GEEN REDEN OM FEEST TE VIEREN C7U panties 4- 2paat 3.50 2.25 3.- Gevoelige straf voor te snelle rijders Doktersassistente ZAMBIA NAAR EEN PARTIJ NIEUWE UITGAVEN SCHOOLSCHAAICCOMPETITIE MTS speelde nu al voor sinterklaas 5 Soorten Erna panties in 20verschillende kleuren voor honderd erscMlende benen in de TwRfi-paar-vRrkonp- VROOM DREESMANN DINSDAG 31 OKTOBER 1973 De WBV „De Eeendracht" bestaat «0 Jaar. Voor het bestuur Is dit een aanleiding om tn december een aan tal feestavonden te organiseren. Voor ons, bewoners van „De Eendracht" Is er helemaal geen reden om feest te vieren. Ons leven lang betalen we huur. Dat loopt in de tienduizenden guldens. Slechts een schijntje zien we daarvan terug voor onderhoud van onze hulzen. Naast de huur betalen we ook nog zelf duizenden guldens voor onderhoud. Als we by het be stuur aankloppen om reparaties, dan is er nooit geld. Waar gaat onze huur dan naar toe? De kosten van de jubileumavon den liggen niet ver van een ton. Moeten we daarvoor soms de ene huurverhoging na de andere betalen? Onze hulzen zyn in elk geval nog nooit beter geworden van de huur verhogingen. Nee, het ziet er naar uit, dat een aantal dames en heren mooi weer wil spelen van ons geld. WU roepen dan ook alle bewoners van „De Eendracht" op: boycot de feestavonden! Ga er niet naar toe! Het geld van de huren moet niet aan feestavonden, maar aan onze huizen worden besteed. Als het be stuur de wil van de leden niet wil uitvoeren, dan zullen we ze moeten dwingen. Daarom is er in de Kool en LEZERS SCHRIJVEN nu ook ln Noord een buurtcomité van de Bond van Huurders en Wo ningzoekenden opgericht, wy weige ren huurverhoging te betalen. Geza menlijk met alle leden van „De Een dracht" eisen wy ons recht: het geld van de huren moet warden besteed aan onze eigen huizen. Hoogachtend, BHW buurtcomité „De Eendracht". Naschrift: Als men een stukje als hiervoor leest, ondertekent door het B H.W. buurtcomité „De Eendracht", vraag Je Je af: hoe krijgt men zoveel non sens by elkaar. In een paar woorden het volgende: de woningbouwvereniging „De Een dracht" heeft een ledenraad. Deze ledenraad wordt gekozen door de le den. Alle leden krygen tijdig een uit nodiging voor een vergadering. De j ledenraad heeft goedgekeurd, dat het I 60-jarig bestaan feestelijk wordt ge vierd. Met andere woorden de ver- tegenwoordigers van de leden hebben dit goedgekeurd. I Ten aanzien van de andeihouds- i fondsen is het zo, dat wy op dit ogenblik een tekort hebben van LEIDEN Tegen een niet voor het Leldse kantongerecht versche nen 23-Jarige koopman uit Lelden eiste „mevrouw de officier", mej. A. Helwlg, gisteren een week onvoor waardelijke hechtenisstraf en twee geldboeten van respectievelijk f. 100 en f 25,- subs. 25 dagen, zy kwam tot deze eis, omdat verdachte zich in hoge mate afkeurenswaardig had gedragen. Toen de koopman destijds met zyn auto op de Lage Morsweg een snelheid van circa 85 km/u ont wikkelde poogden twee per auto pa trouillerende politiemannen hem aan te houden. Dit lukte pas toen zij hem klem hadden gereden. Tijdens het eerste verhoor op straat, waarbij bleek, dat de koopman geen rijbe wijs en kenteken bezat, zette deze het plotseling op een lopen en gaf zii:ii Narna pas over nadat een van de agenten een waarschuwings- sc ot had gelost. De kantonrechter, mr. J. I. van Dijke. kwam tot de conclusie dat verdachte zich niet alleen afkeurens waardig had gedragen maar ook nog met de veiligheid van andere wegge bruikers had