Leiden houdt zich stil; Voorschoten protesteert Einde ivatersportrecrea tie-droom Dure mode in Wassenaar DUIVENSPORT Ben Brouwer in Our House'' "Canite Tuba' was succesvol SIERADEN UIT FLAT GESTOLEN Vragen over saneren en opknappen van huizen in Leiden Afdeling Leiden: In t Veld en Waal kandidaat tweede- kamerfractie PvdA Vissen in Leede Leidenaar (17) reed in een gestolen auto BRUG OVER VOORSCHOTENSE KERKSLOOT Leidse Baan op wegenplan LEIDEN Burgemeester en wethouders van Leiden heb ben in tegenstelling tot de PAK-fractie uit de Leidse raad geen bezwaarschrift ingediend tegen het herziene wegenplan van de provincie, waarop o.m. de Leidse Baan weer is geplaatst. Wet/houder Kret v„u «u^uoukvwia- keling zegt hierover„We houden ons stil, want de Leidse Baan is in tegenstelling met het vroegere ontwerp buiten het Leidse grondge bied gehouden. Daardoor is het geen plaatselijk belang meer, maar een regionaal. Het zal ook op deze ma nier worden aangepakt, waarbij ik denk aan een oplossing via de sta tenfracties". De wethouder, die het wegenplan niet ziet als een uitvoeringsschema, zegt, dat Leiden tevreden is, omdat het wegenvierkant in de agglomara- tie er nog op staat. Wel heeft Lei den bezwaar gemaakt tegen het feit, dat de Willem de Zwijgerlaan niet is opgevoerd, omdat deze weg een re gionale functie heeft en geheel voor rekening van de stad Leiden komt. PvdA-fractieleider Van Aken vindt het geen argument om stil te zijn nu de Leidse Baan niet meer op Leids LEIDIEN De postduivenvereni ging "Het Oosten" had 146 jonge en oude duiven in concours liggen voor een vlucht uit St. Ghislain, waarbij de volgende resultaten werden geno teerd: 1-6-7 P. Juffermans; 2-3-5-10 W. v. Klink; 4-9 C. Vesseur; 8 C. Gijsman. Aan dezelfde vlucht nam 'De Snel- vlleger" (188 duiven.) deel Voor deze vereniging was de uitslag als volgt: 1 B. Delsasso; 2-3-4-5-6-9 M. de Lan ge en Zn; 7 J. Roest; 8 J. Degen en Zn; 10 gebr. Bink. „De Reisduif" loste 113 duiven in Strombeek en noteerde het volgende resultaat 1 T. Platteel; 2-10 W. Kop; 3-4 J. d. Roode; 5 G. v. d. Hoven; 6-9 P. Mooten; 7-8 W. v. d. Nieuwendijk. Kledingbeurs SASSENHEIM De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers in Sassen- heim organiseert op 4 oktober de eerste kinderkledingbeurs in Sas- senheim. In andej-e gemeenten heb ben afdelingen van het UW reeds met succes soortgelijke initiatieven ontplooid. Dinsdagavond 3 oktober is er de inkoop van de kleding, woensdag 4 oktober de verkoop. ALKEMADE Folkzanger Ben Brouwer trad dit weekeinde op in de Jeugdsocieteit „Our House". Deze rasechte Hollander kreeg het talrijke publiek in zijn ban door zijn grap pige presentatie en absoluut fijne muziek. Tevens was dit zijn laatste optreden als solo, aangezien zoals hij zelf aankondigde in het vervolg „in duplo" gaat werken. Een verras sing was voorts dat uit het publiek nog een Engelse folk-zanger naar voren trad n.l. Robin Best die op zeer verdienstelijke wijze nog enige s ten gehore bracht. Zondag zal het afscheidsoptreden plaats hebben van Nigel Pickering, die reéds enige malen met overwel digend succes in „Our House" op trad. Binnen zeer korte tijd gaat hij Nederland verlaten hetgeen zijn fans van „Our House" ten zeerste zullen betreuren. Ongetwijfeld zullen zij zondag dit afscheidsfeest tot iets on vergetelijks maken. LISSE De Lissese harmonie „Canite Tuba" heeft zaterdag mooie successen weten te behalen met de drumband en het majorettenkorps op het Federatief Bondsconcours in