Jan Maathuis even uitzicht op winst Franse profs in staking! In memoriam het Nederlandse judo Gerben Karstens nieuwe werkgever sen Koer Nootdorp Koerstips Alle wedstrijden afgelast TOERISTEN BELASTING OP EILANDEN Geneesheer- directeur: „Alles correct' VVV „Katwijk" reikt de corsoprijzen uit I Israëlische ptemier kapittelt Arabieren „Schoonmaakbedrijf Pelra" PAGINA 12 ZATERDAG 2 DECEMBER 1972 Lj^ AMSTERDAM Jan Maathuis heeft gisteravond enige tijd de illusie mogen koesteren dat hij tijdens „Jumping Amsterdam" een interna tionaal progressief en regressief springconcours zou winnen. Met ..Kim" had hij halverwege de leiding overgenomen van wereld kampioen David Broome. De blonde ruiter uit Geesteren was met een tijd van 52,2 seconden vier seconden snel- Waarschuwing ISU: paniek in Inzeil INZELL In Inzeil heerst mo menteel grote verwarring door de van de Internationale Schaats Unie ontvangen telegrammen met de vol gende tekst: "De ISU heeft moeten vaststellen dat de ijsbaan van Inzeil voor trai ning en wedstrijden ter beschikking staat van de beroepsrijders. Op grond van het besluit van het ISU-bestuur van oktober 1972 wordt Inzeil dan ook met onmiddellijke ingang voor de amateurs gesloten en zullen de wereldkampioenschappen 1974 ergens anders worden gehouden", was ge tekend: Favart, Haesler. De voorzitter van de Westduitse schaatsbond, Richard V or hammer, heeft inmiddels protest aangetekend en van Favart (voorzitter ISU) en Haesler (secretaris-generaal) te ho ren gekregen dat het nog slechts om een waarschuwing gaat. Vorhammer: "Het bovendien toe vallig zo dat de profs gewoon een toegangskaartje kopen en tussen het publiek in trainen". HOLZWICKEDE (ANP)—Het ko mende seizoen zullen er twee „Duit se" prof ploegen de wegen berijden. Naast het merk Rokado komt er een formatie Ha-ro, waartoe de Neder landse renners Gerben Karstens en Wim Schepers gaan behoren. De ploegen zien er als volgt uit: Rokado: Herman van Springel, Rik van Linden, George Pintens, Albert van Vllerberghe, Tony Houbrechts, Eddy Peelman, Staf van Roosbroeck, Willy de Geest, Jean Pierre Berck- mans. Staf Hermans, Ivan Benaets, Paul Collaer, André Peirsman, allen België. Ha-ro: Rolf Wolfshohl, Wilfried Peffgen, Karl-Heinz Muddemann, Karl-Helnz Kunde. Karl-Heinz Klis ter, Dieter Puschel, Bernd Rasinger, Alfred Gaida, Erwin Tischler, Hans Lutz (allen West-Duitsland), Ro ger Gilson (Lux.), Louis Pfenninger (Zwi.), Gerben Karstens, Wim Sche pers (beiden Nederland). gisteravond in Nootdorp gehouden draverijen zyn: Zeeland-prys: 1. Kaly H (A. Haarsel- horst Jr.) (1.30.8), 2. Kasai. 3. Kobold. Toto w. 10.60, pl. 3.80, 1.70, 4.00, kop. ir.d. Pyi) (1.29.8), 2. Jaap Hollandia, n. 2.20, pl. Isidore (J. Ie Way, 3. 5.90, pl. 1.40, MJJnsherenland-prys Hoejenbos) (1.26.2), Juweeltje Carlos. Tot 1.50, 1.20, kop. 4.80. trio 43.10. Jisp-prijs: 1. Erota (mej. J. Verhoe- Qulnta, 3 w. V.yu, pi. 1.60. 2.20, 2.20, kop. 29.50. Ammerzoden-prljs, le afd.: 1. Kltty H. (P. Zandt) (1.30.1), 2. Impish Han over. 3. Hurrycane GG. Toto w. 3.00, pl. 2.20, 1.30, 2.60, kop. 6.70. Vlerpolders-prljs: L Hello_CH_ (C._de >-pr,,_. 1.7) 2. Flevo. 3. Hit Pa- 31.70. pl. 1.90, 1.80, 1.20, kop. 28.60, trio 416.60. Beerta-prHs: 1. Kittle S (P. Koppe- jan1.29.52. Joris Hagheweyde. 3. Leeuw) rade. Toto 1 Vllst-prljs jem) (1.26.4,, Toto w. 3.10, pl. 1.50. 1.50, 1.40, kop. 3.80. trio 57.60. Ammerzoden-prljs, 2e afd.: 1. Jimmy Boy (J. van Dooyeweerd) (1.30.2), 2. Irene Braun, 3. Jerry. Toto w. 3.10, pl. 2.40. 