Sidney van den Bergh trouwde voor vijfde keer Jong geleerd... agenda Met 26-jarige verpleegster Een probleem in onze maatschappij Mooie Wigwam voor Oegst- geester kleuters Kleuters in de kou Drie jonge inbrekers gepakt in Voorschoten MAANDAG 2 OKTOBER 1972 Noordwijkse manége verhuisd NOORDWIJK Aan de Norht- godreef heeft burgemeester Bonnike zaterdagmiddag de nieuwe manege van Meeuwenoord geopend. De paar- denhouders hebben tientallen Jaren aan de Noordzeestraat gezeten, maar omdat de gemeente die grond erg graag wilde hebben en de Meeuwen oords ook wel wat meer ruimte kon den gebruiken is de manege, overi gons na lang praten in de raad en veel onderhandelen, naar de Norht- godreef verhuisd. De opening gebeur de met veel muziek, veel publiek en veel bloemen. Directeur Open bare Werken Groningen veroordeeld GRONINGEN (ANP) Mr. H. S. Siebers, kantonrechter in Gronin gen heeft vanmorgen de directeur van de Dienst Openbare Werken In Groningen ir. J. S. (Nijder) ver oordeeld tot driemaal een boete van f 250 of driemaal een hechtenis van vijf dagen. De rechtszaak is een rechtstreeks ge volg van de ramp die zich 22 maart van dit Jaar in het diepriool van de stad Groningen afspeelden. Door verstikking kwamen hier drie me dewerkers van de dienst openbare werken om. In zijn overweging zei mr. Siebers dat een hoofd van dienst of een bestuurder moet zorgen dat in zijn onderneming wordt voldaan aan de veiligheidsvoorschrlf ten. Amsterdammer in urinoir beroofd AMSTERDAM (ANP) Een 33- Jarige magazijnbediende uit de hoofdstad is zaterdagavond in de zogenaamde "krul" op de Hortus- brug in Oost tijdens zijn sanitaire oponthoud aldaar van zijn porte feuille met 650 gulden beroofd. De man heeft verklaard niet tijdig zijn bezigheden te hebben kunnen stop pen om achter de onbekende, naar zijn zeggen een Turk, aan te gaan. WASSENAAR Sidney van den Bergh is voor de vijfde maal in het huwelijk getreden. De 74-jarige za kenman en politicus, die al eerder vriend en vijand in beroering wist te brengen door zijn capriolen met de huwelijksboot, heeft ditmaal het Jawoord geschonken aan verpleegster Nicolette van Wijk, 26 Jaar geleden op de Fidzji-eilanden geboren, tot nu toe wonend in Voorburg. Nicolette kwam met de grijze multl-miljonair in contact toen zij de vierde mevrouw -Van den Bergh verpleegde, die in augustus van het vorig jaar overleed. Hoewel het grote leeftijdsverschil tussen Van den Bergh en zijn vijfde echtgenote in society-kringen wel enig stof heeft doen opwaaien, is de sensatie rond het huwelijk niet zo groot als die rond het vierde huwe lijk. Sidney van den Bergh moest toen zelfs aftreden als minister van De fensie, een post die hij twee maan den tevoren had gekregen in het kabinet-De Quai. De vrouw van zijn keuze, de Ame rikaanse Helga Bendix, moest toen eerst scheiden van haar Califor- nische echtgenoot, voordat zij me vrouw Van den Bergh kon worden, een scheidingszaak die tamelijk ge ruchtmakend was. De wethouder van Financiën van Wassenaar en fractieleider van de VVD in Provinciale Staten, lid van de Eerste Kamer, die daarnaast nog een ongelofelijk aantal functies be kleedt, en zijn Jeugdige echtgenote trouwden zaterdagochtend in aan wezigheid van een zeer klein aantal genodigden. MILIEU-BEWUST LEVEN: LEIDEN Donderdagavond om acht uur wordt in het Praethuys aan de Vrouwenkerkkoorsteeg ge praat over "Milieubewust leven". Sietz Leef lang, projectleider en geestelijke vader van de stichting de Jonge onderzoekers van