Foil Thie Spartak n Haags >crcik 'Leutig' süiiuttersfeesije van reus Feyenoord: 9-0 SCOREBORD APPIE HAPPIE C den Haag-doelman uitblinker in Moskou Thie for two Mansveld en Brokamp in Jong Oranje Vingers in de oren DREUMES RUMELANGE OMVERGEKEGELD JDEBDAG 14 SEPTEMBER 1972 geen uitbundi- stemming. De gezichten van de agse spelers waren getekend door zware krachtinspanningen, die hadden moeten verrichten om score tegen Spartak Moskou tot geringe marge te beperken. PC i Haags oefenmeester Evert Teu- isen: „Qua conditie hebben we eemaal zoveel arbeid moeten le de Russen". I MOSKOU In FC Den Haags luxu-eus ingerichte kleedka- j r kon er woensdagavond nauwelijks een lachje af. Maar dat d niets te maken met een zekere vorm van teleurstelling. 5 tegendeel. Tussen de douche- en badbedrijven door kon men [fs ingetogen vreugde beluisteren. Aanvoerder Aad Mans lid, met doelman Ton Thie de grote uitblinker in het Lenin- adion, na de 10 nederlaag: „Want thuis moeten we ze kun- en pakken. Ik dacht dat we voor de return een gunstige uit- ngspositie hadden bereikt". vere resultaten heeft behaald. Het bereikte woensdagavond dan echter weer eens een succes, al moet het een schijnsucces worden genoemd. Want ook FC Den Haag liet zich niet direct van ziln meest verrukke lijke zijde kennen. Het speelde te behoudend. Het opereerde met slechts twee aanvallers (Bregman en Roodnat) en had bovendien de handicap, dat Harald Berg ook gis teravond zijn reeds weken durende inzinking nog niet te boven bleek. Daardoor was de ploeg van zijn be langrijkste architect beroofd. De Noor „Ik weet niet wat me man keert. Als ik dat zou weten zou het niet zo moeilijk meer zijn. Mis schien komt het doordat wij een nieuwe oefenmeester hebben. Dat had ik in het begin met Jezek ook. Toen speelde in ineens twee maan den slecht en een gebrek aan con ditie kan het ook niet zijn, want op de training behoor ik zelfs steeds bij de besten. En toch ben ik steeds een fractie van een seconde te kort. Met lopen met schieten, met alles. Maar ik heb geen enkel excuus". De bedenkelijke terugval van Ha rald Berg wreekt zich op geheel Den Haag, ofschoon het beslist on juist zou zjjn de nederlaag geheel aan deze omstandigheid te wijten. Een nederlaag met de kleinst moge lijke cijfers inderdaad, maar daar mee kwam FC Den Haag wel bij zonder goed uit Moskou weg. Een uitslag immers die de verhoudingen in het veld het best zou hebben geïllustreerd, zou 30 voor Spartak zijn geweest. 17" itjeen ongetwijfeld juist was en stiging vond in doffe spelers- ten. Kees Bregman, de Haagse iller die wederom de meeste iren en inventiviteit in de ont- ïte voorlinie stopte: „Meestal ik toch al de laatste die zich cleedt, maar nu ben ik helemaal jeput. Ik heb in de voorhoede te weinig steun gehad. Boven- voel ik me nu ook nog misse- De laatste drie dagen heb ik n maar koeken en vette soep vet vlees gegeten. Want het was slecht, vond ik", ook Spartak Moskou zelf was hele kluif, zelfs dit Spartak iskou dat in de Russische compe- de laatste maanden zulke po- (Van onze speciale verslag gever) MOSKOU Nikita Simonjan, zijn gezicht stond gedrukt maar zijn charme bleef. Of de heren Journalisten een stoel beliefden liet hij in de Spartak-kleedka- mer de mager Duits sprekende tolk vragen. Tevreden was trai ner Simonjan overigens aller minst. "De instructies luidden om zoveel mogeiljk doelpunten te maken", sprak hij zangerig. "Dat is logisch in een Europa Cupduel op eigen bodem. Nor maal gesproken zou je mis schien blij moeten zijn met één doelpunt tegen een sterk elftal als FC Den Haag. Maar we kre gen wel meer kansen". Waarna Simonjan ongevraagd Ton Thie tot held bombardeer de, en passant de loftrompet stak over het duo Joop Kore- vaar-Aad Mansveld en van de hak op de tak springend wel kwijt wilde dat de 21ste minuut van het tweede bedrijf Spartak MoskouFC Den Haag het Sow- Jet-elftal