Raad kiest unaniem voor gewest Leiden 'Kanaalweg niet breder' 'KRACHTIG VERZET TEGEN NS Mr. Begeer 25 jaar directeur Raadslid J. Goosens vraagt opheldering Leiden Zuid-west schaakbroeinest Leiderdorp wil wel eigen karakter behouden DINSDAG 24 OKTOBER 197J LEIDERDORP Unaniem heeft de Leiderdorpse raad zioh achter de vorming van een gewest Leiden ge schaard. Dit moest gisteravond in een spoedeisende vergadering, omdat de gewestraad negen november over deze zaak g^at praten. „Er zijn leden van de gewestraad," zei burgemeester Van der Have, „die een eigen mening in deze raad ver kondigen en niet weten hoe de ge meenteraad daarover denkt. Het is logisch dat de gemeenteraad zich eerst uitspreekt over de nota's van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten met betrekking tot het ge west Leiden. „Het is wel noodzake lijk dat we snel iet? aan het gewest gaan doen". B. en W. hadden een veranderd voorstel bij de raad ingediend, dat tijdens de vergadering ook weer werd veranderd. Het voorstel hield ook een motie in die door de afge vaardigden van Leiderdorp op de Gewestraad naar voren gebracht zal worden. Belangrijkste punt uit de motie ls het verzoek van de Leiderdorpse raad de plannen voor 1 augustus 1973 klaar te hebben of anders be staande gemeenschappelijke rege ling, eventueel geamendeerd op nieuw aan te gaan voor een periode van maximaal vijf Jaar. Raadslid Poels (WD) vond dat het stuk in goed vaarwater terecht was gekomen. „Gewestvorming is toe te Juichen. We moeten echter goed weten wat we doen. Wij vinden het belangrijk dat de samenstelling van de gewestraad op democratische wij ze tot stand komt. Hopelijk blijft het karakter van Leiderdorp be staan. Leiderdorp is kwetsbaar. We zijn geen villadorp zoals Oegstgeest. Wij hébben een ander soort men sen aangetrokken. Leiderdorp heeft bouwgrond dat belangrijk is voor het gewest Leiden. De WD is voor een gewest waarin de gemeente cen traal staat". Reugebrink (PCG> sprak van de taikstiek om de z.g. „lauwe" gemeen ten warm te krijgen voor het ge west. De mogelijkheid voor de „lau we" gemeenten blijft bestaan om te draineren tegen loet gewest. Hij was voor een sterk gewest met optimale zelfstandigheid voor de gemeente. Leiderdorp moet er niet alleen de voordelen uit ontlenen. Wij krijgen natuurlijk ook een stukje van de Leidse problematiek toegescho ven. Dat is natuurlijk logisch. Het moet niet zo zijn dat de mensen zich in de z.g. rand- of tuinsteden terug trekken en zich dan niet om de bin nenstadproblemen bekommeren. Ma- rietje v. d. Molen (PAK) zou ook wel graag op een eventuele hoor zitting de beleidsadviezen door des kundigen toegelicht zien. Ook de KVP steunde het voorstel van harte vanwege het „concrete" er van. Antiekbeurs VOORSCHOTEN In hèt Cultu reel Centrum te Voorschoten organi seert t Nut een Antiekbeurs. De beurs wordt vrijdagavond om 7 uur door burgemeester J. van der Haar geopend. De openingstijden zijn vrij dag van 19 uur tot 23 uur; zater dag van 10 uur tot 23 uur en zon dag van 12 urn- tot 18 uur. Naast een grote deelname van An tiekhandelaren zyn er ook stands van de Nutsleden, die hun eigen antiek aan "de man" kunnen bren gen. Een deskundige Jury beoor deelt alle voorwerpen, waardoor er vermeden wordt dat handelaar en particulier de kans krijgen niet-an- tleke