PASTOOR SLIJKERMAN LAAT EEN LEEGTE ACHTER IN WARMOND De ongeslagen koning Schaaktoernooi Leiderdorp was daverend succes MISHANDELING SCHEIDSRECHTER Jongeren Voorschoten openen politiek café Leidse bioscopen Raad Warmond over huurverhoging Val van balcon BOTSING TUSSEN KYP EN PVDA IN TWEEDE KAMER Zondag afscheid Henk Smout in competitie LSG: DONDERDAG 21 SEPTEMBER WARMOND Na een lang en werkzaam leven gaat pastoor J. SliJ- kerraan aan het eind van deze week met emeritaat om zich te vestigen in een tehuis voor zes rustende priesters te Heemstede. Van 1919 tot 1933 was pastoor Slijkerman kape laan te Rotterdam en vanaf 1933 tot 1945 leraar aan het toenmalig klein seminarie Hageveld te Heemstede. Toen hij in Rotterdam werkzaam was als kapelaan heeft hij een mis saal geschreven bestemd voor de jeugd. In Hageveld doceerde hij de klas sieke talen Latijn en Grieks terwijl ook de Engelse taal zijn grote be langstelling had, In die tijd was hij ook werkzaam bij de K.R.O. waar hij voor de radio de catechese be handelde. In Bergen was hij direc teur bij de Zusters Ursulinen, tevens godsdienstleraar bij de daar geves tigde kweekschool. Hij heeft in Ber gen ook veel bijgedragen aan de sociale voorzieningen voor de zus ters van het klooster. Zijn belang stelling ging vooral uit naar de theo logie en didactiek van het gods dienst onderwijs. In Warmond heeft hij altijd volop meegeleefd met het wel en wee van zijn parochianen en om deze band te verstevigen ging hij, wanneer het ook maar enigszins mogelijk was hen met hun verjaar dag persoonlijk gelukwensen. Zon der enige aarzeling heeft hij de ver nieuwing in de lithurgle gesteund en in de parochie doorgevoerd en toon de hij steeds grote belangstelling LEIDEN Twee ex-spelers van het Leidse basketballteam Koejaké zijn vanmorgen wegens zware mis handeling van een scheidsrechter door de Haagse rechtbank veroor deeld tot een voorwaardelijke ge vangenisstraf van twee weken en een boete van 200 gulden. De officier van justitie had 8 weken geëist, waarvan de helft voorwaardelijk. De ex-aanvoerder van Koejaké kreeg wegens eenvou dige mishandeling van de scheids- Missa Cathe- dralis in Voorschoten VOORSCHOTEN Het Neder landse Madirigaalkoor geeft zondag morgen in de Voorschotense St. Lau ren tiuskerk een concert. Tijdens de eucharistieviering van half elf wordt de Missa Cathedralis van Heiman Strategier uitgevoerd. Het koor wordt geleid door de componist, terwijl Nico Sohrama op het orgel begeleidt. Het kerkbestuur van de St. Lau- rentius biedt deze bijzondere dienst aan ter gelegenheid van het gereed komen van de restauratie van het kerkgebouw. KUNST KIJKEN VOORSCHOTEN De Voorscho tense Kunstkring houdt een leden tentoonstelling in het Ambachtshuis op de Voorstraat. Het motto van de tentoonstelling is: Kunst Kijken. De opening zal worden verricht door burgemeester J. van der Haar vrij dagavond om half negen. De geëxposeerde werken zijn schil derijen, grafiek, wandkleden, kera miek, foto's, sculpturen, penningen en sieraden van 28 kunstenaars, waaronder de nestor van de Voor schotense kunstkring Paul Citroen. De openingstijden zijn van 23 sep tember t/m 1 oktober dagelijks van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur. De