Keeper Van der Wiel werd held van avond Kinderbescherming in crisissfeer 'Kaas uit t vuistje' Bloembollentijd is nu afgelopen Ter Braaks 'Pantserkrant' voor tv bewerkt Giro int dubbel aalvoetbal in Noordwijk PONDERDAG 19 OKTOBER 1972 OORDWIJK Jan van dei p was door het dolle heen. Uit- iend hij, de man die door dc ers van zijn oude club Van ?en zo nauwlettend in het oog gehouden dat het erop leek Van Rooyen liever zes goals van Teske zag dan één van "de rdtuk" had met een ongelooflij- loei Verhart in en Van Rooyen de volgende ronde van de Ver- Cup geknald. En dat terwijl ïoor de aanvang van de partij it had op "een drawtje met voor Verhart bij het penalty was sensatie nummer twee e zaal voetbalavond, want i tevoren had een werkelijk for- bel keepende Kees van der Wiel fa eentje het sterk favoriete Augustinus geëlimineerd ten ite van Rollygolf/Victoria, dat op Van Duin Sport van vorig gaat lijken. Dat gelukte dan igens pas na het nemen van series strafschoppen van vijf, ivan Kees er maar liefst zes la. re sport van de allerhoogste loetbalplank derhalve in rfwijk, aarvoor voor het eerst j Noordwijkse zaalvoetbalhisto- ie 500 man op de tribune werke- in vuur en vlam raakten. De ing tussen de twee grootmach- er dan ook naar. Het werd uitblinkers aan beide zijden J Jansen weer voor Verhart en [Karstens aan automatiek-zij net de allerbeste man in het daartussenGerard Bredero- nwie de man zag fluiten vrre jf waarom hij in Leiden alleen t derde en vierde klasse krijgt meten. m in de pan dan Verhart—Jaap Au- aus vorige week was dit met- ?lam in de pan. Aanvallen was motto van beide teams, maar iljf minuten voor rust bleven de idigingen baas. Alleen moest art-keeper Bram Brandt wel «msnel reageren bij een ge- i hakballetje van Hans West- 20 minuten kwam even- de klap. Bert Jansen, die de speeltijd al had meegedraaid, 'rust gegund, maar zijn ver- ir, de weinig mobiele Freek Kan (die later ook vrijwel niet aan bod kwam) liet tot twee toe gaten vallen. Tot twee toe reageerde Gerard Duin- len tot tweemaal toe. schoot Ru- Iröring uit diens pass raak on- t reddingspogingen tot twee toe van Jan van der Lippe. En beeft Jan ooit bij Van Rooyen i terug zien komen, de pauze mocht Leo Holl na minuten erin. Hij onderschep- a pass. liet de bal over de lijn lopen en tot iedereen zich ükte op die knal te pareren naar Jan van der Lippe en »as 11. Van Rooyen versnel- De hele bank ging overeind by ppèl voor hands, maar Bredero- eerder voor een overtreding Vsn Rooyen. Bogers, die steeds aan Henri Buitenzorg doet fil, scoorde, maar de vrije tevoren was niet binnen drie den genomen. Maar Kees tens verspeelde de bal en uit ardoor ontstane 3-tegen 1 si- maakte Leo Holl de gelijk- i. S Rooyen counterde briljant en ïn smulpartijtje uitverdedigen Jan Willem Bogers zo hard lieten dat keeper Brandt nog «at raakte maar toch moest vis- Verhart vertoonde tekenen van tele, maar het was Ted Lu- moindong die redde. Eerst door Kar stens van 4-2 af te houden, vervol gens door weergaloos te soleren en de stand op 3-3 te brengen en vlak daarop door Holl in staat te stellen 3 cm naast te schieten. Van Rooyen wankelde en Jan van der Lippe mooh het trotse team in de laatste dertig seconden na aangeven van Ted Lu- moindong afmaken. Oervervelend Geen wonder, dat de daaraanvoor- afgaande partijen in het niet vie len, hoewel spanning ook daar ge meengoed was. Driehoek/ Piet Hein gaf tegen de oervervelend voetballen de HH Sporthuis even de indruk redelijk tegenstand te kunnen bie- edn, maar na een vlotte openings goal van Frits Massée kwam de ge lijkmaker uit een strafschop van Jaap Vermeulen als een koude douche. Vermeulen bracht de men sen van vader Cees en coach Jac ques van der Est op voorsprong en op winst. HH Sporthuis voetbalt „professio neel" genoeg om tegen een team als Piet Hein de winst vast te kunnen houden. Weijers en Cor van Steyn mikten er nog twee achter keeper Jup Barnhoorn, waardoor des Driekoeks tegenspartelen middels Kees van 't Wout weinig vruchten afwierp. 