Geen provinciale weg door plan Haaswijk agenda Haal vuil stort plaats weg PC-FRACTIE OEGSTGEEST De ernstige kleuters van Trees Zwetsloot Hoopgevend debuut Aulos Amsterdam 'Uit de hand gelopen' feestje kost 2 weken VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1972 OEGSTGEEST Het plan Haas- wijk, waarvoor de gemeente het laatste stuk grond moet aankopen, leverde gisteravond in de raadsver gadering een flinke discussie op. D'66-er Olivier drong er bij B. en W. op aan, spoed te zetten achter de realisering van de plannen. Hij zag graag, dat op korte termijn een fi nanciële planning en een overzicht van de uitvoeringsmogelijkheden van de dienst gemeentewerken op tafel lag. PC-fractievoorzitter Brou wer vestigde de aandacht op de in plan Haaswijk geprojecteerde pro vinciale weg nr. 6. Hij had de in druk gekregen, dat de provincie niet meer zoveel belang hechtte aan de realisering van de weg en zou graag zien dat Oegstgeest zijn be zwaren er tegen kenbaar maakt. Mevrouw Van Lookeren Campag ne vroeg B. en W. binnenkort een nota over milieuproblematiek in Oegstgeest samen te stellen. Ze stel de voor een container voor glaswerk ln gebruik te nemen. Voorzitter Ey- singa had daar zo zijn bezwaren te gen, omdat een dergelijke contai ner in Wassenaar een mislukking is gebleken. De raad besloot toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling voor energie voorziening in Zuid-Hol land. Wel waarschuwde Brouwer ervoor, dat hoe meer gemeenschap pelijke regelingen er komen, hoe minder invloed de raad heeft op de financiële gevolgen. "Het ge meentelijke budget zou wel eens ernstig kunnen worden aan getast door de nadelige financiële gevolgen", zo waarschuwde hij. De bouw van de Dr. K. Schil derschool kan binnenkort beginnen, en daar was de hele raad erg ver heugd over. De wethouder van on derwijs moest toegeven dat de kin deren op de Floraschool erg veel last hebben gehad van het kermis- lawaai dat het lustrum feest van de Lange Voort veroorzaakte. Hy hoopte in de toekomst maatregelen tegen dit soort zaken te kunnen ne- men. Mr. Oomen deelde mee dat nu de raad wegens verhuizing gaat verlaten. Wijkcentrum Meerburg: (Foto Jan Holvast) Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Judith, d. v. N. van Veen en C. 1 Baas, Laurens Hendrlcus W. H. C van Ulden en J. M. A. Schoon- derwoerd, René Roelof Mlchiel. z. v. J. R. B. Hagenouw en J. C. W. Taal, Alex ander, z. v. N. W. van der Zwaan en Schle. Jacqueline B Maria Helena Hendrika Johanna Wil- helmlna, d. v. N. Winkelaar en H. W. Wilhelmus. GETROUWD M. P. R. C. van Aelst en J. H. W. Wol- terink, J. W. M. Bovenlander en M. M. Meljsing. J. R. M. A. Jong-A-Tai en K duin. R. Bekkering en S. Visser. G. de Neve en G. M. Lodder. OVERLEDEN Kraan (79) man. W. J. Leeuwen (75) Demonstratie op "reuzen- schaakbord" VOORSCHOTEN middag, 23 september, om 14.00 uur zal de Schaakvereniging Voorscho ten bij goed weer een demonstratie geven op het grote schaakbord, dat voor de sporthal „Vliethorst", op het voormalige MOC-terrein, is opge steld, Destijds werd het door dr. Max WASSENAAR Veel kleutertjes en kinderen spelen op de schilderijen en tekeningen van de Leidse kunste nares Trees Zwetsloot. Het jochie met zijn bolle wangetjes dat met een bloedernstig gezicht op zijn drie- wielertje zit, heeft Trees met enkele rake lijnen weergegeven. Zij gebruik te hiervoor een bruin gekleurde inkt, die zy soms wat verdunde om toon aan te geven. Op haar schilderij "De polder" peddelt een jongetje in een oranje opblaasboot in de sloot. Weer doodernstig gezicht: Spel is een serieuze zaak voor kinderen Hoe groot het verschil tussen piep- ng en stokoud wel niet is, is heel