voorwerpen als antiek te ver kopen. De Antiekbeurs wordt gehouden, in het kader van het vormings- en ontwikkelingswerk in Voorschoten. GROFVUIL OEGSTGEEST Het grofvuil in Oegstgeest zal 25 oktober worden op gehaald in de Adm. de Ruyterlaan, Lange Voort, Piet Heinlaan, Witte de Withlaan, Joh. Evertsenlaan, ged. Hazenboslaan, Karei Doormanlaan, M. H. Tromplaan, Aert van Neslaan. Irislaan, ged. Floralaan Lelielaan Ridderspoorlaan Violenlaan Rozen- laan. Anemonenlaan, Akeleilaan. Van der Have (Foto Jan Holvast) Universiteit herdenkt prof Huizinga LEIDEN Aan de Leidse uni versiteit zal 7 december worden her dacht dat prof. dr. J. H. Huizinga honderd Jaar geleden werd gebo ren. Op een door de sectie geschiedenis georganiseerde bijeenkomst in het Groot Auditorium van de universi teit zal de Zwitserse cultuurhistori cus prof. Werner Kaegi een herden kingsrede uitspreken, getiteld "Vom Begriff der Kulturgeschichte. Zum hunderdsten Geburtstag Johan Hui zinga's". Hoewel Johan Huizinga in Gronin gen werd geboren, hij daar z'n Jeugd en studiejaren doorbracht en er van 1905 tot 1915 als hoogleraar in de geschiedenis doceerde, verwierf hij toch pas na zijn benoeming in Leiden als cultuurhistoricus een naam, die tot ver buiten de gren zen van Nederland en Europa be kendheid kreeg. Prof. dr. Werner Kaegi heeft met Huizinga tijdens diens leven veler lei contacten onderhouden, tot de verspreiding van diens werken me de door vertaling, in Midden-Europa veel bijgedragen en na 1945 in ver schillende studies van zijn grote waardering voor Huizinga's arbeid getuigd. Werner Kaegi heeft zelf als cultuur historicus een grote naam verworven, onder andere door zijn breed opgezette biografie van Jacob Burckhardt. Franse avond bij SSLR De Leidse studentenvereniging S.S.R.L. houdt vanavond in het ka der van de viering van haar eenen- zeventigste dies en avond, die in 't teken van het Franse chanson staat. Op deze voor alle belangstellenden toegankelijke avond, die plaatsvindt in de sociëteit van de S.S.R.L. Ho- gewoerd 108, en om acht uur begint, zal de chansonnier Roland Guy op treden, op de piano begeleid door Peter Jansen. Kaas en wijn zullen gratis worden geserveerd. B en W van Leiden: LEIDEN De provincie Zuid- Holland heeft geen plannen om de Kanaalweg te verbreden tot een 2x 2 strook-autoweg. Dat antwoorden B en W. van Leidén op schriftelij ke vragen van de raadsleden Van Aken en In 't Veld (PvdA) "Wel is door de Provinciale Wa terstaat bij de dienst van Gemeen tewerken een plan aanhangig ge maakt om alle aansluitingen aan de Kanaalweg op te heffen, met uit zondering van die van de Room burgerlaan. Het (technische) over leg is nog gaande; hierbij is reeds van de zijde van Gemeentewerken naar voren gebracht, dat het voor het verkrijgen van een inzicht in de functie van de Kanaalweg in het agglomeratievervoer, noodzakelijk is eerst nadere gegevens van het ver- keers- en vervoersonderzoek af te wachten", aldus B. en W. Op verdere vragen van Van Aken en In 't Veld antwoorden zij, dat er nog geen beslissing genomen is over uitbreiding van het tenniscomplex aan de Kanaalweg ten koste van het park Roomburg. De Sportstichting acht uitbrei ding noodzakelijk gezien het grote tekort aan tennisbanen in Leiden. Volgens de norm van de Konink lijke Nederlandse Lawn