groei van Benthuzen Najaarsfeest in Hillegom Warmonds burgemeestersgezin Zuidhollands Landschap maakt bezwaar BENTHUIZEN Benthuizen moet zijn groei drastisch gaan beperken. Het inwonerspercentage stijgt veel te hard en Benthuizen dreigt daarmee het dorpskarakter te verlie zen. Aangeraden wordt de eventuele „overloop" naar een andere gemeente met meer bouwgrond te verwijzen. Dit is het advies dat de Stichting Het Zuidhollands Land schap de gemeente Benthuizen geeft in een bezwaarschrift dat deze week aan de raad werd gestuurd als reactie op het ontwerp-structuurplan voor Benthuizen. Het Zuidhollands Landschap is het eens met de streefcijfers die de gemeente Benthuizen hanteert. Het aantal inwoners van Benthuizen is de afgelopen vier Jaar van 1537 tot 2334 gestegen. Dat is per jaar een stijging van 3.5 procent, terwijl het Zuidhollands Landschap 1 procent per jaar meer dan genoeg vindt. In het ontwerp-structuurplan wordt gesproken van een inwonertal van 3275 mensen op 1 januari 1981. Naar Zoetermeer Benthuizen loopt daarmee te hard van stapel. vindt Zuidhollands Landschap. Benthuizen lokt doelbe wust forensen en moet daarvoor nieuwbouw plegen. Een standpunt dat de stichting niet goedkeurt. Kie zen of delen, vindt de stichting. Nu de groei afremmen en het karakter van een dorp bewaren of straks een klein stadje worden. Het Zuidhol lands Landschap geeft duidelijk de voorkeur aan het eerste en stelt dan voor om de groei te beperken door de overloop naar Zoetermeer te dirige- Het ontwerp-structuurplan trekt de conclusie dat Benthuizen grond moet reserveren voor de bouw van noodzakelijke woningen. Uit land schappelijk oogpunt betreurt de stichting het dat de keus hiervoor Juist valt op het gebied ten oosten van het plan Zuidpolder. Ten oosten van dat gebied ligt namelijk een boomgaard en het Zuidhollands Landschap vreest nu dat deze groen- gordel teniet wordt gedaan als er aan beide zijden hulzen worden ge bouwd. De groengordel zou dan z'n oorpsronkelijke functie verliezen en de kans zit erin dat de eigenaar het gebied dan verkoopt aan de meest biedende. De vestiging van een groothandel of cash-and-carry-be drijf zou dan niet denkbeeldig zijn. aldus de bezwarenmakers Dat is niet het eniee bezwaar. Be zwaren zijn er ook tegen de enquête die gehouden is onder de bedrijven aan de Dorpsstraat. Bezwaren tegen de conclusie die de gemeente er uit getrokken heeft. Zuidhollands Land schap gelooft namelijk niet dat het nut van een bijna acht hectare groot industrie-terrein bewezen is. 't Is niet echt zeker dat er grote be hoefte bestaat aan een dergelijke uitbreiding en Benthuizen heeft het Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN' Kim Johanna, d. v. H. J. Jansen Moenen. Ronny Emily Louise, d. v. R. C. kamp en A. C. van den Berg. d. v. D. J. van Duijvenbode Jongen (10) overleden na ongeluk LEIDEN Een verkeersongeval op de Hoge Rijndijk heeft gister ochtend het leven gekost aan de 10- jarige Piet Kooreman uit Leiderdorp. De Jongen reed met zijn fiets op de Hoge Rijndijk in de richting van de stad, toen hij werd gegrepen door een achteropkomende vrachtwagen, waar van de bestuurder, een 26-jarige in woner van Valkenburg rechtsaf de Kettingstraat in wilde slaan. Het fietsertje kwam onder de achterwie len van de