de Proef tuin Noord-Brabant, zal komen praten over hoe milieu-bewuste mensen in deze maatschappij kun nen leven. Veel milieu-bewuste mensen, die Betoging in Barcelona -- Enkele honderden personen hebben zater dagavond in het centrum van Bar celona met rode vlaggen en kreten tegen generaal Franco een betoging gehouden. De betogers kladderden op muren anti-regeringsleuzen en deelden pamfletten uit van „arbei dersraden". Door gegooi met benzine bommen werd het verkeer gedurende enkele minuten ontwricht. aktie voeren, die zich per fiets ver plaatsen. die de afwas met soda doen, werken toch mee aan de ver vuiling van ons leefmilieu. Vrijwel iedereen verdient zijn brood met een baantje bij een bedrijf dat het milieu bederft. Iedereen is afhan kelijk van de openbare nutsbedrij ven, waar hij zijn verlichting en gas vandaan haalt. Iedereen moet bespoten en in pïasticverpakte groenten eten. Dat is allemaal nog al frusterend voor mensen die er iets aan willen doen. De oplossing voor het probleem zou zijn, dat iede reen voor zijn eigen levensonder houd zorgt. Wat hij nodig heeft pro duceert hij zelf. Dat lijkt een utopie, maar de Jonge onderzoekers zijn druk bezig met te zoeken naar een oplossing. Wat bereikt is en waar we iets aan kunnen doen wordt donderdag in het Praethuys besproken. SYDNEY VAN DEN BERGH beroering Burgerlijke Stand van Leiden baan en J. E. Schoen; Dlonysla d!r Phllonmeen dr v: J. A. J. Vink G. A. M. Heuzen; Jayni jantlmala dr v: H. I. Wor S. A. Panday; Mariëlle Magdalena Ma ria dr v: J. J. Heijmans en M. M. A. Agourdl; Fabian Maurice Fran- M. Klep; Vincent W. Guljt; Sander 5 Petra Elisabeth kamp en J. W. Boerkoel; Sylvia Doro- dr v: H. P. M. van der Laan en M. P. Roeien lesta; P. C. Westgeest en A. Fllppo; J. F. Spierenburg en E. Freeke; F. Koe mans en E. C. H. M. Vissers; A. S. de Graaf en A. Viele; K, Chaudron en H. A. T. RUbergeu; C. T. Coense en M. van der Melj; L. B. M. M. Geljer en Urlot; P. A. Hoets en E. KooiJ; J. C. R. de Geus; R. J. Landré en J. Sie- M. Tolenaar meijer; C. Oudshoorn en C. M. Hansen; C. J. F J. Hoek en L. J. M. Ciere; A. Kershof en C. C. Cival; W. F. Gubler en A. J. C. Te Water; K. C. Krab en C. M. P. Krol; A. H. van Bezouwen en P, Zeegers; C. W. Nleuwenburg i gen;. L. J. Hooijman. i J. J. Kreuger; Amersfoort en M. W. Heus. OVERLEDEN R. Slootweg (78) man; J. N. Dekker (2) man; A. M. Vlasveld (70) gehuwd geweest met; J. T. van Cassel; A. Bor (58) echtgenote van; P. Star; I. Lee mans (43) man; A. M. Zuilhof (74) gehuwd geweest met: C. Colijn; A. Scheps (68) man; J. van der Berg (55) HENGELSPORT LEIDEN In de Ringvaart hield de hengelsportvereniging DVS een onderlinge wedstrijd, met het vol gende resultaat: 1. W. Loon 20 st. 2. W. v. Berkel 17, 2450, 3. J. Korenhof 14 st, 2270, 4. J. v. Lon Jr 16 st, 2030, 5. A. Staphorst 14 st. 1875, 6. H. V. Loon 15 st, 1720, 7. J. v. Loon sr 14 st, 1540, 8. F. v.d. Woerd 11 st, 1400, 9. W. Wapstra 10 st, 1340, 10. P. Teske 13 st, 1305. OEGSTGEEST Onder grote be langstelling is zaterdagmiddag de rk kleuterschool Bernadette heropend. De school kreeg niet alleen een nieu we behuizing, maar ook een nieuwe naam; De Wigwam. Het feestelijke gebeuren stond in het teken van de „tomahawk". Een stoet Indiaantjes vertrok van het oude schoolgebouw naar de nieuwe: twee lokalen, be schikbaar gesteld door de WUlibrord- school. Daar hieven ze een welkomst lied aan, na de openingswoorden van hoofdleidster C am in ad a. Kapelaan Th. Kloosterman ze gende