goed te zien op het olieverfschilderij "oude mannen". De vier oude man nen zitten op een bankje in de zon. hun schouders hangen een beetje en hun rug is ook niet helemaal meer recht. Parmantig stapt er een kleu tertje voorbij. Ze duwt haar poppe- wagen met een knuffelbeer. Het kleurenkontrast tussen de groep oude mannen, die in het zwart of donkergrijs gekleed zijn en de felle kleuren van de kleding van het kleu tertje met haar rode poppewagen is opvallend- Het olieverfschilderij "Oma's kast je" laat zien wat er zoal op het kast- Trees' oma staat, en dat zijn de dingen die op het kastje van heel veel oma's staan. In een ouderwets houten wissellijstje staat de foto van haar kleinkinderen, een ba by op een vachtje. Daarachter een kooi met twee kanariepieten. Naast kastje zit een dubbelstopkon- takt. dat met zeer veel aandacht is Euwe namens de schaakliefhebbers weergegeven. Dit doodgewone stop- Voorschoten aanvaard. Naast kon takt neemt een gote plaats in op gelegenheid op datzelfde bord hun d^cht- Je realiseert je dat ook zo'n krachten met leden van de schaak- &ewoon stopkontakt eigenlijk best mooi van vorm is. In haar schilde rijen gebriukt Trees weinig vermeng de kleuren en werkt met grote vlak ken, zonder al te zeer in details t* treden. LEIDEN De Stichting Wijk centrum Meerburg heeft in een brief aan B en W haar vrees uitgespro ken dat de vuilstortplaats aan de Roomburgerweg voorlopig nog niet zal verdwijnen. De stichting heeft vorig jaar gevraagd de stortplaats voor het onverbrandbare Leidse vuil vóór 1 september 1972 te sluiten. In een antwoord zeiden B en W, dat .hoewel voorbereidend werk wordt gedaan, niet uitgesloten moet worden geacht, dat het storten van on verbrandbaar vuil na 1 september, nog enige tijd doorgaat. De stichting vreest dat die „enige tijd", wel eens zeer lang zal kunnen gaan duren. De bewoners in de omgeving hebben veel overlast van de stortplaats, waar ook brandbaar puin wordt neerge gooid. Er zijn regelmatig brandjes j de grote vuilnisauto's veroorzaken in de smalle straten opstoppingen en verliezen regelmatig hun lading. De j stichting verzoekt nogmaals met I klem de overlast voor den niet te laten voortduren HAZERSWOUDE Het verkeer op de Rijndijk in Hazerswoude heeft weer twee gewonden geëist. Een vijftigjarige Hazerswoudenaar brak een been, toen een chauffeur van een personenwagen hem, ter wijl hij op het rijwielpad met zijn bromfiets reed. „sneed" bij het ver laten van de rijweg. Een 28-Jarige dame uit Holten liep verwondingen aan hopfd en been. benevens een lichte hersenschudding op, toen zij mei haar auto was gebotst op een voor haar rijdende wagen, waarvan de chauffeur plotseling remde. club Voorschoten te meten. FAKKELLOOP VAN AAV 36 ALPHEN AAN DEN RIJN - De Alphense atletiekvereniging AAV houdt zaterdag een fakkelloop door Alphen. Men start om elf uur op het Goudenregenplantsoen waar een atleet met de fakkel gaat lopen Op diverse punten in het centrum staan atleten, die worden opgepik' waarna men gezamenlijk naar het terrein aan de Oranje Nassausingel gaat en er een rustperiode wordt ge houden. 's Middags gebeurt hetzelf de in Ridderveld. Ds. Houtzagers overleden VOORSCHOTEN In de ouder dom van 76 jaar is overleden J. C. Houtzagers, emeritus predikant in Snestdijk. Ds. Houtzagers, die 9 sep tember 1896 werd geboren in U- trecht. is van 1929 tot 1949 predi kant geweest van de geref. kerk van Voorschoten. In 1949 vertrok hij naar Driebergen, waar hij in 1964 met emeritaat ging. Als zij een ets maakt, gaat ze heel wat preciezer en gedetailleerder op haar onderwerp in. De ets "Pinkster bloem" is zo precies, dat het een il lustratie voor een plantkundeboek