Leiderdorpse raad akkoord bestemmingsplan 'Voorhof' HUISNUMMERING IN VAN POLANENPARK BEKEKEN „Sportbedrijf lijkt ineens ontzaglijk ver weg. 1 agenda Mej. Blok tot officier benoemd OPHALEN GROFVUIL VERVOLG VAN PAG. I: In Wassenaarse commissie Openbare Werken Mevrouw Tickler stelt Marietje van der Molen teleur. DINSDAO 5 SEPTEMBER 197J LEIDERDORP 't Was een pittige raadsvergadering in Leiderdorp. Het begon al met de opmerking van raadslid Marietje v. d. Molen die zich misleid voelde door vroegere toezeggingen van wethouder mevrouw Tichler over de veilige oversteekplaats over de Engelendaal zo gauw de eerste woningen in het Binnenhof opgeleverd werden. Zij zei dat er nog niet was gebeurd. Het was vooral levens gevaarlijk voor de jongere kinderen die elke dag de Enge lendaal moeten oversteken om naar school te gaan. Wet houder Tichler antwoordde dat er op korte termijn iets aan gedaan zou worden. Zij had gedacht dit samen met zebra paden en de moeders dit op te lossen. Wethouder Drenth zegde toe, dat op korte termijn zebra paden zouden komen bij de Laan van Ouderzorg en de Vronkenlaan. Het voorstel over de dekking van het nadelige exploitatie-saldo van 't overdekte zwembad nam de raad be trekkelijk snel. Burgemeester van der Have kon mededelen dat Juist die ochtend van het ministerie van CRM een brief was gekomen, waarin de minister mededeelde: dat zo gauw de Marietje van der Molen Teleurgesteld (Foto Jan Holvast) financiële middelen er waren een subisidie van 400.000 gulden in het vooruitzicht werd gesteld. „Dit moet u niet als een toezegging beschouwen maar als iets dat in het vooruitzicht wordt gesteld". Het nadelige exploi tatietekort was o.a. te wijten aan het gebrek aan belangstelling voor de Leiderdorpse overdekte van de Leid- se scholen. Te duur Marietje v. d. Molen (PAK) had nog een mooie uitdrukking uitgevon den voor het bestemmingsplan Voor hof. Zij vond het: „een ghetto voor welgestelden". Dat was als kantteke ning bedoeld bij de diverse dure wo ningtypen. Zij vond dat maar 30 pet van de woningwetbouw betaald kon worden door de mensen voor wie de ze woningen waren bedoeld. Er moet aan deze kwalijke ontwikkeling een halt toegeroepen worden". Ook waren er volgens Marietje v. d. Mo- len te weinig woningen voor kleine I gezinnen en alleenstaanden. VVP- er Poels vond het plan erg goed en had bewondering voor de uitvoerders. „Het verdient bewondering voor wat er tot stand is gekomen". De mee ste raadsleden deelden deze gedach te en het ontwerpen van een glo baal bestemmingsplan voor het ge biedsdeel Voorhof werd dan ook aangenomen. De vaststelling van de „Verorde ning op de commissie beroep- en be zwaarschriften nam de meeste tijd in beslag. Marietje v. d. Molen en mevr. Uhlenbeck haddn een aman- dement ingediend. Zij vonden het voorstel niet compleet. Na ellelange discussie werd het amendement veer worpen met 5 tegen 9 stemmen. Het typische was toen dat het ge wraakte voorstel met algemene stem men werd goedgekeurd. Raadslid Nievaart, anders niet zo emotioneel, hield bij het voorstel dat als onderwerp had het beëindigen, van subsidie aan het Koningin Wil- helminafonds voor de kankerbestrij ding en de Nederlandse Vereniging tot Rheumatiekbestrijding, een warm pleidooi om het voorstel van B en W niet te aanvaarden. B en W wil de van de subsidie (beiden a 25 gul den per Jaar) af omdat: Ondanks het feit dat deze instellingen 'n doel treffend algemeen belang dienen vol doen zij niet aan het criterium een specifiek Leiderdorps belang te die nen. Met 9 tegen 5 stemmen werden deze al Jarenlang lopende subsidies in getrokken. Dikke rookwolken verge zelden de woorden van de raadsle- De Leiderdorpse wethouders mevrouw Tichler (uiterst rechts) loofden PAK-raadslid Marietje van der Molen een beitere vobr de schooljeugd. den, die sigaar na sigaar oprookten. Bij de rondvraag had raads