Geen slecht-weerrecreatie in Katwijk en Noord wijk Honderd man zagen liever politici dan Peyton Place VOORZIENINGEN ZIJN DRINGEND NODIG Veehouder hield zich van de domme PAGINA 4 DINSDAG 31 OKTOBER 191Z I STREEK 1 Heibel over bandopname VOORSCHOTEN Een deel van de Voorschotemse ge meenteraad is verschrikke lijk boos op een jong journa list, die een gesprek met de Voor schot ense gemeente-se cretaris vastlegde op een band. Dat deze journalist daarna foutloos de woorden weergaf van de secretraris. werd door de raad niet als een winstpunt gezien, mis schien waren er raadsleden bij die het zélfs jammer von den. Vorige week gooide de pro vincie een deel van de cor respondentie tussen G S. en B. en W. in de openbaarheid en zo kwam het naar 'buiten' dat de gesubsieerde woning- bouw in Noord-Hofland in gevaar zou komen door het niet beantwoorden van een brief van G.S. aan het Voor- schotense gemeentebestuur. De journalist belde de ge meentesecretarisdeze nam contact op met de betrokken wethouder Koetser en in de krant kwam een verhaaltje, waarin o.a. stond dat de wet houder voorlopig niet van plan was de wijkcontactraad Noord-Hofland" in te lich ten. De Krant Is nauwelijks uit of ie wethouder helt ie voorzitter van de wijkcon tactraad, die juist aan ophef- ten dachten zegt dat B en TV wel graag de wijkraad willen inlichten, maar dat t helemaal fout in de krant •staat. Wanneer de journalist niet de bandrecorder aangezet had, dan was het verhaal hiermede afgelopen: „De kranten schrijven maar wat" Omdat een wethouder altijd nog hoger is dam. een ge meente-secretaris, kreeg 'tij dens de raadsvergadering deze functionaris een duw terwijl wethouder Koetser een eigen verklaring gevon den had voor "a titre perso- nél" en zijn politieke hoofd redde. De raad accepteerde het mee omdat het gemeen tesecretarie een brief zoek aehouden had totdat het te laat ivas. Mooier was het waarschijn lijk voor een deel van de raad geioeest, indien de hele zaak een journalistieke fout ge wéést ivas, waarom anders dey heibel over een bandre corder? JOOP PEETERS NOORDWIJK/KATWIJK In de badplaatsen Katwijk en Noordwijk zit men wel wat met de handen in het haar. Door de prijsstijgingen die dreigen. Men is bang, dat het zo duur aan onze kust gaat worden, dat daardoor de binnen- en buitenlandse vakantiegangers uitwijken naar goedkopere oorden. Er zijn al aanwij zingen, dat hotel- en pensionbedrijven hun prijzen met enkele guldens zullen gaan verhogen en de verwachting is ook, dat de particuliere ka merverhuurders niet langer meer genoegen zullen nemen met het bedrag, dat zij tot nu toe voor logies met ontbijt rekenden. Hoe dat allemaal zal aflopen hangt in belangrijke mate af van de door de regering te nemen maatregelen op het gebied van de verhoging van de b.t.w. en het doorberekenen van kostenstijgingen in de prijzen. De V.V.V.-directeuren in onze kuststreek houden zich nog wat op de vlakte wat die prijsverhogingen betreft. Er blijken horecabedrijven te zijn, die hun prijzen van dit sei zoen handhaven en anderen heb ben het plan er één of twee gul den bovenop te gooien, omdat zij an ders hun exploitatie niet rond kun nen krijgen. Wanneer straks de ho- Door Cees Combee Foto's Jan Holvast tel- en pensiongldsen uitkomen zal wel blijken hoe groot die verhoging zal zijn. Het laat zich eveneens aan zien, dat er in de restaurant-sector verhogingen uit de bus zullen ko men. Misschien onvermijdelijk, maar toch nadelig voor de aantrekkelijk heid van onze badplaatsen. Vooral als men elders goedkoper terecht kan! Werving gasten Nu men al weer druk bezig is met de werving voor het seizoen 1973 en nu langzamerhand de stapels fol ders, waarin de aantrekkelijkheden van de Nederlandse Noordzeekust voor de Duitsers de zuivere lucht rijkelijk worden geëtaleerd, de deur uitgaan, vraagt men zich af wat de „trek" kan verhogen. Op de keper beschouwd valt er niet zo heel veel te beleven in plaatsen als Katwijk en Noordwijk. Treft men een vakantie met nagenoeg iedere dag goed weer, dan is er geen vuiltje aan de lucht. Dan ver blijven de gasten de géhele dag op het strand. Beurtelings genietend van de felle zonnestralen, die hen bruin of pijnlijk rood kleuren, en van een verfrissend zeebad. Laten de