Tennis Bond zou Leiden namelijk de be schikking moeten hebben over 28 banen, terwijl er momenteel slechts 15 zijn. "De uitbreiding van het tennis complex ten koste van het gedeelte van het Park Roomburg is echter in strijd met het ter plaatse gelden de bestemmingsplan", aldus het college. Over het sportcomplex aan de Van Vollenhovenkade merken B. en W. op, dat het bekend is dat de bockeyvereniging die daar speelt graag het hele complex zou willen gebruiken. Aan dit verlangen, dat VOORSCHOTEN Het Voor- schotense gemeenteraadslid Goosens heeft het college van B. en W. vra gen gesteld naar aanleiding van het niet goedkeuren door GS. van grondverkopen in het complex "Noord-Hofland, waardoor o.a. 42 woningwetwoningen niet gebouwd kunnen worden. Raadslid Goosens wil weten of de berichten dat B. en W. niet hebben geantwoord op een brief van Ge deputeerde Staten van 6 september Juist zijn Ook vraagt hij waarom tijdens de commissievergadering van Openbare Werken, waarin vra gen zijn gesteld over Noord-Hofland, de betrokken wethouder de raad geen mededeling gedaan heeft over de afwijzing van G.S., terwijl dit al bekend was. Het raadslid vindt het volkomen onjuist dat in deze deli cate kwestie de raadsleden de infor matie moeten halen uit de persbe richten en verzoekt het College van B. en W. in de eerstvolgende raads vergadering (vrijdag volledige ope ning van zaken, waardoor de sim pele mededeling in de agenda dat goedkeuring onthouden is aan het raadsbesluit meer inhoud krijgt. volgens het college niet onrechtvaar dig is, kan niet worden voldaan zo lang de handbalvereniging die er nu zijn toevlucht heeft gezocht nog geen andere accommodatie heeft. Het zoeken naar een oplossing voor de handbalvereniging wordt bemoeilijkt door de veranderende terreineisen van de handbalsport (geleidelijke overgang van elfhand bal op grasvelden naar zevenhand bal op verharde velden). Op vragen over een braakliggend terrein in het verlengde van de Duyvendakstraat antwoordt h et college, dat dit is verkocht voor de bouw van een bungalow. De voor waarden bij de overdracht waren dat er voor een bepaalde datum zou moeten zijn begonnen met de bouw. als dat niet zou zijn ge beurd, zou er een boete worden op gelegd. Zolang de grond niet zou zijn bebouwd, zou hij niet aan der den mogen worden doorver kocht, voordat de grond te koop zou zijn aangeboden. De boete wegens niet tijdig bebouwen is inmiddels opgelegd. Over maatregelen om de bebouwing te realiseren zal het col lege zich beraden. De gemeente kan dé eigenaar aanschrijven om de grond weer vrij van vuilnis en on kruid te maken. Van ontsiering van het stadsschoon is echter volgens B. en W. nog geen sprake, zodat een dergelijke aanschrijving nog niet wordt overwogen. Op vragen van het protestants- christelajke raadslid Leeuwenburgh antwoordt het college, dat men zich beraadt over de inhoud van de "nota inzake de ontwikkeling van de Haagse agglomeratie en de af remming van de groei van de kan torensector. 