parta-PSV: 1-1 ïaar geen nntenverdeling r~~ Toil Thie niet zo best in vorm bij FC Utrecht Nieuw! Vooreen schoon en fris kunstgebit nu ook Steradent nasta APPIE HAPPIE zrplicht nummer in loodlight-competitie i Mulder opnieuw cle operatietafel Steradent Wereldrecord Frazier en Foreman: 48 uur uitstel FC DEN HAAG VERLIEST MET 4-2 HJ.HH.W.» ADAG 19 OKTOBER 1972 )HOVEN Heeft de huidige „floodlight-competitie" enig bestaansrecht? Als Leo Steegman ligt, draait men het licht weer zo snel mogelijk uit. De nuchter I ende Sparta-trainer na de tamelijk matige ontmoeting tegen PSV„Wat mij be- 9 Jdeze wedstrijd echt niet te hoeven worden gehouden. Elke prikkel om er wat i naken ontbreekt. Dit duel was voor ons dan ook zuiver een verplicht nummer gemaakte afspraken moesten nakomen. Nee op die manier waarop het nu t oeft het voor mij niet. Veel beter zou je in plaats van dit soort partijen, vriend- t «lijke wedstrijden tegen buitenlandse clubs kunnen arrangeren. Dat is voor li aantrekkelijker". ga met een zucht op te ,In het betaald voetbal tegenwoordig veelvuldig j relations praten. Maar - bied is er rond deze com- its gedaan. En wil je van lijke serie een succes ma- is dat toch wel een eerste fraaie Philips-kunstlicht Sparta-zonder-licht in- isteravond zijn „thuiswed- oi PSV af! Het resultaat: spel. Géén puntenverde- iel. Want door de bijzon- n waaraan deze competi- hevig is, incasseerde de ijvers-formatie voor de 1 punten en werd het toch wat betere Sparta er iet eentje beloond. Want teelde gisteren immers op imp in kil Eindhoven was sen vrij pover gehalte. Al- eerste half uur werd er kanten vaak verdienste- tbald. Niettemin amuseer toeschouwers (een {•record") zich soms kos- le taferelen op de gras- alle teleurstellingen van weken is het PSV-legioen ens balorige stemming ge- Na de wedstrijden van giste ren is de stand in de kunst lichtcompetitie: FC Twente PSV Sparta FC Utrecht Den Haag NEC 2 1 1 0 4 3-1 2 1 1 0 4 4-2 2 10 12 4-4 2 0 0 2 0 2-6 2 0 0 2 0 1-4 raakt. Vele toeschouwers komen kennelijk louter met de bedoeling naar het Philips Sportpark „om zich weer eens heerlijk te kunnen ergeren". Het gevolg: zij slaan zich op de knieën van pret als er een Eindho- vense actie de rhist ingaat. En doordat er ook gisteravond bij on georganiseerd PSV zowel aanvallend als verdedigend nogal eens wat mis liep, viel ét voor de „liefhebbers" op de tribune vaak veel pret te bele ven. Toch stelde Jan van Beveren na afloop: „We hebben beter gespeeld dan de laatste weken". Waarna de eerzuchtige doelman, die zo graag eens voor een échte topclub zou spelen, er haastig aan toevoegde: „Maar Je hebt ook weer kunnen constateren waarom ik 't in het doel op het ogenblik vaak niet zo naar mijn zin heb". Onnodig Inderdaad maakte de PSV-achter- hoede het ook nu de beste doelver- dediger van Nederland weer enkele malen volstrekt onnodig bijzonder moeilijk. In het prille begin al leg de de zwakke verdediger Peter Kern- Jan Mulder van AJax "w lange tijd niet kunnen ie wedstrijd van afgelopen len Pc Utrecht liep hij een welke maandag van %e aard bleek. Clubarts 1Ufde hem naar de ortho- bloeduitstorting constateerde in h< rechterkniegewricht. Op korte ter mijn zal Mulder door dokter Van Rens worden geopereerd. Volgens dokter Rolink zal Mulder ongeveer vijf weken nodig hebben om te her stellen. per de bal ineens „voor het inschie ten" bij de opgerukte Hans Eijken- broek. Een bliksemreactie van Van Beveren voorkwam daarna dat zijn voormalige captain bij hem succes had. Diep in de tweede helft bezorgde Björn Nordqvist zijn keeper een akelige verrassing door volkomen onverwachts en veel te zacht terug te spelen. De rappe en attente Arie van Staveren kreeg daardoor een unieke mogelijkheid. Door vliegens vlug uit te lopen, hield Van Beve- weliswaar Sparta van een goal af, maar aan de botsing die met Van