zou kunnen zijn, ware het niet, dat door ook de grasjes die naast de pinksterbloem staan mee te etsen, het geheel te "gezellig is" is gewor den voor een droog schoolboek. Ook haar etsen van marmotten, van eek hoorns en andere dieren ademen de zelfde nauwgezette geest. Deze tentoonstelling van de teke ningen, etsen en schilderijen van Trees Zwetsloot is tot 7 oktober te zien in de Wassenaarse bibliotheek aan de Luifelbaan. HANNY RENEMAN RCL-happening in 'De Bloemerd' LEIDERDORP Morgenmiddag wordt het een gezellige en sportieve happening in het sport- en recrea tiepark „De Bloemerd" in Leider dorp. Vaders en moeders en kinderen kunnen dan genieten van de diverse gebeurtenissen die zullen plaatsvin den in verband met de opening en ingebruikstelling van de voetbalter reinen van R.C.L. (Racing Club Lei derdorp). Het programma ziet er als volgt uit: 13.15 uur ontvangst geno digden, waaronder het Leiderdorps Gemeentebestuur. 13.30 uur, opening door voorzitter H. van Eg- mond. 13.35 uur, gelegenheidswed strijd tussen het Gemeentebestuur van Leiderdorp en het bestuur R.C.L. U kimt dan burgemeester wethouders zien voetballen. De af trap van deze wedstrijd wordt richt door de wethouder van sportza ken mevrouw D. Tichler - Moerman 14.30 uur de competitiewedstrijd R.C.L. tegen Des to uit Utrecht. De Leiderdorpera spelen nu, door ver sterking van verschillende oud UVS- ers, een zeer goede partij voetbal. De eerste competitiewedstrijd afgelo pen week werd gewonnen met 40 Tussen de bedrijven door zal de Leiderdorpse Drumband met de ma jorettes de muziek verzorgen. Kort om een programma voor het hele gezin, dat gaat ook de uiteindelijke bestemming van het recreatiepark „De Bloemerd" worden: voor het he le gezin! Het terrein is vanaf 1 uur open. In Kasteel Duivenvoorde 'DE ZINKER' LEIDEN Het viscollege "De Zinker" hield langs de Ringvaart een Jtrijd, waarbij de volgende re sultaten werden behaald: 1. J. v. Gent 11 st. 2340 gr (gr. bei); 2. elu de Wit 18 st. 1620 gr.; 3. F. v. Leeu- 6 st 1500 gr 4. P. Willemse jr. 11 st. 1355 gr.; 5. B. Kok 4 st. 1265 gr.; 6. P. Fasel 7 st. 935 gr.; 7. W. de Wit 9 st. 855 gr.; 8 W Holverda 6 st. 840 (gr. voorn)9. D. Leek 4 st. 730 10. W v Gent 1 st. 225 gr. Meisje gewond bij ongeluk met de fiets LEIDEN Van twee fietsende meisjes uit Leiderdorp raakten gis termiddag op de Lage Rijndrijk de sturen in elkaar verward. Het on geluk gebeurde toen het ene meis je het andere wilde inhalen. Beide meisjes, die in de richting van de SpanjaardSbrug reden, kwamen te vallen. Het oudste (20-Jarige) meis je kreeg vermoedelijk een onder beenbreuk. De EHD zorgde voor vervoer naar het ziekenhuis. VOORSCHOTEN Voor het Blaaskwintet „Aulos Amsterdam" (jonge Hagenaars!) was de concert zaal van Kasteel Duivenvoorde nu eens niet totaal uitverkocht. Het ko mend concert van 13 oktober met Ellen Mac Gillavry en Jaap Spigt is dat weer wel maar dit zal za terdag 14 herhaald worden, een kleine hoeveelheid plaatsbewijzen is nog ter beschikking. Het Aulos-kwintet heeft een hoop gevend en zeker niet onorigineel de buut gegeven: Hindemith tussen twee mindere goden van Beethoven's leef tijd in. Met name Franz Danzi (kwin tet in B. op. 56, s) en Anton Rei- cha (kwintet in f, op.99.2).Danzi is voor zijn tijd experimenteel, Rei- cha daarentegen in geen noot vrij zinnig, alleraangenaamst in de vorm geving, voorbeeldig correct en onge compliceerd in de constructie, zoet gevooisd als weinigen en zoals je dat van auloi (grieks- vooraziatische schalmeien) vermoedt. Reicha's leer lingen Liszt en Gounod hebben er voor hun contilenes een beste weg wijzer aan gehad. De uitvoerige fina le zit zelfs vol unisono's. Een