55 LEIDEN De Leidse wijk Zuid west dreigt in de toekomst epn „broeinest van schakers" te wor den, want per 1 januari 1973 zal het Leids Schaak Genootschap vanuit "Het Witte Huis" (Oegstgeest) ver huizen naar de riante zaal van de Rijnlandflat aan de Bachstraat. Het zat LSG al jaren dwars, dat de vloer in het zaaltje in Oegstgeest de meeste kraakgeluiden bij de tijd noodduels van de tien tal wedstrijden produceerde. De verhuizing naar een betere zaal aan de andere kant van Leiden komt LSG niet op leden verlies te staan, maar de contribu tie moet wel omhoog, wil men al thans de zaalhuur op tijd kunneh be talen. Het is wel frappant, dat LSG Juist naar die zaal verhuist waarin eeuwi ge rivaal Philidor tot grote bloei kwam. Daar anders de concurren tiestrijd tussen Philidor, al Jaren in Zuid-west, en LSG wel eens te scherp zou kunnen worden, blijft het ongeveer 100 man tellende LSG- korps trouw op de dinsdagavonden schaken. Iedere schaakliefhebber in Zuid-west kan nu kiezen tussen LSG op de dinsdag- of Philidor op de maandagavond of.... Inderdaad in de wijk Zuid-west resideert nog een derde schaakclub, t.w. de bedrijfs- scnaakclub „Reed". Deze vereni ging die momenteel een kleine 30 leden telt, speelt evenals Philidor op maandagavond. In de LSB-com- petltie is Reed door één tiental en één zestal vertegenwoordigd. Met ingang van 1 Januari zal de totale scna akconcentratie in Zuid-West maar liefst 30 van het aantal bij de Leidse Schaakbond ingeschreven leden bedragen. Philidor lijkt hard op weg naar de 150-barrière, want nu al telt de club 144 schaaklusti- gen. Voor hen die lid willen worden van één van deze schaakverenigin gen volgen hier de speeladressen Phiidor, Adler-kantine, Roosevelt- straat 20; Reed, kantine "Murphy Industr.", Rooseveltstraat 6 en LSG per 1 januari 1973 Rijnland flat, Bachstraat 4. VOORSCHOTEN Nederland's grootste en oudste edelsmederij, NV Koninklijke van Kempen en Be geer, viert op 2 november feest in Zeist rond president-direkteur Mr. S. A. C. Begeer, die dan, aan de vooravond van zjn grote verjaar dag op 5 november, op een kwart eeuw bedrijfsleiding kan terugzien. Bas Begeer trad op 1 november 1947 in dienst van de Koninklijke Nederlandse Edelmetaalbedrijven werd na een korte inwerktijd be noemd tot direkteur van de doch termaatschappij "NV Zilverfabriek Voorschoten. Op 1 Januari 1959 volgde hij D. Vos op als president directeur van de Kon. Ned. Edel metaalbedrijven, in welke functie hij o.m. in 1960 de fusie met GVK (Gerritsen en Van Kempen) Zeist wist te bewerkstelligen. In 1966 werd hij benoemd tot voorzitter van de nieuwe direktie. De naam Begeer is 137 Jaar aan de edelsmederij verbonden. In de 17de eeuw als pijpenmakers in Gouda begonnen kozen de Begeers het ambacht van goudsmid. Dat leidde in 1835 tot de vestiging van een zelfstandig juweliersbedrijf in Gouda. Het is dus niet verwonder lijk, dat in 1947 de toen bijna 25- jarige Bas Begeer, als telg van een geslacht van edelsmeden, in de voet stappen van vader en voorvaders trad. De rechtenstudie, onder moei lijke omstandigheden in Leiden en Groningen begonnen en na een on derbreking tenslotte in 1947 tot een geslaagd einde gebracht, had hij als voorbereiding voor zijn toekomst on voldoende geacht. Bij zijn intrede in het familieambacht nam hij dan ook behalve juridische en economi sche kennis eveneens de benodigde in de oorlog opgedane goudsmid's handvaardigheid mee. Ook het privé-leven van Begeer draagt het stempel van zijn am bacht. Zo leerde hij zijn echtgeno te kennen tijdends een uitwisseling smeden: mevrouw Begeer is Deen- en..zilversmid. Ook op sociaal