Stegeman wil samengaan met "Open Appel"-fractie Alarmontvangers voor brandweer agenck IN WASSENAARSE RAAD Biljartdemonstratie GASLEIDING DOOR B. G. CORTSLAAN DINSDAG 21 NOVEMBER 1 VOORSCHOTEN Een uur later dan gepland begon vanochtend om tien voor elf een nieuwe dag in de verkie- zingstoernee van D'66 frac tievoorzitter Hans van Mier- lo op de Voorschotense Mo- zartlaan. Hij maakte een tocht door Noord-Hofland en sprak daar met enige flat bewoners. Op de foto (Jan Holvast) deelt Van Mierlo zijn partij krant uit aan winkelende huisvrouwen. Kunstmarkt in Voorschoten VOORSCHOTEN Het wordt in Voorschoten inmiddels een traditie dat de Kunstkring Voorschoten rond Sinterklaas een kunstmarkt houdt in het Ambachtshuis op de Voorstraat. De eerste kunstmarkt werd in 1967 gehouden en thans gaat Voorschoten dan het eerste lustrum van deze bij zondere markt vieren. Donderdagavond om half negen zal de opening gebeuren, niet door een "sprekerd" maar door enige musici. Er nemen 28 leden deel aan deze kunstmarkt. Zij bieden o.a. schilde rijen, grafiek, wandkleden, kera miek, sieraden, foto's, beeldbouw werken en penningen Op iedere aankoop is de 20% subsidie regeling van het rijk van toepassing. De openingstijden zijn vrijdag 24 november van 11 tot 21 uur; zater dag 25 november van 11 tot 21 urn en zondag 26 november van 11 tot 17 uur. Ophalen grofvuil In Voorschotense raad VOORSCHOTEN De vrijwillige brandweer van Voorschoten zal uit gerust worden met draadloze alarm ontvangers zodat een groep van tien personen, die in Voorschoten werk zaam, maar niet altijd op dezelfde plaats bereikbaar zijn, met een der gelijke ontvanger zal zijn uitgerust. De alarmontvangers vergen een in vestering van f 1.450,- per stuk, ter wijl de jaarlijkse lasten ongeveer f 250,- per stuk bedragen. B. en W. vragen de gemeenteraad voor deze voorziening een bedrag van f 12.000,- beschikbaar te stellen. Twee alarm- ontvangers zijn reeds aangeschaft bij een vorig krediet. Mevrouw H. P. de Jong- Erkelens, hoofdleidster van de openbare kleu terschool „De Speeldoos", Ant. van i brandweer; omvattende Financiën en Belastingen en een afdeling V omvattende On derwijs, Personeelszaken. Culturele Zaken, Sport en Jeugdwerk. Binnen kort zal voor de nieuwe afdeling V een afdelingschef worden aangetrok ken. Afdeling V zal gehuisvest wor den in het pand Leidseweg 29 en de chef in Leidseweg 27 (voormalig po litiebureau). B. en W vragen een krediet van f 15.000,- om o.a. een verbinding te laten aanbrengen tus sen de beide panden. De raadsagenda voor vrijdagavond ziet er verder als volgt uit voorstel van B. en W. tot het be schikbaar stellen van een krediet voor de aanschaffing van draadloze alarm ontvangers ten behoeve van de Leeuwenhoekkade 37, heeft ontslag gevraagd per brief van 11. oktober van dit jaar. B en W stellen de raad voor het ontslag eervol te verlenen met ingang van 25 augustus van dit Jaar. Het afdeling II van het gemeen te-secretarie van Voorschoten zal ge splitst worden in een afdeling II VOORSCHOTEN Het grofvuil wordt 29 november opgehaald in de het Burg. Vernédepark, Badhuis straat, Parkstraat, Northeystraat, Stadwijkstraat, Sophiakade, Nieuw Voor dorpstraat, Prof. Zernikelaan, Prof. Einsteinlaan, Prof. Loreniz- laan, Prof. Eyckmanhof, Prof. Eint- hovenlaan, Prof. Debijelaan, Antho- ni van Leeuwenhoekkade, Lord Ba den Powell weg, Kamerlingh