ZWART-SATUNEN HEERTJE OSTON- ERRIER ANTENRUBRIEK nderwijsinstituut geeft essen voor oplichters" alles DAG 7 DECEMBER 1972 rtUaL se B Is de bakermat van de kynologie. Hoewel honden werelddelen voorkomen, zijn nergens zóveel ver- Ie rassen gefokt. Nergens treft men zo'n grote va- in als onder viervoetige bewoners van Europa, geen wonder. De Europeaan heeft voor alle mogelijke ook onmogelijke doeleinden honden gefokt er zijn dan 400 verschillende rassen! De Europese kolonisten iun honden ook mee naar de Verenigde Staten. En het niet te verwonderen dat daar langzamerhand nieuwe ontstonden zoals de Amerikaanse cocker-spaniel, of die 'elijke hulp bij de eendejacht, de Chesapeake Bay Re- |En vergeet de inheemse rassen niet, zoals de Husky! hond die als Nationale Hond van Amerika geldt is zon- el de Boston-Terriër! Geen doetje [-Terriër is een en al be id en vitaliteit, 'hij is razendsnel en even wend- ien geoefende rugbyspeler. overeind staande oren i een uitdrukking van nieuwsgierige beweeg! ij k- [levenslust! Geen wonder veel Amerikaanse tefce- hebben hij op de prenten verge en paar straatjochies met r genieën en groezelige ge- je ogenblikkelijk doen lan Pietje Bell of aan ierlij En ik moet zeggen dat in zulk gezelschap uitste- ks hj Want hij is een lichtend als het er om gaat katte- te halen en als hij be- txs lojlt weet hij zich zó zielig en voor te doen dat je er in zou trappen ook. En je een hart van steen heb niet te laten vermurwen el aa nekende blik. gdser sland Toch is hij om den drommel geen doetje. Hij aarzelt geen seconde als het er om gaat een vechtpartij te beginnen met een hond die tien 3oor Paul Mar ij nis en Aad Hakkelt ADVERTENTIE EFT NAAR ON >n voor een alsband en riem, i ondemand en alle middelen. bU k jn 50 Tfn 20S24 H01710) Lïl keer zo zwaar is als hij. De Boston op de foto, Oliver Twist, heeft het zelfs gepresteerd om de geduchtste van alle vechtersbazen, de Engelse Bulldog, te tarten! Gelukkig zonder nare gevolgen. Oorspronkelijk zijn ze gefokt als metgezel voor de Amerikaanse dames die graag een rappe en dappere hond wilden heb ben die ze zonder enige moeite in een auto mee konden nemen vandaar dat hij ook wel wordt om schreven als een „auto-hond". Hij is door z'n geringe omvang over al mee naar toe te nemen. En wijlen onze grootste hondenkenner, P. M. C. Toepoël, zei: „Ik heb geen vrouw en ik hen geen automaar ik zou graag een Boston willen hebben!" Ik kan me dat best indenken. De Boston is zonder enige twijfel een van de prettigste Amerikaanse uit vindingeneen rappe intelligente kameraad die een doeltreffend be wijs vormt van de deskundigheid van de Amerikaanse kynologie. Couperen De Boston-Terriër behoort tot de grote groep der Dogachtigen. Hij is ontstaan door kruisingen van de Engelse Bulldog met de Bull-Ter- riër. Later werd ook de Franse Bulldog gebruikt. Aille Dogachtigen hebben met elkaar gemeen dat zij een zware brede schedel en een uiterst vriendelijk maar onbevreesd karakter hebben. Van nature zijn zij een beetje ver legen en timide zo lijkt het wel. Oliver Twist, een mooie potige Boston-TerrierEig. dr. Nanning, Maar pas op wanneer ze kwaad worden. Tot deze al heel oude groep behoren de elegante Deense Dog en de Mastiff. Maar ook de geduchte Bull-Terriër de legendari sche Engelse Bulldog en diens klei ne Franse neefje maken er deel vanuit. U ziet dus dat de Boston zich in goed gezelschap bevindt! Op de foto kunt U duidelijk zien dat de Boston staande oren heeft. Het plezierige is nu dat die oren niet gecoupeerd zijn hij is zo ge boren. Zoals ik al eerder heb vertelt, wor den Boxers en Deense Doggen met hangende oren geboren. Teneinde toch mooie kwieke puntoren te verkrijgen moeten de jonge hondjes dan gecoupeerd worden. Dat is een akelige zaak die men het beste zou kunnen verbieden. Helaas is dat nog steeds niet gebeurd in heel