EEN FIJNE KRANT LEIDSCH DAGBLAD ALPHENS DAGBLAD 1. C. J. Rotteveel, sinds 1932 achtereenvolgens In de Haagse, Zwolse en Leldse journalistiek als redacteur Buitenland. Is 61 jaar en zal dus dit ter geruststelling van de tegenstanders van zijn tegenwoordige rubriek op de Meningen-pagina nog slechts ruim drie jaar aan deze krant verbonden zijn. 2. Pieter Taffijn (31), grijzend aan de slapen, verantwoordelijk voor de streek- pagina's. Stopt de vrije tijd die hij als raadslid (voor Leiden) nauwelijks heeft in het jazz- en postzegelgebeuren. 3. Bram van Leeuwen (27) redacteur-binnenland bekijkt ondanks zijn rode baardje de politiek door een neutrale bril. Reageert die inspanning zaterdags af met de hengel aan de waterkant Hoopt dat de „grote vervuiler" hem dat verzetje niet zal ontnemen. 4. Henriëtte van der Hoeven (27), houdt zich op werkdagen bezig met de buur- plaatsen van Leiden, op zondag met de sport en in de uren die dan nog over blijven met alles voor de vrouw. 6. Piet Bok (53) verzorgt de economische rubriek en tracht de lezer voorts op populaire wijze op de hoogte te houden van de snelle ontwikkelingen op het ge compliceerde terrein van wetenschap en techniek. 7. Cees Combee (55), regio-reportage-redacteur. Gespecialiseerd In toerisme, grote en kleine zeevisserij en de bloementeelt en -handel. 8. René Vos (54). Chef sportredactie. Zit 15 december a.s. 25 jaar in het vak en heeft nog altijd „goesting". Nevenfuncties: het „gezicht geven" aan de extra pagina's. 9. Jan van der Nat (21), zwerft tussen de (streek-)redactie in Leiden en het dorpsleven van Alphen aan den Rijn. Daarnaast maakt hij zich nuttig op de sport redactie, waarbij het basketbal zijn grootste liefde heeft. 10. Jan Westerlaken (31), chef-stad Alphen, speurt bij nacht en ontij naar „nieuws". Vandaar dat zijn hartstochtelijke hobby dan ook Judo is. 11. Wim Dijkman (31) scheurt dagelijks met zijn auto door Alphen, Rijn- en Veen- streek om alles wat zich daar afspeelt op het gevoelige celluloid vast te leggen. Hobby: Cascarvieten (lid Raad van Elf). Han Mulder (37). Hoofdredacteur. Tracht beide elftallen tot de hoogste prestaties aan te sporen. Treedt soms zelf binnen de krijtlijnen. Heeft wel eens heimwee naar Londen, waar hij ruim twee jaar dagbladcor- resportdent was. Leerde daar lams vlees („leg of lamb") waarderen en tenslotte zeer beminnen. Vindt dat een moderne krant kritisch maar fair moet zijn: geen lezer moet drempel vrees hebben om de redactie binnen 12. Eindredacteur Koos Post (45) vormt het laatste redactionele station, dat kopij op weg naar de zetterij aandoet Hij roeit bovendien tegen de openbaar-vervoer stroom in door eens in de twee weken een pagina te wijden aan een van de afgoden van deze tijd: de auto. 13. Sam Platteel (64), chef van de Leldse stadsredactie, gaat 1 september met pensioen. Grote liefde voor historie; specialisme: het kerkelijk leven. 14. Hein Elbrink (27), redacteur buitenland, geboortig uit de Achterhoek (chauvU nist), hobby's: praten, lezen. Mint alles dat groeit en bloeit het gewone volk dichter 16. Bert van Dommelen (22). Verslaggever, begeleidt met veel speurzin, het leven van Leiden en regio. Interesseert zich daarnaast in het bijzonder voor popmuziek en film. 17. Ruud Paauw (35), geboren in Haarlem, algemeen verslaggever (wordt dus voor alles gebruikt om niet te zeggen misbruikt). Hobby's: rondwentelen in jeugdsenti ment, luisteren naar wat politici niet zeggen, sport 18. Pieter Rosier (40), geboren in Soerabaja. Beziet het culturele leven sinds kort door een wat fors uitgevallen bril. Schrijft over toneel en ballet stelt ook de tv-pagina samen. Houdt van muziek, Pasar Malam, (lange) vakanties. 19. Paul de Tombe (25). Eerste medewerker op de sportredactie; is belast met het verslaan van de grote wedstrijden. Daarnaast heeft hij een angstig grote be langstelling voor het stripwezen. 20. Jan Preenen (24). Verse kracht In sportteam van onze krant. Schaakt graag. Vindt het jammer dat de perskaart vaak voor gele kaart wordt aangezien. student klassieke talen; onmisbaar voor 22. Jan Holvast (41), getooid met Russische berenmuts en forse baard, een soort Leidse Iwan Rebroff. Trekt, gewapend met een fototoestel, dagelijks door Leiden en de omliggende plaatsen. Wij, met ons twee-en-twintigen, maken gewoon een goede krant. Opschepperij? Niks hoor. Twee elftallen van jonge èn van ervaren journalisten spelen dagelijks hun wedstrijd; trainer-coach is Han Mulder. Een spannende, sportieve en aantrekkelijke wedstrijd voor de ogen van 10.000-en enthousiaste mannen, vrouwen en kinderen uit Alphen, Leiden en omgeving. De uitslag staat elke dag al van te voren vast: U wilt elke dag AL het nieuws uit Uw gemeente. Maar ook uit de streek, uit de rest van Nederland, uit de gehele wereld. DAT NIEUWS BIEDEN WIJ. Kunnen wij ook bieden, omdat wij een onafh ankelijk dagblad zijn met een eigen service apparaat, een eigen advertentie-exploitatie, een eigen drukpers, etc., etc. Over drukpers gesproken: binnenkort hebben wij de beschikking over een supersnelle „Viscounf'-rotatiepers; een papiervreter van maar liefst 13 meter lengte, die dubbel zo snel drukt als de oude. (Zie tekening onderaan.) Gevolg weldra een veel fraaiere krant, mèt de mogelijkheid van het drukken van meer extra kleuren. Wordt het niet hoog tijd voor een (proef)abonnement Gebruik daarvoor de bon op de voorpagina. Probeer het eens. in alle bescheidenheid: wij zijn wèl de snelst groeiende krant van Leiden, Alphen en omgeving.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 7