Warmond wegen voor zoekt nieuwe woningbouw Ik prepareerde me op 'n grote knal Leiderdorpse raad neemt beslissing over gewest VPRO zendt concert Scheppingskerk uit Bij Babel bruist het weer van activiteit Marco v. d. Vaate met plezierig programma Subsidie voor Rijnlandse Molenstichting DONDERDAG 19 OKTOBER 197; WARMOND Nu door de be slissing van de Kroon in het be stemmingsplan Zwahburg geen woningen in dit plan kunnen worden gebouwd, moet voor de woningbouw in Warmond een op lossing" worden gevonden. Om de meest geschikte bouwplaats te vinden voor de dorpsuitbreiding nader te motiveren en te pro grammeren is aan het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Hol land gevraagd een onderzoek in te stellen. De kosten, die aan dit onderzoek zijn verbonden bedra gen ongeveer f9.000,-. B. en W. stellen de Warmondse raad in de vergadering van 24 oktober (8.00 uur) voor een krediet van f 10.000 beschikbaar te stellen voor dit onderzoek. De Rijnlandse Molenstichting, in Leiden, heeft subsidie gevraagd in de herstelkosten van de Zwanburger- molen. In mei vorig Jaar brak de staart van deze molen. De Rijnlandse Mo lenstichting, stelde in overleg met de Rijksdienst voor de Monumen tenzorg een herstelplan op. Ook wor den in dit plan betrokken het her stel van het scheprad, dat in slech te staat verkeerde, vervanging van de molenzeilen en het noodzakelijke verf- en teerwerk. De herstelkosten en andere wer ken werden begroot op f 10.000,-. De Rijnlandse Molenstichting ver zocht in Juni 1971 de Rijksdienst voor de Monumentenzorg en Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland Donderdag Museum voor Volkenkunde Jeugd- cleurenfilm over diverse landen 3.15 Breestraat 19 Jeugdhaven Jeugdca- 7.3010.30 uur nam. Morsweg 10 Werkgroep monumenten werkgroep Stadhuis Spreekuur sociale raads vrouw 68 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit voor gehan- Licapten 25 uur nam. Titus Brandamalaan 76 "De duik boot" Olubhulswerk handenarbeid 8 ot 10 uur nam. Clos Leembrugge Ruil- avond Phllatelica 7.30 uur nam. Zoeterwoudseslngcl 12 Bandrecor- derdlenst Wim Malgo 7.30 uur nam. Wilheltnlnastraat 10 Informatle-av. Baha'i 8 verontreiniging 't Praethuys 9Qespreksavond Praethuys Vrouwenkerkkoorstr. VRIJDAG 19. Jeugdhaven, Sociëteit Jongen6club Kreatlef Sentrum (Breestraat 66) Ci- néclub Blood of the oondor" 9 uur Het Mierennest (Morsweg 59) Kla- W.l assen 8 Uur nam. Sociëteit Twentwel OégBbgeest (Oeversötraa/t 65) Socië- kamerbewonerg staanden 8 Leiderdorp (Fred. Hendrlkplaatsoen 25) Gespreksavond Baha'i 6.15 uur nam. Konlngskerk Rullclub 7.3010 uur Zulderkerk (bijzaal) NGVB, afd. Cen- wereldnatuurfonda' 8 Volkenkunde Jeu® Ï.15 Jazz-zolder Hot House (Rapenburg 34) Herman de Wit en Maarten van Resteren Altena 10 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19 Jeugdhaven, sooe Mira kel 8—11.30 uur nam. Kreatlef Senürum (Breestraat 66) Disco-avond 8 u, nam1 u. 'g nacht-s. De Vink Dansen 9 uur nam. tot 2 u. '6 nachts. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (Voor kamerbewoners en alleenstaan- kamerbewoners kerk Zevendedags-ad- bljbelstudle 10 uur voorin ireaiKing 11 uur voorm. Sohaakzolder (Morsweg 114) Leldse letelt 6—5,f' BIJ molen De Valk Postzegelmarkt 2 -5 uur nam. Anit. Clubhuis Ruilbeurs 10 uur rm i „Onze Tuin" 35 i Apothekers De avond-, nacht- en aondagsdienst wordt waargenomen door apo theek Reyst Steenstraat 35 en apo theek Voorschoten Leldseweg 66. SOS-dienst eofl-Tsiefonicche Hulpdienst 401710)—26209 Voo» alle die in m Dkhedeo verkeren bereikbaar werkdag van acht uur o m tot acht uur vjn doorir acht t Release vrijdag 20-22 derdag ook 16-18 uur. Gezinsverzorging gezinsverzorging Mors- 'een subsidie in de begrote restaura tiekosten toe te kennen. Door een misverstand werd ver zuimd gelijktijdig een subsidieverzoek bij de gemeente in te dienen. De werkelijke restauratiekosten hebben t 9.453,60 bedragen. Door het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, Rijksdienst voor de Monumenten zorg, werd een subsidie verleend van 50 pet. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland verleenden een subsi die van 15 pet. in de restauratiekos ten ad f 0.453,60. B. en W. zijn van mening dat het behoud van de Zwanburgermolen van groot belang is voor de instand houding van het landschapsschoon. Een gemeentelijke bijdrage in de res- rauratiekosten vinden B. en W. dan ook zeker verantwoord, subsidie van 30 pet. in de herstel kosten te verlenen. B. en W. stellen voor aan de Rijn landse Molenstichting een subsidie van f 2.836,08 te verlenen. Agenda Vaststelling van de exploitatie vergoedingen ingevolge de Kleuter onderwijswet over de Jaren 1970 en 1971; Verlenen van een subsidie in de kosten van herstel van de Zwan burgermolen; Voorziening in de behoefte aan vlottende middelen voor het Jaar 1973; Beschikbaarstelling van een aan vullend krediet voor de verbouwing van de secretarie; Benoeming leden en plv. leden van de Commissie Sportaangelegen- heden; Herziening tijdschema zandwin ning Zwanburgerpolder en beschik baarstelling kredieten voor bewaking en begeleiding tijdschema, alsmede toezicht op de zandwinning; Ingekomen stukken en medede lingen plan „Zwanburg"; Voorstel tot: a. deelneming in de op te richten „Stichting Bootjes haven Warmond" b. verhuur van een deel van de zgn. Speelweide aan de onder a. genoemde stichting. ZOETERWOUDE Jaap Olsthoom, eerste elftalaanvoerder en trainer van de SJZ-jeugd waag de gistermiddag de stap in het huwelijk met Joke van der Salm. Na de huwelijksvoltrekking in het gemeentehuis ging het per boot naar de r.k. kerk aan de Zuidbuurtseweg, waar de SJZ-jeugd een erehaag vormde voor "hun" Jaap en Joke. Foto Jan Holvast) LEIDERDORP De Leiderdorpse gemeenteraad gaat maandagavond over de gewestvorming praten. B. en W. stellen de raad voor akkoord te gaan met de vorming van een ge- West Leidjen. In het voorstel zegt het college dat er omdat er taken zijn die de grenzen van de regio over schrijden twee alternatieven zijn: 1. de aan het huidige gewest Leiden deelnemende gemeenten te laten deeluitmaken van een gewest rond Den Haag 2. Een gewest rond Lei- LEIDERDORP In de Leider dorpse Scheppingskerk aan de Laan van Oudpoelgeest wordt 20 oktober een concert gegeven, dat wordt geor ganiseerd door de VPRO. Tijdens deze concerten treedt een beroeps- en een amateursensemble op. Niet in een oompetitie opstelling maar in het kader van elkaar van wat kun nen wij bij elkaar ontdekken en ont wikkelen. De ensembles het beroepsensem ble Ritmo Natural, de drumband Franciscus uit Leiden en 6 ensembles van de Streekmuziekschool „Rijnak koord" treden niet alleen apart op maar spelen ook samen. Op het pro gramma staan klassieke jazz en ex perimentele muziek. De drumband Franciscus zal 'n experimenteel werk ten