POND EN JEN ONDER DRUK EEG- aanval op inflatie matig Positie Sadat^ zwakker Hieuw Esso album (3,45) met gratis kleurenfoto's in vogelvlucht in vogelvlucht ZATERDAG 28 OKTOBER 1972 Door Henk Kolb (Door onze correspondent) BRUSSEL De EEG-landen I moeten hun bestedingen beperken lin een gecoördineerde strijd tegen de inflatie, die zij voornamelijk met nationale middelen zullen gaan voe- De Europese Commissie (het uit voerend orgaan van de EEG) wil de prijsstijgingen die momenteel nog zes tot zeven procent belopen over 1973 tot 3,5 procen terugbrengen. Maandag en dinsdag a.s. verga deren daarover de ministers van Fi nanciën van de EEG-landen in Luxemburg. Een ontwerp voor de te nemen maatregelen is in de afgelopen da gen door de Commissie voorbereid, in nauw overleg met diverse comi- i's van specialisten. Naar het oordeel van de commis sie moet er grotere nadruk worden gelegd op beheersing van de geldhoe- veelheid. Dat kan onder andere door de bank te verplichten een hoeveel heid geld zonder rentevergoeding op te slaan bij de nationale bank. Matiging De budgetpolitiek moet door uiter ste matiging worden gekenmerkt Volgens de Commissie kan van de nationale begrotingen der lidstaten voor het volgend jaar op zijn best worden gezegd dat zij „neutraal" zijn. Er moet dan ook worden gepoogd om de matigingen vooral bij de uitgaven te bereiken. Voor Nederland had de commissie een begrotingsstijging tussen 9 ep 11,5 procent verantwoord genoemd. Volgens Nederlandse deskundigen, heeft men zich daaraan in Den Haag gehouden naar de mening van andere deskundigen in Brussel ls dat geenszins het geval. Een van de oorzaken van het verschil: de Ne derlandse becijfering zou zijn ge maakt in vergelijking met de wer kelijke uitgaven en niet in vergelij king met de begroting van vorig jaar zoals de EEG-rekenaars heb ben gedaan. Voorts moet er een duidelijk loon- en Inkomensbeleid worden gevoerd in nauw overleg met de sociale partners. Ten aanzien van de werkgelegen- heidspolitiek meent de Commis sie dat maatregelen voorzover zij noodzakelijk zijn eerder structureel van aard zijn dan een conjunctureel karakter dragen. De grens voor een effectieve politiek haalbare inflatie- bestrijding wordt aangegeven door de mate waarin zij eventueel tot nieuwe werkloosheid zou kunnen leiden. Niet opzienbarend Deskundigen in Brussel achten de oorstellen waarmee de ministers n Financiën in Luxemburg aan slag gaan allerminst opzienbarend )k al is het dan een eerste poging ™m de inflatie globaal aan te pak- -ken. Er is echter bijvoorbeeld niet BH gesproken over het bevriezen van lo- ïen en prijzen, omdat geen enkele io regering dat waar kan maken. Het effect van deze benadering, >an de inflatie op EEG-schaal hoopt nen eind 1973 duidelijk te kunnen ïaststellen. Alles hangt echter af, ja||Jran de vraag in hoeverre de natio nale regeringen bij machte zullen sijn via de binnenlandse politiek, ,1/aar te maken wat in Luxemburg ia de duidelijke aansporing van de 'arijse topconferentie wordt afge- iproken. ei Italiaanse call-girls mogen zich geen masseuse noemen ROME (Reuter) Als het Ita- iaanse parlement het wetsontwerp [oedkeurt dat gisteren onder zijn eden is gaan circuleren, wan moe- en de call-girls in Italië ophouden net zich te adverteren als "mas- use*", op straffe van een verplich- vakopleiding voor masseuse van ee Jaar. Het wetsontwerp is ingediend, nor twee christendemocratische af- igden. Het voorziet ook in en geldboete voor iedereen die ich wederrechtelijk voor masseur/ lasseuse uitgeeft. Momenteel staan de Italiaanse ranten vol met advertenties van waarachter echter ;ituees schuilgaan Als gevolg iervan kan iemand die werkelijk se zoekt, haar praktisch iet vinden. KOERS ENGELSE MUNT NAAR DIEPTEPUNT LONDEN/TOKIO (AP, Reuter) De valutamarkten zijn de afgelopen dagen weer in kritische beweging