Volop bedrijvigheid in voorronden WK voetbal "Geblameerd Quick Boys wil revanche: op zichzelf èn op SHO voor de slanke tijdelijk van137voor "Bracke beet tanden al twee keer Koerstips DOCOS LAG IN CONDITIONEEL OPZICHT TWEE JAAR ACHTER fltlJPAG 13 OKTOBER 1972 KATWIJK Quick Boys roept, nee 'gilt' om rehabilitatie. Na de ronduit vernietigende afgang bij het Kinderdijkse De Zwerver (30) zwierf de zaterdag-eersteklasser vorige week verbeten terug naar Katwijk. Bij de spelers moet in het Kin derdijkse 'molengebied' de gedachte zijn geregen: dit was eens, maar nooit weer. Die instelling dan zal koren op de molen zijn van trainer Leo Halkes, een man die soms een open oog voor de realiteit heeft getuige zijn zaterdagse uitspraak: „Ik schaam me diep, laten we er maar niet meer over praten". intern echter zullen er ongetwij- tld véle woorden over de blamage yn gevallen. Er moet ver in de his- orie van Quick Boys worden terug- eblikt naar nog zo'n desastreus re- ultaat waar het het spelpeil be reft, er zal na de interne besprekin- ook wel ver vooruit in de toe- worden gekeken voordat het lek Boys weer gebeurd. Want De rrver-klap is doorgedreund tot in het hart van de vereniging, i'ral ook omdat Quick Boys beseft ploeg het dieptepunt voorna- aan zichzelf heeft te wijten, het mentale vlak is de Katwijkse latie dit seizoen nou niet zo bijs- sterk, het vond zijn weerslag in bet spel. De cijfers bewijzen het: juick Boys verzamelde slechts vijf moten uit zes duels. Maar sprekeD- nog zijn de doelcijfers zeven vóór dertien tegen. Ook dat negatieve doelsaldo zullen je Katwijkers wel eindelijk eens in jositleve zin willen opvijzelen, SHO 45j moet morgen Nieuw Zuid, 3 uur het Vrste slachtoffer worden van de da dendrang van de Halkes-ploeg M iraarin wel geschoven zal worden net spelers. Als Quick Boys tegen SHO re- C ranche wil nemen, dan dienen de elf er terdege rekening mee te houden dat een opponent als Gerrie Reedijk tonsequent moet worden gescha duwd. Effectiever in ieder geval dan 721, ln de bekerwedstrijd van het vorige Jeizoen toen die heersende spelma- (een type speler dat Quick Boys mist) veel te veel ruimte kreeg. Gevolg: Reedijk had de voet in twee de drie SHO-doelpunten. SHO ion met 23. Kozakken BoysTer Leeds, r Sassenheims Ter Leede rordt het zaak „vroeg" punten te laan collecteren. Het gelijke spel dat Ie ploeg vorige week in Sassenheim egen DOTO bijeenschoot (11) [ing gepaard met zoveel fouten dat Ie toekomstverwachting van trainer Duindam er bepaald niet roos- ileuriger op zal zijn geworden. Ter £ede voetbalt dit seizoen trouwens [och niet best, het team verkeert traditioneel in de onderste regionen. Toch zijn aan het begin van het eizoen alle faciliteiten geschapen om ie ploeg weer terug te brengen naar Ie top en Ter Leede ziet de grote ljnen van het spel ook wel, maa' iet omschakelen naar een andere opvatting kost tijd. En daarmee is Ter Leede bezig. Of daaraan echte* bt] Kozakken Boys in Werkendam ieschaafd kan worden is nog maar le vraag. Het is al meer gezegd: de Kozakken draven vurig over de eigen toendra. Technisch en tactisch heeft het allemaal niet veel te bete tenen dat rechttoe, rechtaan voet bal, maar het is op de lange duur wèl effectief. Koploper Noordwijk glipte er twee weken geleden nog veg met de 00 in de tas, maar Ter Leede dat soms met een vreemd tondltie-tekort kampt zal de han den tijdens het duel wel vol en na het duel wel leeg hebben. AmstelveenNoordwijk Van de zaterdag-topamateurs uit de Leidse omgeving doet eigenlijk alleen Noordwijk het goed. Met de achotvaardigheid gaat het nog altijd te best (De Noordwijkers