Woningen voor de winter verbeteren agendaj BUURTCOMITE VAN HAVER TOT GORT LEGT BH GEMEENTE EISEN OP TAFEL Nog geen spoor bomaanslag in Utrechts hotel Lepoeter 25 jaar bij LD Waal wil niet naar de vierde plaats MTS nieuweling bij schoolschaakwedstrijd LEIDEN Het buurtcomité „Van Haver tot Gort", die de belangen van de bewoners van de Gerestraat, 1ste, 2de, en 3de Gorte straat, de 4de Binnenvestgracht de Rijn straat en de Pakhuisstraat wil behartigen h eeft na de afsluiting van enkele van de bo vengenoemde straten, de eisen van de bewo ners in een brief aan de gemeente op tafel In deze brief zegt net comité o.a. Nadat het afsluiten van enkele van de bovengenoemde straten en het instellen van een parkeerverbod, veel overtredingen pla atsvinden waar niet tegen op wordt getre den. De buurt is als het ware een grote open bare parkeerplaats voor een wijde omgeving. De bewoners eisen dat hiertegen af doende maatregelen zullen worden ge nomen. De bewoners willen in de Kraaierstraat éénrichtingverkeer, (richting Levendaal) en in de Rijn straat éénrichtingverkeer (richting Plantsoen) en verder een parkeerver bod in beide straten, om een eind te maken aan de daar heersende ge vaarlijke verkeerssituatie. Verder dat in de 1ste Gortestraat het middenstuk ofwel afgesloten wordt ofwel andere afdoende maatregelen voor de veiligheid van de daar wo nende kinderen genomen worden. Ver der een veilige oversteekplaats op het Levendaal hoek Rijnstraat (Nabij de Consumarkt). Ook moet er een bete re verlichting rond de Tevelingshof aan de 4de Binnenvestgracht komen. Over het onderhoud van de gemeen telijke woningen: "Er zijn veel huizen in de buurt in het bezit van de ge- eente. (opgekocht voor sanering). In een aantal van deze huizen is het wo nen ondragelijk geworden en zal het wonen onmogelijk worden deze winter als maatregelen uitblijven. Er is een huis wat stinkt als een "beerput" en meerdere huizen hebben last van on dragelijke stank en slechte riolerin gen. Er'zijn verschillende huizen waarvan OEGSTGEEST Ds. P. J. Mag- kaay, die sinds 1949 optreedt als se cretaris voor de Raad van de Zen ding. heeft het beroep van de Her vormde Gemeente te Lemele (O) aangenomen. Ds. Mackaay aan vaardde in 1936 te Westerhaar de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk en diende voordat hij naar Oegstgeest kwam de hervormde ge- meenten van Nieuw Amsterdam en Haarlem. het dak lekt als "een rieten mandje". Indien het zal sneeuwen deze winter, zullen de bewoners hun bedden onder sneeuwtapijten terug vinden. Nu zelfs met zware regen dienen bedden met plastic afgedekt te worden". De bewoners eisen vóór de winter af doende maatregelen. Bij 't uitblijven van maatregelen zullen bewoners over wegen een kort geding tegen de ge meente aan te spannen. Ook verontrust zijn de bewoners, ten aanzien van de vele pakhuizen in de buurt en 't directe (brand)gevaar dat deze pakhuizen voor de buurt vor men. Omdat er o.a. stookolie en verf- materialen zijn opgeslagen. Pakhui zen worden als garages gebruikt, er worden dieren gehouden. Het ratten- probleem in onze buurt is ondragelijk. Vele pakhuizen zijn of worden ver huurd aan bedrijven welke nie in on ze buurt werkzaam zijn, en derhalve alleen maar verkeersaantrekkende ob- jekten zijn, andere pakhuizen worden door de gemeente verhuurd en door de huurder weer onderverhuurd, zodat zonder toestemming, deze pakhuizen andere funkties krijgen dan waarvoor ze verhuurd zijn. De bewoners eisen dat de gemeente aan de brandweer opdracht zal geven, te kontroleren en zo nodig op te tre den tegen de vele overtredingen wel ke door de pakhuiseigenaren gemaakt worden ten aanzien van brandveilig heidsvoorschriften. En voorts dat de Gemeente pakhuizen als verkeersaan trekkende objecten zal weren uit de buurt. De bewoners eisen ook dat de ge meente 't nu nog op de buurt rusten de