't Kikkertje is het hard en zwak spelende Kikkertje van vorig jaar niet meer. De mensen toonden ook in de bekerpartij tegen het 10-tegen-1 favoriete Zeepaardje uiterst ac ceptabel te kunnen voétballen en schoen tegen het houtwerk van Ri- nus Caspers en Henk van Kesteren vermochten dat de onderstrepen. En nadat Gerard de Ridder brutaalweg 1-0 had aangetekend en in de rust nieuwe impulsen konden worden opgedaan begon men zelfs aan een verrassing te denken. Piet van der Berg (alweer hij) zorgde even voor de bekende spaak om in het wiel te steken. Achtereenvolgens maakten Engel van Urk en Piet-Chris van Dijk een eind aan de Kikker-droom. Een verrassing kwam er wel uit Augustinus tegen Rollygolf, Vic toria, op papier 'n simpele zaak voor Augustinus. De mensen van groente boer Jaap waren ook de betere, maar essentieel in het voetbalspel is het maken van doelpunten en daar had den ze gisteravond verdraaid veel moeite mee. Alles bijeen gelukte ze dat via Jan Boekei ver in de tweede helft en John Braun precies twee keer (maar dat mag een prestatie heten tegen een keeper als Kees van der Wiel in de vorm van de dag) en omdat ook de Jongens van het pret park van Gé van Rhijn tot twee kwamen (Peter Martens en Martin Hoogeboom) werd het prijsschieten op een keeper van zeven meter af stand Een bezigheid, die voor de Rollygolf-mensen met Van der Wiel mee, een prettiger aotie was dan voor de Augustinus- voetballers met Kees van der Wiel tegen. Ergo: Zeepaardje, Verhart, Rolly golf, en HH Sporthuis bekeren ver der op 22 november in de halve fina- AD VERTEN TIK 611e Staatsloterij 18 oktober DERDE KLASSE Prijzen van: f 25 zijn gevallen op nummers eindigende op: 6 f 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 42 f 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 70 f 50 zijn gevallen op nummers eindigende Op: 91 f 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 04 f 100 zijn gevallen op nummers eindigende Op: 89 f 200 zijn gevallen op nummers eindigende Op: 301 f 400 zijn gevallen op nummers eindigende Op: 870' f 1.000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 326' f 2.000 zijn gevallen op nummers eindigende Op: 0605 een prijs van f 5000 is gevallen op het nummer: 051468 f 5.000 rs gevallen op het nummer: 007150 t 5.000 is gevallen op het nummer: 038588 f 5.000 is gevallen op het nummer: 038576* f 5.000 is gevallen op het nummer: 052400 de prijs van 10.000 is gevallen op het nummer: 006086* f 25.000 is gevallen op het nummer: 035470* f 50.000 is gevallen op het nummer: 027690 f 100.000 is gevallen op het nummer: 044830 een extra prijs van f 250.000 is gevallen in de serie R op het nummer: en een troostprijs van f 4.000 op nummer van elk van de andere series, een extra prijs van f 500.000 Is gevallen in de serie R op het nummer: en een troostprijs van f 5.000 op nummer: ■k Let wel: op een met een gemerkt nummer Is ook een van van elk van de andere series, de lagere prijzen gevallen. 093614 093614 035470* 035470* Ter gelegenheid van het halve- veeuwfeest van de kinderwetten zal 31 oktober een studieconferentie worden gehouden met als titel: „Hulp en recht, de Jeugdrechter van de toekomst". Hierop vooruitlopend is door de lustrumcommissie '72 een aantal publikaties verspreid: twee inleidingen voor deze conferentie, van professor J. de Ruiter (hoogle raar VU Amsterdam) en dr. J. A. M. Schouten kinderpsychiatrie U- trecht). Daarnaast is als studielectuur ver spreid het beokje „50 jaar kinder rechter en ondertoezichtstelling", ge schreven door de Amsterdamse kin derrechter mr. S. Slagter, het ro- mantische-realistisch boek van An Rutgers van der Loeff ik ben fed- de" en ten slotte een bundel kriti- tische opstellen getiteld De jeugd il ons een zorg zijn". Al met al een indrukwekkende sta pel literatuur, die bij mij de smaak achterliet van bitterkoekjesvla: het