gebied en in het verenigingsleven is de Jubilaris zeer actief. Jeugdzorg, clubhuizen, toneel en de Vrijzinnig Protestantse Kerk, maar ook de Gemeente Voorschoten hebben zijn volle belangstelling. Hij is lid van de gemeenteraad en sinds 1972 voorzitter van de VVD-frac- Burgerlijke Stand GEBOREN Dennis, z. v. B. van den Akker en A. W. M. Maas; Sandra, d. v. P. van Schalk en Y. L. M. Booy; Henricus Laiirentius, z. v. C. Heemskerk en C. J. M. Lindenhoff; Colette Jacoba Ma ria, d. v. T. H. M. van der Zwet en T. M. Koster; JolancLa Maria Louisa, d. v. B. Ciere en M. Kühn; Michel, z. v. L. Turk en N. van Alphen; Wou ter, z. v. W. Slingerland en J. M. Smit; Cynthia, d. v. J, H. Schouten en E. M. van As; Kailista Agatha Andrea, d. v. A. P. G. Zuijdwijk en C. E. M. Schelvis; Marion Elisabeth d. v. J. T. N. Smit en M. C. M van Kessel: Ia- rala Sudarshinidevi. d. v. R. M. Marhe en S. S. S. Narain; Melissa Martlne Maria, d. v. W. G. Overdevest en M. J H. M. van der Lubbe; Arie Arno, z. v. A. Oiere en C. Schaap; Barba ra Michelle, d. v. H. van Heuzen en M. C. Burgers; Eric Louis, z. v. W. Zandbergen en J. Kuivenhoven; Corle- na Catharina Susanne Louise d. v. W. R. v Kampen en A. J. Coenraads; Wil lem. z. v. W. van der MeiJ en N. Hogewoning; Sabine Maria Catharina d. v. B. F. de Graaf en M. C. Rasser; Eric zn v. C. Oppelaar en M. A. Schoo- OVERLEDEN J. M. van Beusekom (2) dochter; P E. M. van der Post (46) man; P. J. M. Kluivers (0) zoon; E. A. G. de Vries (76) geh. gew. met L. L. J. Streeder. Wassenaar Geboren; Arend J.. z. v. A. J. Krosse en P. M. J. Noor doven; Martin e A. C., d. v. M. Bouw meester en M. G. Vos. Ondertrouwd: W. J. A. Noote-boom en E. M. Fahrner (Zwitserland); A. N. Raydt (Den Haag) en A. M. T. A- kerboom; J. A. Greeuw (Haarlem) en H. J. M. Vrencken; R. Mager en G. J. Veldhuis (Den Haag); K. Prins en Y. C. Koot; J. C. Winnubst en E. van der Does. Getrouwd: R. Mesritz em M. John son; K. Boerema en M. J. van Sprons- sen; N. W. van Heeswijk en C. J. van Tuider; A. Krijgsman en M. M. Zonne veld; W. van der Graaf en C. P. M. Hoogkamer; J. H. B. de Waard en M. E. N. Bakker; J. p m. van Schalk en E. van Duin; A. J. Tavener en C. M. van Engers; G. A. H. Michel en A. D. M. Roebersen; B. L. P. M. Bollen en I. Zij lams. Overleden: J. S. van Buijtene (Delft); A. Reijerse; mej. W. M. Bergmans; Wed. L. E. van der Heiden geb. de Waard. LEIDEN Collectanten die willen meehelpen aan de huis-aan-huis-col- lecte voor geestelijkegehandicapten die deze week wordt gehouden kun nen zich opgeven bij Jan Th. Witte, Lorentzkade 1, telef. 31525. tie. Als mede-oprichter van het Co mité Paardenmarkt heeft hij ge ijverd dit uit de Middeleeuwen da terend instituut tot een jaarlijlks wederkerend dorpsfeest te doen ma ken. Hij is ook bestuurslid van de LVI, de L-eidsche Vereniging van Industriëlen en was van 1957 tot 1965 voorzitter van deze Vereniging. Met evenveel enthousiasme heeft hij zich ingezet om de Gemeente Voorschoten aan een nieuw carillon te helpen. De heer Begeer speelde een rol in het Nationaal Comi té Huwelijksgeschenk en het was vooral door zijn bemiddeling, dat men het Koninklijk Paar in 1965 een passend zilveren cadeau namens het Nederlandse volk kon aanbie den. Dit herhaalde zich bij het hu welijk van Prinses Margriet. Augustinus praat over