Stichting voor voorbereiding bootjeshaven „Stop de verkrotting en verban het verkeer" AR-Oegstgeest: groter onderling vertrouwen Bewoners van wijk tussen Levendaal en Plantsoen HfU Mr. A. Bons hoofd van Juliana- school Leefbaarheid wijk niet aantasten 'Ons Belang' boos over harmonisatie huren Finalisten bedrijfs- zaalvoetbal bekend 3 TTTT WOENSDAG 27 SEPTEMBER 197J LEIDEN De bewoners van de wijk tussen het Levendaal en hei Plantsoen zijn het zat. Ze willen geen geparkeerde auto's meer voor hun deur, ze willen wat meer groen in hun wijk, ze willen grauwe mu ren wit schilderen en ze willen vooral, dat de gemeente eens een keer maat regelen neemt om de verkrotting van de wijk tegen te gaan. Dat laatste zal dan moeten gebeuren door het op de wijk rustende bestemmingsplan (sa nering en een rijbaan) officieel op te heffen, en de straten op de mo numentenlijst te zetten omdat vele straatjes 'zoals de Vierde Brnnen- vestgracht) al eeuwen oud zijn. Daar zou dan een plan tot renovatie moe ten bekomen. De bewoners zijn nogal ontevreden. De smalle straten staan vaak vol met auto's van mensen die niet in de wijk wonen. Het gevolg is, dat de kinde ren niet op straat kunnen spelen. De huizen verkeren vaak in erbarme lijke toestand en hoewel veel bewo ners er zelf van alles aan vertim meren en opfleuren is een voortdu rende lekkage of een verzakking wel deprimerend voor het leefmilieu. De bewoners kwamen gisteravond in de vormingsschool bijeen om over de wijk te praten. Daarbij werd ook kri tiek geleverd op het verkeer dat door de Rijnstraat en de Kraaierstraat raast. Een ander onderwerp van gesprek was de speelplaats van de vormings school. die nu ligt weggeborgen ach ter een hoge muur. De gemeente heeft opdracht gegeven een plan te ontwerpen om de speelplaats meer bij de wijk te betrekken, zodat ook kinderen die niet op de school zitten er buiten de schooluren kun nen spelen. Bij dat plan speelt de enige boom in de wijk een grote rol. Die staat naast de speelplaats, achter een schutting. Volgens het plan zou het stuk grond waarop hij staat bij het schoolplein worden ge- trokken en zodoende ook bij de wijk. omdat een deel van de grote muur om het plein wordt vervangen door openstaande hekken. De bewoners hebben hun klachten in een voorlopig manifest vervat en dat aan de burgemeester en wethou- ders gestuurd. Mocht er niets gebeu- ren dan zal in een volgende verga dering worden besproken welke actie kan worden gevoerd. VOORSCHOTEN Enorme uit eenlopende zaken, zoals schil derijen, grafiek. penningen, skulptuur, keramiek, wandkle den, foto's, en sieraden eisen Je aandacht op bij een bezoek aan „Kunst Kijken", de door de Voorschotense Kunstkring ge organiseerde ledententoonstel ling. Hieraan werkten 28 kun stenaars mee. Een kleine, en on volledige, greep uit het ten toongestelde Het portret van het dochtertje van Cara Waller is een olieverfschilderij dat voor al door t by zonder goede kleur gebruik opvalt. Vooral in blauw brengt zij heel wat tot stand. Het is in grote lijnen en kleur vlakken opgezet, en ademt een subtiele eenvoud. De bolle aardewerk figuurtjes van Elisabeth Gerst zijn ko misch. Neem bijvoorbeeld dat koddige juweliertje, met een loupe in het oog geklemd. De ta fel voor hem, waarop zijn Juwe len uitgestald liggen is in de zelfde vloeiende bolle lyn als zyn lichaam opgenomen, en vormt dus één geheel met zijn dikke buik. De foto's van Jan van der Horn zijn het resultaat van veel experimenteren met kleur