'Uitdaging voor Leiden STORMACHTIGE ROCK Jubileum mavo gevierd Commissaris der Koningin opende overdekt zwembad in Leiderdorp Auto botst tegen busje: 3 gewonden Volleybal toernooi bij D.A.C Apollo won Henk vaii Ulsen gewond bij botsin Zo ontvangt Warmond nieuwe burgemeester MAANDAG 11 SEPTEMBER Verkeersongelukken in Leiden LEIDERDORP Voorzitter van de zwem- en waterpolo- vereniging ,,De Does", H. v. d. Horst, wilde zaterdagmid dag van het overdekte zwembad geen praathuis maken. Er zouden nog vele sprekers en gebeurtenissen na hem vol gen. Hij verwelkomde de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk, die dit nieuwe zwembad kwam openen. Voorzitter v. d. Horst begort met z'n schoe nen uit te trekken omdat hij tegen z'n medewerkers had tfl| gezegdals we binnen een half jaar na het formele gedeelte beginnen te bouwen loop ik van trots naast m'n schoenen. Dat is gebeurd. De bouw van dit zwembad is ge kenmerkt door snelheid. Binnen 9 maanden stond het overeind. Ook vooral dankzij de voetbalvereniging R.CJj.. die ondanks de tekorten aan voetbalvelden er één afstond aan "De Does" zodat er 3 maanden tijdwinst waren. Leiderdorp is zijn tijd ver vooruit met dit zwembad, aldus de heer v. d. Horst, meestal komt zo'n groot zwembad er pas bij een bevolking van 30 a 40 duizend zielen. Leiderdorp heeft 17 duizend inwo ners. Regionaal kan dit bad echter veel betekenen. De voorzitter, die waarschijnlijk in Januari as. af treedt, besloot z'n toespraakje met de vraag: Waar blijft Leiden? Aan de sportverenigingen is zoveel ver huurd dat er niets meer bij kan. De schoolzwemmers uit Leiden la ten echter verstek gaan. Initiatief Burgemeester v. d. Have sprak van trots en vreugde over dit bijzondere project dat een van de idealen van Leiderdorp in vervulling doet gaan. Voordat de commissaris van de Ko ningin op de knop drukte die de be weegbare vloer omlaag liet zakken, sprak hij zijn bewondering uit voor: het stuk particulier initiatief geze gend met burgerzin. Op de beweegbare vloer, speciale voorziening voor gehandicapten die er met invalidenwagentje en al op gereden kunnen worden, hadden in middels leden van de sinds kort op gerichte Leiderdorpse Reddingsbriga- en jeugdige waterpoloërtjes plaatsgenomen. Het zwembad, gebouwd door aan nemingsbedrijf Marcel Muyers uit Limburg, is uitgerust met een tele visiecircuit voor de bewaking van de garderobes en voor optimaal gebruik door bejaarden en invaliden zijn spe ciale voorzieningen getroffen. Bij zijn aankomst bij het zwembad had mr. Vrolijk nog een keramiek ont huld, die in opdracht van de ge meente en "De Does" is vervaar digd door de Leiderdorpse kunste naar v. d. Nat. De waterpolowedstrijd, die ter ere van de opening tussen teams van "De Zijl" en "Zwemlust" uit Utrecht ge speeld werd bracht een nederlaag voor de "Leienaars" 52. Maandag Steenschuur 6 Rullavond Leidse Postzegelvrienden 8 uur nam. Oude Singel 26 Informatie-avond Ba- ha'i 8 xiur nam. Rehoboth (Rapenburg 10) Leidse Amateurfotografenvereniging 8 uur nam. Koningskerk NCVB, afd. Noord Spr. dhr. Olivier over een reis door Zuid- Engel and 8 uur nam. Dinsdag Morsweg 10 Werkgroep struktuur- PlMors\veg 10 Werkgroep Leefbaarheid en stadsverfraaiing 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Driftstraat 49 Spreekuur sociale raadsvrouw 10.3011.30 uur voorm. Breestraat 19 Sociëteit voor gehan dicapten 25 uur nam. Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Israel- avond 8 uur nam. Morsweg 10 Spreekuur Adviesraad binnenstad 26 uur nam. Het Mierennest (Morsweg 59) Be jaardensociëteit 24 uur nam. RIJnsburgerweg 163 Spreekuur Alg. Bureau voor levens- en gezinsvragen 7.30—8.30 uur nam. Gew. Arbeidsbureau Spreekuur Man -Vrouw-Maatschappij over part-time- werk 9.3010.30 uur voorm. Volmolengracht 19 Welfare-winkel Rode Kruis 2.305 uur nam. Hooigracht 38 Spreekuur Stichting huisvesting werkende Jongeren 7.30 8.30 uur nam. Breestraat 19 Spreekuur Chr. Emi gratiecentrale 78 uur nam. Diamantplein Baha'i 8.15 uur nam. Stadhuis (kamer 214) Openbare ver. gaderlng Commissie Onderwijs 4.30 uur nam. t v Oegstgeest (Gemeentecentrum) Ned. Ver van Huisvrouwen, afd. Leiden. Spr. mevr. H. Smlt-Goemans over Zwitserland 2 uur nam. Gespreksavond Apothekers De avond-, nacht- en zondagsdienst wordit waargenomen door apotheek Zuid West. Brahmslaan 20, Van Breest Smallenburg, Loe veste tl n 0 Leiderdorp en apotheek Oegstgeest Wilhelmina- SOS-dienst SOS-Telefonische Hulpdienst ni (01710)25202 Vooi alle die Ui moei lllkbedeD verkereD bereikbaar elke werkdag van acht uur n.m tot scp' uur vm doorlopend In bet weekeinde d.wx van vrtldag acht uur n.m tot maandag acht uur vm Release Hulpverleningsdienst Release: Nieu we Rl|n 20a, tel 24555 Maandag t/m vrijdag 2022 uur; dinsdag t/m don derdag ook 16—18 uur Gezinsverzorging Aanvragen nulp oejaarden en IMg durlg zieken en gezinsverzorging Mors sin gei 8 tel 24800 9—10 uur voorm Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor gratis rechtskundige bijstand. Adres Leids Volkshuls, Apothekers- dijk 33. Openingstijden; dagelijks van 10 uur voorm. tot 1 uur nam. (behal ve maandag) en donderdagavond van 79 uur. Algemene informaties (910 uur), Noordelndspleln 2B. Tel 40483. Mors- kwartler. Wij kinformatie 9—10 uur); clubs hulpdienst DIJkstraat 2a Tel. 49698. Binnenstad. Wilkinformatie (9— 10 uur); clubs, hulpdienst Gerecht 10. Tel. 43503 De Kool WIJkinformatie (9 10 uur); clubs, hulpdienst Driftstraat 49a Tel. 49726. Zeeheldenwijk Diverse telefoonnummers (910 uur)43754 LEIDEN Drie inwoners van Leiden raakten in de nacht van za terdag op zondag gewond bij een verkeersongeluk op de hoek van de Hooigracht en de Nieuwe Rijn. Een personenauto, die op de Nieuwe Rijn reed, botste daar te gen een van de Hooigracht komend busje. De 32-jarige bestuurster van Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Ranoe Viyanthi Alicia, d. v. R. Bis- hoen en A. L. Lachmansingh. Johan Plet&r, z. v. W. L. Bouwman en M. Cadjenovic. Hendrika Helena, d. v. T. H. B. Bon en A M. Dofferlioff. Peter Willem, z. v. W. 'P. Vink en H. Fatkova SaddA Maria, d. v. T. P. Schakenbos en A. M. van der Zwet. Alida, d. v. W. J. Meskers en P. Gljsmau. Lourens, z. v. J. Zwanenburg en G. Huisman. Marcel, z. v. G. van Egmond en C. de Koning. Agnes Dorlen d. v. A. J. van Velzen en H. W. M. Mol. Martijn. z. v A. A. Lont en K. E. Dijs. Bart, z.v. A. A. Lont en K. E. Dijs. Saskla Virginia, d. v. A. Atzei en C. C. A. Heidema ONDERTROUWD A. T. J. M. Bloem en B. I. M Weh- meiijer. H. D. Dok ter en C. J. Feith. H. A. van Gellecum en W. C. Hille- brand. J. Goedhart en A. J. C. Sle- bert. M. van Es en H. W. Stouten. K. J. P. Haasnoot en H. E. Degenaar. A. Kershof en C. C. Cival. C. Kuijpers en A. T. M. Wouters. J. Mulder en I. Lich- tendahL C. W. Nieuwenburg en C M. Colpa. R. Nijholt en C. M. van der Mey G. Scholten en M. Oppelaar. G. A. H. Slakhorst en H. Kurpershoek. A. G. van der Spuy en H. M. Verloren. J. Sijbrant en B'. A. Overeem. O. J. Tromp en L. D. Genang. C. W. J. van Waas en E. H. Hirsch. G. W. R. van der Woerd en J. A. de Lange. J. M. Zuijdwegt en J. M. Sijmons. GETROUWD D Ketting en J. Sjoerds. H. J. Hop penbrouwer en S. W. Tegelaar. I. R. Elstak en A. S. Lie-Pauw-Sam. J. van der Walle en M. Haneveer. A. H