Slechts troostprijs voo strijdlustig wieier team Versterkt Bona Stars kan bij eerste zes meedraaien APPIE HAPPIE Quick Boys-Nooi Morgenavond half negen: uur van de waarheid VRIJDAG 15 SEPTEMBER ADVERTENT], Bezoek de kuststr* Morgen aanvang Sportpark Nieuw Zuid, Jaap van Pr YectificöS!' DEN HAAG mj heeft van de voorzitter Jaap van Praag, een tel vangen, waarin deze zijt uitspreekt over het feit 4 tuele uitspraken zijn get beledigende strekking hë had voor Independiente gentijnse volk. „Zo er i zouden zijn gedaan, word rectificeerd. We garanden goede en vriendschapp vangst in Nederland als gentinië van u hebben j dus de letterlijke tekst vi gram. Wielrennen De Spt renner Gonzalez Linares!1 ren de beste totaaltij! over de uit twee gedeelfc de tweede etappe van van Catalonië. Gonzal heeft tevens de leiding t meen klassement. Wim Schepers was In etappe de beste Nederi 1 werd 31e op 2 min. 57 winnaar. Wim Keileners d als 49e op 9.07. Jan Holvast Ruysenaars om voor een andere club te gaan spelen (respectievelijk Punch en Lions) en vervolgens werden Ben van Cleef, Peter de Jong en Rob Wallaart door blessures uit geschakeld. Deze drie zijn er dit Jaar weer bij. Bovendien kwam er versterking uit Nederland èn de Ver enigde Staten. Eerst kwam Wim Pe- trici van Agon en later Rudy van Eyk van het Haagse Suvrlkri twee routiniers die samen hebben gespeeld in het Surinaamse team, de plaatse lijke vereniging Carriban Little De vils (CLD) en Suvrlkri (Petrici speel de slechts én jaar voor Agon). Amerikanen Nederland wint dagploegenklassement in Toekomstronde Bona's tweede Inmiddels was Bona Stars rond gekomen met de "Stichting Leidse Sportinitiatieven", die als sponsor gaat optreden. Dat opende de mo gelijkheid om eens te kijken naar Amerikanen, die voor Bona wilden gaan spelen. Drie weken geleden kwam de eerste: Wayne Denham, bijna twee meter lang. Hij beschikt over een goed spelinzicht en zijn grote kracht ligt vooral in de re bound.. De Jcpmst van een tweede wordt steeds zekerder. Dat zou Bill Moody worden, waarvan alleen be kend is dat hij 2.01 meter lang is. Bona Stars-coach Kallenberg ziet het seizoen met een zeker optimis me tegemoet. Kallenberg: "Ja, ik geloof dat we bij de eerste zes kun nen meedraaien. En niet zoals DED vorig Jaar, dat weliswaar in de kam pioenspoule terecht kwam, maar daar een ondergeschikte rol speelde. Maar er zijn inmiddels zeven ploe gen, die Amerikanen hebben. Dat zijn Levi's, Fiat Stars, Rotterdam-Zuid, Raak/Punch, Lions, het pas gepro moveerde EBBC en Bona Stars. Dai zijn dan ook direct de sterkste teams, waarvan er voor de kampioens- groep één zal moeten afvallen. Dat Wim Petrici (ex-Suvrikri en Agon): „Het zal zelfs Levi's niet gemakkelijk vallen om vier maal van ons te minnen. zal Bona Stars niet zijn. Wij draaien mee bij de eerste zes. Dat heb ik mezelf als eis gesteld". Meedraaien bij de eerste zes. Het lijken heilige woorden bij Bona Stars. Iedereen is ervan overtuigd. Ook nieuwkomers Rudy van Eyk en Wim Petrici. Rudy van Eyk, naar Bona Stars gekomen, omdat ook Wim Petrici ging. Wim is een oom van Van Ey! (de Jongste broer van zijn moeder) en heeft altijd, met uitzondering van het vorig seizoen, samen met hem in één team gespeeld. Van Eyk- "Niet dus uit een soort rancune te gen Suvrlkri. Ik heb het daar altijd erg naar mijn zin gehad, maar ik wil graag mijn laatste basketbaljaren (ik ben 32) op het hoogste niveau spe len en Suvrikri is gedegradeerd" Over de kansen van Bona Stars: "We kunnen in de hoogste groep meedraaien met de nodige verras