en belichting. In hoe sterke mate de kleur de sfeer van een foto kan bepalen wordt hier dui- deiyk. Boven elkaar hangen 2 precies dezelfde foto's van een landschap, de ene suggereert, lente, de andere herfst. An Bie- siot gaf een impressie van de Rotterdamse haven. In vage. bruingroene tinten doemt het voor Je op. Van Julie van Wattingen han gen er gebatikte doeken, in bij zonder sprekende tinten. De ab- strakte werken van Fanny Ma- zure doen Je enigszins aan ont werpen voor stoffen denken. Zij zijn mooi van kleur. Van Jaap Eerland zijn er twee grote uitgesneden Jongens figuren. waarvan er een een flesje pils in de hand houdt. De bewegingen van de arm van de Jongen zijn vaag aangegeven. Dit alles en nog veel meer (foto Hovlast) is te zien op „Kunst kijken", de tentoonstel ling van de Voorschotense Kunstkring. Tot en met 1 okto ber in het Ambachtshuis, aan de Voorstraat. HANNY RENEMAN LEIDERDORP Met 10 stemmen vóór en één stem blanco is gister avond tijdens een spoedeisende ver gadering van het Leiderdorpse Ge meentebestuur mr. A. Bons uit Den Haag gekozen als de nieuwe hoofdonderwijzer van de Koningin Julianaschool in Leiderdorp. Hij wordt de opvolger van de heer Sleg- tenhorst die naar de Leidse Meren- wijk gaat om zich daar te belasten met de opzet en organisatie van een splinternieuwe school in die wijk. Mevrouw van der Molen en de heren Toelen en Reugebrink mopperden wat over de procedure die bij de kandidaatstelling gevolgd was zy hadden graag wat meer candidaten voor deze post voorgesteld gezien. Wethouder mevr. Tichler antwoordde dat de heer Bons ervaring heeft als hoofd van een school en zodoende de voorkeur had boven de kandida ten die dat niet hebben. Verder was zijn sollicitatie volledig in overeen stemming met de ideeën van B en W. De Julianaschool telt 9 klas- WARMOND Er zal een stich ting in het leven worden geroepen die zo snel mogelijk een exploitatie - opzet voor de aanleg van een boot jeshaven moet indienen. In deze stichting hebben twee leden van het gemeentebestuur (een wethouder en raadslid Van Moorsel), twee leden van het actie-comité bootjeshaven, twee personen uit de vakbeweging en een lid van de Warmondse IJs club zitting. De gemeente zal de vaste lasten in de haven voor haar rekening ïmen en tevens garant staan voor een eventueel aan te gane geldle ning. De ligplaatsen zullen uitsluitend bestemd zijn voor minder draag- krachtigen en zullen tussen de 12 14 gulden per Jaar schommelen De gebruikers van de haven zullen echter zelf het onderhoud van de iven moeten betalen. In principe mogen alleen ingeze tenen van Warmond van de haven gebruik maken. Wanneer dat finan cieel niet haalbaar blijkt zal men echter mogelijk ook anderen toela ten. Dit besloot de Warmondse raad gisteravond na een lange discussie. De raad besloot verder aan de huur van de dertig woningwetwo ningen in het bestemmingsplan "Endepoel" te verhogen. Deze huren zullen voor bejaardenwoningen f 103.60 voor 3 kamer etagewoningen f 169.25 en voor vier kamer etage woning f 195.35 per maand worden. Goedgekeurd werd het plan tot ver betering van de verkeerssituatie na bij Leebrug en Warmonderhekbrug. waarvan de kosten f 250.000 zullen bedragen. Hiervan komt 90% voor rekening van de provincie terwijl de overige kosten zullen worden be taald door de gemeenten Leiden en Buurtvereniging Meren wijk LEIDEN Het bestuur van de buurtvereniging „De Horsten" in een brief aan B en W en aan de raad van mening te zijn dat de