Cultuurpaleis genadeslag voor „uitgaansgebouwen" Concentratie bejaarden in Ridderveld Gemeentebestuur Alphen mist de boot bij 'De Bron' Ramses en Liselore in een sprankelende show Rijnstreek vergadert Bazaar van AZC DONDERDAG 19 OKTOBER 1972 In het Rijnlands Lyceum werd gisteravond een sprankelende show gepresenteerd door Ramses Shaffy en Liselore Gerritsen, die elkaar ge vonden lijken te hebben binnen mu zikale eenheid in zang en woord. Als Ramses bruisend opbeukt tegen wilde flarden muziek is het in de samenzang steeds Liselore weer, die hem terug brengt naar meer be gaanbare paden. Binnen de samen zang voelen Ramses en Liselore el kaar volledig aan en werken samen naar een volledige eenheid in woord, muziek en gebaar. Vooral voör de pauze zongen beiden veel opzwepen de liedjes. Ramses eindigde de eerste serie voor de pauze met "Zing, vecht, huil, bid, lach, werk en bewonder" een nog steeds boeiend «1 meeslepend lied. "Anna" bleek een opvallend gees tig liedje. Na de pauze wisselden de gevoe lige, melodieuze liedjes en de ge dichten elkaar veelvuldig af. Voor al de gedichten hadden een hoge poëtische inslag en voerden Je mee zonder enige begrenzing te kennen. Daarentegen was de voordracht „Oude Hein" Juist bijzonder komisch en een prettige afwisseling. De zaal was goed gevuld en had duidelijk veel waardering voor het werk van de beide individualisten, die blijken zo goed samen te kun nen werken Dat deze samenwerk] 1^ tot resultaten leidt, is niet in laatste plaats te danken aan het res- peoteren van eikaars mogelijkheden en talenten. Ramses en Liselore konden slecht* tot deze hoogte reiken, door de goe de begeleiding van het combo van Jan Huydfts. Zonder deze omhjstii^ zou de extra dimensie, cfle de lied jes mi kregen min of meer zijn weggevallen. Zij besloten hun optreden met het liedje "We zullen doorgaan", dat zijn kracht vond in het steeds weer j herhalingen vervallen. Een muzika le versie van dit lied besloot het succesvolle optreden in Leiden Liselore en Ramses Aanvullende garantie voor „De Hoeve" ALPHEN Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben vanochtend een aanvullende garantie verstrekt tot een bedrag van 80.000 gulden ten be- hoeve van de Prot. Chr. Stichting D» Hoeve in Alphen. Fluoridering aan de orde BOSKOOP Het algemeen be stuur van het waterleidingbedrijf "De Rijnstreek" heeft op donder dagmiddag 2 november om half vier een openbare vergadering belegd In het gemeentehuls van Boskoop. Op de agenda staan de volgende pun ten: krediet reconstructie Persant Snoepweg in Leiderdorp; krediet Groenswaard III in Waddinxveen; krediet aansluiting Delfpolder 4 in Hazerswoude; krediet transportleiding Roe lof arendsveen—Leimuiden krediet verwijdering leldïnf NoordeindeWaddinxveen krediet reconstructie W. Veldenweg in Leimuiden; krediet reconstructie Klaverwei- deweg in Hoogmade; voorstel inzake de fluoridering; voorstel tot oontractwijziging met de NV Goudse Waterleiding- maatschappij begroting 1973; voorstel tot het aangaan van kasgeldleningen voorstel tot het aangaan vaste geldleningen. ALPHEN AAN DEN RIJN Bij het leeghalen van de rond het opgespoten terrein met baggei en prut volgelopen sloten kwam gistermiddag een der graafmachines ioat al te dicht bij de slootkant met gevolg, dat het gevaarte begon weg te zakken en flink vast kwam te zitten in de taaie blubber. Met behulp van een tweede graafmachine werd getracht de steeds dieper weyakkende machine weer op steviger grond te krijgen, dit gelukte echter niet. De kettingen braken en de machine zakte steeds dieper weg. Vanmorgen heeft men tenslotte met behulp van nog meer materiaal de machine uit de moeilijkheden weten te redden. De bestuurder wist tijdig uit de cabine te springen, zodat er geen persoonlijke ongelukken plaats vonden. (Foto Will Dijkman) ALPHEN AAN DEN RIJN —De Spar zal de winkel bemannen, die het dienstencentrum langs de J Uranusstraat/Sterrenlaan, op het ogenblik wordt gebouwd. Het heeft echter heel wat moeite