Propagand inspireert UVS-zege in teken van de angst VERRASSENDE LFC-ZEGE DOCOS EJ LAATSTE POSITIE.. Lugd uniim naar winst (1-0) zonder glorie Ben Boers weer redder in nood bij matig ASC Musschen nu eens geen roofvogels voor Roodenburg PAGINA 8 MAANDAG 2 OKTOBER 1972 SPORT ROTTERDAM De grote spelbederver sloop weer rond. Op de „tochthoek" van Rotter dams Neptunus werd UVS zo snel aangetast door de angst dat trainer Wally van Schoo- ten later wel moést zeggen: „Ik ben blij met het resultaat (01), maar ik heb geen voet balwedstrijd gezien". En dat dan hadden die paar honderd be langstellenden hem gistermid dag volmondig kunnen beamen. Neptunus-UVS werd namelijk alles, behalve een „echte" voet balwedstrijd. Neptunus—UVS voltrok zich na een bliksemen de Leidse start als een ronduit schamel gebeuren dat UVS-in- de-greep -van-de-angst tenslot te toch de twee punten ople- Verdiende punten, dat wel wel (Neptunus-trainer Goof Janse: „We hebben verdiend verloren, UVS is als ploeg be ter en dat zijn ze altijd al ge weest") maar vraag niet hoe veel onzekerheid het Van Schoo- ten-team was binnengedrongen na de winstgevende treffer van Gilles Hendrikse. Vraag ook niet hoeveel beheersing het van de Leidse elf had gevraagd om de oude fout te vergeven. De oude fout: het pratend ageren te gen fysiek krachtig optreden van een opponent. Toen Hen drikse zijn fraaie goal al in de 25e minuut had geproduceerd, begon het „verval". Toen ook kon Neptunus de rente gaan innen van het krachtige optre den van de centrumverdedigers Den Ouden en Pansier, die vooral de jonge Leidse spitsen ontzag inboezemden. Hendrikse. Van de Boogaart, maar zeker ook Jan Verver waren van toen af aan nog maar erg moeilijk aanspeelbaar. Kwamen ze toch in bezit van de bal, dan over heerste door angst ingegeven slordigheid bij de persoonlijke acties. Wally van Schooten: „Ik neem 't die Jongens niet kwa lijk, maar Neptunus speelde wel te hard. De voorste drie konden geen bal „aannemen" of ze gin gen neer. De angst daarvoor ging overheersen. In het begin gingen wij lopen praten, maar daarmee haal Je jezelf uit het spel, terwijl Je tegenstander ge woon door kan gaan. Je moet ge woon keihard blijven werken, dat werd later ook En Inderdaad, hoe rommelig het ook allemaal ging, niemand kon later zeggen dat UVS niet hard had gewerkt. Er was niemand die kon beweren dat UVS er niet van alles aan had gedaan om Neptunus van zich af te houden. Zo moeilijk was dat wel niet de Rotterdam mers hebben dit seizoen geen sterke ploeg en waren boven dien gehandicapt door het ont breken van middenvelders Aad Janse en Nico van Eyk maar een ploeg die met een („ang stige") aanval rondloopt, moet In de linies daar achter toch 3en dubbele hoeveelheid arbeid verrichten. Het "meerwerk" kwam neer op de rug van de middenvel ders, die vooruit bijna geen bal meer kwijt konden zonder dat voorwerp als een boemerang retour te krijgen en die wei gerden achteruit te voetballen. Dus moesten ze "lopen" met de bal om de tegenstander zo lang mogelijk, zo ver mogelijk bij betrouwbare doelman Sloos vandaan te houden. Dé- sar, Lagenijk en Van Duyn de den dat bekwaam. Niet altijd even fraai, maar wel effectief werd Neptunus de toegang tot de UVS-defensie ontzegd. Janse: "Ons middenveld had de han den vol aan dat van UVS. Het uitschakelen ging nog wel, maar dat ging ten koste van onze aanval". Het was te merken, Neptunus kon bijna geen enkele maal echt gevaarlijk worden. En aan gezien UVS in de gegeven "angst-situatie" ook nog maar hoogst zelden de afwachtende stellingen verliet, moesten de kijkers meer dan een uur lang teren op de hoogtepunten uit de eerste minuten. Op een rijtje: de schoten van V. d. Boogaart Verver Hendrikse (op de lat) van Neptunus-spits Cor Jacobs (in fraaie positie hoog over) de terecht afgekeurde