Belijden, beleven, werken van N. H. kerk gjjmjiiüiiJH» 'Synode lijkt soms wel een parlement' Kerkdiensten Leiden en omgeving ZATERDAG 2 DECEMBER 1} Ruim een jaar geleden is het .Getuigenis" van enkele vooraanstaande hervormden, van wie de pas overleden prof. van Niftrik de voornaamste woordvoerder was, in de Ned. Herv. Kerk geworpen. Onmiddellijk kwam er heftige beweging, pro en contra. In de novembervergadering *71 heeft de hervormde synode dit stuk toen behandeld. De wens van de opstellers, dat de synode zich daarachter zou stellen, is niet in vervulling gegaan. Men vond dat in het getuigenis" te weinig rekening was gehouden met de tijd waarin wij nu leven en dat er te weinig was gezegd over de taak die een christen heeft in de wereld. Het slot van die zitting is geweest een besluit van de synode om met een eigen verklaring te komen. Direct na dit besluit hoorden we reeds mompelendat zal ze niet mee vallen! Dat „getuigenis" had polari serend gewerkt. Er waren weer eens tegenstellingen in de Hervormde Kerk openlijk voor de dag gekomen en die zouden zo maar niet te over bruggen zijn. Welke weg zou de sy node moeten gaan? In de novembervergadering van dit Jaar lag er dan ter tafel een ..concept-boodschap in antwoord op het getuigenis". Een commissie die daartoe was benoemd, had deze bood schap opgesteld. We kregen een her haling, zij het in heel wat matter vorm. van wat we een Jaar geleden beleefden. De verhoudingen lagen nog precies eender. De voorstanders van het „getuigenis" vonden in dit concept niets of weinig daarvan te rug en de toenmalige tegenstanders vonden in het derde hoofdstuk; de verantwoordelijkheid van de chris ten in de wereld, waarom ze een Jaar geleden hadden gevraagd. Een moeizaam debat is het geworden over de functie van het belijden der kerk. De groeperingen binnen de Hervorm de Kerk zag Je. evenals een Jaar te rug/uit elkaar drijven. Men had het wel veel over de communicatie die er nodig is, maar tegelijk werd vast gesteld dat er van een communica tie-stoornis moest worden gesproken. En in plaats dat men inging op de concept-boodschap die er van de sy node zou moeten uitgaan, ging men er over spreken hoe men weer in ver trouwen met elkaar zou kunnen gaan praten. „Hoe moeten we allemaal met elkaar leerlingens van Christus wor den?" Het was een verademing toen een van de adviseurs, in een bewogen toespraak, aan de synode de raad gaf er niet over te gaan stemmen of dit stuk als een synodale bood schap zou kunnen worden aanvaard Een stemming is dan ook uitgeble ven en zoals u hebt kunnen lezen, is het concept tenslotte nog met al gemene stemmen aanvaard om als ee discussiestuk te worden aangeboden. Zoals het „getuigenis" op gemeen teavonden en op gespreikskringen is behandeld, zo kan ook dit stuk, dat de synode niet durfde te aanvaar den als herderlijk schrijven, een uit gangspunt voor gesprekken zijn. Het zal tot opschrift krijgen: „Overwe gingen over belijden, leven en wer ken van de Nederlandse Hervorm de Kerk". Laten we hopen dat het besproken zal worden. Na een inleiding komt er een hoofd stuk over het belijden der kerk, waar na volgt de verantwoordelijkheid welke een christen in deze wereld draagt. Daarna komt er nog in een slothoofdstuk de waarschuwing voor de wederzijdse vervreemding omdat christenen op verschillende wijze reageren op de hedendaagse geeste lijke crisis. ,De maatschappelijke en politieke orde in onze na-oorlogse samenle ving wordt nagenoeg geheel gedra gen