Twee eigens de rest moet ik chapp en heb ik; waarmaken Burgemeester zal nu een krachtzet moeten doen Geef 3e Binnenvestgracht andere naam' Warmonds nieuwe burgemeester de Vreeze (35) over zijn taak: Ank Reinders bevestigt opnieuw haar reputatie PAGINA 2 ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1372 LEIMUIDEN „Ik kom je nou wel feliciteren, maar echt blij ben ik niet, het is jammer dat je weggaat". Deze opmerking ,VV\' van een goede kennis die even binnenwipte zal de nieuwe bur gemeester van Warmond W. de Vreede (35) deze weken nog wel vaker moeten horen. Rijnsaterwoude en Leimuiden staan ,hun" enthousiaste secretaris maar node aan de Warmonders af, ook al gunnen zij de heer De Vreede zijn benoeming met ingang van 16 september natuurlijk van harte. .5 vm In huize De Vreeze. een juweeltje zyn i t een woning aan de Drechtstraat 133, is het gisterochtend na half twaalf, toen de benoeming officieel bekend was, een plezierige chaos ge weest. De kinderen, die niets vermoedend uit school kwamen, keken wel even vreemd toen ze hoorden dat hun va der was benoemd tot burgemeester. Door Henriëtte - d. Hoeven vertegenwoordiging r Jan Willem (10) Ester (8) Hans (6) en Wilco (3) waren gisteravond nog niet helemaal gelukkig met het ver trek uit Leimuiden waar ze hun vriendjes en vriendinnetje hebben. Mevrouw De Vreeze, een leuk mo dieus type, zegt: „We hebben ze wel een beetje moeten paaien met leuke beloftes en zo maar het is voor de kinderen ook een hele verandering". KVP-er De Vreeze. die gistermid dag de wethouders van Warmond al een half uurtje op bezoek heeft ge had, is dus de man die aan het zeer kritische profiel dat Warmond had geschetst moet zien te voldoen. Eisen „Aan twee van die eisen voldoe ik zeker", zegt burgemeester De Vreeze met een glimlach, „ik ben onder de veertig jaar en ik ben een man uit de praktijk, de rest, ach dat moet ik waarmaken". Als zestienjarige, vers van de HBS in Sneek, startte ik mijn loopbaan op de secretarie van mijn geboorteplaats Sloten (Friesland). Ik moest f25, toe betalen om te mogen werken. Daar ben ik tot mijn diensttijd geble- Het volgende stapje op de ladder voor de heer De Vreeze was Eenrum (Groningen) waar hU eerste ambte naar werd. In dat Groningse plaatsje trad hij ook in het huwelijk. Ongeveer vier Jaar maakte hij daar vol, totdat het Noordhollandse Nib- blxwoude een hoofdcommies, taris-ontvanger nodig had. Na vUf jaar pakte de familie de spullen w< in en verhuisde naar Leimuiden, waar ze vier heerlijke Jaren hebben doorgebracht. Op de kop af vier Jaar, want vier Jaar geleden verkeerde de familie op de zelfde datum in feeststemming over de benoeming in Leimuiden. - „M«n carrière Is heel mooi regel- die van de dom- matig verlopen", vindt burgemeester ,Co ,f1 De Vreeve dan ook I boffen worden gemaaM, allemaal „Het Is natuurlijk Jammer dat we ffr^tk?arf- Ee" Leimuiden gaan verlaten. We hebben j markt1e om in te bijten. hier veel goede vrienden, maar de ook ter gelegenheid van het Ju- organltorische kanten van het bur- j blleum is er voor de banketbakkers. inwoner-aantal. Wat hem in Warmond precies te wachten staat weet De Vreeze nog niet maar om een ding is hij zeker blij, om de vrouw in de raad. Dat had lk nu voor Leimuiden ook graag gewild. Ik ben een voorstan der van vrouwen in de raad omdat ze nu eenmaal de helft van het kiezers publiek vertegenwoordigen De kleine Wilco komt huilend bin nen, hij is door de drukte helemaal uit zijn doen. Pas als papa ook weer een beetje tijd voor hem neemt is alles in orde. Gisteravond zat secretaris De Vreeze alsof er niets aan de hand was in de Leimuidense raad. Hij zal daar voor het laatst zitten op 13 september maar dan om afscheid te ne men. Een dag daarvoor zal Rijnsater woude dit doen. Directeur van Backer en Co tot Leiclse wethouders LEIDEN Kosten noch moei ten waren gespaard om van het 