absolute glorie had kunnen brengen. "Als", zo verzuchtte hij verdrietig, "die lange doelman niet zo geweldig op dreef zou zijn geweest. Dan ook hadden we beslist meer dan twee doelpunten gemaakt". De voortreffelijk keepende Ton Thie stond na een nerveuze start echter nog ettelijke treffers in de weg. Waarbij hij evenwel een keer de hulp van Spartaks uitblin kende Papajew nodig had. Het brein van de Russische aanval wachtte in die 23ste minuut van de tweede helft net iets te lang met zijn inzet, nadat hij Thie reeds had omspeeld. De Haagse doelman kon men met een snoekduik alsnog de bal van de schoen plukken. Het stond toen reeds 10 voor de Russen, die in de tiende minuut na de hervatting hadden toegeslagen door een plotseling uiterst snel de- marerende Boelgakow. De gedron gen, blonde middenvelder speelde tot verrassing van FC Den Haag veel meer aanvallend dan was ver wacht. Kila, die hem had moeten afstoppen, kon zijn opponent op dat moment evenwel niet bijbenen, zoals hij vaker moeite met hem had. Manager Eddie Hartmann: „Spartak speelde vanavond stukken beter dan ik ze vorige week had ge zien. Nu beschikte het weer over zijn internationals Lowtschew en Olschansky. Dat gaf Spartak vol gens mij meer zelfvertrouwen en daardoor ook speelde het veel geva rieerder". Variaties, die overigens in de hand werden gewerkt door de vrij sterk Angstig moment voor FC Den Haag: doelman Ton Thie is geblesseerd. Maar hij wordt snel op geknapt terwijl Korenaar (I.), Weimar (midden) en Mansveld (met bal) afwachten. verdedigende instelling van FC Den Haag, waarin Piet de Zoete als een soort dubbele voorstopper fungeerde. Maar de Russen kwamen uit alle hoeken aanrennen. Ook vanuit de centrale verdediging, waar beurte lings Olschansky en zelfs ausputzer Abramow eveneens voor het Russische elftal geselecteerd de Hagenaars vele malen aan het twij felen brachten, hoe te handelen. Niet uitleven Er ontstonden daardoor nogal eens misverstanden in de achterste linies, Vooral ook in het begin, toen Mansvelds secondant Kees Weimar na een lange tijd van weggeweest duidelijk moeite had zich aan te passen. Zijn ingrepen waren welis waar ook toen al uitstekend, maar de lust om de bal met overleg te expe fóieren ontbrak. Van welk euvel Weimar zich gaan deweg echter verloste. Teunissen: „Met Weimar hebben we meer per spectieven voor de toekomst gekre gen. Hij had een kwartier nodig om zijn zelfvertrouwen te herkrijgen. Toen dat er eenmaal weer was, liep het lekker. Even nog was ik bang dat hij weer last van zijn knie zou krijgen, maar dat is totaal niet het geval geweest". En Weimar zelf over zijn come back. „Je kon je niet uitleven en rustig voetballen. Daar stonden te veel belangen voor op het spel. Vandaar dat ik de bal in het begin maar lukraak wegknalde. En het was natuurlijk ook een kwestie van weer wennen. Hoe lang heb ik im mers niet meer in het eerste ge speeld. Hier roepen ze trouwens heel andere commando's dan in het B-elftal. Als ze in het B-elftal schreeuwen: achter Je, dan betekent het dat er een vent van de tegen- ROTTERDAM Bondscoach Fadrhonc was gisteren in de Kuip. Zijn nieuws: "Aad Mans veld en Willy Brokamp heb ik gekozen voor Jong Oranje, dat op 3 oktober in Noorwegen speelt. Dat mag. Want er mogen van de UEFA twee spelers mee doen die ouder zijn dan 23". Om daarna over Brokamp te zeggen: "Hij is in zijn voordeel veranderd. Zowel binnen als bui ten het voetbal". Jong Oranje speelt op 3 okto ber in Sarpsborg tegen de Noor se jeugdploeg de eerste wed strijd in het toernooi om het Europese kampioenschap voor Jeugd-landenteams. De volgen de dag is het Noorwegen-België voor A-teams (voorronden we reldkampioenschap) waarbij Fadrhonc uiteraard ook verte genwoordigd is. partij achter Je staat. Hier is het een medespeler". Wat het vele en soms onnodige balverlies aan Haagse ztide ech ter niet kon wegnemen.Er heerste