lid Haersma Buma (VVD) nog een vraag over de onkruidbestrljding. Hij kon de bezwaren van wethou der Drenth tegen chemische mid delen wel begrijpen. Dit moet echter niet ontaarden in een persoonlij ke hobby van de heer Drenth". De uitdrukking „geDrenth" begint zelfs ingeburgerd te raken. Wethou- LEIDEN Het nieuwe overblijflokaal van de Scholengemeen- schav Leiden Zuidwest is vanochtend met een feestelijk tint- ie geopend. Rector Rotteveel onthulde om tien uur een fraai wandkleed dat door de leerlingen onder leiding van mevrouw Karper is gemaakt. Haivaatl LEIDEN Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe Academie jaar heeft mej. Mr. M. E. Blók gis teren de onderscheiding „officier in de Orde van Oranje Nassau" gekre gen. De onderscheiding werd haar bij bevordering toegekend. Enkele Jaren geleden werd ze tot ridder be noemd. Mejuffrouw Blok is een belangrijke figuur in het universitaire leven. Ze is secretaresse-penningmeester van het Leidse Universiteitsfonds maar beëindigt die functie binnenkort in verband met het bereiken van de pensioengerechtige leeftijd. OEGSTGEEST Het grofvuil wordt morgen in Oegstgeest opge haald in de: Frans Halslaan, Pie- ter Molijnlaan, A. van Ostadelaan, Jac. van Ruysdaellaan, Hazenbos- laan <ged. Lange Voort. Pres. Ken- nedylaan), Floris Versterlaan, Vin cent van Goghlaan. Menso Kamer- lingh Onneslaan. ged. Pres. Kenne- dylaan, Carel Fabritiuslaan, Nicol. Maeslaan. R. van Rijnlaan, Govert Flincklaan, Jan Steenlaan, Jan Ver meerlaan. Pieter de Hoochlaan. Hof- brouckerlaan (ged. Lange Voort- Pres. Kennedylaan, Van Ley den Gaellaan, Paedtslaan, van Broucho- venlaan, Mathenesselaan, Abtspoel- weg. der Drenth antwoordde, dat er vol gend jaar iets anders zou gebeuren, er zou wat meer harmonischer wor den gewerkt. Er komt een uitgebreid milieunummer van het gemeentelijk informatieblad einde van dit jaar. Dan zou alles over het milieubeheer, dus ook over de onkruidbestrijding, bekend worden gemaakt. Raadslid Reugebrink klaagde zijn nood in de Drenth (uiterst links) be- n de Engelendaal (Foto Jan Holvast) rondvraag over de beperkte parkeer problemen en de fietsenstalproble- men bij het voetbalterrein var vereniging R.C.L. By de neder laagwedstrijd R.C.L. U.V.S. was ge bleken dat de voorzieningen te be krompen zijn. Burgemeester v. d Have onderschreef dit en beloofde, dat er snel onderzocht zou worden wat er aan te doen was. LEIDEN Een kat heeft gisteravond gezorgd voor een ver keersopstopping op het RapenburgOp verzoek van studenten, die zagen, dat de kat niet uit een boom kon komen, kwam de brandweer. Met de ladderwagen werd de poes bevrijd, maar dat duurde wel even. (Foto Jan Holvast) MÜNCHEN Twaalf uur 's mid- i dags op het Oberwiesenfeld Mlinchen. De gedachten gaan terug naar Mexi-1 8. Maar dit is veel erger. Veel onwezenlijker ook. Persconferenties volgen elkaar op. Mededelingen stro- binnen. Iedereen die maar er gens iets mee te maken heeft legt een verklaring af. Of dat nu Willy Dau- is, de voorzitter van het organi satiecomité of Rain er Barzel, het op perhoofd van de Westduitse oppositie. Lege holle zinnen die als maar ver tellen over hoe de wereld dit optreden van terroristen wel moet verafschu wen. Maar intussen zitten Israëlische gijzelaars in één van de flats van het Olympisch dorp. De stroom kijkers komt op gang. Lange rijen automobielen rijden van uit het centrum van Miinchen naar het „vredesdorp", dat niet eens schijnt te beseffen wat een krank zinnige situatie hier nu is ontstaan. In het dorp is de straat waarin het allemaal gebeurde omsingeld door de politie, geweer in de aanslag. Slechts twee poorten zijn geopend. En daar uit komen dan atleten op weg naar de toernooivelden, toch nog. achteloos zwaaiend met de trainings schoenen op weg naar wat oefeningen ter voorbereidling van hetgeen was voor ze gekomen zijn. Dat sportbedrijf