F. Jansen en J. Mieremet. D. L. Elliott en L E. G. de Nijs. F. P. W. KruJJs en M. A. C. Tuithof H. Nljpjes en H. Pen seel. W J. B. Nugteren en C. J. A. Bonthond. OVERLEDEN J. D. Carrière (64) man, P. E. Koore man (10). boon. A. van de Pels (53) man. P. C. Christiaanse (70) man. M. C. Fukken (55) echtgen. van H. Caron. BOTSING MET DRIE AUTO'S WARMOND Een automobiliste uit Sassenheim wilde, komende uit de richting Sassenheim, de War- mundastraat inrijden, moest plotse ling afremmen voor een auto uit de richting Leiden. Het gevolg was. dat een achter haar rijdende auto geen gelegenheid meer had vaart te min deren en de auto midden op de rij weg duwde, waardoor de auto uit de richting Leiden in volle vaart inreed op de auto uit Sassenheim. De be stuurster liep een aantal verwon dingen op, die niet van ernstige aard bleken. Wel werden alle drie auto's zwaar beschadigd en vooral de auto uit Leiden werd volkomen vernield. Overdekt, maar toch nat. Van de regen, waartegen de commissaris der Koningin werd be schermd, toen hij een keramiek onthul de aan het nieuwe overdekte zwembad. (Foto Jan Holvast) Soft Machine 'nieuwe stijl ALPHEN AAN DEN RIJN Mike Ratledge orgel, Hugh Hop per bas, Karl Jenkins saxofoon, orgel en John Marshall drums, tezamen vormend de Soft Machi ne, musiceerden zaterdagavond in de Rijnstreekhal. De formatie is pas sinds enkele maanden in deze opstelling ac tief en begon zaterdag aan een serie concerten in Nederland en België. Alphen kreeg derhalve de première van Soft Machine nieu we stijl. De groep die indertijd de rock in al zijn hevigheid liet ho ren was door allerlei personeels wisselingen steeds meer overge held naar de free jazz. De enige 'twee ovegebleven Machine-onder delen uit het prille begin, Mike Ratledge en Hugh Hopper zijn daar dit jaar dan eindelijk van teruggekomen. ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense volleybalvereniging DA..C. die onlangs vijf jaar bestond, orga niseert 30 september in de Rijnstreek hal een toernooi. Nieuwe pastoor WARMOND Als opvolger van pastoor Slijkerman, die met emeri taat gaat, is met ingang van 24 sep tember a.s. benoemd P. M. Mussert (51), thans werkzaam als kapelaan ln de Sr. Liduina parochie Schenk- kade in Den Haag. Toch moet de rock die Soft Machi ne maakt tussen aanhalingstekens worden geplaatst. Het Alphense pu bliek dat door dit magische woord naar de Rijnstreekhal was getrokken en kennelijk enig vrolijk ramp-en- stampwerk verwachtte werd gecon fronteerd met 'n sterk op Jazz geën te muziek. Een sound die moeilijk te plaatsen is en waarvan je vaak al leen nog kan opmerken: Je houdt er van of niet. Muziek voor een select publiek. De massa blijkt er nog niet rijp voor. Maar wat niet is kan ko men, pleegt men te zeggen en waar om niet want de nieuwe Soft Machi- en dus niet de Soft Machine ouwe stijl want daarbij nam immers de zang ook een speciale plaats in, terwijl de heren nu hun mond niet meer opendoen weet wel degelijk wat muziek maken is. Het Alphens publiek we telden 599 man kon, bij goed gebruik van de oren. vier musici horen spelen die hun instrumenten tot in hun tenen beheersen. Vier zeer begaafde muzi kanten die slechts aandacht hadden voor htm "machinerie". Soft Machine begon stormachtig en speelde bijna een uur achter elkaar 'n naamloos nummer waarna nog 'n toegiftje volgde. De liefhebber kon volop genieten van hun "funky" ge luid. dat ze onderbraken door meer ontspannen toestanden om weer tot hevige uitbarstingen terug te ke- re.n Het blaaswerk kwam en dat is een wezenlijk verschil met de vorig' bezetting met o.a. Elton Dean er nog bij wat minder aan de