voorge stelde bezuinigingen op de bouw van de Merenwyk en ongunstige in vloed zullen hebben op de ontwikke ling van de iwjk. Men vindt, dat de leefbaarheid van de wijk nooit op een dergelijke wijze ondergeschikt gemaakt mag worden aan econlmische belangen. Het bestuur vertrouwt erop, dat de beslissingen over deze en derge- ïyke bezuinigingen pas zullen wor den genomen nadat er vooraf over leg is gepleegd met de vertegen woordigers van de bewoners. Aangezien met betrekking tot de stichting streek-energiebedrijf in de raad van Leiden nog geen overeen stemming is bereikt, werd besloten deze aangelegenheid aan te houden tot een volgende vergadering. Besloten werd de huurprijs van het sportterrein met ingang van l januari 1973 te bepalen op f 100 per veld of f 2000 per Jaar. (dit was f 1200 per jaar inclusief kleedaccom modatie), terwijl de huurprijs van de sportzaal "Klimop" zal worden verhoogd met 10%. De huidige huur bedraagt f 10 per gebruiksuur en zal dus gaan bedragen f 11 per ge bruiksuur. Een krediet van f 5421 werd voor onderhoudswerken en opknap- pingswerkzaamheden en verdere ge breken van de ambtswoning van de burgemeester beschikbaar ge steld. De financiële commissie vond deze uitgave aan de zeer hoge kant. Met de werkzaamheden was echter reeds een aanvang gemaakt. Toege zegd werd echter dat in de toekomst eerst de toestemming van de raad zal worden gevraagd aleer met de uitvoering van een btereffend werk zal worden begonnen. Met voldoening nam de raad Ken nis van de mededeling van de voor zitter dat door de gemeente Leiden geen puin zal worden gestort in de Boterhuispolder, waaromtrent vele geruchten de ronde deden. Op een vraag wanneer met dé tweede fase van de vernieuwing van de riolering zal worden begonnen deelde de voorzitter mede dat deze aanlegenheid in het laatste stadium is en de onderhandelingen met de aannemer vlot verlopen, zodat bin nenkort hiermede een aanvang kan worden gemaakt. Raadslid Bakker wees er op dat binnenkort de hoofd ingang van Marienhoeven voor het publiek zal worden opengesteld. Hij vroeg zich af of dit geen gevolgen zal hebben voor de verkeerssituatie daar ter plaatse. De voorzitter ant woordde dat het college van B. en W. er op zal toezien dat de veilig heid van het verkeer daar nauwlet tend in het oog zal worden gehou den. Kosten van het kleuteronderwijs hoger dan de vergoeding LEIDEN Leiden heeft in het tydvak 1966/1970 f 3.800,93 per lo kaal uitgegeven aan het kleuteron derwijs dan het rijk vergoedt. Alleen al in 1970 gaf men in totaal f 10.404,65 meer uit dan men krygt voor het onderhoud van schoolmeu- bilair en leermiddelen, en f 57.879.86 meer dan het ryk vergoedt voor on derhoudskosten aan de schoolgebou- Dat biykt uit de uiteenzetting, die B. en W. geven by een voorstel voor de voorlopige exploitatie-kosten vcor het openbaai kleuteronderwijs in 1970 en 1966 tot en met 1970. Kosten bad Zoeterwoude half miljoen ZOETERWOUDE Gistermorgen vond op het gemeentehuis de aan besteding plaats van het zwembad dat een plaats krijgt tussen het sportcomplex „Haasbroek" en de Zuidbuurtee vaart. Het betrof hier het bouwkundig gedeelte van het overdekte instruct!ebad en de buiten- bassins mét kleedruimte enz. Het ontwerp is van de N.V. Projektont- wikkeling S.R.A. te Zeist. Er waren 18 inschrijvers. Laagste was het Bouwbedrijf A. J. van Bennekom en Zn. te Zoeterwou de met een bedrag van f 515.930, Voor de afzonderiyke onderdelen was dit: instructdebad enz. f 340.930,en buitenbaden f 175.000, Daarop volg den de Fa. de Lange en v. d. Plas te Oegstgeest met f 545.000,ge splitst f 366.000,—, f 181.700, f 545.000 gesplitst f 366.000,— en Groen en Bregman te Benthuizen met f 549.000 gesplitst f366.000.