gekomen. ïn Londen kwm het pond onder zware druk te staan nadat de regering Heath een eerste ronde van besprekingen met de vak bonden over het verankeren van lonen en prijzen in de strijd tegen de inflatie niet met succes kon afsluiten. In het finan ciële hart van de Japanse hoofdstad Tokio kwam het gisteren tot een aanzienlijk aanbod van dollars. Vermoedelijk zijn de bankiers daar bang dat de maatregelen van de Japanse rege ring tegen de ven onvoldoende zullen zijn. Ondanks een verscherping van de schatting 17.5 miljard dollar (bijna deviezenhandel is alleen al op don- zestig miljard gulden) derdag naar schatting 100 miljoen dollar Japan binnengekomen. De Lhaotisch Japanse financiële deskundigen wachten dat dit bedrag gisteren nog zou zijn overtroffen. De toch al bui tensporig grote monetaire reserves van Japan zijn deze maand ver moedelijk met meer dan een mil jard dollar toegenomen tot naar Zuid-Afrika: aanklacht studenten en geestelijken ingetrokken KAAPSTAD (Reuter) In Zuid- Afrika zullen aanklachten worden ingetrokken die op grond van de omroepwet tegen 45 studenten, en geestelijken en anderen waren ge formuleerd. De betrokkenen waren in juni op de trappen van de An glicaanse kathedraal gearresteerd tij dens een protestdemonstratie tegen 't een protestdemonstratie tegen het brute optreden van de politie eer der die maand tegen betogende stu denten. ^procureur-generaal van de Kaapprovincie, van de Berg deel de gisteren mee dat het besluit tot intrekking der beschuldigingen was genomen naar aanleiding van de uitspraak van het hooggerechtshof I van vorige week waarbij opperrech- ter Van Zijl de vonnissen van 14 betogers vernietigde en tegelijk het I recht van vrije vergadering beves tigde. Dinsdag j.l. sprak een rechter in Johannesburg 38 studenten en 'n fotograaf vrij van beschuldigingen oproer. Tijdens een chaotische handel verloor het Britse pond gisteren op de wisselmarkt ten opzichte van de dollar meer dan twee cents tot 2.3210. De nieuwe koers betekende een devaluatie van meer dan tien procent sinds de vaste wisselkoers in juni jJ. was losgelaten. Hoewel ook de Franse frank en de Jen onder druk kwamen te staan bleef de koers van de dollar echter vast. Men twijfelde echter hoelang deze stand kon houden. Het was een geweldige rotzooi, zei een handelaar na het eerste half uur waarin geweldige hoeveelheden ponden ter verkoop werden aangeboden. Volgens sommigen werden door handelaren op het continent mil joen ponden aangeboden. Tegen de middag kwam een heel licht herstel omdat enkele handelaren zich wilden indekken voor het weekeinde. Vakbondslei ders zouden in het weekeinde een datum trachten vast te stellen voor een landelijke staking ter onder steuning van de eis voor 37 procent loonsverhoging. Premier Heath en zijn financiële deskundigen verga derden gisteren intensief om deze vakbond en de andere tot een ak koord te komen. Winst voor Liberalen bij stemming in Engeland LONDEN (Reuter) Bij een tus sentijdse verkiezing in het Engelse district Rochdale hebben de liberalen de tot dusver door Labour bezette La gerhuiszetel veroverd. Het in de nadht van donderdag op vrijdag bekendgemaakte resultaat geeft aan, dat meer dan 19.000 stem men op de liberale kandidaten zijn uitgebracht, 14.000 op Labour en 8.000 op de Conservatieven. Meer dan 4.000 stemmen heeft een onafhanke lijke kandidaat gekregen, die zijn verkiezingscampagne gevoerd heeft onder het parool "stop de immigratie uit het Gemenebest". Waarnemers menen, dat deze laat ste kandidaat vele stemmen aan de Labourkandidaat onttrokken heeft, (het aantal Indiase en Pakistaanse immigranten in Rochdale is de laat ste tijd sterk toegenomen). Gearresteerde Joodse toerist was geen brief- bommenzender TEL AVTV (AP) De Israëlische politie heeft gisteren het onderzoek naar de 20-jarige Amerikaanse toe rist Dennis