bittere zit er wel in, maar gaat een onder in de zoetigheid. Met een cri sissituatie, die op alle fronten naar buiten is gekomen, kan de kinderbe scherming zich niet meer permitte- in een sfeer van zelfvoldaanehid lustrums te vieren. Toch kan, zoals mr. Slagter het stelt, „achter een ge raffineerde sluier van kritiek en zelfkritiek weer dezelfde zelfvoldaan heid schuilgaan". In deze publikaties is dat bepaald het gevel. Waarom ontbreekt bij het lustrum materiaal de „Samenvatting van de problemen in de inrichtingen in de justitiële kinderbescherming" een recent rapport van het wetenschap pelijk instituut Intagon? Dit is een van de zeldzame onderzoeken, ver richt door een onafhankelijke instel ling waarin wordt aangegeven op welke punten de kinderbescherming niet functioneert, compleet met een analyse van de reden waarom dit niet lukt. Waarom worden de kritische kin derbeschermers. die het „Zwartboek kinderbescherming" publiceerde, ge negeerd? Waarom ontbreekt de al ternatieve nota „De langste dag", een nota over de herstructurering ADVERTENTIE Een kwart van ons volk draagt al spijkerwerk - de achteloze jeans, de jacks, de broeken waarin een plooi een misdaad is. Kaas uit't vuistje hóórt bij het spijkervolk: geen stijf gedoe, hup, als je trek hebt, een brok uit de losse pols. Dat geel doet 't toch lekker bij denimblauw? P.S. Voor de fanatieke spijkerfans hebben we nagelkaas! van de kinderbescherming, door de werkers en direct betrokkenen op gesteld? Boze fee Onder de officiële genodigden op dit halve-eeuwfeest ontbreekt ook de boze fee professor G. P. H< Hij !oef- nagels (NEH Rotterdam, degene geweest die vorig Jaar vlak voor de behandeling van de begro ting van Justitie waar de kinder bescherming weer meer geld zou vragen ln een tweetal publikaties in de volkskrant wees op de enorme verspilling binnen de kinderbescher ming. Als voorzitter van de departemen tale commissie „Taak maatschappe lijk werkers" had Hoefnagels een blik in de keuken kunnen werpen. Deze commissie was verder uitslui tend samengesteld uit vertegenwoor digers van de belangengroepen de officiële kinderbescherming zelf. Hoefnagels kwam tot de con clusie dat deze maatschappelijke werkers hun tijd hoofdzakelijk be steedden aan het schrijven van rap porten aan elkaar en het lezen van eikaars rapporten. Het eigenlijke werk: hulpverlenen aan kind en ou der. bleef liggen. Om dit te veranderen zijn andere structuren nodig, maar vooral ook een andere instelling. Het blijkt dat degenen die het dichtst met het werk verbonden zijn dikwijls het moeilijkst afstand kunnen doen van het vertrouwde systeem. De ver nieuwing moet van buitenaf vorm krijgen. Het is daarom zo onbegrij pelijk dat commissies, die zich met de vernieuwing moeten bezighou den en het werk kritisch moeten be kijken, vaak worden samengesteld uit deze direct belanghebbenden. Nog onlangs is een commissie be noemd om de functie van de raden van de kinderbescherming te be kritiseren maar deze bestaat weerwaarloizng stelt zij een .medische uitsluitend uit mensen uit deze ra- maatregel" voor. Waar deze uit zou den zelf. Er is een neiging zich af moeten bestaan blijft onduidelijk, te schermen van de buitenwereld. I Ten slotte is de ingreep via de kin- juist als deze als dreigend wordt er varen. Deze houding wordt ook aan getroffen bij de particuliere kinder bescherming. nu de toenemende de confessionalisering haar basis be dreigt. Ook deze problematiek wordt in het lustrummateriaal nauwelijks aan de orde gesteld. De grote afwe zige blijft wel het kind zelf. Huismus Er moeten langzamerhand heel wat mensen zijn die directe erva ringen met de maatregel van onder toezichtstelling hebben opgedaan. Op dit moment staan tegen de 40.000 kinderen onder toezicht. In de loop van de 50 jaar zijn er dus heel wat „reünisten," die bij dit feest ontbre ken. In een inleiding op de bundel „kritische opstellen" schrijft de com missie '72 die de uitgaven