GE AMATEURTEAM „Best kan maar beter stoppen met voetbal" Budobond gaat onderhandelen met Ruska [ving bezorgt Oranje winst op Duitsers: 2-1 Toch in prijzen Raak wint van Bulgarije: 9-4 Amateurs loten tegen Schotland en Frankrijk Dubbele winst voor Atje Keulen en Olof Messcher's Modehuis ;n Sok voor een zacht prijsje. VaknSok !H Als het Nederlands amateurelftai volgend >rnooi om het Europees kampioenschap even ver 1970 (tweede), zou dat naast een voortreffelijke geweldige meevaller zijn. Want het is niet te ver- bondscoach Arie de Vroet uit het spelersmateriaal imenteel ter beschikking staat een elftal van de- zal weten te formeren. Kon hij twee jaar geleden over de letterlijk en figuurlijk sterk opkomende en Willy van de Kerkhof, Henk Kiel, Jan den i Jan Hoek en Sies Wever, om er maar eens een ien, de huidige selectie is armer aan talent. pi de Oranjeamateurs sinds lange tijd in- or het voetlicht: on- lampen van het Bos te Vüert tegen West treffen dat met 2—1 Een uiterst verdien- dat wel. De Duit je Olympische Spelen aar overigens met 'n elfbal, waren aan mat sterker. Een sco- ils Nederland twee en geleden in Meppen 1) bereikte, zat er (eslist niet in. Maar [opleving in de tweede )uitse trainer Derwall dem Ernst en Heinz uidelijke reden naar baald, bracht de ver eg was de angst van %Hi3 bal kon 10611 üieens ril1 an tot man, de dek- >aari!memen van de posi- ,d( tseling. Treffers van Linden en Ensinck nuut) waren er het ld aan in 4-3-3 for- schijnlijk bange tac- op het middenveld ire Duitsers al spoe- dzakelijk bleek. Al aantal spitsen zelfs twee: Van der Broek e laatste verzuimde |n directe tegensta n- stoppen, zodat deze jrdediger vaak de van gevaarlijke ac- en van de technisch (de Nederlandse Dullemen had geen ans tegen hem) Kalb ser beleefde Neder- rd half uur. Toen de was kopte Vranke» van Kalb bijna in ivermijdelijke tref- pas één minuut Krause), omdat de lenvelders op kri- voor opluchting van dit trio wag een opmerkelijk merendeels onbe- Aanvoerdei Kalb de enige die ook van de partij late de wedstrijd |k in vorm. amateur-elftal van was een geheel an- ir de rust, hoewel was vervangen: 1 Van der Broek eg opereerde bruta- jn verrassing en op- litsers terugdeinzen >ld, die in de eerste bal was. ïaaldelijk optreden Van der Linden iets voorlopige hoogte- ierlandse offensief. tor tijd had Van der - «es. Weer met het en vrije trap van ie richting. Drie :kende de bewegelij- K veler verrassing de 111 r aan. De Duitsers naar voren, maar oral mentaal te zeer Ven om nog tot da te komen. Hun ndde in uitzicht- P- Wederopstanding" van verklaren? Arie de i in de rust wel wat in lui en gewoon t.e Dat zijn dingen die ebt. Als Je overklast r weinig aan doen. met deze Duitsers niet zo. Ik vind dat de ploeg zich geweldig heeft hersteld, vooral als je in aanmerking neemt, dat ze wei nig samen hebben gespeeld". Een recente oefenwedstrijd tegen FC Amsterdam (1—1) was inder daad het enige. De Vroet had daar voor de zes disctricten van de KNVB (West I, West H, Zuid I, Zuid II Noord en Oost) op de hem eigen in tensieve wijze afgeroomd, om tot 'n kwalitatief aanvaardbare selectie te komen. Voorlopig is hem dat weer aardig gelukt. Of met dit elftal de zelfde toppen kunnen worden be klommen als twee jaar geleden ia zeer de vraag. Maar per slot van rekening was ook de finale plaats van 1970 een volkomen onverwacht resultaat. Nederland: Hoogenboom (De Spartaan) Van Dulleman (RVC), Vranken (SVN), Van der Leek (Xer xes) en Van Hal (RBC) Meertens (Emmen), Koppendraayer (OWO) en Hansen (Veritas) Alberts (Eiler- mark) vervangen door Janssen (Cae sar) Van der Broek (Veerse Boys) (vervangen door Van der Linden (Papendrecht) en Ensinck (Heer) ZURICH Het Nederlands ama teurelftal is