Soesterberg. De drumband behaalde met 336 punten de eerste prijs en promoveerde naar de ere-divlsie. Na de wedstrijd werd een showdemon- stratio gegeven, in welke wedstrijd een 1ste prijs in de le divisie werd behaald. Een eclatant succes voor Canite Tuba en de instructeurs! grondgebied ligt en geen aansluiting krijgt op de (binnen) stad. „Het PAK is tegen de aanleg van deze weg ln het gebied tussen Den Haag en Leiden en daarbij is niet van belang waar de weg begint of eindigt". Het gemeentebestuur van Voor schoten heeft wel een bezwaarschrift Ingediend tegen een Leidse Baan op deze manier. „De weg komt niet ver der dan tot de kruising met de toe komstige rijksweg 11 en dat is voor Voorschoten alleen maar nadelig. Voorschoten krijgt geen enkele aan haking op het interlokale wegennet. Op deze manier ontstaat een hope loze situatie", aldus de bezwaren van Voorschoten. Eredoctoraat LEIDEN Prof. dr. L. B. Holt huis heeft een eredoctoraat van de technische hogeschool in Trondheim gekregen. De Trondheimse TH heeft, ter gelegenheid van 't vijftigjarige bestaan, verschillende eredoctoraten uitgereikt, o.a. aan de directeur van het Kamerlingh Onnes Laborato rium, prof. dr. C. J. Gorter. Prof. Holthuis is werkzaam in het Rijksmuseum van Natuurlijke His- gvcpz. Zijn onderzoek is vooral gericht op het gebied van kreeftach tige dieren en garnalen. HIJ is pro- fesoor aan het Instituut of Marine Sciences in Miami en hij speelt ook een belangrijke rol in de Interna tionale Commissie voor de Zoölogi sche Nomenclatuur. LEIDEN In twee flatwoningen aan het Stationsplein is in het afge lopen weekeinde ingebroken. In een van de flats werd, bij afwezigheid van de bewoners, een juwelenkistje met sieraden ter waarde van f 3000, buitgemaakt. Uit de andere flat verdwenen een elektrisch klokje en een transistor radio. In beide gevallen verschaften de daders zich toegang door forcering van een raam aan de achterzijde. DINSDAG 12 SEPTEMBER LEIDEN Kleuters van de Haanstra-school stonden gistermiddag op de trap van het stadhuis met mutsen op, die de naam droegen van Joke (Vlijm) en Gert (van Harten), die in het huwelijk traden. Meer dan 100 kleuters waren gekomen om leidster Jok (22) op deze manier geluk te wensen. (Foto Jan Holvast) Als Mies Bouwman en Ageeth Scherphuis in een TV-programma verschijnen, dragen ze bijna altijd broekpak of een sportieve jurk van Leeser. En zij niet alleen, heel wat bekende vrouwen behoren tot Leesers vaste klantenkring. Vandaar ook dat er gisteren in het met toefjes dahlia's feestelijk ver sierde Kasteel Oud Wassenaar zo veel belangstelling voor de show van Leesers nieuwe najaarscollectio Flannel broekpakken uit Florence met bijpassende bontblousons in alle mogelijke variaties werden be halve door top-mannequin Dewi, nog door vier nieuwe modellen ge showd en dat wil in ons behouden de Nederlandse modewereldje wel zeggen Maar behalve deze charmante veelbelovende manne quins gaf Rolf Leeser ook de klas sieke kleding weer een kans. En hy bewees daarbij met beige geblokte angora spencers, die over zwarte zijden blouzes bij plooirokjes wer den gedragen, dat een klassieke en een jeugdige lijn niet win tegen spraak met elkaar hoeven te zijn. Combinaties van flannel pantalons met korte bontblousons 500 tot ƒ2000) of met wat langere wijde wollen jasjes namen de belangrijk ste plaats in de nieuwe wintercol lectie in. Maar vrouwen die een bontblouson op een moderne pantalon met wijd uitlopende pijpen willen dragen moeten wel smalle heupen