door het beginsel van het ge organiseerd egoïsme: vele gemeen teleden hebben er in hun geweten moeite mee. dat ze tegen wil en dank medeplichtig zijn in het eco nomisch belangenspel. Zij weten van het verzoenend offer van Gods Zoon, maar zij zien geen weg die zij van uit dat offer kunnen afleggen bin nen de gesloten werkelijkheid van een goddeloze menselijke samenle ving". Heftige strijd Middenin de gedachtenwisseling over de boodschap en dit in verge lijking met het .getuigenis" vielen er een paar zinnen die in onze ge dachten zijn blijven haken. De eer ste was toen een van de synodele den de opmerking maakte: Nu lijkt de synode wel een parlement. Hij voegde er aan toe dat in de commis sievergaderingen (van de sy node nl) wèl echte ontmoetingen plaats vonden en dat het daar mo gelijk was met elkaar te spreken zo dat men elkaar verstond. In de sy node zelf schijnt dat niet meer mo gelijk te wezen. Daar wordt de dis cussie beheerst door de partijen, de modaliteiten, de groeperingen, de richtingen of hoe men ze dan ook noemen wil. De strijd tussen deze is de laatste jaren weer heftiger opge laaid dan we het gewoon waren (po larisatie). Wanneer een vergelijking tussen synode en parlement wordt gemaakt, valt dit natuurlijk uit ten nadele van de synode. Iedere poli tieke partij in het parlement heeft z'n eigen programma en wanneer we zo de verslagen van de kamer na gaan, komt de gedachte telkens weer op dat er meer gesproken wordt voor eigen partij en haar achterban dan nuttig en nodig is. Het landsbelang wordt ook wel genoemd en we wil len niet zeggen dat dit ook niet mee speelt, maar ieder zoekt dit lands belang op eigen wijze te verwerkelij ken. We hebben tegenwoordig te ma ken met een ideologische kloof en tegelijk met 'n stuk wantrouwen dat daarmee in verband staat. De ge wone kiezer kan moeilijk beoordelen hoe diep die kloof is en hoe diep dat wantrouwen is. Parlement De NH Kerk begint zo langzamer hand aardig op een parlement te lij ken. We horen ook hier van be ginselen, partijen, groeperingen stro mingen, zuilen soms ook al, en ga zo maar voort. Wanneer er gespro ken wordt in de synode, is het veel te veel, naar het zo lijkt, vanuit ei gen groepering en dan wordt een sy nodale vergadering 'n stuk kerk-po- litiek. Iedere groep heeft ook hier z'n eigen achterban en de gedachte komt op, evenals bij ons parlement, dat men vooral denkt aan wat er naar buiten doordringt. Natuurlijk wordt het geheel van de kerk ook wel genoemd, maar dan gaat het om een kerk die zo moet zijn als men die ideologisch wil zien. Wanneer een kerk wordt opgesplitst in groe pen of hoe men die dan ook verder noemen wil, is het moeilijk een ze ker wantrouwen te vermijden. Dat is er overal waar groeperingen tegen over elkaar staan. In de tijd van de verkiezing voor ons parlement is ons wel duidelijk geworden dat de meeste mensen die we zo spraken, in verlegenheid zaten omdat ze er met hun hersens niet of nauwelijks bij kunnen waar het in de politiek ei genlijk om gaat. En zo ook hebben de meeste kerkmensen weinig be langstelling voor de kerkpolitiek. Dat valt hun moeilijk kwalijk te nemen. De belijdenis is op de synodale ver gadering nog al eens ter sprake ge komen. Wie van de gewone gemeentele den kent de belijdenis? Wie kent de artikelen van Dordrecht meer dan bij name? Wie kent de Nederland se geloofsbelijdenis, om maar te blijven bij de drie artikelen van enigheid? De Heidelbergse catechis mus is nog iets meer bekend maar