gehore brengen, speciaal door Instructeur Ruud Mourik voor dit concert gecomponeerd. De drumband Franciscus zal verder samen met het J. van Seggelen algemeen kampioen WARMOND De postduiven vereniging Warmond heeft de win naars van het vliegseizoen 1972 be kend gemaakt. De kampioenenlijst ziet er als volgt uit: VitesseOude duiven tot 400 km 1. A. v. d. Drift; 2. J. van Seggelen, 3. C. Siecker. Kampioen jonge duiven: 1. J. v. Seg gelen; 2. J. Diemei; 3. A. D. v. Drift Navluchtkampioen 1. A. v. d. Drift 2. C. Siecker 4. J. v. Seggelen. Kam pioen oude duiven: J. v. Seggelen, 2. C. Siecker; 3. A. v. d. Drift. Na- vluchten A. v. d. Drift, 2. C. Siecker J. van Seggelen. Kampioen generaal 1. J. v. Seggelen 2. A. v. d. Drift 3. C. Siecker. De Jaarvergadering van de War mondse postduivenvereniging zal worden gehouden op 25 oktober, 's- avonds om acht uur in het clubhuis aan de gemeentehaven. Tijdens de ze vergadering zullen de prijzen wor den uitgereikt ensemble Rltmo Natural de Mars van Santos uitvoeren. De eerste drie kwartier van dit concert wordt rechtstreeks door de V. P.R.O.-radio uitgezonden. In deze drie kwartier zullen ook de reacties van het publiek worden gevraagd. In verband met de uitzending wor den bezoekers verzocht om 8 uur in de kerk aanwezig te zijn. den vormen. Een niet onbelangrijk voordeel van een groot gewest Den Haag is dat bij het bepalen van en uitvoering ge ven aan de taken die vervuld moeten worden, deze eenheid over voldoende speelruimte kan beschikken om zelf vorm te kunnen geven aan de samenleving in de Haagse vleugel van de Randstad. Als een consequentie van een be sluit om een dergelijk groot gewest formeren zien B. en W. Het formeren van een be- stuurseenheid op de schaal van een groot gewest Den Haag tast de zaak en de positie van de provincie we zenlijk aan. Uit de literatuur over het stadsgewest Den Haag is af te lei den dat de woningbehoefte en ver zorgingssituatie van de stad Den Haag eenzijdig overheersend wordtbelangrijk centrum als de stad Lei- gesteld. j den en die van regionale steunpim- Door de grote schaal van het ten, zal het mogelijk zijn om al de gewest zullen uit democratische aanwezige voorzieningenstructuur overwegingen de gemeenten een be- op evenwichtige wijze uit te bouwen, langrijke functie moeten behouden zodat voor de inwoners van het ge- om binnen het, door het gewest vast- bied een groot aantal verzorgings- gesteld kader aan de uitvoering van ien ontplooiingsmogelijkheden aan- het lokale takenpakket gestalte te Wezig zullen zijn. geven met een grote mate van eigen Een dergelijk gewest heeft beslissingsruimte. voldoende mogelijkheden om tesa- Het opbouwen van een goede men met de gemeenten een optimale relatie tussen de burgers en het ge- relatie met de burgers op te bouwen. westbestuur zal moeilijk zijn in ver band met de grote afstand tussen be stuur en gestuurden. De grote schaal van het ge west zal tot verzelfstandiging bij ge west en gemeenten leiden, waardoor zij niet meer tesamen als eenheid van lokaal bestuur funktioneren. B. en W. vinden dit een bezwaar. Deze bezwaren zijn echter wel argumenten vóór een gewest Leiden. De keuze voor het Gewest Leiden mo tiveren B. en W. als volgt: Hlet gewest zal over voldoende kracht kunnen beschikken om niet alleen de taken, die uit het gebied zelf komen, maar ook de taken, die van buiten het gebied worden aange dragen op een