bestemmingsplan zal intrekken en een plan zal opstellen tot herstel van de buurt in de oude staat. De pakhui zen zouden weer woningen moeten worden en waar dit niet mogelijk is, de pakhuizen af te breken en huizen hiervoor in de plaats te bouwen. Ver der zijn bewoners bereid (indien zij materialen tot hun beschikking krij gen) zelf een daadwerkelijk begin te maken met het opsieren van de stra ten. De gemeente reiniging heeft de be woners laten weten de vuilniszakken niet meer op te halen in de straten, 't Huisvuil moet nu op de hoeken van de straten geplaatst worden. Dit geeft anleiding tot onvrede. De oorzaak van de bovengenoemde maatregel ligt vol gens de bewoners aan 't feit, dat veel straten geblokkeerd worden door ge parkeerde auto's. Huisvuil De Gemeente Reiniging moet volgens de bewoners het huisvuil normaal in de straten op halen. Wanneer dit on mogelijk is vanwege het parkeerpro bleem. dan moet voor het parkeerpro bleem een oplossing gezocht worden. Als de bewoners binnen drie weken geen antwoord hebben ontvangen, zullen ze zelf tot actie overgaan. DONDERDAG 5 OKTOBER 19: verbindingswegen binnen het drijf", zo noemde directeur G. Koojj de jubilerende Koos Lepoeter, werd gehuldigd omdat hij vijfeif twintig jaar aan het steen LD staat. Hij is als zodanig veran^ woordelijk voor de opmaak van i krant. Uit de woorden van directed1. Koopman, bedrijfsleider Croiset. dacteur Vos en collega Bonnet kwa) duidelijk naar voren dat hij dat ieders tevredenheid Croiset haalde enkele herim». ingen op uit het verre verlede:* toen „Koosje" voor het eerst de gr^ te zetterij binnenstapte ei buiten zijn schuld al de eerste del' op het hoofdbureau van politie bfj. landde. Vos maakte de opmaker compliment voor de maandagse pagina's, die ondanks de wekelijki 'arring altijd keurig krant staan. Bonnet sprak namens de persd neelsvereniging, die aan Lepoeter t tijd een joviaal lid heeft gehad, jubilaris kreeg verschillende env^a loppes met inhoud. LEIDEN Het Leidse PvdA-ge- meenteraadslid Waal wil niet van de 26ste naar de vierde plaats op de lijst van het kiesdistrict Leiden-Gou- da worden geplaatst. De ledenver gadering van de PvdA had zich gis teren akkoord verklaard met een voorstel van het raadslid Jonker om te proberen Waal op de lijst voor de komende kamerverkiezingen omhoog te krijgen. Het belangrijkste argument van Jonker voor dit voorstel was. dat Van der Hek. die nu op de vierde plaats staat, een buitenland-specia list is. en dat de partij er daarvan voldoende in de Kamer heeft, terwijl er een tekort is aan specialis ten stadsontwikkeling, een functie die Waal in de raad vervult. HU sloot zich aan bU 'n opmerking van mede-raadslid mevrouw Van Se- ters, die vond dat men In 't Veld wat zou moeten laten "zakken" om dat hij in de raad nog niet kan wor den gemist. In 't Veld was het met de gang van zaken niet eens: „Dit voorstel wordt hier gebracht als een halve grap. Men vergeet daarbij, dat we door te gaan schuiven en eigen mensen omhoog te willen wer ken een hoop goodwill in de waag schaal stellen. Daar komt geduvel Waal heeft vanmorgen laten weten, dat hij evenals In 't Veld bang is dat men in de rest van de kieskring weinig sympathie zal hebben voor Leidse pogingen om een wijziging op de vierde plaats te bewerkstelli gen, en dat hij zich daarom niet be schikbaar stelt voor de vierde Evenementen voor jeugcl in de herfstvakantie BENTHUIZEN - De evenementen commissie in Benthuizen organiseert in de maand oktober weer zes evene menten. Het eerste is de dierenten- toonstelling op 7 oktober. Ter gele genheid van Werelddierendag is dan van 10 - 11.00 uur in De Tas een die- (renshow. Iedereen mag daar met zijn huisdier komen en wat vertellen over de verzorging, gewoonten en tal van andere "dierse" zaken. Diezelfde avond is er een "bietenoptocht" door het dorp. De optocht start om half