2.00. 2.50, kop. 6.60. Totallsator-omzet f. 137.145,-. HILVERSUM 3 DECEMBER - 1.30 Pepernotenprijs: John Spencer, Jessioo Maire. Indy Gail, Julia B - Schimmelprijs: Kameleon V, Keb- bes du Bois, Keizerin, Jeunesse Royal - Zwarte Pietprys: Kandy Buitenzorp, Jamyra LJmuiden, Ju nior Heather, Janny P - Prijs van St Nicolaas I: Hanover Cavaljos. Hurry Up, Hilda O, Empereur CH - Surpriseprys: Impala, Impie Hano ver, Justiana Hanover, Izmir - All round Stayersprüs: Eland, Flamingo flix Christiaan de Wet, Fluitlijstei S - SpeculaasprUs: Jacco Buitenzorg. Jolly Jumper, Interest Scott P. Furv Hollandia Marsepeinprijs, 2de afd.. Iris Volo, Jamaica Boy, Judy Jan Pom B - Marsepeinprijs, 1ste afd.: Impuls W. Jupiter Jonathan, ferry - Prijs van St. Nicolaas, 2de afd.: Henriette Signal, Hannibal, Giovan ni, Hideaway. Ier dan de Brit. Daarbij had Maat- i Alwin Schockemöhle eiste ook de huis, die bekend staat om zijn goe- overwinning op in het tweede onder- de paarden, het geluk dat de ruiter deel, een gespiegeld parkoers van in een dergelijke alles-of-niets jacht het progressief-regressief springcon- nu eenmaal nodig heeft. De eerste cours. Ditmaal was hij met de schim die Maathuis leek te gaan verdringen mei .Hex the Robber' Hendrik Snoek met „Shirokko", De Westduitser met de Nederlandse naam finishte echter in 52,15 secon den, wat werd afgerond tot 52,2, de zelfde tijd als Maathuis. Direct hierna kon de Nederlander zijn hoop op de eerste prijs van 700 gulden laten varen. Alwin Schocke möhle toonde met „Weiier" aan dat de wendingen net nog iets kortei gedraaid konden worden en had in een prachtige, foutloze rit slecht^ 50,2 seconden nodig. Broer Paul pro beerde het ook nog wel, maar moest in 49,3 seconden een soringfout (op de viersprong) inoasseren. Elf combinaties bleven zonder fou ten. Hierbij waren ook Johan Heins (achtste), Arno Neessen (negende) en nationaal kampioen Henk Nooren (elfde). Nederlandse toppaarden, die in West duitse handen zijn overgegaan, onge naakbaar. In de barrage met twaalf combinaties bleef hij foutloos in 37,0 seconden. De rangschikking werd bepaald door zeer kleine tijdsver schillen. Zo finishten Paul Schocke möhle (tweede), Ann Moore (derde) en Hartwig Steenken (vierde) allen in dezelfde seconden als de winnaar. De Meppelaar Johan Heins, die met een Duitse licentie rijdt en dienten gevolge in de programma's zelfs als Duitser wordt opgevoerd, reed zich met de technisch begaafde ,Gran- dioso" rustig naar de zevende plaats. Hans Brugman maakte met „Sky High" een fout op de eerste hindernis en kwam niet verder dan de elfde PARIJS De Uniie van Franse stuur werden de beroepsspelers beroepsvoetballers heeft gisteravond meestal staking uitgeroepen, waardoor al le belangrijke wedstrijden voor zon dag moesten worden afgelast. De di recte aanleiding tot de staking is een sanctie, die het bestuur van Olym- pique Lyctnnads enkele dagen eerder afkondigde om acht beroepsspelers van het eerste elftal te straffen, die in Versailles aan een congres van hun bond hadden deelgenomen. Een erg kleinzielige sanctie boven dien. omdat het achttal spelers van het bestuur zondag niet tegen een elftal uit had mogen ko- ,r wel werd ingezet in een tegen Paris PC. En het is I de aftandse zeden vooral wel die bewuste vernedering genten niet langer meer neemt. Ten- - hun voetbal eer geweest, die de zij het bestuur van Lyon de sanctie alsnog zou willen