doelmatige wijze en in evenwichtige relatie tot elkaar te realiseren. Door de aanwezigheid van IN ZOETERWOUDE ZOETERWOUDE Het bruist een oude bekende dit weekeinde weer van activiteiten in het Zoeterwoudse ontmoetings centrum Babel. Het programma, dat vrijdagavond' (20 oktober begint) zdet er als volgt uilt: Vrijdagavond: pra ten over de mogelijkheden en on mogelijkheden van het basis-onder wijs aan de hand van dia's over de nieuwste leervormen. Om een dis cussie hierover in te leiden is een onderwijsdeskundige uitgenodigd. Voor zaterdagavond heeft Babel Hans Reins gitarist/zanger. Zondagavond worden de verhak die verleden week gemaakt met uit de kranten geknipte woor. den verwerkt tot een schimmenap^ Heel in het kort ook het programnu voor het volgende weekeinde: vrij. dagavond: praten over Vietnam. Za. terdagavond optreden van MarcS Maarten (gitaar en blokfluit) zou. dagavond: gelegenheid om mee deen aan een kreativiiteitsprogram. Op Leids stadsorgel LEIDEN Het tweede pauze-or gelconcert in de Stadshoorzaal was gegund aan Marco v.d. Vaate, opgeleid door Klaas Bolt en Piet Kee. De jeugdige concertgever is al aangesteld als organist van de Westduinkerk in Amsterdam. Zijn programma had genoeglijke en niet onoriginele facetten: Bach als voor man van drie Fransen (Dandrieure, Daquin, Langlais), met toevoeging van een primitieve anonymus, ge dateerd 1523, die een bewerking schreef van Es ist das Heil unt kom- menker: kerstvreugde v.d. Vaate zat de Merry Christmas al vroeg in de zinnen: Noël pour l'amour de Ma rie (Dandrieu), de Noël Suisse (Da quin, een herderzang "Pastoral Song", fluitzang, "Hütes" (Langlais). In die Dandrieu, een 60ort soldaten- fanfare die best in de Eurovisiemars terecht had kunnen komen, vol van gratie wordt het orgel speel doos. En in Daquin zit het deuntje Klap eens in de handjes, blij, blij, blij. In onze vorige orgelkritek (over Blankenstein) stond, dat de opvol gers van Couperim de Franse kerk muziek hadden doodgeparfumeerd. Ja, als daarnaast gelegd wordt wat Bach terzelfdertijd op schrift bracht: kantates, koralen, Passionen, Hohe Messe, Orgelmesse. Aan Bach gemeten is het soms frivool. Dan drieu en Daquin doen mee. Maar nemen we eens, om het moeilijker te maken, een oud franse Maria-le- gende. Een kunstemaker, te arm om Garantie voor verpleegtehuis in Oegstgeest versterkt OEGSTGEEST Pro vinciale Staten van Zuid-Holland hebben vanochtend de Stichting St. Elisabeth Gasthuishof en Hof van Zessen een garantie verstrekt voor een bedrag van 9% milljoen gulden voor de vestiging in Oegstgeest van een verpleegtehuis voor langdurig zieken. Het verpleegtehuis zal 104 bedden tellen plus een aantal dag- hospitaalbedden. de kerk wat te geven, ging daarvoot het Mariabeeld elke dag op de han-1 den staan, kop naar de aarde, votj ten ten hemel. Geven wat je hebt, doen wat je kunt als cultus pom l'amour de Marie. Is dat dig, frivool? Wat ook, zo als deze fijne muziek is, heeft Vaate ze ook laten klinken. Merkwaardig die Pastoral Soaj van Langlais zwevend, zoals grego-, riaans zonder vaste maatsoort, die Flütes, ongekoppelde, ongestel de fluitstemmetjes. Weer keurig v klankt! Ten laatste Langlais' al bt roemde Te Deum: de cantus firmj unisono voorop, dan die klankfi traditie vrije akkoord kaskaten een grandiose afwikkeling. Genli! muziek van een rasliturg, moder zonder van de tonaliteit afscheid hebben genomen. Daar