Veel materiële schade in de regio Leiden Het gaat goed „.Matthias" EEN AARDIG STUKKIE BUURTWERK" met Film over Leids Vijfhovenhuis GROF VUIL Rijn breder tussen rijksweg en Leiderdorpse brug? KOOI WIL KOOPAVOND MAANDAG 13 NOVEMBER De gevolgen van de storm: een duivenhok aan de Leidse Frin- sestraat kwam met een deel van de gevel van het bijbehoren de huns omlaag. Een aantal auto's cbat voor het huis gepar keerd stond werd geraakt, één wagen raakte zelfs totaal on bruikbaar (foto boven). De brandweer had het er ook knap druk mee. Op de foto onder is men aan het werk aan de dak goot van een gebouw aan de Leidse Oude Singel, die los was geraakt (Vervolg van pagina 1 LEIDEN De storm van de afgelopen nacht en ochtend heeft ook in Leiden en omgeving voor aanzienlijke schade gezorgd. Behalve twee ongevallen bleef het bij materiële schade, van zeer grote tot zeer kleine. De enige Leiden die niet noemenswaardig van de storm te lijden heeft gehad was Zoeterwoude. Vanmorgen om om streeks elf uur was daar nog geen enkele melding van schade binnen. Leiden In Leiden liep het anders. Om twee uur vannacht begonnen de mel dingen binnen te druppelen. Allengs werd het aantal groter. Een greep uit de lijst: schoorstenen kwamen omlaag op de Beestenmarkt. Zijlsingel, Steenstraat. Schade aan ongeveer 20 auto's ontstond toen grint van het dak van de vroegere Coöperatie aan de Kore- vaarstraait opwaaide en op het par keerterrein neerkwam. Een groot aantal ruiten sneuvelde, van veel auto's werd de lak fors beschadigd. Auito's kwamen ook in de verdruk king in de Kruisstraat, waar een au towrak tegen een aantal geparkeer de auto's reed. Eveneens autoschade: op de Agaathlaan in he<t Mccskwartier waaiden alle afscheidingshekken van een bouwwerk op de in de omgeving geparkeerde automobielen. Alweer auto's: zowel in de DoeCcm- gracht als in de Herengracht dob berden vanmorgen een auto. die door de wind van de wal in de sloot was in de omgevingHasebroekseweg viel een boom op Naast de autoschade waren er vanzelfsprekend de dakpannen en bo men. Dakpannen aan de Mare, bo men aan de Vrouwenweg, de Mariën- poelstraat en in het Van der Werf- park. Lantarenpalen begaven het aan de Jacob van Campenlaan en de Haagweg. In beide gevallen ging het om de kop van de lantaren, die losraakte. Van de drukkerij Brill aan de Lammenschansweg raakte een ge deelte van het dak vlot. Wassenaar In Wassenaar werd vanaf 5.00 uur vanmorgen schade gemeld. In de ze gemeente sneuvelden ongeveer 10 ruiten van huizen en scholen. Bomen (25) kwamen om. omlaag op de Rijksstraatweg, en op de Rust- en Vreugdlaan. Op de Groot twee geparkeerd staande auto' die daardoor vrij ernstig beschadigd werden. Een huisje op de Am.melsQ.aan ver loor zijn hele dak, een huisje op de Buurtweg zijn schoorsteen. Een groot aantal televisie-anten nes en dakpannen bleek niet tegen de harde windstoten bestand. Voorschoten Ook in Voorschoten was het aan tal gesneuvelde dakpannen groot. Een volgens de politie „niet te tel len aantal" antennes kwam neer. Voor de flat aan de Jan Evertsen- laan in Ncord-Hofland liepen onge veer 10 auto's die achter elkaar ge parkeerd stonden ruitschade op door de wind. Het meest spectaculair waren de schade aan het gymnastieklokaal in Noord-Hofland, waar een com plete wand neerging, en aan een naast dat lokaal gelegen gedeelte van de school, dat werd getroffen door een weggewaaide bouwkeet. Oegstgeest In Oegstgeest meldde de politie dat een woonboot op drift geraakt was in de Haarlemmertrekvaart. Van een gebouw aan de Rhijngeester- sbraatweg raakten polystlreenpla- ten