hebben nog steeds te veel kanseq nodig) maar er wordt wel redelijk gevoetbald. Zo redelijk dat er ge woon zoveel kansen komen dat Noordwijk toch met een gemiddel de van twee doelpunten per wed strijd kan draaien. De gang naar de top van de eerste klasse A vindt sijn basis op het ijzersterke mid denveld waar de van UVS terugge- Kees Karstens, Gerard Duindam en ex-Haarlemmer Aart Glas vaak een hecht trio vormen. En aangezien "voetbaloorlogen" te genwoordig niet meer gewonnen worden aan het front, maar op het middenveld, is Noordwijk met het heersende drietal duidelijk in het voordeel ten opzichte van héél veel opponenten. Al is het natuurlijk wel stimulerend dat juist aan dat front Rudi Bröring voortdurend loopt te bewijzen dat hij niet alleen om zijn uiterlijk wordt vergeleken met de MW-er Brokamp. "Bro", zoals Bröring in de supportersmond heet. is terug op de topscorerslijst die hij met vijf doelpunten mede aan voert Amstelveen, hoewel sterk op eigen veld, mag morgen voor het gerouti neerde Noordwijk-team geen al te grote hindernis zijn. De Amstelve- ners draaien pas één jaar mee op topniveau (na een snelle twee- J aars-mars vanuit de derde naar de eerste klasse) en eindigden vo rig seizoen verdienstelijk als derde in I B. De ploeg staat op het mo ment als vijfde geklasseerd, achter Noordwijk, SHO, Zwart Wit '28 en Kozakken Boys. Tips AmstelveenNoordwijk 2, Kozak ken BoysTer Leede 1. Quick Boys SHO 3 Rijnsburgse BoysNDSM 3, NSCRCL 2, Koudekerk—MVV- '27 1, SMS—Jong Hercules 1 DSVP —Katwijk 3, Naaldwijk—SVOW 3, OegstgeestUnicum 3, Lisser Boys SV '35 3, Hermandad—TAVV 2. DuinoordARC 3, Zwammerdam— TOGR 3 AFEDELING: LeidenGWS 1, SleutelsWou- brugge 3, Kagia—Hazerswoudse Boys 2, Randstad SportVWS 2 en VVSBMVKV 3. Tweede klasse: Meerburg—Alphia 3, Spel. LisseStompwijkse Boys 1, KRV—VNL 1, SJZ—LSVV '70 2 Kic kers '69Unit as Leiden 2. ADVERTENTIE Ritter sceptisch over recordpoging Merckx MILAAN Eddy Merckx is gis teren in Milaan door enkele artsen getest, onder omstandigheden die gelijk zijn aan die, waaronder hij Mexico het wereldduurrecord, van de Deen Ole Ritter (48 km 653 meter) wil aanvallen. Bovendien probeerde Merckx op tie Vigorelli-baan enkele speciaal voor dit doel ontworpen rijwielen. De veelvoudige Tour de France winnaar reed steeds met verschil lend verzet en met diverse types banden. Ploegleider Giorgio Albani ver klaarde dat de beslissing of de het record zal proberen te verbeteren ln Milaan of Mexico niet voor morgen zal vallen. Merkx' Franse manager Daniel Dousset, zei dat het voor "tachtig procent zeker" de Olympische wielerbaan van Mexico zal worden. Ole Ritter is er overigens aller minst van overtuigd dat Merckx zal slagen. "Iedereen zegt nu wel dat Merckx de vijftig kilometer zal halen", aldus de Deense recordhou der, "maar dat valt echt nog niet mee. Ferdl Bracke heeft er al twee keer zijn tanden op stuk gebeten, en dat is toch geen kleine Jongen". De Fransen Thevenet, Guimard en Danguillaume, die ook ln Milaan zijn, verwachtten wel dat Merckx de grens van 49 kilometer zal over schrijden: "maar hij zal het record zeker niet verpletteren. Op de baan dien Je tenslotte over te schakelen naar een heel andere pedaaltred". Hongaren nog theoretische mogelijkheid SKOPJE Hongarije heeft nog slechts een theoretische kans tijdens de Schaakolympiade op gelijke hoog te te komen met het Russische team. Het dient dan de twee afge broken partijen tegen West Duitsland in winst om te zetten. Rusland staat voorlopig tegen Roemenië met 2.5 0.5 voor. Volgens de experts staan de drie afgebroken partijen echter alle op