intrekken, zal ko mende dagen geen professional meer een voetbal aanraken. LEEUWARDEN (ANP) De Kroon heeft de raadsbesluiten van Vlieland en Terschelling omtrent de heffing van toeristenbelasting via de bootkaartjes goedgekeurd. Dit be tekent dat iedereen die deze eilan den bezoekt na 1 januari 1973 een rijksdaalder extra op het boottarief moet betalen. In speciale gevallen zal men an restitutie kunnen ver zoeken, zoals bij familiebezoeken en in geval van begrafenissen. Terschelling hoopt met dit systeem jaarlijks f250.000 te innen. Aanvan kelijk werden de raadsbesluiten zo wel door GS. van Friesland als door het ministerie van Binnenlandse Za ken niet goedgekeurd. Men had hier voor formele gronden. Na overleg met het ministerie kwam nu alsnog de goedkeuring. Het betekent wel dat er nog een besluit van de ge meenten moet komen om het per soneel van de rijiksveerdienst be voegdheid te geven tot inning. Het personeelslid zal nu de status krij gen van sub-gemeenteontvanger. SOEST (ANP) Dr. J. W. D Ber- kelbach van der Sprenkel, genees heer-directeur van het ziekenhuis „Zonnegloren" hi Soest, heeft de be schuldiging van de hand gewezen dat het ziekenhuis aan de echtgeno te van een patiënt een verkeerd ad vies zou hebben gegeven, waardoor deze patiënt is overleden. Het gaat hier om de 54-jarige W. P. Ingenegeren uit Soest. Toen de man afgelopen zaterdag zat te dineren, dige krnde- werd hij plotseling onwel. Hij vroeg ren behandeld. Zo werd onlangs nog zijn vrouw, hem naar huls te bren- de MaJinese profspeler Salif Keita, gen. Op weg naar huis stopte de aan wie, met het Rotterdamse Feyen- vrouw bij het ziekenhuis „Zonneglo- oord, nog vele andere vermaarde ren", waar haar man onder behan- clubs in de hele wereld stonden te j deling was van een internist. In het trekken, een speelverbod opgelegd, ziekenhuis vroeg zij naar de inter- omdat hij na een wedstrijd in spontane uiting van vreugde in res pect voor de bestuursleden te kort zou zijn gescheten. Al die geintjes van bedilzucht moe ten, zo hebben de Franse beroeps spelers nu laten weten, eindelijk eens uit zijn. De Unie van beroepsvoetbal- volwassen vakbond, die maat van ergernis van de beroeps voetballers over de gedragingen van hun werkgevers heeft volgemaakt. Want hoe beroemd en populair ze ook bij het grote publiek mochten zijn, door de potentaten van het be- KATWIJK KRIJGT GEEN KOOP AVOND KATWIJK Vrije Lijst-raadslid De Vries heeft by de behandeling van het voorstel tot herziening van enige bepalingen van de winkelslui tingsverordening getracht de koop avond er door te krijgen. Hy kreeg de Katwykse raad niet mee. De Vries wilde voor een jaar een proef laten nemen met een koop avond op donderdag om daarmee de trek naar Leiden tegen te gaan. Wet houder Van Dyk betoogde, dat een enquête van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Leiden en omstreken had uitgewezen, dat de meerderheid van de middenstand niet voor zo'n koopavond was. P.v.d.A.