Prinses Margriet opent uniek Gezondheidscentrum Leiderdorp heeft eigen sauna Karei Doorman reinigt strand mave Wassenaarse kleuters laten 1200 ballonnen op Cotuvo ondergebracht in Stichting Gezondheidszorg I'AG1J,A2w—'«in'iMi WASSENAAR Twaalfhonderd ballonnetjes losgelaten door evenzoveel Wasse naarse kleuters kozen vanochtend om half twaalf het luchtruim toen prinses Mar griet het embleem aan de gevel van het unieke Wassenaarse Gezondheidscentrum aan de Hofcampweg onthulde. De prinses, „gewapend met een mooi boeket bloemen dat haar was aangeboden door wijkverpleegkundige mejuffrouw Th. H. Rijke, maakte na de onthulling met de geno digden een rondgang door het gebouw. Voordat de prinses arriveerde was in het gezondheidscentrum een feestelijke bijeen komst gehouden. p JONT Donderdag „Wij voelen verwantschap met de non-confermistisohe adams en Eva de Dam. omdat ook wij niet schro men nieuwe wegen in te slaan. Al leen doen wij dat mind^; schilder achtig". Met deze woorden nam de voorzit ter van het Wassenaarse Kruiswerk. H. S. Boogaart vanmorgen het geschenk van de gemeente in ont vangst voor het nieuwe gezondheids centrum van de vereniging aan de Hofcamplaan. Wethouder mr. G. C. van Dijk overhandigde hem een por tefeuille met litho's van de bekende Wassenaarse kunstenaar Paul Ci troen, die het Damvolkje kenmer kend heeft neer gezet. In zijn openingsrede stelde voor zitter Boogaart, dat het gereed ko men van het gebouw geen doel in zichzelf is geweest, maar een mid del als dienstverlening in de extra murale zorg: de zorg dus, die zich buiten de ziekenhuizen afspeelt. Hij Wassenaarder klemgereden en f 175.- afgeperst ZOETERMEER Naar pas van daag is bekend gemaakt heeft een man met een pistool dinsdagavond op de rijksweg Den Haag-Utrecht bij Zoetermeer een automobilist klem gereden en geld afgeperst. De heer A. van der Schoor uit Was senaar was omstreeks 22.10 uur juist de oprit naar de rijksweg voorbij toen hij tot stoppen werd gedwon gen door een grote zwarte cadillac. Een van de mannen uit de cadillac stapte uit met een pistool in de hand. „Ik moet geld hebben" commandeer de hij. De heer Van der Schoor zag geen partij in de overvallers en haal de snel f 175 uit zijn jasje. Een klein gedeelte van een groot bedrag geld dat hij bij zich had. Tevreden verdwenen de mannen de donke re weg op. De heer Van der Schoor zag geen kans het nummer te no teren. De nummer plaat was afge dekt door een klep van de benzine tank. noemde de nog altijd geldende mo tieven, die tot dit Wassenaarse ini tiatief hebben geleid en stipte aan, er een kloof dreigt tussen be- stuursamateurs en professionele krachten. Voor de toekomst verwees ïaar de overheid, die meer mid delen zou moeten verstrekken .om de plannen te kunnen realiseren. Daar bij zal ook de steun van de .consu ment" niet gemist kunnen worden. Wethouder Van Dijk, lokte een da verend applaus uit toen hij „pionier en idealist" Boogaart huldigde. De middelen voor de gezondheidszorg noemde hij een zorgwekkende zaak. De gemeente was meteen bereid ge vonden om een fikse lening te ver strekken al vond hij het Jammer dat een „krankzinnig" hoge rentevoet van 8 pet. over veertig Jaar nodig was gevonden. Inrichting Buit van f 1700 bij inbraak in Leidse apotheek LEIDEN Bij een inbraak in een apotheek aan de Steenstraat in de nacht van dinsdag op woensdag is een bedrag van ruim zeventien honderd gulden buitgemaakt. De daders verschaften zich toegang tot de apotheek door de ruit van de toegangsdeur te forceren. Zij na men uit de kassa een bedrag van f 366,- en uit het kantoortje een be drag van ruim f 1400,-. Mevrouw A. Geerteema- Schoonen- berg, echtgenote van de