Verre visserij-project bij de Rockall-Bank is mislukt Tweeduizend flessen in Sassen lieimse klar Bezint eer ge begint Door terugtrekking van schepen en slecht weer Problemen rond constructies van binnenstad In twee maanden brandden 78 boerderijen af SCHEIDING DER SEXEN IN BRIELLE Drs. Van Zwieten burgemeester van Sloten Stoplichten bij Rijksweg Verkoopdag in bejaardentehuis DINSDAG 14 NOVEMBER SASSENHEIM Het lokaal in de Sassenheimse Dr. de Visserschool voor chr. Mavo-onderwijs aan de Menneweg, waar leraar K. Habra ken zijn 26 wekelijkse lesuren biolo gie geeft, lijken steeds meer op een magazijn. Zo'n slordige 2000 (lege) flessen hebben er een plaats gekre gen langs de wanden en "omdat er nu eenmaal ook nog lessen gegeven moeten worden en de banken (met leerlingen) moeilijk op elkaar kunnen worden gestapeld" begint zich ook in de gang reeds het be gin van een "flessen-magazijn" te manifesteren. Flessen, enthousiast verzameld en bijeengebracht door de leerlingen en bestemd voor de glas- aktie ten bate van de Vereniging Behoud Waddenzee. De heer Habraken is sinds een tweetal weken de initiatiefne mers van de Sassenheimse actie. Een actie, die landelijk via een groot kruideniersbedrijf is opgezet den welke diepere doelstellingen door de biologie (en enkele uren Neder lands) leraar worden onderschreven. Die doelstellingen zijn enerzijds het uit het milieu houden van de ge bruikte (veelal wegwerp) flessen en anderzijds het steunen van de Vereniging Behoud Waddenzee. Habraken: "In de vierde klassen is men bezig met een werkstuk over marine-biologie. Ik ben toen ook terloops over de Waddenzee begon nen. De dood van zeehonden, de aanslag op die Waddenzee door de olieconcerns. We behandelen in de ze lessen ook bijvoorbeeld de actie Oosterschelde open. Er is natuur lijk een leerboek bio, maar Je hoeft Je daar niet alle lessen aan te hou den. Eén les per week besteden we aan actuele zaken en dan kun Je op allerlei onderwerpen uitkomen die verband houden met die marine- biologie". Gecentraliseerd De reden voor de heer Habraken om op school met de glas-actie te starten is terug te voeren op de nu reeds onderstreepte gedachte dat een gecentraliseerd optreden tot een veel grote opbrengst zou leiden dan dat men afzonderlijk aan het glas (flessen) verzamelen zou slaan. Habraken: "Het is nu ook wel dui delijk geworden, dat die veel groter is. De leerlingen zijn he le gedeelten van Sassenheim door geweest .Met karren, kruiwagens en noem maar op.. Er is vorige week reeds een lading van meer dan 2000 flessen weggehaald. Ik hoop dat men woensdag nu weer met een container komt, want anders weet ik geen raad meer waar ik met al dat glas heen moet. Het wordt door dat winkelbedrijf (de Spar) afge voerd naar een glasfabriek in Leer dam, waar men het gebruikte glas weer geschikt maakt voor de nieu we produktie van flessen enz". De actie in Sassenheim is door de coördinatie van leraar Habraken niet tot de De Visser-Mavo zelf be perkt gebleven. Habraken: "Het was mijn bedoeling door wat bekendheid aan onze actie te geven een beter resultaat te bereiken. Immers, weet men waarom Je die flessen graag wilt hebben, dan heb Je kans dat men deze bewaard en afgeeft. De bevolking werkt, dat hebben we nu reeds gemerkt, echt wel mee. Ik heb gisteren (maandag) ook gehoord, dat diverse lagere scholen zich ook met de actie gaan bezig houdei da# men er bij de rooms-katl* Mavo (Don Bosco aan de St. niuslaan) ook over dacht. Dj dat dit ook gebeurt en dat we J heel voor Sassenheim dan beb lijk kunnen coördineren. Het aantal flessen en potjes tot nog toe is verzameld Ijlen vierenhalf duizend stuks y ieder geval al respectabel. Er gyei daarbij ook flessen die wél statie oede zouden opbrengen, maar die t het goede doel toch zijn