plezie rig inkijkje in een welig zijpaadje de muziekgeschiedenis, waar nog 23 kwintetjes op afnemers wachten, met zeker grondstof voor wijsjes bij poëzie als „zie de maan schijnt door de bomen". Bedankt, Lie de Wit en Ruth Vis ser, - fluit, hobo voor de kennisma king en de heren Woudenberg. Cos- Berkhout, klarinet, hoorn, fluit. Dat in eenklinken van de klan ken deed goed en als eerste van al len gaf de primaria op de fluit al- weldadige toongestalte. Het Invoegen van hoorn en fagot in snel le gang kon nog niet zijn als van een wereldbereisd team. De voortreffelijke Mannheimer Dan zi komt veelvuldig op de kamermu ziekprogramma's voor. We gaan hem voorbij naar Hindemith's Kleine Kammermusik für fünf Blaser op. 24, 2. Die moeten we in haar eigen tijd zien, circa 1922. Jammer, de on derdeel opschriften ontbraken. Deel II is een wat hortende wals, maar als je merkt, dat de fluitiste da fluit weglegt en een piccolo uit da boezem haalt, dan redeneer Je (ir 1922)die matrozenfluit past niet bij Gebr. Van Ulden LEIDEN De firmanaam van de gebr. Van Ulden, waaronder in Lei den 47 Jaar werd gewerkt, is thans omgezet in „Van Ulden Auto's b.v.". Teneinde tot een betere service te geraken zullen de werkzaamheden aan de Dafpersonenwagens worden geconcentreerd in het gebouw Ver- damstraat 6. Het pand aan de Hoge Rijndijk zal worden verlaten. mijn smoking. Het laatste stuk tg een bijdrage tot de beeldenstorm de klassieke tonaliteit. Toen schr ven de critici „hindamit". Nu vindi we het lam. Boven opus 25 stas razend, mooie toon is bijzaak. Bovi een volgend werkje: spele als machine. Maar waar Hindemith ge< ander dan zichzelf is, wordt hij et vaak hoogstaand lyricus. KEES VERHOE Ciné-club „Coup pour coup"" (B^ in eigen fabriek) 9 uur nam. Bevrijdingskerk Montgomerystrui Ruilbeurs 710 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twenta Oegstgeest (Geversstraat 65) 8oc.j elt voor kamerbewoners en alle Oegstgeest (Lijtweg jaarden Soc. Med. A Morsweg 10 Spreekuur Advieuu nnenstad 2—5 uur nam. Haarlemmerweg 24 Autoshti ■,am in ïmr voorm.6 uur nam. Bejaarclenwerk Ijk open beja ln Leiden Z.O Telefonisch te bereifc DEN HAAG Een 22-jarige ver tegenwoordiger uit Voorschoten kon bij de Haagse politierechter niet ontkennen, herhaaldelijk in de krant het vonnis te hebben gelezen dat lieden, die onder invloed van drank verkerend, een auto bestu ren, ten deel valt. Hij kan da-n nu uit ervaring spreken, want voor hem werd het vonnis zoals gebrui kelijk, twee weken gevangenisstraf, en zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid met aftrek van de tijd, waarin het rijbewijs reeds is Ingenomen. En dit alleen, omdat verdacht voor zijn werk in sterke mate van dat rijbewijs afhankelijk "Dat had u tevoren zelf óók kun nen weten", zo constateerde de Of- fioier van justitie en daar kon ver dachte niet onderuit. Hij bestuurde op de Leidseweg zijn auto zodanig, dat hij de aandacht trok van de be manning van een politieauto. Het viel niet mee om verdachte te doen beseffen, dat bij moest stoppen, j want hij gaf aan het stopteken aanvankelijk geen gevolg. Verdach- te was naar een verjaardagsfeestje geweest en toen was het uit de hand gelopen. TOW.0IH8E StttlAM "Dan zal dat feestje u hoop in herinnering blyvi reohter te kennen. ik NOORDW1JK $en situatieschets van het Sportfondsenhad, zy het een voorlopige, kan wel licht een indruk geven van de opeet. In deze tekening van het ca. 5 ha grote terrein, aan de noordzijde omgeven door de Prins Hendrikweg en aan de oostzijde door de Nieuwe Zéeweg, vindt men centraal het badencomplex- het binnenbad (1) met kleedaccommodatie (2) en de twee buitenbaden, waarvan met 2 is