dat nu opeens ontzettend ver weg lijkt, gaat gewoon door. En straks loopt het ultimatum af dat de terroristen de Israëlische regering hebben gesteld. Ik bel met het kantoor var Nederlandse ploeg. Een dametje ant woordt: „Nou, nee je merkt er hier niet zo veel van. Eigenlijk helemaal niets. De chef de mission is niet in de buurt. Hij zal waarschijnlijk i het kanovaren zijn gegaan". Langzaam Die opeens erg kleine wereld past zich maar langzaam aan het drama aan of helemaal niet. Als ik om acht uur 's morgens het perscentrum bin nenkom worden daar camera's microfoons opgesteld. Er zal eerst een verklaring komen over wat nog maar enkele uren geleden ls gebeurd. Honderden Journalisten stromen toe maar meer. veel meer dan de helft blijkt nog van niets te weten. Ze zyn gekomen voor de zoveelste perscon- fenrentie van Mark Spitz die dan ook prompt om negen uur arriveert. Eerste vraag: „Kunnen de Spelen nu nog wel doorgang vinden?" Antwoord: „Het ls vreselijk tragisch wat er is gebeurd. Verder geen com mentaar". En dan zet zich <üe onder deze om standigheden idiote persconferentie voort. Enkele tientallen jarnalisten lopen weg, verreweg de meestem blij ven zitten. Om aan Spitz te vragen of hij zich na die zeven gouden plak ken nu een aaider doel in het levi heeft gesteld. Of hü het Olympische zwembad het snelste ter wereld vindt. Of het echt waar is, dat hij met zwemmen stopt, enz. enz De Duitse televisie start zijn uit zendingen in de burnt van het idyl lische Slot Nymphewburg Verreweg het meest vreedzame evenement van de Spelen, zo lijkt het. Edele dravers en stijlvolle ruiters in een rustieke omgeving. Kanovaren Het kanovaren begint. Men vaart alsof niet minder dan tien kilo meter verder op een dode en een zwaar gewonde liggen in een omge ving van waaruit geruchten in ra zende snelheid naar het perscentrum flitsen. Er zouden twee Israëliërs uit een raam zijn gesprongen, er zou op nieuw zijn geschoten. Brundage heeft verklaard dat de Spelen maar gestopt moeten worden, nee Brundage heeft het tegenovergestelde gezegd. Het IOC ls in vergadering, waar? Wan neer valt de beslissing? Beslissen ae wel, over iels of iemand? Door Fred Racké Eindelijk past ook die tv (men zegt dat deze Spelen voor de tv zyn ge- maakt) zich aan. Steeds minder dreg. steeds minder kanovaren. r dat kille beeld vanuit de im- mense toren gemaakt: een camera die langzaam lnzoemt op een verlat® it in het Olympisch Dorp. eerste films, interviews, er zyn tod nog zo blijkt reporters dicht in de buurt van de onheilsplefc Of zijn de berichten die binnen ko en gewoonweg verzinsels? Miinchen wacht, kijkt, praat. Müo chen weet het niet meer. Men haai de schouders op over Daume die iet heeft gezegd over atleten die d Olympische vredesgedachte. zuDa laten overwinnen tegenover het po litieke fanatisme. Iemand zegt.: „Wal moet die man nou andere verklaren' Antwoord: „Voorlopig maai- helemae niets ingzaam, zo langzaam als <1 stroom kijkers op gang komt, pas zich ook op de Olympus aan situatie aan. Niet veel mensen in staat om nu al na deze ee: krankzinnige uren iets zinnigs te zeg gen of te doen. Op dit moment w« je het gewoonweg nog ndet. En da/ komt er alweer een man voorbij dl driftig begint te stellen „Zie je vn dat sport en politiek wel degelijk mi elkaar te maken hebben". Je haalt schouders op, moet dat nou. dat ge praat. Daarginds zitten de gijzelaai in een dorp waaruit nu weer vi Amerikaanse atleten dravend voorschijn komen. Om te trainen Inmiddels zet de Duitse televisie d beelden stop van het belegerde ge bouw men heeft beseft dat de Ara bische commando's ook die beelda zien en de maatregelen van de politic Dinsdag Morsweg 10 Werkgroep Structuu! Morsweg 10 Werkgroep leefbad held/stadsverfraaiing 8 uur nam. Breestraat 19 Socletelt Twentw 'oor kamerbewoners en alleenstaai DrlftstraatU49n Spreekuur sociale .adsvrouw 