gespeeld. Hij vonniste d^n ook bH verstek geheel conform Verdachte kreeg in betrekkeiyk korte tijd al driemaal een flinke boete wegens het overschrijden van de maximum toegestane snelheid en heeft zich daar kenneiyk weinig of niets van aangetrokken". Aldus de officier in haar requisitoir en wel in de zaak. die diende tegen een eveneens afwezige 25-Jarige vertegen woordiger uit Leiden. Deze kreeg op de Hoge Rijndijk wederom een „bon" omdat hij ditmaal met een snel heid van 108 km/u reed. Teneinde verdachte duidelijk te maken, dat „de maat nu vol was", eiste de officier naast een geldboete van f. 160 subs. 16 dagen een onvoor- i waardelijke ontzegging van diens ril- I bevoegdheid voor de tijd van drie maanden. De kantonrechter zag geen reden hiervan iets af te doen en von- nistp bij verstek geheel conform. „Wat deed liep toch wel heel erg de spuigaten uit". Aldus richtte de kantonrechter zich tot een 43-1a- rlge automobiliste uit Leiden. Zi1 stond terecht, omdat zy, hoewel niet in 't bezit van een rijbewijs, met. de auto van haar man was gaan toeren en „onderweg" prompt een botsing had veroorzaakt. Hierna bleek, dat de auto niet verzekerd was Tegen de rechterlijke vermaning kon verdachte weinig of niets in brengen. Haar enig verweer luidde: ..Het was een samenloop van omstan digheden". „Heeft U inmiddels het rijbewijs al gehaald", informeerde de rechter even later. Verdachte kon dit beves tigen en het bewijs tonen. Kort daarne schrok zij zichtbaar, want de officier eiste bij wijze van waarschuwing tegen het onverzekerd rijden naast twee geldboeten van f. 100 subs. 20 dagen een voorwaar delijke intrekking van het pas ver worven rijbewijs voor de tijd van zes maanden met een proeftijd van twee Jaar. Niet de geëiste geldsom maar wel de voorwaardelijke intrekking vond verdachte „heel erg". Zo niet de rechter. „Wat U deed I was bijzonder laakbaar en hiervoor J verdient U een gevoelige correctie". In zijn vonnis handhaafde hij dan ook de voorwaardelijke intrekking, i De geldboeten bepaalde hij op res pectievelijk f 75,- en f 100,- subs. 35 dagen. i f 185.500,—. Dat wil dus zeggen, dat wy f 185.500,meer hebben uitgege ven aan onze woningen dan feiteiyk is toegestaan. By dit tekort moet in feite nog opgeteld worden f 207.000 voor schilderwerk, dat juist uitbe steed is. Het bestuur acht het zyn plicht om de woningen zo goed mogelyk te on- derholdena Indien er een verschil van mening is, wordt dit aan de huuradviescommissie voorgelegd en deze onafhankeiyke instelling be paalt wie er geiyk heeft. Indien wy ln het ongeiyk gesteld worden, dan worden de reparaties uitgevoerd en daarna wordt de wetteiyk verplichte huurverhoging toegepast. Alles wordt duurder, ook onze onderhoudsdienst, salarissen, materialen enz. De onder tekenaars schijnen echter nog steeds voor een dubbeltje op de eerste rij te willen zitten. Een lachertje is de opmerking, dat de kosten van de feestavonden niet ver van een ton liggen. Dit is bewus te misleiding van de ondertekenaars, aangezien twee leden van het buurt comité lid zyn van onze ledenraad. Deze mensen weten dat de kosten ongeveer een vierde zijn van het be drag dat zy noemen. Eveneens weten deze leden dat deze kasten gefinan cierd warden uit het cultureel maat schappelijk fonds. Dit fonds, waar van vrijwel alle leden vrijwillig lid zyn, wordt gevormd door een bij drage van f 0,10 per week per lid. Het schijnt echter een gewoonte van bepaalde lieden te worden om flink met modder te