onden met zorg vervuld ver Leidse brandweer Conflict hartchirurgie in Eindhoven niet opgelost INSCHRIJVING GEOPEND Foto N.v.d. Horst N.V. lapvertrckkcn en sanitair beneden peil Fabrikant klaagt: slasaus bederft door houtstof "Sterke ongelijkheid in rechtsbedeling" Hans Croiset en Bob de Lange krijgen leiding toneel in A'dam 5Hollands gaW op de NCRV-televisie Franciscusband voor de radio Artsenstaking in Oostenrijk IN DE 1UDING tiAnmff it ^nippïe 6£WU<Jï DE TEGELHANDEL KODAK POCKET INSTAMATIC CAMERA SDAO )SN „Reeds geruime tijd vervult een tweetal zaken leidse brandweer ons met grote zorg: de werkomstan- p binnen de werkplaats, alsmede de legering en de lende sterkte van het personeel". Dat schrijven de Sa- ikende Bonden van Overheidspersoneel (SBO) in een brief aan de Leidse gemeenteraad. De SBO geeft de )e toelichting: ferkplaatsen voldoen naar Hing niet aan de bepalingen, jibeidswet stelt ten aanzien ien lucht. ering van het personeel j verstaan de aard van de ftfcken en de sanitaire voor- kunnen naar onze op- de toets van een redelijke et doorstaan. Zelfs is het zo, ferordening op Vreemdelin- ics van 2 september 1968 Kii van slaapvertrekken en voorzieningen hogere eisen die, waaraan de situatie in jseerkazerne voldoet. Het is betrokken personeel en een niet te aanvaarden si- de gemeente Leiden aan Oorschriften oplegt, die zij terkgever niet als uitgangs- it. het ons uiteraard vol- tend is, dat de gemeente grote financiële moei lij k- bt, mag ons dat niet weer- een situatie te signaleren, onzes inziens op de kortst termijn een einde gemaakt lorden. Een ideale oplossing aard het realiseren van ir voor de kazerne. Wanneer niet binnen enkele jaren lijkt kan worden zijn wij eel dat een tijdelijke oplos- 18 OKTOBER 1072 sing dient te worden gevonden voor de legering van het personeel. Dit zou kunnen gebeuren door de naast de kazerne gelegen niet in gebruik zijnde school zodanig te verbouwen, dat daarin behoorlijke slaapvertrekken en voldoende sani tair wordt verkregen. Te klein „Naar onze berekening is de hui dige sterkte van het personeel, be last met de repressieve brandbestrij ding, ten minste acht man te klein. Dit heeft tot gevolg, dat een zodanig aantal overuren van het personeel wordt vereist, dat mede daardoor het ziektepercentage aanzienlijk oploopt. Per maand wordt al enige tijd een zodanig fors bedrag aan overwerk uitbetaald, dat wij ons afvragen of voor dat bedrag al niet twee brand wachten kunnen worden aangesteld. Bij onze berekeningen zijn wij er van uitgegaan, dat hoewel te Uwen voor het brandweerpersoneel een 68-urige arbeidstijd per week geldt de facto W.: „Wij mieren ingbouw- nigingen B. en W. van Lelden ren het financiële beheer woningbouwverenigingen gemeentelijke accountants- Van deze controle wordt uitgebracht aan de vereni- turen en aan het ministerie ^huisvesting en Ruimtelijke Dit antwoorden B. en W. êd van het PSP-gemeente- Amptmeijer. Men geeft kennen dat B. en W. voor itrole geen verantwoording is aan de raad. Ook vindt kh niet bevoegd de Jaarver- ti van de verenigingen aan over te leggen. neijer heeft zijn vragen ge- i.v. het feit, dat de vereni- erkmanswoniigen volgens de R te weinig aan de eigen hui lt, maar dat dezelfde vereni- tetmanswoningen volgens de Btadsherstel. Vragen over verbranding chemische afvalstoffen AMSTERDAM (ANP) Volgens het gemeenteraadslid A. Martini