vrachtauto. De zwaarge wonde jongen is door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht, waar hij even later overleed. Geldkistje gestolen LEIDEN Op klaarlichte dag is gisteren een inbraak gepleegd in een woning aan de Condorhorst. Ont vreemd werd een geldkistje met f 250. De dader is vermoedelijk binnenge komen door via de brievenbus het slot van de voordeur naar zich toe te trekken. De diefstal moet 's mid dags tussen drie en vier uur zijn ge pleegd. nieuwe industrieterrein te makkelijk als noodzaak aanvaard. Wil Benthuizen bewijzen dat dit terrein, dat ten oosten van de nieuw geprojecteerde dorpsuitbreiding zou komen te liggen, werkelijk urgent is. dan zal er een uitgebreider enquê te moeten komen. Aldus het Zuid hollands Landschap. Speciale zorg Overigens vraagt het landschap speciale zorg voor het landelijk ge bied de Bentpolder. Gevreesd wordt namelijk dat de bouw van diverse nieuwe boerderijen niet bevorderlijk zal zijn voor de weidevogels. Het landschap suggereert dan ook om de nieuwbouw van boerderijen sterk aan banden te leggen, omdat de Bentpolder een belangrijke broed plaats voor weidevogels blijkt te zijn. Ook het scheuren van grasland zou aan een aanlegvergunning van B. en W. gebonden moeten worden. Daarnaast is het Zuidhollands Landschap het helemaal eens met het ontwerp-structuurplan dat de Dorpsstraat een enigszins trieste in druk maakt met de vele slechte huizen, de smalle stoepen, terwijl het straatbeeld beheerst wordt door de romp van een vervallen molen. De stichting stelt dan ook voor om de Benthuizer bevolking enthousiast te maken voor de restauratie van die molen. Verondersteld wordt dat er dan een spontane inzameling-ac tie zal ontstaan. Als de gemeente zelf, de provincie, monumentenzorg en de Rijnlandsche molenstichting zelf dan nog een duit in het zakje doen is het dorpssilhouet en het dorpsbeeld al een heel stuk verbe terd. gelooft het Zuid-Hollands Landschap. Bloemschikken LEIDEN Het Dienstencentrum Binnenstad (Gerecht 10) organiseert op 11, 18 en 25 september, telkens om 2.30 uur, een cursus bloemschikken. Een dergelijke cursus wordt eveneens maar dan op 14, 21 en 28 september in de Zeeheldenwijk speeltuin-ge- bouw Ons Eiland. Kortenaerstraat) gehouden. Hier begint men 's och tends om tien uur. In verband met het aanschaffen van materiaal ver dient het aanbeveling, dat men zich vooraf voor deze cursus (in totaal f2.50) aanmeldt. D'66 vergadert OEGSTGEEST De afdeling Oegstgeest-Rijnland-Leiden van D'66 vergadert 15 september om acht urn 's avonds in de Roode Leeuw. Deze vergadering zal geheel gewijd zijn aan de wijze waarop D'66 tijdens de verkiezingen met andere partijen zal -erken. VRIJDAG 8 SEPTEMBER r Bevrijdingskerk (Montgomerystj Ruilbeurs 7—10 uur nam. 1 Kreatlef Sentrum (Breestraat Clné-clubHaxan 9 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twei LEIDEN Barbara Farber, de Amsterdamse ontiverpster van kinderkleding heeft ook voor deze winter weer geweldig leuke maar vooral praktische kleding ontworpen. Kleertjes die niet alleen de moeders erg leuk vinden maar dis ook voor de kinderen erg prettig zijn om te dragen. Barbara Farber werkt met vrij dure materialen zoals wollen duffel. 