-raadslid Van Duyn be toogde door een groep middenstan ders te zyn benaderd om de proef te nemen. Andere raadsleden stelden, dat men op de enquête moest af gaan. Wethouder Van Dyk betwyfelde het of de Kroon zo'n verordening zou goedkeuren nu de Kamer van Koophandel afwyzend heeft be schikt. Het eindresultaat was, dat de raad besloot geen proef te nemen met sen koopavond. Zeker is intussen wel dat by deze nationale rel de Franse voetbalsport, die international toch al aardig was afgezakt, heel weinig heeft te win- Bijna tien miljoen voor schilderij van Raphael PRINCETON (New Jersey) (UPI) De Amerikaanse industrieel Nor ton Simon is voor drie miljoen dol lar (circa 9.750.000 gulden) eigenaar geworden van een klein schilderij van de Italiaanse meester Raphael (1453-1520). De aankoop werd gis teren bekend bij de opening van eeD tentoonstelling van 100 kunstwerken van Simon, die een jaar in de uni versiteit van Princeton te zien zul len zijn. Het schilderij van Raphael dat ook op de expositie hangt, stelt een ma donna met kind voor. De koopprijs is op de twee na de hoogste die ooit voor een kunstwerk is betaald. De National Gallery in Washington heeft indertijd voor circa zes mil joen dollar (ongeveer 19,5 miljoen gulden) het schilderij „Ginevra de Benei" van Leonardo da Vinei aangekocht, terwijl het Metropolitan Museum van New York 5,5 miljoen dollar ('bijna 18 miljoen gulden) be taalde voor een portret, geschilderd door Velasquez. KATWIJK t Is altyd en ge zellig avondje als de prijzen worden uitgereikt van het Katwykse bloe mencorso' "Flora's kleurenpracht aan zee". V.V.V.-directeur Chris Ver- plancke maakt er met zyn trouwe medewerkers en medewerksters al tyd iets byzonders van. Velen waren daarom ook gisteravond in note' „Savoy" byeengekomen om de af sluiting van het oorso 1972 mee te maken. Wethouder drs. J. Bergman vertegenwoordigde het gemeentebe stuur. Natuurlijk werd er teruggeblikt op het oorso van dit jaar, dat ondanks de regen tydens de avondrondgang gemaakt. Er heerste in „Savoy" een zeer ongedwongen sfeer. Verrassing van de avond was da aanwezigheid van 21 Engelse toer-, operators, die Verplanoke in samen werking met het Nationaal Bureau voor Toerisme naar Katwyk had weten te halen om kennis te maken met het „zeven dagen arrangement". De gasten verblyven dan in Katwijk, waarby een keuze kan worden ge maakt uit hotel, pension of privé- wonmgen maken uitstapjes naar Amsterdam, Delft, Rotterdam en Den Haag. De Engelse gasten vermaakten zich In het Hollandse toch groot vele duizenden op de been heeft gebracht. Eensgezind was men van mening, dat het oorso niet meer van de evenementenlyst mag worden geschrapt. Voor de winnaars waren er vele fraaie prijzen, bestaande uit Delftsblauwe wandborden, tinwerk en sierflessen met geestrijk vocht. Toen de prijsuitreiking met aller lei toespraken achter de rug was kon men op de tonen van een combo een gezellig dansje maken. Daarvan werd begrijpelijk een druk gebruik geworden I kostelyk. Vanmorgen om acht uur Wanneer Je ploeg met 19 tegen 1 verliest, kan Je toch wel stellen dat ze de mat met je hebben aange dweild! Zouden de Grote Heren van de Budo Bond Nederland eindelijk eens ruiterlijk gaan toegeven dat. het Nederlandse wedstrijdjudo doodziek is? Met de b eschamende nederlaag van 19—1 van onze Na tionale ploeg tegen de Fransen heb ben de Grote Heren de rekening ge presenteerd gekregen van jaren wanbeleid. Steek maar alle geld, dat een sponsor (Neckermann) beschikbaar stelt, in enkele topmannen en zie daar het resultaat wanneer deze mensen de wedstrijdsport vaarwel zeggen. Dat een sponsor directe re sultaten vraagt is zijn goed recht, maar dat de Grote Heren van de BBN hier „intuinen", en weigeren een meerjarenbeleid te voeren 't opbouwen van een sterke jeugd- ploeg, de zo broodnodige „Nach- wuchs" is onvergeeflijk. Het is natuurlijk wel leuk dat ln de periode dat Jij deel uitmaakt van 1 de Grote Heren, het