in de voorronden van het toernooi om het Europees kampioen schap 1973-1974 in groep één inge deeld bij Schotland en Frankrijk. Bij loting, die gisteren in Zürlch plaats vond, werd er op gelet dat de samenstellingen van de vier groepen niet zou overeenkomen met die van de beide voorgaande toernooien. Ver der hield men rekening met geogra fische ligging. Vóór 1 februari 1973 moeten de speeldata en -plaatsen vastliggen. Vóór 1 april 1974 moe ten de wedstrijden gespeeld zijn. In mei volgt dan de eindronde met de DEN HAAG Binnen zeer af zienbare tijd zullen de onderhan delingen worden geopend tussen de Budobond Nederland (BBN) en Wim Ruska ten aanzien van de aanstelling van de tweevoudige Olympische kampioen tot trainer van de nationale Judoploeg. Ruska is momenteel reeds in deze functie werkzaam, doch is nog niet via een contract aan de bond verbonden. Hij krijgt betaald per gegeven trai ning. Voornaamste punt van bespre king tijdens de bijeenkomst Ruska BBN zullen de nevenverplichtin gen van de Amsterdammer zijn. Als gevolg van zijn succesvolle op treden tijdens de Olympische Spe len in München (Ruska won de gouden medaille in het zwaarge wicht en alle categorieën) heeft Ruska een aantal aanbiedingen ge kregen om in het buitenland de monstraties te geven. Zo miste hij op 25 november jl. de wedstrijd FrankrijkNederland In Parijs, omdat hij tezelfdertijd in Lyon moest zijn. De BBN was hiervan op de hoogte en had Jan van der Horst meegestuurd als coach. Een moeilijk punt zijn de soort gelijke contacten van Ruska met groeperingen die geen lid zijn van de Europese Judo Unie (EJU), met name in België. Om de BBN ten op zichte van de overkoepelende Euro pese organisatie niet in moeilijkhe den te brengen, zegde Ruska zijn lidmaatschap van de Nederlandse bond op. Maar die situatie is voor het hoofdbestuur toch onaanvaard baar. Technisch directeur Wim Luiten: "Wij kunnen natuurlijk niet toestaan dat Ruska zich als bondstrainer gaart, inlaten met al lerlei dissidente groeperingen, wij Voetbal België heeft gister middag in Florence de imterliga- voetbalwedstrijd tegen Italië met 10 gewonnen. Nicolaes scoorde in DEN HAAG Het bestuur van dg 52ste minuut het enige doel de stichting Nederlandse Draf- en Rensport heeft na een nader on derzoek besloten de paarden Eland, Gunnar Dear en Christiaan de Wet, die achteraf uitgeschakeld werden in de Grote Prijs van Hilversum, toch voor de prijzen in aanmerking te laten komen. De drie dravers werden gediskwalificeerd na de constatering dat zij vijf meter te kort hadden gelopen. In een onder zoek is echter gebleken dart de pu- blikartie van de afstanden gedeelte aanduiding van de start plaatsen op de baan enkele onvolkomenhe den vertoonde. punt. 9 Voetbal Voor de Westduitse Bundiesliga is gisteravond één wed strijd gespeeld: Werder Bremen— Borussia Mönchen Gladbach. Uitslag: 11. DEN HAAG De Rotterdams/ Haagse ijshockeytormatie Raak heeft gisteravond in de Haagse Hout- rusthal een vriendschappelijke wed strijd tegen het Bulgaarse ijshockey, team met 9-4 gewonnen. Lee Inglis was met 4 doelpunten topscorer. De tussenstanden waren: 3-1, 3-2 3-1. Er waren 900 'toeschouwers. Vandaag speelt het Bulgaarse team in Den Bosch, vrijdag in Til burg en zaterdag in het Rotterdam se sportpaleis opnieuw tegen Raak. Europees kampioenschap in een nader te be palen plaats. De loting had het volgende resul taat: groep één: Schotland, Frankrijk en Nederland. groep twee: West-Duitsland, Enge land en Malta. groep drie: Spanje, Turkije en Griekenland. groep vier: Italië, Oostenrijk en Zuidslavië. Tot nu toe hebben Oostenrijk en Spanje het toernooi eenmaal ge wonnen. Selectiewedstrijd in Heereveen Heerenveen Tijdens de eerste zogenoemde competitiewedstrijden, die