we zijn niet geneigd ook de ze kennis al te hoog aan te slaan. We zouden wel eens willen weten wat de gewone gemeenteleden nu precies denken bij "de belijdenis van de kerk". En daarmee wordt op een hervormde synodevergade ring nog al eens geschermd. "De hervormde kerk is een kerk waar het pluriforme (het veel-vormige dat is dus gebrek aan eenheid) van zelfsprekend is". Zo is op de syno de betoogd. En eveneens is gezegd dat, wie het puriforme aanvaardt, ook de tegenstelling, de splitsing, de strijd aanvaardt. Het zag er dus niet best uit met die hervormde synode toen ze de concept-bood schap besprak. En toch dat is het hoopvolle ook in deze laatste synodezitting men wil elkaar niet loslaten en elkaar niet uit de weg lopen. Doch er is wel zo iets als een crisis-situatie. Als deze maar niet permanent blijft. Het verleden De tweede opmerking die bij ons is blijven hangen was een terug blik naar het verleden. Over de vraag hoe men in de Hervormde Kerk in zo'n kerkelijk onverdraag bare situatie is terecht gekomen, werd hardop gemijmerd: "Kan het zijn dat het elan van gemeenteop bouw is uitgewerkt? Toen Kraemer Banning en Gravemeyer de kerk doortrokken, hebben ze velen geïn spireerd en onder hun invloed ging er iets zwijgen". De spreker ging verder dat we nu weer hebben zien terugkeren het schouwspel van groeperingen die het altijd al ge zegd hebben en het alleen bij het goede eind hebben gehad. Of zijn die richtingen van vroeger eigen lijk nooit weg geweest? "Het ge tob met het "getuigenis" is ontaard in een touwtrekken". Kan er dan wel iets van de synode uitgaan? Een ander merkte op: we zitten op twee sporen. En dat was inderdaad zo het geval. De communicatie stoornis kwam wel ten voeten uit in de synode te staan toen bleek dat de Gereformeerde Zendingsbond, eigenlijk geen contact meer had met de Raad voor de Zending van de eigen kerk. Beide leven in een Veertien priesters en vier broeders trachten thans vanuit zeven missieposten contact te krijgen met de 100.000 leden van de Masai- stam, die in vroeger tijden het meest gevreesde en machtigste volk van Oost- Afrika was. Deze mensen leiden thans een semi- nomadehbestaan in een dor en kaal gebied van 15.000 vierkante mijl. Voor dit werk zouden zij graag uit de komende ac tie ,JCom over de brug" zes kleine centra bouwen, die 110.000,- per stuk gaan kosten. ander geestelijk klimaat en er open baart zich hier tweeërlei mentali teit. En dat terwijl men zou moe ten samenwerken. Wat moet men hier beginnen in de binnenlanden van Celebes of van West-Irian waar de gemeenten hunkeren om contac ten met de Indonesische kerken en waar men niets begrijpt van dat gene waarover men zich ons land kennelijk zo druk maakt. Wat moet het in de toekomst worden wanneer in ons land de tegenstellingen zich gaan verharden. Gelukkig dat dit alles uitgesproken is. Ook gelukkig dat er een hunkering bleek naar gemeenteopbouw, al kunnen we dat nu zo maar niet overdoen. Maar dit. gemodder in de polarisatie is wel het minste wat een kerk als de hervormde gebruiken kan. S. M. J. HULSBERGEN In bepaalde zaken waar men waardevolle artikelen verkoopt, komt men vrij regelmatig dat overbekende bordje tegen: "niet aanraken s.v.p." Hoewel misschien wat vervelend, vindt men zulk een maatregel toch wel begrijpelijk. Veronderstel eens dat er een stukje van dat franse porceleinen poppetje af springt als Je het weer op rijn plaats zet. Het mooie zou er van af zijn. Wie heeft nu oog voor een kristallen