— f 183.000,—Er waren drie inschrijvers met een be drag van f 599.000,Hoogste was Kiebert N.V. te Sassenheim met f 622.000,—. De gunning is aange houden. LEIDEN Onder de vele leden van de woningbouwvereniging 'Ons Belang" bestaat grote ontstemming over de huurharmonisatie, die zy als een onrechtvaardige maatregel zien. Dit werd duideiyk tydens de gisteravond in het Anthoniusclub- huis gehouden tweede buitengewone vergadering van deze bouwvereniging. Het bestuurslid, de heer J. W. Cu- velier, las na de opening door de voorzitter, de heer P. J. J. de Ru. de briefwisseling toe, die door het be stuur met de minister van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening is gevoerd. Hierna werd gediscussieerd over de huurharmonisatie. De gemoederen laaiden tydens deze discussie vaak hoog op. Er stond dan ook erg veel op het spel. Zo vertelde de heer v. d. Meet, dat hy een slaap kamer in zyn huis heeft, die 1,75 breed is en waarin twee kinderledi- kantjes staan. Hy stelde met grote nadruk vast, dat de bewoners als één man moesten protesteren tegen de huurharmonisatie en de huurver hoging niet moesten betalen. De heer Gerritsen vond het onrechtvaardig dat de bewoners van vooroorlogse woningen wèl mogen protesteren en de bewoners van naoorlogse wonia. gen als een voldongen feit de huur. harmonisatie moesten accepteren, Hier lag volgens hem een groot brok onrechtvaardigheid. De heer Singer, ling verklaarde, dat volgens hem je. dereen het recht heeft te protesteren tegen huurverhoging. De heer Lange, rak stelde voor een nieuwe brief aan de minister te zenden om de eisen nog eens duideiyk te formuleren,! Een mevrouw stelde voor dezelfde weg te bewandelen als de universiteit en te verklaren, dat het bestuur geen "incassobureau" is. Links en rechts gingen in do zaal stemmen op, die erop aandrongen niet te betalen. By sommigen moest de voordeur hoognodig vervangen worden: anderen hadden een lek dak en weer anderen (zoals de heer v. 4 Meet en vele anderen) moeten zich behelpen in piepkleine kamertjes. is dus geen sprake van veel woon. comfort en nog minder van veel woongenot. Sommige huurders wil. den slechts over huurharmonisatla denken, als de vrygekomen gelden door deze verhoging slechts gebruikt zouden worden voor het opknappen der woningen. OESTGEEST De AR.-tóes- vereniging in Oegstgeest had gister avond behalve haar eigen leden te vens uitgenodigd leden van de KVP en CHU om met plaatsgenoot prof. B. Goudswaard, tot voor kort deel uitmakend van de Tweede Kamer fractie van de AR., te discussiëren over christelijk democratische sa menwerking. Als leidraad diende de nota van de contactraad van de drie confessionele partijen en de reac tie daarop van de politicus Algera, die de mening is toegedaan dat het rapport moet worden afgewezen, om dat te weinig blijkt van het bijbels fundament en dat niet voldoende tot uitdrukking komt de taak van de overheid als dienaresse van God. Het antirevolutionaire hart ontbreekt. De goed bezette vergadering vond 'de reacties van Algera wat prekerig en schimmig. De grote problemen van deze tijd krijgen te weinig aan- niet dacht. Goudswaard haalde eruit het zoeken naar gerechtigheid dat ie der christen in de politiek voorop be hoort te stellen. Wel