gooien, zonder te kijken naar wie en waarom. Als voorproefje van de festiviteiten hebben wy im het voorjaar een boot tocht met de bejaarde leden gehou den. Niets dan lof heeft ons hierover bereikt. De bedoeling is om naast de feest avonden voor kinderen van onze leden van 6 t/m 12 jaar een kinder middag te organiseren. De regering, met name de minister bepaalt welk gedeette van de huren gebruikt mag worden voor onderhoud en welk gedeelte voor aflossing e.d. Zowel de gemeentelijke accountants dienst als het ministerie controleren keer op keer, cent voor cent elke uitgave. Voor uitgaven, welke hoger zyn dan f 2000,— moet eerst toestem ming worden gevraagd burge meester en wethouders, alvorens wy een opdracht kunnen geven. Nadrukkelijk stellen wy ons op het standpunt, dat de wetgeving er is om bepaalde zaken te regelen. Indien men het met een bepaalde wet niet eens is dient men via de volksverte genwoordigers van de diverse poli tieke partyen contact op te nemen en zodoende trachten op democrati sche wijze een bepaalde wet te ver anderen. Het ligt echter niet op de weg van het bestuur om welke wet dan ook met voeten te treden. In het verleden hebben wy in het nabije buitenland kunnen ervaren, wat de gevolgen zyn als bepaalde minder heden de wet verkrachten en de meerderheid zich de wi'l laat opleggen door de minderheid. Op dit ogenblik tracht deze hele kleine groep in onze woningbouwver eniging door opruiende stencils, be wust de weldenkende leden te mis leiden. Het bestuur betreurt het dat deze mensen dermate verblind zyn, dat zy op deze wyze het democrati sche bestel trachten te ontwrichten Bestuur, woningbouwver. „De Eendracht". LEIDEN Voor het diploma dok tersassistente zijn bij de LOI uit de regio Leiden geslaagd de dames: A. M. Aangeenbrug, D. M. Daudey te Lisse, M. J. A. Berkhout te Voor schoten, A. M. Buis, M. A. C. van den Ende, A. H. M. Hemerik, S. E. Huizinga, N. Jockin te Leiden, D. van Buren te Katwijk aan Zee, M. W. J. BIJlsma te Wassenaar, C. M. A. L. Duijnhoven te Warmond, H. J. M. B. Gijlswijk te NoordwijAer- hout. C. H. P. Heeren, L. KalSbeek te Oegstgeest, A. de Jong te Wad- dinxveen, A. W. de Jong te Bode graven. M. W. Th. Kitselaar, M. L. Lambrechtsen. J. G. M. Linderhof, J. D. E. Meijer, N. J. Moonen, P. I. J. Petiet. A. de Ridder, C. Romkes, N. M. Strijers-v.d. Eijk, A. M. Ver ver. D. J. M. van der Zwaag te Lei den. W. M. Lascaris te Sassenheim, L. H. M. van Leeuwen. A. Reuch- lin-Cremer te Wassenaar. I. Leurink te Lisse, A. M. Maas te Noordwij- kerhout, M. M. Meijer te Katwijk a.d. Rijn, A. M. P. F. Montanus te Oegstgeest, E. Ploeger, A. Singeling- Staats, H. M. R. Wolper te Leider dorp, S. I. U. Rakemann te Voorhout, L. W. Rasser te Zoeterwoude, C. H. J. Vink te Noordwijk, I. D. van Vlijmen te Valkenburg (ZH), M. C. van Zwieiten te Alphen aan den Rijn. LOESAKA (Reuter) In Loesaka is het wetsontwerp gepubliceerd dat van Zambia een partijenstaat moet maken. Het wetsontwerp dat aan de nationale vergadering wordt voorge legd, is een amendering van de grondwet die de regeringspartij van president Kenneth Kaoenda. de Ver enigde Nationale Onafhankelijk heidspartij, vestigt als Zambia's eni ge politieke beweging. De nieuwe wet verbiedt het de Zambianen niet alleen zelf nieuwe politieke partijen op te richten, zij zullen ook in woord noch geschrift sympathie in die richting mogen la- tenbiyken na inwerkingtreding van de wet zullende leden van de opposi tie in het zambiaanse parlement