10.30—11.30 uur voorm. Breestraat 19 Sociëteit voor gehai dlcapten 25 uur nam. Zijlsingel 2 Evangellecentnun 8p ;vang. Zijlstra 8 uur nam. Het Mierennest (Morsweg 69) B« Jaardensocieteit 2—4 uur nam. Rljnsburgerweg 163 Spreekuur Al Bureau voor levens- en gezlns vragt crew. arbeidsbureau Spreekul Man-Vrouw-Maatschappij over part- timewerk 9.3010.30 uur voorm. Volmolen gracht 19 Welfare -winkel ode Kruis 2.30—5 uur nam. Hooigracht 38 Spreekuur Stlchtlc huisvesting werkende Jongeren 7.30- Breestraat 19 Spreekuur Chr. Eml ■atlecent—Bf Dlamar ha'i 8.15 i Woensdag Breestraat 19 Sociëteit Twentf (voor kamerbewoners en alleensteal WASSENAAR In een gecombi neerde openbare vergadering van de commissies Openbare Werken en StraaJjnamen op donderdagavond 1(17.00 uur) in het raadhuis zal worden gesproken over de huisnum- mering in het Van Polanenpark. Bij de begrotingsbehandeling zijn daar over door enkele leden van de raad opmerkingen gemaakt. Het zoeken naar huisnummers in het Van Pola nenpark is vaak niet eenvoudig. Het Van Polanenpark beschrijft een vol ledig vierkant. Niet alleen aan weerskanten van de weg zijn hui zenblokken gebouwd, ook haaks er op. De gemeente heeft intussen langs de hoofdwegen verzamel- huisnum- die verwijzen naar de ligging van de woningen. Hier door zijn, naar de mening van bur gemeester en wethouders de moeilijk heden voor een deel weggenomen. Bij de nummering van de wonin gen is het systeem gevolgd, dat de woningen aan de buitenzijde een even nummer en de woningen aan de binnenzidje een oneven nummer hebben gekregen. De ligging van de woningen maakt een ander systeem nauwelijks mogelijk. Om het zoeken naar huisnummers te vereenvoudi gen zouden wellicht bij de invalswe gen naar het Van Polanenpark plat tegronden geplaatst kunnen wor den waarop de huisnummering staat aangegeven. De twee raadscommissies zullen zich met dit probleem bezig houden. In enkele wijken in de gemeen te verkeert de riolering ih een ver regaande staat van verval. De totale lengte van het rioolnet in de ge meente bedraagt thans ongeveer 82 km. De vervanging van 1 km kost ongeveer f 250.000,- exclusief het herstel van de straten. Er moet dan ook op gerekend wor den, aldus burgemeester en wethou ders, dat het vernieuwen van de rio lering een langdurige zaak zal gaan worden waarvan de op de begroting rukkende lasten jaarlijks zullen toe nemen. Burgemeester en wethouders heb ben een zeven Jarenplan opgesteld, dat in totaal f 1,5 miljoen zal gaan kosten. Van dit bedrag zal f 275.000,- ln de eerstkomende 15 maanden moeten worden uitgegeven. Het plan voorziet ln vernieuwing van de riole ring in gedeelten van de Achterweg, Schoolstraat e.o. gedeelte Lange •Kerkdam, Herenweg en Tuinpad, Windlustweg e.o. Bloemcamplaan e. o. Groot Hoefijzerlaan e.o. en Dey- leroord. Voor 1972 staat op het pro gramma: Achterweg voor 1973 de Schoolstraat en een deel van de Lan ge Kerkdam. Oegstgeest1Geverestraat 65) S telt voor kamerbewoners en alleeï Dijkstraat 2a Spreekuur socl» ladsvrouw 4.306 uur nam. Oegstgeest (Kennedylaan 14) Infer .vond Baha'l 8 uur na veg 10 itad 2- Morsweg 10 Werkgroep Stadhuis Spreekuur sociale raad) rouw 68 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit voor gebtf dlcapten 2—5 uur nam. Tltus Brandsmalaan 76 „De Dull Clubhuiswerk handenarbeid fr Morsweg 10 Spreekuur Advies» 25 uur nam. DON'DERDA 10 uur Morsweg 10 Spreekuur Adviesrtf binnenstad 810 uur Apothekers De avond- nacht- wordt waargenomen apotheek. Haven 18 en apotb# Voorschoten, Leldseweg 66. SOS-dienst SOS-Telefonische Hulpdienst 01710)—25202 VOO Ijkbedeo verkeren werkdag 9*° acht Release Hulpverleningsdienst Release: NMJ we Rijn 20a. tel 24555 Maandag t/l vTljdag 2022 uur; dinsdag t/m don derdag ook 1618 uur. Gezinsverzorging Aanvragen nulp oejaarden Wetswinkeltje

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2