toe gang is gratis. rechter alleen een boete van 50 gul den. Bij de uitspraak nam de recht bank in aanmerking dat de Koeja- ké-aanvoerder door de strafcommis- sie van de Nederlandse Basketball- bond voor 2 Jaar en dat de beide anderen zelfs voor het leven zijn geschorst. Het drietal maakte op 17 novem ber van vorig jaar deel uit van een uit Surinaamse studenten bestaan de Koejaké-ploeg die in de 5-meihal in Leiden een wedstrijd speelde te gen het Delftse studententeam Si- gi. Omdat men meende dat het "zwarte" team werd gediscrimineerd gingen zij scheidsrechter Sjoerd Eis- ma (2D te lijf. De aanvoerder van Koejaké gaf de eerste klap, de twee andere verdachten mishandelden de scheidsrechter zodanig dat hij een gebroken neusbeen en een versplin terde bovenkaak opliep. Dr. Nieuwzwaag (78) overleden LEIDEN Op de leeftijd van 78 is dr. S. A. Nieuwzwaag overle den. De crematie van het stoffelijk overschot vond in alle stilte plaats. Dr. Nieuwzwaag, die zeer vele Jaren in Lelden een huisartsenpraktijk uit oefende, was bij zijn patiënten zeer geliefd en was een man, die het ziek tebeeld spoedig onderkende en van zijn patiënten zijn vrienden xyist te maken. Applausdienst WASSENAAR Zondagavond om zeven uur wordt in de Messiiaskerk weer een applausdienst gehouden. Piet Taal, die zal spreken, heeft zijn toespraak de naam „Eén tegen allen" meegegeven. Voor de muzikale noot zorgt het koor Shar hasj Sjalom, dat zoiets als zangers van de vrede betekent. Verder speelt de „applaus- band" onder de naam „Proof of in spiration". Na de dienst is er gele genheid tot nababbelen in de koffie bar. voor nieuwe dienstige leven. Onder zijn leiding ls de verbouwing en de vernieuwing van het interieur van de kerk begonnen onder pastoor Gussenhoven vol tooid. Pastoor Slijkerman laat in de ge meente een leegte achter. Dat zal duidelijk blijken bij zijn afscheid op zondag as. waarbij de parochianen en alle vrienden en bekenden in de gelegenheid worden gesteld hem per soonlijk de hand te drukken. PSP-vragen over beleid woningbouw verenigingen LEIDEN PSP-raadslid Herman Amptmeijer heeft aan het college van B. en W. vragen gesteld over het beleid en het financiële beheer van woningbouwverenigingen. Hij doet dat naar aanleiding van de ve le klachten die worden geuit door le klachten die worden geuit door bewoners van woningbouwvereni gingshuizen. Met name doelt hij op de kritiek die de bewoners van de Transvaal (werkmans-woningen) hebben op de uitgave van 100.000 gulden die de woningbouwvereniging heeft gestoken in de NV Stadsher stel. Hij vraagt zich af of eigen wo ningen geen voorrang hebben. In zijn vragen aan B. en W. vraagt Amptmeijer, of het college meer controle zou kunnen uitoefenen op 't beleid van woningbouwverenigingen. cllcapten 25 Tltus Brandsmalaan 76 „De D; oot" Clubhuiswerk handenarbeid uur nam. Kantine Clos en Leembruggen (De, ..e Binnenvestgracht) Rullavond telica 7.30 uur nam. Zoeterwoudsesingel 21 (Huize Jeruü andrecorderdlenst Wim Malgo Spreekuur Advlesinj .jo .Vrouwentaal Koorstraat a j Gespreksavond kernenergie 8 utir nam. Haarlemmerweg 284 Auto-show ELAM 10 uur voorm.