Amnesty International LEIDEN De Leidse Vereniging van Studenten Augustinus houdt vanavond een bijeenkomst over Am nesty International. Op deze bijeen komst, die om kwart over acht be gint zal aan de diverse aspecten van de doelstelling en de werkwijze van Amnesty International aandacht worden geschonken. Hiervoor zijn enige leden van deze organisatie en vertegenwoordigers van een adoptie- groep uit Leiden uitgenodigd. Een film zal het onderwerp nader toe lichten. Voorschotense raad komt vrijdag bijeen VOORSCHOTEN De gemeen teraad van Voorschoten komt vrij dagavond om 8 uur bijeen voor de behandeling van een zeer korte agenda. Aan het begin van de bij eenkomst zal mevrouw H. B. Reids- maKluit, die de laats inneemt van Baron De Vos van Steenwijk, worden geïnstalleerd. Als gevolg van dezë installatie is er een voorstel van B. en W. met betrekking tot voorzieningen in de diverse commis sies van advies en bijstand; verder een voorstel tot vaststelling van de verordening eerste-hulpverlenings- gelden en het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbren gen van voorzieningen in een wo ningwetwoning ten behoede van *n mlnder-vallde. Het bestuur van de Stichting Zudd-Hollands Soha atscentrum "De Uithof" te 's-Gravenhage heeft de gemeente verzocht tot het toeken nen van een eenmalige bijdrage in de stichtingskosten voor een bedrag van f 1,~ per inwoner. B. en W. stellen de gemeenteraad voor geen bijdrage te verstrekken. Dinsdag Palestijnse vraagstuk 8 Stadhuis (kamer 214) Openbare gadering commissie onderwijs, 4 ui» Breestraat 19 Jeugdhaven Ouderen, soos 25 uur nam, expressiegToep tie. ners 7.159 uur nam. Jeugdcafé 7.30— 10.30 uur nam. Morsweg 10 Werkgroep leefbaarheid en stadsverfraallng 8 uur nam. Driftstraat 49 Spreekuur sociale Bureau voor levens, en gezinsvragen 7.30—8.30 uur nam. Volmolengracht 19 Welfare-winkel Rode Kruis 2.30—5.00 uur nam. Steenschuur 6 Leidse Ver. van post zegelverzamelaars. 8 uur nam. Hooigracht 38 Spreekuur Stichting hulsvesting werkende Jongeren 7.30— 8.30 uur nam. Breestraat 19 Spreekuur Chr. Eml- gratiecentrale 78 uur nam. Diamantplein 27 Gesprekavond Bahal Den Burcht Fllmvoorstelllngsavond Leids Onderling Ziekenfonds 7.30 ui» Ant Clubhuls Selskip Fryslan Opvoe. ring van „Trouwen met Tania". 8 uur Woensdag Breestraat 19 Jeugdhave® Jeugdcafé 7.3010.30 uur nam. melafisclub 7—0 nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwei - kamerbewoners en alleenstaan. kamerbewoners staanden 8 uur nam. Dijkstraat 2 a Spreekuur sociali Stadhuis Spreekuur sociale raad»- avond Rembrandtscholengemeenschap Donderdag Breestraat 19 Jeugdhaven Jeugdcafé 7.3010.30 uur nam. Morsweg 10 Werkgroep wonen 7.30 Stadhuis Spreekuur sociale raads vrouw 68 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit voor dicapten 25 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 „De boot" clubhuiswerk handenarbeid 8- 10 uur nam. Leiderdorp. Wilhelminastraat 10 In- 7 in de Arabische wereld" 2.16 Stadhuis (kamer 263) Openbare ver- het Midden-Oosten" 8 i Apothekers Smallenburg, Loevestein 6 Leiderdorp Aanvragen hulp bejaarden en h durig zieken en gezinsverzorging M singel 8 tel. 24800 9—10 uur voc )ÜS-dienst SOS-Telefonische Hulpdienst - (01710)26202 Vooi allfc die In moei HJkhedeD verkeren bereikbaar elk werkdag van acht