moet concertgever trachten nog een snip! per soepeler te worden. En dat is o wat zijn Bach-Prelutium en Fuga G nog bijkrijgen moet, door wa maar mogelijk te concerteren, den duur zo soepel, dat zelfs de polj fone stemmengang op een vertelij gaat lijken. Met de basis daarvod® en de orgelpianist zit hét goed. KEES VERH0H e Reconstructie van Veurseweg in Voorschoten VOORSCHOTEN In Voor schoten zal eind van deze week begin volgende week, dat hangt va de weersgesteldheid af, het gedeel te van de Veurseweg tussen de Pa pelaan en de Karei Doormanlaa weer voor alle verkeer in beide richti gen worden opengesteld. Daarna een begin gemaakt worden met derde fase van de reconstructie. Hier mede komt een einde aan de omleg route via de Papelaan, Schimwei pennincklaan en Karei Doorman laan. Ernstige ongevallen hebbe zich op deze omleidingsroute nle voorgedaan en de buurt heeft daaö werkelijk geholpen bij deze verkeert veiligheid. Moeders zorgen steeds bi het begin en einde van de school' tijden voor goede oversteekplaat voor de jeugd, door als brigadier op te treden. HOOFDAGENT, DIE BOM ONDER VUUR NAM: Vervolg van pagina 1. LEIDEN Hoofdagent W. van Ek 53, gehuwd, vader van drie kinderen en grootvader heeft vanmorgen iets gedaan, wat sommigen in stoute dromen willen: schieten op de belas ting. Hij deed een aanslag in omgekeerde richting Was hij zenuwachtig, toen hü zijn Winchestei- karabijn 30 Ml richtte op cle bij de deur van het belastingge bouw geplaatste bom? „Nee, eigenlijk niet. De maatregelen met het stro waren zó deskundig genomen, dat ik niet bang was. Wel propareerde ik me erop, dat het eerste schot een enorme knal kon veroorzaken". Toen meer schoten afgingen en er niets gebeurde, voelde Van Ek zich een beetje als bij een schietoefening. „Ik zag, dat ik die worst raakte. Na één schot knikte-ie door zijn knieën". Toch had de hoofdagent wel een ander gevoel dan bij een oefening. Achteraf erover peinzend zegt hij: „Op een gegeven moment dacht ik: Tc zou best een shaggie willen draaien en roken. En dat terwyl ik al een half jaar niet meer rook Schieten is één van de hobby's van hoofdagent Van Ek, In zijn dage lijkse werk op de afdeling verkeer Vanmiddag lig ik in overall onder vrachtauto's") heeft hij er nooit mee te maken. Viermaal per Jaar doet hy mee aan de verplichte schietoefe ningen (op pistool) van de Leidse politie. Verder is hy captain van de studentenschietvereniging Colonel Colt en schiet hy ook met de stu- dentenweerbaarheidsvereniging Pro Patria. „Vroeger schoot ik veel vaker. Maar de munitie ls duur geworden. Na de oorlog was er genoeg. We hebben wat afgeschoten op het strand In Katwük". Met schieten en strand had hy ook in militaire dienst te maken. Hy was by de kiistarfcll- lerie. Waarom moest Juist hy vanochtend de bom onder schot nemen? „Ach ik was er toevallig en lk sta een beetje bekend als een goede schut ter", zegt hij er zelf van. Hy voegde er een tweede spreken r wapenfeit mee toe aan zyn schut- terscarrière. Tien jaar geleden waf hy de held van de dag, toen hy een dolle koe achter het Academisch Zie kenhuis afschoot. „Met één schot", zegt hij toch wel een beetje trots. Hoofdagent Van Ek treft voorbereidingen om de bom onder schot te nemen vanachter stro" balen op zeventigmeter afstand. "Ik had mijn vizier op honderd meter", zegt hij. (Foto Jan Holvast)

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2