ALLE NEDERLANDERS OP HET EREPLATFORM f GA-VA SEUL teak oil meubelolie Ajax voor derde maal in Parijs onderscheiden i APPIE HAPPEE Den Hertog: "Ik reed me suf voor de ploeg GYMNASIUM VERDEDIGT L. DAGBLAD PLAQUETTE R.C.L - DESÏO VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1972 BESANCON Het kon niet op aan de meet in Besancon. Ichter elkaar presenteerden Nederlandse coureurs zich om en aanschouwe van een handvol toeschouwers gehuldigd te i'orden: Ben Koken als winnaar van de etappe, als strijdlus- igste en de nieuwe aanvoerder in het sprintklassement. Frits jchür als nieuw leider in het algemeen klassement, Cees Priem >m opnieuw een groene trui als eerste in het puntenklassement au te trekken. Het was jammer, dat de winst in het dagploe- (enklassement pas de volgende dag wordt gehonoreerd, want »k Fedor den Hertog, Cees van Dongen, Hennie Kuiper en [acob Langen hadden de hulde op de negende dag van de tonde van de Toekomst dik verdiend. en door de geniale leider Joop [iddelink beraamde coupe hadden Nederlanders tussen Les Rousses Besancon, in de uitlopers van de •a en het stroomgebied van de loubs in bijna alle klasserigen het handen genomen. Alleen in de ergprijs bleef de Zwitser Ueli Sutter ;jg aanvoerder, maar dat alleen om- er in deze rit slechts twee cols de derde categorie voorkwamen de achterstand van Ben Koken in it klassement te groot was om Sut- te verdreven. In het algemeen individueel klasse- ;ent was het alsof er een storm had woed. Frits Schür had eindelijk de ?!e trui in zijn bezit gekregen. Fedor Hertog was opgerukt naar de ifde plaats. De klapuen waren hard ingekomen voor de Zwitsers Schmid Sutter, voor de Italiaan Brente- li. voor de Fransen Duchemin en [artin. Zij hadden op Schür en op u Hertog uiteraard 2 minuut en seconden verspeeld. Joop Middel ink kwam trots als een zijn mannen één voor één be- inken. 'Anderhalf uur hebben we zitten sten. Ik heb het de jongens zelf ggen. Alle fouten van de voor- ande dagen zijn op tafel gekomen het slot was een vorm van een rereenkcmst". Het plan de cam- 'oor de negende dag was ten- otte door veldheer Middelink ont- iuwd. "We zouden proberen door Koken, Dongen, Langen of Priem een 'an een paar minuten te slaan, sou de concurrentie dwingen tot genaanvallen en tenslotte zouden Hertog, Schür ën Kuiper, als de 'deren uitgeput waren, proberen eg te komen". De slag in de rit van Les Rousses ;ar Besancon verliep in grote trek- i zoals die was uitgestippeld ken en Van Dongen sloegen het t, waarin tenslotte Schür, Den Her- en Priem sprongen om de zaak af werken. Middelink: „We gaan alles verde en. Daarover zal ik nog wel met jongens spreken. Er moet daar- ir natuurlijk wel gereden worden, ar dat het kan is vandaag bewe- Koken was het eerst boven vóór Van Dongen en Talbourdet en dit drietal ging door. Na 16 kilometer hadden zij met moeite een winst van één mi nuut bereikt, die door tegenacties uit de hoofdmacht voorlopig niet greoide Integendeel, sterk slonk toen de Fran se regionaal Sibille (later terugge vallen door een lekke band) de Brit Dailey en de Fransman Beon zich bij hen voegden. Er bleef van de winst slechts 20 seconden over, maar op eens werd het in het peloton rustig. Zo rustig, dat de Brit Edwards in zijn eentje de sprong naar voren kon ma ken. Zijn intocht betekende een ge duchte steun voor de Nederlandse plannen, want Edwards, die slechts 5.21 op leider Schmid achter stond, wilde wel proberen de trui te pakken. Onbewust hielp hij mee aan het sla gen van de Nederlandse veldtocht. De winst groeide na de door Ben Koken en Pontarlier gewonnen klassements sprint tot 4.50 op de col du Tournet, waar Koken weer als eerste boven kwam voor Van Dongen. Daaraan hadden ook de Britten en uiteraard de Nederlanders in het peloton mee gewerkt. Hennie Kuiper ging bij Mid delink in de ploegleiderswagen om instructies te vragen toen het gat zo groot was geworden. Middelink gaf de opdracht, dat de Nederlanders zestig kilometer voor Besancon zou den gaan rijden. Hij had de concur rentie bestudeerd en wist dat er veel renners bijna aan het eind van him latiln waren Schür