vaas die vol met vingers zit of blijft staan bij een zilveren schaal waar grote halen op zitten. Ja, het Is toch wel goed dat Je niet zo maar overal mag aan komen. Is dat waar? Hoe vaak gebeurt het niet dat iemand eens iets even in zijn hand neemt om het wat nader te bekijken. Dan vindt er iets nog meer als alleen maa paar oorbellen. Zoals men met de dingen om gaat, zo gebeurt het ook vaak met de mensen. Vaak kijken we naar hen, maar zien we hen werkelijk? Een vrouw is in de stad boodschappen gaan doen. Na uren eindelijk weer thuis zakt ze met een zucht vai lichting in de eerste de stoel. Het was zo ontzettend druk in de winkels en ze heeft overal uren moeten wachten. Doodop is ae. Op de vraag van haa rman of ze Iemand gezien heeft in de stad, blijkt dat ze niemand gezien heeft. "Nee! 0 Ja, ik kwam de vrouw van je collega tegen. Ik heb even met haar staan praten en vroeg ze me of ik aan Je zo len zeggen Woord jan Bezinning plaats. Kijk eens rond in een warenhuis. Die mevrouw zit te rommelen in een vak met sok ken, een ander staat met een pan in haar hand en weer een ander voelt eens even hoe die stofzuiger in de hand ligt. "Ja, maar dat is niet zo kostbaar" Goed, maar die mevrouw kan met haar diamantje op haar ring een haal maken in die sok waardoor deze in rijn waarde daalt en het weer neerzetten van die stofzuiger kan zo on handig gebeuren dat er wat lak afgestoten wordt. Tooh is er niemand die komt vertellen dat je er niet aan mag komen. Sterker nog: ze geven Je volop de gelegenheid om alles aan te raken. Omdat het allemaal minder kost? Die stofzuiger is voor de directeur van het wa renhuis even belangrijk als het zilveren schaaltje voor de Juwe lier. Toch maakt het een groot ver schil of Je iets mag aanraken of niet. Wanneer Je alleen maar op een afstand kunt kijken naar iets en meer niet. dan gaat men er gauw aan voorbij. Nou Ja, we hebben het gezien en we vinden het mooi of niet mooi. Er naar kijken is gauw ge beurd. maar heeft men het wer kelijk gezien? Mag men het voorwerp aanra ken, dan gebeurt er wat anders kelijk gezièn? MHet gaat dan meer tot je spre ken. Een paar oorbellen op een kaf tonnen plaatje kunnen op vallen. maar wanneer ze op een blauwe fluwelen lap gelegd wor den zien ze er al anders uit. Maar wanneer de verkoopster ze bij mevrouw in de oren doet om te laten zien hoe ze staan, dan gaan ze nog meer spreken. Een maal weer afgedaan zal mevrouw ze nog eens bekijken. Het nog eens in de hand kun nen nemen, het even op een af stand houden brengt de oorbel len dichter bij de koopster. Er ontstaat als het ware een con tact tussen het voorwerp en de persoon, waardoor die oorbel len bijvoorbeeld alles voor die dame gaan betekenen. Ze ziet die oorbellen, Ja, maar ze ziet Talloze mensen waren stad, want het was druk, maar die ene mens heeft zo slechts ge zien. Vreemd is dat ,want was toch niet alleen in de stad. Waarom zag ze slechts die ene mens? Omdat ze hè,&r alleen „aangeraakt" heeft. Ze haar wat nader waardoor ze wat méér is gaan betekenen dan die vele ande ren waar ze langs heen gegaan Hoewel we dagelijks veel men sen tegenkomen of iets tegen anderen moeten zeggen uit hoofde van onze functie, rijn toch maar weinigen die we ec ontmoeten. De meeste mensen zijn ver van ons en staan op een grote afstand. We weten wel dat iedere mens belangrijk ls zullen er ook wel fatsoenlijk mee om gaan. We zijn echt wel beleefd tegenover iedereen. Maar beleefdheid doet dik wijk zo koud aan. Het