tot eind 1973 mogen blijven zitten. Zou het parlement eerder worden ont bonden, dan verliezen ze hun zetel reeds dan. De enige legale oppositie partij van Zambia, het Afrikaanse Nationale Congres, verzet zich hevig tegen het wetsontwerp. Zij bezit mo menteel in het parlement 19 zetels. Kaoenda's partij heeft er 85. LEIDEN Het Rijnlands Ly ceum schijnt in poule A van de schoolsdhaak oompetditie regelrecht op een finaleplaats af te stormen. Het Pioretti College kwam er met de 4%— 1% nederlaag nog genadig van af. Dobbelaar bezorgde zijn ploeg de enige verliespartij door een houthakker te onderschatten. Schweitzer blunderde tn gewonnen stand een toren weg en zed even la ter, dat hij pat stond. Zijn opponent nam de remise in ontvangst, doch na een uur analyseren bleek van pat geen sprake. Het Christelijk Ly ceum Katwijk kwam helaas wegens een schoolonderzoek ln het kader van de Mammoetwet niet in de schaakarena voor zijn match tegen de Pedagogen, zodat het Rijnlands J Lyceum ongeslagen de kop kon ne- men. De Rijnlanders worden i evenwel op de voet gevolgd door Louise dte Coligny die de MTS met I 6—0 haar wil oplegde. Hoewel het nog geen sinterklaas was, schonken de MTS-ers met gulle hand hun i stukken weg. Zelfs koningen ver- I dwenen met lachende gezichten van het bord. De uitslagen en standen in Poule I A lulden: Tweede ronde: Rijnlands LyceumFioretti College 4%1%. Louise de Coligny—MTS 6—0. Ped. Akademie Chr. Lyceum Katwijk veroveren. Het Lyceum Zuid-West maakte tegen de Alphenaren te veel blunders. Alleen de winstpartij van Bragg aar haalde het predikaat "voldoende". Het treffen tussen Bo- naventura en het Rembrandt Ly ceum werd geheel ontsierd door de talrijke blunders. Kenmerkend voor deze match was het achterwege blij ven van remises. Bij de stand 3—2 voor het Rembrant werd een remi se-aanbod geweigerd, hetgeen leid de tot de zoveelste bok. De eindstand werd 3—3, zodat beide ploegen kre gen wat zij verdienden. Uitslagen en standen in poule B Tweede ronde: Rembrandt Ly ceum—Bonaventura 3—3. Visser 't Hooft Lyceum —Stedelijk Gymna sium 1%4%. Chr. Lyceum Alphen —Chr. Lyceum Zuid-west 3%—2%. Standen: Blunders Voor de grootste sensatie ln pou le B zorgde het Stedelijk Gymna sium. Het strafte het slechte spel van het Visser 't Hooft Lyceum met 4% resoluut af, doch opge merkt dient te worden, dat de gym nasiasten tijdens de wedstrijd te veel kletsten hetgeen niet bevorde- lijk was voor de concentratie. Door dit resultaat kon het Christelijk Ly ceum Alphen ongehinderd de kop 1. Chr. Lyceum Alphen 2 2. Bonaventura 2 3/4 Stedelijk Gymnasium en Visser t Hooft Lyc. 2 5. Rembrandt Lyceum 2 6. Chr. Lyceum Zuid-west 2 4 9 Treinramp in Chicago Bij een treinbotsing in Chicago zijn gisteren zeker 45 personen om het leven ge komen en ruim 300 gewond. Bij het ongeluk waren twee volgepakte fo rensentreinen betrokken. Een trein die Juist een station verlaten had reed van achteren in op een gloed nieuwe dubbeldekstrein die om on bekende reden achteruit reed. Di verse rijtuigen schoven in elkaar. Reddingsploegen waren urenlang met snijbranders en ander materieel in de weer om beknelde slachtoffers uit de wrakstukken te halen. Het Koninkrijk der Nederlanden in de tweede wereldoorlog, door Dr. L. de Jong. Deel 4; mei '40-maart '41. Martlnus Nijhoff, Den Haag. Au bon beurre, door Jean Dutourd. Zuid-Hollandsche Uitgeversmaat schappij, Den Haag. Een leven als inzet, door C. Young. Zuid-Hollandsche Uitg. MIJ. Adieu, Jean