Nederlandse I Judo een tweevoudige Olympi- j soh Kampioen oplevert, maar met i het „na-ons-de-zondvloed-beleid", nist. Die was op dat moment niet aanwezig maar werd wel opgebeld. Hy adviseerde contact op te nemen met de huisarts. Deze ging direct naar de woning van het echtpaar, waar hy gelyk met de patiënt arri veerde. De man bleek toen al te zyn overleden, vermoedelyk aan een hart kwaal. Volgens dr. Berkelbach van der Sprengel heeft men in het zieken huis volkomen correct gehandeld. „Er is naar de internist gevraagd en met hem is ook direct contact opgeno men. Wanneer er algemeen om hulp was gevraagd, zou de zaak waar- sch .niyk heel anders zyn gelopen heeft om de internist ge vraagd en er is altyd nog de vrije Geschut voor Peron Vier batte rijen 30 milimeter luchtafweer geschut zijn gisteren opgesteld bij het huis van ex-president Juan D. Peron in de voorstad van Buenos Aires, Vicente Lopez. Peronistische zegslieden deelden mee dat hierom was gevraagd „uit veiligheidsoverwe gingen". Interkosmos gelanceerd De Sowjet-Unie heeft gisteren de In- terkosmos-8 gelanceerd, de jongste TEL AVTV (UPI) De Israëlische i zestal landen, waarondier Egypte, van haar Programma van gemeen- premier mevrouw Golda Meir heeft heeft een ontwerp-resolutie opgesteld schappelijke kunstmanen gisteren de Arabische leiders verwe- waarin van Israël terugtrekking uit derzoek. Deze kunstmaan zal eerder ten, dat ze niet de moed hebben om j alle in 1967 bezette gebieden wordt j onderzoek van de aardse ionosfeer vrede te sluiten met Israël en hun geëist. voortzetten, eigen volk de waarheid te vertellen. Ze meent dat het bestand in het Midden-Oosten elk ogenblik kan ein digen. Mevrouw Meir sprak op een byeenkomst van journalisten in Tèl Aviv Elke dag zonder schieten brengt ons dichter bij de vrede, - aldus me. vrouw Meir, en Israël heeft LEZERS SCHRIJVEN dat Jullie gevoerd hebben, heb Je het Nederlandse Judo ondanks voorheen behaalde „zeepbelresulta ten" naar de „knoppen" gehol pen. L. N. DE VRIES Uiterstegracht 136 Leiden Diplomaat verdwenen De pers attaché van de Australische am bassade in Stockholm is op geheim zinnige wijze verdwenen en de am bassade heeft de politie om opsporing verzocht. Attaché Faragher ver liet donderdag omstreeks 10 uur, zijn woning in een buitenwijk van de Zweedse hoofdstad. Hij belde de ambassade dat hij later zou komen omdat hij in een andere wijk een afspraak met iemand had. Deze af spraak is hij niet nagekomen. Nie mand heeft meer van hem gehoord. Bankoverval Vier gewapen de mannen hebben gisteren een over val gepleegd op een bankkantoor in Brussel. Hun buit was bijna 300.000 gulden, het salaris van 1200 man die werken in een laboratorium van het Solvay-bedrijf. Het viertal is nog niet gevat. Syrië-Jordanië Het verkeer over land en door de lucht tussen Syrië en Jordanië is gisteren op gang ge komen. Syrië maakte donderdag be kend dat het de grens met Jordanië, die bijna 16 maanden gesloten is ge weest. zou openstellen. De grens werd in juli 1971 gesloten nadat Koning Hoessein van Jordanië de Palestijn se guerrilla-beweging in zijn land in een bloedige strijd had uitgescha keld. waren ze al weer in de Rynsburgse bloemenveiling „Flora" om het ver kopen van bloemen te beldjken. Niek Hemmes, vertegenwoordiger van het algemeen bestuur, had voor een bloemetje gezorgd. Daarna be zochten ze die andere steden, die in het zevendaagse arrangement zyn opgenomen. Vanuit hot V.V.V.