3 Oktoberoptocht krijgt al vorm in Rijnsburgs 'Flora' WARMOND WIL ABTSPOEL-BRUGGEN VERBETEREN VIOS viert eerste lustrum BEEBEEE PHILIPPIJNSE DANSERS IN GEHOORZAAL Vereniging maakt snelle ontwikkeling door Nieuwe vuilstortplaats misschien in Warmond OPHALEN VAN GROF VUIL ZATERDAG 23 SEPTEMBER 197 WARMOND Nu binnenkort de Abtsspoelweg weer in gebruik zal worden genomen s$al de gemeente Warmond iets moeten gaan doen aan de ..kuil" tussen de brug over het Oegstgeesterkanaai en die over de Leede, en ook aan de bruggen omdat die het komende verkeer niet meer zullen kunnen verwerken. Al sedert 1961, aldus B. en W. van Warmond, zijn van gemeentewege pogingen in het werk gesteld om tot verbetering van de gevaarlijke si tuatie daar ter plaatse te komen. In 1970 werd een krediet van I 7000.- gevoteerd voor het opstellen van 'n plan voor verbetering van de War- monderhekbrug met de aansluitende wegen. Zodra dit plan klaar zou i zijn. zou overleg plaats vinden met de besturen van de gemeenten Lei-1 den, Oegstgeest en de provincie Zuid- I Holland, waarna voorstellen zouden kunnen worden gedaan om tot uitvoering van de werkzaamheden te kunnen komen. Van het technisch adviesbureau I van de Ver. van Nederlandse Ge meenten kwam in 1970 een voorstel tot algehele constructie van het des betreffend weggedeelte, waarin opge nomen een verbreding van de beide bruggen. In 1971 vond een bespreking Ipaats tussen technici van Provin ciale Waterstaat, gemeentewerken j van Leiden en Oegstgeest en War- mond. Men kwam tot de conclusie dat het door genoemd adviesbureau ontworpen plan om praktische en fi nanciële redenen op korte termijn niet te realiseren was. Dit plan werd alleen als een mogelijke eindoplossing gezien. Als tussen op lossing werd een in 1966 door de ge meente Leiden ontworpen plan ge schikt bevonden. Warmond moet, gezien de belan gen die er voor deze gemeente bij het verbeteren van het onderhavige weggedeelte betrokken zijn. de uit voering van de werkzaamheden op zich te nemen. De vertegenwoordi ger van de Provinciale Waterstaat zegde toe dat de provincie kan zor gen voor een dagelijkse opzichter o het werk. Naar het oordeel van I en W. is hiermede een goede basi gevonden om te komen tot verbete ring van de verkeerssituatie Tol brug c.j. en stellen derhalve voo het nodige krediet beschikbaar t stellen. LEIDEN/RIJNSBURG In de kistenhal van de Rijns burgse bloemenveiling „Flora" krijgt de „3 October-op- tocht" gestalte. Er wordt keihard gewerkt om de praalwa gens voor ,,'t Jaar in, 't jaar uit" gereed te krijgen. Een heel werk, want er zijn voor de Leidse bouwers Ziegelaar en Visser en hun medewerkers zeer ingewikkelde praal wagens bij. Gevolg is dat er 's avonds nogal eens een paar uurtjes overgewerkt moet worden. Dat deert die acht bou wers niet. Voor hen is het van belang, dat er straks op de „grote dag" een stoet door Leiden trekt, die de bewonde ring oogst van vele tienduizenden kijkers. Willem Ziegelaar (59), Joop Visser (58) en hun trouwe assistenten zijn thans van de vroege morgen tot de late avond in die ontruimde kisten hal van „Flora" bezig. Ze zijn nog nauwelijks bekomen van de Leidaito- drukte. Dat er vaok lang en hard moet wor den gewerkt weten ze in dit vak Door Cees Combee Foto Jan