van D'66 is vorige week vrijdag in strijd met de hinderwetvoorwaar- den chemisch afval van de NV Phi lips Duphar, verpakt in vaten en zakken, naar de verbrandingsoven van de NV Cindu vervoerd. Perso neel van de Cindu zou, voorzien van gasmaskers en boven op een opslag tank staande, de inhoud van de zak ken in de tank hebben gestort, „ter wijl een afgrijselijke stank werd verspreid en duidelijk hinder werd veroorzaakt aan peroneel van om liggende bedrijven. Het raadslid vraagt B. en W. waarom is afgeweken van de gel dende voorschriften, waarbij wordt bepaald, dat te verbranden vloei stoffen uitsluitend in tankauto's of in vloeistofdichte containers worden aangevoerd. Bovendien werd in zak ken vast chemische afval vervoerd, hoewel in de raadsvoorschriften uit sluitend wordt gesproken over ver brandingsoven voor vloeibaar che misch afval. Volgens het raadslid is de oven volmaakt ongeschikt voor verbanding van vaste stoffen en le vert daarbij onmiddellijk gevaar op. UTRECHT "Gouda's glorie" eist van de gemeente Lopik dat het de sluiting gelast van de naast de margarinefabriek gelegen houtzage rij. Dat zou moeten gebeuren op ba sis van de hinderwet, wegens de on duldbare verontreiniging die de houtzagerij zou veroorzaken. een kort geding voor de Utrecht se rechtbank stelde de advocaat voor Gouda's Glorie, dat de houtstof een ideaal broeinest is voor ziekteverwek kende bacterieën en bepaalde schim mels en gisten die de sla- en frites saus bederven. De gemeente Lopik heeft al een aanzegging tot sluiting verstuurd wegens overtreding van de hinderwet, maar wil geen onmiddel lijke sluiting gelasten omdat de ge volgen voor de gemeente ernstig kun nen zijn als deze daad later weer door de kroon onjuist wordt ver klaard. In de grote steden is inmiddels voor dit personeel de arbeidstijd te ruggebracht tot 60 uur per week, zo dat ten einde de gemeente Leiden eerlang niet in een uitzonderingspo- ie te krijgen met betrekking tot arbeidstijd, een uitbreiding van de sterkte met aanzienlik meer dan acht brandwachten een volstrekte zou zijn." „Voorshands menen wij evenwel er bij U op aan te moeten dringen zulks ondanks de afgekondigde per soneelsstop de sterkte van het brandweerpersoneel uit te breiden met acht man". ANWB houdt bondsavond LEIDEN Voor het rayon Lei den houdt de ANWB 13 november in de Stadsgehoorzaal een bonds avond. Aan de hand van dia's en films zal o.m. een overzicht wor den gegeven van de activiteiten van de bond op het gebied van toeris me, hulpverlening, verkeer en tech nische keuringen. Er wordt ook een expositie ingericht van ANWB-ma- teriaal. Dr. H. J. Roethof: Amsterdam (ANP) B en W. van Amsterdam stellen de gemeenteraad voor Hans Croiset en Bob de Lange op te dragen de nodige voorberei dingen te treffen voor de bespeling van resp. de Stadsschouwburg en het Nieuwe de la Mar theater in het sei zoen 1973—'74. Hierbij volgen ze het advies van de Amsterdamse Kunstraad. Hans Croiset is de leider van het publieks- theater, dat zich voornamelijk toe legt op de uitvoering van het klas sieke repertoire met een beperkt ge zelschap van circa 16 acteurs. Het kan in het seizoen 1973-74 in de Stadsschouwburg 50 tot 75 voorstel lingen geven van drie produkties en buiten Amsterdam 105 tot 130 voor- ellingen. De kamertoneelgroep onder lei ding van Bob de Lange stelt zich voor in het Nieuwe de la Mar thea