vroegere bur gemeester van Wassenaar liet niet blijken dat zij persoonlijk liever een kunstwerk had aangeboden als ge schenk van het Comité burgerij 1961. Dit comité bracht indertijd met een bouwsteen-actie geld bijeen voor een afdeling van het groene kruis in de ze wijk ter gelegenheid van het vijf tigjarige bestaan. Nadat de kruis verenigingen waren samen gegaan werden de 11.000 gulden bestemd voor de inrichting van de hal van het nieuwe gebouw. Mevrouw L. J. H. Staab Mees bood namens het Comité burgerij 1972 symbolisch de tuinaanleg aan door een panel met plattegrond te ont hullen. Namens het personeel wer den drie klokken aangeboden. VOORSCHOTEN - In november zal de Voorschotense bevolking weer geroepen worden voor een onderzoek naar tuberculose. Niet alleen het derzoek naar t.b.c., maar vooral dere mogelijke ziekten of gezwellen de borstkas vallen onder dit derzoek. In de wijk Noord-Hofland zal in het Pastoor Van Bemmelen- gezondheidscentrum van 20 t/m 22 november gelegenheid zijn om deel te nemen en van 23 november t/m 4 december is het Dr. Van der Stoelge- zondheidscentrum aangewezen als onderzoekplaats. De deelnamekos ten zijn verhoogd van f 2,50 tot f3,- noodzakelij-k geworden door de ver hoogde prijzen. Nieuw is dit jaar het niet oproepen van de leeftijdsgroep van 15 t/m 25 Jaar. Deze groep wordt opgevangen door de scholen en de dienstbetrek kingen en is bovendien de groep waarin geen t-b.c. gévallen geconsta teerd worden, een enkele maal uitge zonderd! COTUVO comité tot opspo ring van tuberculose houdt met in gang van volgend jaar op een zelf standige eenheid te zijn en wordt on dergebracht in de Stichting Gezond heidszorg Voorschoten. Wel blijft CO TUVO zelfstandig het onderzoek re gelen. Niet alleen COTUVO wordt ondergebracht bij de Stichting Ge zondheidszorg, maar alle in Voor schoten werkende organisaties of stichting, die iets te maken hebben met gezondheidszorg, krijgen in het vervolg geen zelfstandige subsidie meer. De gemeente Voorschoten wil alle versnipperde subsidiepostjes on derbrengen bij de Stichting Gezond heidszorg, waardoor onder andere de gemeentelijke controle eenvoudiger wordt. Zoeterwoudsesingei 21 (Huize Jerua) Zendingswerk Middernachtsroep band- re co rderdienst Wim Malgo 7.30 u. nm. Morsweg 10 Spreekuur Adviesraad binnenstad 810 uur nam. Stadhuis Spreekuur sociale raadsvr. Titus Brandsmaloan 76 "De Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8— 10 uur nam. Wilhelmlnastraat 10 Inlormatie-av. Baha'i 8 uur nam. Morsweg 10 Adviesraad binnenstad, werkgroep wonen 7.30 uur nam. Bevrijdingskerk (bovenzaal) NCVB. afd. Zuid-West Spr. mevr. N. A. Breekveldt-Kasteleijn over "Is er lets met het gezin aan de hand?" 8 uur 't Preathuys (Vrouwen kerkkoor straat 9) Harry Smith en Cees Waal over "Gewestvorming een heet hangijzer" Bevrijdingskerk (Montgomeryst Ruilbeurs 7-10 PONDERDAG 12 OKTOBER Dorpspomp in restauratie VOORSCHOTEN Voorsc) mist sinds gisteren op de straat de eerste openbare voorziening. De oude dorps A voor het Ambachtshuis is y haald om te worden gerestat De restauratie van de Dorpspa staat al jaren op het progrj van de uit te voeren werken pomp heeft wel historische vu maar staat nog niet zolang Voorstraat. De originele pooi), rond de Jaren 1930 weggeh&aH vervangen door de huidige, gieif ren pomp. De aankoop van een nieuwe) rische pomp bij een is mislukt en thans wordt de voor een bedrag van rond f; gerestaureerd en daarna één ter terug voor het Ambachi herplaatst. De restauratie zal ge maanden vergen. Wijkverpleegkundige zuster Rijke Wedt prinses Margriet bloe men aan. Dokter Boogaart kijkt met een vriendelijke rt1!