Rapenburg krijgt een stuk nieuwe walmuur „Benthuizen kleineert bezwaren" agenda1 Aanleg van Burgemeester Smeetsweg eerste wens van B. en W. Zoeterwoude KOSTEN F 3000 PER METER Ophalen grofvuil DINSDAG 5 DECEMBER LEIDEN Vandaag is de firma B. van Hees uit Utrecht begonnen met de aanvoer van materiaal ten behoeve van de vernieuwing van 70 meter kademuur aan de westzijde van het Rapenburg. Het gaat hier om het gedeelte tussen de panden ter hoogte van het Academiegebouw. Eind volgende week begint de aan nemer met het heien van een sta len damwand. Dat zal twee drie weken in beslag nemen. Eind decem ber wordt een aanvang gemaakt met het slopen van de bestaande wal muur, waarna men overgaat tot het maken van een nieuwe walmuur, die wordt gefundeerd op houten palen. Dan zal ook dit gedeelte Rapenburg worden afgezet. Het betreffende deel zal nog slechts voor voetgangers be reikbaar blijven. Het karwei houdt tevens in het aanbrengen van een straatriolering en het uitvoeren van bestratings werkzaamheden. De boven langs het Rapenburg blijven gehandhaafd. De aannemer heeft voor alle werkzaamheden 90 werkbare werkda gen uitgetrokken, hetgeen neerkomt op ongeveer 4% maand. Daarbij is geen rekening gehouden met mo- geiyioe tegenslagen door slechte weersomstandigheden. De kosten van het werk bedragen f 215.000. Dat is ongeveer f 3.000 per strekkende me ter walmuur. Kennedylaan Op woensdag 6 en donderdag 7 december a.s. wordt de Kennedylaan tussen Brahmslaan en Churchilllaan afgesloten voor alle verkeer. In verband met werkzaamheden van de Leidse Duinwater Maatschap pij bij de aanleg van de nieuwe wa tertransportleiding van het Haagsche Schouw naar de Churchilllaan moet een deel van het wegdek van de Ken nedylaan worden opengebroken. De busdiensten van de N.Z.H. wor den dan gewijzigd. De route luidt als volgt: Bazelstraat, Churchilllaan, Voorschoterweg, Brahmslaan. En te rug: Kennedylaan, Bachstraat, Ed. v. Belnumstraat, Vijf Meilaan, Chur chilllaan, Bazelstraat. Voor zover mogelijk zullen de hal teplaatsen gehandhaafd blijven of op een zo kort mogelijke afstand van de oorspronkelijke haltes worden in gesteld. OV Leiderdorp vergadert LEIDERDORP Oranjevereni ging Leiderdorp houdt op vrijdag 15 december 1972 om 20.00 uur een Jaar vergadering in het Dorpshuls. Het belangrijkste agendapunt is de be stuursverkiezing. Voorzitter W. vd Wijngaard, C. Filippo en P. Verkerk zijn reglementair aftredend en stel len zich herkiesbaar. Ook moet er voorzien worden in de vacature van penningmeester, daar de heer Walt, die dit 3 Jaar lang geweest is, ver trekt naar Purmerend. De leden kun nen namen van kandidaten indienen bij het secretariaat. Tevens wordt het werkprogramma voor 1973 be sproken. Hierin wordt vooral aan dacht besteed aan de herdenking van het 25-jarig regeringsjubileum van H. M. de Koningin. LEIDEN Twee honden waren vanochtend de oorzaak van tumultueuze toestanden op het Leidse Stationsplein. De affaire begon op het moment dat de Leidse politie attent werd ge maakt op de hinderlijke aanivezïgheid van een zwerfhond in de hal van het stationsgebouw. Agenten die er onmiddellijk op af werden gestuurd hadden geen enkele moeite om de hond aan te lijnen en naar de politieauto te geleiden. Er