125-jarig bestaan van de Leidse bakkerij -grondstof f enf abrek Bac - ker en Co. N.V., dat gisteren werd gevierd, een gedenkwaardige ge beurtenis te maken. In het nieuwe bedrijfspand aan de 3e Binnenvestgracht, dat gis teren tegelijkertijd officieel werd geopend, was zelfs een compleet j marktpleintje opgetrokken, waar gemeestersvak hebben mij altijd erg aangetrokken. Toen ik als Jangen van zestien een gemeentelijke loopbaan koos, zag het burgemeesterschap er wel heel anders uit. Tegenwoordig is het niet genoeg maar „burgervader" te zijn. Je bent een manager, handelsreiziger". Kent hU Warmond eigenlijk? De Vreeze: Kennen is een beetje veel gezegd. Ik geloof dat Leimuiden en Warmond er eigenlijk een beetje hetzelfde voorstaan. Aan de ene kant de taak in de groene long, de recrea tie aan de andere kant voor Leimui den Amsterdam, voor Warmond, Lel den. Voor de recreatieve aspecten heb Warmond maakt deel uit van de studies om te komen tot een ge west Leiden, wat de Warmondse nieuwe eerste burger van gewest vorming in het algemeen „Ik geef de voorkeur aan een sa menwerking tussen gemeenten op volkomen vrijwillige basis. Zoals de zaken nu staan ben ik een beetje bang voor die bestuurslaag. Ik zie ook de rechtstreekse binding met de bur gerij niet zo zitten". Burgemeester De Vreeze staat wat huiverig tegenover het gewest zoals dat zich nu aan het ontwikkelen is. Een van de grote knelpunten voor hem is dat de centrumgemeente een oppermachtige positie gaat innemen als er in de gewestraad sprake zou Burgerlijke Stand Lisse geboren: Koen J. V. H. L. H. M. H. A. G. Baars J. Emails en J. H. van M. Wltteman en J. M. Ondertrouwd: J. A. Schrama O. Blommeetljn, A, N. Gerritsen A. Tolle. Overleden: R. N. Veltman 88 A. van der SlulJs 82 Jr.. D. var terloo 6» Jr. A, E. Kuiters 73 Jr. klanten en relaties een boekwerkje uitgebracht, waarin niet alleen over de produkten van de fabriek wordt gepraat, maar ook over milieu, zui vel, musea. Daarnaast staat er uiteraard heel wat informatie in over gebaksoorten. En om de feestvreugde nog wat te vergroten verscheen midden in de reeks van officiële sprekers de heer Nlcolaas uit Spanje, één van de grotere afnemers van de produkten van Backer en Co. Voor de bejaarde gast haalde di recteur N. 8paargaren wat herinne ringen op uit de historie van het bedrijf. Daarbij noemde hij ook de brand, die op 28 april J.l. het gebouw aan de Zijlsingel, waar het bedrijf sinds 24 jaar gevestigd was, trof. In zijn toespraak deed directeur Spaargaren een opmerkelijk verzoek aan de vertegenwoordigers van de gemeente Leiden, de wethouders Lijten en Kret: „Geef de 3e Bin nen vestgraeht een andere naam". Op het verlanglijstje dat hij voor de gemeente had meegenomen, stond ook het verlenen van steun bij het afstoten van het oude pand aan de Warmonds nieuwe burge meester spaar De Vreeze kreeg gistermiddag alvast bezoek van de wethouders en de gemeente-secretaris van het Kaag-dorp. (Foto Will Dijkman) EXPLOSIE IN NACHTCLUB: 42 DODEN LEIDEN Stoffel Viegen heeft door ziekte zijn orgelbespeling gerijpte muzikale persoonlijkheid in de Pieterskerk moeten afzeggen, Van zijn programma is alleen het Andante van de fmoll Fantasie K.V 608 van Mozart overgebleven. Ben Fey uit Loosduinen verving de Utrechtse dom-organist en deed dit met medewerking van de sopraan Ank Reinders. Op grotere voet kwamen drie or gelwerken aan bodPreludium en Fuga in D. van Buxtehude, 2de So nate in c van Mendelssohn, Fanta sie en Fuga in g van Bach. Niet in een speeltrant van een orgelreus, want dat is Ben Fey niet. Hij is nog geen doorgewinterde reizende con certorganist, maar de kansen ont breken niet. Het onvoordeligere as pect van een vrij plotseling plaats vervanger mag niet buiten be schouwing gelaten worden. En voor de sopraan bedenke men, dat de bui tensporig hoge standplaats naast 't orgel een haast onmogelijk