-kantoor zyn deze week niet minder dan 2500 brieven met folders verzonden, na- melyk tien hotel- en penskmgi eisen en tien wervende folders over Kat wyk. Ook is er een grote partij naar het NJ3.T.-kantoor in Keulen ge gaan. De komende weken gaat Ver- plancke West-Duitsland "doen". Eerst naar Keulen en dan naar de andere gebieden vanwaar Katwyk zyn gasten moet hebben. Zoon Kees was een week in Engeland en heeft de afgelopen week in Frankryk ver toeft. Er wordt dus door de V.V.V. "Katwyk" weer het nodige gedaau om gasten voor het seizoen 1973 aan te trekken. Marktberichten ROELOFARENDSVEEN 1/12. bloe menveiling: Anjers Sim Rose, GJ. Kee- fer, Pr. Ann 2333; Sim Rood. Alice, 232 9;Baccara 7172; Motrea, Esther Ofarim. Belinda 4154; Sonia ix Verti- 7; Stre- gepl. st. Chrysanten 2353 p. stuk; Troschry- santen 155225: idem jaarrond 210 320; Anemonen 3762; Freesla's 105 Maarschalk overleden Maar schalk Ettore Bastico, die In vijf oor logen heeft gevochten en in de Twee de Wereldoorlog opperbevelhebber van de Italiaanse strijdkrachten in Noord-Afrika is geweest, is gisteren in een militair ziekenhuis in Rome in de ouderdom van 96 Jaar overle den. Behalve In Noord-Afrika dien de maarschalk Bastico in de Ita liaans-Turkse oorlog van 1911-12, de Eerste Wereldoorlog, de Ethiopische oorlog, en de Spaanse burgeroorlog. Twaalf Grieken gedood Twaalf Griekse militairen zijn gisteren om het leven gekomen en elf ge wond toen een militaire vrachtauto in de buurt van Sparta over de kop sloeg. De militairen waren op weg naar 'n godsdienstige plechtigheid te Kasto rion. Vier in een jaar De dertigjari ge mevrouw Rose Campos uit de Franse plaats Nevers, ten zuiden van Parijs, is dit jaar vier kinderen rijker geworden. Op 21 Januari kreeg zy een tweeling, deze week werden er opnieuw twee kinderen geboren. RÖNTGENOLOGISCH BORSTONDERZOEK IN WARMOND Beroepingswerk NED. HERV. KERK Beroepen te Genemuiden: Jan Kooien te Werkendam, te Nunspeet: E. Kempehaar te Werkendam. Beroepen te Wierden: C. A. Kore- vaar te Rotterdam, te Harderwyk: J. Jongerden te wyk by Heusden. GEREF. KERKEN (vrijgemaakt) Beroepen te Dokkum en Pieterbu- ren: E. Woudt, kandidaat te Bun schoten. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Krimpen aan de IJssel: P. Blok te Dirksland, voor Terneuzen: J. van Haar en te Amers foort. SCHAKEN Viktor KortsnoJ heeft na vier ronden van het internatio nale toernooi in Palma de Mallorca de leiding. De Rus won gisteren van de Hongaar Istvan Bilek. zyn land genoot Poloegajewski bezet met een half punt minder (2% punt) en een afgebroken party de tweede plaats. Warmond Van 7 tot en met 11 december a.s. zal in Hotel „De Zon", Dorpsstraat 114 met röntgenologisch berstonder- dus j zoek worden verricht, geen enkel belang by Syrië te pro- Belangrijk voor de as. moeder is te weten, niet aan voceren In november is het tot en- onderzoek deel te nemen in de eerste drie maanden vai kele felle gevechten gekomen tussen zwangerschapsduur, daarna is het toegestaan, eventueel Syrië en Israël. De Israëliërs den toen dat Egypte Syrië te hulp zou komen, waardoor het Israëlisch- Egyptische bestand zou worden ver broken. In de Verenigde Naties heeft En geland opnieuw voorgesteld te ko men tot een voorlopige regeling in het Midden-Oosten op grond waar van het Suez-kanaal heropend zou kunnen worden. Dergeiyke overeen komsten zouden mogelijk de deur kunnen openen naar een definitieve regeling van het hele conflict, aldus