kioam pas narigheid, toen d-e hond, een maal in de surveillancewagen, agressief werd en de bemanning belette in de auto te stappen. Pogingen om het dier weer uit de wagen te lokken leken aanvankelijk geen resultaat te hebben. De verwarring werd bovendien nog groter, toen bleek dat de agressieve hond niet de bedoelde zioerfhond was. De zwerfhond liep op dat ogenblik rond in een ander deel van de grote sta tionshal. Het was in dit geval een koud kunstje om het dier, waar het eigenlijk om ging, te van gen en naar het asiel te brengen. De andere hond, waarvan de eigenaar evenmin bekend was, bleef echter problemen op leveren. Pas na veel moeite lukte het een in een speciaal pak gesto ken hondenspecialist van de politie de grote zwartharige hond de wagen uit te krijgen. Het dier ivas geen enkele andere auto meer in te krijgen, waarop het tenslotte maar te voet naar het asiel is gevoerd. De foto (van Jan Holvast) laat zien wat voor geduld er nodig was om de lastige hond uit de politie-auto te lokken. Dinsdag Kreatief Sentrum (Breestraat 66) Instuif 8 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven ouderen. soos 2—5 uur nam. jeurJ-" 10.30 uur nam., expres: tieners 7.159 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit voor gehaal den 912 Driftstraat 49, sprei raadsvrouw 10.301130 Rljnsburgerweg 163, Spreekuur Alge- levens- en gezin* huisvesting werkende Jongeren 730- 8.30 uur nam. Diamantplein 27. Oespreks&vond hal 8.15 Woensdag Rljnlandslyceum Burgerljconoert Sempre Crescendo 8 uur nam. Kreatief Sentrum (Breestraat 66) In stuif 8 uur nam. Speeltuingebouw Ten Katstnaart Be jaardensociëteit Humanltas 24.30 uur BENTHUIZEN De gemeente raad van Benthuizen krijgt een veeg uit de pan van de Stichting Het Zuidhollands Landschap over de wijze waarop een bezwaar van die stichting is afgedaan door Benthui zen. De stichting wil zijn bezwaren opnieuw besproken zien en dreigt zelfs opnieuw bezwaar te maken als er niet behoorlijk rekening wordt ge houden met zijn wensen. Het ZuidhoEands Landschap, Breestraat 19 Jeugdhaven Jeugdcafé pleegt te waken voor drieste ideeën 7 30—1030 uur 1 Oegstgeest (Geversstraat 65) SoclO- k amer bewoners 2a Spreekuur gratiecentrale 78 NleuW Minerva Ned. Mij. voor Nijverheid Spr. dr. F. A. Hoogendljl bedrijfsleven en politiek Den Haag Minerva Lunchbtjeenkomst Hoogendijk .1 politiek kennen elkaar te weinig" 12.30 Zoeterwoude (Gemeentehuis) Open bare vergadering Industrieschap De Grote Polder 4 uur nam. Donderdag Kreatief Sentrum Breestraat 66In nam. (Engelse groep By- 19 Jeugdhaven, Jeugd- atulf 8 uur dorpsbestuurders, heeft onder meer bezwaar gemaakt tegen het plan onderdeel van het structuur plan om ten oosten van de boom gaard verder te gaan met de dorps- uitbreiding. Ook een suggestie om de inwoners enthousiast te maken voor de restauratie van de markan- te molen heeft geen aandacht gekre- Handel. £6U- De stichting schrijft nu aan de raad dat zijn bezwaarschrift gebrekkig is weergegeven en dat zijn bedenkingen zijn gekleineerd. "Naar onze me ning is het rechtsgevoel niet bevre- Tingeren digd", zo staat er dan in de brief. 