ter 120 voorstellingen te geven bene vens 80 voorstellingen buiten Am sterdam. Uit een oriënterend overleg met het rijk Is B. en W. gebleken dat van die zijde principiële bereidheid be staat tot medewerking aan de finan ciering van de toneelvoorziening in Amsterdam. DEN HAAG „Het is gewoon te gek dat de laagste inkomensgroepen in ons land een kans van 2 op 5 lopen om wegens een misdrijf ver oordeeld te worden, terwijl dit voor de hoogste groepen slechts een kans van 1 op 33 is. Dit wijst op een sterke ongelijkheid in de rechtsbe deling," aldus het Tweede-Kamer lid dr. H. J. Roethof, tijdens de be handeling van de Justitiebegroting. Volgens Roethof is er een duide lijke discriminatie bij de veroorde ling van mannen en vrouwen. „In 1971 zaten gemiddeld 2900 mannen slechts 40 vrouwen in strafin richtingen". Mevrouw Haas-Berger (PvdA) vroeg de minister of hij de gedeti neerde recht op rechtskundige bij stand wilde geven, zodat het beklag- recht serieus gehanteerd kan wor den. „Roofovervallen worden voor een groot deel in de hand gewerkt door laakbare zorgeloosheid van de kant van het bedrijfsleven," was de me ning van het KVP-kamerlid dr. Th. van Schaak. Hij vroeg de minister om op korte termijn met wettelijke voorschriften te komen voor het treffen van voldoende veiligheids maatregelen. Nieuwe fabriek afgebrand NIJKERK Nog voor de eigen lijke ingebruikneming van het nieuwe bedrijf is de fabriek van de chemi sche industrie Randstad in N ij kerk grotendeels afgebrand. Het bedrijf was juist veertien dagen aan het proefdraaien de verhuizing van Soest naar Nij kerk was in volle gang. Over de oorzaak van de brand is niets bekend, de schade is aanzienlijk. Randstad moest uit Soest verdwij nen omdat het bedrijf geen hinder wetsvergunning meer kreeg voor een aantal illegaal tot stand gebrachte uitbreidingen. Vorige week werd het bedrijf, dat vitaminepreparaten voor veevoeders vervaardigde, gesloten. De NCRV-tv presenteert eind vol gende maand (donderdag 30 novem ber) een groots opgezette show, waarin slechts Nederlandse artiesten hun opwachting maken. Het programma. „Gala van het Ne derlands Populair" getiteld, wordt gebracht ter gelegenheid van het 20-Jarig bestaan van platenmaat schappij Dureco, die slechts Neder landse artiesten op de zwarte schijf uitbrengt. Onder die artiesten bevinden zich Ben Cramer. Wilma, Shocking Blue, Oscar Harris and The Twinkle Stars, Jacques Herb, Vader Abra ham, Hanny en de Rekels en Corry solo, die met nog een tiental ande ren op het scherm te zieril zijn. De NCRV neemt dit oejr-Hollandse gala 24 en 25 november in de Jaar beurscongreszaal te Utrecht op. Naar aanleiding van het rapport LEIDEN De Franciscusband uit Leiden zal a.s. vrijdag te beluisteren zijn in 't radioprogramma „VPRO- vrij dagavond Concert. De band treedt die avond op in de Leider- dorpse Scheppingskerk. Het pro gramma wordt uitgezonden ,via Hil versum 2 en is alleen te beluisteren op FM, aanvang: 20.15 u. De band brengt olv. Piet de Gunst, tambour-maitre, ten gehore: Fran- ciscusmars, Swinging Bernadet, Ok- tet voor slagwerk en Mars of Santos. De band laat zich in dit programma van verschillende kanten horen. Zo wel het traditionele marsrepertoire als de swingende en experimentele muziek, waarmee zij bij vorige radio- optredens en op het Holland Festival (als enig korps in Nederland) veel succes oogstte