singen. Een ploeg als Levi's zal het echt niet gemakkelijk vallen om vier maal van ons te winnen. Echter, wij moeten in de oompetitie gaan groeien, omdat we nog maar kort bij elkaar zijn". Elf spelers Wim Petrici (33) is naar Lelden ge komen, omdat het dichter bij Den Haag is dan Amsterdam (Agon) en omdat hij meer mogelijkheden bij Bona ziet. Zijn verwachtingen voor het seizoen zijn diezelfde als die vam Kallenberg en Van Eyk. Over Punch morgen: "Als wij op volle sterkte kunnen aantreden, dan sluit ik een verrassing niet uit. Het zal een erg moeilijke wedstrijd werden, maar dat geldt natuurlijk ook voor Punch". Coach Kallenberg gaat met een ploeg van elf man aan de competi tie beginnen. Kallenberg: "Dat wil en, ik hou natuurlijk een plaats open voor Bill Moody en dat brengt het totaal dan op twaalf en dat is het maximum. Die elf man zijn: Har Stol (25 jaar, 1.79 m). Hij is weer de oude Harry, met de razend snelle drives en wat mij meer ple ziert: met een steeds beter wordend afstandsschot. Peter de Jong (24 jaar m). Vroeger had hij alleen een goed schot, maar zijn drives wor den steeds beter. Wayne Denham (25 jaar, 1.99 m). Zeer sterk in de re bound, hij pakt het dubbele van Pe trici. Wim Petrici (33 jaar 1.91 m). Na Wayne de man met de meeste rebounds en met zeer veel passes, waaruit direct kan worden gescoord. Rudy van Eyk (32 jaar, 1.82 m). Een enorm brok ervaring en hij heeft, nu hij regelmatiger traint, 'n zeer goede conditie. Aad van den Nieuwendijk (eigen kweek van Bona Stars en voor het eerst in de selec tie; 17 jaar, 1.78 m). Zeer waarde volle aanwinst. Hij draait nu al vol ledig mee. Hij is al erg goed, maar wordt nog veel beter. Rob Wallaart (22 jaar, 1.84 m). Is dit seizoen niet sterk begonnen, maar draaide dr laatste twee oefenwedstrijden weer goed mee. Zondermeer een talent. Ben van Cleef (aanvoerder, 25 jaar, 1.85 m). Ben is het grote vraagte ken. Komt hij na zijn blessure (Van NIORT Cees Priem, de snelste sprinter in de ploeg van Joop Middelink, heeft het niet kunnen klaren. Op de brede aankomstbou levard in Niort, waar een kop groep van 22 man op de finish afstormde, had Cees Priem de ne derlaag van de Nederlanders van de eerste diag goed moeten maken met een overwinning. Maar op het beslissende moment liep de zaak uit de hand. De onbaatzuch tigheid van Hennie Kuiper, die voor zijn ploegmakker de sprint wilde aantrekken had geen zin, want Cees Priem zat klem tussen de meute en de kant. Geen etappezege dus voor Neder land, geen gele trui, als troostprijs wel de winst in het dagploegenklas sement (ongeveer 175 gulden) en de prijs voor de strijdlustigste renner voor Hennie Kuiper. Al met al een geringe vergoeding voor de moeite, die de Nederlanders zich in deze eerste echte etappe hadden getroost. Winnaar van de rit van Merlin Plage naar Niort, die met een gemiddelde van ruim 43 kilometer werd afge legd, werd de 22-jarige Zwitserae electromonteur Bruno Hubschmid, die op de meet voor de Tsjech Jiri Holik en de Franse regionaal Jean Thomazeau twintig seconden boni ficatie veroverde. De blonde Zwitser hoopt het beter te doen dan het vorige Jaar, toen hij ook op de tweede dag de etappe won en de leiderstrui veroverde maar in de volgende rit het "geel" aan Fe- dor den Hertog moest afstaan en tenslotte als dertiende eindigde. Wel werd Hubschmid eindwinnaar in het puntenklassement, een bewijs, dat men met hem rekening dient te blij ven houden. Ook Hubschfid had zich op deze tweede dag van de Ronde van de Toekomst actief getoond. Maar de opvallendste rol hadden