Holvast bijvoorbeeld. Joop en Willem zijn begeesterd van het maken van shows, corso- en andere praalwa gens en wat er meer op dit gebied valt te doen. Het ls hun lust en hun leven. Om op de been te kunnen blijven nemen ze tussen de bedrijven door even een rustpauze om een kopje koffie met een broodje te kunnen gebruiken in de „Flora"- kantine en om thuis even een „war me hap" te nuttigen, maar voor het overige kan men hen in deze dagen steeds In Rijnsburg vinden. Goede ontwerpen Op onze vraag of Ziegelaar en Vis ser de wagens ook hebben ontworpen antwoordt Joop ontkennend. Hij zegt „Die ontwerpen zijn van de heer H. M. de Vroom uit Warmond, direc teur van het Sassenheimse bureau Polyvroom. Ze zijn bijzonder ge slaagd. Dat kan Ik wel zeggen. Wij maken ook ontwerpen, maar als een ander ze heeft gemaakt en dat voor treffelijk heeft gedaan, zullen wij de eersten zijn om onze waardering daarover uit te spreken, 'k Geloof, dat het een leuke optocht gaat worden". Willem Ziegelaar is druk aan het zagen. Terwijl we met Visser staan te praten trekt hij al babbelende een vol met verf spattende zittende stof jas aan. Het werk roept. Hij moet nog snel even een hoefijzer een zilveren glans geven. Dat ge vaarte moet namelijk als een ere- boog worden geplaatst voor de wo ning van Niek Hemmes aan de Rijnsburgerweg als eerbetoon aan z'n dochter, die in het huwelijk zal tre den en dat nu al is met André van Straalen. Eerst wordt er wat verf gemengd en in de spuit gedaan en binnen een paar minuten is dat werk Je geklaard. Er staan in die loods zes wagens. Men kan al goed zien wat ze gaar. voorstellen. Voor een groot deel ls de opbouw er al op gemonteerd. Deze wagens heeft het bestuur van de stichting „Rijnsburg's Bloemencorso evenals andere Jaren, ook nu weer beschikbaar gesteld. Bouwer en ont werper Fons Vink (25) uit Alphen aan den Rijn. die na zijn oplei ding aan de Koninklijke Academie voor Beeldende kunsten in Den Haag alweer zo'n vijf Jaar bij het Leidse reclamebureau werkzaam is en als een stuk van de familie wordt beschouwd, is bezig met het schil deren van een levensgrote Noorse schaats, die om zo te zien boven een stadion uit toornt. Wereldcups Ziegelaar komt er bij staan. Met een tekening in zijn hand. Hij ver duidelijkt: „Deze wagen heeft als motto „Cupstrijd". Er wordt door uitgebeeld, dat Nederland op het ge bied van schaatsen en voetbal we reldcuphouder is. Je hebt het Juist gezien van de schaots boven het sta dion. Dat ronde ding daar met gaas gaat een grote voetbal voorstellen en aan beide zijden komen vaantjes, van AJax en Feijenoord. Ard Schenk en Sjaak Swart zullen op deze wa gen tronen als alle plannen doorgaan Een geslaagd geheel". Het is niet de enige praalwagen, waaraan reeds enige vorm te bespeu ren valt. We lopen verder met Zie gelaar. Een grote wagen met een wek ker, een fles wijn en hoefijzer toont de overgang van oud- naar nieuwjaar. De moeders worden in deze „3 Oktoberoptocht" niet verge ten. Hoog op een troon zit een moe der in haar mooiste gewaad op deze „moederdag" te kijken naar het „manvolk" dat ijverig aan het vaatwassen ls. Als mannen zullen ar tiesten fungeren, die met borden, kop jes en wat al niet meer de vreemd ste capriolen uithalen. 