meetellen voor de seleotie voor de nationale titelstrijd, heeft Atje Keulen-Deelstra gisteren op de Th ialf - kunstijsbaan in Heerenveen zowel de 500 meter als de 1500 meter gewonnen. Door de ongunstige weersomstandigheden - hert regende en er stond een harde wind - besloot men de 1500 meter te rijden in plaats van de drie kilometer. Trai ner Gerard Maarse gaf bovendien de kernploegleden opdracht zich niet te forceren. Bij de herensprinters won zaankanter Johnny Olof ook twee afstanden, de 500 meter en de 1000 meter. De voornaamste resultaten zijn: Dames: 500 meter: 1 Atje Keulen-Deelstra 45,8 sec, 2 Trijnie Rep 47,5, 3 Sijtje van dei- Lende en Annie Borkink 48,6 5 Eilie van de Brom 48,7. 1500 meter: 1 Keulen-Deelstra 2.30,4 2 Rep 2.30,7 3 v/d Lende 2.31,4 4 Rieneke Ver- heyen-Demming 2.31.7 5 v/d Brom 2.35,5. Klassement: 1 Keulen-Deelstra 95. 933 punten, 2 Rep 97.733 3 v/d Lende 99.067, 4 v/d Brom 100.533. Heren sprinters: 500 meter: 1 Olof 41,7 sec 2 Hoekstra 42,1 3 Va- lentijn 42.5. 1000 meter: 1 Olof 1.27.2 2 Bleeker 1.27,9 3 Va- lentijn 1/28,1. Klassement: 1 Olof 85.300 punten 2 Hoekstra 86.300 3 Valentijn 86.550. De tweede serie, die vandaag op de Jaap Edenbaan zou worden gehou den, is afgelast. BREESTRAAT 175 - LEIDEN TELEFOON 22095 Voetbal Tottenham Hotspur heeft zich gisteravond geplaatst voor de halve finales van het toer nooi om de League-cup door een overwinning met 3—1 op de koplo per van de eerste divisie Liverpool. Het was een "replay" voor de kwartfinales. Wim Ruska demonstraties willen zijn persoonlijke belangen echter niet negeren, dus moet er gepraat worden. Ik geloof dat Rus ka volkomen te goeder trouw is, maar wij hebben toch de eis gesteld dat hij lid van de bond blijft. Wij willen Ruska graag als trainer hebben en over een contract (per 1 januari) gaan we onderhandelen. Daarbij zullen we rekening hou den met de contacten die Ruska reeds heeft gelegd. We moeten dat overigens wel weten, zodat we kun nen nagaan of het legaal of ille gaal is. Die demonstratie in Frank rijk was bijvoorbeeld volkomen in orde". Als je al voor 3,95 een juweel van een sok int kopen, waarom zou je dan met jubeltenen fijven lopen? Pak 'n Sok is een nieuwe liteitssok. In 23 kleuren. Stijlvol, sterk en pakt in een keurig doosje. En op de gekste plaatsen verkrijgbaar. Classy f 3,95. Trendy f 4,50. LONDEN George Best het wispelturige voetbalgenie van Manchester United, heeft de nacht dansend doorgebracht in een Londense nachtclub, zich niet bewust van het feit, dat 't clubbestuur hem de avond tevo ren op de transferlijst had gezet. Gisterochtend verklaarde Best: "Ik weet er nog niets van. Ik kan dus op dit ogenblik ook geen commentaar geven". De club besloot Best, die ongeveer 300.000 pond sterling waard zou zijn "te koop" aan te bieden nadat de playboy-voetballer in de laatste twee weken vier keer niet op de training was ver schenen en zich had misdragen. Men heeft dit besluit per brief laten bezorgen op zijn pension adres in Manchester, maar Best had dit huis maandag verlaten om zich in Londen te amuseren. Volgens een vriend zou Best van plan zijn naar de Spaanse plaats Marbella te reizen voor een vakantie. Op 11 Januari moet de Ier zich voor de rechtbank verantwoorden voor mishande ling van een meisje in een nachtclub te Manchester. Giste ren moest George Best overi gens een nieuwe klap incasse ren: het publiek heeft hem laten vallen. Het dagblad "Daily Mail" stel de zijn lezers onlangs de vraag: "Waar moet het met George Best naar toe?" Driekwart van de lezers antwoordde: "Dat we ten wij ook niet, maar hij moet maar stoppen met voetballen. Voorgoed". De Londense Evening Stan dard plaatste een eigen adver tentie waaruit wel blijkt hoe men