—9 uur i VRIJDAG Kreatief Sentrum (Breestraat (f Ciné-club „Coup pour coup"" (Bsa in eigen fabriek9 uur nam. Bevrijdingskerk (Montgomerystrat'j Ruilbeurs 710 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twente; (voor kamerbewoners en alleenstón. den) 912 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) telt voor kamerbewoners en staanden 8 uur nam. Leiderdorp (Fred. Hendrikplantw<i 25Gespreksavond Baha'l 1 c Oegstgeest (Lljtweg Morsweg 10 Spreekuur Adviesrw binnenstad 25 uur nam. tarlemmerweg 24 Autosha Zo op het eerste gezicht ziet het er niet naar uit dat hier hard wordt gewerkt. Toch zijn hier, aan het Leiderdorpse Binnenhof, in korte tijd 84 woningwetwoningen neergezet. De flinke een gezinswoningen zullen binnenkort, voor 290 gulden in de maand, betrokken kunnen worden. LEIDEN Op zeer overtuigen de wijze heeft H. Smout in de eerste groep van de onderlinge competitie van het Leids Schaakgenootschap het clubkampioenschap gegrepen. Zijn voorsprong op zijn concurren ten bedroeg maar liefst punt. Uit deze kampioensstrijd kwam hij on geslagen te voorschijn. Hij zette ko ningen naast het bord en kwam vier maal remise overeen. Tegen Boon- Voorschoten heeft een politiek, ca fé. De jongerenorganisaties van zes grote politieke partijen hebben dit Door een misverstand staan in de rubriek „Wat er te doen is", de films van vorige week vermeld. Camera; „De dochter van Jack Ripper", Dag 2115. 18 jr "Prins zonder 14.30 zo 14 en vr 23.30 uur 14.30 uur Matinee: 1 Harlem" 18 Jr (F) dag 14.30 19 21.15 i4.3Q 16745 19 en 21.15 uur. Luxor: „What's up Doc" dag 14.30 19 en 21.15 uur zo 14 14.30 19 en 21.15 stelling 16.15 uur Rex: „Erotische (S) 18 Jr dag 14.30 19 16.45 Nachtv. 'vr/za 2: mijn burcht" 18 Jr. Zweden" ■n 21.15 zo extra 30 "Mijn bed is café opgericht en hebben onderdak gevonden in het restaurant van de sporthal „De Vliethorst". De eerste avond is vastgesteld op 29 september en het café is vanaf 20 uur geopend. Het V.V.D.-Tweede Kamerlid Joe- kes is bereid gevonden de eerste avond een korte inleiding te houden In het politiek café kan iedereen zo maar binnen lopen en eventueel luisteren of deelnemen aan discus sies. LEIDERDORP Op de door 28 man bezochte jaarvergadering van de Leiderdorpse schaakclub memo reerde de voorzitter, J. Poo, het da verende succes van het open Leider- dorpse Schaaktoernooi. Sedertdien hebben zich 10 schaaklustigen bij de club aangesloten, zodat het leden bestand steeg tot 51 man. Bijna al le leden zullen op dinsdagavond 26 september in het Dorpshuis van Leiderdorp aan de start van de on derlinge competitie verschijnen. J. Pool zal zijn clubkampioenschap moeten verdedigen. De schaakstrijd zal volgens het Saldo-systeem wor den verspeeld. In LSB-verband zal Leiderdorp met drie tientallen ope- Kerkactie in Leiderdorp LEIDERDORP Half december voeren de gezamenlijke kerken van Nederland een financiële bliksemac tie voor een extra samenwerking met de kerken overzee. Men wil vijftig miljoen gulden bijeenbrengen om projecten over de hele wereld voor alle gezindten te financieren. Ook In Leiderdorp wordt aan de aktie deelgenomen. Er is inmiddels een ak- tiecomité opgericht onder voorzitter schap van H. M. Corpel, Hoofdstraat 125 Leiderdorp. Het comité heeft nog heel wat medewerkers nodig voor maandag 11 en vrijdag 15 december. Men kan zich, behalve