't Jaar in, 't jaar uit" zou niet compleet zijn als geen aandacht In de kisteiiloods van de Rijnsburgse bloemenveiling "Flora" is men druk bezig met de opbouw van de praalwagens voor de "3 Ocoberoptocht". werd geschonken aan de jaargetij den. De wagen "Lente" wordt ge sierd met een kleurige vlinder en narcissenkelken, waarin kinderen zullen plaatsnemen, "Vakantie" brengt de kijkers naar Spanje door een poort met overdekt zonneterra* en een stier en "Kerst" laat een grote sneeuwpop zien met een kerk en een huis in de sneeuw, wat den- nebomen en kerstmannetjes. Daar naast komen er nog wagens van de Leidse Hengelaarsbond, met tram polinespringers en met dansers en danseressen. Ziegelaar en Visser moeten met die drie nog beginnen. Deze vergen echter, wat opbouw be treft niet zoveel tijd. Vooruit gemaakt Joop Visser (terug van het nutti gen van een broodje ei met een kop koffie) lachend: "Gelukkig had den we al heel wat opbouwattribu- ten klaar. Gemaakt toen we bezig waren met het Rijnsburgse corso. Anders zouden we nooit op tijd ge reed gekomen zijn. Er komt heel wat (las) werk voor kijken om bij voorbeeld zo'n schaatsschoen, een fles, een wekker en een bal te ma ken. Om nog maar niets te zeggen van die kerk en dat huis. Daar moet Je echt de tijd voor nemen. Gelukkig hadden we de tekeningen al vroeg in ons bezit. Dat was door De Vroom prachtig geregeld. Er moet op 3 oktober een waardige stoet door Leidens straten rijden. Dat we daaraan ons steentje mogen en kunnen bijdragen is alleen maar plezierig. We hebben een fijn en LEIDEN Vanavond treedt in de Stadsgehoorzaal de Philippijnse Dansgroep Bayanihan op. De groep geeft al zo'n Jaar of vijftien, voorstellingen over de hele wereld en heeft daarbij vele successen ge boekt. ZOETERWOUDE De drumband VIOS uit Zoeterwoude viert vandaag haar eerste lustrum. De drumband heeft in deze vijf Jaar een vrij stormachtige ontwikkeling door gemaakt en is uitgegroeid tot een ruim 70 leden tellende vereniging. Deze snelle vooruitgang van VIOS te danken aan de vele activiteiten van het bestuur, de beide instruc teurs van Kooperen en Rijnsburger, de onontbeerlijke geldelijke steun van de donateurs. Als dank hiervoor heeft het bestuur gemeend, nu bij het vijf jarig bestaan, alle begunstigers een feestavond te moe ten aanbieden die om precies uur aanvangt met een show van de Junioren- en seniorenband. Daar na zal het duo van Slingerland de avond verder verzorgen. In Juni 1967 was een aantal leden in de toenmalige Sint Jan's Drum band ontevreden over de gang van zaken en het Initiatief ontwikkeld om te komen tot een zelfstandige vere niging. In de beste harmonie is men I toen tot overeenstemming geko- I men om onafhankelijk van elkaar voort te gaan. Op de oprichtings- i vergadering op 29 augustus werd hcr j definitieve bestuur gekozen, bestaan de uit de heren C. Paardekooper, voorzitter, W. van Bohemen, secreta ris, A. v. Noort, penningmeester en P. Straathof. J. Ammerlaan, B. Turk en J. Turk. Tijdens deze vergade ring werd tevens de naam VIOS ge kozen. Het eerste hoogtepunt was het winnen van de eerste prijs op een concours te Heilo. Op 2 juni 1968 kwam en tot een uistekende presta tie door op de Grote Markt te Delft in de le afdeling met 67 punten een eerste prijs weg te