is vaak maar een mantel die Je i uit kunt trekken wanne» nodig is. Zo met mensen gaan houdt in: "niet aanraken s.v.p." Dan kijk Je alleen maar en wordt de mens alleen maar Iemand die aan Je voorbij gaat, Hij is echter meer waard. Om dat te kunnen ontdekken zul- len we de mensen moeben "aan raken", hem moeten betas tenmet andere woorden dacht aan hem besteden. Als men werkelijk oog probeert te hebben voor wat achter ogen, dat woord en dat g( steekt, dan zal men kunnen ont dekken dat iedere wel echt de moeite waard ls. Dan pas gaat zo iemand echt voor ons leven Dat kost wel wat tijd ben Je niet maar zo mee klaar, Een etalage bekijken gaat vaak snel. Men riet iets en loopt door. Maar binnen in een kei neuzen en wat nader blijven staan bij de dingen doet Je meer ontdekken. Als we naar mensen alleen maar kijken, zien we niets, maar wanneer we met hem in contact kunnen treden dan kan ons dat op het spoor zetten dat die mens toch meer is als alleen, dan zullen we tot de ont dekking komen dat iedereen wie ook hij is en wat hij moge hebben, toch echt wel de moeite waard is. Bezemer, Schevenlngen. Marekerk 10.30 u. ds. H. Perdok. Maranathakerk 10 u. ds. H. J. van Achterberg. Konlngskerk 10 u. ds. G. C. Post. Bethlehemkerk 10 u. ds. A. J. de Jong. Bevrijdingskerk 9 u. ds. Eekhof. Vredeskerk 10 u. dr. W. van der Zwaan. Ver. Vrijz. Hervormden (aula As- Eglise Wallone 10.30 u. Pasteur M. (ospln. Academisch Ziekenhuis 10 u. ds. P. Dlaconessenhuls 10.3 Jeugdkapel Vredes "De Goede Herder" Petrakerk (Surlnamestraat) 10 u. Ir. A Wind, 5 u. ds W. v.d. Meulen, jeldschendam. "tAlphen a.d. Rijn. Beloriekerk ""Robijnstraat) 10 u. ds. d.I.v. Van Lunen). Huize "Groenhoven" 10 u. ds. Bo- VeGezlnsdlenstom "Jeugdhaven" 10 u. "De Mirt." ds. De Heer 10 u. Het Mierennest" De heer De Koning. Geref. Kerk (vrijgem.) 10 en 5 u leesdlenst. Chr. Geref. Kerk 10 en 5 u. ds. Car- lieQeref Gem. 10 en 4.30 u. ds. R. BCBapUstengem. (oude Rtln 3) 10 U. ds. Van Mameren (woensd.) 8 u. bij belstudie. Evang. Luth. Gem. 10.16 u. ds. Hap- P Rem. Doopsgezinde Gem. 10 u. ds w van Bilderbeek (m.m.v. Koor). Leger des Hells 10 u. helllglngs- dienst 7.30 u. «rlosslngssamenkomst Chr Science (Steenschuur 6) 10.30 Holl. dienst. u Hollaiensu Evang. Chr Gemeenschap Middel- stegracht) 10 u. dhr Dlkkes. Nieuwe Apostolische Kerk (Hoge Ritndljk 24) 9.30 en 4 u. (donderd. 8 Zendingswerk Mlddernachtsroep. Zoeterwoudseslngel 21 6 u. dhr. Ier Keur (donderd. 7.30 u. bandi Hartebrug (zat. av. 7 u.). 8. 9. 10 12.15 en 7 u. Stud. Parochie (zat. av. 7 u.). Lodewljkskerk 11.45 u. In H landsekerk Leonard us (zat. av. 7 9. 10.45. 12 en 7 u. Lodewljkskerk (zat. av. 7 u.) 9. 11 en 6.30 u. Jozefkerk (zat. av. 7 uur) 8.30. Herv. Gem. 10 u. i Hoegee, Geref. Kerk Helberg Pretoria (Zuld-Afrlka) ds. G. de Ruiter. 6.30 u. ds D Kr< meijer te Lelden. Interkerkelijke Jeugd- Adventakerk P. Vermaal te Vlaardlngen Ópstandlngskerk Prinses Marijke- ds. P. A. Lefeber. 6.30 u. ds Gebouw Nabij Van Lennepstraat 10 u. ds. J. H. Bogers Gezlndsdlenst Zaal Ópstandlngskerk Prinses Ma- rijkestraat 10 u. de heer Pont Jeugd- 10 30 u. ds. I. J. Walpot. 20 u. Oecu menische avond dienst. Oudshoornseweg 9.30 u. ds. N. J. M. Hoogendljk kerkelijke Jongerendienst pastoor SeiJ- G de Ruiter. Salvatorikerk W. de Zwijgerlaan 10 u. ds. M. van Harmeien. 6.30 u. ds. M. van Harmeien. "De Goede Herderkerk" Ten Har- mensenstraat 9 u. ds. D. Kronemeijer tf Leid"n. 6.30 u. ds. A. Borman. De Bron "Troubadourweg 10.30 u. Tred. J. Seijsener. Volle Evangelie Geme vreugd) 10 u. J nst, 3 u. ds Honkoop Moerkapelle. Bodegraven Ned. Gem. Dorps -- ii ris W Balke. 