Oud-Leidenaar Nic. Mieloo bekende figuur in de bouw 'Orgelspook' wordt uit kerk gejaagd Migratie van rijks genoten aanbanden Wilson contra Mansholt Vrijdag de dertiende start actie om f 50.000 bijeen te krijgen PAGINA 4 STREEK «ONDERDAG 5 OKTOBER Nieuw bedrijfspand van bouwmaterialenhandel aan Gasstraat in Lisse wordt vrijdagmiddag geopend LISSE Oud-Leidenaar Nic. P. C. Mieloo (59) heeft zich opge werkt tot een geslaagd zaken man. Hij staat aan het hoofd van Mieloo Bouwstoffen B.V. en Te gelunie B.V. en geniet daardoor grote bekendheid in de bouwwe reld. Op 2 januari 1960 begon hij dit bedrijf. Nu. twaalf en een half jaar later, kan hij bogen op een omzet van ruim f 18 miljoen en wordt in Lisse vrijdag 6 okto ber een fraai nieuw pand geopend aan de Gasstraat, dat als naam heeft gekregen "Centrum voor de bouw". De opening zal worden verricht door president-commis saris, de heer M. J. A. M. Janssen, eigenaar van "Amstelland" in Amsterdam. In zijn nieuwe directie-kantoor hebben we met bouwmaterialen- handelaar Mieloo enige uren onge dwongen zitten praten en hebben we het nieuwe gebouwencomplex, dat ontworpen werd door architect C. F Stroek uit Oude-Wetering, be zichtigd. Mieloo verheelt niet. dat Door Cees Combee hij veel te danken heeft aan zijn gedegen opleiding bij de NV Wer- nink in Leiden. Dat heeft in hem de liefde voor het bouwvak en alles wat ermee te maken heeft wakker geroepen. Van zijn geboortestad Leiden trok hij in 1938 naar Lisse om daar in de bouwmaterialensector te gaan werken en op 2 januari 1960 startte hij onder de naam Mie loo Bouwmaterialenhandel in Hille- gom een eigen bedrijf. Den Haag: Een ambtelijke werk groep van vertegenwoordigers van de drie rijksdelen zal volgende week een advies opstellen waarin wordt bezien op welke wijze de migratie van Surinamers en Antillianen naar Nederland kan worden ingedamd. Wanneer de drie regeringen ak koord gaan met de door de werk groep voor te stellen maatregelen, zullen in Den Haag. Paramaribo en Willemstad waarschijnlijk op korte termijn eensluidende uitvoeringsbe sluiten worden genomen. Tot de maatregelen, waarover de werkgroep gaat spreken, behoren een voogdijregeling voor minderjari ge Surinamers en Antillianen in Nederland, een betere voorlichting over de mogelijkheden in Nederland en een uitreiscontrole op ex-gedeti neerden in Suriname en Antillen. Deze voorstellen van de werkgroep Klankbeeld over Duivenvoorde VOORSCHOTEN Voor het klankbeeld „Als op Duivenvoorde de stenen sprekenbestaat enorme belangstelling. Zo groot zelfs, dat een tweede avond op zaterdag 14 oktober wordt belegd omdat de vrijdagavond reeds lang is uitver kocht. "Als op Duivenvoorde de stenen spreken" is een collage van dia's, life-muziek, bandopnamen en ge sproken woord, die op luchtige wij ze een beeld schetst van het dage lijks leven in de 17e en 18e eeuw. Als rode draad zijn de verschillende be woners van het kasteel door het klankbeeld verweven. Medewerking wordt o.m. verleend door de fluitiste Ellen Mac Gillavry, en de acteur Jan Veelo. Samenstelling en regie de oud- Voorschotenaar Frans van Mars bergen. Eerste uur Mieloo lachend en met klem: "Mijn naaste medewerkers van dat eerste uur zijn nog werkzaam in het bedrijf. Het zijn mejuffrouw C. van Noort en de heer L. J. van Rooyen. Twee krachten aan wie ik zeer veel heb te danken. Het kan toor bestond uit een houten keetje, tijdelijk gevestigd op het terrein van "De Ringvaart". Een paar maanden later kocht ik de eerste vrachtwagen en in Juli 1960 voeg de M. Schaap zich bij het kleine team als expeditie-chef. Door dit viermanschap werd de basis gelegd voor het bedrijf van thans. Na korte tijd verhuisden we naar Lis se, waar we beschikking kregen over een groot stuk weiland tussen de Gasstraat en de Ringvaart. Daar