afgegevej KATWIJK AAN ZEE/DEN HAAG Het nieuwe Ne derlandse visserij-project in de Atlantische Oceaan bij de Rockall-Bank dat vandaag zou aflopen is helaas de mist in gegaan. Doel was het zoeken naar alternatieve visgronden voor de treilers, die de grote zeevisserij uitoefenen. Oor zaken waren het zich onverwachts terugtrekken van hun schepen door enige deelnemende reders en het slechte weer. Resultaat was, dat alleen de eerste week van 16 tot en met 23 oktober wat kon worden geëxperimen teerd. Een teleurstellend verloop dus voor het Ministerie van Landbouw en Visserij en voor de reders, die wel wat zagen in het ontdekken van verre visgronden. De bedoeling was, dat vier weken lang iedere week vier schepen een week zouden deelnemen aan het project en dat men daarna of daar voor nog een week voor eigen risico zou gaan vissen ronde Rockall Bank een honderdvijftig mijl westelijk van de Shetland Eilanden. Het zat', wat de voorbereidingen be treft allemaal zo goed in elkaar. Door het Ministerie van Landbouw en Visserij was een aantrekkelijke bijdragregeling ontworpen, zodat de deelnemende rederijen zo weinig mogelijk risico zouden lopen als de visserij daar in dat onbekende ge bied tegenviel. Helaas hebben niet alle reders hun toezegging gestand gedaan. Dat zou zo erg niet zijn geweest als men tijdig had laten afweten. Dan had den er waarschijnlijk nogmaals ver vangende schepen kunnen worden ingeschakeld. Dat was helaas niet het geval. De enige die tijdig be richt zond, dat van deelneming werd afgezien was de NV Ouwehand's Rederij en Visverwerking met de KW 123"Holland". Een nadeel was, dat er in die eerste weken ook veel Burgerlijke Stand van Leiden Geboren: Derk Jan z. v. W. B. J. M. de Koning en T. W. de Jong. Hele na Johanna Hubertlne d. v. J. Ver ver en H. J. van der Haven, Martinus Antonius Frederlcus Gerardus z. v. M. P. F. M. van Beukering en J. M. A. Heemskerk, Jeroen Willem z. v. A. A. P. van der Geest en J. P. Mulder, Ramon, z. v. R. J. Nleuwenburg en G. Teske, Simone Maria d. v. J. P. A. van Grieken en M. den Outer, Maarten z. v. H. W. den Hartog en C. M. Scheepstra. Izaak Abraham, z. v. A. Westdorp en I. A. de Jong; Sefton Bastiaan, z. v. H. E. Möhlman en E. C. J. Otte; Johanna Wllhelmlna Annemlek, dr. v J. H. Jansen en W. Zuljderduijn; Michael Giacomo, z. v. A. C. L. Kup- pens en J. M. de Haast; Leontlne Hele na, d. v. R. H. A. N. Wiggers en C. H. M. Hoevenaars; Sandra Jolanda, d. v. IJ. van Duljn en N. P. de Krijger; Arris Arle Jan, z. v. A. van Duijven- boden en C. van den Oever; Pleter, z. v. H. L. van der Plas en M. H. van Duljvenbode; Sander Wljnand, z. v. W. M. Janse en J. H. van Beelen; Miranda, d. v. E. J. Rolfes en J. C. Jesse; Michel, z. v. M. Smit en H. S. Kerdljk; Astrld Helena Maria, d. v. J. H. van der Maat en H. J. T. Ammer- laan; Liselotte Emelie, d. v. R. J. K. Schaal en R. G. du Croix; Jolanda Maria Elisabeth, d. v. H. J. M. van der Kamp en A. E. Brandt; Jacobus Johannes Frank, z. v. G. A. Q. Hoek stra en C. H. .van Polanen; Oscar, z. v. H. G. Frohwein en S. Lodema; In- grld Maria, d. v. A. P. Scheek en M. C. Kalb; Maria Jeannette, d. v. A. Haze- noot en M. Kossen; Catharlna Corne lia. d. v. L. J. der Nederlanden en C. Groen. Ondertrouwd: P. M. de Vrind en H. E. G. van Buuren, J. A. Henneman en C. M. T. van Leeuwen, F. van der Voort en J. M. Abcouwer, E. J. van Hasselt en Y. E. C. Boersma, C. Hepcan en P. Montanje. M. A. Stap per en T. M. de Kort, A. Amazzal en W. M. J. den Edel, J. T. 