-~1f'h Apothekers De avond- nacht, en zondagsdienst wordt waargenomen door Hulp der Mensheid, Hooigracht 48 en apotheek Oegstgeest, Wilhelmlnapark. .,v>o-dienst SUS- telefonische Hulpdienst m (01710)—25202 Vooi alle die In moei lijkheden verkeren bereikbaar elke werkdag van acht uui om tol acht uui vm doorlopend In net weekeinde d.w.z van vrydug acht uur Q.m tot Release Hulpverleneingsdlenst Relaese: Nieu we Rijn 20a, tel. 24555 Maandag t.m. vrijdag 20-22 uur; dinsdag t.m. don derdag ook 15-18 uur. Gezinsverzorging Aanvragen hulp bejaarden en lang durlg zieken en gezinsverzorging Mors- Burgerlijke Stand van Leiden Amerongen, Bart £11 q. Maria Margaretha l C. P. M. van den M. Warmerdam, Hi liet Kampenho? Petrus Alexander .>enhoï den Boogaard, Joh fere 'er an v A. Hai t Bumiingen Alex «Ml J. C. M. Versélewel de Wltt Sf>'^ B. G. M. van Adrichem Aalders, J. F. J. van Gerwen i Keljzer, F. Koemans >ers, T. van Duurei Hagele en J. _Ciere, H. li M. Vissers, T, K. O. Sprang irerl Bert i F. M. C. A. Heijnen, D. OVERLEDEN C. A. van Lint (89) geh. ge wee* C. W. L. Ottingh. J. Dorrepaal (1 man, W. C. Harteveld (26) ecb A. A. Ouwendijk, T. van Duljn geh. geweest met J. Blonk. De burgemeester van Zoetermeer, J. W. Wegstapel, die ook voorzitter Is van de prov. vereniging Groene Kruis en voorzitter van interkruis Zuid-Holland, waarin de kruisvereni gingen samenwerken gaf een duide lijke wenk in de richting van de commissaris der koningin mr. M. Vrolijk die eveneens aanwezig was door de lening van Wassenaar als voorbeeld te stellen. Hij bood een oheque aan voor „Deze riante werk plaats in riant Wassenaar". Het gezelschap maakte zich vervolgens op om Prinses Margriet te ontvangen. Herfstvakantie activiteiten in Oegstgeest OESTGEEST In het kader van de herfstvakantie zullen In Oegst geest in de komende week een aan tal vakanbie-aktiviteiten worden ge organiseerd in en om het Gemeen tecentrum. De organisatie van deze middagen is in handen van de Ge reformeerde Hervormde Jeugd raad. Afhankelijk van het welslagen van de komende aktiviteiten over wegen de organisatoren regelmatig vakantie-festiviteiten te laten plaats vinden. De volgende middagen zul len worden georganiseerd: Maandagmiddag 16 oktober: 2.00-3.30 uur Palnt-in voor kinderen van 6 t/m 9 jaar. Van 4.00-5.30 uur Paint- in voor kinderen 8 t/m 12 jaar. Woensdagmiddag 18 oktoberFilm middag voor kinderen 1.30-3.30 uur fcindeTen van 6 t/m 9 jaar 4.00-6.00 uur kinderen van 8 t/m 12 jaar. Za terdagmiddag 21 oktober Wandel- oprechtent ocht start om 1.00 uur. iBiJ slecht weer gaat de tocht niet door). De prijs van al deze activi teiten is f 0,50 tot f 0,75. Driehonderd scholieren op pad WASSENAAR Late zon genieters en garnalen-vissers keken gistermiddag ver baasd op toen een horde van ruim 300 scholieren luidruch tig bezit nam van "hun" Was senaarse strand. Gewapend met een flinke dosis ijver en plas tic zakken van een benzine maatschappij toog de praktisch voltallige Karei Doorman mavo aan het werk om het strand tussen Meijendel en de Wasse naarse slag te ontdoen van de overvloedige verontreiniging door plastic, glas, hout en blik. Een en ander vloeide niet voort uit zomaar een opwelling, maar was bedoeld als een ge richte actie in het kader van de nationale milieu-week. Of, zo als een van de leerlingen in ge bukte houding verklaarde, als milieu bewust voorbeeld voor leeftyd-genoten op andere scho len en eerste aanzet voor een jaarlijks terugkerende schoon maakbeurt. In nauwe samenwerking met de gemeentelijke reinigings dienst, wiens taak het mede is het strand schoon te houden, verzamelden de scholieren het afval in tientallen plastic-zak ken. Een tractor met aanhan ger en een jeep reden