Onnes- planitsoen. Raadhuislaan (het gedeel te ten oosten van Vlietzicht), Prof. van der Waalslaan. Prof van t Hof- laan. Curielaan, Molenlaan (het ge deelte ten oosten van de Prof. As serlaan), Prof. Zeemansplantsoen, Gerard Douplantsoen, Carel Fa- britiuslaan, Antonie van Dijcklaan, Johannes Vermeerplantsoen, Co vert Flinckplantsoen, Rembrandt- laan, Albert Schweitzerplant- soen, Ferdinand Bollaan, Jan Steen laan, Ruijsdaelhof, Van Ostadehof, Paul us Potterdreef, Frans Hals plantsoen en Nic. Maeskade. Sint Nicolaas komt morgen in Voorschoten VOORSCHOTEN Sint Nicolaas zal Voorschoten morgen offiéieel be zoeken. Hij komt aan bij "Alle- mansgeest" en vertrekt vandaar om drie uur in een oude hof wagen voor een rondrit door geheel Voor schoten. Alle wijken zullen bezoek krijgen en de tocht zal eindigen bij "Het Wapen van Voorschoten". Vanaf vrijdag zal Sinterklaas iede re dag tot aan zijn verjaardag een korte tocht door het dorp maken en daarna kinderen ontvangen in zijn tijdelijke residentie "Het wa pen van Voorschoten". Toegangs bewijzen voor Sinterklaas zijn te verkrijgen bij de deelnemende Voorschotense winkeliers. voorziening in de behoefte aan financieringsmiddelen voor het jaar 1973; beschikbaar stellen van een kre diet voor het treffen voor voorzie ningen aan het pand Leidseweg 27 en twee onderwijsvoorstellen. Toegevoegd aan de agenda is de behandeling van het prae-advies in zake de struktuurschets voor bestuur lijke indeling, verband houdende met de door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland aan B. en W. toege zonden nota-gewestvorming. WASSENAAR Raadslid Jan Stegeman heeft gister avond voor de raadsvergadering begon, gezegd dat hij toe zal treden tot de „Open Appel-fractie Stegeman volgde aan het begin van dit jaar het overleden raadslid Oosterling op en opereerde toen als eenling in de Wassenaarse raad. Het bestuur en de leden van de "Groep osterling", die de heer Stege man indertijd kandidaat stelden voor de raad, zijn daarmee akkoord gegaan. In diecember zal de leden vergadering van „Open Appel" over de kwestie beslissen. Raadslid Ste geman verklaarde, dat het werk hem als eenling en tevens als fractievoor zitter zwaar is gevallen. Als eenling, zonder de steun van mede-fractie leden kan hij de verantwoordelijk- held voor het werk niet meer op brengen. Er volgde hienna nog een verkla ring van een raadslid, Gordiijn (Open Appel) die zich distantieerde van een bericht uit een van de plaatselijke kranten, waarin gebruik gemaakt was van gegevens uit ver trouwelijke stukken. Gordijn ver klaarde, aan die publikatie part noch deel te hebben gehad. Alphensche Bank wordt Algemene Bank Nederland AMSTERDAM De naam van de Alphensche Bank NV in Alphen aan den Rijn zal met ingang van 1 ja nuari worden gewijzigd in Algemene Bank Nederland NV, zo heeft de ABN bekendgemaakt. De Alphensche Bank werd in 1948 overgenomen door de toenmalige Twentsche Bank. In 1964 ontstond de ABN uit een fusie tussen de Ne- derlandsche Hand el-Maatschappij en de Twentsche Bank. De tot dit con cern behorende Alphensche Bank bleef echter tot op heden onder eigen naam voortwerken. De Alphensche Bank afdeling depo sitoboekjes NV zal als zelfstandige naamloze vennootschap haar activi teiten binnen het ABN-concern voortzetten. T rainingspakken voor Woubrugge WOUBRUGGE Tijdens een ge zellige bijeenkomst in de kantine van de