an Bracht favoriet drieban dentitel oor Winterstop korter in Afdeling Leiden Nieuwtje was er snel af... lok nestor Jan Doggen nog ongeslagen Rusland tegen rest van schaakwereld Interland voor Leo v. d. Kroft Extra duel later Gow leidt duel F ey enoord-OFK Vlotte jaarvergadering in Oegstgeest Speldenregen WEER MEER STRAFZAKEN BA0 20 OKTOBER 1973 SPORT PAGINA H advertentie HEESWIJK-DINTHER „In dit driebandenlcampioenschap zal zelfs de kampioen niet ongeslagen aan het eind komen", aldus de vroege prognose van nestor Jan Doggen. „Want ook titelverdediger Rini van Bracht is geen Ceulemans", weet de caféhouder uit het Brabantse Heerle. „De geluksfactor zal weer belangrijk worden al speelt van Bracht sterk, vooral nu hij veel kan trainen omdat hij bij een biljartfirma in dienst is". Van Bracht kan bovendien op „ei gen" tafels, van zijn baas, opereren, zodat hij ongetwijfeld in het gym nasium Bernrodie in Heeswijk-Di- ther weer de voornaamste favoriet zal zijn, al is het evenzeer van deze titelverdediger bekend, dat hij, door nervositeit geplaagd, nog wel eens makkelijk door de knieën gaat. Door Piet Kienhuis Rini van Bracht Uit het weekbe- '&n de Afdeling Leiden KNVB: "In de spelre- wr het damesvoetbal is ding dat de borsten met :n mogen worden be- vervallen. Indien der de borsten met de han- in beschermd en daar- ds" wordt gemaakt Ut worden bestraft met fecte vrije schop. Men iHervan goede nota". 23951 In Nederland AMSTERDAM Volgend Jaar mei zal in het kader van het 100-jarig jubileum van de Koninklijke Neder landse Schaakbond naar alle waar schijnlijkheid in Groningen de schaakmatch Sowjet-UnieRest van de wereld worden gehouden. Bonds voorzitter Ruth heeft tijdens het on langs in Skopje afgewerkte Fide- congres aangeboden deze wedstrijd in Nederland te organiseren. Het zou de tweede maal zijn dateen dergelijk duel op de kalender komt. In 1970 wonnen de Russen in Belgrado ter nauwernood met 20^—19%. Den Haag Haagse scheidsrechter Leo van der Kroft krijgt opnieuw een internationale wedstrijd te lei den. Vorige week werd hij reeds uitgenodigd voor het Europa Cup II-duel Carl Zeiss JenaLeeds Uni ted. Gisteren bereikte hem de per soonlijke invitatie voor de interland West Duitsland—Zwitserland, op 15 november in Dlisseldorf. Zijn assistenten daar zullen zijn Frans Derks en Siem Wellinga. Deze wedstrijd betekent voor Van der Kroft na de interland Zwit serlandZweden zijn tweede of ficiële A-interland. Hij komt daar mee in het bezit van de FIFA-bad- ge, „het allerhoogste wat een scheidsrechter kan bereiken", aldus een verheugde Van der Kroft. Zo bereikte hij vorig Jaar ternau wernood de titel ereklasse, hem ten slotte in de schoot geworpen met de „hulp" van Jan Doggen. De Delftse timmerman Joep de Wilde was toen de ontgoochelde tweede, die net naast de hoofdprijs greep. En of er veel terecht zal komen van diens revanchepogingen valt nog te be zien, want De Wilde zwom gister avond onverwacht in de netten van de stille Puck van Aart, die met 60-54 (83 beurten) de fuik sloot. Hetgeen een lelijke misrekening voor de stoere Delftenaar genoemd mag wonien. 's Middags had De Wilde na verbit terde strijd Plet de Jong knap ge- strik dankzij een ferme eindsprint met onder meer series van zes en vier, maar Van Aart na een Jaar in de ereklasse terug - ging onstui mig van start. Na 48 beurten zag hij De Wilde weliswaar langszij ko men, maar deze was niet bij mach te in de carotteslag die toen volgde de Veenendaler van zich af te schudden. En De Wilde was 's middags toch zo goed begonnen met een royale zege van 60-43 tegen De Jong in slechts 49 beurten (1.224). Dit gemiddelde werd 's middags slechts met één beurt overtroffen door Rini van Bracht, die weinig eerbied bleek te hebben voor zijn leermeester Henny de