Feinstein stopgezet, die verhoord is in verband met de aan de Amerikaanse president en diens ministers van Buitenlandse Zaken en Defensie gerichte bombrieven. De woordvoerder van de Israëlische politie, inspecteur Mordeohai Tavor, zei dat Feinstein, die dinsdag werd gearresteerd nadat de bombrieven ontdekt waren, er niet langer van verdacht werd betrokken te zijn bij de bombrief-affaire. Tavor zei dat Feinstein nog wel in hechtenis werd gehouden, omdat hij gearresteerd was in een "illegaal" ge bied het grensgebied tussen Liba non en Israël. Bovendien, aldus Tavor, wordt Feinstein "voor zijn eigen bescher ming" nog vastgehouden. "Hij is erg verward en beschouwt zichzelf als een afgezant van god". Marktberichten - 27/10. Coop. Groente- appelen 4743; peren 84; aardappelen 23; andijvie 2229; snijbonen 325365; stambonen 440; kroten gek. 65; boerenkool 2934; groene kool 1325; postelein 6467; prei 3542; spinazie 5169; spruiten A 7286; Idem B 6474; tomaten A 390—410; B 490—520; C 270—290; CC 250; uien m.g. 29—39; witlof 195—295; meloenen 50140; sla A 2539; bloem kool A 5870; knolselderij 1327; terselle 121' 35 per bos, andijvie 30 per kg, bloem- RIJNSBURG, 27 oktober Bloemen- 5. Tekort schieten Veel Japanse bankiers geloven dat de maatregelen van toezicht op de uitvoer en de gisteren bekend gemaakte verruiming van de ln- voermogelijkheden geen veran dering zullen brengen in de druk op de Jen. Een van de maatregelen is dat Japanse exporteurs vanaf 1 novem ber bij het ministerie een vergun ning moeten aanvragen voor de uitvoer van kogellagers naar Enge land. Vanaf 2 november zijn ver gunningen nodig voor de uitvoer van cassetterecorders naar twaalf landen in Europa, waaronder Nederland. De vergunningen zul len worden geweigerd als de export prijzen onder een bepaald mini- mumpeil liggen. Exporbbeperkende maatregelen worden overwogen voor artikelen als auto's, staal, televisie toestellen en bureaurekenmachines. De verscherping van het toezicht op de handel in deviezen heeft tot dusver geen rem gezet op de boe stroming van dollars. Er komen veel dollars binnen door betalingen van rederijen die in Japan schepen heb ben laten bouwen. De Japanse ex porteurs doen volgens de bankiers in Tokio hun best om hun leveran ties te vergroten en de daarvoor ont vangen dollars aan de centrale bank over te maken. Het naderende weekeinde was voor veel banken aanleiding hun dollarbezit zoveel te verminder als volgens de voorschrif ten mogelijk is. Veel bankiers gelo ven dat er een exportbelasting moet komen of dat de jen zwevend moet worden gemaakt als het aanbod van dollars aanhoudt. TAMP A Fotografen in de Amerikaanse staat Florida heb ben zich een klein grapje veroorloofd met het achttienjarige fotomodel Bobbie Walb. Blote Bobby kreeg een heksenmutsje op en een vreemdsoortige klok in de handen om vereeuwigd te worden op een plaatje die het vreemde van de overgang van zomer- naar wintertijd in de Verenigde Staten moet ver- symboliseren. ADVERTENTIE velling. Alstromeria 27, anjers am. 42 anthurium 155, chrys. gepl. 35, Jaarrond 62, euphorbia 42, ger- bera 39, gladiolen 14, nanus 42, heli anten 3, lelie kelk 22, tak 55 liatris kelk 17. orchideeën 260, rosen gr. bl. 43, kl. bl. 23, div. snijbloemen per stuk 36. anjers am Import 35, azalia 00, begonia 213, cyclaam 80, polnsettla 120, st. pau- 85, dlv potplanten 256, anjers tros per bos 254. astc chrys. 