de Britse ambassadeur Sir Colin Crowe. Tevens vond hy dat de Pa- lest ynse vluchtelingen de verzeke ring moeten krijgen dat ze niet wor den vergeten. In een definitieve re geling moeten hun gerechtvaardigde verlangens niet over het hoofd wor den gezien. Hy steldie voor dat Is raël instemt met de terugkeer van de vluchtelingen naar de bezette weste- ïyke Jordaan-oever, vanwaar ze in 1967 zyn gevlucht. Een interim regeling, aldus Crowe, zou bepalingen moeten bevatten over de terugtrek king van Israëlische troepen van hun huidige stellingen langs het Suez-kanaaL Tevens zou duidelyk gemaakt moeten worden dat een voorlopige regeling een definitief vredesakkoord niet kan vervangen. De Israëlische ambassadeur Te- koah heeft een onderhoud gehad met de VN-bemiddelaar voor het Midden-Oosten, Gunnar Jarring. Hy waarschuwde dat Israël de resolutie van de Veiligheidsraad van 1967 niet meer zal aanvaarden als de Alge mene Vergadering nu eenzydig anti- Israëlische resoluties aanneemt. Een de huisarts. Verder nog te vermelden; inwoners die géén oproep ontvan gen, de groep van 16 t.m. 24 jaar, maar toch om de één of andere reden aan het onderzoek willen of wensen deel te nemen, kunnen zich in het lokaal van onderzoek melden, alwaar dan een toestelkaart (persoonskaart) wordt uitge schreven. De administrateur van het onderzoek doet een beroep op aller medewerking de ontvangen oproep by NIET-deelne ming aan de achterzyde ingevuld by het secretariaat ge meentehuis in te leveren, en naar vermogen niet af te wyken van de oproeptyden. Programma: Onderzoek: 7 december 's avonds van 17.3020.00 uur 8 december 's middags van 14.0016.30 uur '8 avonds van 17.3020.00 uur 11 december 's morgens van 9.0012.00 uur ROEIEN De Delftse studentenver eniging „Proteus Eretes" heeft voor het komende seizoen een sponsor ge vonden. De vereniging zal door „Roodring" Tekenmaterialen finan cieel en materieel worden gesteund. Sleutels Sloten Naamplaten Auto- en huis sleutels, klaar terwijl i wacht s maandags gesloten. UW RAMEN WEER STREEPLOOS SCHOON, zowel binnen als bui*en, voor particu lieren en bedrijven. Laat het verzorgen door Postbus 421 - Leiden - Tel. 01710-30372 CHR. EMIGRATIE CENTRALE Elke woensdagavond van 78 uur wordt spreekuur gehou den in het Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19, Leiden. Inlichtingen en dossiervor ming voor alle emigratielan- den. TRAP BEKLEDEN Laat uw trap vakkundig stof feren met nylon vilt of tapy- flex, geheel compleet incl. materialen, legloon en b.t.w. voor f 150,—. Tel. 070—603167 b.g.g. 603529 Simca 1500 1967, Ga-and Super, 4-deurs, goede motor. Tel. 25771 ELKE GOEDE SINT koopt bij BREEDEVELD HOMAS SJOELBAKKEN BILJARTS T.T. TAFELS VOETBALSPELEN SPECIAAL Voor Uw gezondheid HOMETRAINERS ROEIMACHINES SPORTSCHOENEN TRAININGSPAKKEN COR DU BUY SJOELBAK f 34,95 HUISTAFELTENNIS Haven 40 - Leiden - Telefoon 44755 MAANDAG OPEN VAN 1.30—9 UUR Gevraagd aankomend bouwkundig tekenaar. VAN DAM, v. d. STERRE EN VAN STRATEN ARCHITECTEN B.N.A. Leiderdorp, Hoofdstraat 75B, tel. 01710—23838 of 20587 telefonisch aanmelden tussen 917.00 uur. -u-randstad uitzendbureau KANTINE INRICHTING complete planning en verzorging van A tot Z. Schoondergang b.v. LANGE MARE 65-67-70 - LEIDEN TELEFOON 01710—22025—25138 RECEPTIES DINERS PARTIJEN voor uw party en diner-dansant HUIZE DE WEKKER HERENGRACHT 100 - LEIDEN - TEL. 21935—40876 Hei DVE] A.S

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 12