Ruyter. Al vrij spoedig werd dit treffen een ongelijke strijd. Van Bracht liep met vele nuttige serie- tjes snel van zijn plaatsgenoot uit Waalwijk weg en kon toen rustig uitsluitend aandacht besteden aan zijn eigen spel: 6034. Oude vos 's Avonds kreeg hij nieuweling Henk de Kleine tegenover zich, die 's mid dags een lesje in zelfbeheersing had gekregen van de oude vos Doggen. Secure verdediger De Kleine had geruime tijd een voorsprong, maar toen Doggen met enkele flitsende tussensprintjes de Helmonder achter zich liet, klapte de nieuwe ereklas- ser volkomen in elkaar en verloor nog kansloos met 60-49 (56 beur ten). Van Bracht kreeg gisteravond laat een uiterst geladen De Kleine te genover zich, die verbeten van de kampioen wegliep en na 23 beurten al elf caramboles voorsprong had. Het kostte Van Bracht uiterste in spanning en concentratie om de ca- rotte te doorbreken en zijn tegen stander voorbij te streven, hetgeen tenslotte dan toch nog gebeurde dankzij series van zeven en zes. Van Bracht zegevierde met 60-51 en 61 beurten. De Bredase caféhouder Ties Brosens toonde zich opnieuw een grillig ca- ramboleur. 's Middags tegen Van Aart bracht hij al de hoogste serie (zeven) op tafel en won (60-49, hoewel in 89 beurten) en 's avonds kreeg hij weer de handen op elkaar voor een uitschieter van elf op een rij. Maar de winst tegen Piet de Jong ontglipte hem toch nog. Slechts één carambole kwam de kleine man te kort voor remise. In de laatste stoot glipte zijn speelbal door de hoek, de derde bal op een haar missend. Dubbeldammer De Jong was overi gens weinig tevreden met zijn suc ces. „Ik had geen enkele klasse in deze partij", klaagde hij. „Erg triest". Uitslagen Brosens 60 89 7 0.674 Van Aart 49 89 4 0.550 De Jong 43 49 5 0.877 De Wilde 60 49 6 1.225 De Ruiter 34 48 5 0.708 Van Bracht 60 48 5 1.250 De Kleine 49 56 5 0.875 Doggen 60 56 6 1.071 Van Aart 60 83 5 0.722 De Wüde 54 83 6 0.650 De Jong 60 73 4 0.821 Brosens 59 73 11 0.808 Van Bracht 60 61 7 0583 De Kleine 51 61 6 0.836 Doggen 60 69 10 0.869 De Ruyter 46 69 7 0.667 Stand na twee ronden: 1. Van Bracht 4 punten, 7 hoogste serie, 1.100 moyenne; 2. Doggen 4, 10, 0.960 3. De Wüde 2, 6. 0.863 4. De Jong 2, 5, 0.844 5. Brosens 2, 11, 0.734; 6. Van Aart 2, 5, 0.633 7. De Kleine 0, 6. 0.854 8. De Ruyter 0, 7, Voetbal Het Spaanse elftal heeft gisteravond in Las Palmas een wedstrijd voor groep zeven van het kwalificatietoernooi voor het wereld kampioenschap tegen Zuid-Slavië met 2—2 gelijkgespeeld. Amancio en Asensi gaven Spanje tweemaal de leiding; BaJovic scoorde tweemaal voor Zuid-Slavië. SOFIA De wedstrijd Panathi- naikos—CSKA Sofia voor de eerste ronde van het toernooi om de Euro pese beker voor landskampioenen, die op last van de UEFA moet wor den overgespeeld, is een dag ver schoven en staat nu voor donderdag 26 oktober in Athene op het pro gramma. Dit in verband met het concurrerende duel voor de UEFA- cup tussen Olympiakos Piraeus en Tottenham Hotspur op woensdag 25 oktober. Tennis Tom Okker heeft de kwartfinales bereikt van het prof- toernooi in Vancouver, door in de derde ronde de Amerikaan Cliff Richey te verslaan met 76 en 60. ROTTERDAM De wedstrijd FeyenoordAFK Beograd (Zuid- Slavië) tweede ronde toernooi om de UEFA-cup zal op 25 oktober worden geleid door de heer Gow uit Wales. Zijn landgenoten Williams en Gunford assisteren hem. Badminton Engeland heeft gis teravond in Melksham met 90 ga- wonnen in de wedstrijd voor de eer ste ronde van het toernooi om de Thomas-beker tegen Nederland. Voor Nederland kwamen uit Clemens Wortel, De Vogel, Rob en BoudewJjn Ridder. OEGSTGEEST Het nieuw tje was er al snel af. Toen de dames binnenkwamen werd er nog even vreemd op gekeken in de "mannenzaak" die een Jaarvergadering van de KNVB-afdeling nou een maal