remise, zodat aangenomen mag worden dat Rusland voor de elf de maal in successie deze Schaak olympiade zal winnen. Nederland verloor in de laatste ronde met 1.52.5 van Tsjecho Slo wakije en handhaafde zich daardoor op de achtste plaats. Het kan ech ter nog worden voorbijgestreefd door de Verenigde Staten, dat met een totaal van 28 punten en twee af gebroken partijen slechts één punt van de Nederlanders is verwijderd. De uitslagen van de vijftiende en laatste ronde in de finalegroep zijn: Tsjechoslowakije-Nederland 2.51.5, Zwitserland-Denemarken 21 (1 af gebroken partij), Zuidslavië-Zweden 1.51.5 (1 afg), Verenigde Staten- Polen 20 (2 afg.), Oost Duitsland- Spanje 21 (1 afg.), Argentinië-Bul- garije 22, Rusland-Roemenië 2.5— 0.5 (1 afg.), Hongarije-West Duits land 1.50.5 (2 afg.). Voorlopige eindstand: 1. Rusland 41.5 punten (en 1 afg.), 2. Hongarije 40 (en 2), 3. Zuidslavië 37 (en 1), 4. Tsjechoslowakije 35.5, 5. West Duitsland 33.5 (en 2), 6. Bulgarije 32, 7. Roemenië 31 (en 1), 8. Neder land 29, 9. Verenigde Staten 28 (en 2), 10. Oost Duitsland 27 (en 1), 11. Spanje 25.5 (1). 12. Polen 23.5 (en 2), 13. Denemarken en Zweden 22.5 (en 1), 15. Argentinië 22.5, 16. Zwitserland 21 (en 1). Johan Granatli schaatsprof OSLO De internationale prof- schaats-organisatie is erin geslaagd Ide plaats, die openviel door het uit treden van Per Björang, opnieuw te I bezetten. De Zweedse sprinter Johan Granath (22) tekende gistermorgen een contract. De prof-groep bestaat thans uit dertien schaatsers Duindigt, zondag: Eerste start: 13.30 uur. Buffet II-prijs: 1. Kimelak 2. Kas- per Mac 3. Katinga M. Outs.: Jac queline N en Kim Six L. Bill D.-prijs: 1. Koentje Dartel 2. Hellen Carbonari 3. Judy Outs.: In trepid Girl. Prijs der 3-jarige stayers: 1. Keen Speed 2. Kid D 3. Kapitein Scotch Outs.: Kol Ja T. Revanche Fokkers-prijs: 1. Jojo Bui tenzorg 2. Jonker Volann 3. Ingrid Hanover. Outs.: Habanera en Joke. Paola m-prijs: 1. Kenau 2. Karin Buitenzorg 3. Jet Westlandia Outs.: Igor. Ettlingen-prijs: 1. Ironie 2. Hazle- ton B 3. Goodwill Outs.: Ina van Hovi. Bellouet-prijs: 1. Juliana Silk 2. Kit ty G 3. Ina Hollandia Outs.: Ilona Marijke. Rennen. Funchtl-prijs: 1. Solquitri 2. Gol den Peter 3. Le Saint Outs.: Quick Nanny. Hollandse Handicap: 1. Heihof Sa- lut 2. Exilia Violet 3. Chestnut Lizzy Outs.: Fauvette. Cambridgeshire: 1. Capri Pilot 2. Ragged Robin 3. Pallieter Outs.: Sas- quatch en Poly Trek. LEIDEN Het vlaggeschip van DOCOS. dat steeds na drukkelijker de functie van "onderzeeër" gaat vervullen, lijkt de zwaarste stormen ach ter de gehavende achtersteven te hebben. Althans volgens trainer Cees van Stigt, de 32-jarige .Delftenaar. die met name meer conditie in het voet bal van de vorig jaar nog zo verdienstelijk met de top mee draaiende roodwitten heeft ge daan: "Ik ontdekte een ach terstand in conditie van 2 a 3 jaar. De Jeugd heeft duidelijk meer uithoudingsvermogen. Door Jan Preenen omdat zij steeds onnoemelijk zwaar heeft getraind. Een Ju nior als Hans Klein speelde zijn eerste wedstrijden in het eerste elftal zonder enig be zwaar uit. Nu de conditie ook bij de anderen op peil is gebracht kan ik wat meer aandacht gaan besteden aan de techniek. Ge zien de resultaten van de af gelopen weken maak ik me overigens in het geheel geen zorgen. De tendens is dat de prestaties steeds beter worden. Het ritme hebben we nu dui delijk te pakken. Ieder moment verwacht ik dan ook de eerste overwinning". Elftalbegelei der Martin Brasker ("Vorig jaar had DOCOS ook een slechte start. Toen verloren we de eerste drie wedstrijden en eindigden nog bovenin") ba