over Best denkt: "Te koop: een enigszins versleten genie. Het verschijnen op wedstrijden en bij de oefeningen is niet ge garandeerd. Als hij onder druk staart is zijn gedrag onbereken baar. Gevraagd salaris 25.000 pond. De manager van Derby Coun ty, Brian Cdaugh, heeft laten we ten dat hij wel wil "bieden" op Best. Er zijn ook voetbaldeskundi gen die geloven dat er wel eens een buitenlandse club op Best zou kunnen gaan azen. Zo wor den Real Madrid, Benfica en Ajax genoemd. "Als hij naar een club in het buitenland zou overgaan", aldus een woordvoerder van de Engel se voetbalbond, "dan is het in orde brengen van de nodige pa pieren in een uur of wat gere geld". Staking voorbij Zondag as. zal er in Frankrijk weer normaal worden gevoet bald. De staking van het afge lopen weekeinde heeft het me rendeel van de voetbal-profes sionals buiten de lijnen gehou den. Slechts twee wedstrijden gingen normaal door: Rennes- Nice en Nantes-Nimes. De georganiseerde beroeps voetballers gaan praten met de clubs en hebben voorlopig hun acties opgeschort. De beroepsvoetballers willen terug naar de soort contracten, zoals deze werden opgesteld in het seizoen 1971/1972. Deze gol den als een voorbeeld van nieu we arbeidsverhoudingen in de topsport. Zo werd b.v. de trans fersom afgeschaft en kregen de contracten een duur van hoog uit drie Jaar. Door de organisa ties van het betaalde voetbal werden van de zomer wijzi gingen voorgesteld, die aan het eind van het seizoen van kracht zouden moeten worden. Hier bij wordt de cantractduur ver lengd tot vijf Jaar en wordt een meerwaarde-regeling ingesteld voor voetballers, die in een ho gere klasse gaan spelen, welke wordt gezien als een verkapt transfersysteem .De spelers ver- Gerd Muller„Groter doel neemt lol van het doelpunten maken weg. zetten zich hiertegen. Geen groter doel De beste voetballers van West- Duitsland zijn tegen het plan, dat de UEFA zou koesteren om het doel groter te maken. De Westduitse sterren, zoals doel man Sepp Maier, maar ook spits Gerd Müller, kwamen tot die conclusie, nadat zij op een veld van Bayem München proeven hadden genomen met een doel van 8.05 meter lang en 2.68 me ter hoog (huidig doel: 7.32 en 2.44). Maier vindt het idee waanzinnig omdat de doellieden uiterst moeilijk bij goed ln de hoeken geplaatste ballen zouden kunnen komen. Müller is het oneens met de UEFA, omdat 'n groter doel „de lol van het doel punten maken zou wegnemen". Lorenz Horr, aanvaller van Her- tha BSC, sprak als zijn mening uit dat een groter doel niet veel verschil zou maken. Als aanvaller mik Je instinctief op een hoek. Dus zal je doel, dat 7.32 lang is net zo makkelijk missen als dat van 8.05 meter. AZ '67 De Alkmaarse eredivisie- AZ'67 heeft gisteren de twintigjarige Deense internatio nal Khirsten Nygaard gecon tracteerd. De looptijd van Nygaards contract is tweeën eenhalf Jaar. Reorganisatie De Bredase eredivisieclub NAC wil nog dit seizoen overgaan tot een splitsing van het amarteur- en het betaalde voetbal. Het huidige bestuur zaJ verdwijnen. De afdeling betaald voetbal zal een jong bestuur van slechts drie personen krijgen, dat zal worden geadviseerd door een mad van bestuur. Een commis sie. bestaande uit NAC-voorzit- ter Raaymakers, secretaris Speekenbrink, een vertegen woordiger van de KNVB en 'n Jurist, zal de plannen tot struc tuurwijziging uitwerken. NAC streeft naar de vereniglngsvorm zoals ook Ajax die kent. Een andere mogelijkheid is de stich tingsvorm, maar daar is NAC geen voorstander van, daar, men anders in de toekomst spe lers van de amateurafde ling zou moeten „kopen". Indien de reorganisatie een feit is zal NAC een fulltime administra teur aanstellen.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 15