toch de Ne derlanders gespeeld. Niet in de eer ste 50 kilometer, toen er nauwelijks iets opwindends gebeurde. Maar bij de eerste serieuze demarrage na 51 km was Frits Schür een der initia tiefnemers. De vlucht werd niet op prijs gesteld en tot de Cóte de Graan (derde categorie), waar de Frans man Bernard de eerste puntjes voor het bergklassement (meer dan "vals plat" was deze cote niet) veroverde, werd de rust gehandhaafd. De sprint die voor Cees Priem zo anders liep. dan hij had vermacht. Hubschmid voor Holik en Thomazeau, terwijl Priem rechts klemzit tussen de meute en de kan Actief Het was opnieuw Frits Schür, die de andere ploegen aan de tand ging voelen. Hij kreeg Hubschmid, de nog zeer actieve drager van de gele trui, Claude Tollet, en de Italianen Osler en Brentegani mee en vooral die aanwezigheid van twee Azurri prikkelde het veld ook de Neder landers om de orde te herstellen. Tot voorbij de ravitaillering in het schilderachtige Mouzeuil Saint Mar tin bleef het weer rustig. Toen begon Hennie Kuiper aan zijn prijs van strijdlustigste te werken. "Ze reden allemaal op het wiel van Fedor en daarom ben ik gaan rijden. Zeker niet op die tweede klassementsprint te winnen. Ik had gedacht, dat ik wel steun zou krijgen". Maar de steun kwam niet. Wel de Franse re gionaal Talbourdet, die nauwelijks tempobeul Kuiper kon volgen, laat staan hem helpen. Het werd een race tegen de overmacht, die door enkele tempoverhogingen na 127 km op de twee vluchters neerstreek. Hennie Kuiper, in het geheel niet teleurgesteld, lanceerde een nieuwe demarrage, waarin Hubschmid, Clarke, Duchemin en Boishardy mee gingen. Het resultaat was, dat het veld in twee stukken uiteen viel. Voorop onstond een groep van 27 man met Fedor den Hertog. Hennie Kuiper, Cees Priem en Frits Schür, die een grootste winst van 30 secon den boekte op de tweede groep met de verslagen gele truidrager Tollet en de Franse kampioen Martin. Het tempo werd zo hoog opgevoerd, dat er achteraan steeds meer afhakers genoteerd moesten worden, onder meer diezelfde Martin en onze land genoot Jacob Langen, die wel in de bergen thuis is maar op dit min of RUDY VAN EYK brok ervarina - meer vlakke in de tem q velde. Na een valpartij Franse regionaal Arbes raakte, won tenslotte H Niort de eindsprint, tevreden zijn met de 1 Kuiper werd achtste, I en Den Hertog laatste groep, die tot 22 man m ci Met een achtersband vj i den won Ben Koken i de "hoofdmacht", waarl^ Cees van Dongen bei y Langen eindigde op 3.1S if0 terhoede. Middelink vreden. "Onze dagen k°4 zei hij hoopvol ge Uitslag Tweede etappe: 1. Hubschmid (Zwi) 1# 18 min. 32 sec. (met b 2. Holik (Tsjech) 3.18.22)3. Thomazea» (met bon. 3.18.27); 4. z.t.; 5. Heiion (Fra) i' miane (Fra) z.t.; 7. ft 8. Kuiper (Ned) z.t.; f (Fra) z.t.; 10. Corbeaul Schür (Ned) 3.18.32; 21 (Ned) z.t.; 23. Koken I 39. Van Dongen z.t.; 3.21.51. Het dagploegenklasseQ tweede etappe werd g# Nederland. Algemeen Ploegenklasü 1. Frankrijk 11 uur 19 seconden; 2. Nederland Italië 11.19.38; 4. Zwitser! 