seert zijn optimisme eveneens op het duel afgelopen zondag tegen koploper Verburch: "Als ik op die wedstrijd af ga dan zie ik beslist geen verval. Inte gendeel. de oude vorm was er weer". De sprong naar veiliger sferen, waarbij tegenstander van zon dag Celeritas, mogelijk als afzet zal gaan dienen, moet de lance ring van de jeugd worden. Het bewijs, dat de zorgvuldig bege leide junioren op het juiste moment zijn doorgestroomd naar de senioren. Brasker: "In de breedte ia DOCOS sterker geworden. Hans Klein is al doorgedrongen tot het eerste. Jongens als Her man Bisschop, John van Zijp en Gerard Kordelaar zijn stel lig ook kandidaten. Het naddel is alleen dat zij allen midden velders en verdedigers zijn, terwijl we Juist aan aanvallers zo'n gebrek hebben". Het be scheiden totaal van vier goals uit vijf wedstrijden straft die mening. Het is dan ook niet zo verwonderlijk dat de verwach tingen van de Jeugd zo hoog zijn gespannen. De a-Junioren, overtuigend solliciterend naar een plaats bij de regionalen, staan met een honderd procent score en een doelgemiddelde van 14—2 na vier wedstrijdeo overtuigend bovenaan. Volop reden (ook al is de competitie dan nog zo pril) voor Van Stigt om op te merken: "Weet DO COS zich in de derde klas te handhaven en dat moet kun nen met een Peter Burghouwt. die steeds beter wordt als kee per en een ploeg, die steeds be ter op elkaar raakt ingespeeld, dan zie ik voor de toekomst weinig problemen RoodenburgDRL Het op het hoogste amateur niveau debuterende DRL uit Rotterdam-Zuid heeft een stormachtige ontwikkeling doorgemaakt. Zes jaar geleden speelde de ploeg van trainer Den Bleyker nog in de eerste klas van de afdeling Rotter dam. Maar al merkt DRL's oefenmeester dan ook even be scheiden als voorzichtig op "dat het allemaal snel is gegaan, waardoor het voor ons erg moeilijk is", afgelopen zondag bewees de ploeg zich in het nieuwe milieu al best thuis te voelen. Met routiniers als Tom van Gent, Jan Nijman, en Leo v. Vliet, die alle promoties heb- Martens (voormalig semi-prof van Fortuna VI. en Jeugdspe ler bij Feyenoord) denderde de ploeg op eigen terrein over het toch niet kinderachtige Her mes DVS: 4—1. "Hermes DVS speelde wat zwakjes in de ver dediging en stond nogal te schutteren". verklaart Den Bleyker, die met zijn ploeg (gemiddelde leeftijd 23 jaar» mikt op een 50% score in deze competitie. Gouda—UVS Trainer Kutterink van het dit jaar wat bescheiden in de middenmoot meedraaiende Gouda, heeft alle reden om het duel tegen UVS pessimistisch in te zien. Het ziet er naar uit dat hij een geheel nieuwe ver dediging moet opstellen. Lin kervleugelverdediger Dries Groenewoud heeft een scheur tje opgelopen aan een ademha lingsspier en staat vier weken op non-actief, de beide centra le verdedigers Joop de Jong en Dick Pols hangt een schorsing boven het hoofd. Zij verwach ten de bevestiging nog deze week in de bus. Ook het mee spelen van Gerrie Clement is onzeker. De voormalige Telstar speler is als gevolg van een verrekte enkelband tijdelijk uit de roulatie geweest en is pas deze week voorzichtig in trai ning gegaan. Het duel in Gou da begint om half drie. Cijfertips Lugdunum Blauw Zwart 1; KRAVVLFC 1; Quick H- Teylingen 1; DOCOSCeleri tas 2; Spel. LisseASC 3; Van Nispen—SJC 3; UDO—War- munda 1; Concordia Fore- holte 2; Randstad Sport Rijp wetering 3; VVSB VTL 1; Altior Hillcgom 3; AlphenRijswijk 3; Waddlnx- veen—Tonegido 3; SMVBGC. Floreant 3; ESTO—SCR 1. Afdeling: Alphense Boys— MMO 3; Stompwijkse Boys- Wet. Boys 1; LDWS—SVLV 1; DOSROranje Groen 1; St. BernardusAlphia 1; VN A Kickers '69 3; Leidse Boys ZLC 