aangegeven het wedstrijdbad en met 4 het recreatiebad. Tussen het iwdstrijdbad en de binnen baden situeerde men een "tribune", vier lagen gras, met aan de zuidzijde daarvan (het cirkeltje) een uitkijkpost. Tot het badencomplex behoort ook nog het kleuterbassin (5), waarvan er misschien meerdere zullen komenRondom de baden vindt men de lig- en speelweiden (6), omgeven en gescheiden door bossages. Rond de zuid zijde van het zwembadcomplex is een wandelpad geprojekteerd dat via de duinvoet. die daar zo'n 6 meter hoog is, aansluit op een bestaand wandelpad naar Dobbelmannduin. Dit pad kan de toegang vormen voor 'n in de toekomst aan te leggen park. Om het landschap niet te verstoren is de reinwaterkelder (7) algescheiden door bossages. hetgeen eveneens zal geschieden met de parkeergarages (8). Interkerkelijk open bejaardenwtj den Z.O Telefonisch f g 26735. 31136 en 33752. Zaterdag Breestraat 19 Sociëteit Mirakel Qp treden van Natasja en Emill 8 u:j (Breestraat d Oegstgeest (Geversstraat 65) Sofi elt voor kamerbewoners ec Doopsgezinde kerk Zevendedagwi entisten bijbelstudie 10 uur voorn redlklng 11 uur voorm. Schaakzolder (Morsweg 114) Leid jeugdschaaksociëteit 25.30 uur n« Bij molen De Valk Postzegelmtó 2—5 uur nam. Het Mierennest (Morsweg 59) Ka fie-bar 12—2 uur nam. Ons Bulten (Willem de Zwijgerlui Tentoonstelling „Ons F ter Sprenger" 38 uur Haarlemmerweg 24 Au tost', EL AM 10 uur voorn Zondag Middelweg iids Poppent Anitoniusclubhuis Dansen 8-11 reatief Sentrum (Breestraa- néclub „Coup pour coup" 9 Breestraat 19 Sociëteit Twe Leiderdorp Wilhelminastraat 101 spreksavonti Bah'i 8.15 i Rljnlandslyceum Gem. vocx sproiikelijk christendom, afd- geest Spr. evang. N. v. d. Brugge 7J Hogewoerd 175 ehova" getuigen 21 Z Veste straat 39/40 ehova getuigen I uur voorm. en 3 uur nam. Ons Buiten (Willem de Zwijger!» Tentoonstelling „Ons Buiten" ter Sprenger" 10 uur voorm Gerecht 10 Soefi-beweging A. Rooke over „Het godsbegrl] Soefi" 11.15 uur voorm. Oude Vestkerk Afscheid dr Dronto Huisartsen Lelden tot zaterdagmorgen plege men de eigen huisaarts, tot zondagnacht twaalf i voor spoedgevallen de 22222 (wijkzusters N. W. Asserstraat 22 tel. 33603 en man Amanngtraat 34, tel. 251 Dokter J. B. Hugenltf 05 (wlJkB* ïl 54500). W r -Woud, Hoos straat '40, tel 30070 (wijkzuster C.» Meurs. Snouck Hurgronjestraat 9» I> den tel 34112). Warmond dokter V Prof. Aalberselaan 2 Voorhout. 11393 (wiikzuster N Portengen, gerplein 308 assenhelm tel. 11» Voorschoten Dokter A M. Kosten Voorstraat 23. tel. 2493 (wiJUng Zuiddam. Curielaan 41, tel. «i1 Apothekers De avond- nacht wordt waargenomen door schoten, Leidseweg 66 en apothD Van Breest Smallenburg Loevestal Leiderdorp. iOS-dienst SOS- Telefonische Hulpdienst jjj (ft) naaf tot weefcetri Mare 110, apothef doorlopend In l Release Hulpverleningsdienst Release, we Riln 20a, tel 24555 Maandegl vrijdag 2022 uur; dinsdag t/B M derdag ook 15—18 uur Gezinsverzorging Aanvragen nulp oejaaiucu durig ziekeD en gezinsverzorging W singel 8 tel 248Q0 0—10 uur votf Wetswinkeltje ige bijstand. Adres Leids Volkshuis ApoÜU dijk 33 Openingstijden: dagelljK- uur voorm. tot 1 uur nam. maandag) en donderdagavond -9 uur. Dienstencentrum voor 65-plussers Algemene informaties (9—10 Noordeindspleln 2B Tel 40488 M» kwartier Webinformatie 910 uü clubs hulpdienst DIJkstraat 2" 49698 Binnenstad Wl]kinformetl«J' uur); clubs hulpdienst Gerecm 43503 De Koot Wllklnform#'^ uur): clubs hulpdiens» QrlfM""!: '1 49726 Zeeheld Qrlffrt eheldenwitt 1*1 telefoonnummers (910 uur! 4307e 30897 20176 Meerburg D]J telefoonnummers (9—10 uur). 3J 31, 20788, 44256, 41796.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2