gaf hij toe dat gerechtigheid is als een lege doos. Ieder politicus kan daarin doen wat hem goed lijkt. Daarom dient men 'als voedingsbodem het evangelie als basis te nemen. De vergadering bleek in meerderheid bundeling van krachten in de christelijke partijen voor te staan en te streven naar groter onderling vertrouwen. Gouds- Waard stond niet afwijzend tegen over een regering met PvdA op voor waarde dat nieuw links niet te veel gaat domineren. Veel tijd werd be steed aan de wijze waarop ontwik kelingshulp moet worden geboden. Bij uitrafeling an dit vraagstuk komen tal van problemen aan de or de. Het behoort volgens Goudswaard een post op de begrtv 1 LEIDEN Na de gisteravond in de matig bezette Groenoordhal ge speelde wedstrijden om het zaalvoet- balkampioenschap voor bedrijven zyn alle veertien „finalisten" bekend. Naast de poulewinnaars van maan dagavond (Koningsveld 1, Durisol, Gemeentewerken 1, Vocking, Ende geest, Weinink 1 en De Sportstich ting) hebben zich nu ook geplaatst: Rooijakkers, Het Rijksmuseum voor Volkenkunde, Battel jee «fc Terpstra. Sythoff, Amro Bank. Motorhuls 1 en het Academisch Ziekenhuis- 1. Het Motorhuls 1 eindigde in haai* poule geiyk met Rynland 1 en de Neder landse Drukkerij Bedrijven 2, maar doordat het doelsaldo van de .Motor- equipe" '82) beter bleek dan dat van de andere twee ploegen (resp. 8—3 en 3—5) kan het toch uitkomen in de eindstrijd, die vanavond in de Groenoordhal om zeven uur een aan vang neemt. Favorieten voor het kampioenschap zyn de teams van Wernink en Durisol beide spelend in de Tweede Klasse van de „echte" zaalvoetbalcompetitie en B <fc T dat zelfs, zij het met een iets ster kere formatie, in de Eerste Klasse uitkomt. Uitslagen en standen Poule 8: Adler Rooijakkers 9—2: Algemene Bank Nederland Wer nink 2 4—0; Adler Wernink 2 21: Rooyakkers ABN 42; Adler ABN 0—0: Rooyakkers Wer nink 2 10; 1. Rooyakkers 36: 2. ANB 3—3; 3. Adler 3—3; 4. Wernink 2 3—0. Poule 9: Ryksm. Volkenkunde De Lange 1—1; Leidsche Duinwater Mij. Wernink 3 1—0; Ryksm. Volk. Wernink 3 3—0: De Lange— LDM 2—2; Ryksm. Volk. LDM 10: De Lange Wernink 3 11; 1. Ryksm. Volk. 3—5; 2. De Lange 3—3; 3. LDM 3—S: 4. Wernink 3 3—1. Poule 10: Batteljeè Terpstra Deckers 3—1: Elascon Rynland 5—1; B Sc T Rynland 3—1; Deckers Elascon 00; B T Elascon 3—0: Deckers Rynland 0—1; 1. B T 3—6; 2. Elascon 3—3; 3. Rynland 3—2; 4. Deckers 3—1. Poule II: Nederlandse Drukkerij Bedryven Sijt.hoff 2—3; Draken burg Academisch Ziekenhuis 2 1—0; NDB Acad. Ziek. 2 1—0; Sythoff Drakenburg 22; NDB Drakenburg 21; sythoff Acad. Ziek. 2 4—0; 1. Sljtboff 3—5; 2. NDB 34; 3. Drakenburg 3—3; 4. Acad. Ziék. 2 3—0. Poule 12: Minnesota 1Amro Bank 12: Brandweer Motorhuis 3 31; Minnesota 1 Brandweer 4—0; Amro Bank Motorhuis 3 70: Minnesota 1 Motorhuis 3 21: Amro Bank Brandweer 22: 1. Amro Bank 35: 2. Minnesota 1 34: 3. Brandweer 33; 4. Motor- huls 3 30. Poule 13: Motorhuis 1 Hoog heemraadschap 40; Nederlandse Drukkery Bedrijven 2 Rynland 1 0—4; Motorhuls 1 NDB 2 1—2; Hoogheemraadschap Rynland 1 04; Motorhuis 1 Rynland 1 3—0; NDB 2 Hoogheemraadschap 10; 1. Motorhuis 1 3—4 (8—2); 2. Ryn land 1 3—4 '8—3>; 3. NDB 2 3—4 (35)4. Hoogheemraadschap 30. Poule 14: Academisch Ziekenhuis 1 Gemeentelyke Reiniging 10; Minnesota 2 Stedelyke Licht Fa brieken 1 03; Acad. Ziek. 1 Minnesota 2 22; Gem. Rein. SLF 1 1—6; Acad. Ziek. 1—SLF 1 3—2; Gem. Rein. Minnesota 2 42; 1, Acad. Ziekenhuis 1 35; 2. SLF 1 34; 3. Gem. Rein. 3—2; 4. Minne sota 2 