zijn we nu nog gevestigd. De brand van 5 mei 1971. waarbij de hele ad- j Tegelunie N V ministratie verloren ging. heeft het nieuwbouwplan voor de defini tieve vestiging aan de Gasstraat be spoedigd. De totale oppervlakte is 1 1/4 hectare. Het Haarlemse aan nemingsbedrijf J. P. A. Nelissen bouwde een showroom met daarbo ven kantoorruimten van 340 m2 op pervlakte en daarachter een 1700 m2 grote opslagruimte voor al onze materialen, 'k Ben er begrijpelijk wel een beetje trots op. Dat mag toch?". Showroom en kantoorruimten zijn hyper-modern ingericht met veel glas. In die showroom vindt de exclusieve presentatie plaats van de bijna duizend verschillende vloer- en wandtegels (keramiek ge naamd), de Alno- en Format- keu keninstallaties, de badkamers en het sanitair de honderden soorten vloerbedekking, gevelstenen, open haarden en andere materialen, die de architect zijn "principaal" nu eenmaal graag wil laten zien. Het nieuwe pand rem Mie loo/ Tegelunie B.V. aan de Gasstraat in Lisse. Het ontwerp is van architect C. FStroek uit Oude We tering. De exclusieve show rooms zijn direct achten- het glazen front gelegen en op de eerste etage wer den de kantoren onderge bracht. In het grote magazijn liggen de voorraden keramiek en kostbare materialen, zoals travertin. hand vormstenen. plavuizen en dergelijke opgeslagen en op de terreinen naaA; en achter het gebouw de riole ringsbuizen. dakpannen, tassen ste nen, bouwelementen, kalkzandsteen en alles wat met de ruwbouw heeft te maken. Wel en wee Oud-Leidenaar Mieloo laat nog graag even iets los over het wel en zijn bedrijf sinds 1960. Hij besloot 10 december 1962 vijftig wordt procent van het aandelenpakket Haarlem ov room in Haarlem zal worden gemo derniseerd en op de "werf" in Am stelveen zal een nieuw gebouw ver rijzen. waarin een grote toonzaal is gepland voor de relaties in en om Amsterdam. Mieloo levert zijn pro- dukten overigens aan bouwonderne mers en aannemers over geheel Nederland. Nieuwe benadering Uit de mond van bouwmaterialen- handelaar Mieloo horen we ook dat er in de verschillende bedrijven 53 mensen werkzaam zijn en dat een honderdtal tegelzetters en tien vloe- renleggers regelmatig emplooi vin den via Mieloo in de projectbouw Het bedrijf levert per jaar twintig miljoen stenen voor de woning- en utiliteitsbouw en heeft gemiddeld 3000 woningen onderhanden voor te gelwerk. Met het; "Centrum voor de bouw" in Lisse wil men een nieu we benadering van de klanten creë ren. Men laat er alles zien. wal geproduceerd en geleverd kunnen er te- Ook particulieren Het verkoopprogramma dat j Nic Mieloo tenslotte: Het komt breidde zich daardoor uit met vloerer steeds meer in. dat aannemers en wandtegels en Gerflex. een door j opdrachten voor het vloeren leg- Mleloo geïmporteerd slijtvast PVC- Sen- tegelzetten. het aanleggen produkt voor vloeren en wanden veelvuldigtoegepast bij de utiliteits bouw. De showrooms van de Tegel unie werden verbouwd. Naast een uitgebreide collectie tapijt kwamen ook badkamers, sanitair en keukens op het Haarlemse verkoopprogram ma te staan. Mieloo zou door die veelheid van gegevens haast vergeten, dat in juli 1961 de firma werd omgezet in een n.v. en dat de gebouwen en gronden van buurman N.V. Ver- duyn werden aangekocht voor de opslag van ruwe materialen. In mei 1968 werd een bouwmaterialenhan- del in Amstelveen overgenomen en momenteel worden besprekingen ge voerd over de overneming van een bedrijf in de toeleveringssector de bouw, dat echter niet het sanitair het Inrichten en keukens, in één Daardoor voorkomt iets dat van badkar hand geve moet gaan uitzoeken wie nu precies de schuldige is. Nu weet men direct wie voor het bepaalde werk verant woordelijk is Men heeft te maken met één man Het gevolg is wel dat talrijke kleine