Eu ropa. Zo is het bv. nog toegestaan in Duitsland. Maar gelukkig is er nu iemand op het goede idee gekomen om eens te proberen Boxers te fokken met oren die van nature staan. En om dat te bereiken heeft hij als eerste stap Boxers gekruist met Boston-Ter riërs. Het resultaat van deze krui sing noemde hij Boxiton ze wa ren te zien op de Winner Tentoon stelling. De bedoeling is nu om deze Boxton weer met Boxers te kruisen. Naar men hoopt zal het eindresul taat een Boxer met staande oren zal zijn. Als dit lukt is er goede hoop aan te nemen dat er een ein de zal komen aan het vaak wrede- couperen. ADVERTENTIE VOOR RASHONDEN DOKO VOEDERS verkrijgbaar bij ROBBERS - Haven 24 - Leiden Tel. 25107 opa >1 aan Lelif igen if het tekenen van een order louter een formaliteit is, w dagelijkse routinewerk behoort. De meeste mensen inder bezwaar alles wat men hen voorlegt, mits zij er ran overtuigd zijn dat het een kwestie van routine is", n van de vele „lessen voor oplichters", die het voor- ilad Koopkracht van het Konsumenten Kontakt on- iliceerde in zijn strijd tegen de colportageverkoop. Het de hand weten te leggen op de verkoopinstructies aten van een colportagefirma die in schriftelijke cur- idelt. Ns j will „nt hoopte met deze publi- de aandacht te trekken lentsleden, nu de rege- laten weten dat zij er nog overtuigd is, dat colpor- in hoofdzaak kwaad de gepubliceeerde in- lljkt weer eens duidelijk bedoelingen de heren op pad gaan, onverschil- nu is met wasmachines, 1. of cursussen, zij toevallig met cur- dienen zij zich aan als lurs". Zij treden voor voor instituten die les- nis van computers verko- leidinggeven in het be- Dat is immers de grote ogenblik, waarbij aan nln»B iedereen vlotweg een gouden toe komst kan worden beloofd. Het blad noemt de keurige heren die zich als "adviseurs" aandienen bij een ieder die een coupon van zo'n instituut instuurt: „afgerichte jachthonden met slechts één doel achter hun innemend optreden ver borgen: uw handtekening bemachti gen onder een contract". De instructies waarmee hun bazen hen op pad sturen, zijn inderdaad weinig fraaL Ik koos er enkele uit de pagina's vol die Koopkracht pu bliceert: "Lïaat de toekomstige klant de door u verzamelde kran tenknipsels zien van personeelsad vertenties betreffende opleiding en beroep waarnaar hij heeft geïnfor meerd. Advertenties met hoge sala rissen doen het altijd goed; het zal de interesse van de toekomstige klant verhogen". "Vertel hem dat u, gezien zijn capaciteiten en wilskracht, er wel van overtuigd bent dat hij de oplei ding met succes in één jaar tijd zal kunnen voltooien". „Noem zeer vaak de naam van uw toekomstige klant. Er is niets ter wereld wat iemand zo zeer op prijs stelt, als het horen-van zijn naam. Hoe vaker u zijn naam noemt, des te beter voor het resul taat". 9 „Hebt u het bestelformulier een maal tevoorschijn gehaald, berg het dan niet meer weg, maar laat de klant aan het gezicht ervan wen nen. Hetzelfde geldt voor uw vul pen. Vul het formulier samen met de klant in. Menige klant is dan eerder bereid te tekenen". „Zinnen als: mijn taak is uit sluitend u té adviseren; U beslist zelf of u deze opleiding wilt volgen, doen het heel goed. 9 „Geef nooit iets uit handen tij dens uw presentatie. Als het u overkomst dat de man bijvoorbeeld de demonstratiemap uit uw handen neemt, dan bent u verloren. Leg dus alles uit zijn handbereik of berg het meteen weer op in uw tas. Vooral de monsterles (dat is de les die de colportuer „laat zien", proe flessen geeft men nooit - red.) Geef hem de orderbon, zet met uw pen een kruisje op de plaats waar hij moet tekenen, geef hem uw pen in zijn hand en zegt: „Wilt u daar even uw handtekening zet ten?" „Als u de order in uw hand hebt, moet u zo spoedig mogelijk weg gaan. U bedankt de klant dus, feliciteert hem met zijn verstandig besluit, en u