KLEINE FDP VROLIJK LANGS DE AFGRONDEN Thioe wil niet wijken PERS GEEN ZUIDAFRIKAAN UIT Er was eens 'n verstandig man die bijtijds nieuwe banden kocht. Hij leefde nog langen gelukkig. Wat is er gebeurd met de zeeman Dankert: Systema tisch martelen m Turkije OPTIMISME EN PESSIMISME OVER V1ETNAM-GESPREK JJSDAG 24 OKTOBER 1972 „In een geval zag ik de bossboy (een soort van op zichter, red.) een arbeider aanvallen die op de grond viel en flauwviel ten gevolge van de slagen. Julaika, de bossboy, urineerde deze man in de mond terwijl hij nog bewusteloos was. In een an der geval viel de bossboy Xosa een andere arbeider aan die bewustoos raakte en Julaika urineerde hem op dezelfde manier in zijn ge zicht. Meneer Potgieter, de eigenaar van de boerderij was in beide gevallen aanwe zig en sloeg de gebeurtenis sen gade." GEORGE DUBE VERTELT: „De bossboys vielen voortdu rend de arbeiders aan. Die aanvallen gebeurden telkens wanneer de bossboys ons harder willen laten werken of als ze een pleziertje wil den Bij die aanvallen ge bruikten ze hun knobkierries of een schoffel die ze van een arbeider afpaktenDe schof fel gebruikten ze om iemands voet te verwonden zodat hij niet kon weglopen. De ge weldplegingen vonden plaats waar Potgieter en zijn twee zonen bij aanwezig waren of tijdens hun afwezigheid Soms namen Potgieter en beide zoons ook deel aan de geweldplegingen. Ik kreeg zelf verwondingen aan het hoofd en op andere plaatsen en ik heb nog steeds litte kens van de opgelopen won den. De meeste arbeiders werden op het hoofd gesla gen. Soms werden ze bewus teloos geslagen en daarna naar de kamer voor de ge wonden gebracht. De nieuw komers kregen meer slaag dan de arbeiders die er al langer warenTwee dagen nadat John aankwam werd hij afgetuigd door bossboys ik bevond me enigszins voor John en zag Abram, de boss boy, John met een knobkier- rie op zijn achterhoofd slaan. John viel achterover op de grond en Abram sloeg hem opnieuw. Abram riep Philip, een andere bossboy, en sa men probeerden ze John overeind te hijsen bij zijn ok sels We zagen hoe John's hoofd op de schouders heen en weer rolde. Abram en Philip wenkten ons dat we moesten komen. Toen we kwamen zagen we dat John op de grond lag. Ik boog me over hem heen en probeerde zijn ogen te sluiten, maar ze wilden niet dicht. Ik besefte dat hij dood was. Philip begon ons te vertél len dat John gestorven was door de hitte en hij zei dat we Johns's lichaam op een trailer moesten leggen. De andere arbeiders hesen John's lichaam op mijn rug en ik droeg hem weg en legde hem op een trailerDe trailer werd iveggereden door een tractor en wij gingen al lemaal met het lichaam te rug naar de gevangenis (de verblijfplaats op de boerde rij). Het lichaam van John werd in de kamer voor ge wonden en de doden gelegd en wij werden opgesloten een graf dat door andere ar beiders gegraven was. Toen werd John begraven. Op de plek waar John werd begra ven zijn nog meer graven. Toen de arbeiders later over het voorval praatten, hoorde ik dat dit niet de eerste was die op die manier op de boez- derij stierf. Johns lichaam werd in het geheel niet na zijn dood door een dokter on derzocht. De politie werd evenmin geroepen voor een onderzoek iedereen die naar de kamer voor de ge wonden en de doden gaat moet door de deur van onze gevangenis." (Door onze correspondent) FREIBURG „We proberen wat humor in de verkiezings strijd te brengen", ve rtelt Karl-Hermann Flach een ieder die i-s informeert naar de tactiek van de liberale Vrije Democra tische Partij (FDP) voor de parlementsverkiezingen van 19 p« november. Hij is de secretaris-generaal en de handige strateeg »w van de kleine derde partij in het Westduitse parlement. Om- i dat ook verstokte optimisten in de SPD niet op de absolute 2 meerderheid voor hun partij rekenen, is de kleine FDP een fector van grote betekenis. Bovenstaande twee getui genissen