orde. Jen kins kroop regelmatig achter het tweede orgel. De rockdrummer Mar shall zorgt voor een stuwende kracht achter het geheel, waardoor 't zo nu en dan lekker swingt. Het zou voor deze groep leuk zljr als ze mt hun toer door de lage lan den hun prestige weer wat op vijzelden. Misschien zou een nieuwe elpee hieraan ook het nodige goed kunnen doen. In het voorprogramma speelde dr Delftse groep Alquin. Er waren vele enthousiaste reacties op deze Neder landse formatie die zich bezighoudt met muziek van alles tussen Santa- na en Deep Purple. Zeer muzikale jongens, dat mag zonder meer gezegd worden. De ti tel van één nummer, ze openden pr zaterdagavond mee 'wil ik u niet ont houden. Het heet "Voor de bakker" En dat allemaal omdat de leider, gi tarist en violist, Ferdinand Bakker heet. Al met al best een aardige opening van het Alphense popseizoen, waarin we nog van veel goede muziek zul len kunnen gaan genieten. T.v.B OEGSTGEEST Ook de tweede competitiewedstrijd wist het eerste herenteam van Apollo te win nen, van Hercules uit Rijswijk. Een opmerkelijke prestatie, aangezien Apollo dit seizoen in de heerste klas se geplaatst is en vorig seizoen nog in de derde klasse speelde. Het veld was zwaar en glad waar door er een grote aanslag op de con ditie gepleegd werd. Deeerste helft werd te slordig en te statisch ge speeld. Het was dan ook aan het sublieme keeperswerk van E. Vos te danken dat Apollo thee kon gaan drinken met een 3—2 voorsprong. Na de rust kreeg Apollo meer vat op het spel. Met snelle aanvallen werd Hercules op een 82 achter stand gezet, waarbij de Hercules keeper nog een paar zekere doelpun- en voorkwam. Hercules kwam nog terug tot 85. Eindstand 95. Voor Apollo scoor den F. Koets 4, G. Soet 2, S. Lagen dijk 1. T. de Haan 1, A. J. Stasse 1. Huldiging J. I) rummer LEIDEN Velen hebben rond het middaguur de heer J. Th. J. Brummer, de laatste jaren bedrijfs leider van het Leidse filiaal, geluk gewenst met z'n 25-jarig jubileum bü Peek en Cloppenburg N.V. De heer ditie gepleegd werd. De eerste helft de "eigen" zaak, maar is ook de ac tieve voorzitter van het Leids City Centrum, in welke functie hij een man is, die belangstelling heeft voor de twee kanten van de medaille waar het de Leidse binnenstad betreft. Na een intieme huldiging in de kring van het personeel drukten ve len de heer Brummer, die met vrouw en kinderen aanwezig was. de hand. Tot hen behoorden wethouder Lij ten van Economische Zaken en voorzitter Koningsveld en secretaris Branderhorst van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijn land, alsmede vertegenwoordigers van middenstandsorganisaties. Geschenken en bloemen werden ge zonden. Postcluiven- vlucht LEIDERDORP De Leiderdorp se Postduiven Vereniging "De Rijn- klievers" heeft een wedvlucht van af St. Kathelyne Waver gehouden. Af stand plm. 121 km. In concours 674 oude en Jonge duiven. Gelost om 7.20 uur, met N.O. wind. Prijswinnaars: 1. Gebr. Hooger- vorst, 2. A. v. d. Dop en zn., 3. J. Rozier, 4. J. Zevenhoven, 5. J. Ro- zier, 6. P. v. Griensven, 7. C, v. d. Nieuwendijk, 8. W. v. d. Kooy, 9. A. v. d. Dop en zn., 10. J. Verstraaten. Vanavond is er een vergadering van de P.v.d.A., afd. Leiderdorp, in het Dorpshuis. Aanvang 8 uur. Er worden o.a. regionale vraagstukken besproken. de personenauto kreeg behalv» gebroken sleutelbeen schaaft in het gezicht. Een 24-jarige welijke mede-inzittende kreeg wonden aan de knie en een 28 ge mannelijke passagier schaal den aan het gelaat. Het gei drietal is door de EHD naar ziekenhuis overgebracht. Een 16-jarige bromfietser ui phen brak zijn linkerarm, toe zaterdagavond laat op tionsplein