Staveren ontstond, hield hij wel een pijnlijke knieblessure over. De Nederlands-elftal-doelman na afloop: „Ik kreeg een haal over de knieschijf van mijn rechter been. Eerst dacht ik dat er iets was ge broken. Zó'n pijn deed het. Maar het viel me e. Het is slechts een ve nijnige snee in het vlees boven m'n knieschijf". In de kleedkamer werd de wond verdoofd en gehecht. ADVERTENTIE Leo Steegman: Voor mij hoeft het niet meerdit soort wed strijden". Eindstand De wedstrijd had bij de rust reeds de eindstand bereikt. In de dertien de minuut gaf Willy van der Kuy- len uit een vrije trap PSV de lei ding, waarbij het Spartaanse muur tje poreus bleek. In de 36ste minuut kwam Sparta, dat zonder meer een beter geheel vormde, naast de „be zoekers". Op een knal van buiten het strafschopgebied van Charley Bosveld had Jan van Beveren geen antwoord. In de tweede helft zakte, het spel peil angstwekkend. Gescoord werd er niet meer, al moesten Pim Does burg en Jan van Beveren nog enke le malen handelend optreden. Leo Steegman na afloop over het feit dat Willy Kreuz gisteren in burger bleef: „Hij had gewoon rust nodig. De laatste weken stond hij constant in de publiciteit. Onder meer vanwege het feit dat hij voor het Oostenrijkse elftal bedankte". Waarna Steegman nog eens liet uitkomen dat hij erg weinig waarde hechtte aan het partijtje tegen PSV, door vooruit te lopen op de tweekamp tegen Feyenoord: „Ik zie Wim Jansen bij Feyenoord wel op het middenveld lopen". En: „Zou Happel tegen de Spurs Kristensen er in het begin uitgelaten hebben om hem te prikkelen voor zondag?" Zondag Sparta-Feyenoord, een éch te wedstrijd. Tennis Tom Okker heeft giste ren tijdens het proftoernooi in Van couver (Can.) gewonnen van de Amerikaan Roy Barth. De setstan den waren 6-3, 6-1. Nieuwe Steradent pasta. Om uw kunstgebit snel schoon te borstelen na elke maaltijd. Nieuwe Steradent pasta. Speciaal gemaakt voor uw kunstgebit - maar ook voor natuurlijke tanden volkomen veilig. Nieuwe Steradent pasta. Met een heerlijk frisse smaak. voor de hygiëne van uw kunstgebit, elke dag. ^^^^li^ablet^ru^oedervonT^ Voetbal Het Nederlands mili tair voetbalelftal heeft gisteravond in Roosendaal met 4-3 gewonnen van de Amateur eersteklasser RBC. Bij rust was de stand 1-1. Voor de doelpunten zorgden Hazelhekke (2 keer), Gritter en Rene van de Kerk- hoff (voor de militairen) en Van Hal, Bouwens en Verstraaten (voor RBC). Er waren drieduizend toe schouwers. SOECHOEMI (ANP) De Rus sische atleet Viktor Sanejev heeft gisteren tijdens wedstrijden in Soe- choemi het wereldrecord hinkstap- springen verbeterd en gebracht op 17.44 meter. Het oude record stond sinds 5 augustus 1971 met een af stand van 17.40 meter op naam van de Cubaan Pedro Perez Duenas. MEXICO STAD De Wortd Boxing Council (WBC) heeft de Amerikaanse boksers Joe Frazier, wereldkampioen zwaargewicht, en George Foreman 48 uur uitstel ge geven om tot een akkoord te komen wat betreft een titelgevecht. De WBC had Frazier een termijn gesteld voor het beslissen tot een titelgevecht, die woensdag afliep. Frazier en Foreman zijn nog steeds aan het onderhan delen met promotors. Het schijnt dat men de wereldkampioen een ga ge biedt van 700.000 gulden en de helft van dit bedrag aan Foreman. (Van onze correspondent) UTRECHT „Wat Ton Thie mankeerde, ik weet het niet", verzuchtte Eddie Hartmann. „Laten we het op het licht houden. Trouwens scheidsrechter Pijper, daar zitie, zegt hetzelfde. Ga het maar vragen". Bij navraag: „Daar kan Hartmann best wel eens gelijk in hebben". Kortom de Haagse doelman had er niet zo best kijk op gisteravond. Teveel inzetten vlogen hem uit de handen of stuitten hem van de borst. De derde Utrechtse treffer moest hem regelrecht in de schoenen ge schoven worden. Ach Ja, FC Den Haag speelde met een gelegenheids- elftalletje. Neem bijvoorbeeld de rechtervleugelverdediger