stapt de deur uit". Het Konsumenten Kontakt zegt in zijn blad: „In die half-onderwereld van gewiekte Jongens worden zulke instructies wel degelijk nageleefd. En als die er mee op u af komen, dan ontsnapt u niet aan hen. Dan maar dan is het te laat be grijpt u eindelijk hoe andere men sen toch zo stom konden zijn om hun handtekening onder een col- portagecontract te zetten. En het blad geeft het advies: Sta nooit en nooit een colporteur te woord, met welke fraaie naam hij zich ook tooit. Laat er nooit en nooit een in uw huis toe. Het Instituut voor Toegepast Huis houdkundig Onderzoek (NITHO) in Wageningen wordt opgeheven we gens bezuinigingen bij het ministe rie van landbouw. Het NITHO pre tendeerde onderzoekwerk te doen ten behoeve van de consument. Ja ren geleden is in deze krant al eens aan het licht gebracht dat de con sument nooit iets terugzag voor de miljoen subsidie die aan het riant gehuisveste instituut werden ge spendeerd. Ondanks het feit dat er daarna een personeelsstop voor het NITHO van kracht werd, werken er thans nog altijd 40 man. Na de Nederlandse consumentenor ganisaties heeft nu ook de Europese commissie er op aangedrongen dat in afbetalingscontracten en voor persoonlijke leningen bij banken de werkelijke rente wordt aangegeven. Als er nu een rente van 10 procent wordt genoemd, Is de werkelijke rente (rekening houdend met het feit dat men telkens wat van het geleende geld aflost, maar wel over het volle bedrag rente betaalt) vaak 18 procent. DEN HAAG Koninklijke Schouwburg: 7 dec. 20.15 uur Haagse Oomedie met „Liefde op papier", 9 dec. 20.15 uur Haagse Comedie met ,,De drie zusters", zo. 10 dec. 14 uur Haagse Comedie met „Ter ere van", 10 dec. 20.15 uur Haagse Comedie met „Knecht van twee meestens", 11 dec. 20.15 uur Rotterdams Toneel met „De man, het beest en de deugd", 12 dec. 20.15 uur Amsterdams Toneel met ,De Mead", 13 dec. 20.15 uur Toneelgroep Theater met „Buiten model", 14 dec. 20.15 uur Haagse Comedie met „De drie zusters", 15 dec. 20.15 uur Haagse Comedie met „Liefde op papier". Diligentia: 7, 8, 9 dec. 20.15 uur Cabaret Salvo oXv. Inge Helman ^Cartoon", 10 dec. 1430 uur Adam Komiszski. HOT-theater: tem. 10 dec. 2030 uur Nieuwe Kcmetfle met „R&sho- mon", 11 dec. 2030 uur George Jackson Black and White Min strel Show", 13 dec. 20.30 uur Rotterdams Danscentrum, 15 dec. 2030 uur The Londen Contemporary Dance Group met „Gamma Garden". Circustheater: 7 dec. 20.15 uur Toon Hermans, 8, 10 dec. 20 uur Nederlandse Operastichting met „Nabucco" van Verdl Congresgebouw: 7 dec. 2030 uur Residentie Orkest ol.v. Hans Gierster, solist Daniel Wayertberg, piano, 9 dec. 20.30 uur Resi dentie Orkest oliv. Hans Gierster, solist Martha Argerich, pdano, 14 dec. 20.15 uur Galaavond ten bate van de Unicef, 15 dec. Con certgebouworkest ol.v. Bernard Haitink, solisten Geza Anda piano) en Elisabeth Lugt (sopraan). Theater In de steeg: 7, 8, 9 dec. 20.30 uur Toneelgroep Randstad met drie eenakters. Theater Pepijn: 7, 8. 9, 14, 15, 16 dec. 2030 uur Cabaret Honoloe- loe met Hassel van der Wal en Rob van de Meeberg. Muziek van Henk Alkema. Haags Gemeentemuseum: t.ern. 4 feb. Overzichtstentoonstelling van Carél Visser, 70 beelden, 100 tekeningen én prenten. De Uithof: 8 dec. 2030 uur HIJS/Veronica 538 tegen de Smoke Batera (IJshockey), 11 dec. HIJS/Ver. tegen Nat. NederL uit Nij megen, 15 dec. HUS/Ver. tegen Luik (ijshockey). ROTTERDAM De Doelen: 8 deo. 20.15 uur Kerstconcert „The Young Credo Gan gers en Deo Cantemus ol.v. Arie Pronk, 9 dec. 15 uur Matinee op de vrije zaterdag: Omroeporkest o.l.v. Hans Vonk. 10 dec. 1430 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest ol.v. Charles Mackerras, 10 dec. 20.15 uur Labi Siffre en The Peddlers, 14, 15 dec. 20.15 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest oIjv. Charles Mackerras, 8 dec. 20.15 uur