137, Ja: rond 186, eikenblad 57. freesia 172, iris 338, snljgroen 34, statice 51. tulpen 293, dlv. snijbloemen 66 58, anjers tros Imp. 228, dlv. snijbloe men imp. 229. snljgroen Imp. 26. -39, charmeur 5558. r te, carol, faberge, tawny gold. 1722, zorlna, Spanish sun, annabelle, mlmlgold 2330, motrea, evergold, ca rina 2938, belinda 3541, sonia, car- la, super star 5164, prominent, esther ofarlm 3545, baccara 77—85, gerbe- ra's 3944, lelies 27100, alstroemeria 3547, hellconia 65- uks chrysanten breltn lange, holliday dlplo it, Jacob marls 3140, chandy, es corte. alec betser, mlgoll, evelyn bush 2532, torn pearce. cremon, clingen- daals, elite, bornholm, stanly, torino 3952 per stuks. Troschrysanten (bui ten) 70135, Idem kas 105205, Idem Irissen 365—470, KATWIJK AAN DEN RIJN, 27 okt. Groenteveiling: waspeen A-e: t7, ÏO'/II 31, 12/1 33— 170, andijvie 16—33, peterselie 25. selde rij 2326, bospeen 4157, spitskool 58, ALSMEER, 27 okt. Anjers: Wil liam Sim 4561. 'A White Sim 40—52. Dusty Sim 3545, Arthur Sim 4254, Shocking Sim 4,7 Keefer Sim 4554, Orchid Beauty 32—46, Pr. Ann 35—49. Yellow 40—18. Tangerine 4856, Vertakt 2535. Ro zen gr.bl.: Baccara 120170, Bridal Pink 32—46, Carina 40—58, Carla 110— 150. Coral Princess 3043. Dr. Ver- hage 6285, Geh. Duisberg 4065, Es ter Ofarlm 41—61 Furore 9(>—120. Nordia 35—52, Peer Gynt 160—210, Pink Sensation 4058, Roselandia 30 41. Sonia 7090, Sonora 3550. Super Star 85—110, White Master P. 100— Verkiezingen in Ulster op lange baan BELFAST (AFP) De Britse I staatssecretaris voor Noord-Ierland j William Whitelaw, heeft besloten de gemeenteraadsverkiezingen in Ulster, die op 6 december waren bepaald, tot het voorjaar van 1973 j uit te stellen. De vaststelling van de gemeente- 1 [raadsverkiezingen op 6 decern- ber had de woede gewekt van de protestantse leiders, die eerst het referendum wilden hebben. Er ont stond een golf van protestantse ge- I weldpleging. De protestanten, wier aantal in Noord-Ierland een miljoen bedraagt 'tegen een half miljoen rooms-ka- tholieken, zijn zeker van het resul- Itaat van het referendum: Ulster |moet Brits blijven. I Whitelaw heeft ook besloten dat 't referendum over de kwestie van de grens (een eventuele hereniging van twee Ierlanden) voor de ge- meenteraadsverkiezingen wordt ge houden. Waarnemers merken op, dat deze besluiten zijn genon\en, nadat de meerderheid van de protestanten in Noord-Ierland druk heeft uit geoefend op het Britse bewind. 25—38, Miss Ellen 40—63, Motrea 30— 52. Annabelle 3045. Jr. Miss 40—67, Belinda 4056. Prominent 5070. Red Anthurium 170240, Calla 6595. Idem dubbel 300540 Gerbera 80 groen 85—120, Grage 4 kop 200—345, idem 2 kop 80—120. 't Nieuwe album bevat al 66 kleuren foto's. Er ontbreken nog 34 zelfklevende foto's. Die zitten in 16 za.kjes. U krijgt bij bijna alle Esso dealers steeds een zakje gratis bij 20 liter benzine of 2 liter Esso Mix. 'tAlbumisdussnelvol! tSSOl Door Jaap van Weesel (Door onze correspondent) JERUZALEM Het heengaan van de Egyptische minister van Defensie, generaal Sadek, bete kent een ernstige tegenslag voor president Sadat. Generaal Sadek stond bekend als uitgesproken an- tl-Russisc^. Hij was de man die president Sadat er in Juli toe over haalde de Russische adviseurs naar huis te sturen. Het vertrek van Sadek was kennelijk noodzake lijk voor de normalisering van de betrekkingen met Rusland. Generaal Sadek stond bekend als de sterke man die het leger ach ter zich heeft en waar het regime van president Sadat op steunt. Ken nelijk staat president Sadat sterk genoeg om zich het ontslag van Sadek te kunnen veroorloven. Al met al heeft president Sadat het pad geëffend voor verbetering, van de betrekkingen met Rus land, nadat zijn dramatische stap van drie maanden geleden de deur te wijzen niet het voor Egyp te gewenste resultaat heeft gehad De conclusie kan echter niet worden getrokken dat de Russi sche positie van voor Juli hersteld zal worden. Ook de opvolger van generaal Sadek, generaal Ismail, is geen uitgesproken pro-Russisch fi guur; hij is alleen niet anti-Rus sisch, een soort compromis-figuur die ook voor het leger aanvaard baar is. Daarom wordt niet ver wacht dat president Sadat in ern stige moeilijkheden zal komen, met het leger. Zekerheid bestaat hierover echter niet. Onverwach