Claude, door U. Danel- la. Zuid-Hollandsche Uitg Mij. Vandenberg, een toekomstroman over een door Rusland bezet Ameri ka, door O. Lange. Zuid-Holland sche Uitg- Mij. De peetvader, door M Puzo. Zuid- .Hollandsche Uitg. Mij. Sarabande. De levensroman van Pablo Cassals zoals door hem ver teld aan Albert E. Kahn. Zuid-Hol landsche Uitg. Mij. Wagt u voor de kinderen, door V. Anderson. Zuid-Hollandsche Uitg. Mij. Niet van de apen, Van oermens tot toekomstmens, door B. Kurtén. We reldvenster, Baarn. Transvaal-Batswana kiezen voor de moderne wereld, door Dr. J. P. Fed- dema. Wereldvenster. Ontscholing van de maatschappij. Het einde van een illusie? door Ivan Illich. Serie „Anatomie van de toekomst". Wereldvenster. Bommen voor brood, door Joh. Blok, Dolf Coppes e.a. Wereldven ster. Wetenschapsbeleid in Nederland, door Lucas Reijnders. „Anatomie van de Toekomst. Wereldvenster. Juliana Regina 1972, door F. J. La- mers. Hollandla, Baarn. Reïncarnatie in het licht van we tenschap en geloof, door Drs. H. van Praag, Teleboek, Bussum. Ufo's in Oost en West. Deel H Ufo's boven het oostblok, door J. Weverbergh en I. Hobana. Kluwer, Deventer. Open brief aan gelukkige mensen en die reden hebben gelukkig te zijn, door Louis Pauwels. Kluwer. Alleen als ik moet lachen, door Len Deighton. Bruna specials. A. W. Bruna en Zoons Uitgeversmij, Utrecht/Antwerpen. De man onder de grond, door Ross Macdonald. Bruna specials. A. W. Bruna. John Lennon De interviews uit rolling stone, door Jann Wenner. A. W. Bruna. De glazen stolp, door Sylvia Plath. A. W. Bruna. De lafheid gaat in hermelijn ge kleed, door G. Macdonald Fraser. A. W. Bruna. De vijand. Aantekeningen over im perialisme en revolutie, door Felix Greene, Meulenhoff, Amsterdam. Waar die andere God woont, door José Rentes de Cavalho. Meulen hoff. In de bovenkooi, door I. M. A. Bies heuvel. Meulenhoff. Helden en schurken, door Angela Carter. Meulenhoff. De inbreker, door A. Defrèsne. Meulenhoff. Laat maar gaan, door Philip Roth. Meulenhoff. Arrestaties in Griekenland De Griekse politie heeft gisteren ver scheidene studenten opgepakt die in Saloniiki een betoging hielden voor democratie in Griekenland. De on geveer driehonderd demonstran ten protesteerden tevens tegen het feit, dat zij niet tot een vergadering waren toegelaten, die de eerste ver kiezingen sinds 1967 voor studen tenvertegenwoordigingen aan de uni versiteit van SSaloniki moet voorbe reiden. Vestdijk op de weegschaal, door A. Cornets de Groot. Serie Literair* verkenningen onder redactie Martien J. G. de Jong. A. W. Sijt- hoffs den. Wie is de dader. De misdaadlitera tuur van Edgar Allan Poe tot he den, door Ab Visser. Literaire ver- kenningen. Sijthoff. De poëzie is niet meer van gisteren door Drs. Luk Wenseleers. Literair* verkenningen. Sijthoff. Slaat op den trommels. Het Wil helmus en de Geuzenliederen dooi Dr. H. Bruch. Literaire verkennin gen. Sijthoff. 't Kan verkeren. Leven en werk van Gerbrand Bredero, door Jan H Cartens. Literaire verkenningen Sijthoff. 