een te grote nervositeit, waardoor iedereen de bal maar weer zo snel mogelijk wilde afschuiven, maar veelal nog slecht afspeelde ook. Zo kwam de Haagse équipe regelmatig onder druk, maar juist daardoor ook klommen sommige spelers zoals Thie. Mansveld en tot lange tijd Dick Advocaat naar een hoog niveau. Aad Mansveld: „Het is vrij gunstig afgelopen. Ik kreeg erg veel te doen. Hoe meer ballen Je krijgt, des te beter ga je spelen. Zo was het ook met Ton. Die heeft wat mij betreft deze gunstige uit slag gered". En wellicht dat die uitslag nog gunstiger had kunnen uitvallen als Joop Korevaar in de zevende mi nuut van de tweede helft toen de stand dus nog steeds 00 was zijn inzet achter doelman Darwin had zien ploffen. Het schot loste hij van 20 meter, maar hij had best nog een paar meter kunnen doorlo pen. Korevaar: „Maar ik dacht dat er een Rus achter me kwam en daarom wilde ik niet langer wach ten met schieten". Darwin tikte die bal met een briljante actie nog net over de lat. Hoopte Teunissen: „Dit resultaat kan een stimulans zijn voor het verdere verloop. Misschien dat de spelers nu weer hun zelfvertrouwen gaan terugkrijgen". MOSKOU Iemand die in ernstige mate verrast werd door hei spelen van de volksliederen een bij Europa Cupvoetbal ongebrui kelijke gang van zaken was Joop Korevaar. Als Jehovah's Getuige bestaat er voor hem maar één koninkrijk: dat van God. Reden waarom hij een minuut voor de wedstrijd toen bekend werd dat de volksliederen op het programma stonden, weigerde daarnaar te luisteren. Omdat het te laat was voor een protest stopte hij in de catacomben van het met 28.000 toeschouwers gevulde Leninstadion zijn vingers in de oren en werd zijn plaats in de stramme rij inge nomen door Leo Caluwe, waardoor Theunissen, nog voor de bal een keer gerold had, een wisseltruc had toegepast. Toen de Zweedse arbiter Loov voor het eerst floot speelde Korevaar normaal mee als linkervleugelverdediger. Inmiddels hadden zijn collega's het publiek gunstig gestemd door bloemen naar de tribunes te gooien. Europa Cup I Real Madrid Keflavik 3-0 (2-0); Anderlecht Vejle BK 4-2 (1-0); UJpest Dosza FC Bazel 2-0 (0-0); Celtic Rosenborg Trondheim 2-1 (1-1); Galatasaray Bayern Mün- chen 1-1 (0-0)Olympique Marseille Juventus 1-0 (0-0)Malmoe FF Benfica 1-0 (1-0); Schwarz Weiss Innsbruck Dynamo Kiev 0-1 (0- 0)CSKA Sofia Panath.ina.iko6 2-1 (1-0)Sliema Wanderers Gor- nik Zabre 0-5 (0-3); FC Maagden burg TPS Turku 6-0 (4-0); Aris Bonneweg Arges Pitesti 0-2 (0-0) Derby County Zeleznicar Seraje- wo 2-0 (1-0)Waterford Omoni Nicosia 2-1 (2-0). Ajax (Ned) en Spartak Trnava (Tsj-Sl) vrijgeloot voor eerste ronde. Europa Cup 2 Schalke '04 Slavia Sofia 2-1 (1-0)Standaard Luik Sparta Praag 1-0 (0-0); Spartak Moskou FC Den Haag 1-0 (0-0); Vikinur Reykjavik Legla Warschau 0-2 (0-0); Ankaragueche Leeds Uni ted 1-1 (0-1)Hajduk Split Frede- rikstad 1-0 (1-0); Rapid Wien Paok Saloniki 0-0, FC Zürich Wrexham 1-1 (0-0); Sporting Lissa bon Hibernians Edinburgh 2-1 (0-0)Rapid Boekarest Lands- krona Boys 3-0 (1-0); Cork Hier- bians Pezoporikos Larnaca 4-1 (2-0), Cork in tweede ronde (eerste wedstrijd 2-1): Carl Zeiss Jena Mikkelin Palloilijat Mikkeli 6-1 (1- 1); Frem Mamager FC Besa 1-1 (0-1). Atletico Madrid Bastia en AC Milan Red Boys Differdange wor den vandaag gespeeld; Ferencvarios Floriana La Valetta op 20 sep tember. UEF A-cup Groep 1: Aberdeen Borussla Mönchenglad- bach 2-3 (0-2); Atvidaberg FC Brugge 3-5 (3-2)Ski Og Lyn Tot tenham Hotspur 3-6 (2-4). Groep 2: Manchester City Valencia 2-2 (1-1); Honved Boedapest Particg Thistle 1-0 (1-0); Vikinger Stavan- ger Ibv Westman 1-0 (1-0); FC Köln FC Bohemia 2-1 (0-1). Groep 3: Feyenoord US Rumelange 9-0 (4- 0); Olympique Nimes Grasshop pers 1-2 (1-1); Vittoria Setubal Zaglebie Sosnowicz 6-1; Liverpool Eintracht Frankfurt 2-0 (1-0). Greep 4: Stoke City FC Kaiserslautern 3-1 (0-0); AC Torino