'd Arnaud van Boeckholtz en M. J. Groffen. B. Door Cees Combee haring gevangen werd rond de west kust van Schotland en in de Ierse Zee en dat er treilers waren, die in de havens van het eiland Man koop- haring aan het inladen waren. Deelnemende Katwijkse rederijen waren de NV Rederij en Haring- handel N. Parlevliet Jr., de NV Re derijen Haringhandel Parlevliet en Van der Plas, de NV Visserij Maat schappij "Kennemerland" en de NV Rederijen Handelsmaatschappij v.h. C. den Duik. Ouwehand had wel te kennen gegeven te zullen deelnemen, doch besloot later voor het begin van het project om bedrijfstechnische redenen van de eerder gedane toezegging af te zien. Er waren voor iedere week van het project vier schepen ingeschre ven met de mogelijkheid, dat men onderling kon ruilen als dat in ver band met de visserij beter uitkwam. Daarvan is dan ook behoorlijk ge bruik gemaakt. Voorwaarde was echter, dat nooit minder dan drie schepen naar de Rockall-Bank mochten vertrekken. Die eis werd door het ministerie gesteld in ver- Het nieuwe Nederlandse visserij-■project in de Atlan tische Oceaan is op een mislukking uitge lopen. Een te klein aantal schepen deed er aan mee, terwijl het weer ook te slecht was. Danoesastro en 8. M. Sat lm an F. E. Donkers en M. Jagers, J. M. Lopez Ayerra en H. P. E. M. de Vrind, L. R. van der Oest en M. C. Pellenkoft, J. van Oosten en S. M Valckx, C. J. L Putman en D. A. M. Devllee, H. Taf fijn en W. L. T. Klap, A. J. M. Tonlno en T. A. F. van de Kamp. N. D. Verhoef en E. E. M. Vlek, C. Wal- le en H. Passchler, H. van der Werf en J. van Diepen, J. R. F. van Klns en N. Wareman. A. Mieloo en M. C. Klein. G. Meijers en J. Nleuwenburg M. F. Versteeg en J. C. de Jong, L. P. Montnor en Z. L. B. M. Beckers, R. G. Challik en M. M. E. Frijllng. Getrouwd: A. T. M. Koster en A. W. M. Overdevest, L. B. M. M Geljer en R. Urlot, K. J. van Leeuwen en M. P. van der Linden, M. J. Belt en L. M. E. Mulder, J. Nauta en W. M. Ouwerkerk. G. S. Vos en J. C. Uiten- Overleden: M. Löhx (59) echtgenote van F. Pijlman. DEN HAAG De hoofdinspecteur voor het brandwezen van het minis terie van Binnenlandse Zaken deelt mede, dat in de maanden juni en juli 1972 vijftig boerderij branden zijn voorgekomen, waarbij de boerderij vernield of zwaar beschadigd werd. In juni kwamen 22 van deze branden voor, waarvan 1 in Groningen, 3 in Friesland, 3 in Drenthe, 3 in Over ijssel, 4 in Gelderland, 1 in Zuid- Holland, 5 in Noord-Brabant en 2 in Limburg. De directe schade door deze branden aangericht wordt geraamd op f 1.354.940,Eén van deze bran den werd veroorzaakt door vermoede lijk brandstichting, vier door speien met vuur door kinderen, één door on voorzichtigheid met lucifers, één door blikseminslag, een vermoedelijk door de motor van een traktor, één door vonken van een uitlaat van een trak- tor, één door laswerkzaamhedenéén vermoedelijk door sluiting, één door hittestraling van een gloeilamp, ter wijl in tien gevallen de oorzaak onbe kend bleef. Bij deze branden kwamen drie koeler, en honderdzeven var kens om. In juli kwamen achtentwintig van deze branden voor, waarvan 2 in Groningen, 3 in Friesland, 1 in Dren the, 7 in Overijssel, 3 in Gelderland, 2 in Utrecht, 3 in Zuid-Holland, 4 in Zeeland, 2 in Noord-Brabant en 1 in Limburg. De directe schade door deze branden aangericht wordt ge raamd op f 2.931.300,Tien van deze branden werd veroorzaakt door hooibroei, één door onvoorzichtigheid met een sigaret, één door een niet goed werkende hooiventilator. één door spelen met vuur door kinderen, vier vermoedlijk door sluiting, één door brandoverslag, één door afbran den van de verf, twee door bliksem inslag, terwijl in zeven gevallen de oorzaak onbekend bleef. Bij deze branden kwamen achttien varkens, één stier, vier kalveren en 20 stuks kleinvee om. band met de onbekendheid van dit verre visserij-gebied en de noodza kelijkheid om een goed inzicht te krijgen in de mogelijkheden, die het vissen in de Atlantische Oceaan voor onze vissers biedt. Zo'n project is geen eenvoudige zaak. Het eist geruime