Vocalistenserie Julia Hamari, alt en Konrad Richter, piano, 10 dec. 11 uur Drie eeuwen muziek, 10 dec. 20.15 uur Operakoor Maasstad ol.v. Gerard Verhey, 12 dec. 20.15 uur Pro Arte Serie, 15 dec. 20.15 uur Nederlands Kamer orkest o.Lv. David Zinman. Rotterdamse Schouwburg: 7 dec. 20.15 uur Amsterdams Toneel met „De Meid", 9 dec. Rotterdams Toneel met „De man, het beest en de deugd", 11 dec. 20.15 uur Ton oei groep Theater met .Kuiten motel", 12 dec. 20.15 uur Nederlands Dans Theater „A Christmas Story". Piccolo Theater: 7, 8 dec. 20.15 uur Amsterdams Toneel met „The Family 1", 9, 10 dec. 20.15 uur Piccolo predukties met „Sonate van het maanlicht" en „Naar huis", 12 t.ejn. 17 dec. 20.15 uur Groep Appel met „God op aarde". Sportpaleis Ahoy: 8 dec. 20 uur Europees kampioenschap sprint voor beroepsrenners en revanche achter grote motoren wereld kampioenschap amateurs, 9 dec. 2030 uur IJshockeywedstrUd RaakRusland. Ahoy expositie: 9 t.ejn. 17 dec. dag. 10.30 tot 17 en 19 tot 2230 uur Siberië, land van morgen. Expositie Spoetniks, modellen van stuwdammen, schedels van mammoet en rhinoceros, films e.d. Boonoonoonoos: 15 dec. 20 uur Henk van der Molen en Martine BijL Blij dorp: t.ejn. 29 jan. 830 tot 17 uur Schelpententoonstelling. Bouwcentrum: t.em. 31 dec. ma. t.ejn. do. 9—17 uur, vr. 1316.30, za. 914 uur Expo Keramische vloer- en wandtegels. Museum voor Land- en Volkenkunde: t.em. 2 Jan. ma. 1017 uur, zo. 1117 uur Traditioneel Japans porselein. Theater De Lantaarn: 7 dec. 2030 uur New Uruguyan Theatre, première, 8 dec. 20.30 uur Penta Balletgroep, première, 12 dec. 2030 uur Popconcert door Barclay James Harvest, 14 dec. 2030 uur Contemporary Dance Theatre uit Londen, 15 dec. 2030 uur Toneelgroep Pip Simmons uit Londen. Theater In den Twijfelaar: 7, 8, 9, 14, 15, 16 dec. 20.15 uur Het cabaret „In den Twijfelaar" met „In voorarrestt", AMSTERDAM Concertgebouw: 8 dec. 20.15 uur Nederlands Kamerorkest olv. David Zinman, 9 dec. 20.15 uur Gert en Hermien Timmerman show, 9, 10 dec. 24 uur Labi Siffre en The Peddlers, 10 dec. 14.15 uur Concertgebouworkest olv. Bernard Haitink mm.v. Danzi Kwintet 10 dec. 20.15 uur RK Hoofdstadkoor, Amsterd. Philharm. Ork olv. Jan de Hoog, 12 dec. 20.15 uur Orchestra Symphonique de Liège oJ.v. Paul Strauss, 13, 14 dec. 20.15 uur Concertgebouw orkest olv. Bernard Haitink, 15 dec. 21 uur Pop-concert door The Kinks. Shaffy Theater: 7, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 15 dec. 20.30 uur Funhouse Revue met o.a. Rob van Rijn; 7, 8, 9 dec. 2030 uur De Pest aan dat, 1 dec. 2030 uur Popconcert door Barclay James Harvest, 13, 14, 15 dec. 2030 uur „Sonate van het maanlicht". Stadsschouwburg: 7 dec. 20.15 uur Nationale Ballet olv. Diverti mento, Mozart, Monument voor een gestorven Jongen, 8 dec. 20.15 uur Rotterdams Toneel met „De man, het beest en de deugd", 9, 10 dec. 20.15 uur Amsterdams Toneel met „De Meid", 10 dec. 13.30 uur Nationale Ballet met „Giselle", 12 dec. 20.15 uur Haagse Comedie met „De drie zusters", 13, 15 dec. 20 uur Neder landse Operastichting met de opera „Nabucco" van Verdl. Klein Bellevue: t.ejn. 30 dec. beh. ma. 2030 uur Kabaret „Tekst pierementen" met „In de zesde hemel". Theater Carré: t.ejn. 17 dec. 20.15 uur Musical En nu naar bed" geschreven door Annie M. G. Schmidt. RAI-gebouw: 12 t.e.m. 23 dec. dag. beh. zo. 20 uur, 16, 20, 23 dec. ook 1430 uur, 17 dec. 12.30 en 16.30 uur IJsrevue „Holiday on Ice". Rijksmuseumt.ejn. 10 dec. ma. t.ejn. za. 10—17, zo. 13—17 uur Nederlandse kunstenaars in de oost. Tropenmuseum: t.e.m. 10 dec. ma. t.ejn. za. 10—17, zo. 12—17 uur Kindertekeningen uit BangladesJ. RAI-expositie: 14 t.ejn. 18 dec. dag. 10—17 en 10—2, zo. 10—17 uur „Caravan RAI", tentoonstelling van toer- en stacaravans, vouw wagens, onderdelen en toebehoren.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 13