voetbalvereniging Woubrugge bood voorzitter L. Noordergraaf de spelers, trainer en grensrechter van het eerste elftal een dertiental trai ningspakken aan, met de initialen WW op de rugzijde. Eén en ander was een geschenk van de beatclub van de vereniging, terwijl ook de heer Van der Horst uit Rijnsaterwoude een viertal schonk. Aanvoerder Leo Witteman bracht de dank van de spelers over, waarna men nog ge ruime tijd gezellig bijeen bleef onder de vrolijke klanken van de Baker Street Jazzband. CCP-fraotie voorzitter Theunissen vroeg zich af, of deze laatste mede deling wel gerekend kan worden tot de categorie „persoonlijke fei ten," waarvoor d'e voorzitter een raadslid het woord moet geven. Het antwoord op die vraag werd voorlo' pig in het midden gelaten. Pover De agenda telde wel 27 punten, maar leverde toch betrekkelijk wei nig discussiestof op. De meeste aan dacht werd nog besteed aan een brief van de winkeliers aan de Luifelbaan, die om verschillende voorzieningen in hun winkelcentrum vroegen. Maar aan een enkel verzoek kan worden voldaan. De raadsleden Breukers (CCP) en Lodder (Part. Wassenaar) noemden het resultaat voor de winkeliers maar pover. Lod der trok een vergelijking met wat er allemaal in de Langstraat is ge beurd om het winkelcentrum daar aantrekkelijk te maken. Wethouder Brink gaf de raad de verzekering, dat het college ook alle aandacht heeft voor de belangen van de win keliers aan de Luifelbaan, zodra daar geldmiddelen voor beschikbaar zijn. De raad stelde f 3650,- beschik baar voor de inrichting van een tij delijke speelplaats bij de Luifelbaan, op het daar braakliggende terrein. De raad stelde ook f 11.000, be schikbaar voor het treffen van voor zieningen voor het ordelijker parke ren op het (-errain aan de Berkhei- straat en de Kerkhoflaan. De ver lichting op de Stoeplaan zal worden verbeterd; daarmee is een bedrag gemoeid van f 20.600,-. Opgedeeld Tot bestuursleden van de Stich ting „Zomerland" werden benoemd de raadsleden Breukers (CCP) en Van Vuure (VVD). De raad negeerde bij deze benoeming een verzoek van raadslid Schuyer om ook zijn Open i Appel-fractie eens de kans te ge- j ven een gemeentelijke vertegsn- i woordiger in het een of andere'be - I stuur te leveren. Hij toonde aan, dat alle vertegenwoordigende functies, I die de laatste jaren vervuld moesten worden, zijn opgedeeld tussen de twee grote fracties, CCP en WD. I De raad stelde gelden beschikbaar I voor de aanleg van het tweede ge deelte van de intercommunale wa tersportleiding. Aan de verbetering van de atle tiek-accommodatie op de schoolsport- velden aan de Frinsenweg, zal f 13.000 worden besteed. Enige tijd ge leden weigerden burgemeester en wethouders een vergunning voor het uitbreiden van de kantoorruimte in het pand Kerkstraat 114. De betrok kenen, firmanten van het Architec tenbureau De Bruijn, gingen in be roep bij de raad. Enkele sprekers pleitten voor een meer soepele hou ding in deze zaak, maar wethouder Brink verklaarde, geen enkele moge lijkheid te zien om de adressanten tegemoet te komen. De raad ging akkoord met het „huren" van ten- boonstellingen in enkele scholen. OLIESPOOR LEIDDE NAAR DADER DEN HAAG Of de grossier uit Oegstgeest, die in Sassenheim een aanrijding had veroorzaakt, onder invloed verkeerde, was voor de Haagse politierechter niet duidelijk, wel dat de man na de botsing was doorgereden. Hij verklaarde