weergoden het afweten, zoals deze zomer helaas vaak het ge val was, dan zitten de vakantiegan gers met de brokken. Men kan nu eenmaal niet iedere dag een mu seum bezoeken of een boottocht over de plassen gaan maken of minigolf spelen. Men wil ook wel eens wat anders. Het gevolg is bezoeken aan steden als Leiden. Amsterdam, Den Haag en eventueel Rotterdam. Daar mee wordt een behoorlijk gat gesla gen in de vakantieportemonnee Waarmee we maar willen zeggen, dat op het gebied van de slechtweer- recreatie badplaatsen als Katwijk en Noordwijk bepaald niet rijk geze gend zijn. Slecht weerrecreatie Die slecht w eer - recreatie is een onderwerp, dat reeds Jaren in aller lei toonaarden wordt bezongen. Het is bepaald geen vrolijk lied. De toe ristenmakers weten heel goed, dat we op dat gebrek danig tekort schieten. Men hoeft maar te kijken naar de Zuid-En^se en Duitse kust. Daar ontdekt men badplaatsen met een veelheid aan recreatiemogelijkheden als het weer niet noopt tot een ver blijf op het strand. Men hoeft er niet ver voor te lopen. De verwarm de zeewaterbaden, vermaakcentra, theaters, bioscopen en wat al niet meer liggen langs de kust. Dat zou men hier ook moeten kun nen realiseren. Het is dunkt ons een taak van kustgemeenten daar plannen voor te ontwikkelen en uit te voeren met steun van de provin ciale en rijksoverheid. Het toeris me is namelijk een bijzonder be langrijke bron van inkomsten voor ons land. Die kunnen we niet mis sen. Dat er gemeentebesturen zdjn, die belangstelling tonen voor een nieu we opzet van onze badplaatsen, be wees vorig Jaar Noordwijks eerste burger mr. J. M. Bonnike, die op initiatief van de V.V.V. met de be stuursleden H. van Beelen en A. Wijntjes en directeur Wim Rovers een driedaagse oriëntatiereis naar de Duitse Oostzeekust maakte. Het doel was het bezoeken van nieuwe hotels, appartementengebouwen, zee water- golf baden, speelcasino's en verdere toeristische objecten. Het bleek een waardevol bezoek te zijn: er konden namelijk vele pamlellen worden getrokken met Noordwijk. Ook nu weer staat zo'n reis op het programma, waarbij de Duitse bad plaats Sylt het doel zal zijn. Verkopen Noordwijks V.V.V.-directeur Wim Rovers over de zo noodzakelijke ver betering van 't toeristisch produkt: „WIJ blijven van mening, dart; over he algemeen te weinig geboden wordt om Noordwijk in zomer èn winter te „verkopen". Bij zonnig en droog weer biedt de badplaats volop gelegenheid tot recreatie en ontspanning, maar bij een ander weertype loopt de gast. te slenteren door het dorp of gaat naar de omliggende steden. Wij moe ten de gast in Noordwijk zoveel bieden, dat hij in de badplaats blijft: zwembaden, kuurinrichtingen. kuurconerten, speelcasino, kinder attracties etc. Meer aandacht zal voorts moeten worden geschonken, aan hetpeil van de accomodate, vooral in de particuliere sector, zoals centrale verwarming, warm en koud water, douchegelegenheid, kamer op - pervlakte, meubilair en ontbijtsamen stelling. En zo zijn er meer dingen betere boulevardverlichting, inten sievere reiniging van strand en dorj openbare douches en toiletten op he strand, meer banken en bloembakke muziekkiosk en ga zo maar door". Rovers staat wat dat betreft me. alleen. Zijn Katwijkse collega Chris Verplancke zou ook graag meer wil len op het gebied van de slechtweer- recreatie in zijn badplaats. Met aJ die voorzieningen kan men het „pro dukt" veel beter verkopen Vakantiespreiding Een belangrijke wens is verder de vakantiespreiding. Daarmee zit men hopeloos in de knel. Het seizoen, dat. vroeger een week of zeven, acht duur de, is nu ingekrompen tot vier, hoog stens vijf weken. In de tijd daarvoor en daarna heeft men grote moeite om alle beschikbare bedden te ver kopen, terwijl men tijdens het hoog seizoen genoodzaakt is steeds maar „vol" te melen als er aanvragen bin nenkomen voor logies. Dat is een trieste zaak. Op hoog niveau zou, wat die vakantiespreiding betreft, door onze regering in samenwerking met. de West-Duitse een oplossing moeteD worden gezocht. Zo zijn er heel wat onvervulde wensen. De werkers in de toeristische industrie gaan echter onverdroten voort. Ze presenteren zich daar waar men kan verwachten zaken voor on ze kustplaatsen te doen. In West- Duitsland, in