tijd van voorbereiding. Er wordt door Land bouw en Visserij heel wat geld in gestoken om bij de Nederlandse re ders bereidheid te vinden aan zo'n proef deel te nemen. Nu de Noord zee steeds minder revenuen biedt aan de treilvisserij en er overal wordt gesproken over het uitbreiden van de visserij grenzen is het van uitermate groot belang als er alter natieve visgronden voorhanden zijn. Eigenlijk alleen de eerste week GORDIJNATELIER OPENT FILIAAL LEIDEN In Zaandam heeft gisteren het Leidse gordijnenatelier H. van der Lelie, gevestigd aan de Korte Mare 16, een filiaal geopend. In het. atelier, waaraan dertig me dewerkers verbonden zijn, speciali seert men zich in kleur- en vormge ving van gordijnstoffen Bromfietser veroorzaakt botsing in Noordwijk DEN HAAG/DE ZILK Een 19- Jarige loodgieter uit De Zilk kreeg zioh voor de Haagse rechtbank te verantwoorden, omdat hij door zijn schuld zwaar lichamelijk letsel had veroorzaakt. In het duingebied van Noordwijk tussen de Langevelderslag en Ruigenhoek reed hij met zijn bromfiets zo hard, dat hij aan de verkeerde kant van de weg kwam. Daarbij kwam hij in botsing met een wielrijdster die viel, terwijl het kind dat in het kinderzitje zat ern stig gewond raakte en o.m. een sche- delfraotuur opliep. Voor de rechtbank gaf de brom fietser dit toe. De officier van Jus titie zei eerst van plan te zijn ge weest zonder meer gevangenisstraf te eisen. Verdachte trekt zich het ge beurde echter nog erg aan en toont ook veel belangstelling voor het slachtoffer, daarom wilde officier volstaan met een geldboete van f 400 en ontzegging van de rijbevoegdheid gedurende een Jaar. De rechtbank zal op 23 november vonnis wijzen. heeft aan het doel beantwoord al waren de resultaten dan ook niet om over naar huis te schreven. De vangsten waren bepaald niet lo nend. Wat is er echter wisselvalli ger dan de visserij. Zo vangt men niets en zo haalt men netten vol vis van de zeebodem naar boven. Schip per H. de Graaf uit Scheveningen een oud-schipper van de Verre Visserijmaatschappij was onder meer als waarnemer aanwezig bij dit experiment ronde de Rockall- Bank. De twee de week vond het experi ment geen doorgang omdat de VL 115 (NV Doggermaatschappij) veel te laat liet afweten en de KW 15 "Rijnmond I" (N. Parlevliet Jr.) was verplaatst naar de derde week. In die derde week ondervond men het nadeel van slecht weer, zodat de KW 15 "Rijnmond I" KW 43 "Rijnmond II" beiden van N. Par levliet Jr. en KW 74 "Tetman Het- te" Kennemerland) niet verder kwamen dan de St. Kilda Eilanden. De laatste week ging het project weer niet door. omdat de SCH 81 "Frank Vrolijk" en SCH 171 "Corn Vrolijk van Corn. Vrolijk Visserij Maatschappij tn IJmuiden werden teruggetrokken. Ze hadden teveel verse haring aan boord en stoom den inplaats van naar de Atlanti sche Oceaan naar de thuishaven IJmuiden. Nogmaals? Hoe het ook zij, dit experiment moet als mislukt beschouwd worden en het is de vraag of het Ministerie van Landbouw en Visserij er spoe dig weer aan zal gaan beginnen. Is dat wel het geval dan zal men van de reders zwart op wit moeten heb ben, dat zij. wat er zich ook zal mo gen voordoen, met de opgegeven schepen aanwezig zijn op de plaats waar het experiment wordt gehou den. Er is nu een heleboel tijd en energie en bovenal geld onnodig ver spild, die beter gebruikt hadden kunnen worden. Wel is komen vast te staan, dat er van allerlei soorten vis bij de Rockall-Bank te vangen zijn. In die eerste week werd onder meer in de netten naar boven gehaald schelvis, poon, makreel, haring, heilbot en kabeljauw. Alles wel in kleine hoe veelheden, maarde vis was er. Eén van de schepen deed zelfs een trek van 11.500 kg. schelvis. Deze kon echter niet aan boord worden genomen, omdat de minimum maat voor