hebben En omdat lang niet iedere Neder- OEGSTGEEST Dr. A. Wessels, die binnenkort door de Geref. Kerk van Oegstgeest beroepen zal worden als missionair predikant, zal zondag 24 september worden bevestigd. Dr. Wessels is thans als islamoloog ver bonden aan de theologische faculteit, van de Vrije Universiteit te Amster dam. landse vrouw die heèft, is er mis schien meer iets te zeggen voor de suggestie van de Italiaanse modeko ning Valentino, die de bolerojasjes van bont, maar ook van kleurig teddybeer, bij feestelijke avondjur ken liet dragen. En aan kleurige lange overhemd japonnen, voor een gezellig etentje buitenshuis, heeft Leeser zo bleek gisteren geen ge brek. De klanten van de in Den Haag en Amsterdam gevestigde boe tiek zullen er alleen wel flink in de beurs voor moeten tasten want koopjes zijn bij Leeser niet te ha len. Maar dat kan ook niet voor een zaak die echte couture in huis heeft. LEIDEN Het raadslid Leeuwen- burgh (prot. chr.) constateert in vra gen aan burgemeester en wethouders een toenemende belangstelling vanuit de burgerij voor de ontwikkeling van stadsvernieuwing, renovatie en sane ring. Het raadslid vraagt of het college het niet gewenst acht om de burgery bij verdere ontwikkelingsplannen zo vroegtijdig te betrekken. Kunnen met betrekking hiertoe voldoende vi suele middelen maquettes, een urba- noscoop en dergelijke, zoals o.a. de gemeente Eindhoven, Schiedam e.a. dit destijds hebben gedaan, ter be schikking worden gesteld om vol doende van de nieuwe plannen ken nis te kunnen nemen? Kan het college mededelen welke waarborgen zijn geschapen dat, voor zover bijvoorbeeld voor het bebou wingsplan HerengrachtZijlsingel eventueel een projecontwikkelings- maatschappij werd ingeschakeld, er in de behandeling en voorbereiding van een toekomstige spoedige bebou wing van het saneringsgebied Heren gracht—Zijlsingel geen onnodige ver traging ontstaat. Is het aan de college tevens bekend dat er een toenemende tendens is voor de bouw van woningen voor kleine of onvolledige gezinnen zodat naast bejaarden ook andere catego rieën, zoals alleenstaanden, werkende jongeren en anderen, in toenemende mate over eigen woningen de be schikking zullen kunnen krijgen, waarbij tevens door een mogelijke wijziging van de betreffende subsi dieregelingen het bouwen van wo ningen voor Jonge gezinnen relatief gunstiger en daardoor mede extra bevorderd zou kunnen worden? Kan het college de concretesering van voorstellen voor bebouwing het plan HerengrachtZijlsingel nog zodanig bespoedigen dat e' tuele nieuwe financierings facilitei ten ten behoeve van mogelijk vol gens het zgn. plan Klarenbeek dan wel het plan Hooidonk of anderszins als gepubliceerd in de Leidse pers, nieuw te bouwen woningen voor leenstaande. jonge gezinnen en deren optimaal kunnen worden benut? LEIDEN Over de samenwerking met aandere partijen heeft de leden vergadering van de afdeling Leiden van de Party van de Arbeid de uit spraak gedaan, dat het gewenst is dat de PvdA bereid is te regeren op basis van het regeerakkoord van PvdA, D'66 en PPR. Voorts zou het gewenst zijn dat de progressieve drie bereid zyn voor de verkiezingen gesprekken met andere partyen te voeren en tot bindende afspraken te komen ten behoeve van een regeerakkoord nadat van een zelfde bereidheid van die andere par tijen is gebleken. Het (herziene) verkiezingsprogram ma van de PvdA van 1971 dient riclxt- ïyn te zyn voor het handelen van de kamerfraotie en eventueel uit de partij komende ministers. De