wel ge merkt te hebben tegen een wegwij zer te zijn gereden maar hij had zich voorgenomen dit pas de volgen de dag te gaan melden. Een oliespoor op de weg leidde echter de politie snel naar zijn woning. De officier eiste f 300,- boete en voorwaardelijk vier maanden intrekken van het rij bewijs. Dit werd ook het vonnis van de rechter. Wijkraad van Boschgeest De wijkraad Boschgeest te Voor schoten heeft voor de bewoners de wijk een algemene vergadering vastgesteld op dinsdag 12 december in het Cultureel Centrum. In de wijk is thans geen gelegenheid om een geschikte ruimte te vinden voor de bijeenkomsten. Tijdens de ze algemene vergadering zullen de wijkbewoners over de lopende akti- viteiten worden geïnformeerd. Aan de orde komen de twee onderwerpen die tijdens de vorige vergadering voor verder overleg werden geselecteerd te weten de bestemming van de groen strook tussen de Douw van der Krap laan en Baron Schimmelpenninck van der Oyelaan en de verkeerstra- verse door Boschgeest. De vergade ring begint om 20 uur. Politiek forum in Zoeterwoude I ZOETERWOUDE De P.C.C. organiseert donderdag in samen werking met de K.V.P. afdeling Zoeterwoude een politiek forum. jAan dit forum zal worden meege- I werkt door Koos Huysen oud jonge- :ren voorzitter van de C.H.U. en Wim du Chatinier van de K.V.P. die in zijn fractie de belangen van de wer kende jongeren, dienstplichtige mili tairen en de sport behartigd! Als. voorzitter en gespreksleider zal die avond optreden de heer B. Bes kers, voorzitter van de Protestant Christelijke Combinatie. Sint Nicolaas komt zaterdag naar Benthuizen BENTHUIZEN Sint doet zaterdag 25 november zijn in trede in Benthuizen. De sint zal dan door de burgemeester worden ontvangen in het gemeente huis (13.30 uur). Een kwartier la ter begint de rondgang door het dorp, die wordt afgesloten in de Tas (14.15 uur). Dinsdag Sbadhula (kamer 234) Openbar gaclering commissie algemene as stuurlijke aangelegenheden a my. Den Burcht Protestbijeenkomat' huurharmonLsatie 8 uur nam. Kreatief Sentrum (Breestraaj Oriëntatie natuurgeneeswijze 8 u I Morsweg 10 Werkgroep leefbaa en stadsverfraailng 8 uur nam, Leiderdorp (Dorpskerk) Co©*» kaarslicht 8.15 uur nam. Gerecht 10 Dienstencentrum bfe stad Bridgeclub voor beginner» uur nam. Breestraat 19, Sociëteit Twsd (voor kamerbewoners en alleen^ den) 912 uur nam. Driftstraat 49, spreekuur raadsvrouwe 10.3011.30 voonn, Rijnsburgerweg 163, Spreekuur 1 meen Bureau voor levens, en vragen. 7.308.30 uur nam. Hooigracht 38, Spreekuur 8tlc) hulsvesting werkende Jongeren 8.30 uur nam. Diamantplein 27, Gespreksavom ha'l 8.15 uur nam. Woensdag Breestraat 19 Jeugdhaven, ley fé 7.30—10.30 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) L teit voor kamenbewoners en ats staanden 8 uur nam. DIJkstraat 2a Spreekuur sociale m vrouw 10 Stadhuis 4306.00 uur nam. Oegstgeest (Kennedylaan 11)] matte-avond Baha'i 8 uur nam. Leiderdorp Schepplngskerk Debt; avond rnej. Kappeyne v. d, Ca (VVD) en Dolman (PvdA) 8 uw Donderdag Breestraat 19 Jeugdhaiven, café 7.30—10.30 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twei (voor kamerbewoners en alleens! den) 912 uur nam. Stadhuis Spreekuur sociale i 68 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit voor p dioapten 25 uur nam. Ti'üus Brandsmalaan 76 "De D boot" Clubhuiswerk handenaïbeij 10 uur nam. Leiderdorp Wilhelmlnastraat 