doelpunten van Van Duyn (hands) en De- sar (buitenspel) en daartussen door de Hendriksegoal. Hendrik se schoot raak na aangeven van Désar. Dat was alles. Wal ly van Schooten: "Ik heb lie ver dat ze minder mooi voetbal len en winnen, dan dat ze ver liezen met ontzettend mooi voetbal. UVS: Sloos, Lardé, Rol, Han- naart, Balkhoven, Désar, Van Duyn, Lagendijk, V. d. Boo gaart, Verver, Hendrikse. LEIDEN Het duel tegen De Musschen, dat in het teken van de propaganda had moeten staan, werd voor Roodenburg een gemoedelijke voortzetting van het verblijf in het trainingskamp in Noordwijkerhout. Alleen het symbool van standvastigheid en on verzettelijkheid, doelman Mattie Keereweer, handhaafde zich als vertegenwoordiger van het betere voetbal op „Noord". Tachtig minuten lang hield hij De Musschen van scoren af. Tot een naar de hoek wegdraaiende kopbal van Peter Homan na een voorzet van Arie Buddenberg, ook hem buitenspel zette: 01. Roodenburg, tegen UVS één i ner Rinus Smits moest vaststellen: le scoringsmogelijkheid ontno- brok energie, leek nu zonder noe- "In de eerste helft ging het te ge- men werd. Wellicht was het feit, menswaardioe inzet, de volle winst moedelijk. Misschien wilden we het I dat Verkuylen geen visitekaartje wil- te willen binnenhalen. Vooral het wel te mooi doen". Maar zelfs in de afgeven voor een professionele middenveld wekte die indruk, met dat opzicht waren de nu eens niet j toneelvereniging er debet aan dat uitzondering van de vinnige Rei- als roofvogels opererende Musschen scheidsrechter Deumens niet voor de nier Verkuylen. Door die negatieve (al boorde Wim v. d. Most wel tij- tweede maal een penalty wilde uit- i-> 'ing raakte de voorhoede to- jdens een strafexpeditie de kleine delen. Voor Roodenburg zou dat al taal geïsoleerd. Alleen Stam v. d. Hemnie de Klerk zonder pardon om- lemaal wat teveel zijn geweest. Te- Meel en Sam den Os kregen goede ver) toonaangevend. Niet zozeer in meer daar Buddenberg scoringskansen. V. d. Meel kopte de persoon van de zware v. d. Most aktie al een keer vlak voor het doel staande net over de lat, Den Os schoot na een door rschoor slocht uitverdedigde bal Most I aktie die al "afscheid" had genomen bij paal had gevuurd en De Musschen de Rotterdammers, maar gisteren ook ondanks een donderspeechje andermaal zijn rentree maakte, van Smits tijdens de rust, in maar wel jongens als Den Otter, merking bleef komen voor het pre- Holierhoek, Buddenberg en Homan.dikaat strijdlustigste ploeg. Een Zij troefden het traag spelende I met zichzelf geen raad wetend Roo- Roodenburg gemakkelijk af. Alleen denburg hervond zichzelf pas in de de afwerking bleef mede dankzij slotfase, nadat uit de golf van Rot- Keereweer beneden de maat. Zelfs terdamse aanvallen tenslotte één een strafschop leverde niets op. j doelpuntje was voortgekomen. Geheel onnodig legde rechtervleu- Maar al liet zelfs centraal verdedi- LEIDEN Een gevoelige 4-1 ne^ derlaag op eigen terrein tegen VCS heeft DOCOS op de laatste plaats gezet in de derde klas. Vooral het vertrek van een organisator als doel man Gerard Dubbeldeman naaj Lugdunum is ongetwijfeld debet aan deze benarde positie, al doet zijn op volger Peter Burghouwt het bepaald niet onverdienstelijk. Hij ging in leder geval vrij uit bij de vier tref fers, waarvan er drie elkaar in het slotkwartier snel opvolgden. Overi gens nam DOCOS tijdens een ster-__ ke start de leiding. Al na vier minu-= ten schoot Jan van Polanen de bal In uit een hoekschop van Peter Dubbeldeman. In de 20e minuut scoorde Kees Mol tegen. Door twee-* maal vrij voor de keeper over te schieten heeft Van Polanen de kans laten liggen DOCOS al snel op winst"! te zetten. De zege ging nu naar VCS, dat vooral na rust in technisch op zicht de Leidenaars de baas bleef. Een fout in het rechterverdedigings- - blok