tegen boer Potgieter en zijn zoons, maar vooral bittere aanklachten tegen de praktijk van de Zuidafri- kaanse apartheid werden overgenomen uit het boekje "Outspan: bouwstenen voor apartheid" dat vorige week bij de Boycot Outspan Actie, Passerelstraat 3b in Rot terdam is verschenen. Auteur is E. A. du Plesis, 33 jaar, zes jaar in Neder land, wonend in Zoeterwoude en werkzaam op het Afrika Studiecentrum aan het Sta tionsplein in Leiden. De verschijning valt in het kader van de actie tegen de invoer van Zuidafrikaanse I zuidvruchten, vooral sinaas- appels (merk Outspan), in Nederland. Du Plesis heeft zelf de praktijk van de apartheid aan den lijve ondervonden. Afkomstig uit Maclear een nederzetting van 20.000 in woners (ongeveer 2.000 blan ken) genoemd naar een Brits generaal die daar in de Boe ren oorlog slag leverde, moest hij toezien dat zelfs de wet op de "bantoestans"die be paalde dat dertien procent van het grondgebied van Zuid-Afrika voor zwarten moest worden gereserveerd niet na werd geleefd. Het land rond Maclear in de schaduw van de Drakenber- gen was daar veel te vrucht baar voor en de politieke macht van de rijke boeren, als Potgieter, veel te groot. Als zovele zwarte intellec tuelen verliet Du Plesis Zuid- Afrika om in Londen te stu deren. Vandaar kwam hij in Nederland. Tactiek De Boycot Outspan Actie vomt een onderdeel van een nieuwe tactiek van de actie groepen tegen het regime- Vorster en zijn basis de apartheid. Een keerpunt vooral geïnspireerd door de succesvolle onderneming van het Angola Comité tegen de koffie uit de Portugese kolo- nieën. De actie is internationaal en wordt alleen in Nederland in twee fasen uitgevoerd. Bij de eerste N ederlandse fase werd op 6 oktober gestart om te trachten zoveel mogelijk informatie te verschaffen over het onderdrukkingsme chanisme dat er voor zorgt dat Nederland en andere Europese landen ook in de herfst een goedkoop sinaas appeltje op tafel krijgen. De actie is op het ogenblik vooral gericht op de bewust making van de consument. De in Boycot Outspan Actie samenwerkende groeperingen vinden het ondoenlijk om de winkeliers die in deze tijd met grote voorraden Zuid afrikaanse zuidvruchten zit ten voor het blok te zetten. In oktober en november is een kwart of een derde van de totale sinaasappels-import afkomstig uit Zuid-Afrika. Dat komt omdat de leveran ties uit de Zuideuropese lan den in deze tijd vanwege de wisseling van de seizoenen stagneren. Zuid-Afrika dat 65 procent van zijn totale ci- trusproduktie uitvoert springt dan in. Door de outspan-sinaas- appel te kopen helpt de Ne derlander ongewild mee een onmenselijk systeem in stand te houden. In hoeverre be wustwording daarbij een be langrijke rol speelt wordt aangetoond door het voor beeld van de Wereldraad van Kerken dat zich onlangs ov zijn congres in Utrecht ruim schoots voorzien zag van Outspan-sinaasappels. De or ganisatie die zich tegen in vesteringen in Zuid-Afrika had gekeerd zag pas nadat een buitenstaander de af komst van de sinaasappels voor de gedelegeerden had onthuld van verdere con sumptie af. Verzoek Eind november zal de Boy cot Outspan Actie zich wen den tot de importeurs van Outspan-sinaasappels met het verzoek af te zien van verdere inkopen. De inkooporganisaties en winkeliers die een vriendelijk verzoek daartoe terzijde leg gen zullen zich in maart van het volgend jaar geconfron teerd zien met hardere ac ties. Een beeld over de vorm daarvan bestaat nog niet ge heel. In ieder geval zullen de acht blanke Zuidafrikaanse s, die zich ieder jaar Nederland rond bewegen om propaganda te maken voor de Outspan, geconfron teerd worden met acht zwar te tegenstandsters. Een experiment waaraan anti-apartheidsgroepen uit Bodegraven, Katwijk, Leid- schendam en Leiden mee werkten heeft al aangetoond dat de consument informatie kan vertalen in daden. Bij een Voorburgse groenteman werden na een optreden