bij de voorzitter, op geven op de adressen Hoofdstraat 97. tel. 33753, Kasteelhof 1, tel. 43171 of Kom van Aaiweg 19, tel. 41870. WARMOND De Warmond- se raad vergadert dinsdagavond om acht uur. Op de agenda staat een voorstel om de huurprijs van ge meentewoningen met 6% te verho gen. Er zal verder worden gepraat over een verhoging van de huur prijzen van de sportzaal Klim Op het gymnastieklokaal aan de Dorpsstraat, en van het sportter rein Overbos. Op de agenda fltaan ook de vaststelling van een voorbe- reidlngsbesluit voor bestemmings plan Zuid, een voorstel om de le ningen voor het complex van dertig woningwetwoningen in het bestem mingsplan Endepoel definitief vast te stellen en een voorstel om een krediet voor de verbetering van de verkeerssituatie nabij Zeebrug en Warmonderhekbrug. reren verdeeld over de eerste, twee de en derde klasse. Voor de schaak- Jeugd zullen evenals het afgelopen seizoen weer talrijke evenementen georganiseerd worden. Een nieuwtje Is de schaakbibliotheek onder be heer van A. J. Zaagman. Reeds nu was Sinterklaas aanwe zig, want de prijzen werden kwistig rondgestrooid. Van hen, die één jaar lid zijn, steeg P. J. Klein het sterkst hetgeen hem een schaakboek op leverde. Clubkampioen, J. Pool, ont ving naast de traditionele wisselbe ker, die hij voor de tweede maal in zijn schaakcarrière won, een tegoed bon. Voor de topscorers van de di verse tientallen waren eveneens schaakboeken beschikbaar. De pun- tenmakers waren: 1. P. C. v. d. Leek Jr.. 2. C. J. Visser en 3. J. H. v. d. Velden. De koek was nog niet op, want er waren maar liefst drie jubi larissen te huldigen: P. C. v. d. Leek sr. en C. v. Tol droegen gedu rende 35 jaar hun steentje bij, ter wijl R. Marbus 25 Jaar zijn trouw aan de schaakclub bewees. Ook zij konden een greep doen in de zak van de schaakliteratuur. Eindelijk na 51 Jaar werd de Leiderdorpse schaakclub ten doop gehouden. Daar bij ontving het de naam "Schaak vereniging Leiderdorp". Het volgende punt op het program ma was de bestuursverkiezing. Voorzitter J. Pool, secretaris A. J. v. Grim en materiaalcommissaris P. C. v. d. Leek sr. werden met de grootst mogelijke meerderheid her kozen. Daar wedstrijdleider C. G. Verschoor naar Noordwijkerhout ls vertrokken, koos men een nieuwe wedstrijdleiding: P. Zwetsloot voor de LSB-teams en P. Dirkse voor de onderlinge competitie. Na vijf jaar penningmeesterschap vond J. H. v. d. Velden het welletjes. In zijn plaats werd J. W. v. Hoogenhuizen be noemd. De scheidende penningbe heerder kwam dankzij de subsidie van de gemeente Leiderdorp tot een sluitende begroting, zodat een contri butieverhoging achterwege kon blij ven. Omstreeks elf uur sloot de voor zitter de vlot verlopen vergadering. Raad van Arbeid LEIDEN In Qns bericht van gisteren over de Raad van Arbeid verzuimden we helaas melding te maken van nog een werkgevers. Hoewel de heer J. Lambermont er niet bij stond, echt wel lid. stra en Mieremet boekte hij echte least A. Roose 1% vechtremises, terwijl hij de Leidse dg jeugdschaakkampioen Charles Kuij- pen zijn pers en Dirk Sikkel remise in betere misschien gewonnen standen aan bood. De beide laatste remises bood hij aan, daar hij deze partijen niet meer kon uitspelen en