ledenvergadering formuleerde een aantal amendementen op het re geerakkoord van de progressieve drie van 1971. Hieronder een keuze uit de voorstellen: Grote institutionele beleggers die nen een vastgesteld percentage van hun beleggingen ter beschikking van de volkshuisvesting te stellen; Eigen woning bezit voor de lagere inkomensgroepen moet bevorderd worden door het scheppen van goed kope leningsmogelykheden; Het beleid dient er op gericht te zyn beperkingen te stellen aan het bezit van tweede woning voor recrea tieve doeleinden; De werkingssfeer van de huursub sidie moet worden verruimd onder meer door de subsidie niet steeds aan een termyn van een jaar te binden. De toepassing van de subsidie dient zodanig te zijn dat de huursubsidie meer als een recht dan als een gunst wordt ervaren; Huurharmonisatie van huren dient gelijke tred te houden met har monisatie van de inkomens. De huur harmonisatie zoals die nu werkt dient onmiddellyk te worden stopgezet; Op langere termyn moet iedere waardestyging van grond aan de ge meenschap toe vallen; De financiële verhouding tussen LEIDEN De wedstrijd, die het viscollege OASE (Adlerfabri eken) de Warm onder Leede hield, leverde het volgende resultaat op: 1. v. Went 1680 gram, 17 stuks; 2. Hartman 1650, 18; 3. Söhoutens 1605, 15; 4. Steen bergen 1185, 14; 5. Weber 1000, 12; 6. Hemessen 830, 12; 7. v. Apeldoorn 735. 6; 8. De Ridder 640, 8; 9. Gom- mans 625, 8; 10. Houthulzen 615 9, LEIDEN Een 17-jarige Leide naar is gistermiddag bij een routi ne-controle van de verkeerspolitie in de Rooseveltstraat aangehouden. De jongen reed in een auto, die hij eei dag tevoren in Deventer liad gesto len. Hij is Inmiddels naar Deventer overgebracht. VOORSCHOTEN B. en W. van Voorschoten hebben door mid'd!etl van een advertentie medegedeeld dat op korte termijn een brug over de Kerksloot in het verlengde van het Frans Halsplantsoen gemaakt zal worden. Deze vaste brug krijgt een beperkte doorvaarthoogte van 125 cm, gemeten boven de wa terspiegel. Eigenaren en gebruikers van vaar-functie te geven en de bewoners van tuigen met een vaste opbouw van 125 de aangrenzende Molenlaan de ge- cm, die liggen in de Kerksloot of de tegenheid bood hun boten te meren daarmede in verbinding staande wa- mits de vaste opbouw niet storend terweg, wordt aangeraden tydig el- werkte en beneden de 2.50 meter ders een ligplaats te verkrygen. Van- bleef. wege de gemeente kan generlei aan- I Watersportliefhebbers hebben sprakeiykheid voor schade worden j dankbaar gebruik gemaakt van deze aanvaard in verband met het feit, mogeiykheid en zo liggen er thans dat vaartuigen na 21 september 1972 j kleine kruisers en zeilboten in de het Rijn- en Schiekanaal (De Vliet) niet meer zullen kunnen bereiken. De onverwachte mededeling is min der goed ontvangen by de burgery dan B. en W. van Voorschoten ver- Kerksloot langs de Molenlaan (op fo to Jan Holvast). De Kerksloot bleek een goed vaar water te zyn, nadat twee jaar gele den alle woonschepen deze brede wacht of gewenst hadden. Het is nog sloot verlaten hadden. Verschillende geen twee jaar geleden dat de ge- j verenigingen en politieke partyen meenteraad het besluit nam om de I zagen in de Kerksloot een middel Kerksloot een watersportrecreatieve Automaten leeggeroofd LEIDEN Onbekenden hebben in het afgelopen weekeinde in de studentensociëteit „Minerva" twee sigarettenautomaten en twee speel automaten opengebroken. Er moet voor een bedrag van ongeveer f 450,- zijn ontvreemd. ryk en gemeente