zeven vanaf het gemeentehuis, De mooiste biet krijgt een prijs. Omdat de kinderboekenweek dit jaar in het teken van de sport en het dier staat wil de commissie de boe kententoonstelling graag versieren met kindertekeningen over dit onder werp. De tekeningen kunnen voor maandag 9 oktober worden ingele verd op de volgende adressen Dijk j 10. Graaf van Bloisstraat 21 of Gang 12. De kinderen tot acht jaar moeten een tekening over dieren ma- j ken. de ouderen krijgen sport als on- 1 derwerp. Ook hiermee zijn prijzen te i verdienen die na afloop van de boe kententoonstelling die op donderdag 12 oktober van 16.00-17.30 en vrijdag 13 oktober van 19.00-21.00 uur en op I zaterdag 14 oktober van 9.30-11.00 uur i wordt gehouden. De kinderboeken- week wordt geopend met een film middag voor de jeugd 11 oktober) in de Tas. De knutselochtend op 19 oktober in de Tas is het laatste evenement voor de Benthuizer Jeugd met herfst vakantie. CHARME r De nieuwe kapsels voor de herfst loerden in Ham burg geïntroduceerd. Wie echter oplette kon modieu ze hoofden, zoals zij nu toonaangevend behoren te zijn, al sedert enige weken in Parijs, München en an dere steden van de Bonds republiek zien. Men heeft onderzocht of ze in de smaak zouden vallen. Wat onder de naam Charme ivordt gepresenteerd en het gezicht natuurlijk om lijst, zou eigenlijk bij ie dereen in de smaak moe ten vallen, die nu niet zo van krullen houdt. Het kapsel kan, zoals de foto laat zien, in verschillende lengten worden gedragen. Bij kort haar is de nekpar- tij ovaal geknipt lang haar ligt op de schouders in een gestileerde rol. Men heeft voor Charme geen krul spelden nodig, alleen een borstel en een haardroger. In het parochiehuis van Voorhout wordt vanavond om acht uur een politieke avond belegd. Voor de or ganisatie tekenen drie partijen: KVP, PvdA en DS'70. LEIDEN Eind deze week zal in het Leidse schaakrayon gestart wor den met de schoolschaakcompetitie voor zestallen met als inzet 'n plaats in dc landelijke finale. De opzet is ongewijzigd gebleven, d.w.z. twee pou les van elk zes ploegen, waarvan er twee per poule naar de "Leidse" fi nale promoveren. Nummer één van de "Leidse" finale zal naar de landelijke competitie verhuizen om daarin de Leidse kleuren te verdedigen. Verder is er een speeltempo van 30 zetten in één uur plus 10 minuten extra om de partij uit te maken. Door het terugtrekken van de Willem Alexander MAVO kwam voor de MTS aan de Schubertlaan 'n plaats vrij in poule A. De MTS zal in het eerste jaar al zijn duels uit spelen, daar de ze school (nog) niet over het vereis te materiaal beschikt. Het is jammer, dat het tweede team van het Visser 't Hooft Lyceum niet meer ingedeeld kon worden: de wedstrijdleider zag namelijk geen kans het al vrij om- vangrijke programma nog verder uit te breiden. I De indeling van de schoolschaakcom- petitie voor zestallen ziet er als volgt uit: Poule A: 1. Pedagogische Akademie (Leiden)2. Christelijke scholenge meenschap Katwijk) 3. Louise de Co- ligny (Leiden; 4. Fioretti Col. (Lis- se) 5 MTS Schubertlaan (Leiden) en 6. Rijnlands Lyceum (Oegstgeest). Poule B: 1., Christelijk Lyceum Al phen 2 Christelijk Lyceum Schubert laan (Leiden)3. Stedel. Gymnasium (Leiden); 4 Bonaventura (Leiden); 5 Christelijk Lyceum Visser t Hooft (Leiden) en 6 Rembrandt Lyceum (Leiden). In poule A lijken de teams van het Fioretti College en het Rijnlands Ly ceum de gedoodverfde favorieten. Een prognose voor poule B is veel moei lijker te geven, daar de krachtver- schillen in deze groep niet al te groot zijn. Voorlopig tippen we het Visser 't Hooft Lyceum en Bonaventura als mogelUke finalisten. Burgerlijke Stand van Leiden Lelden Geboren: Julia, d. v. Ridder en S. S. N. Tee; Arie Cori z. v. J. van der Plas en K. van Di Rlny Theo Gert, z. v. J. J. Blankespoor en H. G. ter Burg; Alexandra, d. v. Dijkers en E