het niet op arbitrage wilde laten aankomen. Evenals Smout bleven Kuij pers en Boonstra, die beide een gedeelde tweede plaats bereikten, ongeslagen. Met zes remises sleepte Mieremet de eretitel van remisekoning in de wacht. Aan deze onderlinge com petitie namen 49 schakers deel. De beste score haalde Lex de Roo in groep IV, t.w. IVi punten uit 8 par tijen. Opvallend slecht was het re sultaat van de Leidse snelschaak- kampioen, W. D. Wiebes. Hij be haalde in de eerste groep een mise rabele score van 3% punten uit 9 wedstrijden. Deze week is een begin gemaakt met de nieuwe onderlinge compe titie waarin Smout zijn titel moet verdedigen. Slechts 51 spelers van het 96 man tellende schaakkorps van LSG lieten zich verleiden tot deel name aan deze schaakstrijd. De deel nemers zijn ingedeeld in zes paral- lelgroepen. Gespeeld wordt in „Het Witte Huis", Wilhelminapark 35 te Oegstgeest. De uitslagen van de competitie van het afgelopen seizoen luiden: Groep I: 1. en kampioen van LSG H. Smout met 7 punten uit 9 partijen; 2/3 C. M. F. M. Kuijpers en L. H. Boon stra beide 6%; 4. D. Sikkel 6; 5. R. M. Mieremet 5; 6. J. P. A. Bakker 41/j; 7. W. D. Wiebes 3%; 8. J. Serdijn 2%; 9. H. Meilink 2 en last but not LEIDEN Aam de Kennedylaan is gistermorgen een jongetje van twee jaar van een balkon naar be neden gevallen. Hij kwam terecht op een plat dak en had ogenschijn lijk van zijn val van zo'n zes meter geen verwondingen overgehouden. Hij is overgebracht naar het Dia- conessenhuis voor nader onderzoek. SECRETARIE OEGSTGEEST DONDERDAG AVOND OPEN OEGSTGEEST In verband met de instelling van de koopavond heb ben burgemeester en wethouders be sloten, bij wijze van proef, de se- certarie open te stellen op donder dagavond van zeven tot acht uur. Men kan op dat tijdstip aangifte doen van vestiging, vertrek en verhuizing, Men kan paspoorten, toeristenkaarten rijbewijzen, werkmappen, arbeids kaarten en uittreksels afhalen, en algemene informatie over huisves- tlngs- en dienstplichtzaken inwin nen, met uitzondering van de kost winners- en inkomensvergoeding. De eerste keer dat de secretarie donder dagavond opengaat is 5 oktober. De overige openingstijden zijn nu als volgt samengesteld, dagelijks, behal ve zaterdags en zondags, van negen tot kwart over twaalf en van half twee tot vier uur. de overige groe- Groep II: A. A. Schuering met 7 punten uit 10 partijen; Groep III: R. Elzas 5% punten uit 7 wedstrijden. Groep IV: L. de Roo met 7V2 pun ten uit 8 partijen. Groep V: G. T. J. Kemperman sr. met 7 punten uit 10 gevechten. Kleuterschool Wassenaar zegt twee leidsters vaarwel WASSENAAR Aan het einde van deze maand zullen mejuffrouw A. M. H. Camerling, hoofd van de Caroline van Schaik-kleuterschool, en mevrouw A. W. Grisnigt, kleuter leidster aan de school, hun werk zaamheden beëindigen. Mejuffrouw Camerling, die haar loopbaan in Dordrecht begon, werd in 1938 benoemd tot hoofd van de toenmalige kleuterschool aan de Leidse Zijllaan. Na de oorlog ver huisde de school naar de Prinsen hof, waar hij tot 1964 bleef. Sinds die tijd is de school aan de Ernst Casimirstraat gevestigd. Muur valt om arbeider in levensgevaar LEIDEN Op een in aanbouw zijnde flat in de Leidse Merenwijk ls gisteren een arbeider