1 oafé 7.30-10.30 i Het Zuidhollands Landschap dat de raad zijn bezwaren oj moet behandelen. Als dat ni gebeuren, en als de bezwaren niet in de bsbemmingsplannen worden verwerkt, dan waan de stichting er nu alvast v« hij straks weer verzet zal nen tegen de bestemmlngspj Burgerlijke Stand van Leiden Lelden Geboren: Cornell» T. v. Zullen en A. S. Verhoog, A. d.v. M. Gnodde en C. J. voorst, An ja d.v. J. J. Horsmaj C. W. Lammer. Suzanne d.v. Ommen en A. Boyle, Marcel L. Mulder en H. S. Plomp, Ri Water i nella vdra S. dv. G. Meester, Aflette d. -12 i alleenstaon- dlcapten 25 i Stadhuis Spreekuur sotlale Breestraat 19 Sociëteit voor gehan- j .De Duik- I VOORSCHOTEN Het grofvuil wordt morgen opgehaald in de Leiderdorp WUhelmlnastraat 10) In- ijk Boschgeest, formatie-avond Baha i 8 uur nam. J de Papelaan Stadhuis (kamer 204) Openbare ver-1 (tussen Rouboslaan en Veurseweg), gaderin^: commissie voor de bedrijven j jQhn F. Kennedyplantsoen, Oran- Jekade, Narcisstraat, Tulpstraat, rhekers De avond-, na zondagdienst 1 I Doktersdiensten Leiden Tot zaterdagmorgen I uur raadplege men de eigen hul; tot zondagnacht twaalf spoedgevallen ae /ijkzusters A Harrison, Edo en E. M. C. T Magdalena G. d.v. P. Zwar Schoneveld.Christina E. d.v. T selen tn B. M. Power, Michel 'I. C. Turk. Duij venbode z.v. G. C. J. Montanje, Jurriaan Haasnoot, Ronald Jacqueline T. d.v. J. Quis Lena d.v. J. C. Es i M. A. M. U. Groc nique d.v, J. v. Duijn Jenifer d.v. A. L. d. J Niels, Rachel M. d.v. A V. d Lange, Egbert P. J. Duuren en A. M. Plomp, Eric z.v: A. P. J. vd Geer en M boom, Sabine M. C. d.v. J. C. Rijn en T. M Rewijk, Nicole M J. C. M. v. Riin en T. M. F ge L. d.v. P. R. Colson en J hart. Marleen J. d.v. H J H. Haasnoot, Henricus B. J. J .Niem - - - J. M. E W. tiijn C. Hooft R M. C. v. Geloven. Leiden Geboren: Maria d.v. H. E. J. Godding n J. Aakster, Johanna M. d.v. J. P. uitsluitend ZOETERWOUDE Zoals gebrui kelijk in deze tijd heeft Zoeterwoude ook een verlanglijstje opgesteld. Be langrijkste punt hierop is de aanleg van de Burgemeester Smeetsweg waarvoor in 1973 3.300.000,- is uit getrokken, in 1974 2.000.000,- en in 1975 320.000,- In 1973 zullen ook OEGSTGEEST Harry Har- gadon uit Oegstgeest, verkooplei der van CP Air is gekozen tot voorzitter van de Vereniging van Luchtvaartvertegenwoordigers in Nederland BARINen tot voor zitter van de Vereniging van Bui tenlandse Luchtvaartmaatschap pijen in Nederland (AFARIN). Momenteel zijn 41 buitenlandse luchtvaartmaatschappijen met een vestiging in Nederland. Onderscheiding J. Brandenburg LEIDEN De heer J. P. Branden burg, hoofd van de financiële admi nistratie van de Leidse Universiteit, is benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. Deze onder scheiding kreeg hij tijdens de viering van zijn 40-jarig jubileum in dienst van de universiteit. Alligator vrat afsluitdop op WASSENAAR Een bijna twee meter lange aUk\ator (1 jaar) heeft op eigen kracht zijn bassin in het jungle-huis van het dieren park Wassenaar leeg laten lopen. Het bassin dat door twee alligators wordt bevolkt is al twee jaar door een rub berstop en een slangetje af gesloten. Een van de alliga tors rukte de stop er uit en vrat het onder de ogen van een verbaasd publiek op. De vaste dierenarts van het park nam de alligator mee naar huismaakte röntgen foto's en zag de stop zitten. Het reptiel