te gen de Outspan-meisjes alle Zuidafrikaanse sinaasappels verwijderd. Hoe belangrijk dat is valt te concluderen uit de woor den van premier Vorster ge citeerd uit de Johannesburg- se The Star van 26 augustus j.l.: „Elke keer als er een Zuidafrikaans produkt wordt gekocht, wordt er een nieuwe bouwsteen toegevoegd aan de muur van ons voortbestaan". Een voortbestaan gebaseerd op een fundament van uit buiting: "Pers daarom geen Zuidafrikaan uit". HEIN ELBR1NK Het boekje is op dit adres te bestellen en kost franco thuis f 2,50. m lach is op de beeldbuis versche nen om mee te delen dat de FDP midden in de verkiezingsstrijd als enige partij gewoon haar Jaar lijkse congres compleet met be stuursverkiezing. begrotingsbehan deling en programma-discussie zal houden. De partij, die als leuze voert „laat het verstand heersen", oor Vim Timmers aan het verstand van de kijkers: de verkiezingscon gressen van SPD en CDU alle maal bla-bla-woordjes. $fben de ruim 400 liberale afgevaar digden maandag in Freiburg klaar zaten voor him driedaagse con- ontbrandde echter onmid dellijk (met humor is dat best te verwerken) het derde verkie zingscongres van deze maand, dat van de FDP. De bestuursverkie zing is een formaliteit. Walter Scheel is onomstreden de chef. Zijn portret prijkt overal in den lande op de aanplakzuilen: gerim peld, zilveren lokken, de hand hu moristisch onder de kin oom Schaap uit de Flipje-strip in een vriendelijke bui. Ie grip 2 'at het programma betreft: eigen lijk is het voldoende dat de par tij helemaal naar Freiburg, in de Derde ronde in Korea Een 34 ian grote Zuidkoreaanse delega te is gisteren in de Noordkoreaan- dK>! hoofdstad Pjongjang aangekomen bedoor de derde ronde van de onder- indelingen tussen het Noordko- nlD laanse en Zuidkoreaanse Rode Zo ruis over de kwestie van Koreaan- families en gezinnen, die sinds deling van Korea in Noord- en 954iid-Korea gescheiden van elkaar J ten. Kort vóór het vertrek van Zuidkoreaanse delegatie bekrach- Sde het Zuidkoreaanse bewind van resident Park een reeks maatre- 3.V ^en, die zijn macht op' grond van l week geleden afgekondigde aat van beleg versterken. linker benedenhoek van de Bonds republiek. trok om er te vergade ren. Freiburg is een begrip in de FDP sinds de heroriëntering een feit werd: een progressieve partij met een modern liberalisme Maar het is. vier weken voor de verkie zingen. een slecht moment over de invloed daarvan nog eens te gaan debatteren. Met „Freiburg" als stevige basis heeft Walter Scheel gistel-mor gen dan ook onmiddellijk herhaald wat al wekenlang was verkondigd. „De FDP wil haar coalitie met de SPD voortzetten. Het socialistisch - liberaal verbond heeft de laatste drie Jaar meer hervormingen tot stand gebracht dan alle CDU-re- geringen samen", waarbij Scheel wel wilde aantekenen dat zijn mannen de utopische maatschaD- pijveranderaars van de coalitie partner nogal eens met de neus od de nuchtere feiten hadden moe ten drukken. Kern In wezen was Scheel daarmee met een bij de kern van de verkiezings- taobiek. Zij partij heeft een zwaar proces achter de rug. Tot 1966 hielp ze, als daar behoefte aan was, CDU- regeringen aan een meerderheid. De daarop volgende koersverandering leverde geen winst op. Had de FDP in 1965 nog 9,5 procent van de kiezers getrokken, in 1969 waren het er maar 5,8. In de Bondsrepubliek moet een partij minstens vijf pro cent van de stemmen verwerven, wil ze tot de Bondsdag doordrin gen. De coalitie met de SPD leed dit Jaar voortijdig schipbreuk, omdat Bond'sdagleden naar de oppositie overliepen maar liefst zes man uit de kleine FDP-fractae. Wat is overgebleven, vindt volgens Flach eensgezind dat de coalitie moet worden voortgezet. De vraag is echter of voldoende kiezers van oordeel zijn dat het beter is de FDP te kiezen dan gewoon di- reoht de SPD van WiUy Brandt. De FDP moet zich daarom afzetten tegen de coalitie-partner. Ze