van DOCOS leidde in de 25e minuut de ondergang in. Andermaal scoorde Mol, die zijn hattrick vol- tooide, door in de 30e minuut eerij tamelijk royaal uitgedeelde penalty te verzilveren. „Aangeschoten hands" van Peter Reizevoort leidde die straf in. Vif j minuten eerder was i Reizevoort ingevallen voor de jeug- I dige Hans Klein, die met een bloed- uitstorting was uitgevallen. Daardoor ruilde Van Polanen zijn plaats op het middenveld voor die van stopper, Eén minuut voor tijd bepaalde Pe-j, ter Moonen de eindstad op 1-4 voor",' DOCOS, dat ondanks een opeenho-S ping van slechte resultaten gister-ir middag met weinig inzet speeldejjs pi v 9 Wielrennen De Deense wiel-ïr renner Joern Lund heeft zaterdag™ op de Olympische baan in Mexico.^ City de amateurwereldrecords over, vier en vijf kilometer gebroken. Hij*-1 deed dit in een rit. De vier kilome- ter legde Lund af in 4.45.39 (nieuwbf, record) en de vijf kilometer in,a 6 00.31 min. (was sinds '67 metac 6.05.65 van de Tsjech Jiri Daler.Lg Zondagmiddag verbeterde Joenw Lund ook het wereldrecord op de tiei^e] kilometer. Hij maakte een tijd vai^g 12.21.32 minuten. Het record stonc^0 op naam van ziin landgenoot Mogende Frty met 12.23.80 minuten. tei Btl op de paal. Door Jan Preenen Voor het overige schreef De Mus schen de voetbalwet voor, daarbij op - - - voor Roodenburg pijnlijke wijze gelverdediger Peter Ciere juist bin- |ger Pennenburg zich in een alles- diiidelilk makend dat de ranglijst i nen het strafschopgebied v. d. Most of-nlets-offensief nog in de voorste nog eeif vertekend beeid geeft. Irn- gestrekt op het veld neer. Keere- linie zien, verder dan een kopbal rners tot voor gisteren waren Roo- Iweer, de lange armen even beang- van Sam den Os Juist over de lat. denbure en De Musschen bijna de stigend als molenwieken zwaaiend, kwam Roodenburg niet. ooien van elkaar met de Leide- behoefde niet in aktie te komen. Resumerend: Om het Leidse voet- «nr duideliik' boven de "eve- Geo Junte deponeerde de bal enke-balpubliek eindelijk in grotere ge- noar" Tn de Draktlik kwam het er|le meters naast het doel. Rooden- tale naar "Noord" te stuwen is echter op neer dat Roodenburg volg- burg werd dat buitenkansje niet ge- meer nodig dan dit type "propa- zaam abhter De Musschen aanliep: jgund. al strompelde Reinier Ver- gandawedstrijden" on^eïntCTesseerd, laconiek en slor-1 kuylen na rust eenmaal door het Roodenburg- dig spelend. t» Van eén taktisch concept niets te bespeuren, z Rotterdamse strafschopgebied, viel behoorlijk uit balans te zijn zelfs trai- bracht, waardoor ook hem een r; Ciere jPennenburg, Tisseur, Klinkhamer; ;e- I De Klerk, Verkuylen, Van Koope- lë-ren; Hannaart, Den Os, v. d. Meel. Laakkwartier met 1-3 verslagen Voortreffelijk! Zoals LFC in het eerste kwartier voetbalde. Opere rend met twee "vaste" en (varië- LEIDEN Zelden zal een overwinning van Lugdunum zo koel en zonder vreugde zijn ontvangen ais gisteren het geval was na de 1—0 zege op TOGB. Sterker nog, het was voor trai ner Joop de Busser aanleiding om na de wedstrijd kwaad uit te roepen: „Er zal van de week flink gepraat moeten worden, want als we zo doorgaan geloof ik dat ik er hier in Leiden maar mee moet stoppen". Een nogal paradoxale uitspraak na een overwinning, maar die zege was dan ook voor een groot deel te danken aan het ontbreken van een afmaker in de ploeg uit Berkel Ro- derijs, die. uitgezonderd het eerste kwartier waarin Lugdunum ter stond doelpuntte, een voortdurend voldoverwicht niet kon uitbuiten. De "Kikkers" startten voorbeeldig en kwamen na 14 minuten aan de Door Simon van Meij gaarden leiding, toen een massale aanval op het doel van Jan Vermeulen werd afgerond met een hard schot van Gijs Collé na goed aangeven van de opgekomen rechterverdediger Wim Oppelaar: 1—0. Het offensief van Lugdunum was daarmee