1!» formatie-avond Baha'i 8 uur nare Rehoboth (Rapenburg) LeidseAi teurfotografenver. Dia-projectit leden en niet-led en 8 uur nam. Voorschoten Kunstmarkt baclitshuls) 8.30 uur naan. Stadsgehoorzaal (foyer) Hooit Godsdienstonderwijs op de ope; school 8 uut nam. Apothekers De avond-, nacht- en zondagsd wordt waargenomen door ape Zuid-West, Bralv-ns'ian 20. ap« Van Breest SrrPonburg, Loevi 6, Leiderdorp er 'Mieek Oegs! Wllhelmlnapark 8 Oegstgeest. SOS- Telefonische Hulpdienst (01710)— 25202 Vm,„ «Me die lo I HJkhedeD verk«*r»r berwlkbwu werkdae vud achi uui o m tol uur vm dooriopena m öet week* dm van vrMdae acht uur on maandag acht uur vjn. Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau rechtskundige bijstand Adres Leïds Volkshuls Apotbn dilk 33 Openingstilden: dagelllb 10 uur voorm tot 1 uut nam. ve maandag) en donderdagavond 7-9 uur. Gezinsverzorging Aanvragen voor halve dagen oerkerkelljke opleidingsschool voo zinsverzorging, Rijnsburgerweg 8! 55336 voorm 910 uur. Dienstverlening Humanltas, gracht 246a. Spreekuur maandas 2.30 nuur nam., woensdag voorm.. tel. 26277. Release Hulpverlenelngsdlenst Relaesei! we Rijn 20a, tel 24555 Maand&| vrijdag 20-22 uur; dinsdag t.m i derdag ook 15-18 uur. OEGSTGEEST De biljartvereniging „Sport" in Oegstgeestoi niseert op maandag 27 november een kennismakingsavond, in kader van een ledenaktie. In café-restaurant „De Roode Leeuw Oegstgeest zal maandagavond een demonstratiepartij worden speeld tussen Bert van Nijnatten, ereklasser Koninklijke Nederli se Biljartbond en Chris v. d. Smissen, Europees juniorkamj» seizoen 1972/'73. Deze demonstratie, die een onderdeel vormt van een openbare I avond begint om 20.00 uur. Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Genezen I Genezen II LEIDERDORP De B.G. Corts- laan zal worden opgebroken. Langs die straat komt een van de trans portleidingen van de Gasunie. Waarschijnlijk zal in de loop van de komende week met het werk worden begonnen. De Cortslaan gaat niet in een keer in zijn geheel dicht. De aan leg van de leiding zal ongeveer vier weken duren, maar het werk wordt in drie fasen uitgevoerd zodat er steeds een klein gedeelte wordt afgesloten. Bewoners van de B. G. Cortslaan kunnen om nadere informatie bel len naar de Dienst Gemeentebedrij ven aan de Van Diepingenlaan, tel. 32,345. Alle omwonenden krijgen hier over trouwens nog een stencil van de gemeente. Om de afsluiting mogelijk parkeer problemen kan opleveren beveelt de gemeente het tijdelijke gebruik van j de parkeerplaats naast de Gerefor meerde kerk aan de Hoofdstraat aan. De Gereformeerde Kerk heeft hier j geen bezwaren tegen, maar verzoekt dringend om het terrein op zondagen vrij te laten voor de bezoekers van j de kerkdiensten. I Eigenlijk is het iets, waarover je in het kader van de voortsnellende wetenschap nauwelijks durft spre ken: natuurgeneeswijzen. Kwakzal verij, hoor je. Flauwekul. Maar is dat nou wel zo. Eigenlijk weten we er bar weining van, be halve dan merkwaardige sprook jes over handopleggers en kruiden dokters. Toevallig worden deze week twee avonden in Leiden aan deze manier van genezen gewijd. De eerste wordt vanavond in het Kreatief Sentrum aan de Bree straat gehouden. Aanvang acht uur. Paul Louwers zal in de cyclus Oriëntatie, over natuurgeneeswij zen spreken. Het Kreatief Sen trum tekent daar het volgende bij aan: Men maakt in de natuurge