Nederlandse couturiers over de mode r irfw/si Leon Bouter: Voorliefde voor mooie stoffen compacta3 PALET Succes met consequente lijn... ,j ftPAQ 28 OKTOBER 1972 iilax Heijmans We hebben jet allemaal at moeilijker ekregen de Amsterdamse mode-onit- iper Max Heymans (54) op hem te vragen hoe hij ■'kt over de toekomst van de ate-couture en hij zal zeg- "Kijk eens engel, er zijn iturders dde zeggen dat de fcoop nog steeds fantastisch lar eigenlijk zijn dat fcebrokken want de hele ideindustrie is niet meer wat was. Wij hebben het alle- al wat moeilijker clusieve stoelen zijn zo ver- irikkelijk diuur geworden dat nauwelijks meer van het ken van haute-couture crea- zou kunnen leven. Daarom Ik gewoon erg blij dat ik Flaza een confectiecollectde maken. De verkoop daar- loopt geweldig maar het :nti ook zulke denderende mo len". di blijven de echtgenotes Amsterdamse bankiers en entse textielbaronnen net Charlotte Kohier, Mary esselhuys en Conny Stuart voorkeur aan zijn haute- ture creaties geven. Maar r ingewijden is het dan ook n geheim dat Max Heymans mooiste mantelpakjes van Ierland maakt. Voor de ko- Slenk Hchers igen ilosofie ver mode [enk Wichers, de 30-jarige Iterdamse ontwerper heeft al- de kleurige mode Zuid-Europa gevoeld. Geen want hij kreeg zijn op- ng by de Griekse couturier i Dessès. Sinds hij negen geleden in Rotterdam een i boetiek begon, probeert lieer klein- en vooral meer in de garderobe van zyn ten te brengen. ink Wichers is zich steeds gaan thuisvoelen in de cke mathematische mode rvoor Yves Saint Laurent zyn "Mondriaan Look" een jaar geleden de eerste aan gaf. Maar de door Yves oppervlakkig aangetipte la&felyn werkte Wichers uit tot eigen mode-filosofie. laardoor is hij zich steeds kleding-architect in plaats ïen mode-ontwerper gaan Een instelling die hem de Rotterdamse C '70 ma- ■statie een opdracht van t lips opleverde om een collec- jurkjes met ingebouwde dloze telefoons te onfcwer- Het werd zo'n geweldig Prijzen: Haute-couture-creaties van zo'n f 800,- tot ruim f3000,-. Confectiecollectde ook verkrijgbaar bij de betere mo dezaken f 250,- tot f 700,-. Max Heijmans sukses dat Wichers reeks echtgenotes va staanae Philipsfunotionarissen als klanten aan overhield. Henk Wichers in Eindhoven geeft. Voor de ko mende winter maakte hy vrijwel al zijn creaties van Italiaanse stoffen. Eenvoudig omdat Italië naar zyn mening het wat de mode betreft voor het zeggen heeft. Pry zen: Van zo In f 900 voor een eenvoudige couture japon tot ruim f 2000 voor de mooiste avondcreatie. Boetiekcreaties: f 450 tot f 900. ADVERTENTIE DAMESMODE BREESTRAATI08a-ll2 LEIDEN Het Nederlandse modeseizoen is weer voorbij. Zes couturiers en tientallen boetiekjes lieten de afgelo pen weken hun creaties voor de komende herfst en winter zien. En wat blijkt de jurken, pakjes en pan talonensembles zijn er een stuk draagbaarder op ge worden. En bovendien zullen nu de meeste ontwer pers ook exclusieve boetiekconfectie voor vrij rede lijke prijzen verkopen meer vrouwen de drempel vrees overwinnen en bij een echt modehuis naar binnen durven te gaan. Wat de couturiers dit sei zoen bieden treft u aan in dit overzicht. Leon Bouter (37) zoon van een bekende Rotterdamse zakenman begon tien jaar geleden een ei gen boetiek in Den Haag. En eeriyk gezegd heeft hy er geen minuut spijt van gehad want Bouter die zijn opleiding bij Pierre Balmain en de Spanjaard Pertegas kreeg vindt het zalig om creatief bezig te zyn. Sinds kort heeft hy zidh he lemaal toegelegd op het ont werpen van feestelyke avond-, cocktail- en après-ski-kleding. Bouter maakte die keus omdat hy voor die creaties de meeste fantasie en de mooiste gebloem de stoffen, kan gebruiken. Het bleek een goede gok te zyn want zyn nieuwe n:-,jaarsoollectie vol kleurige avondjurken met als bloembladen in punten hangen de rokken, werd zo geweldig en thousiast ontvangen, dat hU zich met recht de meest poëti sche couturier van Nederland mag noemen. Tot zyn klanten behoren am bassadeursvrouwen maar ock actrices als Liselore Gerritsen en Willeke van Ammelrooy Terwyi mevrouw Van Eesteren en vele ander echtgenotes van bekenae Rotterdamse zakenlie den regelmatig naar Den Haag Leon Bouter Prijzen: zo'n f 400 tot f 800 voor op maat gemaakte couture avondjurken en broekpakken tot zo'n f 1800 voor de meest ex clusieve combinaties. Boetiek confectie: f 80 tot f 400. ADVERTENTIE LEWENSTEIN klein, licht, handig, en ó-zo-kompleet L. WESTERDUIN MAARSMANSTEEG 8 LEIDEN TEL. 01710-20 685 Ernst-Jan Beeuwkes: Wens klant 't belangrijkst Ernst-Jan Beeuwkes, de 42-ja rige Haagse ontwerper die zo veel klassieke mantelpakjes voor de iets oudere Wassenaar- se dames maakt, begon net als Max Heymans zijn carrière met het ontwerpen van hoedjes voor de vriendinnen van zijn moeder. En misschien komt het daardoor dat Beeuwkes zo langzamerhand steeds meer de persoonlijke adviseur van een aantal Wassenaarse society- vrouwen is geworden. Als raadgever van modieuze da mes die smaakvol, maar beslist niet opvallend gekleed willen gaan. is Beeuwkes ook dit sei zoen weer bereid om méér aan de individuele wensen van zyn klanten tegemoet te komen, dan aan de allernieuwste Pa- rijse modelijn. Kortom klassieke mantelpakjes en ensembles van fraaie Franse wollen stoffen blijven net als Ernst-Jan Beeuwkes Door Jos Hagers Voor voorjaar/zomer 1973 ls volgens Bayer de gebreide kin derkleding in steeds sterkere mate afgeleid van de mode voor volwassenen. Kindermode wordt in het bijzonder geïnspi reerd door romantiek en be roepskleding, waarbij steeds meer gebruik wordt gemaakt van combinaties geweven met gebreide stoffen. De kleur wit speelt een belangrijke rol, aan gevuld met aquareltinten. va riërend van teer tot zeer krachtig, terwijl klassieke don kere tinten voor het nodige contrast zorgen. Intensieve kleuren worden toegepast voor effecten en accessoires in de sport- en vrijetijdskleding. Als trendkleuren voor voorjaar /zo mer 1973 tipt Bayer gras/groen, oranje/rood, alsmede citroen/ geel en azuur/blauw. Frans Molenaar Prijzen: voor couture-creaties van zo'n f 700,- tot f 2500,-. Voor boetiekconfectie zo'n f 200,- tot f 700,-. Adres: Noordeinde 62B, Den Dick Holthaus: „Nederlandse vrouw moet zich internationaal kunnen kleden" Dick Holthaus, de 42-Jarlge Amsterdamse ontwerper, die al Jaren geleden als eerste Neder landse couturier een confectie- collectie lanceerde, denkt inter nationaal. "Als één van myn klanten in Parijs, Londen of New York op een party komt mag geen van de andere gas ten door haar kleding den ken. .gunst die mevrouw komt uit Holland. Ik vind dat de Nederlandse vrouw even goed gekleed moet kunnen gaan als de meest modieuze Parisienne. En vandaar dat ik mijn collec ties de laatste jaren helemaal heb afgestemd op de beste Frans Molenaar (32) gaf vijf Jaar geleden een goed betaalde baan als assistent-ontwerper van het Parijse modehuis Nina Ried op, om in Amsterdam voor zich zelf te beginnen. Het leek, met gevestigde ontwerpers als naaste buren, wel een ge- Frans Mole- r verrassend vlug In om in het Nederlandse modewereldje een unieke plaats te Dat lukte hem door vanaf de opening van zijn modehuis in de Amsterdamse van Baerle- straat een zeer persoonlijke en uiterst consequente lijn aan te houden. Met zijn strakke zeer functionele creaties Inspireerde hij zelfs de confectie-industrie. En dat was beslist geen toeval want zijn vader en broer zijn beide confectionairs terwijl zijn zusje al een paar Jaar een boe tiek voor kinderkleding heeft. Frans Molenaar maakt mode voor progressieve vrouwen voor liefhebsters van moderne kunst, die er niet tegenop zien om een opvallende kleur te dragen. En vandaar dat hij sinds zijn vertrek bij Nina Rici geen en kel tweed mantelpakje met bontkraagje meer heeft ver kocht. Voor de komende winter inspi reerde hij zijn creaties, die hij al aan heel wat bekende Am sterdamse actrices heeft ver kocht, op de nieuwe kimono- lijn. Prijzen: Voor oouture-broek- pakken, mantels en ensembles zo'n f 500,- tot f 1800,-. Adres: Van Baerlestraat 14, Amster dam. Confectie vanaf volgend voor- Jaar van f 115,- tot f 400,- ook verkrijgbaar in grote maten. i Dior i Yves Saint creaties vi Laurent". Zijn fraaie flannel broekpak ken en pantalon-combinaties met korte wijde jasjes heeft Holthaus net als zijn over- gooiers, mantels en ensembles ook op de Jonge vrouwen met een wat smalle beurs afge stemd. De modellen zijn n.L vrijwel allemal te koop in een goed afgewerkte confectie-uit voering. Prijzen: Couture-creaties van zo'n f700,- tot f2500,-. Twenty Seven confectie collectie ook verkrijgbaar bij de betere mo dezaken f140,- tot ruim f400,-. Dick Holthaus

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 19