doet dat door zich te presenteren als de corrigerende macht die de zich zo snel vergalopperende sociaal-de mocraten beteugeld. Alle nogal kunisctmatige afstand ten spijt heeft de partij er dan vervolgens geen bezwaar tegen om op z'n Ame rikaans de „ticket" Brandt-Scheel te presenteren, want met de so ciaal-democraten is het best re geren, zolang je ze maar in de ga ten houdt (wie twijfelt nog aan het liberale gevoel voor humor?) Tegelijkertijd wilde FDP met de „ticket" een ander doel bereiken. Er is namelijk nog een kleine partij waarvan een grotere afhan kelijk zal zijn om ooit te kunnen regeren: de Beierse CSU van Franz-Josef Strauss. Flach zegt ronduit: „We willen de campagne zo persoonlijk mogelijk maken en de tegenstelling Brandt-Scheel en Barzel-Strauss op de voorgrond stellen. Er zijn twee mannen zon der wie niet kan worden geregeerd: Scheel en Strauss. Dat moet je uitbuiten". Echte CDU-kiezers zal de FDP daar overigens nauwelijks mee trek ken. Ze heeft in minister van Binnenlandse Zaken Hans- Die trich Genscher een man die de laatste tijd zijn sporen op het ter rein van recht en orde heeft ver diend. Met landbouwminister Jo sef Ertl kan ze trouwens in con servatieve kring ook wel aan ko men. Maar onder de huidige om standigheden is er in die kring voor de FDP niets te halen. Eenvoudig Scheel en Flach presenteren him eenvoudige waarheden aan hun pu bliek dat werkelijk wat huiverig is voor de SPD, maar vooral ook wil voorkomen dat in november de CDU weer aan de macht komit. Aangezien dat een nadenkend pu bliek is (in Flachs ogen de elite van het kiezerskorps) vraagt de partij op de verkiezingspamfletten om "voorrang voor het verstand" en brengt Scheels foto op een stemmige zwarte achtergrond. Mis schien valt in dat milieu ook met humor wel iets te bereiken. De uitspraak van Flach dat zijn par tij "al Jarenlang vrolijk langs de rand van de afgrond" gaat, is ech ter tegelijkertijd een bittere waar heid. De secretaris-generaal van de FDP acht zijn partij goed voor onge veer zeven procent van de stem men. Als de SPD er, dankzij Willy Brandts populariteit, behoorlijk af komt, moet dat voldoende zijn om de coalitie te kunnen voortzetten. Maar: slechts twee procent min der en de FDP verdwijnt uit het parlement. Onder een humo ristisch vernisje heerst dan ook wel degelijk grote spanning. Ten slotte hebben gemeenteraadsver kiezingen een dag voor "Frei burg" de FDP een gevoelig ver lies toegebracht. Natuurlijk, dat was geen degelijke barometer voor de 19de november, maar wel een uitslag om met een depressie rekening te houden om het met wat humor te zeggen. ADVERTENTIE Natuurlijk garanderen goede banden niet dat u nooit een ongeluk zult krijgen.Maar ze geven u wel het veilige gevoel dat u ook bij natheid en glad heid voldoende „grip" op de weg hebt. Als üw autobanden u niet dat gevoel geven doet u er goed aan nieuwe te kopen - zo hebt u meer kans op een lang en gezond leven. Enals er nieuwe onder gaan, neem dan meteen de beste: Michelin radiaalbanden. michelin: x-maal beter LONDEN Aanvankelijk reageerde men nog in een stem ming van „What shall we do with the drunken sailor". Maar naarmate de uren verstreken, maakte deze luchtige benade ring plaats voor ernstige be zorgdheid voor de 28-jarige scheepskok Jorgen Christian sen, die in de Schotse haven van Aberdeen in zijn eentje zee koos met de Deense trawler Nordkap, zonder te weten hoe je zo'n schip moet besturen en vooral de motor draaiende houden. Op het moment dat Chris tiansen er met de Nordkap van door ging, begon de zee voor de oostkust van Schotland onheil spellend te stuiven. Windkracht 8 tot 9 werd er spoedig geme ten. De schepen, die kort na zijn verdwijning de achtervolging inzetten, keerden onverrichter- zake terug en sindsdien ont brak elk spoor van de vermetele Deen, die volgens zijn schipper gehandeld heeft in een woede uitbarsting. De