ver zorgde olijk: ,.U zult in deze bun del niet alleen hippe vogels ontdek ken: ook kunt u er onder meer de struisvogel, de specht en de peli kaan tegenkomen, helaas was de huismus te verontrust om mee te doen". Die verontruste huismus zal dan wel het kind zelf zijn. Het schijnt nog steeds een onmogelijke opgave te zijn om kinderbescherming uit de paternalistische sfeer te tillen. Het dichtst bij de ervaringen van het kind zelf komt het opstel van Release Amsterdam. Release is een van die vrijwilligers organisaties die zijn ontstaan doordat de Jeugd de officiële kinderbescherming niet meer vertrouwde. Release maakt de balans op. Het resultaat hiervan is dat de maatre gel van ondertoezichtstelling door de bank genomen meer ellende ver oorzaakt dan opheft. Release pleit dan ook voor afschaffing van deze dure maatregel. In geval van ern stige kindermishandeling en derrechter ook een pedagogische maatregel, die bovendien van een aantal rechtswaarborgen is voor zien. Bovendien wordt hierbij vergeten, dat Juist de maatregel van onder toezichtstelling mogelijk heeft ge maakt dat het strafrecht bui ten toepassing blijft. Dit kan het kind een confrontatie met politie, Huis van bewaring en tuchtschool besparen. Toch blijft het kardinale punt hoe de Jongere zelf al deze goed bedoelde bemoeienis ervaart. Is een plaatsing via de maatregel van ondertoezichtstelling in een obser vatiekliniek of een opvoedingstehuis soms tot aan de meerderjarig heid niet een veel zwaardere "straf" dan twee weken tucht school? En hoe functioneert de betrokkene eigenlijk als de bemoeie nis van Justitie is geëindigd? Onderzoek op dit punt is zeer beperkt. Uit een Amerikaans onder zoek komt als voorzichtige conclu sie naar voren dat helemaal niets doen de beste resultaten (geen her haling van "afwijkend gedrag" van de Jongere) geeft. Deze gegevens ondersteunen dus het standpunt dat Release uit een stuk maat schappelijke praktijk formuleert. In elk geval begint het uitgangspunt van de hulpverlening, dat het kind centraal stelt en hulp wil verlenen door aan het kind te sleutelen, be hoorlijk aan overtuigingskracht in te boeten. Het afwijkend gedrag van het kind wordt steeds meer als een sig naal gezien dat aangeeft dat er iets mis is met de directe omgeving van het kind, de gezinsrelaties, de werk relaties of de school. Van hieraf is het maar een klein stapje naar het aanwijzen van de maatschappelijke structuren als de schuldige: de gebrekkige woon-werksituatie, de prestatie-moraal en de welvaarts verdeling. Aldus bezien biedt de kinderbescherming aanknopings punten voor een fundamentele maatschappij kritiek LISSE Deze week geven we voor de laatste keer de prijzen van bloembollen door, want hoewel er bij Hobaho Lisse nog veel wordt ver handeld kan men toch niet spre ken van vaste prijzen Het lijkt er zelfs op, dat er wat moeite is met het vergaren van speciale maten. Er wordt dan nauwelijks op enige ver houding tussen de prijzen en maten gelet. Bij hyacinten zijn voorbeel den te vinden bij Ostara. Hoewel de dikke maten het duurst dienen te zijn is het verloop nu Ostara 19/op 27.90, 18/19 28.25, 17/18 30.05; Jan Bos 19-op 26.50, 16/17 28.10. Bij de Pleidooi voor positie van militair verzet DEN HAAG Tijdens de debat ten rond de defensiebegroting is gisteren opnieuw een pleidooi ge voerd voor de militairen die tijdens de Tweede Wereldoorlog gedurende korte of langere tijd in het verzet hebben gezeten. De gegevens over die periode zijn niet meer terug te vinden in de personeelsregistratielijsten van het Ministerie van Defensie. Het onafhankelijke Kamerlid J. de Jong drong bij de minister aan op een snelle behandeling van het initiatief wetsontwerp dat binnen kort door de regeringspartijen zal worden ingediend, ter correctie van de rechtspositie van verzetsmilitai ren. Het A-R.