halen. Nadat reeds het gehele instru mentarium vernieuwd was, werd de behoefte aan nieuwe uniformen steeds groter. Tal van akties werden hiervoor op touw gezet. In septem ber 1969 werd in en om Ons Huis een Middenstandshow en een pret- centrum gehouden. In zeer korte tijd werd kans gezien een 24-tal letderdorpse scholiertjes mochten gistermiddag eens uitproberen wat het is om gemeenteraads lid ot wethouder te zijn. Vol ernst kweten zij zich van hun taak. De wethoudertjes Jaap den Hoorn Simon van der Wei. Bas Hageman en Judith Winkelhuis beantwoordden de vragen van de evènoude raadsleden zo eerlijk mogelijk, maar de burgemeester, die de hel eztttmg leidde, kreeg wel de meeste vragen te beantwoorden. sponsors aan te trekken. Hierdoor was het financieel risico gedekt zo dat op het parkeerterrein grenzend aan Ons Huis een tent kon verrij zen met een vloeroppervlak van 250 m2, waarin een imposant pretcen- trum werd ondergebracht. Om de aandacht op het geheel te vestigen werd er een duchtige reclame-cam pagne gevoerd. De netto-opbrengst was ruim f 1700,Intussen had VIOS twee zeer ervaren instruc teurs aangetrokken, Ton Rijnsbur ger voor de tamboers en John van Kooperen voor de hoornblazers, bei de afkomstig van de Leidse ex-we reldkampioen Kunst en Genoegen. In november 1969 werd een dona- teurs-aktie gehouden onder het motto: "een knaak per jaar, is nog geen stuiver in de week, laat Uw drumband niet in de steek". Na de ze geslaagde aktie werd het instru mentarium opnieuw uitgebreid. Op dertig april 1970 kwamen er dan eindelijk nieuwe uniformen. Voor de eerste maal werd aan de bevolking de nieuwe kledij getoond. Dat dit zeer goed in de smaak viel bleek duidelijk door het talrijke publiek 's avonds bij de show in de Jan van Banningstraat. In Juni werd een eerste prijs be haald op een concours te Poeldijk. Voor het eerst uitkomende in de af deling Uitmuntendheid werd met de nummers Les petits Chasseurs en Dixieland Madley 67 punten be haald, het hoogste aantal van de gehele afdeling. Door dit resultaat kreeg de drumband een uitnodiging om Zuid-Holland te vertegenwoor digen op de nationale kampioen schappen van de R.K. bond van Muziekgezelschappen. Op 13 sep tember werd in het Limburgse Echt tijdens dit kampioenschap met 118 punten een eervolle tweede plaats bereikt. Jeugddrumband In augustus 1970 wordt het plan naar voren gebracht om te ko men tot de oprichting van een jeugddrumband. De grote animator achter dit streven is ongetwijfeld Ton Rijnsburger geweest. Binnen korte tijd bestond bij de Zoeter- woudse jeugd hiervoor zo'n belang stelling dat er een ledenstop moest worden ingevoerd. Na maandenlan ge voorbereiding o.l.v. Joke van de Akker als instructrice voor de hoornblazers en Ton Riinsburger van de tamboers kon de Jeugd drumband op 30 april 1971 voor het eerst ln het openbaar optreden. Speciaal de traditionele show die in het begin van de avond tezamen met de senioren voor een groot aan tal toeschouwers werd gebracht in het Vreugdedal dwong allerwege be wondering af. Dat voor de jeugddrumband veel geld nodig was spreekt voor zich. en fancy-fair, werd in deze leemte voorzien. De uniformen werden gro tendeels gemaakt door mevrouw van Leeuwen-Daleman. In juni vorig jaar nam de jeugddrumband