de Scandinavische lan den, in Engeland en waar dan ook. Het produkt, dat ze te bieden hebben, moet echter zo aantrekkelijk mogelij zijn, want de vakantiegangers stellen steeds hogere eisen. Dat is begrijpe lijk. Vandaar, dat de VVV-directie graag zouden zien, dat de besturen van de kustgemeenten het hunne er toe bijdragen om de badplaatsen zo attractief mogelijk te maken. Voor onze kust zijn slechtweer-recreatie, goede, modern ingerichte hotels en kamera, smakelijke maaltijden en 'n prettige ontvangst essentiële zaken, waar meer en meer aandacht aan moet warden geschonken. wat moet je er in hemelsnaam doen als het slecht weer is? Politiek café in Voorschoten VOORSCHOTEN - Het Politiek Café in de Voorachotense Sporthal de Vliethorst zal 17 november bezocht worden door enkele prominente fi guren uit de Nederlandse politiek. Café-bezoekers kunnen dan discus sieren met minister De Kos ter, (WD) Defensie, minister Nelis- sen, (KVP) Financiën, tweede kam- merleden Stemerdink (PvdA), Wli bera, (D*66) en Prof. Dr. v. d. Wilde, lid Hoofdbestuur AR. Burgerlijke Stand Valkenburg Geboren: Johanna, d. v. C. de Vrle3 en S. Wienen; Albert Raadslid Vellekoop weg uit Warmond WARMOND Na een ambtsperio de van ruim twaalf jaar gaat de heer G. J. Vellekoop, kantoorhouder bij de P.P.T. Warmond verlaten. HIJ is benoemd in een gelijke functie in Reeuwijk. De heer Vellekoop heeft zich tijdens zijn werkzaamheden in Warmond doen kennen als een integer ambtenaar, die tevens steeds klaar stond om zijn veie 'cliënten" ,waar nodig, alle gewenste inlichtin gen te verstrekken. Buiten zijn ambbelijke functie was hij ook lid v. d. gemeenteraad waarin hij zitting had voor de P.v.d.A. Hier bij toonde hij zich een groot voor stander van een goede samenwerking met de andere politieke partijen en de zoveel gehoorde polarisatie was hem vreemd. Vooral de economisch zwakkeren hadden steeds zijn volle belangstelling en wanneer er zaken aan de orde kwamen die voor deze categorie van belang waren, vonden zij in hem een ware pleitbezorger. Ook op geestelijk terrein nam de heer Vellekoop in de gemeente een Aan 't Noordwijkse strand is het leuk als het behoor lijk weer is... Winterprijzen van Duinrell Duinrell gaat 1 november prijzen weer verlagen omdat 's wi tens véle van de attracties gesloten zullen zijn. De winterprijs wordt f 1 per persoon. Nu moet men niet denken dat men voor deze f 1,- al- i j leen maar zal kunnen wande- neen men kan veel meer! De speeltuin blijft in gebruik alsmede voorlopig nog bij goed weer de i midgetgoifbaan. Voorts kan men de I dieren voeren, gebruik maken van de nieuwe trimbaan, kijken naar het skiën en wandelen door bos en duin. Op zondagmiddag Is er zelfs een thee-dansant, ondermeer druk be zocht door de Skiërs, wat zorgt voor een echte Oostenrijkse winter sportsfeer. Directeur en chef-kok van Oud- Wassenaar onderscheiden DEN HAAG ALPHEN AAN DEN RIJN Een 67-jarige veehou der uit Alphen aan den Rijn hield zich behoorlijk van de domme toen hij voor de Haagse politierechter stond. Hij wist wel, dat hij had ge knoeid met de leeftijd van een koe In een schets, het beest werd door hem wat jonger verklaard dan het was. Maar waarom hij dat had ge daan, nee, dat wist hij eigenlijk niet. De politierechter en de officier van Justitie hadden daar beiden een an der oordeel over. 'Je kunt altijd be ter een Jonge dan een oude koe ver kopen" meenden zij, maar verdach te wuifde dat met een eenvoudig handgebaar weg. Nee hoor, hoe men ook allerlei vragen probeerde, hij belangrijke plaats in en was hij o.m. penningmeester-kerkvoogd van de Ned. Herv. Gemeente. wist echt niet waarom hij het had gedaan. En dat het strafbaar was om de leeftijd van een koe te ver valsen, daar had hij helemaal nog nooit van gehoord. "Als u knoeit in een paspoort of een rijbewijs is dat toch ook strafbaar" verduidelijkte de rechter. De Al- phense veeboer kon dat helemaal aanvoelen, maar het bleef toch heel wat anders dan met de verjaardag xan een koe, nietwaar "Ik ben er geen halve gulden beter op geworden" voerde hij nog De officier ging meteen door met over geld te spreken en eiste een boete van 25a en dat trof gevoelig Hij zag het allemaal niet zo zitten, had liever iets voorwaardelijks als