5. Groot Brittannié Frankrijk "b" ll.21.3i. Puntenklassement: 1. Hubschmid (Zwi) 39 Holik (Tsjech) 23 (Fra) 17; 4. Priem (Nei per (Ned) 13. Amerikaan LEIDEN Als alles goed gaat staat morgen om tien minuten voor tien Bill Moody, Bona Stars" tweede Amerikaan, op Schiphol. BUI Moody is een ne ger van ruim twee meter, die schijnt te beschikken over een zeer goed schot. De grote vraag is echter of hij morgenavond tegen Punch al kan meespelen. Bij Bona Stars weet men nog niet of hij zijn licentie (een verklaring dat hij nooit prof is geweest) bij zich heeft en zo Ja of die verklaring dezelfde dag nog door 't Bondsbureau in behandeling kan worden ge nomen. Overigens: de kaart van .Wayne Denham is ook nog niet binnen. „Maar", zegt coach KaUenberg, „kaart of geen kaart hij speelt mee tegen Punch. Zonder hem verliezen we waarschijnlijk toch en als we de wedstrijd mét Wayne eventueel winnen en hij is ongerechtigd dan wordt de uitslag ongeldig verklaard Tennis Tom Okker behoort tot de weinige geplaatste spelers, die zich hebben gehandhaafd in de tweede ronde van het internationale proftoernooi van Montreal. De Ne derlander zegevierde met 61, 64 over de Amerikaan Bob Lutz. LEIDEN In de Delftse sporthal „Buitenhof" slaat voor Bona Stars morgenavond het uur van de waarheid. Daar wacht om half negen de eerste tegenstander in de nieuwe competitie: Raak Punch. Geen gemakkelijke opgave zo aan het begin van het seizoen, want Punch is voor de Leidenaars altijd al een moeilijke tegenstander geweest. Raak/ Punch is dit seizoen nog sterker dan in voorgaande jaren, want frisdrankenkoning Raak kocht voor de Delftenaren twee Amerikanen, die samen met internationals als Pieter van Tuyll, Eric van Woerkom en spelverdeler Jan(tje) Sikking het vermoedelijke ba sisteam vormen. Raak/Punch is dan ook een regelrechte kandidaat voor de titel met natuurlijk Levi's-Flamingo's en Fiat Stars. Rotterdam Zuid en het Zandvoortse Lions zijn de gevaarlijke outsiders. Wat kan Bona Stars daar tegen- over stellen? De Leidse ploeg brengt HIhHHH in elk geval een ploeg in het veld, I die veel sterker is dan die van vorig T Jaar. Bona Stars heeft vorig Jaar I een lelijke veer moeten laten. Eerst w&WÊ besloten Pieter van Tuyll en Paul I Door Jan van der Nat Foto's Cleef scheurde in het begin van het vorig seizoen zijn achülespees red) weer helemaal terug? Het is een zeer betrouwbare speler. Peter Kop (18 jaar, 2.00 m). Hij is ten opzich te van het vorig seizoen vooruit ge gaan en zal het zeker redden. Ane van Dijk (speelt anderhalf jaar bas ketbal, 17 jaar, 2.10 m). Nog niet he lemaal rijp voor de eredivisie. Dat is hij over anderhalf Jaar wel. Hij zal dit jaar misschien tien maal mis lukken, maar er komt een wedstrijd dat het opeens wel gaat. Chris Ver- hoeckx (22 jaar, 1.92 m). Ik ken hem nog niet zo goed, maar zijn prestaties zijn de laatste tijd zeer goed vooruit gegaan". Hel Dat betekent dat er uit de selec tie van vorig jaar vier man zijn weg- gevaUen: Pieter van der Voort (Kal lenberg: "Ik had hem vorig Jaar ge woon nodig en was blij met hem") Jaap Maassen (vertrok naar Raak/ Punch) Wim Stol en André de Jong (gaan allebei in het derde teaim spelen). Het team is duidelijk beter geworden. De grote wens van Kal lenberg is, dat nu ook de publieke belangstelling beter wordt. Want om successen te behalen heb Je steun nodig. Steun van het publiek Bona Stars hoeft niet bang te zijn, dat het publiek wegblijft, als er maar resultaten zijn. Want Leiden is bas- ketbalgek, dat is twee Jaar geleden wel gebleken toen Bona Stars op de derde plaats eindigde. De Vijf Meihal toen liefkozend omgedoopt in "Bona- kuipje", was vaak een hel, waar veel ploegen (zelfs Fiat Stars) met angst en vrezen aan terug denken. Tennis Voor de tenniswedstrijd tussen internationale clubs van Ne derland en West Duitsland, die mor gen en zondag in Eindhoven wordt gespeeld, zijn de teams als volgt sa mengesteld N ederlandHordij k Laudin, Sanders en Schmitz West Duitsland: Plötz, Kurucz, Bürgemeister en Mertens.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 18