bouwmaterialen- handelaren het niet meer kunnen bolwerken en dus langzamerhand verdwijnen". Bij het verlaten van het nieuwe gebouw wijst Mieloo ons nog op een kleurig kunstwerk in keramiek, dat door ontwerper Henk Timman toe passelijk „Groei" werd genoemd Een knap stukje werk. Gebakken en geglazuurd door de "Porceleyne Fles" in Delft. Het zal bij de ope- zullen waarschijnlijk in Paramaribo en Willemstad «reinig verzet onder vinden. Minder zeker is, of de vertegen woordigers van Suriname en de An tillen in de werkgroep akkoord zullen gaan met een advies, dat de moge lijkheid van migratie naar Neder land afhankelijk stelt van het tevo ren beschikken van de kandidaten over een werkgeversverklaring en een woonvergunning Randstad is gevestigd. De show- ning worden onthuld. r Deze Alno-keuken heeft een roterende schijf, waarin de warme en de natte hoek zijn onderge bracht. Naar behoefte kan de spoelbak of het gascomfoor worden voorgedrauid. Alle appara tuur is in de haaks op elkaar geplaatste wandelem enten ingebouwd. PV de Reisduif LEIDEN De kampioenen va de PV De Reisduif zijn bekend, de lijst van de kampioenen ziet er als volgt uit Vitesse: 1. P. Mooten 507 pnt, 2. P. Kooyman 484. 3. W. v.d. Nleuwen- dijk 457. Fond: 1. W. v.d. Nieuwendijk 177 pnt. 2. A. Siera 130, 3. T. Platteel 115. Oude duiven: 1. W. v.d. Nieuwen dijk 634 pnt, 2. P. Mooten 614, 3. P. Kooyman 536. Jonge duiven: 1. P. Mooten 429 pnt, 2. W. Kop 416, 3. S. v.d. Hoven 352. Navluchten: 1. P. Mooten 290 pnt, 2. W. Kop 288, 3. W. v.d. Nieuwen dijk 210. Generaal: 1. P. Mooten 1330 pnt, 2. W. Kop 1181, 3. W. vd. Nieuwen dijk 998. LONDEN (Reuter) Labourlei- der Harold Wilson heeft gisteren een aanval gedaan op de voorzitter van de Europese Commissie, dr. S. Mans- holt. die gezegd had dat 'n toekomsti ge Britse Labour-regering niet op nieuw zou kunnen onderhandelen over haar voorwaarden tot toetre ding tot de EEG. Tijdens het EEG- debat op het congres van zijn partij in Blackpool zij Wilson dat er „een lompe poging van buiten de confe rentie was gedaan om dit debat te beïnvloeden". Hij noemde de uitlating van dr. Mansholt inmenging in de zaken van de Labourpartljdag. On der bijval van de afgevaardigden leverde Wilson kritiek op „de groot ste macht van de internationale bureaucraten". „Dr. Mansholt is vice-president, van de Socialistische Internationale. Hij vertegenwoordigt de Nederland se partij zoals ik de Britse vertegen woordig. Ik meng mij niet in con ferenties van de Nederlandse socia listische partij. Als hij van plan is zich met die van ons te bemoeien dan zou een periode van zwijgen van zijn kant welkom zijn". BB-oefening rampgebeuren in vredestijd j ALPHEN AAN DEN RIJN On- der auspiciën van de gemeente Al phen aan den Rijn zal woensdag 15 november (vanaf tien uur) in de nieuwe brandweerkazerne een oefe- ning worden gehouden betreffende hulpverlening by een onverhoopt rampgebeuren in vredestijd. Voor de organisatie van de oefening tekent de A-kring Zuid-Holland a van de BB. Tijdens de oefening zullen de ver schillende problemen worden bespro ken, welke zich by zulk een ramp gebeuren zullen voordoen en de maatregelen, die dan het meest ge- eigend worden geacht. De discussie rond deze vraagstukken zal worden ingeleid en óp gang gebracht door F. D. Laurens, het hoofd van de Zuidhollandse BB-kring. De oefening zal om ongeveer half vier zyn afge lopen. ALPHEN AAN DEN RIJN -Het „orgelspook", dat in de Oudshoornsekerk rondwaart, staat op het punt om te wor den verdreven. Nog maar kort geleden vroeg men zich angstig af of een totale „aftakeling'' nog wel tijdig in de kiem kon worden gesmoord. Het ziet er thans inderdaad naar uit, dan hierin zal worden geslaagd. Hoewel de weg erg lang is, er moet vijftigduizend gulden op tafel worden gelegd voor een totale