is met een keu rig bandje om zijn bek ach terin in een stationcar naar de kliniek voor kleine huis dieren in Utrecht vervoerd. Ook daar werd de röntgen- camera weer op het dier ge richtwaarna een dierenarts zijn arm in de muil van het beest stopte en met behulp van de beelden op het rönt- genscherm de afsluiter weer te pakken kreeg. De patiënt vertoeft nu weer in zijn basin en mag weer al les eten. Behalve afsluitdop- pen. die zijn nu vervangen door exemplaren die zelfs in zo'n grote bek niet meer pas sen. kredieten op tafel moeten komen voor de Inrichting van "Het vierde eendje" 25.000.-, uitbreiding van de sportaccommodatie Meerburg f 100.000,uitbreiding Haasbroek, 70.000,- vernieuwing veriichting Noordbuurtseweg, Mienlng en Dr. Kortmannstraat 40.000,-, beplan ting industriegebied 16.000,- zaan- koopgronden in Westeinde 400.000,- ontwikkeling plan West- einde 6.000.000,- riolering Zonne- gaarde 140.000,-; uitbreiding sport complex Haasbroek 120.000.- en bouw nieuwe basisschool Hoge Rijn dijk (semi-parmanent). Het totaal van de investering voor 1973 wordt geraamd op 10.811.000,-. Voor 1974 staan op het programma naast de aanleg van de Rurgemees- ter-Smeetsweg de aanleg van een begraafplaats: 850.000.- sporthal aan Hoge Rijndijk: 300.000,- uit breiding gemeentehuls: 320.000,- riolering Hoge Rijndijk: f 1.200.000,- aanleg tennisbanen Hoge Rijndijk: f 100.000,-, Totaal f4.770.000,- Voorolpig staat voor 1975 een uitga ve van 1.070.000,- op het program ma want naast de aanleg van de Burgemeester Smeetsweg moet een semi-perm anente kleuterschool in Westeinde op het program ma 300.000,-) en de uitbreiding van sportvelden 450.000,-. De rio lering van de Mieningen en Noord buurtseweg zullen in 1976 worden uitgebreid 380.000,-) en er zal een nieuwe semi-permanente-basisschool worden gebouwd aan de Westeinde- seweg 600.000). In 1977 zal met de verbindingswegen Zuid- buurtseweg Dr. Kortmanstraat f 1.000.000 en Weipoortseweg/ Zuidbuurtseweg 1.000.000) wor den begonnen. Hyacinthstraat, Van Kempenstraat, Bijdorpstraat, Willem de Zwijgerln, Burg. de Kempenaerstraat, Pau wenstraat, Crocusstraat, Wijngaar denlaan (zuidzijde), Veurseweg, Es- senlaan, Rouwkooplaan, Peppellaan, Wilgenlaan, Kniplaan, Laan van dreigen' hulsarts. Duivenvoorde en Haagwijk. Op donderdag 7 december kunnen de bewoners van de wonin gen, liggende in de Nassauwijk, KLMwijk, aan de Papelaan (van het station tot de grens met de ge- 22208 meente Wassenaar), Dobbeweg, G.^Broekhuizeri Corts- Donklaan, Industrieweg, Wijngaar- en^V.^van ^cle K j denlaan (noordzijde), Elstlaan, j W. Schrama i Diggelen. Joyce 1972 Bezru, Wendjr d.v. L. Wal.' Alexander ~3. C i en E W. M. L. M. J. L. Mol. Ondertrouwd: R. Sijtsma laan 34, tel. 23109). Oegstgeest Dokter E. W. F. Wal. I Oude Adegeesterlaan (het gedeelte chren. Oranje laan 20. tel. 62130. I tussQQ de prins Bernhardlaan en Dokter W. van Dam. Nassaukade), Erasmusstraat, Bak- R. M. J. Hogi rol, W. A. van Male, W. B. A. Prof Asserlaan 26 tel. 3960 (wijkver pleging Gezondheidscentrum. Wijn gaardenlaan 2, tel. 2177) Warmond Dokter Bots. Prof. Aalberselaan 2 Voorhout, tel. 11393. Wetswinkeltje Adres Leids Volkshuls Apothekers- dijk 33 Openingstijden dagelijks van 10 uur voorin