2: VVOA—Unitas L. 1; MeerburgVNL 3. ROTTERDAM Hoewel het nog zo'n twintig maanden duurt voor in West-Duitsland het eerste fluitsignaal klinkt voor de eindstrijd, de finalewedstrijden om het wereldkampioenschap voetbal 1974, is er al volop bedrijvigheid in de voorronden. Er zijn de verschillende groepen (over de hele wereld) al heel wat wedstrijden gespeeld en zaterdag barst het geweld wederom los: er staan zeven duels op het programma tussen 14 en 19 óoktober, te weten Rusland-Frankrijk, Zwe- den-Malta, Oostenrük-Hongarüe, Engeland-Polen, Bulgarije-Xoord Ierland, Denemarken-Schotland en Spanje-Joegoslavië. Door Rini van Woerden Twee landen zijn automatisch zeker van een plaats in de eindronden: West-Duitsland als organiserend land en Brazilië als de regerende wereldkampioen. De overige veertien finale-teams komen voort uit de voorronden. Europa „levert" negen landen, Zuid-Amerika drie, Afrika, Midden- en Noord-Amerika en Azië hebben ieder recht op één plaats en om de zestiende plek wordt gestre den tussen de winnaars van de Eu ropese groep 9 (Rusland, Frankrijk, Ierland) en de Zuidamerikaanse poule 3 (Peru, Chili, Venezuela) Onderstaand een overzicht van de groepen:Groep 1 Zweden, Honga rije, Oostenrijk en Malta. Hongarije is favoriet, met Oostenrijk als out sider. Zweden is vrijwel al uitge schakeld, omdat het al ln Wenen met 2-0 van Oostenrijk verloor en in Zweden tegen Hongarije niet verder kwam dan 0-0. Op 15 okto ber ontvangt Oostenrijk in Wenen de Hongaren en daar zal waar schijnlijk al de beslissing vallen. Malta is uitgeschakeld na drie ne derlagen tegen Hongarije (2x) en Oostenrijk. GROEP 2 Italië, Zwitserland, Turkije en Luxemburg. Vice-wereld- kampioen Italië, de grote verrassing van Mexico 1970, is de grote kans hebber. De voornaamste tegenstand zal komen van Zwitserland. De Zwitsers zijn echte „cup-fighters", die reeds zesmaal in de eindronden van het wereldkampioenschap speel den. Turkije zal waarschijnlijk niet voor een verrassing zorgen, evenmin als Luxemburg. GROEP 3 België, Nederland, Noorwegen en IJsland. Geen ongun stige loting voor ons land, al haalde België in 1970 Mexico. Gezien de resultaten van onze topclubs, (drie jaar achtereen het beste club-elftal van Europa) moet Nederland in staat zijn West-Duitsland te halen. Waarschijnlijk kan op 19 november de beslissing al vallen, in Antwer pen tegen België. IJsland en Noor wegen fungeren als sparring-part- GROEP 4 Roemenië, Oost-Duits- land, Albanië en Finland. Roemenië, dat in 1970 zeer verrassend door drong tot Mexico, en Oost-Duits- land zijn min of meer van gelijke kracht en het zal tussen deze twee landen gaan, met voor mij Oost- Duitsland als favoriet. GROEP 5 Engeland, Polen, en Wales. Ogenschijnlijk een „walk over" voor Engeland. Polen heeft echter op de Olympische Spelen verrassend sterk gespeeld en tot Ie ders verrassing goud gewonnen voor de favoriete Hongaren. Toch zal Alf Ramsey wel voor de derde maal als coach van het Engelse nationale team, de eindronden binnenwande len. GROEP 6 Bulgarije, Portugal, Noord-Ierland en Cyprus. Een bij zonder sterke groep, met Bulgarije en Portugal als favoriet. Portugal, de verrassing van het wereldkam pioenschap Engeland 1966, is daar na danig afgezakt en heeft zelfs Mexico niet gehaald. Bulgarije was daar wél aanwezig, ten koste van Nederland. Ook nu weer zijn de Bul garen lichtelijk favoriet. Ook Noord-Ierland, met zijn in de Engelse competitie spelende mensen (George Best) mag beslist niet worden onderschat. Cyprus fungeert als „warming up" voor de drie. GROEP 7 Joegoslavië, Spanje en Griekenland. Evenals