altijd is, toen de dames zaten kraaide er geen haan meer naar, om maar; eens toepasselijke vergelijking te ge bruiken. De dames zelf vonden het trouwens ook doodnormaal dat zij als voetbalsters mee-ver gaderden, het damesvoetbal is tenslotte al geruime tijd inge burgerd, „dus" waarom eigen lijk niet? Toch zal er voor O egstg eest-speelster Ria van de Valk en Weteringse Girl Mary van der Meer wel enige moed voor nodig zijn geweest om de "stap" te wa gendenk Je dan als man. Dan denk Je fout. Ria van der Valk (vertegenwoor digster voor damesvoetbal bij de "grote Bond")"Ook in andere voetbal gevallen zijn het overwegend mannen waarmee Je te maken krijgt. Voor de mannen zal het mis schien wennen zijn, voor mij niet En Mary van der Meer: "In het begin sta Je wel even vreem te kijken als Je ziet dat er alleen mannen zijn. Dat had ik toch niet ver wacht. Ik had gedacht meer dames te zien, want ik vind dat die ook mee moeten ver gaderen. Maar ook zon der dat zij er zijn, voel ik me hier best thuis Henk Uiterdijk bijna traditie OEGSTGEEST Als de grote ijstijd niet plotseling uit breekt, zullen de afdelingsteams uit Leiden en omgeving nog dit seizoen met een verkorte winterstop te maken krijgen. Op voorstel van twaalf Rijnstreek-clubs en zestien Bollen- en Duinstreek verenigingen van de KNVB-afdeling Leiden, geldt dan niet meer de periode van 15 december tot 15 januari als 'voetballoos tijdperk', maar de tijd vanaf het weekeinde voor de Kerstdagen tot en met het eerste weekeinde in het nieuwe jaar. Dat voorstel werd gisteravond aan genomen op de gladverlopen Jaarver gadering van de KNVB-afdeling Lei den. In het hervormd Gemeentecen trum aan de Lijtweg in Oegstgeest werden voornamelijk door de zeven tien Leidse verenigingen wèl bezwa ren geopperd, maar het plan haalde de „uitvoerlngs-basis" toch ge makkelijk. De verkorte winterstop zal gelden voor senioren en Junioren- A.-elftallen, voor B- en C junioren blijft de oude regeling (geen voetbal in december en januari) van kracht. Door Paul de Tombe De Rijn- Bollen en Duinstreek verenigingen waren tot hun voorstel (Winterstop in de afdeling voor se nioren en A-junioren parallel laten lopen met de tijd waarin ook in de KNVB niet wordt gespeeld. In de weekeinden met wereld- en Europe se schaatskampioenschappen, in dien op tv, geen competitie voetbal vaststellen) gekomen op grond van vijf punten. 1. De bestaande winterstop duurt te lang, zoals in het seizoen 1971-'72 tot ui ting kwam. 2. In de periode dat de winterstop van toepassing is, blijft voetbal soms mogelijk, 3. bij afschaf fing van de winterstop kan vlotte re afwerking van de competie plaats vinden, 4. Door vlottere afwerking van de competitie kan sneller wor den gestart met de bekercompetitie en er zijn daarna meer mogelijk heden voor toernooien en vriend schappelijke wedstrijden, 5. De er varingen van de clubs met teams in de KNVB zijn dusdanig dat competi tie-voetbal tijdens de Leidse winter stop nog best mogelijk zou zijn. Bo vendien stelden de Bollen- en Duin streek verenigingen moeten de be schikbare accómmodaties steeds in tensiever worden benut: dit voor stel kan voorkomen dat aan het einde van het seizoen avondwedstrijden om WAT JAMMER HE 8R0EDER... NOU kDMEN U)E UJEER MIÉT .SAMEN MET APP/£ HAPP/E OP DE AnTÖK?