Las Palm as 2-0 (2-0)Sochaux Frem Kopenhagen 1-3 (1-1). Groep 5: Angers Dynamo Berlijn 1-1 (1-1) f Universitatea CluJ Levski Sparta Sofia 4-0 (0-0). Groep 6: Rode Ster Belgrado Lausanne Sport 5-1 (2-0); Internazionale FC Valetta 6-1 (5-1); Bera Star* Sagora Austria Wien 7-0 (4-0); Ut Ar ad Ifk Norrkoping 1-2 (1-0). Groep 7: Epa Larnaca Ararat Jerewan 0-1 (0-0); Aek Athene Salgotarjan 3-1 (2-0); OFK Belgrado Duklm Praag 2-2 (0-1). Groep 8: Slovan Bratislava Vojvodlna Novl Sad 6-0 (2-0); Dynamo Tiflis FC Twente 3-2 (2-1); Ruch Chorzov Fehnerbahce 3-0 (1-0); Dynamo Dresden Voest Linz 2-0 (2-0). ROTTERDAM Da/t was nou weer eoht Wim van Hanegem. Negen maal had de reus Feyen oord dreumes Rümelange omver gekegeld. Met een kinderlijk ge mak. Maar wat vond de Feyen- oorder, die de laatste weken weer een échte Spielmacher is, er na afloop een tikje verontwaar digd van? ,We hadden er verdo rie tien moeten maken. Daar zat het publiek toch op te wachten? Dat wilden ze toch? En je moet de mensen brengen wat ze wil len". Typische Van Hagegem. Maar hij had gelijk. Niettemin zou het natuurlijk onzin zijn om de Happel-brigade een ern stig verwijt te maken dat het *t in de UEFA-tweekamp niet tot de dubbele cijfers kon brengen. De „tien" zou voor de 16.000 Kuip-gan- gers leuk zijn geweest, maar meer ook niet. Door Rob Vente Negen-nul was overigens ook een verdraaid aardige weergaven van het klasseverschil tussen de serieuze profs van Ernst Happel (ook voor dit partijtje in het trainingskamp) en de grappige amateurs van Os wald Minci, die op de ochtend van de wedstrijd met de trein richting Rotterdam waren getrokken. Oswald Minci, de Franse trainer van de Luxemburgse équipe, die na de slachting onthutst stamelde; „Ik had een beetje gehoopt dat Feyen oord het bij een nulletje of zes al welletjes zou vinden". Om daarna bewonderend te zeggen: „Wat zijn Van Hanegem („We hadden er tien moeten maken") probeert om Rümelange-speler Cordoni heen te scoren. Dick Schneider snelt hem daarbij te hulp. Van Hanegem en Kristensen een klasse-spelers!" Poreus Feyenoord kon er dus in de „oefen- wedstrijd voor Ajax" een leutig schuttersfeestje van maken. Na een kwartier had de arme doelman Ge rard Dal Sasso al drie maal moeten constateren dat de muur voor hem akelig poreus was. Eerst scoorde Wim Jansen, daarna Wim van Ha negem met een hele lepe kopbal en toen Peter Ressel. De ruststand werd op 40 bepaald, doordat een tik-tak-spelletje tussen Van Hane gem en Kristensen door de Deen doeltreffend afgerond werd. Na de rust twee wijzigingen bij Feyenoord. Happel hield Van Daele en Ressel buiten de lijnen; Wery eD De Jong mochten opdraven. Het maakte tegen déze tegenstander allemaal niets uit. De doelpunten- machine bleef soepel op volle toeren draaien, waarbij Jörgen Kristensen voor de geraffineerde machinist speelde. Eerst gaf Kristensen een trekbal waarna Hasil snoeihard kon uithalen (50). Daarna kon Wim Jansen na een razendsnelle één twee-combinatie met de Deen 60 maken. Vervolgens behoefde Van Hanegem uit een voorzet van de ex-Spartaen Rotterdam Feyenoord gaat hard nekkig door met oefenwedstrijden spelen tegen buitenlandse verenigin gen. Dinsdag 17 oktober voetbalt de formatie ven Ernst Happel in Lon den tegen Tottenham Hotspur. maar „Ja" te knikken voor 70. En tenslotte legde de vleugelartiest de bal op het hoofd van de jarige La- dinszky gisteren werd de Hon gaar 23 en dat betekende 8—0. Dankzij Theo de Jong bleef de man aan het scorebord daarna in be weging: 9—0. De tiende kwam er dus niet van Happcl's tiental. (Inderdaad, tientaL Wim Jansen was met een lichte en kelblessure voortijdig naar de kleed kamer gegaan. Hij zal er overigen* zondag bij zijn). Voor de meeste spelers evenwel geen bezwaar. Die mopperden na afloop alleen: „Moesten we da&r nu voor in een trainingskamp

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 11