Van Vliet, de vierde nadat zijn voorgangers door blessures en ziektes het moes ten laten afweten. Fuglset moest het vanavond vanwege een liesbles- DEN HAAG De cijfers van sporttoto elf van 't afgelopen week einde zijn: le prijs, 3 winnaars, die elk bruto f 53.308,80 ontvangen: 2e prijs, 94 winnaars, die elk bruto f 1.701,30 ontvangen: 3e prijs, 1.220 winnaars, die elk f 131,- ontvangen. De premie wordt na het verstrij ken van de reclametermijn op woensdag 8 november bij loting toe gewezen aan een der winnaars van de lste prijs. sure laten afweten. Dus dan maar Loeye in de spits. Barentje van Hij koop en de pas zeventienjarige Van der Wulp voltooiden de ploeg. Een ploeg zonder Berg (geblesseerd) en Bregman (teveel van hem geeist, hij kreeg vrijaf) FC Utrecht was ook niet in zijn sterkste formatie aangetreden. Doel man Henriksen, Johnny Olsen, Ed- dife van Stijn van Karei Bonsink hadden vrijaf gekregen. Veel werd verwacht van Roland Stegmeyer, een zogenaamde Olympia-amateur van Arminia Bielefeld, vorig jaar nog in de Bundesliga en betrokken geraakt bij de omkoop-schandalen. Gedegradeerd, zeven ton schuld, verkopen wat er te verkopen valt, waaronder de lieveling van het Bie- lefelder publiek Roland Stegmeyer. Amateur Stegmeyer: „Ik ben nog altijd ama teur, hoewel bepaalde industriëlen in de buurt van Bielefeld mijn sa laris uitbetalen. Ze zagen wat in me en wilden me voor Bielefeld be houden. Toen kwam het schandaal en nu zit ik op de wip. Ja, wel graag naar Nederland. Want ik heb van mijn vroegere trainer Jan Notermans gehoord dat er nu in Nederland het beste voetbal van Europa wordt gespeeld". Jan Notermans, aan wiens gezicht is te zien dat hij acht bittere maanden met een zwaar gestrafte Arminia achter de rug heeft: „Hij kan alles met de bal, alleen tactisch komt hij nog veel te kort. Ja, wal wil je. Hij is pas 22 Jaar". Jan Notermans was er gisteravond ook bij toen onderhandelingen over de eventuele aankoop van Steg meyer door FC Utrecht begonnen. Veel kans dat FC Utrecht hem gaat kopen is er echter niet bij, want trainer Jabobs stelde dat hij drie of vier spelers als Stegmeyer in zijn selectie heeft rondlopen. Stegmeyer bereikte wel iets: 3.280 toeschouwers vermaakten zich ge weldig wanneer de lieveling van Bielefeld zijn goocheldoos opentrok. Advocaat werd dat al snel te mach tig en legde hem een paar keer neer. Halverwege de tweede helft hadden de fanatieke Utrechtse sup porters dan ook weinig plezier meer van hem: Hij verliet hinkend het veld. Zonder cognac Zuiderparkers hadden nog geluk dat FC Utrecht niet met meer dan twee doelpunten verschil won. Dat had Den Haag op een verlies van drie winstpunten komen te staan. Het tweede Haagse doelpunt was name lijk zo duidelijk buitenspel dat het scorebord ervan bloosde. FC Utrecht maakte de wedstrijd en stond al binnnen een kwartier met 2-0 voor. Van Veen verlinkte Thie met een effectvolle boogbal van de vleugel af en Kees van Koten rondde een voorzet van Hulshorst langs de mis- grabbelende Thie doeltreffend af. FC Utrecht had zo'n voorsprong in Jaren niet beleefd en begon over dreven optimistisch te voetballen. De Zoete strafte dat nuchter af. Tweemaal bracht hij Looye in het Juiste spoor en tweemaal was Van Ledden kansloos: 2-.2 Twee minuten voor de rust zette goocheldoos Stegmeyer HMULST- HORST IN SCHIETPOSITIE EN Ton Thie liet het harde schot door de handen glippen: 3-2. FC Den Haag liet de tweede helft rustig voorbijkabbelen. De niet on verdienstelijke debutant Van der Wulp werd vervangen door Augut- son. Maar Thie bleef het gesprek van de dag. Hij graaide vaal^k mis, kreeg ruggesteun tot achter de doellijn, maar was machteloos toen Leo van Veen een kwartier voor het einde zich van twee bewakers los- worstelde en beheerst raak schoot: 4-2.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 13