zwaar ge wond geraakt, toen een muurseg ment met een gewicht van ongeveer 1750 kilo omviel. De man, 42 Jaar en afkomstig uit Moerkapelle kon de vallende muur niet meer ontlopen, zijn collega slaagde daarin wel. Hij is naar het Diaconessenhuis overge bracht en verkeert nog steeds in le vensgevaar. Donderdag Morsweg l Werkgroep 19 Sociëteit Zaterdag De Vink Dansen 9—2 uur Breestraat 19 Sociëteit Twenty (voor kamerbewoners en alleenstaa den) 912 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) 8oci Bij molen De Valk Postaegelmaft '5 uur nam. Het Mierennest (Morsweg 59) Ktf f ie-bar 122 uur nam. Ons Buiiten (Willem de Zwijgerl&t Ttentoonstelling „Ons Ur Sprenger" 38 uur Haarlemmerweg 2 ELAM 10 uur voorm Apothekers De avond-, nacht- i u wordt waargenomen door apotliei Blanken, Hogewoerd 171, Apotha Voorschoten, Leidse weg 66 en apottw Oegstgeest, Wilhelminapark 8. rOS-dienst SOS-Telefonische Hulpdienst Release Hulpverleningsdienst Release: Nla we Rijn 20a tel 24555 Maand;"" vrijdag 2022 uur; dinsdag t/l derdag ook 1618 uur. Gezinsverzorging Aanvragen hulp Dejaarden ei durig zieken en gezinsverzorglr singel 8. tel 24800 9—10 uur Wetswinkeltje psi juridisch adviesbureau rechtskundige bijstand. Adres Lelds Volkshuls, Apothebs dijk 33 Openingstijden: dagelijks n 10 uur voorm tot 1 uur nam. (behi ve maandag) en donderdagavond kin formatie 91 .ubs hulpdienst Dljkstraat 49698 Binnenstad Wijkinfurmi 10 uur); clubs hulpdienst Gei Tei 43503 De Kool Wtjklnfon 10 uur): clubs hulpdienst Dr 49a Tel 49726 Zeebeldenwtjk DIK.; telefoonnummers (9—10 uur): «i 4307e, 80897, 20176. Meerburg Dlttö telefoonnummers (910 uur); 33$ 34639. 23231, 20788. 44256, 41796. Burgerlijke Stand van Leiden Natasja Anouk dr. Kornet; Etan en Kortekü Monnickendam 1 i C. P. du Burck; Angela Nijgh; H. M. Klink; 0 T. Zuljdwijk en J. Nijgh; Wijnand Steensel; Ivo Wiltaertus - Mollee en H. M. van der Velden; randa Martina dr. v. J. Boot en M. de Haas; Ariane dr. v. H. Verhoog A. Müller; Michel Alexander zn. v. de Bree en J. van Gent. OVERLEDEN N. L. M. Jansen (59) man; G. C.» straten (70) man; E. Kop (78) gewee; fi A. J. Schoneveld; C. DEN HAAG In de Tweede Kamer is het vanmorgen tot een botsing gekomen tussen de PvdA en de KVP. Inzet was het verzoek van oppositieleider Den Uyl de be handeling van de wijzigingsvoorstel len van de loon- en inkomstenbe lasting uit te stellen. KVP-fractieleider Andriessen ging niet in op de suggestie van Den Uyl dat uitstel het klimaat voor de tot standkoming van een sociaal con tract zou verbeteren. Andriessen be toogde dat uitstel technisch onmo gelijk is omdat de belastingdienst 1 oktober moet beginnen met het op stellen van de nieuwe tabellen. De oppositie wil in het spoor van de vakbeweging dal kele onderdelen uit het regeriM voorstel worden gelicht: de verb# ring van de positie van de bejas* den en de optrekking van de lastingvrije voet. Andriessen behandeling noodzakelijk een deel van de opbrengst van dej wijzigen inkomstenbelasting dooR kabinet als dekking in 1973 is gevraagd. Een meerderheid van de Kan» besloot om het voorstel volg$ week in behandeling té nemen, de PvdA stemden tegen D'66. PSP en CPN. uit#*

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2