los. Zij kwamen in bomen in de buurt terecht zonder noemenswaar dige schade te hebben veroorzaakt. Het dak van een bouwkeet aan de Narcissenlaan moest buigen voor de overmacht van de storm. Aan de Warmonderweg ging een boom te gen de grond. Leiderdorp meldde, dat aan de Mau ritssingel bomen en een dakgoot omlaag waren gekomen. Flats aan de Bosdreef liepen ruitschade op. Warmond Eem boom die op de Oranje Nas- saulaan in Warmond door de storm was neergekomen bezorgde het ver keer veel vertraging. Gedurende ruim een half uur was de weg ge stremd. In de Warmundastraat in War mond tenslotte kwam een gezin in de kou te zitten toen een deel van de gevel wegwaaide. In Voorschoten sneuvelde een wand van een gymnastieklokaal in het scholencomplex |f< Hofland. Het scholencomplex had het toch al zwaar te verduren: een bouwkeet waaity en sloeg tegen één van de andere gebouwen van het complex aanfikse schade aanrichten de foto het gymnastieklokaal. (Foto'c links en boven: Jan Hol WARMOND De voorzitter van de harmonie-drumband en toneel vereniging St. Matthias, de heer P. Baas. sprak er zijn voldoening over uit dat zo velen naar de algemene jaarvergadering waren gekomen om nu zelf eens te horen hoe het staat met de ontwikkeling van deze ver eniging. In het bijzonder wees spre ker hierbij op de zo succesvol gevoer de acties die de aankoop van nieuwe uniformen hebben mogelijk gemaakt, zowel voor de werkende leden van de harmonie als van de drumband. Het gevolg van deze acties is ook geweest dat veel jongeren zich heb ben gemeld als leerling en lid van de vereniging en dit is juist wat no dig is om het bestaan van de ver eniging ook in de toekomst te verze keren. Dat ook de afdeling toneel in groei is toegenomen is niet in de laatste plaats te danken aan Trudy van Eerden, de leidster van de toneel cursus. Verder memoreerde spreker het Ophalen grof vuil Frans Halslaan - Pieter Molijnlaan - Adr. v. Ostade- laan - Jac. van Ruysdaellaan - Ha- zenboslaan (ged. Lange Voort - Pres. Kennedylaan) - Floris Vers terlaan - Vincent van Goghlaan - Menso Kamerlingh Onneslaan - ged. Pres. Kennedylaan - Carel Fabritiuslaan - Nic. Maeslaan - R. van Rijnlaan - Govert Flincklaan - Jan Steenlaan - Jan Vermeerlaan - Pieter de Hoochlaan - Hofbrouckerlaan (ged. Lange Voort - Pres. Kennedylaan) - van Leijden Gaellaan - Paedts- laan - van Brouchovenlaan - Ma- thenesselaan - Abtspoelweg. afscheid van de heer Alb. Meij, die meer dan 25 jaar dirigent was van de afd. harmonie, ma^r om gezond heidsredenen genoodzaakt was zijn functie neer te leggen. Het was vooral onder zijn deskundige leiding dat de vereniging op muzikaal ge bied grote successen wist te beha len. In zijn plaats is genoemd de heer J. Meij. Het aantal donateurs is toegeno men met vijftig terwijl 28 leerlingen deelenemen aan de lessen op de mu ziekschool Bollenstreek. Om deze leerlingen van goede instrumenten te kunnen voorzien is veel geld nodig en nieuwe acties zullen daarom in de toekomst dringend nodig zijn. Overgegaan werd hierna tot uitlo ting van de laatste 21 renteloze obli gaties, waarbij aan de houders ervan bijzondere dank werd gebracht voor de in deze vorm verleende financië le steun. Tot ereleden werden be noemd de heren Th. J. Duinhoven, Alb. Meij, Jac. Sikking, G. B. J. ter Wiel en J. L. Wegers. Maandag Leiden "Een aardig stuikkie werk" vormde de ©tart afgelopen zaterdag in buitencentrum "De kor te Vliet". Dit "aardige stukkie werk" gaat over het meer wel dan wee van het Leidse Vijfhovenhuis en is een reportage van filmmaker Pe ter Pennaerdts. Hij heeft zijn visie op het buurtwerk