kok maakte deel uit van de vierkoppige bemanning van de Nordkap, die voor het week einde de haven van Aberdeen was binnengelopen. Aan de wal werden een paar stevige biertjes gepakt. Het was toen dat de ruzie ontstond, waarbij de kok zich beklaagde over het feit dat hij alsmaar van het ene schip naar het andere werd overgeplaatst en daarom ner gens kon aarden. Op een gegeven moment schreeuwde hij dat hij er ge noeg van had en dat hij terug ging naar Denemarken. De an dere bemanningsleden haalden hun schouders op in de gedach te dat hij zoiets toch niet zou doen. STRAATSBURG 'ANP) Er zijn "uitermate sterke aanwijzin gen" dat in Turkije gevangenen worden gemarteld, "niet incidenteel, maar vrijwel systematisch", aldus heeft het tweede-kamerlid P. Dan kert (PvdA) in de assemblee van de Raad van Europa verklaard. Betrouwbare berichten spreken van ca. 2.000 gevallen van marteling in de anderhalf Jaar dat de staat van het beleg in het overgrote deel van Turkije van kracht is. De Journalist Erodugdu is tot zeven en een half Jaar gevangenisstraf ver oordeeld voor het uitgeven van een krant voordat de staat van beleg van kracht werd. Dankert kwam tot zijn conclusies mede op grond van een onderzoek dat de Engelse advocaat Muir Hun- ter namens Amnesty International heeft ingesteld. Dankert heeft, als lid van de politieke commissie van de assemblee, de beschuldigingen voorgelegd aan de Turkse eerste minister. Turkse autoriteiten hebben deze beschuldigingen, in een document dat maanden later de leden van de commissie op persoonlijke basis werd toegezonden, in volgens Dan kert "zeer algemene termen, zonder op concrete aantijgingen in te gaan", ontkend. De aktlviteit van 400 k 500 terro risten, en misschien een duizend helpers, is geen argument om de conventie voor de rechten van de mens die volgens de assemblee moet worden aangevuld buiten weridng te stellen. De conventie wordt door de Turkse autoriteiten geschonden, niet Slechts door martelingen, maar ook door het beperken van de vrij heid van meningsuiting, de vakver- enigings- en de persvrijheid. Schrij vers intellectuelen, artiesten en po litici zijn vervolgd en veroordeeld voor activiteiten die dateren van voor maart 1971, d.wz die volledig legaal waren voordat de staat van beleg van kracht werd. Kap< SAIGON/WASHINGTON (Reu ter, AFP, AP) Het optimisme over het verloop van het vredcsge- sprek over Vietnam heeft gisteren een zware klauw gekregen door het aanhoudend verzet van dictator Thieoe in Saigon. Thioe die de afgelopen week zes besprekingen had met Nixons spe ciale adviseur Kissinger bestempel de na diens vertrek in een commu niqué voor binnenlands gebruik de voorstellen van Hanoi en het Be vrijdingsfront als een "slinks com plot". Het communiqué van het presi dentiële bureau luidde als volgt: "tussen 10.45 en 13.00 uur vandaag heeft president Ngoejen Van Thioe alle hooggeplaatste functionarissen ontvangen van de provinciale be stuursraden uit heel Zuid-Vietnam. De president heeft de toestand in het land aan een anlyse onderwor pen en het hele slinkse komplot van de communisten in wat zij hun vre- desoplossing noemen, openbaar ge maakt". De Zuidvietnamese Senaat zal morgen in voltallig vergadering bij eenkomen om "de situatie (n het land te bespreken". Dit gebeurt op verzoek van een aantal senatoren. Niet definitief "Niets is nog definitief geregeld en alles kan op het laatste moment op losse schroeven worden gezet". Zo luidde de reactie in Washington voor terugkeer van president Nixons adviseur Kissinger uit Saigon. In neutralistische Vietnamese kringen in Parijs daarentegen was men vol vertrouwen dat spoedig een defacto wapenstilstand in Viet nam van kracht wordt, mogelijk op 7 november als in de Verenigde Sta ten de presidentsverkiezingen wor den gehouden. Zo ver ging men zelfs in Parijs dat men stelde dat de meeste Ame rikaanse krijgsgevangenen tegen kerstmis