dat kon. "Gevangenisstraf bijvoor beeld?" vroeg de rechter, ma daar voelde de Alphenaar helemaal niets voor. Dus bleef het bij de boe te. WASSENAAR Ter gelegenheid van het Staatsbezoek dat de Presi dent van Finland, dr. U. K. Kekko nen, deze week aan Nederland bracht werden de directeur en de chef-kok van het Kasteel Oud-Wassenaar on derscheiden. Op het programma van de Presi dent stond o.m. een grote receptie op het kasteel. Naast de zo beken de kasteelhapjes werden verschillen de rechtreeks uit Finland overgevlo- geen heerlijkheden rose kaviaar, gerookt rendiervlees, Finse paling, in suiker gevatte rode bessen, enz ge serveerd. Directeur De Graaf werd benoemd tot Officier van de Orde van de Wit te Roos; chef-kok Swidde mocht de aan deze Orde verbonden gouden, medaille in ontvangst nemen. Fin land kent twee Orden, namelijk de Orde van de Witte Roos en de Orde van de Leeuw; de eerste staat het hoogst aangeschreven. Voorwaar dus een grote eer voor beide heren en niet minder voor het Kasteel Oud Wassenaar en al zijn medewerkers. NOORDWIJK Noordwijk schijnt wel wat politiek-minded te worden. Er waren tenminste ca 100 personen uitgelopen, weg van Peyton Place, om een drietal poli tici het hunne van vele dingen te horen zeggen. Vele dingen zijn het achteraf niet geworden, maar daar waren die 100 man natuurlijk ook debet aan. Het debat spitste zich vooral toe op het item bedrijfsslui tingen en het onderwerp defensie hetgeen niet zo erg verwonderlijk was met mensen als Max van der Stoel (PvdA) en Pendesrs (KVP), die ter elfder ure de generaal-bd Van Eisen verving. Liberaal tegen wicht werd verstrekt door mej. mr Ann ellen Kappeyne van de Coppel- Prograi im Die begon netjes met het debite- ten van de belangrijkste punten van het WD-verkeizingsprogram, waartoe zij in de gelegenheid werd gesteld door de voorzitter van de organisatie Teun Zoet in zijn openingswoord leidster mevrouw Blok. Van der Stoel ging pal daarop al in de fout, door in de hem toegestane tien mi nuten niet het socialistische verkie zingsprogramma als belangrijkste uitgangspunt te nemen, maar de woorden van mej. Kappeyne, zodat discussies toen al oplaaiden, als dat kon. Maar voor ieder van de drie was vooraf tien minuten gere serveerd; tien minuten waarin zij niet gestoord konden worden en waarin zij hun zegje konden doen Ongestoord kon Pendera dan ook verklaren, dat hi1 het allemaal met het huidige kabinet niet meer zag zitten en dat hij gaarne Den üyl in het Catshuis wenste, althans dat hij voorstander was van een rooms-rode coalitie. De stof vanuit de vergadering werd vooral aangedragen van socia listische zijde. Die kant was het niet helemaal eens met Penders gezegde dat het vooral DS '70 wa.' geweest, die voor de mot had ge zorgd en niet de VVD Maar omdn er geen vertegenwoordiger van Drees c.s. naar de badplaats wat gekomen, moest Kappeyne het ontgelden. Zij sloeg zich er evenwel fraai doorheen, maakte althans de redelijkste indruk van de drie. Inflatie Geruime tijd werd gedebatteerc jver de infaltie, het fenomeen fa- orieksbezetting en de spanningen binnen het NW. De meningen lie pen uiteen, vooral ten aanzien v*>m de Groenevelt-uitlating "De infla tie kan me geen lor schelen". Pen ders nam Arie dat hoogst kwalijk. PvdA-raadslid Jaap Bedijn, die zei een duidelijke sympathie voor Arie Groenevelt te hebben ("een flinke kerel is het") mede omdat hij in het verleden vele malen met hem te maken had gehad, verdedigde die stelling nog wel, maar de argu mentatie van Bedijn kwam wat zwakjes door. Mej. mr Kappeyne had het ove rigens wel gedaan met haar op merking, d!at zij bedrijfsbezettin gen scherp veroordeelt. Bedijn: "Als je twintig Jaar bij een bedrijf hebt gewerkt, dan is het bedrijf een stukje "an Jezelf en dan wffl Je er ook wel eens met Je kont op gaan zitten als het mis gaat." Kap peyne achtte het spelen van het spel via de democratische weg van vakbonden en overleg werkgevers/ -nemers een aanvaardbaardere op lossing. Geanimeerd was het in ieder ge val wel en JOIN bleek een schot in de roos te hebben geplaatst. Wel licht kan een volgend keer het ka liber wat omhoog en kunnen er wat meer onderwerpen aan de orde worden gesteld.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 4