in het Vijfhoven huis gemaakt om de start van de 25-ste verjaardag van de overkoepel de Leidse Jeugd Aktie aardig te la ten passeren. Wat er van de Vijfhovenhuisacti- viteiten op het celluloid uit de verf gekomen te? Kinderen dansen om de jeugdleider, terwijl ze Indlanenkre- ten Slaken. Jeugdleider zit ondertus sen vastgebonden aan een boom. En het beste wat hij op dat moment kan doen is zijn ingebonden situatie maar accepteren. Andere vrolijke beelden in de film gaan over het leest in het Vijfhovenhuis voor de "moeilijke groepen" van 12 tot 15 jaar. De nog net geen tieners "plak-" en shakedansen als de gro ten, maar hebben nog het formaat van de kleinen. Verder: de actie over de Angola- koffie die Peter Pennaerdts heeft vastgelegd. De kijker hoort een ver ontwaardigd: "Is er dan geen ander merk dan die Angolakoffie, maar wat dan wel te drinken is?". "Bij die Angola aktie raakte Pen naerdts een heel gevoelige snaar in het buurtwerk", beweert LJA-direc- teirr Steinbach naderhand in een babbeltje over het LJA en de film. "Je ziet, dat de mensen van die buurt er eigenlijk nog helemaal niet aan toe zijn om zo'n aktie te organi seren. Het hele clubhuls hangt wel vol met affio'nes en men is ook nog wel bereid om een tientje te ge ven, maar werkelijk betrokken voe len bij Angola is er niet bij." En uit de mond van Steinbach komt verder over wel of niet poli tiek actie voeren door het clubhuis. „Zorg eerst maar, dat er gebiljart en geklaverjast kan worden, dan komt de rest later wed". Amusement en recreatie noemt Steinbach heel „gezond": „Kijk eens, als iemand op de zolder van het Volkshuis zijn eigen kano bouwt en deze dan op een gegeven moment trots de Apothekersdijk in kan laten glijden, dat is dan voor mij net zo creatief als de creativiteit van een Kreatief Sentrum". Na de film werd er zaterdag ge- cussieerd door de aanwezigen. En die aanwezigen waren een dikke honderd mensen die zioh op de een of andere manier nuttig in het Leid se club- en buurtwerkleven begeven Er werd gepraat over de beste ma nier waarop clubhuiswerk moest worden gedaan. Het wel of niet be talen van vrijwilligers was één as- pektje wat aan de orde wkam. De 25-ste verjaardag stond dit jaar eens niet in de gebruikelijke feestsfeer, tenminste: dat kwam 'savonds pas Na de sobere middag stond voor de avond het optreden van het Muramat su kwintet en cabaret "Da's geen kunst" op het programma. LJA'directeur Steinbach toonde zich erg geïnteresseerd in het buurtwerk van het Vijfhoven huis. LEIDERDORP Vanavond komt de Leiderdorpse gemeenteraad bijeen om zich te buigen over 32 agenda punten. De commissie Gewestzaken vergadert op maandag 20 november om 3 uur 's middags in het ge meentehuis. Er komt een rapport op tafel over de gewestvorming in Zuid-Holland en de voorzitter van de commissie, burgemeester V. d. Have. zal mededelingen doen over de behandeling van de nieuwe ont werp gemeenschappelijke regeling in de commissie bestuurszaken van het gewest. De nieuwe commissie beroep en bezwaarschriften vergadert diezelf de dag 's avonds om 8 uur in het gemeentehuis. Er worden bezwaar schriften behandeld over geluidsover last door blaffende honden bij het winkelcentrum Santhorst en de wei gering van een standplaats voor een friteskraam. Er is een ingekomen brief over de financiële gevolgen voor de huurders wanneer de wo ningen in het Patrimoniumpark worden opgeknapt. De Commissie Openbare Werken vergadert a.s. woensdagavond om kwart over negen in het gemeente huis. Behandeld wordt een voorstel omtrent een bestemmingsplan voor het gebied tussen het Essenpark