gekost voor men een "winkelier" heeft gevon den. die hier in wilde stappen. Ondanks een kleine achterstand ep het bouwschema mag worden verwacht, dat het totale complex, bestaande uit vier blokken, begin Januari 1974 gereed komt. Het dienstencentrum wordt in vier fa sen opgeleverd. De planning is, dat volgend jaar mei de eerste negen envijftig woningen (een flat, die uit vijf etages bestaat) zullen kunnen worden toegewezen. In totaal bouwt het bouwbedrijf Muljs en de Winter, In opdracht van de Stichting Bouw en Beheer Service Flats Alphen aan den zijn, 312 bejaardenhulzen. Deze zijn als volgt verdeeld23 éénka merwoningen; 277 twee kamerflats vijf driekamerwoningen; een huis voor de beheerder alsmede een derkomen voor de verpleegster teaslotte vijf logeerkamers. Er den zestien verschillende typen ningen gerealiseerd. De vijfhoge flat ls reeds genoemd. Maar daarnaast komt er één die twee maal zo hoog wordt (tien eta ges). Voorts komt er een gebouw met vier verdiepingen en tenslotte één met twee etages. In alle flats is een onderbouw aangebracht. Recreatiemogelijkheden zijn er voldoende voor de bejaarde bewo ners. Er komt een grote zaal, een bi bliotheek en er zijn nog wel meer voorzieningen waar de mensen zich zullen kunnen vermaken. Tevens is er een wasserette in het diensten centrum gepland en ook de kapster en de masseur ontbreken niet. De bewoners van het Sint Jozefcom plex, dat direct aan de service-flat grenst, kunnen van al deze "snuf jes" gebruik maken. Uiteraard tegen betaling. Deze mensen kunnen ook een be roep op de verpleegsters doen. Als de nood aan de man is hoeft men maar Op een knopje in de woning te drukken en er treedt een alarm in werking waardoor de zuster wordt gewaarschuwd. Vanaf een bord, waarop dan een lampje gaat bran den, kan zij direct bepalen waar heen zijn zich moet begeven. Voor zover men nu kan bekijken is de verwachting, dat maandag 30 oktober het hoogste punt van de tienhoge flat langs de Uranusstraat zal worden bereikt. Wat de huurprijs van bij voorbeeld een tweekamerflat be treft; deze komt op driehonderdvijf- ALPHEN AAN DEN RIJN In het clubgebouw van de speeltuinver eniging Kindervreugd aan de Karei Doormanstraat begint vanavond om zeven uur de bazaar van A.Z.C. De opening geschiedt door de heer G. Kaltenecker sr., die onlangs af scheid heeft genomen van het zwembad „De Hoorn". De openings tijden zijn: donderdagavond van 7 11 uur en vrijdag van 36 uia van 711 uur. De vrijdagmiddag staat ki het teken van de Jeugd. Er ligt een keur aan prijzen te wachten, zoals radio's, poppen, j speelgoed, levensmiddelen enz opbrengst is bestemd voor de zw mende Jeugd van AZC. die de laatste maanden vooral op landelijk niveau, I uitstekende prestaties heeft geleverd. tien gulden per maand. Hierin zjjn alle nevenkosten begrepen. (Foto Wlm Dijkmand TEMPO IN DE MICRO-SLAG ALPHEN AAN DEN RIJN D* Alphense korfballers van Tempo gaan met twaalf achttallen ai microcompetitie, die half november gaat dra alen, meedoen. Naast dl vier seniorenteams zijn er twee Juni or-achttallen, vier aspiranten- f® twee pupillen teams Ingeschreven. Zowel senioren als Junioren gaan hun thuiswedstrijden op zaterdag middag in de Rijnstreekhal spelen De competitie voor aspiranten ei pillen speelt zich af in de Leid# Groenoordhal. De indeling ziet er volgt uit: le klasseTempo,Hoefcf SV, Madjoe. Noorderkwartier. ODQ Valto en Warmond. 3e klasse Tempo 2,Danaiden 5,Emma 2,Ho® Stand 3Kwiek 4.TOP 3. 4e klasse C: Tempo 3.Fiks 3,Fluks 3,Madjoe l Pernix 5.Warmond 2. 