voor de eerste maal deel aan een concours. In de veilinghal te Den Hoorn werd ten aanschouwe van bijna alle ouders een tweede prijs behaald met 125 punten in de Jeugdafdeling. De kas werd nog „ver stevigd" door een schenking van ruim f 400 van de heer Piet Stolk, bij diens eerste lustrum van zijn be kende autorijschool. Intussen werd door zowel Jeugd als senioren deelgenomen aan verschil lende festiviteiten, zoals senerandes Leidse taptoe, bloemencorso, kas teeltaptoe in Woerden. Het hoog tepunt was wel de deelname aan 'n festival dat in het Belgische Ant werpen werd gehouden. In oktober '71 werd in het Cen trum een fancy-fair gehouden nadat het aanvankelijk rustig was, werd het de laatste da geen drukte van jewelste. Door de opbrengst (bij na f 3000) werd de aanschaf van 'n sousafoon mogelijk gemaakt, waar mee een hartewens in ver vulling ging en zich men zich weer beter kan presenteren. Op koningin nedag van dit Jaar maakten 10 hoornblazers hun debuut ln het Jeugdkorps. Op 6 Juni wist de Jeugd in Noordwljk met 129M- punt een eerste prijs te bemachtigen ter wijl zondag Jl. met goed gevolg werd deelgenomen aan een festival te Poeldijk. Na het feest van zaterdag breekt er opnieuw een drukke tijd aan. aangezien de senioren op 8 oktober deelnemen aan een showconcours te Babberich ln de Gelderse gemeen te Zevenaar. LEIDEN Dinsdag om zeven uur vergadert de Algemene raad van de gemeentelijke vuilverwerking voor Lelden en omgeving over de aankoop van grond voor een nieu we stortplaats voor onverbrandbaar vuilnis. Het bestuur heeft een ter rein in de Boterhuispolder aan de Zijldijk in Warmond op het oog. Daar liggen twee lappen grond, Raadsvergadering over schoolhoofd LEIDERDORP De Leiderdorp- se gemeenteraad heeft dinsdag om half acht een spoedeisende vergade ring over de benoeming van een hoofd aan de Koningin Juliana- school. MAANDAG Hoge Morsweg, Morsweg (van Lage Morsweg tot Hoge Morsweg), Mors- laan, dr. Lelylaan, Granaathof, Dia mantlaan, Onyxhof, Amethisthof, Smaragdlaan, Robijnstraat, Parel straat, Topaaslaan, Aquamarijn- taat. Bothastraat. H. Costerstraat, Morskade, Rhijnhofweg, Agaath- laan. Saffierstraat. Turkooislaan, Berylstraat, Carneoolstraat, Barn steenpad, Kristalstraat, Toermalijn- straat. Lage Morsweg, P. C. Hooftlaan, Vondellaan. van Baerlestraat, Jacob Catslaan, Gerard Brandstraat, Coornhertstraat, C. Huygenslaan, Brederostraat, Spieghelstraat, R. Visscherstraat, Tesselschadestraat, Leeghwaterstraat, St. Buysingh- straat, Calandstraat, Leemanstraat, Conradstraat, Dljkstraat. Stuw- straat, Sluisstraat. Duikerstraat, Damlaan, Haagsestraatweg. DINSDAG Lammenschansweg (belde zijden van Zoeterwoudseslngel tot Station), Kamerlingh Onnesplein, de Sitter- laan, v. d. Waalsstraat. Buys Bal lotstraat, Hugo de Vriesstraat, Kap- teynstraat, v. d. Waalsplein, van Bemmelenstraat. Lorentzkade, Zee manlaan, van 't Hoffstraat, Bakhuis Roozeboomstraat. M. Treublaan, Stieltjensstraat, Fran- chlmontlaan, v. d. Hoevenstraat, Kanaalweg <van v. Vollenhovenplein tot spoorlijn), v. d. Sande Bakhuy- zetóaan, Beyerinckl aan, Temminck- straat, Suringarstraat, Burggraven- laan, Asserstraat, Scholtenstraait, Moddermanstraat, Qppemheimstraat. DONDERDAG Havenplein» Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare), Donkersteeg, Kui- persteeg. Dullebakkersteeg, Hoog- landsekerksteeg. Pelikaanstraat, i Koestraat, Lege Werfstraat, Bouwe- I louwensteeg, Duizendraadsteeg, Van I der Werfstraat, Meermanshof, Druc- i kerstraat. Maredorpsedwarsstraat, Gfevenstraat. Voldersgracht, Noord en Zuid Rundersteeg, Janvossen- steeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Ma re), Lange Zandstraat, Volmolen gracht, Oostdwarsgracht, Koolstraat, Emmastraat, Baatstraat. Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apothekers- dijk, Schapensteeg, Goegerritsteeg, Prinsessekade, Turfmarkt, Steen straat, Beestenmarkt, Nwe. Beesten markt, Kort Galgewater, Morsstraat, Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le en 2e Binnevestgracht, St. Aag tenstraat, Lammermarkt, Markt- steeg, Lange Scheistraat, Nieuwe Mare. Oude Singel (van Mare tot Turfmarktbrug), Fokkestraat. Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrou- wenkerkkoorsteeg, Dolhuissteeg, Si- onshof, St. Ursulasteeg, Caecilia- straat, Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietenstraat, Spij- kerboorsteeg, Vestwal, 3e Binnen vestgracht, Reineveststeeg, Lange- gracht, Vredehof, Houtmarkt, Noor derstraat. Hendrikstraat. VRIJDAG Van Vollenhovenkade en -plein; Snouck Hurgronjestraat, Huizinga- straat, Uhlenbeckkade, Colebrander- straat, Meyerskade, Duyvendak- straat, Kanaalweg (van Hoge Rijn dijk tot Van Vollenhovenplein), Rijndijkstraat, Kanaalstraat, Dozy- straat, de Goejestraat, Cosijnstraat, Hartmanstraat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Catharinastraat, Rijnstroomstraat. Hoge Rijndijk en Utr. Jaagpad (belde van Wilhelminabrug tot Rhjjn- vreugd), Rhijnvreugd, Bruggestraat, Besjeslaan, Park „Die Leythe", Roomburgerweg, Aarstraat, Meer burgerkade en -straat, Gouwestraat. Amstelstraat. Leedestraat, Wiericke- straat, IJsselkade, Kasteelhof, Vlist- staat, Zaanstraat, Maasstraat, Mer- wedestraat, Drechtstraat, Linge- straat, Spaarnestraat, Lekstraat, Castellumweg. waarvan één is bebouwd met eei boerderij. Voorzitter Lijten stelt di raad voor die grond aan te kopen ei 50.000 gulden uit te trekken voo: een onderzoek naar de nodige mi lieubeheersende voorzieningen ei voor een landschapsplanning. d, vergadering wordt in de koffieka mer van het stadhuis gehouden. Zaterdag Breest-raat 19 Sociëteit Mirakel op treden van Natasja en Emlll 8 uui Kreatlef Sentruim (Breestraat 68 Rommelmarkt en Krea 16 en 8-i uur nam. Cinéclub Coup pour couj De Vink Dansen 92 uur 's nachti Breestraat 19 Sociëteit TWentwi (voor kamerbewoners en alleenstaaD' den) 912 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Boclë. telt voor kamerbewoners en i leenstaanden 8 uur nam. Doopsgezinde kerk Zevendedags-ad ventisten bijbelstudie 10 uur voorm prediking 11 uur voorm. Schaakzolder (Morsweg 114) Lelde! Jeugdschaaksociëteit 25.30 uur nam Bij molen De Valk Postzegelmarkl 25 uur nam. Het Mierennest (Morsweg 59) Kof- fie-bar 122 uur nam. Ons Buiten (Willem de Zwijgerlaanl Tentoonstelling „Ons Buiten" en „Ma- ter Sprenger" 38 uur nam. Haarlemmerweg 24 Autoshoi ELAM 10 uur voorm.6 uur nam. Zondag Middelweg 19c kindervoorstellin» Leids Poppentheater 2.30 uur nam. Antoniusclubhuis Dansen 8-11 uur reatief Sentrum (Breestraat 66) Ci néclub „Coup pour coup" 9 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Tw ent- wel (voor kamerbewoners en alleen staanden) 9-12 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Soöle- teit v. kamerbewoners en alleenstftah- den 11 uur voorm. 