verhandeling aan de Neder landse visafslagen niet werd gehaald De Katwijkse reders, die aan het project hebben deelgenomen of heb ben willen deelnemen betreuren het, dat alles zo is afgelopen. Zij achten dergelijke projecten, vooral voor de toekomst van onze visserij, van groot belang en hopen, dat het ministerie spoedig nog eens tot herhaling zal overgaan. DEN BRIEL (ANP) Voor de prijs van f 93.500 hopen bur gemeester en wethouders van Den Briel te bereiken dat spor tieve dames en heren in de Geuzenstad niet tegelijkertijd in hun hemd komen te staan. Voor het geld zullen op het ge meentelijk sportcomplex vier extra kleedruimten worden ge bouwd, aldus een voorstel van het college aan de raad die op 14 november bijeenkomt. Het raadslid A. van Eenden burg (Prot. Chr. Groep) had er tijdens de vergadering begin ok tober zijn bezorgdheid over uit gesproken dat het sportcomplex een en hetzelfde kleedlokaal ge bruikt werd door een dames elftal en een herenteam. BENTHUIZEN Drs. H. A. van Zwieten, hoofdcommies-chef alge mene zaken op de gemeentesecre tarie van Amerongen, is met ingang van 1 december a.s. benoemd tot burgemeester en secretaris van het 700 inwoners tellende Friese dorpje Sloten. De heer Van Zwieten was van 1968 tot 1970 werkzaam in Benthuizen. Nog altijd bestaan er intensieve contacten tussen de gemeente Bent huizen en de heer Van Zwieten. De heer Van Zwieten en zijn echt genote zijn oorspronkelijk afkomstig uit Leiden. Mevrouw Van Zwieten is de dochter van de voormalig di recteur-geneesheer van het Diaco- nessenhuis, dr. Nolle. Voor de komst naar Benthuizen woonde het echtpaar in Bussum en in het Noord hollandse Sint Maarten. ALPHEN AAN DEN RIJN Vaak gebeurt het dat gemeentebe sturen bij binnenstadsreconstructies worden gedwongen on met ontwik kelingsmaatschappijen te gaan sa menwerken. Zij beschikken over de nodige financiën en kunnen daar naast een beroep doen op vele des kundigen. In een privaatrechtelijke overeenkomst worden bepaald hoe het particulier bedrijfsleven en de overheid is. Wanneer echter zo'n contract wordt afgesloten, wordt een niet onbelang rijk deel van de gemeentelijke taak aan de ontwikkelingsmaatschappij overgedragen. De publieke contro le op de uitvoering van het contract wordt klein en zo goed als teniet gedaan. Het plan Hoog Catharijne in Utrecht is daarvan een goed voor beeld. Dit verkeert op het ogenblik in een vergevorderd stadium. Vele jaren heeft Utrecht geworsteld om het verkeer in de binnenstad aan banden te leggen. Maar er kwam echter niets wezenlijks tevoorschijn. Toen iedereen zich er al bij had neergelegd, dat er .niets" meer zou gebeuren, kwam Empeo/Brede- ro met zijn plan. De kosten hiervan bedroegen ruim zeshonderd miljoen gulden. Het heeft maar een Jaar of twee in beslag genomen of alles was in kannen en kruiken en kon Em- peo/Bredero met de uitvoering van de plannen beginnen, die omstreeks 1981 moeten zijn gerealiseerd. Met de vormgeving toonde men zich, naarmate het project groeide, niet zo gelukkig. De raad heeft echter zijn fiat aan Hoog Catharijne gegeven en burgemeester en wethou ders gemachtigd om een contract met Empeo/Bredero aan te gaan. Als de raad het één en ander over de plannen had willen zeggen, dan had hij dit kunnen doen toen de be handeling van de bestemmingsplan nen aan de orde was. Daarom heeft men nu geen recht van spre ken meer. De principebesluiten zijn genomen. Wijzigingen betekenen vertraging en vertraging kost geld. En dat kun nen zowel de gemeente als Empeo /Bredero zich niet veroorloven. Utrecht zit dus behoorlijk vastge bakken aan het contract. Het is be grijpelijk, dat Empeo/Bredero Hoog Catharijne economisch zo sterk mo gelijk wil maken. Dit houdt in, dat DEN HAAG Eerste-kamerlid Meester uit Koudekerk heeft