komen aan bod. Nieuw is echter (voor de radio) de Mars of Santos waarin allerlei slaginstru menten gebruikt worden. Verdere medewerking verleent de groep Ritmo Naturel uit Amsterdam. Na afloop van dit optreden worden er nog opnamen gemaakt die later zullen worden uitgezonden. Belang stellenden hebben vrij toegang. UTRECHT (ANP) De medische staf van het Binnenziekenhuis in Eindhoven wenst niet meer met de hartchirurg van het ziekenhuis, dr. P. J. van der Schaar samen te wer ken. Dit is het resultaat van de staf vergadering gisteravond over het rap port van oud-minister dr. G. M. J. Veldkamp die als bemiddelaar voor het conflict in het Eindhovense Bin nenziekenhuis aangetrokken in het belang van een oplossing voor de noodsituatie in de hartchirurgie een godsvrede tussen alle partijen advi seerde, waardoor iedereen, inclusief dr. Van der Schaar, weer aan het werk kon gaan. De strijdbijl moest worden begraven, vond dr. Veldkamp. De godsvrede blijkt nu door de standpuntbepaling van de medische staf niet bereikbaar. Volgens dr. Van Wijk, voorzitter van het stafbestuur, hebben de aan het ziekenhuis ver bonden cardiologen, chirurgen en longartsen een verklaring afgelegd die het niet mogelijk maakt tot de oude situatie met dr. Van der Schaar als eerste hartchirurg, terug te keren. In de verklaring staat dat voor het medisch verantwoord uitoefenen van de hartchirurgie naast vakkundig heid en ervaring ook vereist is de ge schiktheid en de bereidheid samen te werken met allen die aan het zieken huis zijn verbonden. Haperingen in die samenwerking hebben directe invloed op het resul taat van de hartoperaties, zo zegt de verklaring, die vervolgt met: "Uit medisch oogpunt is het derhalve noodzakelijk bij de benoeming van over homofeilie dat is aangeboden aan de Synode van de Gerefor meerde Kerken in Nederland en binnenkort zal worden behandeld, zendt de televisie donderdag om 22 uur (Nederland I) een forumge sprek uit, waarin dit rapport ter sprake komt. Het ls de eerste van twee uitzendingen van de Evangeli sche Omroep die aan de homofilie zal worden gewijd. In een tweede uitzending die over drie weken zal worden uitgezonden zullen enige ex-homofiele personen aan het gesprek deelnemen. een hartchirurg rekening te houden met zijn vermogen tot samenwerking. De hartchirurg die zich op het stand punt stelt dat hij de hulp en de medewerking van andere specialisten bij de uitoefening van zijn praktijk kan ontberen, is uit medisch oogpunt onaanvaardbaar. Dr. P. J. van der I Schaar wiens vakkennis en ervaring j thans niet ter discussie behoeven te worden gesteld, heeft er blijk van ge geven een uitzonderlijk groot gebrek te hebben aan het vermogen tot sa menwerken, gepaard aan miskenning van de inbreng van anderen. Ten ge volge van deze tekorten van dr. Van der Schaar achten de cardiologen de chirurgen en de longartsen van het ziekenhuis het medisch niet verant woord verder met dr. Van der Schaar samen te werken. Ministers NS mag zelf beslissen DEN HAAG De regering pleit er altijd voor dat het Nederland se bedrijfsleven zo veel mogelijk wordt ingeschakeld, maar in feite zijn de spoorwegen zelf verantwoor delijk voor hun aankoopbeleid. Aldus verklaren de ministers Udink en Langman in antwoord op vragen van KVP-kamerleden naar aanleiding van de bestelling in Frankrijk van treinstellen voor het stadsgewestelijk vervoer. Ze