thuis zullen zijn en dat zij in groepen worden vrijgelaten. De Verenigde Staten zouden op hun beurt snel de bombardementen op Noord-Vietnam staken en de blok kade van de Noordvietnamese kust opheffen. Officieel bewaart men nog steeds de strengste geheimhouding. Kissin ger heeft erkend dat "er vooruit gang is gemaakt" en dat de bespre kingen worden voortgezet. Salinger Pierre Salinger, woordvoerder van het Witte Huis tijdens president Kennedy en nu raadgever van de Democratische presidentskandidaat McGovern, zei binnen de komende 48 tot 72 uur een wapenstilstand in Vietnam te verwachten. Salinger beschuldigde de regering- Nixon van "cynisme door na vier jaar aan de macht te zijn geweest zich de laatste vier weken van de verkiezingscampagne te concentre ren op de vredesinspanning". Het verdreven Cambodjaanse staatshoofd Prins Norodom Siha nouk heeft in Peking in een vraag gesprek met een correspondent van het Franse persbureau AFP gezegd dat hij naar Cambodja zal terugke ren" zodra er in Vietnam een wa penstilstand van kracht is". De prins zei dat hij geen enkel contact met de regering van Lon Nol wenst. "De wapenstilstand in Vietnam en in Laos zal geen einde van de strijd in Cambodja beteke- Sihanouk en zijn aanhangers "zullen de strijd voortzetten zelfs als Vietnam en China hun hulp stop zetten". >ers De vier kapers van het Turkse passagiers vliegtuig op de luchtha ven van de Bulgaarse hoofdstad So fia hebben ziich gisteravond aan de autoriteiten overgegeven. Zij hebben de 65 inzittenden lan ger dan 36 uur in gijzeling gehou den, mer. Direct nadat de Turken zich hadden overgegeven, kwamen de passagiers en bemanning het vlieg tuig uit. Enkele van hen hadden een zenuwinstorting. De kapers hadden gedreigd het toestel met alle inzittenden op te blazen als niet aan hun eisen waar onder de vrijlating door Turkije van 12 politieke gevangenen, zou worden voldaan. De kapers hadden aanvankelijk 76 gijzelaars 67 passagiers en negen bemanningsleden maar tijdens de onderhandelingen lieten zij 12 mensen gaan. Tot tweemaal stelden zij een ulti matum waarop aan hun eisen had moeten zijn voldaan, maar beide tijdstippen verstreken zonder dat zij tot actie overgingen. De kapers hadden voorts geëist, dat de regering in Turkije het sta kingsrecht herstelde, de universitei ten zou reorganiseren, landhervor mingen zou invoeren en de amen dementen op de grondwet zou op schorten. Maar Turkije stelde steeds niet te willen onderhandelen met terroristen of concessies zou doen. De kaping heeft ook tot spannin gen tussen Bulgarije en Turkije ge leid. Premier Todorow heeft zijn Turkse ambtgenoot Melen verwe ten de „verantwoordelijkheid voor 1 resultaat" op de schouders van Bul garije te willen leggen. De kapers krijgen politiek asiel in Bulgarije. De vier allen studenten om- helsen degenen die zij twee dagen lang in gijzeling hadden gehouden. Zij verschenen arm in arm met 'n aantal van hen op een nachtelijke persconferentie. "Onze belangrijk ste reden voor de overgave was on ze liefde voor het Turkse volk", al dus een van de kapers. "Wij onder vroegen alle passagiers en ontdekten dat de meesten tot de werkende klasse behoren. Dus besloten wij niet onze wapens tegen deze men sen te gebruiken, daar zij ook het fascistische Turkse bewind bestrij den". Sneeuw in Zwitserland Zwitser land heeft het afgelopen weekeinde een voorproefje gekregen van de winter. Boven de 600-metergrens kwam hier en daar zware sneeuw val voor, waardoor talrijke passen moesten worden gesloten en ande re alleen met sneeuwkettingen kon den worden genomen. Zaterdag, werd zelfs een der belangrijkste al penpassen, de Gotthard. versperd. Vermoedelijk wegens de plotselinge koude-inval stortten daar verschei dene rotsblokken omlaag. Het grootste, van naar schatting duizend ton, zal met dynamiet moeten wor den opgeruimd.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 9