M. Slingerland; Ed1 Jeroen, z. v. A. J. Coster en J. C. I van Velzen; Myrthe Valentine, d. T. J. M. van der Linden en E. M. Linthorst. Debora, d. v. J. J. Arte Adriaan, en A. W. Nijgh: Janine Christina Ma ria, d. v. J. M. G. Schuurman J. Koppert (0) jr., doch- ggrijp van der Sanden (78) Spruijt, (89) jr.. man; W. Meeuwenoord, (71) jr. LEIDEN Morgenavond is in het Kreatief Sentrum de Engelse formatie Abednego te horen. De groep is een samenstelling van mensen die uit andere wereldberoemde groepen komen: Osi- bisa, Affinity. Plastic Ono Band, Jack Bruceband en de Velvet Opera-Warhorse. Het concert, dat' Abednego geeftbegint om acht uur. UTRECHT (ANP) De Utrecht se recherche had vanmorgen nog geen enkel aanknopingspunt inzake de daders van de woensdagochtend gepleegde bomaanslag op het Holi day Inn hotel aan het jaarbeursplein ln Utrecht. Wel werd gistermiddag, in nog geen twee uur tijds het per soneel van de vlakbij het hotel ge legen goederenloods en een goede renkantoor van van Gend en Loos tot twee keer toe opgeschrikt door een overigens loze— telefonische bom melding. De Utrechtse politie heeft tot nu toe nog geen enkele tip binnengekregen over de bomaanslag. "Wij zijn nog niets wijzer geworden", aldus een woordvoerder van de politie. Een aantal rechercheurs is momenteel bezig met een buurtonderzoek maar ook dit heeft nog niets opgeleverd. Er ls nog niemand aangehouden voor verhoor. Vanochtend was ove rigens de schade aan het hotel alweer grotendeels hersteld. De schade be draagt ongeveer 30 mille. Aanvanke lijk dacht men aan 12 mille. Volgens een functionaris van de ex plosieven opruimingsdienst bevatte de bom een zogenaamde pijpbom ongeveer een kilo aan explosie ven. Bomscherf j es, scherven van glas en metaal en andere scherven die op de plaats van de explosie zijn I aangetroffen worden momenteel in het gerechtelijk laboratorium onder zocht. Donderdag Breestraat 19 Sociëteit voor gehaj dicapten 2-5 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 "De Duit boot" Clubhuiswerk handenarbeid T weg 10 Spreekuur Adviesrail Vrijdag Zoete rwoudseslngel 21 Ze werk Mlddernaohtsroep Spr. (voor kamerbewoners "2 uur nam. est (Geversst kamerbewoners Leiderdorp (Fred. Hendrikplante 5) Gespreksavond Baha'l Koningskerk Rullclub 7.3010 Morsweg 10 Spr. D. Brongersma 2 na afloop. Apothekers zondagsdlei apothef apothef -n apotheU Oegstgeest, Wilhellminapark 8 L US-dienst SOS- Telefonische Hulpdienst (01710)—25202 Vuoi alle die U) iljkhedeD verkeren bereikbaar ud vrlldaR aebt ln oet weekeind Release jezinsverzorgmg singel 8 tel. 24800 9-10 Wets winkelt je S1 Juridisch adviesbureau voor grstii rechtskundige bijstand. C Adres Leids Volkshuis Apothekei dijk 33 Openingstijden: dagelijks vS 10 uur voorm. tot 1 uur nam. (behi ve maandag) en donderdagavond vL Dertig september en 3 oktober gea£ Noordeindspleln 2B tel. 40483 Mc kwartier Wllkinformatle 9-10 uur); clubs hulpdienst Dijkstraat 2a tel. 49698 Binnenstad Wij kinformatie 10 uur); clubs hulpdienst Gerecht Tel. 43503 De Kool Wij kinformatie -10 uur); clubs hulpdienst Deiftstr 49a tel. 49726 Zeeheldenwljk Dive telefoonnummers (9-10 uur): 437 43078. 30897. 20176 Meerburg dive lefoonnummers (9-10 uur); 20788. 44256, 41796. LEIDEN Met korpseer vond gistermid dag op de Alg. begraafplaats te Leiderdorp de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk overschot van de hoofdbrandwacht, de heer B. Devilee, dit na een langdurige ziekte op de leeftijd van slech,n 39 jaar overleed. In tegenwoordigheid val burgemeester Vis en brandweercommandant Br jeshart vrijwel het gehele korps stond aange treden werden bij de brandweerkazerne aan de Langébrug twee kransen als laatste groei gelegd op de auto, waarin het stoffelijk overschot naar de begraafplaats werd gereden. (Foto Jan Holvast)

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2