31. Zakenjubileum H. Stikkelorum LEIDEN „Jullie hebben hard gezwoegd en verdienen het om eens in het zonnetje te worden gezet". Dit was zo de algemene gelukwens, die het echtpaar Stikkelorum gistermid dag tijdens een druk bezochte re ceptie in 't Karrewiel in ontvangst mocht nemen ter gelegenheid van het feit, dat hun kruideniersbedrijf in de Tesselschadestraat veertig jaar bestond. De heer C. F. Meerpoel, die de gelukwensen van de Kamer van Koophandel en Fabrieken van Rijn land overbracht, merkte o.m. op, dat de middenstander het thans moei lijk heeft om het hoofd boven wa ter te houden. Hij is een echte doe- het-zelver, die steeds initiatief moet tonen en niet tegen werken opziet. De directeur van het Sperwerver- bond herinnerde aan de activiteiten, die de heer Stikkelorum als voorzit ter van de Eerste Leidse Inkoopcom binatie indertijd aan de dag legde en aan de waardevolle inbreng van de jubilaris in het bestuur van het Sperwerverbond. Vele geschenken werden deze middag aanaeboden. Een hulde, waarin ook de dochter en schoonzoon van net echtpaar Stik kelorum zij assisteren in de zaak ruimschoots deelden. Steen door etalageruit seksboetiek LEIDEN Van c enseksboetiek aan de Lammermarkt zijn gister nacht twee ruiten ingegooid. Een baksteen fungeerde als projectiel. Er ontstond voor ongeveer f 150 schade. ting te zijn. Voorzitter Doelman zijn vertrek naar elders afscheid droeg zijn functie over aan de 1 Vonk, die verklaarde in Oegstg zijn best te zullen doen zo nauw mogelijke met KVP en CHU te Icoi Woensdag Breestraat 19 Ihuis: Spreekuur sociale raadde Breestraat 19: Sociëteit voor gehaf1 dicapten, 26 uur nm. ie Tltus Brandsmalaan 76: „De Dulla boot. Clubhuiswerk handenarbeid Ik. 10 uur nam. Zoeterwoudsesingel 21 (Huize Jerufn Bandrecorderdienst Wim Malgoo, 7^a Mors weg 10: Spreekuur Adviesraad binnenstad 810 uur nam. '6< 't Praethuys (Vrouwenkerkkoor-dn steeg 9) Spr. Jan Bervoets over Stadsgehoorzaal (foyer): K. en K Groenland tussen pakijs en ijskap jei (dia's en film), 8 uur nam. Parochiehuls: Maria Gijzensteeg. Ledenvergadering Wandelkring LeidfU VRIJDAG Eerste Binnenvesbgrachit 22 gebouw) Colombla-avond 8.30 Kreatief Sentrum Cine-club, namiddag. Breestraat 19: Sociëteit Twenijc (voor kamerbewoners en alleensttin -12 uur nam. ?C6t (Geversstiwn» «v; kamerbewoners en alle staanden, 8 uur nam. m Leiderdorp (Fred. Hendrlkplanrad 25): Gespreksavond Baha'i, 8.15 naMorsweg 10: Spreekuur AdviearOf binnenstad, 25 uur nam. Het Mierennest Morsweg 5e) KI verjassen. 8 uur nam. Stadhuis (Burgerzaal Afscheids. receptie drs. H. vis, 4.305.45 uur n Apothekers De avond- nacht- en zondagsd: it waargenomen door apot. Drlesum. Mare 110. apotheek Vi schoten, Leidseweg 66 en apoth« Van Breest Smallenburg Loeve6teliT| Leiderdorp. /OS-dienst SOS-Telefonlscne :ej 8 tyl 248ÖÖ 010 Wets winkeltje Release f6 Hulpverleningsdienst Release: NHer Gezinsverzorging E vragen nulp oeraarden eD Ufril zieken en gezinsverzorging^^. ooc -Jt. Juridisch adviesbureau voor P* rechtskundige bijstand. 1 Adres Leids Volkshuis, Apotbetf dijk 33 Openingstilden: dagelijks Iüj 10 uur voorin tot 1 uur nam. (W» ge ve maandag) en donderdagavond Vp 7-9 uur. Dienstencentrum voor 65-plussers Algemene informaties (9—10 .U Noordeindsplein 2B, Tel 40483 MjNf Tei 43503 De Kooi Wttklnfort 10 uur): clubs hulpdienst Dri 49b Tel 49726 Zeeheldenwljk telefoonnummers (910 uur) 43078. 30897, 20176 Meerburg 0'ï

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2