-Kamerlid Walburg vroeg de bewindsman welk stadium dat in terdepartementaal overleg tussen De fensie, CRM, Binnenlandse Zaken. Financiën en Volksgezondheid thans heeft bereikt. Garantielening van acht ton LEIDEN Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben vanoch tend de Stichting St. Elisabeth Gast huishof en het Hof van Zessen een garantie verstrekt tot een bedrag van 809.320 gulden. Daarvan dient de gemeente Leiden tweederde te garanderen. Tot dusver is voor dit complex een bedrag van 5.476.200 gulden uit gegeven. Het ligt nu in de bedoeling ook de panden Oude Vest 23 en 27 aan te kópen en deze te bescher men voor arbeidstherapie, recreatie en huisvesting van een deel van het personeel. De verpleegprijs zal door dit alles een stijging ondergaan. Dood onder rioolbuis De 7-Ja- rige Bernard Roos is gisteren ln het Friese Opsterland vermorzeld onder een twee ton zware rioolbuis. Hij was samen met een broertje en een vriendje bij een stapel rioolbul- zen aan het spelen en trok een plank weg die de buizen tegenhield. Oegandese vluchtelingen De regeringen van de landen van de Raad van Europa-zestien, afgezien Engeland moeten overwegen of zij Aziatische vluchtelingen uit Oeganda kunnen toelaten, en hen kunnen helpen een nieuw bestaan op te bouwen, aldus een aanbeve ling die de Assemblee van de raad gisteren heeft aanvaard. Verscheide ne Europese landen, w.o. Neder land. Oostenrijk, België, West- Duitsland, Italië, Zweden en Zwit serland, maar ook Canada en al- e Zuidamerikaanse landen, heb ben zich reeds bereid verklaard de vluchtelingen op te nemen. tulpen is zo hier en daar ook wel te zien, dat men meer geïnteres seerd is in z. 11 dan in z 12. Prinses Irene zl2/op kost f 15,70 per hon derd, de kleine zijn duurder z 11/12 17.40 Voor de rest i* er niet veel te beleven. Er zijn zo hier en daar verrassingen te vinden zoals bij Cragford, waar voor iemand f 39,20 voor een partijtje DNI gaf. De cro- cussen zijn ook niet meer Jubelend hoog. alles blijft zo'n beetje in de buurt. Een uitzondering in het bij goed is te vinden bij de Scèlla cam- panulata, de blauwe 8—0 ko6ten f 8, per honderd en gemengd f 7,10 en 6 00 voor de zift 8/9 en 7/8. Ze z\jn nergens meer te vinden, zodat hek enkele partijtje dat voor de veiling- klok komt rap wordt weggepakt. Het is gewoon allemaal voorbij. De gladiolen komen en het andere bij goed, lelies, amaryllis, dahlia's. Geen verlaagd BTW-tarief voor kappers DEN HAAG Minister Neflssen (financiën) is niet bereid kappers diensten te laten vallen onder het verlaagde BTW-tarief. Dat zou de schatkist vijftien èt twintig miljoen gulden kosten. De bewindsman laat dit weten in antwoord op vragen uit de Tweede Kamer over het dek kingsplan. Uit dit antwoord blijkt verder: de regering handhaaft het voor stel de BTW-tarieven te verhogen: het verlaagde tarief van vier naar fvijf procent; het normale tarief jvan veertien naar zestien procent. Het achterwege laten van de verho ging van het verlaagde tarief zou een Inkomstenderving van tweehon derd miljoen gulden betekenen; er bestaan grote bezwaren te gen een ontheffing voor taxi's van de bijzondere verbruiksbelasting op auto's; deze wordt verhoogd van 15 naar 17 procent als de regering haar zin krijgt; naarstig wordt gestudeerd op de mogelijkheid een belasting op bromfietsen in te stellen: gedacht wordt aan tien gulden per Jaar, hetgeen een opbrengst van twintig miljoen gulden zou betekenen. 11 11 DEN HAAO Ruim 11.000 rekeninghouders bij de post cheque- en girodienst hebben him girorekening sneller zien teruglopen dan ze hadden ver wacht; de betaalcheques die ze hadden gebruikt werden tweemaal afgeboekt. Door een menselijke fout Is de magneetband waarop de af schrijvingen van 16 oktober stonden geregistreerd tweemaal door de computer gegaan. Voor zaterdag hoopt de giro dienst alle extra-geïncasseerde bedragen weer te hebben terug geboekt. Het is niet bekend welk bedrag er in totaal ge moeid is met de dubbele af schrijving. Programmeurs bij de giro dienst werken ijlings aan een systeem