100% katoen mo leskin en stoere suedine. De prijzen lig qen dan ook ivel iets boven het gemiddelde bedrag wat de doorsnee moeder is gewend voor haar spruiten uit te geven, maar als er eens iets extra's af kan. De kleding van Barbara Farber ordt door de firma Vlasveld 13 september, 'savonds om half acht in Nieuw Minerva getoond. Op de foto water- en winddichte kleding van cotton- nylon. HILLEGOM De Hillegomse Harddraverij Vereniging organi seert voor het 67ste jaar de traditio nele jaarlijkse najaarsfeesten. Vrij dag 15 september start het bestuur van de H.H.V. met een klaverjas- toernooi in zaal "Flora", met een maximum van 120 deelnemers. De gezamenlijke klaverjasverenigingen van Hillegom hebben de leiding, aanvang 17.00 uur. Een half uur later gaat voor auto mobilisten een puzzelrit van start, waaraan deelname van 100 deelne mers wordt verwacht. De inschrij ving sluit dinsdag 12 september. Zaterdag 16 september om 7.3C uur is er een viswedstrijd voor deel nemers vanaf 16 jaar en ouder in de Leidsevaart nabij de Kalkoven- brug, richting Lisse, onder auspi ciën van de Hillegomse Hengelsport vereniging „De Vroegte Wint". Voor Hillegomse mannen van 21 jaar en ouder is er om 10 uur de sport sterke mannen: tonknuppelen op het terrein langs de Willem de Zwijgerlaan en om 9.00 uur vinden in het verwarmde openluchtbad "De Vosse" zwemwedstrijden plaats om het kampioenschap van Hillegom. De opening van het Lunapark vindt die zaterdag om 2 uur plaats op het parkeerterrein Jhr. Mockkade. Dan gaat ook in de Leidsevaart voor jon gens van 8 tot en met 15 Jaar de hengel te water in de viswedstrijd. Doelschieten voor jongens op de Willem de Zwijgerlaan start om uur. Een uur later begint het doel- gooien voor meisjes en van half drif tot vier uur is er op de speelplaats de Mariaschool 'n straatteken- wedstrijd. In sporthal Treslong wordt na half één 'n zaalvoetbal-wedstrijd gespeeld. Zondag 17 september is er in de ze sporthal van 2 tot 5 uur een vol leybaltoernooi. De befaamde zeep kistenraces en hardrijden op "lang zamere" fietsen worden maandag avond 18 september na 7 uur op de Lijsterbeslaan gehouden. De grote dag der Hillegomse najaarsfeesten is dinsdag 19 september, dan zijn er de volks- en kinderspelen. Alle spe len worden op de Willem de Zwij gerlaan (Meer en Dorp 2) gehouden Het aanvangsuur 9 brengt er o.m waterdragen met hindernissen (voor meisjes van 10 tot en met 12 jaar- mastvechten (voor jongens van 10 tot en met 12 jaar), tobbetje steken het ouderwetse volksvermaak voor dame en heer, een urn- later: hob- belfietsen voor dames van 13 tot 20 jaar, mastvechten voor jongens van 13 tot en met 16 jaar. 's Middags om één uur is er op de Abellalaan (woonwijk Elsbroek) de Kortebaan-draverij met in totaal f. 3.250 aan prijzen. Alle (geld)-prij zen worden direct na afloop van de wedstrijden en spelen uitge reikt. Men kan zich laten inschrijven bij de Hillegomse V.V.V., woonboot Jonkheer Mockkade. Demonstratie bij receptie Braziliaanse ambassadeur WASSENAAR (ANP) Een groepje jongeren heeft gistermiddag gede monstreerd voor de residentie de Braziliaanse ambassadeur in Was senaar. Daar werd een receptie houden omdat Brazilië viert dat het 150 jaar geleden onafhankelijk werd. De demonstranten, die deelnemen aan de door vijf organisaties opgezet te Brazilië-week, protesteerden met borden en aan receptiebezoekers uit gedeelde pamfletten tegen martelin gen en politieke vervolging in Brazi lië. Een petitie met 2.000 handtekenin gen, waarin bij de Brazilaanse rege. ring wordt aangedrongen op stopzet ting van deze zaken, konden de de monstranten niet in de residentie aanbieden. De politie hield hen bui ten het gebouw. kamerbe- Hendrikp Baha" oen 25) Gespreksavond Zaal Mekel (Hogewoerd 87) Li ergadering P.v.d. a. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Musical ..Halr" Groenoordhal Leidato 710.30 Zaterdag Sentrum Bi Rommelmarkt 1 Breestraat 19 Sociëteit Twei (voor kamerbewoners den) 9-12 uur nam. Oegstgeest (Geverss teit voor kamerbewoners staanden 8 uur nam. Doopsgezinde kerk Zevendedag ventisten bijbelstudie 10 uur, diking 11 uur voorm. Schaakzolder Morsweg 114) - Leidse Jeugdschaaksociëteit 2-5; Bij molen De Valk Postzegel! 2-5 uur nam. Het Mierennest (Morsweg 59) 12-2 uur nam. School De Valk, Rijnsburgen Informatiedag over esperanto 2.30 Kantine centrum vakopleiding i Tentoonstelling Oostvlietpolder 3.3 seveltstraat 45) Tentoonstelling i Doktersdiensten zondagnacht 12 spoedgevallen de Welterdreef 93 Voorschoten, Z. van Andel, Snou 5 Leiden, tel. 34121, ging Gezondheidscentrum, Wijn denlaan 2). Leiderdorp Dokter G. A. de relaan 36, tel. 52255 (wijkzuster Warmenhoven, M. H. Tromplaan tel 53448 b.g.g. 54500). Warmond Dokter A. W. flessor Aalberselaan 2 Voorh 11393 (wijkzuster A. Vriend, Frii horst 23, Sassenlieim, tel. 12022), Apothekers 3ÜS-dienst dwz van vrfldag acht uur n.i Tiaandas acht uur vm Release Hulpverleningsdienst Release: we Rijn 20a tel 24555 Maanda._ vrijdag 2022 uur; dinsdag t/m i derdag ook 1518 uur Gezinsverzorging gezin singel 8 tel 24800 9—lCTi Wetswinkeltje donderdagavond Algemene informaties (910 Noordeindsplein 2" r"~' AnAon clubs hulpdienst. Dijkstraat 2a 49698. Binnenstad. Wij kinformatie telefoonnummers (910 uur); 43078, 30897, 20176. Meerburg Di; telefoonnummers (910 LEIDEN De Leidse brandweer spuit zelden met confetti. Gistermiddag gebeurde het op de Pravven van het stadhuis bij het huwelijk van collega-brandweerman R. Hoppenbrouwer. Deze trad in het huwelijk met mej. S Tegelaar. Zo te zien (op foto Jan Holvast) was het wel een ver rassing voor bruid en bruidegom. LISSE De watersportverenigi- ging „Uitermeer" organiseert van avond om acht uur in het Poelpol- dercentrum een openbare bijeen komst. In deze vergadering zal een toelichting worden gegeven op de maquette van de lachthaven, onlangs aan het gemeentebestuur werd aangeboden. In de eerstkomende raadsvergade- ring zullen de plannen om cot een jachthaven te komen worden be sproken. Vooruitlopend op dit be sluit kan men zich als geïnteres seerde voor een ligplaats laten in schrijven. WARMOND De Warmondse raad en de bevolking kunnen zaterdag 16 september kennis met hun nieuwe burgemeester W. F. de Vreeze en zijn gezin. In het Trefpunt zal 's middags half drie een buitengewone openbare raadsvergadr 'ng worden gehouden, waarin burgermeest de Vreeze officieel zal worden geïnstalleerd. Op de foto van Will Dijkman het gezin De Vreeze v.l.n.r.: Esther (8), mevrouw De Vreeze 1 Wilco (3) op schoot burgemeester De Vreeze, voor hem Jan Willem (10) met konijn en Hi (6).

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2