5e klasse k Tempo 4,TOP 4,Velocitas 3.Fiks i Pernix 8.SEV 3. B-3 Jun.:Tempo L Algemene l.Flks 1,Danaïden 2.Fluü l.TOP 1. C-4 Jun.:Tempo 2.TOP 1 Crescendo 2.Pernix 3,Velocitas l Zuiderkwartier 2. ALPHEN AAN DEN RIJN Het lot van diverse "uitgaansgebou- wen" in Alphens hart lijkt beze geld ais o-ver enige jaren het cultureel centrum een plaatsje in het city-plan heeft gekregen. Met name gebouw Nabij gaat onge twijfeld een onzekere toekomst tegemoet. En dan zullen we de kerkzalen, waarop de gemeente diverse malen een beroep heeft gedaan, maar even vergeten. Zeker, de accommodaties, die Al phen telt zijn niet van de allerbeste kwaliteit. Is de mogelijkheid wel eens onderzocht om iets met gebouw Nabij te doen? Het plein ervoor zou bijvoorbeeld best kunnen worden benut voor een uitbreiding van dit complex terwijl er in de "hoogte" ook wel het één en ander kan wor den gedaan. En dan hoeft er zeker geen dik vijf miljoen gulden op ta fel te worden gelegd terwijl het be drag (vijfhonderdduizend gulden), dat de bevolking moet bijeenbren gen, zonder meer aanzienlijk lager zal liggen. Door Jan Westerlaken Foto Wim Dijkman Nu nog dik vijf miljoen gulden, maar hoeveel zal dit bedrag over ruim twee jaar zijn gestegen? Want dan moet er een begin met het cul tureel centrum worden gemaakt Verwacht mag dan loch wel worden, dat de kosten met ao'n slordige an derhalf tot twee miljoen zullen zijn gestegen. Tenslotte gaat de grond prijs maandelijks schrikbarend om hoog. Voeg daarbij de halve ton aan exploitatie tekort en de over heid zit Jaarlijks met ees post, die verschrikkelijk zwaar op de maag zal liggen. BRON Het zou bijna frappant kunnen worden genoemd waarom de ge meente zich niet heeft gemengd in de plannen van "De Bron" toen die kenbaar werden gemaakt. Als zij hier bijvoorbeeld één miljoen tegenaan "gegooid" had. was er een perfecte accommodatie ontstaan. Wat in Ridderveld voor f 1.2 mil joen is neergezet, kost in het cen trum straks vijf keer zoveel. Het gaat er dan toch wel naar uit zien, dat Alphen een "cultuurpaleis" krijgt. Argumenten als een dergelijk cen trum moet in het hart van de ge meente liggen zijn voor hier weinig steekhoudend. Tenslotte valt Alphen in drie delen uiteen en kunnen we moeilijk van een echt "centrum" spreken. Als beide Riddervelden over een aantal jaren voltooid zuilen zijn woont hier het grootste gedeelte in woners van de gemeente. liet zijn vooral de jonge gezinnen, die zich hiervestigen en zü houden wel van eed "uitje". Het excentrisch liggen van een cultureel gebouw maakt niets uit De mens stapt in zijn auto en rijdt ln een ommezien naar de plaats waar hij moet zijn. Nu krijgen we twee uitgaansmogelijkheden op misschien amper één kilometer af stand van elkaar met gevolg, dat er tussen de Bron en het complex in de city een enorme "concurrentie" ont staat. En wat blijft er in deze strijd nog voor gebouw Nabij over? Hoogstwaarschijnlijk een paar krui meltjes waar het absoluut niet van kan bestaan. Er volgt een financië le nood en de enige oplossing is dan Sluiten. GROTE STEDEN De Bron kan worden beschouwd alvS een wijkcentrum en dat karak ter mag het cultureel centrum niet hebben Een feit is. dat gebouw Na bij vele uren in de week leeg staat. Hoe zal dat in de toekomst met het cultureel centrum zijn? Het zal om de drommel niet meevallen om hier goede programma's naar toe te ha len want die worden zonder meer door de grote steden voor de neus van Alphen weggekaapt. Het ligt er tenslotte rondom in. Ja, en dan wordt er van de bevol king een offer gevraagd van een Voor gebouio Nabij zullen er waarschijnlijk niet meefr dan wat kruimeltjes over blijven waar het abso luut niet van kan bestaanr zodat er dan financiële 'rtood dreigt. half miljoen gulden Dit geld moet op tafel worden gelegd om in aan merking te komen voor een subsidie van het ministerie van Cultuui*. Re creatie en Maatschappelijk Werk. 1 De industrip zal vprsclVikkelijk diep in de buidel moeten tasten wil men I aan dit bedrag komen maar uit de bevolking lijkt dit een onhaalbare k*art Zeker wanneer er een beroep op de bewoners van Ridderveld zal worden gedaan Zij hebben tenslot te hun eigen uitgaansmogelijkheid. Het staat er allemaal wat nega tief maar wanneer we reëel denken moot men tot de conclusie komen, j dat de overheid een zware dobber krijgt om een cultureel trum met een fors exploitatie-te kort di-aaiende te kunnen houden.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 4