65 jaar Mens onder Mensen. Over- peizingen en ontboezemingen bij d* vijfenzestigste verjaardag van Jan Mens van Willem Brandt, Dr. J. J. Buskes e.a. Kosmos. Amsterdam. Griet Manshande: De Gouden Reael De Blinde Weerelt Hel Goede Inzicht, door Jan Mens. Kos- Groepsfoto met dame, door H. Böll Elsevier, Amsterdam/Brussel. De Contra-club van Rome, dooi Fred Polak. Elsevier. De vrouw - onze voorvader, door E. Morgan. Elsevier. Gesprekken met bekende Nederlan ders, door Godfried Bomans. Else vier. Schaaklessen, door Bobby Fischer, Elsevier. Oost-Indische Spiegel. Wat Neder landse schrijvers en dichters over Indonesië hebben geschreven, vanaf de eerste jaren der compagnie tot op heden, door Rob Nieuwenhuys. E. Querido, Amsterdam. Waarover wil je dat ik schrijf, door Alfred Kossmann. Em. Querido. Blijf niet zitten waar je zit, door A. van Veen. Em. Querido. De nikkers, door Piet van Aken. Salamander. Em. Querido. De Spinoza van Warschau, door a, Bashevis èinger. Salamander. Em. Querido. Zee zonder genade, door Anthony van Kampen. Salamander. Era. Querido. Een heer om port mee te drinken, door Mary Dorna. Salamander. Em, Querido. Dagboek van een tweekamp De match Spasski-Fischer op de voet gevolgd door J. H. Donner. Pris ma-boeken. Het Spectrum, Utrecht. Elektronische orgels, door W. van Bussel. Het Spectrum. Puzzelfanfare, door E. Wlllems- Holtman. Het Spectrum. Knutselboek voor de jeugd, door u KIrsch/J. Klrsch-Korn. Het Spec trum. Nixon, McGovern? door Hans Gruijters en Frank Backer. Het Spectrum. Verkiezingen Gruijters en trum. Allemaal, door W. C. Schutz. AI- pha-boek. Stichting Uitgeveril NVSH, Den Haag. Racisme in Nederland, door S. Theunis en G. Buchner. NVSH. Met sex kun je alle kanten op, door Hans BaaiJ. Alpha-boek NVSH. PGrafmonumenten in Ne derland, door Fr. van Geldrop. N.V. Gebrs. Van Staden, Apeldoorn. Agapornissen en andere dwergpape gaaien, door Thijs Vriends L. J. Veens uitgeversmaatschappij, Wage- ningen. Chinees porselein en aardewerk, door Lunsingh-Scheurleer. Unie boek N.V., Bussum. 29.11.72, door H. J. J. Vis. Het Spec- Onder haar eigen merknaam ERNA brengt uw warenhuis weer een nieuwe kollektie panties. Panties voor jonge en modebewuste vrouwen. In tal van nieuwe kleuren. En voor een zeer aantrekkelijke prijs per twee paar. Profiteer nu mee en neem er ook twee. Geldig t/m 4 november. ERNA mousse 20 denier Met extra groot tussenstuk. Speciaal voor de wat groteri maten nl. 46/48 en 48/50. In zes jonge kleuren, te weten: inka, solera, piccadilly, safari, misty en smoke'. 2 paar ERNA mini-panty 20 denier Fijne mousse garens. Maten 36/40 en 40/44. In vier energieke kleuren: wine blush, inka, safari c ERNA mousse 20 denier Jeugdige en frivole panty. In diverse maten nl. 36/38, 38/40,40/42 en 42/44 en maar liefst 11 kleuren, te wetén: lola, misty, zwart, geel! groen, marine, rose, bleu, roest, lila en inka. piccadilly. 2 paar ERNA stretch 20 denier Biezondere mini-panty. In de maten 36/40 en 40/44. In modische kleuren: solera, inka, smoke, safari en misty. 2 paar ERNA mousse 30 denier Modieuze mini-panty, In de maten 36/40 en 40/44. In vele kleuren, w.o. solera, inka, piccadilly, saiori, zwart, nègre, misty, smoke, lila, rose, elefant. 2 paar 3.50 Gemeente Leiden In de openbare vergade ring van de commissie Stadsontwikkeling d.d. 1 november 1972 te 19.30 uur ten Stadhuize (Raads zaal) zal met een delegatie van de Adviesraad voor de Binnenstad van ge dachten worden gewisseld over het ontwerp-be- stemmlngsplan Heren grachtZijlsingel. 't Winkeltje VOOR AL UW TEGELS EN „TEGELWERK". Hogewoerd 63 - Lelden Telefoon 31091. Bijkantoor Katwijk: Annastraat 38, tel. 7249L Prijzen: scherp concurrerend. Met spoed gevraagd typistes Lluba uitzendbureau nieuwe rijn 35, 01710—40341 lid abu ROOSEN OPTIEK Kort galgenwater 1 Leiden Alle brillen 2 jaar GRATIS VERZEKERD tegen breuk, diefstal, verlies.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 8