uur n m tot ach i tn net weekeind», Gezinsverzorging Aanvragen üulp bejaarden en lanj durlg zieken en gezinsverzorging Mor» singel 8 tel. 24800 9-10 uur voorn Aanvragen voor halve dagen: terkerkelijke opleidingsschool voor zinsverzorging, Rijnsburgerweg 86, Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor grati rechtskundige bijstand. Adres Leids Volkshuls Apotheken dijk 33 Openingstijden: dagelijks m 10 uur voorm. tot 1 uur nam. (behal -> x donderdagavond 3 oktober geslo 7-9 i Dertig september Dienstencentra! entrum voor 65-plusger» Algemene informaties (9-10 uur) Noordeindsplein 2B tel. 40483 Mor» kwartier Wij kinformatie 9-10 uur); clubs hulpdienst Dijkstraat 2a tel. no 49698 Binnenstad WiJklnformatie (3 telefoonnummers (9-11 34639. 20788. 44256. 41796. Eisen huurders LEIDEN Het bericht over motie van de Leidse huurdersvere niging aan de P.v.d.A., D'66, PPR PSP en CPN in ons blad van ren was afkomstig van het Leid Huurderscomité. Plan-Noord vraagt B en f: LEIDEN Het wijkcomité Plan- Noord spreekt in een brief aan B. en W. van Leiden zijn ongerustheid uit over de toekomst van het voor malig Herensingelstation. „De opluchting over het verdwij nen van een levensgevaarlijke situa tie begint plaats te maken voor allerlei nieuwe gevoelens van zorg. De dreigende moeilijkheden van de L.AJF. zijn volgens Uw College op gelost, maar steeds sterker wordt on ze indruk, dat het terrein door grote kantoorgebouwen gaat worden op geslokt. Van een zwembad schijnt ook nog wel sprak" te zijn, maar van de geopperde mogelijkheid van bejaardenwoningen wordt niets meer vernomen", zegt het wijkcomité. „To taal onduidelijk blijft, hoe ver een procedure voor een bestemmingsplan is gevorderd en in hoeverre de NB. bereid is werkelijk rekening te hou den met wensen van derden of de N.S. probeert zo veel mogelijk ren dement uit het terrein te halen. De moeilijkheden met de loodsen van de L.A.F. en vroegere ervaringen van het Wijkcomité met de N.S. bij het Zwarte Pad doen het ergste vermoe den. Wij willen Uw College erop wij zen, dat wij begrip hebben opge bracht voor de moeilijkheden bij het Zwarte Pad, waar de N.S. geen plan nen hadden en in staat waren de buurt jarenlang met een ongewens te vuilnisbelt op te schepen. Vol gens ons staat de Gemeente veel krachtiger, zodra de N.S. wel plan nen gaat ontwikkelen voor een stuk terrein, zoals nu bij de Herensin gel. De uitvoering van dergelijke plannen behoeft namelijk de goed keuring van de Gemeente. Naar ons gevoel wordt het te gek, stuk grond nieuwe problemen voor de wijk en de stad gaat opleveren in plaats van dat dit oude proble men oplost. Wij herhalen met kracht ons verzoek om een inspraakproce dure voor alle betrokkenen en wij zen erop, dat wij ook de L.AJ en zijn werknemers tot die betrok kenen rekenen. Het werkeloosheids probleem in de wijk en in de st-a is te groot en na de vuilnisbelt val het Zwarte Pad willen wij niet ooi nog eens een vergroting van de wer* keloosheid in onze wijk ter e de heren van de N.S. Wij vertrouwen erop, dat Uw Col lege nu een serieuze start gaat ma- ken met een inspraakprocedure el dat belangen en behoeften die daar bij te voorschijn gaan komen, doo U krachtig tegenover de N.S. zulle worden verdedigd, comité Plan-NW

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2