te verwikkelingen die de positie van president Sadat in gevaar zouden kunnen brengen zijn niet geheel uitgesloten. De nieuwe minister van Defen sie Ismail is vorige week met pre mier Sidki naar Moskou gereisd, uit hoofde van zijn oude functie, als hoofd van de inlichtingendienst. Ex-minister Sadek was niet be reid naar Moskou te gaan. Hij be zocht onlangs Belgrado en Praag kennelijk in een laatste poging daar een alternatief te vinden, voor de Russische steun, pogingen die zijn mislukt. Veteraan Generaal Ismail is een veteraan in het Egyptische leger. HIJ waa In 1968 gedurende een half jaar opperbevelhebber, maar werd in het najaar van 1968 door presi dent Nasser ontslagen na een grootscheepse Israëlische raid op Egyptisch gebied die voor het Egyptische leger vrijwel onopge merkt was gebleven. Ismail staat bekend als een man, die trouw ils aan zijn broodheren, in dit geval president Sadat. Interessant is, dat generaal Sadek tevens ls ont heven van zijn functie als direc teur van de wapenindustrie. De Russen hadden beloofd de Egypti sche wapenindustrie te helpen op bouwen, maar wilden kennelijk niet met Sadek samenwerken. In de Zuidamerika&nse staat Chili, waar de marxistische president Al len de 'n moeilijke tijd doormaakt, begint het leger een steeds belangrijker rol te spelen. Er is zelfs sprake van, dat de belangrijke post van minister van Binnenlandse Zaken binnenkort aan een hoge militair ten deel zal val len. De eerste stap naar een militair bewind? Het antwoord moet voorals nog ontkennend luiden. Want in Chili neemt het leger 28.000 man sterk, onder leiding van generaal Carlo6 Parts Gonzales een araier standpunt in dan in Latijnsameri- kaanse landen gebruikelijk is: het streeft niet naar overnemen van de macht, maar ziet zich in de eerste plaats als beschermheer van de grondwet. Zolang Allende de consti tutie eerbiedigt, respecteert het leger de regering, ook de huidige. En alle pogingen om de militairen te betrek ken in de politieke tegenstellingen, die het land verscheuren, zijn door de top-leiding nadrukkelijk van de hand gewezen. Overigens is Allende's (minderheids) regering, door de om standigheden gedwongen, in een merkwaardige situatie geraakt. Als marxist gevoelt de president weinig sympathie voor militairen, maar de spanningen in het land hebben zo danige afmetingen gekregen, dat hem voor het voortbestaan van zijn bewind slechts de steun van de mi litairen rest. Hoe groot die spannin gen zijn, bleek dezer dagen uit de reeks stakingen, die land en volk hebben getroffen: vervoer, artsen, tandartsen, banken, technici, em ployés van gasbedrijven en studenten legden het bijltje erbij neer uit pro test tegen de nationaliseringsplannen van de regering. Die stakingen heb ben de toch al slechte toestand nog verergerd. Want de landbouwop- brengsten zijn sterk verminderd,waar door Chili voorheen in staat zich zelf te voeden gedwongen ls voo: een miljard aan buitenlandse voe dingsmiddelen in te voeren. De land hervormingen hebben kwaad bloed gezet, de inflatie neemt schrikba rende vormen aan (120% in een Jaar tijd)particuliere vervoersonderne mingen staakten uit verzet tegen het voornemen tot gedeeltelijke natio nalisering, duizend eigenaars van die ondernemingen werden achter slot en grendel gezet, winkeliers sloten zich uit sympathie bij de staking aan. In 20 van de 25 provincies werd de noodtoestand afgekondigd en in de vier centrale geldt een nachtelijk uit gaansverbod. Volgens Allende is dit alles de schuld geweest van „rechtse agitatie". Tegelijkertijd ls de lust om in Chili te Investeren sterk gedaald, nu de Amerikaanse koperbedrijven Kenneeott en Anaconda een inter nationale actie tot het in beslag ne men van schepen met Chileens ko per zijn begonnen. Hun motief is, dat er voor de nationalisering geen schadevergoeding wordt betaald. Maar Allende