neeswijze zoveel mogelijk gebruik van natuurlijke geneesmiddelen als dieet, wandelen en baden. De ze middelen verdienen de voorkeur boven het gebruik van medicijnen. De medicijnen die worden ge bruikt zijn bij voorkeur gemaakt uit plantaardige produkten. Paul Louwers zal ook praten over de mentaliteit tegenover pijn: name lijk pijn waarderen als een waar schuwen dat er iets mis is in ons llcha&m. De andere avond die aan dit on derwerp wordt gewijd is donder dagavond in het Praethuys aan de Vrouwenkerk' '—at 9. A. van 't Riet, arts en privaatdocent aan de vrije universiteit gaat dan ver tellen welke schadelijke gevolgen moderne geneesmethoden (radio- aktiviteit b.v.) kunnen hebben en over de plaats die de homeopathie (natuurgeneeswijze) zou kunnen hebben in de huidige geneeskunde. Genezen III Ja Sint. weeg u nog maar eens goed. Gij schalk. Steeds maar snoep goed strooien en lekkere dingen brengen, dat is niet best voor on ze conditie. Zie onder Genezen III En dan nog even, om u te gene zen van de vraatzucht die zich al tijd in de maand december pleegt te manifesteren: Het voorlich tingsbureau voor de voeding heeft een brochure uitgegeven voor mensen die wel lekker willen eten maar die niet dikker willen wor den. Er staan receptjes in als Ap- pelstaaf, (100 calorieën), Sint Ni- colaaskoek (36 calorieën) en ver rassingsslaatje (95 calorieën). Als "mager" strooigoed worden stuk jes kaas, suikervrije kauwgum, rozijnen, zoute koekjes, augurkjes, nootjes en kleine plastic speeltjes (eet smakelijk) aanbevolen. Bro chure is aan te vragen op postbus 1772, Den Haag, Adres van het voorlichtingsbureau: Laan Copes van Cattenburg 44, telefoon 070- 183044. de agenda staan subsidies voor de Leidse Buitenschool, het gespro ken weekblad te Grave, kredieten voor het bouwrijpmaken van een terrein tussen Essenpark en ver pleegtehuis Leythenrode en nog veel meer. Vrijdag gaan de progressieve drie uit Oegstgeest lekker voor lichting geven tijdens een politiek café dat vrijdagavond in (ook al een café) De Roode Leeuw wordt gehouden. Hofjes XII Kort De kommissie voor maat schappelijk welzijn van Leider dorp vergadert morgenavond om acht uur in het gemeentehuis. Op Voorafgaande: Een groepje kinderen uit 2032 heeft een oud hofje ontdekt met een stapeltje oude boeken. Zij krijgen hel plan een club op te richten. Zo gezegd, zo gedaan. Het zou een echte club worden. Maar een goeie! Een club voor de hofjes, voor de stilte, voor nieuwe bloe men, echte waterpompen en ge zellige spelletjes. Allicht moest er ook een naam voor de club komen. Daar werd druk over ver gaderd „Vereniging Ter Behartiging Van Hofjes en Alles Wat Daarbij Hoort!" riep Jessie. „Veel te lang Stichting Tot Weder opbouw Van Hofjes In Vervallen Staat en Tot Herontdekking Van De Stilte En De Rust!" „Da's nóg langer!" „De Hofleveranciers!" Nee, die naam klonk veel te ko ninklijk en heel lang bleef voorlopig naamloze club d ten over de naam. Toen t ze maar eens tot daden te kos „Okee! Verven, timmeren stukadoren!" riep Andreus, vader in de bouw zat. Thuis gingen de kinderen J? len halen en spoedig sloeg 1 dr-eus op zijn duim, was haar haar aan het venen naaide Monique gordijntjes haar vingers. Maar ondanks i! knapte huisje na huisje op.Z* in de tuin plantten ze bloes die eerst tussen de wrakken' een autokerkhof groeiden

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2