6.30 u. kand. rwi Gem. (R( J. H. Cirkel, 6 30 u. u. leesdlenst Vlaardlngen) ite Katwijk" 100. 9.45 u Soefi beweging bijeenkomst voor belang- 4 u. Universeel eredienst, -rijgem.) 8 30 u. lees- Tr. Hoff. - Herv Gem 10 u. ds. iiljl..liiui Pi u. ds. Kievit (Gouda), *D. PobudtT Evangelisatiekring 10 Geref. Kerk 10 en 7 u. ds Zwlerts, RK Herv. Geref. Kerk 6.30 u. Woordverkondiging. Boskoop Herv. Gem. 9.30 u. ds. L. Heijmans, 6.30 u. ds. A. de Leeuw, Geref Kerk 9.30 en 5 u. ds. C. v.d Tas. Maranatha-school 11 u. ds. C. v.d Tas. Geref. Kerk 9.30 en 4.30 U- dienst, Geref. Gem. 9.30 en 6 u. lees dlenst VrlJz. Prot. 7 u. In Rem. kerk. ds. A.' de Jong. Plnkstergem. 9.30 u samenkomst in Concordia. Verg. van Gelovigen 9.30 u. en 5 u. samenkomst i lokaal Nieuwstraat 27. Bethel 9.30 en 6 u. de heer J. Modderkolk. RK Kerk i (dorp) (zat. av. 7 u.) 8,45, 10 en 11.30 u Ontmoetingscentrum (zat. mldd 5.30) en zondag 9.30 u. Hazerswoude Herv. Gem. en 6.30 u. ds. L. de Boer. Geref. Kerk 10 en 5 u. ds. Brink. RK Kerk St. Bernardus Rijndijk (zat. 7 u.) 9.30 uI en 11 u. St. Michael Rijndijk (zat. 7| u.) 9 u. en 11.30 u.. Engelbewaarders Dorp (zat. 7 u.) 8. 10 en 11.30 u. Hlllegom Herv. Gem. 10 Dorpskerk 10 Schepplngskerk 9.30 (H. Doop), 5 u. ds. J. Kerk Gaarmet Lelmuiden Herv. Gem 9.3 J. Huizebosch Pauluskerk 10 u. en Oostinga H. Avondmaal. •erwl|k. Chr. Geref Kerk 10 R. Boogaard Boonstra 7 ds. A. Westra senheim, Geref. Kerk 10 ;0 u. leesdlenst). Ge- ■edienst. 2.30 u. ds. H, rilgem. bulten verband) 9.30 en 5 ds. J. J. Verleur H. Avondmaal, 10.30 u. prof. dr. J. de Graaf, 6 u. ds. Heemskerk, Haagse Schouw (zat. (Jeugddienst) 7 u. Flink, Geref. Kerk Kruiskerk 10 B. Koekoek, Modderaar 6.30, Bonaven- landlyceum) 7.30 Geref. Kerk 9.30 Czlria, Rem. Geref. RIJnsaterwoude Herv. u. ds. T. H. Oostenbrug, 7 M. Lindenburg Rijnsburg Herv. Gem. (grote [erk 9.30 u. ds. I. J. Wisse. 5 u. ds. van Niel (Bethelkerk) 9.30 u. ds. ds. Wisse. Geref. Kerk 5esch. Gem 9.30 erloop, Oud Oer. Gem. In Ned. Zuid kade 158. 10 u. en 6.30 u. leesdlenst, Ger. Gem. 10 u. ds. G. A. Hooy- kaas, RK Ontmoetlngskerk 8.30 u. 11.45 u. en 6.30 u. (zat. av. 7 u.) St. Vlctorkerk 8 en 10 u. (zat. av. 7 u.). Warmond Herv. Gem 10 en 7 u. ds. A. J den Tonkelaar, RK Kerk (zat. av. 7 u.) 8. 10 en 11.30 u. Wassenaar Herv, Gem. Dorps kerk 10 u. dr. Th. C. Prederlkse, 4.30 kand. J. Hoek Katwijk aan Zee, 7.30 Dr. Th. C. Prederlkse, Klevietkerk 9 u. Jeugdkapel (11 t/m 13 Jr)9 u. Jeugdkerk, 10 u. ds. J T. Wiersma, Messlaskerk 10 u. ds. A. van Buuren. Dorpscentrum 9.30 ds. A Gooljer Jeugdkerk. Geref.'Kerk 10 Petrakerk 9.30 Bljleveld, Imma Bijleveld, 5 u. ds. Huls Kerkdam) 10.3. Kerk H. Joseph ds. Verburg, (zuid) 10 Bech, Ned. Prot. Bond (L. 6.30 u. Willlbrordus Goede Herder- &HÉÜ In vele protestantse ken (Jan Holvast nam foto in de hervorm. Dorpskerk van Zoeterwoi de) treft men nog froA borden aan, waarop de ti zingen psalmen en gezm gen worden aangegeven. Woubrugge Herv. Gem. 930 ds Franken, 6.30 u. ds. Boa Woerden. Geref. Kerk 9.30 ds. H» ds. Zuidam te Wlssekerke. De H* u. de heer J. Goedhart te Nieuw» Geref. Kerk 9.30 u. ds. J. Masi® te Lelden, 7 u. ds, J. SchelM». Amsterdam, RK Kerk (zat. 7 U.) 1 Zuidbuurtseweg en 11 u. RK Chi u.) 8.30, 10. 11.a Meerburg (zat. 7 IKerk (zat. 7 u.) 8. 10, 1

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 4