ook direct ten einde en werd gretig overgeno men door TOGB "Dat komt", zo verklaarde Joop de Busser nader hand, "omdat we conditioneel nog onder de maat zijn door het slech te trainingsbezoek van verschillen de spelers de laatste weken. „Familiebedrijf" Het "familiebedrijf" van het ge zin Vermeulen (TOGB is opge bouwd rond de vijf gebroeders Ver meulen. En eigenlijk zes maar die was gisteren geblesseerd!) wist de weg naar het doel van Karei de Wit gemakkelijk te vinden, maar stokte op het beslissende moment. Zo ver scheen Pim Vermeulen in de 16e mi nuut alleen voor het doel, n«dat Henk de Cler miste. Zijn lob ver dween via de doellat achter. Dezelf de De Cler maakte in de 25ste mi mi"^ zijn fout ruimschoots goed toen hij op de doellijn redde, nadat Chris Vermeulen doelman De Wit al achter zich gelaten had. De voor hoede van TOGB bleef via midden velder Jan Vermeulen goed aan speelbaar, maar met veel kunst-en- vliegwerk bleef de voorsprong over- DEN HAAG De bal die caféhouder oom Frans 'schenkt een borrcfje-puur-plezier', stelde de microfonist op het terrein aan de Jan Wapstraat nadrukkelijk vast Laakkwartier had aangeboden voor de competitiewedstrijd tegen LFC, heeft voor de roodzwart geblokte Hagenaars niet ze gezellig gerold als de gulle oom voor zijn ongetwijfeld goede klanten gehoopt had. Laakkwartier verloor de ontmoeting verrassend met 13 en daar was om nog even in de horecasfeer te blijven geen bierviltje tussen te krijgen. rend een of twee uit de tweede lijn opkomende spitsen tikten in die eerste vijftien minuten de kanaries het verontruste Laakkwartier speels weg. De Leidenaars kregen daarbij het plezierige ruggesteuntje van 'n vroeg doelpunt, want al in de vier de minuut bereikte een snel (en goed) door middenvelder Wim van der Linden genomen vrije schop de attente Cock Weerlee: 0—1. Maar even verrassend als de sterke ope ningszet van de LFC'ers was na het glorieuze kwartiertje hun on verwacht zwakke voortzetting. Oor zaak: een hardnekkig lange reeks van (vooral in de verdediging) klei ne fouten en slordigheden, zoals die het spel van zovele jonge ploe gen aankleven. Laakkwartier kreeg vooral in het laatste kwartier van de eerste helft, kansen voldoende, eind. Na rust moest TOGB iets te rugschakelen en kreeg Lugdunum de kans om met uitvallen de marge te vergroten. Jan Pijnakker had tot twee maal toe pech dat een schot van zijn voet rakelings langs ging. Invaller-doelman Karei de Wit (Gerard Dubbeldeman was gebles seerd) moest aan de andere kant volledig geconcentreerd blijven kee pen, want met het verstrijken der tijd werden de aanvalspogingen van TOGB steeds wanhopiger. De Lug- dunumachterhoede met een ver dienstelijk spelende Henk de Cler aan het hoofd bleef de situatie ach ter meester. Commentaar van - de TOBG-trainer Van de Geest na de wedstrijd: "Wij hebben vanmiddag veel beter gespeeld dan Lugdu- Gijs Collé probeert een voorzet onder controle te krijgen. Doelman Jan Ver meulen ivacht af. (Foto Jan Holvast) num, dat op mij een bijzonder zwak ke indruk maakte. Toch vind ik de overwinning verdiend, omdat zij tenminste de verdienste hadden om een doelpunt te maken. Iets waar wij geen kans toe zagen". Een uit spraak die eigenlijk ook nogal para doxaal klonk Lugdunum: De Wit, Oppelaar. Van Egmond, De Cler, Manuputty (Van Delft), De Klerk, Vermond. Redel, Schilthuizen, Collé, Pijnak- om de 0—1 achterstand weg te werken, maar bleek toen niet bij machte om zich voor het eigen pu bliek waar te maken. De Hage naars zetten vrijwel elke aanval over links op, probeerden daarna Door René Vos de roodharige Noordam te berei ken, maar die praatte vanmiddag beter dan hij schootBij scheidsrechter Van der Linden stond Noordam dan ook bepaald niet in een goede reuk. Het was overigens deze Zwijndrechtse arbiter, die in de