in botsing kwam me personenauto. De Jongen, die richting van de molen ,De kwam, wilde ter hoogte v Oegstgeesterweg links af slaa op het moment dat de auto wilde inhalen. Op het kruispunt Vijf Me Rooseveltstraat kwamen vrijdai dag omstreeks zes uur een 18- motorrijder uit Leiden en een rige fietser met elkaar in bo waarbij de motorrijder zijn rei knie brak. Ook in dit geval de EHD voor vervoer naar he kernhuis. Leidse (74) overleden na val van trap LEIDEN De 74-jarige mevrouw Holswilder is in het demisch Ziekenhuis overleden zij in de nacht van zaterdag op dag in de woning van haar zooi de Lopsenstraat van de trap gevallen. De vrouw, die zelf Langestraat woonde, had de dagavond bij haar zoon doorgei J toen zij bij het afscheid neme de trap viel. Zij kreeg ernstig 1 letsel, aan de gevolgen waarvi r in het ziekenhuis is overleden. LEIDEN De acteur van Ulsen is zaterdagavond g( geraakt bij een kettingsbotsii de autosnelweg tussen Leidt Leidschendam. Hij kreeg vei dingen aan mond en kaak ei snijwonden op. Hij zal deze niet kunnen optreden in „W Adam": de voorstellingen da in het Rotterdamse Piccolo Tl en in de Amsterdamse Grond zijn afgelast. Negen wagens waren, nadat auto tegen de vangrailwas g erbij betrokken. Vier auto's fl helemaal vernield. Drie lifters, in Nederland m buitenlanders, in de wagen Henk van Ulsen werden ev< gewond. Een arts uit Delft ui van de andere wagens liep ooi wondingen op. Alle gewonden den naar het academisch zieto in Leiden. Henk van Ulsen kon na een uur weer naar huis. WARMOND Zaterdag a.s. zal de installatie plaats vinaen van de nieuw benoemde burgemeester W. F de Vreese. In verband hiermede is door burge meester en wethouders het navol gende programma vastgesteld 2.20 uur verwelkoming van de heer en mevrouw de Vreeze en kinderen bij 't Trefpunt; 2.30 uur buitengewone raadsverga dering, met installatie van burge meester de Vreese. Wegens beperk te plaatsruimte is deze vergadering uitsluitend toegankelijk voor de le den van de raad en degenen, die daarvoor 'n uitnodiging hebben ont vangen; 5.30 uur receptie voor de ingezete nen van Warmond en andere belang stellenden; 6 uur een muzikaal welkom van de beide muziekverenigingen. LEIDERDORP De christelijke mavo-school in Leiderdorp bestaat 25 Jaar. Ter ere daarvan werd za terdagmiddag in de aula van de school een drukbezochte receptie ge houden. In 1947 nam het bestuur van de Chr. Nat. School op initiatief van het toenmalig hoofd, de heer A. Wissel, het besluit in Leiderdorp gelegenheid te geven tot het volgen van ulo-on derwijs. De eerste jaren was de school gevestigd in het verbouwde "bovenmeestershuis". Het aantal leerlingen was toen nauwelijks 30. Toen de examenuitslagen succesvol bleken te zijn, steeg het vertrouwen in de school en daarmede ook het aantal leerlingen. In 1957 kon toen het huidige gebouw aan de Van Geerstraat in gebruik ge nomen worden. In 1968 werd de school, zoals alle ulo-scholen, omge zet in een school voor mavo. De overschakeling is goed gelukt; dit Jaar slaagden alle 49 kandidaten voor het Mavo-diploma. Ter gelegenheid van dit Jubileum hebben de leerlingen op 1 septem ber een sportdag gehouden oXv. de leraar lichamelijke oefening, F. J. v. Dalen, die erg plezierig en sportief is verlopen. Tijdens de zeer druk bezochte re ceptie had directeur de heer D. Groe- neveld handen te kort om ouders, (v oudleerlingen, wethouders, mensen de onderwijsinspectie enz. te be-1 's Avonds was er in de gymnastiek- Istuursleden en oudleraren groeten (op foto Jan Holvast). lokaal een koud bulfet voor oudbe- school.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2