik een j den het dus met natuurlijk ook een vens voorzitter van de bouwcom- schrijven van inspectricé mejuffrouw I speellokaal. De stichting vond het wat nagekaart Gelauff, waarin ze mededeelt, dat de voorgeschiedenis en de j wij de afgekeurde lagere school Bouwkosten Sam van der Mey van het Kat- wijkse architectenbureau Verloop en Van der Mey zorgde voor een passend ontwerp en het Valken- burgse aannemingsbedrijf Jac. Slootweg en Zn. verrichtte de bouw. Slootweg was een maand eerder klaar dan in het bestek stond be schreven. De bouwkosten bedroegen f 347.765 exclusief btw. Met de kos ten van inrichting, centrale ver warming etc. komt het totaalbedrag bouw. Hij zegt: "We waren dolge lukkig, dat "Kleuterburg" op die bewuste 17e mei 1960 de beschikking kreeg over de afgekeurde school. Dat hield in, dat we met het kleu teronderwijs konden beginnen. Heel lang hadden we daar naar uitge zien. We begonnen met twee klasse en daarna kwam er, door de grote belangstelling, een derde bij. Dat is een jaar of zeven zo gebleven. Toen werd de toeloop van leerlingen zo groot, dat we een vierde klas kon den onderbrengen in de lagere school. Die afgekeurde school heeft ons heel wat aan onderhoud gekost in die twaalf jaar. Er moest een nieuwe waterleiding wor den aangelegd, we zijn van kolen- stook overgegaam op oliestook en dan niet te vergeten al die repara ties". Correspondentie Mizee duikt in een kleuterschool mogen inrichten en dat er ontheffing werd verleend van de bepaling, dat deze school was ingericht voor het lager onder wijs. Heel vaak hebben we met haar gesproken over de bouw van een nieuwe school. Het geld was er. maar we kregen geen urgentiever klaring. In Januari 1970 kwam de aankoop van de grond voor de bouw van een school en aanleg van een speelplaats aan de P. Oosterleestraat in de raad ter sprake. Daar had de raad geen moeite mee". Uit al die papieren blijkt, dat het bestuur van de stichting "Kleuter burg aanvankelijk begonnen ls met het aanvragen van een drieklassige school, doch B. en W. adviseerden direct een vierklassige aan te vra gen. Mizee: "We vroegen eerst drie klassen aan omdat we meenden ook in 't Boonrak iets te kunnen doen. Dat bleek wat te ver vooruitzien ge- haalt weest te zijn. In mei 1970 kregen we in te trekken. Daarmee werd akkoord gegaan". Het stichtingsbestuur heeft toen al lerlei scholen bekeken, onder ande re de "Duiventil" in Katwijk aan den Rijn. Het ontwerp was van Sam van der Mey. Later zag men meer leuke onderwerpen van deze architect. Het is allemaal heel snel gegaan. De raad gaf op voorstel van B. en W. zijn toestemming en in november '70 kwam de bouwvergunning af voor "n 4-klassige school met speellokaal. Van der Mey werd uitgenodigd een schets ontwerp te maken, dat hij bij wijze van sinterklaasverrassing reeds 5 de cember 1970 kwam aanbieden met kostenbegroting. Dat ontwerp sloeg in als een bom. Zo mooi was het. Bepaald geen plat dak. Het bestuur liet het aan de ouders zien, die ook laaiend enthousiast waren. Mizeetenslotte lachend: "Nu is het dan zover. Je hebt het zelf gezien, de school is wat bouwstijl betreft uniek. Het dak bestaat uit De nieuwe chr school Kleuterburg de P. Oosterleestraat Valkenburg uxxtdt 15 cember door burgemeesrij N. van 't Wout geop deksels" met veel glas aan d( zijde .Voor elk lokaal dus elk lokaal is een toiletgroep, in drie klasse nieuw meubilair] hout en in één klas afkomstig is uit de oude schot nog bruikbaar was. kleuters in één klas. We kunni dus 148 hebben en staan nu leerlingen. Bij de ingang k kunstwerk van plaatstaal lende het leven in de school 1 Haarlemse kunst- en slersrr Vermeulen. Als bouwcommis naast mij bestond uit hoofdleii C. C. de Boer en C. de Winter,] ben we zeer prettig met architect en aannemer, meentebestuur zijn veel dank verschuldigd werking. Heerlijk, dat we nu lijk als Valkenburgers e kleuterschool hebben met e leidster en drie leidsters, ning zal een waar feest worden".

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 4