de school In, waarna o.a. de Inspecteur van het onderwijs, Boo gaard, de heer Fortuin namens de ouders en de heer Tulkens, voorzit ter van de Stichting Katholieke Scho len Oegstgeest, toespraken hielden. Zowel de leidsters als de kinderen zijn erg blij met de Wigwam, waar een mooie speelplaats, een zandbak en een klimrek bij zijn. Montessori- voorlichting in L'dorp LEIDERDORP "Als uw kind een Montessori-kind wordt zult u zien wellicht tot uw eigen verba- z^S dat het met plezier naar school gaat. dat het echt geïnteres seerd is en dat het begrijpt waar mee het bezig is". Dat komt dan on der andere weer door het speciale Montessori-materiaal. Geleidelijk wordt het kind met behulp van blokken, kralen, kubussen, woord en letterspelen de wonderwereld van taal en rekenen binnengevoerd". Aldus een citaat uit een stencil die door de Stichting van Montes- sori-onderwijs in Leiderdorp aan geïnteresseerde ouders werd uit gereikt. De Stichting had daarvoor ook een tentoonstelling van les- en leermateriaal die op de Montessori school gebruikt worden, ingericht in de Scheppingskerk. Deze leermiddelen zijn door Dr. Montessorl en haar medewerkers via het werken met kinderen door en door uitgeprobeerd. De stichting wil in augustus 1973 met een kleuter- en bassischool ln Leiderdorp van start gaan. Esperantist dankt Leiden LEIDEN Van Robb Kvasnak, afkomstig uit Tsjecho-Slowaktfe, Sinologencongres bijwoonde, ontvin- gem wij vanuit Offenbach am Main (Did.) een fraaie ansichtkaart, met daarop in het Esperanto: Tre estimataj gesinjoroj, Dum la semajno de 3-9-9. ml par- toprenis Je Sinologa Kongreso en la proksimeco de via urbo. Pro la granda amikeco kaaj gastameco mi emas dankl al cluj LeJdenanoJ. Mi neniam autaue tiel satis vlzlton al fremda urbo kiel ce vl. Koran dan- kon! ROBB KVASNAK Vertaling; Zeer geachte dames en heren, In de week van 3 tot 9 septem ber nam ik deel aan het Sinologen congres in de nabijheid van uw stad. Door de grote vriendschap en gastvrijheid wil ik graag alle Lel den a ars bedanken. Ik heb nooit een bezoek aan een vreemde stad zo op prijs gesteld als bij Hartelijk dank! ROBB KVASNAK. HAZERSWOUDE Niet de ba sisscholieren, maar de kleuters vit de Hazerswoudse buurtschap de Groenendijk zullen er de dupe van zijn, wanneer de herfst win terse neigingen gaat vertonen. Niet de verwarming van de Pius- X-basisschool, maar die van de Theresia-kleuterschool is defect en is heel hard aan vervanging toe. Gebeurt dat niet snel, dan zit het erin, dat de kleuters vrij zullen krijgen wanneer de kachel in winterse tijden niet brandt. LEIDERDORP Vijenzestig piepjonge Leiderdorpertjes heb ben zaterdag weer een belangrijke mijlpaal in hun leven be reikt. Ze behaalden het zwemdiploma B, wat betekent dat ze nu geoefend zwemmer zijn. De meeste kinderen, allen lid van LZC-1886, waren een jaar of zeven oud. Iedereen haalde het diploma. De meest trotse diploma-bezitter was wel de vijf jarige Linda van Hooidonk, de jongste van het hele stel. Zij zit nog op de kleuterschool maar haar vader, Cees van Hooidonk, is oud-speler van Sleutelstad 1. Van hem heeft ze misschien haar zwemtalent geërfd. VOORSCHOTEN Drie zestien- Jarige jongens, waarvan twee uit Leiden en één uit Voorschoten wer den zaterdagavond tegen twaalf uur gepakt door de politie na een in braak bij fotozaak Rekers aan de Schoolstraat in Voorschoten. De politie kreeg een tip dat men verdachte bewegingen in de fotozaak had gezien. Er was niemand meer in het pand toen de