minis ter Udink vragen gesteld, over een verkeerslichten-installatie in Leider dorp bij de aansluiting op Rijksweg 4 (Amsterdam-Rotterdam). Minister Udink antwoordt, dat er een onderzoek gaande is en dat er overleg is met de gemeenten over een eventuele koppeling aan de in stallatie bij de Leiderdorpse brug. Naar het zich thans laat aanzien kan de installatie in Juli volgend jaar gereed zijn. LEIDEN Woensdag as. om 10 urn- begint een verkoopdag van de handwerkclub "De Parelvissers" in het bejaardencentrum aan het Bizet- pad. Vele fraaie artikelen, voornamelijk handwerken door de bejaarden zelf gemaakt, zullen voor een kleine prijs worden verkocht. Voorts is er van alles te beleven voor Jong en oud. Verder is er een verloting, met als hoofdprijzen een poppenhuis, een poppenkast, een levensgrote aange klede babypop en handwerken. ]3f DCh het de toekomstige gebruikers Bg« het project verplicht een agre ids verkoopapparaat op te zetten. Gei »at hiervan zou kunnen zijn, dat dit invloed is op de overige winkeltfhte tra in de stad. Moet er geen andere regerlngsp tiek met betrekking tot deze worden gevoerd kan men zich vragen. Via de wet zou dan geld moeten worden dat de gemfer te aan geld kan komen terwijl ook wat aan de grondpolitiek worden gedaan. Met meer finam kunnen de gemeenten grond binnenstad kopen. Dit zou ook nen worden gekoppeld om op van een structuurplan een onte$ e ningsprocedure in te zetten. Afgeketst Maar er zijn ook gemeenten - de samenwerking met Empeo/1 dero is afgeketst. Eén daarvan Apeldoorn. Een krachtig protest de burgerij was de reden, da' Apeldoornse gemeentebestuur binnenstadsreconstructie alsmede financiering daarvan niet in legde van een ontwikkelin schappij. Blijven we dichter in de buurt, denken we aan Leiden, dat heeft weigerd om met Empeo/Bredero zee te gaan. De raad van Al doet er dus goed aan om eerst uit te pluizen wat de voor- e delen van deze samenwerking kenen. Zoals bekend heeft deze wikkelingsmaatschappij een ontwikkelt om het "hart" Rijnstad "levend" te maken, phen mag dan wel als centrum ic meente fungeren, het mag niet geten, dat het rondom grote sL-. ligt, die een enorme aantrekkii kracht op de consument hebben. van ffi Geef uw geve een corsage LEIDEN De Leidse bloe ba tekenwedstrijd, die de Leidse Bi mist-Patroonsvereniging en de Ld afdeling van de Kon. Ned. Mi schappij voor Tuinbouw en Pto kunde onder het toepasselijke moC „Geef Uw gevel een corsage" voer zevende maal organiseerde beta wat 1972 betreft tot het verleden. 1 jury heeft in de afgelopen zoo maanden in de diverse stadswtf weer enkele honderden bloembah aan een deskundige keuring ond worpen en na rijp beraad de pri winnaars aangewezen. Vrijdagaw zullen in „Den Burcht" de uitsla bekend worden gemaakt en dei verse prijzen (w.o. een zilveren geschonken door jhr. mr. R. W. C A. Wittert van Hoogland, eerste: gent van het Heilige Geestho! door burgemeester Vis worden u8 reikt. De heer W. R. Oudsho houdt een causerie over de aanleg het onderhoud van dak- en balfc tuintjes. Activiteiten „Menswording LEIDERDORP Van de si ve pastoor Alex Hammerstein, langs van Noordwij kerhout naar rochie "de Menswording" te Letó dorp overgeplaatst, is de le uit ve van een parochieblad verschei Deze uitgave houdt tevens een i nodiging in voor een serie van lezingen over Geloofsinformatie Geloofscommunicatie. De inleider deken dr. L. v. Noort uit Leiden de onderwerpen zijn. Verandering Geloven.Over God gesprotó en: En toch die kerk. Belangd) ste doel ervan is te komen tot gemeenschappelijke uitwisseling 1 geloofsinzichten tot wederkerige: loofsverheldering. Data zijn: 14 29 november en 12 december in aula van de Meyegaardschool de Vronkenlaan, aanvang 8 uur,

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 4