zien geen reden om deze bestelling ongedaan te maken. Beide ministers delen mee dat de NS voor dit afwijkende type trein een proefserie zoveel mogelijk In de praktijk beproefde onderdelen wilde hebben. Bovendien paste de Franse motor precies in het ont worpen treinstel, terwijl hij ook nog redelijk goedkoop was. Wel is door de NS voor een Ne derlands bedrijf een licentieverdrag gesloten met Societé Oerlikon Paris. Het Nederlandse bedrijf Holec zal bij de eerstvolgende serie de helft van de motorproduktie overnemen, terwijl de volgende serie helemaal zal worden verzorgd door Holec. Het be drijf verzorgt ook de montage van de elektronische apparatuur. De spoor wegen overwegen nog andere licentie verdragen af te sluiten. WENEN Zesduizend artsen en medische studenten ontwrichten vandaag het verkeer in de Weense binnenstad met een protestmars tegen voorgestelde wetswijzigingen, waardoor de artsenstand zich be dreigd voelt. Tegelijkertijd gaat een staking in van alle Oostenrijkse medici en tandtechnici, die op z*n minst drie dagen zal duren. Oostenrijk telt 9000 huisartsen en specialisten, bijna 1500 tandartsen en 1700 tandtechnici, die zodanig gespecialiseerd zijn dat ze ook ge bitten mogen saneren. De stakende artsen hebben een beroep op de be volking gedaan om begrip voor hun actie op te brengen, waarbij ze te vens 'n uiteenzetting van hun be zwaren hebben gegeven. Het blijft inmiddels de vraag of de Oostenrijkers deze staking van medici en tandtechnici zullen ne men. In 1966, toen de artsenstand eveneens het bijltje erbij neerlegde, ontlaadde de volkswoede zich op verschillende plaatsen door demon straties voor artsenpraktijken en I poliklinieken, waarbij zelfs ruiten werden ingegooid. Slachthuis ID- EN INSVLEES. IKAAGD, *»gen in de week. B0UTER, 1 i, Valkenburg 01718—13218 sensteeg 69 liden WEEK i if«s f 4.95 coupons 19,75 Wins, rw Uren f 10,95 t« w bgiavonds tl 'Pand. ÏÉLTJËS f 2,70 f 446 f 5,98 7'uen f 8,32 •woorden). too6stens 12 iet- nummers f 0,31 "utetratle num- dan 3 we- f 1,50 extra UHmeer. mommie maakt altijd al mijn kleertjes zelf en iedereen is er hartstikke jaloers op fk weet precies hoe ze het doet de ideetjes haalt ze uit knippie en voor de rest? wel, ze maakt er geen geheim van voor do rest gaat ze naar gronheid, daar zijn ze knippie-bewust, zegt ze effen en ruiten in acryl, jersey en ai die andere moeilijke woorden maar wel makkelijk te wassen natuurlijk bij Botermarkt 17-18, Leiden 3ogoeMo®o8>iDSDiMpg3t>»8De>»S3ewp9DeM0SD8>pso8>S3S3S«3g3«»)osoe>l)DS©*»»SDSw: is onie grote sortering o.a. DESSO, BERGOSS, HATEMA, LOUIS DE POORTERE enz. En exclusief voor Leiden: zeer gedistingeerde dessins ENGELS AXMINSTER kamerbreed tapijt. Iedere dag tapijtshow van 8.30I 2.30 en 13.3017.30 u. Donderdagavond van 7.009.00 uur. Zaterdagmorgen geopend van 9.0012.00 uur. (zijstraat Lammenschansweg) TELEFOON 01710—43246' BLOEMISTENLAAN 51 LEIDEN »»S«<»OSaif<«C6<S<«OS<S<SOScW80S<J<»c8ct<SOS<*<#c8cK9CScf<S050KSOSaf<SC8aKSCS<* voor levering uit de EERSTE ZENDING van de nieuwe DE SENSATIE VAN DE FOTOKINA 1972. Vrijblijvende demonstratie van de eerste bU ons in voorraad zijnde camera's, welke ln geschenkverpakking geleverd worden. PRIJZEN VANAF 89,25 LID VAN DE INFO (grootste Foto Inkoop Organisatie in Nederland) Doezastraat 2224 Telefoon 4365724702

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 17