sprong na 130 km weg. Van de Zwitsers kon alleen nog Hubsch- mid reageren toen Den Hertog Priem Boureau en de Italiaanse kamoioen Battaglin achter Schür aansprongen. De andere Zwitsers, de verslagen j Schmid in zijn gele trui en Ueli Sutter en van de Fransen vooral Duchemin hadden de macht niet meer om mee te gaan. Den Hertog reed als een duivel. Hij was de lo comotief in dit groepje, deed zeker driekwart van het kopwerk. vooral toen I-Iubschmid door een lekke band afviel .en voorin Beon ook al door pech moest afhaken. Den Hertog reed zich bijna kapotvoor Frits Schür. Dat bleek pas goed toen de Groninger tien kilometer voor Be- sancon over een steen reed en een lekke band kreeg. Toen wachtte den 1 rlanders zich af te tekenen. Ben Hertog op de nieuwe leider in het ADVERTENTIE pour teak pallssandre noyer, «ic- voor teak palissander wortelnoten- hout, Teak Oil van Qa-Va Seul verwijdert kringen en krassen.Geeft natuurglansen beschermt het hout tegen vochtvlekken. Droogt snel. Eenvoudig in het gebruik en onmisbaar in de huishouding. "CAVA SEUL CA VA SEUL Handelsonderneming Gerard Roovers Breda/Postbus 12 Ben Koken is zeker van de etappezege. De Brit Edwards (midden) is verslagen. klassement. Het stond op dat moment al vast. Schür zou de gele trui gaan veroveren. Den Hertog wilde meer. Hij wüde ook nog Priem naar vo ren brengen om diens positie in het puntenklassement te verstevigen. Het Frits Schur: We hebben als ploeg gereden BESANCON Frits Schür stond er wat onwennig bij in zijn gele trui. De Groninger, dit jaar al gewend geraakt aan het huldigingsceremonieel in de ronde van Algerije en de door hem als eerste Nederlander voor de tweede maal gewonnen Olympiaronde, onderging de si tuatie in Besancon als geheel nieuw. Vorig jaar was hij door ziekte in het eindklassement als twintigste beneden zijn stand geëindigd. Nu stond bii daar aan de meet als de nieuwe leider, de man, die het de ko mende dagen moeilijk gaat krij gen. maar Schür was tevreden "We hebben vandaag gewoon als ploeg gereden en dit is het resultaat" Hij streek trots over het, gloednieuwe maillot. "Toen Koken en Van Dongen weg wa- hebben wij allemaal in het peloton afgestopt, in de slot fase hebben Fedor en Priem voorin als gekken gereden om mij te helpen. Zo hoort het ook". Schür. van huis uit electriciën, ir op het moment sportamb tenaar in zijn woonplaats Hoo- gezand. voelt eventueel wel voor profcontract. "Maar dan moet het wel een goed contract Wat hij daar onder ver staat? "Ik moet minstens twee jaar onder dak zijn". Naast hem stond Cees Priem, die de groene trui weer vaster om de schou ders had gekregen. Hij staat nu ver voor dat hij die trui vrijdag nauwelijks kan verlie- Priem had geen last ge had van de gevolgen van de tijdrit. "Ik voel me best", zo zei hij tevreden. Hennie Kuiper, wiens arm er niet beter op wordt was realist: "Het is na tuurlijk geweldig wat er van daag gebeurd is, maar persoon lijk heb ik er niet zoveel aan. Maar misschien komt mijn dag nog wel". lukte niet helemaal. Want de vier koplopers de Nederlanders Ben Koken en Cees van Dongen en de Britten Edwards en Dailey ble ven nog juist onbereikbaar. Het scheelde tenslotte slechts veertien, secondenDen Hertog viel bijna van zijn fiets. Heb ik me een beetje suf gereden kwam er moeilijk uit. De uitslag: 1. Koken (Ned) 3.46.55 met bon. 3.46.35; 2. Edwards (GB) z.t. met bon. 3.46.45; 3. v. Dongen (Ned) z.t. met bon. 3.46.50; 4. Dailey (GB) z.t.; 5. Priem (Ned) 3.47.09; 6. Beon (Fra-Blauw) z.t.; 7.Bourreau (Fra-a) z.t.; 8. Schür (Ned) z.t.; 9. Battaglin (Ita) z.t.; 10. Den Hertog (Ned) z.t.; 11. Roques (Fra-rood) 3.49.36; 12. Es- classin (Fra./blauw) 3.49.37; 13. Com bes (Fra/-blauw) z.t.; 14. Hubschmid (Zwi) z.t.; 15. Smetana (Tsjech) z.t.; 16. Kuiper (Ned) z.t.; 17. Pittard (Fra-west) z.t.; 18. Sibille (Fra-blauw) z.t.; 19. Vülemaine (Fra-rood) z.t.; 20. Le Priol (Fra-west) z.t.; 33. Jacob Langen (Ned). Algemeen klassement: 1. Schür (Ned) 27 uur 30 min. en 50 sec.; 2. Bourreau (Fra-a) op 30 sec.; 3. Schmid (Zwi) op 1.26; 4. Sutter (Zwi) op 2.16; 5. Den Hertog (Ned) op 2.28; 6. Brentegani (Ita) op 3.18; 7. Duchemin (Fra) op 3.43; 8. Ed wards (GB) op 3.55; 9. Battaglin I (Ita) op 4.28; 10. Martin (Fra-a) op I 4.34; 11. Vülemaine (Fra-rood) op 5.06; 12. Daüey (GB) op 5.46; 13. Beon (Fra-blauw) op 6.11; 14. Roques (Fra-rood 6.17; 15. Pitard (Fra-west) j op 6.27; 16. Kuiper (Ned) op 6.35; 19. I Van Dongen (Ned) op 7.12; 26. Priem (Ned) op 11.30; 23. Langen (Ned) op 12.43; 32. Koken op 14.53. Puntenklassement: 1. Priem (Ned) 93 pilt.; 2. Hubschmid (Zwi) 65 pnt.; 3. Schmid (Zwi.) 39 pnt; 4. Vlile- maine (Fra-rood) 34:5 pnt.; 5. Bren tegani (Ita) 28 pnt.. Algemeen ploegenklassement: 1. Ne derland 33.50.35; 2. Zwitserland 84.00.38; 3. Italië 84.03.41; 4. Frankrijk a 84.03.44 5. Frankrijk rood 84.10.45. LEIDEN De jongensploeg van het Gymnasium zal het komende weekeinde tijdens de jaarlijkse roei- ontrnoeting van verscheidene Leidse middelbare scholieren de Leidsch Dagblad-plaquette moeten verdedi gen. Aan de wedstrijden, die op het Galgewater worden gehouden, ne men uitsluitend niet-roeiers deel. Jongens, die enkele weken de gele genheid hebben gekregen om deze sport onder de knie te krijgen. Het aantal deelnemers is opvallend groot. Gestimuleerd door het Olympisch roeien in München, komen maar liefst 17 equipes aan de start (een nieuw record), waarvan er tien om de LD-plaquette zullen strijden. De ris- meisjesvieren roeien Hiemstrabeker. Een voorspelling geven is i kante zaak, omdat beginnende ploe* gen altijd erg onberekenbaar zijn. Vast staat in ieder geval wel dat de formaties, die over een zekere mate van techniek en een grote hoeveel heid koelbloedigheid beschikken de grootste kans hebben de voorrondes, en halve finales te overleven. Tech niek bezit de jongensploeg van het Gymnasium stellig het meest. Het zal derhalve van de tweede factor afhangen of de Gymnasiasten de Leidsch Dagbladplaquette ander maal mee naar de Fruinlaan zullen ADVERTENTIE A.S. ZATERDAG 23 SEPTEMBER opening hoofdterrein R.C.L. met de wedstrijd R.C.L. teituur- Gemeentetesiuur Leiderdorp. Aanvang 1.30 uur. Aanvang 2.30 uur. PARIJS Een Ajax-vertegen woordiging, bestaande uit voor zitter Jaap van Praag, trainer Stefan Kovacs en aanvoerder Piet Keizer en de Europese top scorers Gerd Müller (Bayern München)Antonio Antoniadis (Panathinaikos), Slobodane Cen- trac (Belgrado) en Francis Lee (Manchester City) vormden gis termiddag in de tuin en de sa lons van Pré-Catelan is het Bois de Boulogne in Parijs het mid delpunt van een feestelijke bij eenkomst, waarvoor vele voetbal officials uit Europa naar de Franse hoofdstad waren geko men. Uitgereikt werd de Challenge Eu ropeen Interlubs, een gouden beker met daaraan verbonden gouden medailles voor de spelers aan Ajax als meest succesvolle club van het afgelopen seizoen in het Euro pese voetbal, en voorts werden over handigd de gouden, zilveren en bron zen schoen aan Europa's topscorers, van wie de Schot Joe Harper van Aberdeen, die met 33 doelpunten de derde plaats deelde met de Zuid- slaviër Centrac en de Engelsman Francis Lee, afwezig was. Ingeleid door Horst Dassier, directeur van Adidas, welke sportschoenenfabriek samen met het blad France Football de initiatiefnemer was van deze "be kroning der kampioenen" volgden de uitreiking van de trofees door Jac ques Goddet en Jacques Ferran van France Football. Goddet sprak vele Piet Keizer, Jaap van Praag en Stefan Kovacs (v.l.n.r.) poseren glimlachend hij de bokaal. waarderende woorden aan het adres van Ajax, dat voor de derde maal sinds de instelling van deze trofee tot Europa's nummer één was uitge roepen. Zijn woorden werden beant woord door A jax-voorzitter Van Praag. Gerd Müller kreeg voor de tweede keer in zijn loopbaan de gou den schoen voor zijn veertig doel punten, die hij het vorige seizoen scoorde. De züveren was voor An tonio Antoniadis van Panathinaikos, voor welke club hij 39 keer scoorde. 1 Nederlander Frits Schür, die dank zij een perfecte samenwer- thans het algemeen klassement aanvoert. NEE. MAAG AAN De ANDEGE: KANT heept OMZE MEr-OE-PET C>e BAL HELEMAAL NOS Nier AP^J&esAA nr!

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 23