2 uur nam. en I- 12 uur nam. Leiderdorp (Wllhelminastraat 10) p. spreksavond Bah'l 8.15 uur nam. Zijlsingel 2 Evangel Isa tiecentrum spc evang. J. Zijlstra 10 uur voorm. Rltnlandslyceum Gem. voor oor spronkelijk christendom, afd. Oeest- geest Spr. evang. N. v. d. Brugge 7.M Hogewoerd 175 ehova getuigen 2M Vestestraat 39/49 Jehova getuigen 1 uur voorm. en 3 uur nam. Ons Bulten (Willem de ZwljgerlMl Tentoonstelling „Ons Bulten" en „Mi ter Sprenger" 10 uur voorm. 6 uli' Gerecht 10 Soefi-beweging Spr. A. Rooke over „Het godsbegrip van 0 Soefi" 11.15 uur voorm. Oude Vestkerk Afscheid dr DronkW Maandag Stadshuis (kamer 3) Spreekua ambtenaar Alg. Burgerlijk Pensio» fonds 2.304 30 uur nam. Oude Singel 26 Informatle-aVOW Baha'i 8 uur nam. Stadhuis Gemeenteraad 7.30 Sociëteit SSR (Hogewoerd 108) Spi mr. J. L. Heldring over „De macht tal Europa" 8.15 uur nam. Pieterskerkstraat 1 Ledenverg ring Prot. Dhr. Ver. van Kosters 8 uu Huisartsen Leiden tot zaterdagmorgen raid plege men de eigen huisaarts, daam tot zondagnacht twaalf uur uitsluiten voor spoedgevallen de dokterstelefoo 22222 (wijkzusters N. W, C. Bcsci Asserstraat 22 tel. 33603 en G. T. Mark man. Ambonstraat 34. tel. 25816). Oegstgeest Dokter J. B. Hugenholt Julianalaan 25 tel 50605 (wiJkzuiW F. Laman, Lljtweg 5 tel 54500). W derdorp Dokter van 't Woud, Hoofd straat 40. tel 30070 (wijkzuster 0. vil Meure. Snouck Hurgronjestraat 9a W den tel 34112). Warmond dokter BotJ Prof. Aalberselaan 2 Voorhout, jl 11393 (wijkzuster N Portengen, w gerpleln 308 Sassenheim telex. llW Voorschoten Dokter A. M. Kosten* Voorstraat 23, tel. 2493 (wijtojusti Zuiddam, Curielaan 41, tel. 464i Apothekers De avond- na< wordt waargenomen door apoth« van Drlesum, Mare 110. apotheek voo schoten, Leidseweg 66 en apothee Van Breest Smallenburg Loevesteln Leiderdorp SOS-Telefonische Hulpdienst (01710)—25202 Voor alle die tn mow lijkkleden verkeren bereikbaar werkdue van acht uur n.m tot uur vm doorlopend ln het weekeuw d w.2 van vrijdag echt uur non maandae acht uur van Release Hulpverleningsdienst Release: Nieu we Rijn 20a tel 24555 Maandag t'O vrijdag 2022 uur; dinsdag t/m W» derdae ook 15—18 uur Gezinsverzorging Aanvragen hulp oejaarden en durig zieken en gezinsverzorging singel 8 tel 24800 9—10 uur voo™ Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor P rechtskundige bijstand. Adres Leids Volkshuls. Apotbe* dijk 33 Openingstijden dagelij» B 10 uur voorm tot 1 uur nam. ve maandag) en donderdagavond 7—9 uur. Dienstencentrum voor 65-plussers Algemene informaties (910 Noordelndspleln 2B Tel 40483 MW* kwartier Wij kin formatie 910 uufk clubs hulpdienst Dljkstraat 2a 49698 Binnenstad Wijkinformatia i*" 10 uur); clubs hulpdienst GerecD' rei 43503 De Kooi WllklnfonnaW' L0 uur); clubs hulpdienst Drifts»" 49b Tel 49726 Zfeheldenwilk telefoonnummers (9—10 uur) 43076 30897 20176 Meerburg telefoonnummers (910 uur). 34639. 23231, 20788. 44256. 41796.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2