tot 1 uur nam (beha) ve maandag) en donderdagavond van 7-9 uur. Gezinsverzorging Aanvragen nulp Dejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging Mors singel 8 tel 24800 9-10 uur voorm Aanvragen voor halve dagen. In terkerkelijke opleidingsschool voor ge zinsverzorging, RIJnsburgerweg 86 tel kersteeg, Schoolstraat, Kon. Mari nelaan, Bloklaan, Voorstraat, Kerk plein, Treubstraat, Willibrordusstr., Leidseweg (tussen Schoolstraat en Raadhuiislaan), Oranjeboomstra at, Molenlaan (net gedeelte tussen Prof. Asserlaan en Kerkplein), Chr. Huygensstraat, Van Heuven Goed hartstraat, Prof. Asserlaan, Raad huislaan (het gedeelte tussen Leid seweg en Prof. Asserlaan) .Vreden- hoeffstraat, Langenhorststraat, Bethlehemstraat, Vlietzicht en Tolstraat van de grofvuilophaal- dienst gebruik maken. en M. v.d. Voord, L. en E. J. M. Snijders. D. Blans M. Langeveld, Zeeuw. R. F. Schonk, A. Eeuwijk Langenberg D. J. Hilarlus Winkel. v. Iperen, J. L. Staventilter C. Rodenburg, B. Willemsteiji L. J. Zitman i M. d. Pan, R. W. J. Kloen i Brink. P. M. d. Vrind en H. Buuren, C. J. Paardekooper gracht 246a Spreekuur maandï 2.30 nuur nam., woensdag 93u-iu.au voorm. tel 26277. Release Hulpverleningsdienst Release: Nieu we Rijn 20a. tel. 24555 Maandag tm vrijdag 20-22 uur; dinsdag t.m. don- Vrildag 3-6 derdag ook 15-18 Hat spreekuur van de voorzit ter en secretaris van de Warmondse woonruimte-adviescommissie is ver zet naar 12 december in verband met de st. nicoiaasviering. Niet dertig maar 1 geD- dertien procent SN d. Vrind. C. Hepcan Donkersloot Overleden geb. 24 mei 1913, S. H. E. Sd C. Veen. Duljvenbo ffeff DELFT Een onderzoek onder eerstejaars studenten in Delft heeft aangetoond dat dertien procent van hen psychisch min of meer is gehan dicapt en niet dertig procent, zoals wij in ons blad van zaterdag abusie velijk meldden. Het initiatief tot het onderzoek j geb. 6 dec. 1895. werd genomen door de stichting Ge-1 b"? jlui'lgSTMSti. zondheidszorg Studenten. i ier. Varkevlsser 101 geh WatrLn M Schou A H Sommer (88) geh I J I F" Alewljk (75) P Bol J I Planjer (76) mal wlc Molkenbkoer (61) kamp (55) Overleden 8 febr. 18T" Spruit, H. juni 23 okt. 1925, i Met medewerking van Hans Melkert en Paul Delfgaauw Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Oh, Oh, Dempen O en O, de personeelsvereniging Ontwikkeling en Ontspanning van de Rotogravure in Leiden, legt de laatste (Loodjes af. De Rotogravu re verdwijnt, dus de personeelsver eniging, die al 42 Jaar bestond, ook. Het opheffen van de vereniging zal op niet geheel geruisloze wijze geschieden. Op 9 december wordt in de Witte Poortkazerne een knallend feest gehouden met als motto "van niets tot voor een habbekrats". "Wij ruimen op, alles moet weg", Juicht de groene uitnodiging. Dat geldt dan ook voor introducé',s Die worden, in verband met de vele gra tis evenementen, op de feestavond niet toegelaten. In waarschijnlijk iets minder fees telljke stemming zal de afsluitings vergadering worden gehouden op 16 december. Eén agendapunt is erg prettig voor de Leidse bejaarden, want O en O wil aüe eigendommen (biljart, stereobandrecordersbin- gospel, glaswerk) gaan verloten on der de Leidse bejaardenhuizen. De Leidse gepensioneerden ontvangen deze