dient zodan worden dat in gemeenten waar bevolking een laag gemiddeld men heeft het voorzieningenp op het terrein van onderwys en zyn hoger van niveau dient dan in gemeenten met een wefo de bevolking: Maatregelen moeten bestul worden om de hoge inkomenj maximum grens te binden; Alle door de overheid gefinaa onderwijs dient kosteloos te zyn de gebruiker en wordt gefinat uit de algemene middelen. Dit kent ondermeer dat de duizend den-wet inzake het collegegeld ingetrokken en dat de voorgej schoolgeldheffing geen dc vinden; Het "Groene Hart" van Ho dient via een wet beschermd te den. Gezien de ernstige Leidse jx en waren de PvdA-leden van ning dat er een links Leids kan moet komen. Als kandidaten hie zyn gesteld: Riel in 't Veld, van de PAK-fractie in de Leidj meenteraad, en het raadslid Waal. Breestraat 19 Sociëteit dicapten 26 uur nam. Zijlsingel 2 Evangeliecentrum 1 A Jaardensociëteit Rijnsburgerweg 163 Spreekuur gezin6V Vrouw-Maatschappij hulsvesting werkende Jongeren 7 30 uur nam. Breestraat 19 Spreekuur Chr. gratiecentrale 78 uur nam. Diamantplein 27 Gesprekss laha'i 8.15 uur nam. Stadhuis (kamer 214) Openbar gadering Commissie Onderwijs Oegstgeest (Gemeentecentrum) ter. van Hulsvrouwen, afd. I ipr. mevr. H. Smit-Goemans Zwitserland 2 uur nam. Woensdag Stadsgehoorzaal Pauze-orgelcon 12.45 uur nam. Sociëteit Tw« iers en alleens Oegstgeest (Gersstraat 65) Sot oor kamerbewoners Dijketraat 2a Spreekuur sociale binnenstad 25 inderdag Morsweg 10 Werkgroep ten 8 uur nam. Morsweg 10 Werkgroep Stadhuis Spreekuur sociale ra* 19 Sociëteit Titus Brandsmalaan 76 "De dicapten 25 "Sm s Branc Clubhuiswerk handenarbeid 10 uur nam. Zoete rwoudseslngel 21 (Huize Je! Bandrecorderdlenst Wim Malgo Morsweg 10 Spreekuur Advlet Binnenstad 810 uur nam. 't Praethuvs (Vrouwenkerkkoon 9) Spr. drs. Ha—T— persconcentratie 8 Apothekers De avonds, nacht, en zondagsdl wordt waargenomen door apotheek apotheek Oegstgeest Wil hein SOS-dienst hjkheden verken Release Hulpverleningsdienst Release: Gezinsverzorging Aanvragen hulp Dejaurdei durig zieken en gezlnsverzo singel 8 tel 24800 9—10 uur Wetswinkeltje een graantje mee te pikken van het toekomstige watersportgebied „De Vlietlanden". Bezoekers aan dit wa tersportgebied zouden met weinig moeite direct in het centrum van Voorschoten kunnen komen en hun Inkopen aldaar doen. De V.V.D., afdeling Voorschoten, heeft er zelfs vorig Jaar een apart agendapunt tydens een vergadering van gemaakt en mede naar aanlei ding daarvan is opgericht de Stich ting Jachthaven Voorschoten. Het slaan van een vaste brug ten behoeve wacht. nen een maand een ligplaats van- I taris van deze stichting is voornemens van de bereikbaarheid van twee ka- De eigenaren van de scheepjes in I daan?" De 8tichting Jachthaven een protest in te dienen tegen het veis bouwgrond in het complex „By- de Kerksloot zyn de direkt gedupeer- Voorschoten l.o. kan in de toekomst onverwachte einde van een water- dorp" komt zo voor iedereen onver- I den: „Waar haalt men zo gauw bin- I de Kerksloot niet missen en de secre- sportrecreatie-droom. Adres Leids Volkshuls, Apotbd dijk 33. Openingstijden: dagelijks ve maandag) en donderdagavond Algemene informaties (910 Noordeindsplein 2B, Tel. 40483. M kwartier, wykinformatle 910 t clubs hulpdienst DIJkstraat Tel 43503. De'Kool Wijkinformft» 10 uur); clubs, hulpdienst DriftsK 49a Tel. 49726. Zeeheldenwijk DW telefoonnummers (910 34639, 23231, 20788, 44256, 41796.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2