politie arriveer- maar kort daarop werden drie bromfietsers ontdekt, van wie één aan het signalement beantwoordde. Zij namen de vlucht maar twee wer den meteen gepakt en één korte tijd later. Later in de nacht, werden in dezelf de omgeving nog enkele Inbraken gepleegd, waarbij alleen geld werd buitgemaakt: een bedrag van twee honderd mark, honderdtwintig gul den, nog eens zestig mark, een pond LEIDERDORP Het Leider- dorpse gemeentehuis is, in verband met de drie oktoberfeesten, morgen gesloten. Er zal ook geen huisvuil worden opgehaald omdat de dienst gemeentebedrijven eveneens gesloten KOK "EDDIE" VAN MINERVA INDE BLOEMEN LEIDEN In het "mooiste lelij ke gebouw van Nederland" zoals het de oudste corps-lid, de 18e-jaars student Adam van Doorninck de studentensociëteit Minerva noemde, vierde de kok "Eddie" Ginter zijn 25-Jarig Jubileum als kok van de studenten. Ginter, de meeste studenten kennen hem alleen bij de voornaam, heeft zich in die 25 Jaar een goede kok getoond en heeft zich mede door zijn vriendelijke Jovialiteit een grote populariteit bij het studentenvolkje verworven. Dat bleek wel uit de verschillende enve- loppes met inhoud en vele mooie ca- cadeaus welke „Eddie" mocht ont vangen. Als eerste kwam op de re ceptie In Minerva het hoogste be- stuurcollege van de sociëteit onder aanvoering van het langste corpslid Halbertsma het kleinste personeels lid een zilveren penning met in scriptie aanbieden. Onder de vele cadeaus waren een Chinees kook boek en 2 tuinstoelen, die goed van pas komen wanneer de heer Ginter volgend Jaar met pensioen gaat. Maandag Stadhuis Spreekuur ambtenaar Alg Burgerlijk Pensioenfonds. 2.304.3C Oude Singel 26 Informatie-avond Baha'i 8 uur nam. Juridisch studiecentrum (Hugo d« Vriesstraat 27). Receptie gouden Jubileum H. W, Oudshoorn 4.30—5.30 uur nam. Dinsdag Breestraat 19 Sociëteit Twentwé (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Zijlsingel 2 Evangellecentrum Spr dhr. D. Fanbair 8 uur nam. Woensdag Breestraat 19 Sociëteit Twentwé (voor kamerbewoners en alleen staanden) 9—12 uur nam. Oegstgeest Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Dijkstraat 2a Spreekuur sociale raadsvrouw 1011 uur voorm. Stadhuis (Kennedylaan 11) Infor matie-avond Baha'i 8 uur nam. Morsweg 10 Spreekuur Adviesraai binnenstad 25 uur'nam. Apothekers vcjiuaai, oieesoraat /-i, apotneel Voorschoten Leidseweg 66 en apotheel Oegstgeest. Wllheliminapark 8 OS-dienst SOS-Telefonische Hulpdienst NIEUWKOOP In het hervormd verenigingsgebouw „De Rank" is vrijdag en zaterdag de jaarlijkse ba zar gehouden, welke ten doel heeft de schuldenlast die nog op „De Rank" rust, te verminderen en hier mede is men goed geslaagd. Het was een zeer druk komen en gaan van bezoekers die hun geluk kwamen beproeven en dat leverde en bruto ontvangst van ruim f 12.000 op hetgeen er op neerkomt dat plm f0500— r.an de schuld van „De Rank" kan worden afgelost. Release vrijdag 20-22 derdag ook 15-18 i Gezinsverzorging Aanvragen hulp bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging Mon singel 8 tel. 24800 9-10 uur voorö Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau rechtskundige bijstand Dertig september en 3 oktober J Dienstencentrum i Algemene Informaties (9- -plnssj '-10 I 483 1 clubs hulpdienst Dijkstraat 2a te HHg Binnenstad Wijkinformatl irclubs hulpdienst Gerecï De Kool Wljklnforma lefoonnummers (9-10 uurf; 34639, 23231. 20788. 44256. 41796

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2