dagen nog een bijzondere ver rassing. In Acta et Agenda staat deze week een herdruk van een com mentaar uit de Nieuwe Rotterdam- sche Courant van 16 mei 1923. Het begint zo: "Wanneer, gelijk het gemeentebestuur van Leiden in be ginsel besloten heeft, de Mare wordt gedempt, dan zal de stad 'n verkeersweg rijker zijn. Een goede verkeersweg? Neen, een hoogst gebrekkige. Want zonder de conse quentie van verbreeding van de Ma- rebrug en demping ook van de Nieuwe Mare (wat het scheepvaart verkeer verbiedt) is de winst gering. Wat zal de stad armer zijn? Een bekoorlijk gebogen stemmig grachtje, met twee onvergelijkelij ke stadsgezichten aan de beide uit einden van den Ouden Singel in de richting der Marekerk en bij het Huls ter Lugt. De Marekerk kaïn men gerust sloopen, als zij niet meer aan het water ligt". Dat was bijna vijftig j-aar geleden Wat Is er nog over van de belang rijke verkeersweg? Een stamp- en stampvolle straat, waar Je niet zonder levensgevaar doorheen kan fietsen, die doodloopt en die over al staat volgeparkeerd. Inderdaad. de schilderachtigheid is er wel af. en het verkeersbelang van het dem pen ook wel min of meer. Maar, we gaan gewoon door met de Mare te dempen. Boeken Ook de Leidse universiteit zai in de toekomst kunnen gaan profiteren van de Poolse bibliotheek, die aan de Amsterdamse universiteit zal worden ingericht. De Poolse ambas sadeur. Wlozimterz Lechowltz heeft de directeur van het Slavisch semi narium vorige week 63 Poolse boe ken overhandigd, het symbolische begin van de bibliotheek. Paal des aanstoots Er zijn dingen, die steeds weer de dupe worden van het verkeer: palen, gevels, enz. Er staat zo'n paal des aanstoots op de Oegst- geesterweg. Het Is de lichtmast aan het eind van de bocht halverwege Leiden en Oegstgeest. Hoeveel maal Is die paal al gekraakt? Gis termiddag, toen het wegdek glibbe rig werd door de regen, ging er een vrachtwagen tegenaan. Gevolg: de lichtmast staat weer uit het lood en brandt niet. Hofjes (slot) Voorafgaande' Een groep kin deren heeft midden in de kille koude wereld van 2032 een ge zellig plekje weten te maken in een oud hofje. Boven de poort staat: Het hofje van de hofjes- bewaarders Herstigt in den jaare MMXXXII en daaronder-. Veertich plusch. Toen iemand van de krant vroeg wat dat betekende verzon Jessie ineens: „Nou, omdat hier meer dan veertig kinderen kun nen spelen!" Geen kind wilde dan ook naar het buitenland met zijn ouders: Alle kinderen wilden in het hofje spelen en kinderen die van ver kwamen konden er zelfs een nachtje overblijven! Tóch een kinderparadijs temidden van de wolkenkrabbers! De kinderen waren dolblij dat ze weer eens spelen konden met elkaar zoals zij vaak gelezen had den in oude boeken. Vele oude spelletjes raakten ook weer in. De priktol kwam terug, de hinkel- banen verschenen weer en ook de jojo's en hoelahoeps deden weer mee. Dankzij de „Hofbewaarders" was er weer leven in gekomen en limonade pomp en dat deed de oud goed dat zij beloofden dat jes nooit meer in verval raken. Andreus was daar napuid* een groot voorstander stelde zich alvast kandidaten de gemeenteraatsverkiezii Eel 2042! En de „Hofbewa zouden zeker op hem ste LE

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2