staat op het stand punt dat de Amerikanen „al genoeg uitbuiting" hebben gepleegd. Toch ziet hij zich Juist op het ogenblik dat er nieuwe contracten voor koperleve rantie konden worden afgesloten, voor het feit geplaatst, dat mogelijke kopers geen nieuwe afspraken aan durven. Men wil immers zekerheid dat er geleverd wordt en die is er niet of in onvoldoende mate. Boven dien heeft Kenneeott twee brochures uitgegeven, waarin gezegd wordt, dat de maatschappij met opzet in een kwaad daglicht is gesteld, met het oog ni. op de nationalisering. ling voor de exploitatie van het Chi leense koper. Maar de Amerikaanse ingenieur William Braden wist in 1904 financiers te interesseren in het vergroten van de geringe produktie. I Die nam dan ook, aldus een citaat in NRC Handelsblad, van 16.000 ton in 1915 toe tot 180.000 in 1967. En toen stelde de maatschappij aan Chili voor een meerderheidsbelang te nemen in „El Teniente", 's werelds grootste on dergrondse kopermijn. Aldus ge schiedde. Maar voor Chili bleek 51% niet voldoende. Vorig Jaar ging de regering over tot nationalisering zon der schadevergoeding. En zo was dus een vrijwel waardeloze onderneming door Amerikaans initiatief in ruim een halve eeuw tot een succes ge maakt om vervolgens zonder vorm van proces te worden „ontvreemd". In 55 Jaar tijds bedroeg de winst 3,4 miljard dollar, waarvan 2.5 miljard in Chili bleven door salarissen, mate rialen en vooral belastingen. Buiten Chili werd 430 miljoen aan machi nes en materialen besteed; uit Chili verdween een bedrag van 509 miljoen dollar, wat neerkomt op een matige winst, gezien de honderden miljoenen die werden geïnvesteerd. Jawel, zegt de regering-Allende, maar tussen 1955 en 1971 maakten de Amerikanen een netto-winst, die 32% hoger lag dan die van de mijnen in eigen land. Volkomen Juist, aldus Kenneeott, maar dat wat vóór aftrek van belas tingen. Na aftrek lag de winst 45% lager dan die van mijnen in eigen land. Zowel Franse als Sowjetrussi- sche deskundigen hebben gerappor teerd, dat de mijnen goed werden be heerd. Het werk was bovendien vrij wel geheel in Chileense handen: slechts twee Amerikanen op tiendui zend employés, Sinds de naasting heeft er een ware uittocht van hoger personeel plaats gehad: Chilenen die het zonder Chileens beheer "ndet meer zagen zitten". Het ziet er dus naar uit, dat Chili met deze natio nalisering de kip met de gouden eieren heeft geslacht oftewel, door het onderste uit de kan te willen heb ben, het deksel op de neus heeft ge kregen. Het land bevindt zich, door deze en dergelijke maatregelen en plannen, in een labiele toestand. Dank zij de steun van het leger lo pen de zaken nog niet helemédl uit de hand. Maar wat staat het land nog te wachten? Volgens de New York Times zijn de „beweging van revolutionair links" en de Partido Socialista" bezig wapens in te voe ren voor para-militaire groepen van veertig tot vijftig man elk. De econo mie gaat snel achteruit, mede omdat de koperuitvoer in gevaar is geko men die tweederde van de buiten landse deviezen placht op te leveren. De voorraad deviezen, in 1970 nog 350 miljoen dollar, is nu gezakt tot 25 miljoen. Weliswaar is er grote vraag naar koper, maar Chili komt, na Amerika en de Sowjet-Unie, pas op de derde plaats en heeft ook nog te rekenen met concurrenten als Peru, Zambië en Zaïre. De regering heeft het verzet pogen te verzwak ken door concessies: géén nationa lisering van het taxibedrijf en van de vervoersondernemingen. Maar is dat voldoende om het vertrouwen te herwinnen? In maart volgend Jaar gaan de Chilenen naar de stembus voor het kiezen van 150 vertegen woordigers in het Lagerhuis en voor 25 van de 50 zetels in de Senaat. Het is zeer de vraag of Allende, wiens coalitie thans over 40% beschikt, dan de meerderheid zal halen.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 11