restauratie van Alphens enige monument, ziet het er toch wel naar uit, dat de actie zal slagen. In het „spaarpotje" zit al negenduizend gulden en de actie, die nog moet beginnen, heeft inmiddels ook al zo n duizend gulden in het laadje doen stromen. Een vijfde deel is in ieder geval binnen Maar er staat heel wat te gebeu ren. De actie start vrijdag de der tiende Louis van Dijk komt dan naar Alphen en zal een improvisa tie-concert geven op het te restau reren orgel. Maar dit is niet het eni ge wapenfeit, dat de werkgroep (be staande uit organist Bos, tandarts Vroege, en de heren Postma en Van Vliet) heeft. Er zijn vijfentwintig honderd certificaten (gratis) ver vaardigd, die men voor vijfentwintig gulden kan kopen. Wanneer deze al le aan de man/vrouw zijn gebracht heeft de werkgroep een bedrag van f 62.500 ingezameld. Daarmee wordt het streefbedrag dan wel overschreden, maar er is tevens geld om de nodige reparaties te la ten verrichten als die moeten wor den uitgevoerd. Op de kerkelijke gemeente zal vanzelfsprekend eveneens een beroep worden gedaan om een duit in het zakje te doen. Daarnaast denkt men er aan om selectief de gemeente Al phen te bewerken Streekmuziek- school, kerkkoren terwijl er ook een beroep op de industrie zal worden gedaan). Achter op de toegangskaarten voor het concert, dat Louis van Dijk geeft, kan men. wanneer men is geïnteresseerd in het fraaie orgel, 'n bon invullen voor het kopen van een certificaat. De werkgroep re kent er op. dat zo'n vierhonderdvijf tig mensen naar de kerk zullen ko men om naar het geïmproviseerde spel van de „meester" te luisteren. Waarom wil men zelf voor de res tauratie zorgen? Wel, dat is vrij eenvoudig. Monumentenzorg heeft reeds bekendgemaakt, dat de Ouds hoornsekerk vóór 1975 niet hoeft te rekenen op een subsidie. Dit wil ech ter niet zeggen, dat zij na die datum wel snel aan bod zou komen. Daar- Door Jan Westerlaken Foto Wim Dijkman naast worden de kosten verdubbeld als Monumentenzorg de restauratie uitvoert. En voor de vyftigduizend gulden, die de werkgroep bijeen wil brengen kan tevens een vrij pedaal in het orgel worden aangebracht. Als Monumentenzorg dit ook doet komt er nog eens twintigduizend gul den bij het totaalbedrag. Tevens is men aan een door deze instantie aan te wijzen orgelbouwer gebon den. Nu de kerk op eigen houtje te werk gaat, hoeft zij echter niet op een subsidie te rekenen. i NEGEN MAANDEN De verwachting is, dat eenmaal een begin met de restau ratie zal zijn gemaakt, negen maan den nodig zijn voor het orgel weer in kannen en kruiken is. De repa- ratie kan ook in fasen worden uitge- voerd, maar dat schroeft de prijs zo j hoog op. dat de werkgroep eerst die vijftigduizend gulden bijeen wil heb ben. voor de opdracht wordt ver strekt. Als er niet snel door een deskundig restaurateur wordt ingegrepen is 't orgel over twee Jaar onbespeelbaar. Dezelfde avond wordt er in "De Bron" een film vertoond, die om half elf begint. De mensen, die een bezoek aan het concert willen maar "bang" zijn te laat bij de filmvoor stelling te zullen aankomen, hoeven zich geen zorgen te maken. Om streeks tien uur zal Louis van Dijk de laatste noot door de Oudshoorn sekerk laten klinken. Kaarten voor het concert kunnen worden verkregen bijKulturele Raad, Rijnkade; Reisbureau Euro pa, Van Boetzelaerstraat 7; E. Bos, Juweelstraat 77; W. J. Postma, Uranusstraat 11; C. J. van Vliet Ta- lingstraat 15 en J. S. Vroege Jr., de Oudshoornse kerk wordt zondag- (8 oktober) om tien uur een „al ternatieve Jeugddienst" gehouden met als motto „Het geheim Israël". Spreker is ds. R. Oort; het orgel wordt bespeeld door E. Bos en Ha- braken speelt trompet. In het zaal- tje achter de kerk is een oppasdienst i aanwezig.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 4