af en aan om de grote stapels hout af te voeren. jlist Het idee voor de schoon maak-act ie ls van biologiele raar Hofland, die zich beijvert zijn leerlingen een stuk ver antwoordelijkheid voor hun leefmilieu mee te geven. Aan vankelijk was het de bedoeling het vuil van het strand in pa pieren zakken te vergaren. Maar op advies van de reini gingsdienst, werd daar vanaf gezien omdat deze zaken niet Op de foto die Jan Holvast maakte een beeld van dif,' schoonmaakactie souden voldoen. Het aanbod van een benzinemaatschappij om plastic-zakken te leveren werd in dankbaarheid aan vaard vanuit de practische fi losofie, dat het doel de midde len heiligt. OPENING ZATERDAG DOOR BURGEMEESTER VAN DER HAVE VOORSCHOTEN Voor ie leerlingen van twee Leidse scho len was het gisteren feest. De heer A. v. d. Henst, onderwijzer van ie Prot. Chr. school aan de Obrechtstrant gaf deze dag zijn ja-woord aan zijn collega-bruidje mej. R. v Vreendendaal van de Prinses Irenesc-hool aan de Van Vollenhovenkade. De schooljeugd (foto Jan Holvast) vbrmde in de woonplaats van de bruid te Voorschoten, waar het huwelijk werd voltrokken een erehaag en deelde volop in ie vreugde van het bruids paar. LEIDERDORP „Sauna is trai ning. Training van je huid. Je huid ls een orgaan waardoor het transpa/ratievooht, dat toxische, d.w. z, giftige afvalstoffen bevat, ver dwijnt. Die gistdge stoffen raak je dan kwijt. Per sauna verlies Je onge veer 750 1000 gram aan gewicht, hoofdzakelijk vocht". Aan het woord, de 38-jarige Theo van Houdt, Hage naar van geboorte maar sinds 6 Ja ren directeur van de Leiderdorpse Sportschool. Zaterdagmiddag wordt z'n sauna en sportcomplex in het Binnenhof aan de Luijckendreef of ficieel door de burgemeester geopend. Het ls niet de enige sauna in de Leidse agglomeratie. Sauna's zijn in Katwijk, Leiden, Noordwijk en Al phen. Ook de Holiday Inn bezit een sauna. Theo van Houdt: Ik wilde komen tot een exclusieve sauna, en dat heb ik, samen met de architect Franso, bereikt. Volgens Theo van Houdt krijgt zijn sauna een streek functie vanwege de grootte sauna- cabine 4 x 3.66) en moderne opzet. Trots vertelt hij dat hij als enige in Nedertand een gericht trimparcours bij de sauna te hebben. Het complex is geheel in Finse stijl Van Houdt heeft in de douche ruimte als eerste In Nedertand dou ches met voetbediening. In München bij de Olympische Spelen is dat sys teem in de sportliedenverblijven uit geprobeerd. Ga Je op de grond staan krijg Je water, stap Je er af houdt de stroom op. Het water wordt auto matisch op de juiste temperatuur afgesteld. Ben je afgespoeld dan gaat men de houten cabine in. Deze cabine is bijzonder groot en kan. als het moet, meer dan 20 mensen tegelijk bevatten. Men laat dan, gezeten op de tribuneachtige banden de tempe ratuur, die varieerd tussen de 85 en 90 graden Celsius op je inwerken. „Na elke verwarming moet een af koeling volgen" zegt Theo van Houdt. Daarvoor zijn drie mogelijkheden: men kan kiezen uit de douches, dom pelbad en patio. Na het uitwendige „natte" gedeel te heeft hij een relax kamer waar men op heerlijke ligstoelen tot rust kan komen. Voordat men naar huis gaat kan men ln de speciaal gecreër- de ontmoetingsruimte de „natte" in wendige mens weer op peil brengen Zaterdagmiddag 14 oktober van 5 tot 8 uur houdt Theo van Houdt open hof, ledereen is dan van harte wel kom zijn sauna te bezichtigen. Er zijn dan ook een dokter en een fy siotherapeut aanwezig aan wie men allerfel vragen over sauna kan stel len. In principe kan iedereen een sauna nemen, maar er kunnen vra gen rijzen. Een kijkje in de „natte" afdeling van de sauna.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2