elfde minuut van de tweede helft Laakkwartier over de drempel naar de gelijkmaker hielp. Een knap uit gevoerde "vrije val" van een Ha genaar in het LFC-doelgebied werd door hem voor "echt" aangezien en beloond met een penalty. Laak kwartier-aanvoerder-doelman De Jong belastte zich voor alle zeker heid maar zelf met het elf meter- karwei: 11. Voor LFC zag het er toen niet best uit. De kanaries moesten zeer veel terrein prijsge ven aan de gretig oprukkende Hage naars. Maar dankzij aan de ene kant voortreffelijk doelmanswerkpu van Sjaak Bouwmeester en daar-ws naast het rommelige en afwissejns lend te gehaaste of te afwachJvo tende voetbal van de roodzwarterfte doorstond LFC zonder verderf kleerscheuren deze benauwde peJen riode. Toen Laakkwartier verslapt^ en LFC onmiddellijk de bakens weei^ verzette, toonden de Leidenaars op-de nieuw vanmiddag de betere ploegen binnen de lijnen te hebben ge-1™ bracht. In de twintigste minuut, kreeg het slimmere aanvalsspe)r\ van LFC gestalte, toen Peter van Laarhoven 12 langs doelman Dejf Jong tikte, nadat een inzet van- Weerlee hem via de lat voor d<jda schoenen was gesprongen. En drietw minuten voor tijd na een laatstede vruchteloos offensief van Laakkwar-D'c tier tekende Van Laarhoven ook be voor 1—3. Waaraan een fraaie com^Sfc binatie tussen Van Polanen latenii vervanger van de leeggespeeldetei "stoorzender" Cock Weerlee eijtu (.weer) Van der Linden vooraf wa^ev' gegaanru bli LFC Bouwmeester, Chris Gub-W£ Ier, Hoek, Holswllder, Moesman, v,fo0 d. Linden, Van Laarhoven, Vanti€ Seggelen, Pardon, Weerlee (Van.51 Polanen), Piet Gubler. na; ui NOOTDORP ASC is er tegen het hooggeplaatste RKDEO in ge slaagd een verdienstelijk 2—2 gelijk spel te behalen. Het derde winst punt voor de "Good-Old" heeft ech ter lange tijd aan een zijden draad je gehangen. RKDEO had de hele wedstrijd een groot veldoverwicht en het was slechts aan het bekwame doelverdedigen van Herman Roedoe èn de telkens weer ingrijpende Vrouwe Fortuna gistermid dag beslist in een rood-zwart shirt gestoken te danken, dat ASC niet met een grote nederlaag huiswaarts is gestuurd Evenals vorige week tegen DOCOS nam ASC al na twee minuten de leiding. Een pass van de op het mid denveld spelende Hans Dreef be landde bij Ed Staal di^ Leo Zwart een niet te missen kans bood: 01. IRKDOE bleek na dit vroege doel punt niet aangeslagen en met snel- I ker. RKDEO bleef ASC in de tan^ le aanvallen werd de ook nu weer houden en Frank Liem schut d(vi wankele ASC-defensie stevig aan Nootdorpse ploeg in de 23ste minuul de tand gevoeld. Verder dan schot op de lat van aanvoerder Piet Ilooymans en een handvol gemiste LEIDEN ASC zal de volgende competitiewedstrijd tegen Delft weer op het eigen veld aan de Kempe- naerstraat spelen. Het ASC-bestuur acht de "vernieuwde" grasmat nu wel weer sterk genoeg. kansen kwam de thuisclub in de eerste helft echter niet. ASC werd ook na de hervatting spoedig weer in de verdediging gedrukt. Nadat eerst Jan Pecks via de handen van Roedoe nog de paal had geraakt Boers, Schiphorst; Dreef, L. scoorde Rinus van der Zande in de I Goey, Logger; Zwart, Staal, H. zesde minuut eindelijk de gelijkma- Goey. dan ook naar een verdiende 21 voorsprong. Een kwartier voor tijfl10^ werd laatste man Ben Boers doo'^1 trainer Ton Kantebeen naar de f1 voorste linies gedirigeerd. Vijf mi-~^: nuten later reeds had deze "nood greep" succes toen een vrije trap-, op-maat van Huib de Goey dooir1 Boers beheerst langs de kansloze*^ RKDEO doelman Ruud Straatman 1 werd gekopt. ASC hield in de slot-J;c fase het gelijke spel goed vast, aiT hadden de rood-zwarten een nii-T6 nuut voor tijd nog het geluk dalrip RKDEO-spits Flip Hooymans vooi B open doel onbeheerst naast schoot.m ASC: Roedoe; Weduwer, MaassL^

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 8