— ZO GAAT 'T fJOü EEMMAAL IM DITVAkr ggDECER-MOUSÊM- DE R££R EETEe, MOÉT JE MAAR DEMKEM..., Plat „Tijdens die lange winterstop ligt je verenigingsleven plat", kwam DOSR-voorzitter Van Duikeren als woordvoerder van de voorstanders melden, „de Jongens raken uit him westrijdritme, de band met het pu bliek verslapt omdat het ook niet mogelijke is om interessante oefen- partijen te spelen omdat de KNVB, behalve op de feestdagen en op de dagen dat er schaatsen op televisie ls, gewoon doordraait. Behalve als het weer dat niet toelaat, moet er in die periode ook door de afdelingsteams gewoon gevoetbald kunnen worden. Leg de competitie alleen stil op Kerst en Nieuwjaar en op de „schaatsda- gen". Dan vermijd Je dat een win terstop, zoals vorig seizoen, van half december tot half februari kan du ren Roodenburg-voorzitter Henk Uit- terdijk als „spreker' namens de te genstanders, de Leidse verenigingen: „Het is bijna traditie dat dit voor stel om de drie Jaar aan de orde komt, waarschijnlijk komt dat door bestuurswisselingen. Wij willen de winterstop gewoon handhaven. We hebben statistieken bijgehouden van tien Jaar en het is in die tijd één maal gebeurd dat er in die periode gespeeld kan worden. Dat de spelers uit het ritme raken, kan ik me in denken, maar die ritme-verstoring komt er ook als die jongens zich de hele week op een wedstrijd concen treren en ze moeten dan horen dat OEGSTGEEST De speldenregen barstte los tijdens de Jaarvergade ring. Negen keer kon afdelings - voorzitter dr. J. J. de Jongh de op- prik-handelingen verrichten. Bij het aftredende bestuurslid Cees Mulder, die tot erelid werd benoemd en bij de acht mannen die lid van verdien ste werden. De acht: Oud-scheids rechter en consul Gordijn, oud-tech nisch commissielid, De Lange, oud- Jeugdvoetbal-commissielid Maas, J. de Koning, die vanaf 1951 secre taris is bi) DOSR, SVOW-voorzitter (al 25 Jaar), De Jong, zijn secreta ris (al 24 Jaar), Horstman, Altior- bestuurslid Sassen en tenslotte de heer Van Duivenvoorde die vanaf de oprichting bestuurslid bij Kagia is. En Kagia kreeg gisteren de KNVB- vlag en de afdelingsvlag ter gelegen heid van het veertigjarig bestaan OEGSTGEEST Het aantal strafzaken in de afdeling Leiden is weer gestegen. In het seizoen 1971'72 behandelde de strafcom- missie 290 gevallen tegen 239 zaken in het seizoen '70-"71. En die cijfer» betreffen dan alleen het senioren- voetbal, bij de Jeugd steeg het aan tal zaken van 79 naar 93. Afdelings voorzitter dr. J. J. de Jongh: "Het ls ontstellend en onbegrijpelijk dat dit zo doorgaat. Ik wil een ernstig protest laten horen tegen deze wi!- ze van spelen. Natuurlijk zie Je op de tv het ergste wat er op dat ge bied te zien is, maar dat mag geen maatstaf zijn. Verbeter de wereld en begin bij Jezelf". het programma is afgelast. Die klap komt harder aan, dat is onze bondservaring. En denk eens aan de administrateur: die man ls over bezet en kan die vier weken gebrui ken om zijn achterstand in te ha len. De tegen-argumenten (admini strateur competitielelder van Leeu wen „Ik doe dit werk nu 25 Jaar, ik heb het eenmaal meegemaakt dat er «in decemjber en Januari gespeeld kon worden) bleken echter niet zwaar te wegen, het voorstel tot de kortere winterpauze kwam er zelfs zonder stemming door. Alle andere punten verlipen trouwens even glad; in 't afdelings-bestuur werd ZLC-voorzlt- ter De Koning gekozen op de plek van de aftredende heer Mulder en werden Van der Hoeven en Van der Neut zonder tegenkandidaten her kozen. In de commissie van Be roep nam Oranje-Groen-voorzitter Reyken de plaats in van de even eens aftredende heer Hoogervorst en werd J. C. van Steen zonder tegen kandidaten herkozen, in de financië le commissie werden de heren Sta lenburg en Admiraal eveneens her kozen. Eenstemmig was de verga dering ook over het (KNVB) bonds- voorstel de financiering van de uitgave van een eigen bondsblad, waarbij, de kosten zouden worden omgeslagen op de seniorenleden. Dat werd massaal afgestemd. De vergadering ging wel, min of meer. accoord met de verhoging van de verzekeringspremie (tot 2,15 voor se nioren, 1,10 voor Junioren en 0.60 voor pupillen. Het afdelingsbestuur kreeg opdracht die zaak nader te onderzoeken.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 17