en het verpleegtehuis Leythenrode. Bedoeling is om daar de grond bouwrijp te maken voor de bouw van 16 patiobungalows. Als voorbe reiding voor het bestemmingsplan Oude Rijn zal de commissie gaan praten over de verbreding van de Rijn tussen de Leiderdorpse brug, en de brug in de Rijksweg. Verder staan er op de agenda Grondaanko pen, muziekschool, reinigingsdienst en rolschaatsenbaan. Stadhuis (Koffiekamer) re vergadering commissies vesting, openbare werken, personeelszaken 4 uur nam. Rehoboth (Rapenburg 10) Amateurfotografenver. Rob Bn eigen werk 8 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven café 7.30-10.30 uur nam. Stadhuis (kamer 3) Spreekt Burgerlijk Pensioenfonds 2.30j nam. Steenschuur 6 Ruilavond Lela zegelvrienden 8 uur nam, Ant. Clubhuis Kath. Mldda bond Spr. dhr. J. W. v. d. VIJi "Fiscale en lurldischhe aspectt de Juiste ondernemingsvorm"! Steenschuur 6 Spiritisch schap, trancemedium dhr Zins Museum voor Volkenkunde P. Kloos over „Indianen in Su 8 uur nam. Den Burcht Politiek forum groep Man-Vrouw-Maats< vertegenwoordigers van ARP. KVP, D'66 en VVD 8 ui Stadsgehoorzaal Bondsavond 8 uur nam. Dinsdag Stadhuis Gemeenteraad 7.31 Zuiderkerk (bijzaal) Hum, Spr. dhr. J. Meltzer o volklngsvraagstuk 8 uur i Lakenhal Ver. Oud-Leid! me), drs. C. W. Fock over "Pi la Court, een Leids verzamt de 18de eeuw" 8 uur nan Stadhuis (kamer 204) Openb gadering commissie onderwijs Museum van Oudheden l Schneider over "De jongsti vingen ln Sakkara 8 uur nam. Niemv Minerva receptie 40-Ji staan Ned. Ver. EHBO afdeling 7.30—9.30 uur nam. Hooglandse Huys (Moriaanst! zaar Handwerkclub Vrljz Hen 10 uur voorm.8 uur nam. Stationsweg 41 Openbare led! dering Kamer van Koophandel brieken voor Rijnland 2 30 i Konlngskerk NCVB, afd. N( dhr. Roeland Koning over „Kb tken aan de wand" 8 uur nam. Ant. Clubhuls Cabaretavond Bond van bejaarden en gepec den 8 uur nam. Morsweg 10 Werkgroep iC plan werkgroep leefbaarheid e verfraaiing 8 uur nam. Logegebouw i Steenschuur 6 Inst. voor volksontwikkeling tuurvriendenwerk Dhr. v. d. B tont films over zijn zwerftocfcl Indonesië 8 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven o soos 25 uur nam. jeugdetfi 10.30 uur nam., expresslegroep tieners 7.159 uur nam. Gerecht 10 Dienstencentrum stad Bridgeclub voor beginu Breestraat 19 Sociëteit voor dicapten 25 uur nam. Breestraat 19, Sociëteit T (voor kamerbewoners en all# den) 912 uur nam. Drlftstraat 49 spreekuur raadsvrouwe 10.3011.30 i Rljnsburgerweg 163 Spreek® meen Bureau voor levens- r vragen, 7.30—8.30 uur nam. Volmolengracht 19 Weifan Rode Kruis 2.305.00 uur nam Hooigracht 38 Spreekuur huisvesting werkende longerai 8.30 uur nam. Apothekers De avond-, nacht- en wordt waargenomen door d« apotheek. Haven 18 en apotW schoten Leidseweg 66. JS-dienst SOS- Telefonische Hulpdia (01710)—25202 Vooi alle did illkhedeD verkeren berelklu werkdag van acht uui Wetswinkeltje LEIDEN Het wijkcomité De Kooi heeft B. en W. gevraagd toe stemming te verlenen tot het houden van de koopavond in deze wijk. dijk 33 Openingstijden: 10 uur voorm tot 1 uur nam ve maandag) en donderdag»' 7-9 uur. Gezinsverzorging Aanvragen nulp bejaardei durig zieken en gezinsverzoH. singel 8 tel 24800 9-10 U« Aanvragen voor halve dl terkerkelljke opleidingsschool1 zinsverzorging. Rllnsburj jgggg910 uur. ;erw| 55336 Dienstverlening Humanlt» - fracht 246a. Spreekuur maal 30 nuur nam., woensdag voorm.. tel. 26277. Release Hulpverlenelngsdlenst RelW we Rijn 20a. tel 24555 Ma^ vrijdag 20-22 uur; dinsdag H derdag ook 15-18 uur.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2