dat dit soort vergis singen in de toekomst uit moet sluiten: als de hand één keer door de computer is gegaan zal hij de tweede keer voor dat doel geblokkeerd zijn. Het eerste en enige toneelstuk van Menno ter Braak, getiteld I 'De Pantserkrant' werd in 1935 op I het achterbalkon van een Haagse j tram geboren. Staande op het achterbalkon kreeg de Haagse journalist plotseling een inval voor een komedie m drie bedrij ven. waain hij zich fel kant tegen een wapenfabrikant. Nu, 37 jaar later, heeft Jan Blokker, hoofd afdeling drama en amusement bij de VPRO-tv beslag weten te leg gen op een brief van een tante van Ter Braak houdster van de j rechten op het stuk. waarin zij I volledig instemt met de tv-bewer- i king. Vanavond om 20.35 uur op Nederland I is het stuk bij de VPRO te zien Het thema van het spel is een j nachtredacteur van een krant. De j meerderheid van de aandelen van dit medium zijn in handen geko men van een wapenfabrikant. De I redacteur plaatst in het geniep op I de voorpagina een artikel tegen deze transactie en tegen de Invloed van de directie op het redactionele beleid. Een zeer actueel gegeven vindt Jan Blokker, die het stuk voor tv heeft bewerkt. Ter Braak was toen hij zijn werk schreef redacteur by het dagblad Het Vaderland. Directie en redactie van dit blad hebben him medewer king verleend bij de totstandkoming I van de produktie. Ook bij het aan de overzijde in de Parkstraat in Den Haag gelegen gebouw van het ministerie van Financiën zijn opna men gemaakt. Over het ontstaan en de verwikkelingen van weinig to neelstukken is zoveel bekend als over „De Pantserkrant". Die infor matie dankt men aan het feit dat Ter Braak van al zijn literaire be zigheden per brief verslag doet aan zijn vriend Du Perron, die in die tijd werkeloos in Parijs verblijft. In Januari 1935 schrijft Ter Braak; „Ik heb een nieuwtje dat Je strikt geheim moet houden. Ik heb name lijk binnen een maand, nadat ik op het trambalcon een ingeving had gekregen, een komedie geschreven tegen de wapenfabrikant. Zonder enigp literaire controle opgeschreven in een soort protest. Het is zo een rare onderneming geweest, dat ik er soms tien pagina's per dag aan heb geschreven. Of de heren acteurs het willen of kunnen spelen weet lk helemaal niet". Ter Braak vertelt dit omdat hij na melijk een behoorlijke hekel had aan „het" toneel en „de" toneelspe lers. Ter Braaks Journalistieke con flicten onder meer met „de" toneel speler Cor van der Lugt Melsert waren befaamd. Du Perron ant woordt aan Ter Braak, nadat hij het manuscript heeft gelezen: „Ik zie de hele krant al naar de schouwburg trekken omdat jij een Journalistieke satire heb gewrocht". Ter Braak schrijft dan weer: „Het hindert me nu al dat ik het stuk moet gaan aanbieden aan een paar onder-Royaardsen, die er alleen een gelegenheid in zien om bun ij del heid te bevredigen en hun stem uit te zetten. Ik denk er zelfs over het helemaal niet aan te bieden en het gewoon als boek uit te geven. Cor van der Lugt Melsert heeft inmid dels verkondigd dat hij „De Pant serkrant" wel wil spelen. Maar on danks de mening van Du Perron die er enthousiast over is. beöluit Ter Braak „Cor" toch af te zeggen: „Ik heb weinig lust om met hem nauwere banden aan te knopen en met hem de repetities bij te wo nen". Enkele weken later schrijft hij: „Ik laat nu iedere gedachte aan een opvoering varen. Mocht een van dr Hollandse toneelboeren. uitgezon derd Van der Lugt Melsert, die Ik weiger, er om komen, dan kan hi z'n gang gaan. In ieder geval dn ik er geen moeite meer voor". In oktober 1935 werd „De Pantser krant" opgevoerd door Rotterdams studenten. De recensies waren ver nietigend en Ter Braak was woe dend. Bij de VPRO-tv zijn in de belang rijkste rollen te zien Cox Habberm Ton Luta, Sacco van der Made Han Bentz van den Berg. Siem Vroom en Oer Thijs. Cox Habbema en Ton LuU in 'De pantserkrant'.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 11