in de voorron den voor Mexico zitten Joegoslavië en Spanje bij elkaar. Toen moesten zij het hoofd bulgen voor België. Spanje, sinds de komst van Ladis- lao Kubala als bondscoach, bijzon- GROEP 8 Tsjechoslowakije, De nemarken en Schotland. Schotland, sinds Zweden 1958 niet meer van de partij in de eindronden, heeft nu meer dan ooit de kans om zich te plaatsen. Ei* kan een beroep wor den gedaan op de in Engeland spe lende voetballers, die met de spelers van Celtic en Glasgow Rangers in staat moeten zijn, om na zestien Jaar Schotland eindelijk weer eens ln de eindronden te brengen. De Tjechen waren weliswaar nog in Mexico vertegenwoordigd, maar toch wordt Schotland getipt. Denemarken is een lastige outsider. GROEP 9 Rusland, Frankrijk en Ierland. Een onberekenbare groep. Rusland heeft weinig fraais laten zien op de Olympische Spelen, maar Frankrijk speelt de laatste jaren geen rol meer in het internationale voetbal. Welliswaar waren de „Haantjes" in Engeland 1966 nog van de partij, maar zij hebben toen beslist geen grote indruk achter ge laten. Het Franse voetbal staat niet zo hoog meer aangeschreven, omdat men voor het klassieke trio Kopa - Fontaine - Piantoni nog steeds geen opvolgers heeft gevonden. Voor Ier land is geen grote rol weggelegd. De drie Zuid-Amerikaanse groepen zijn als volgt ingedeeld, t.w GROEP 1 Uruguay, Columbia en Ecuador. Tweevoudig wereldkam pioen Uruguay is de grote favoriet in deze groep. Columbia zal de ver rassing van Chili 1962 wel niet her halen. Ook voor Ecuador is weinig eer weggelegd. GROEP t Argentinië, Paraguay en Bolivia. Argentinië is er fel op gebrand om de vernedering van de uitschakeling voor Mexico 1970 goed te maken. Paraguay, ondanks ver rassend sterk spel in de laatste ja ren, zal de Argentijnen beslist niet van de eindronden afhouden. Ook Bolivia nist daar nog de kracht GROEP 3 Peru, Chili, Venezuela. Zal Peru de verrassing van Mexico 1970 kunnen herhalen?. Dat is de grote vraag die de voetbalkenners stellen. Chili, verrassend sterk in 1962, maar daarna erg teruggeval len, komt de laatste tijd weer aar dig opzetten. Het zal tussen deze twee landen gaan, omdat Venezuela nog niet zo ver is. GROEP 1 Israël, Thailand, Phi- lippijnen, Maleisië, Hongkong, Zuid-Korea, Japan en Zuid-Viet- nam. GROEP 2 Perzië, Irak, Koeweit. Ceylon, Syrië. India, Indonesië en de winnaar van Australië - Nieuw Zee land. De FIFA stelt alles in het werk om deze onderontwikkelde voetballan den omhoog te brengen. Onder druk van de Europese en Zuidameri kaanse voetbalbonden, blijft de deelname echter nog steeds beperkt tot één land. Noord-Korea was in Engeland 1966 de grote sensatie van het toernooi en bereikte zelfs de kwartfinale. Er is geen zinnig woord over te zeggen, wie van deze twee groepen West-Duitsland bereikt. GROEP l Marokko, Senegal, Guinee, Algerije, Egypte, Tunesië, Ivoorkust, Sierra Leone. GROEP 2 Soedan, Kenia, Mauri tius, Madagaskar. Ethiopië. Tanza nia, Zambia, Lesotho. GROEP 3 Honduras. Congo (Brazzaville)Ghana, Dahomey, Toga, Conga (Kinsjasa), Kameroen en Gabon. Voor deze groepen geldt hetzelfde als voor de groep Azië/Oceanië. Geen directe favoriet, of het zou weer Marokko moeten zijn, dat in Mexico 1970 beslist niet slecht ge speeld heeft. GROEP 2 Guatemala, El Salva- GROEP 3 Honduras. Costa Rica. GROEP 5 Haïti, Porto Rica. De groepswinnaars spelen tegen el kaar voor één plaats in West-Duits land. Mexico maakt de beste kans om Midden- en Noord-Amerika t« vertegenwoordigen. De grootste con currentie zal waarschijnlijk komen van El Salvador.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 25