podium is voor een zo slanke stem als de hare. De ruimteverkenning geschied de met drie geestelijke liedjes „van Bach". Een Benedictus en een Quo- nium van de operaman Hasse, een gunsteling van Frederik de Grote, kregen al een veel beter aan de ruimte aangepaste gestalte, maar in twee Psalmen in de aristocratische speelsbeeldende stijl van Albert de Klerk, kon men het opnieuw we ten: Ank Reinders behoort tot on- LEIDEN De „blonde blue jeans" hebben deze week hun intrede in Leiden gedaan. Nee, geen nieuwe beat-groep maar het nieuwste mode nieuwtje van „spijkerpak- kenfabrikant" Lois. De blonde blue jeans zijn broe ken die er echt gewassen uit zien, maar kwalitatief niet onderdoen voor de nieuwe. Je koopt dus een nieuw pak, wat er al lekker oud uitziet. Wie er dan helmaal blits wil bij lopen kan zo'n pak ver sieren met zilver en goud kleurige spijkertjes, die in de zaak die het pak levert per zakje kunnen worden ge kocht. Je kunt de blonde blue jeans dus een geheel eigen gezicht geven. Zo'n pak compleet met een zakje spij kertjes komt op ongeveer f 85 tot f 90. ALPHEN AAN DEN RIJN Gaat de Partij van de Arbeid in de ko mende vier Jaar regeringsverant- woordelOkheidd ragen? Met welke andere partijen gebeurt dat dan en wat zal het programma zijn? Of zal de Partij van de Arbeid Juist in de oppositie blijven. Dit zijn ehxele vragen waar het congres van de partij op 5, 6 en 7 oktober een nt- woord op zal moeten geven. Om deze problemen ook in de afdeling onder de loupe te nemen heeft de Alphense afdeling van de P. v. d. A. een vergadering georganiseerd op 6 september in hotel Centraal in de Hoofdstraat. De aanvang is gesteld op acht uur 's avonds. Er wordt om. gespro ken over een regeerakkoord met D '66 en de PPR. Het marktpleintje, waar directeur Spaargaren van Backer en Co. staat tussen de smakelijke bewerkingen van zijn pro dukten. (Foto Jan Holvast) Zijlsingel en het verbeteren van de I land overhandigde als blijk van verkeerssituatie in de binnenstad. waardering voor Backer en Co. Secretaris Branderhorst van de aan directeur Spaargaren de ver- Kamer van Koophandel voor Rijn- I guld-zilveren penning van de kamer. MONTREAL (UP1/AP) - Eèn bomontploffing gevolgd door brand nachtclub in Montreal heeft gisteravond aan 42 mensen het leven gekost. Van de ongeveer 200 aanwezigen werden er 60 gewond. achterceur van de nachtclub bleek gegrendeld, waardoor veien I niet aan het vuur konden ontsnap- pen. Kort na middernacht was de brand op de tweede verdieping van het drie verdiepingen tellende ge bouw nog niet onder controle. De politie heeft 40 minuten na de brand drie verdachten gearresteerd. De mannen zouden brandbommen in j de nachtclub geworpen hebben. Burgerlijke Stand Leiderdorp geboren: Joannes P. A. v. J. G. N. Swart en M. J. M. L. an de Venne, Maria-Josefina d. v. M. Tuljthoff en M. A. van Gljls- wijk, Anna C. d. v. W. J. Borreman in J. A. G. de Wit. Overleden: R. den Hartog 88 jr., A. Stapper 86 jr.. M. Verhoef 81 jr. S. M. Rondaij 73 jr.. J. van Leeuwen 81 jr. M. E. van der Meel. Ondertrouwd: A. R. S. van Raem- donck 24 Jr., en G. Santadewie Sahtoe 23 jr. J. C. Riemers 26 Jr. en C. A. Koning 21 jr., S. Bennlnk 26 jr. en J. J. Schijndel 26 jr. Getrouwd: W. T. L. van Wetten 25 jr. en S. van Naamen 20 Jr Val kenburg, J. Versteeg 54 jr. G. W. Oort 27 Jr. A. C. Oosterveen 34 Jr. en J. Jansen 34 Jr. eersterangszangeressen, in wie *n doorspreekt. „Van Bach" stond hiervoren tus sen aanhalingstekens. Het wereldbe roemde „Willst du dein Herz mir schenken" is in elk geval niet van Bach, maar van een zekere Giovan ni, Duitsland en Engeland doorzwal- kend Italiaans violist, van wie noch verdere naamsaanduiding noch Jaar getallen bekend zijn. Bij Buxtehude is de merkwaardig heid, dat het fugathema al bijna in het begin van het Preludium inge bouwd staat. Aardig losgespeeld raakte Ben Fey in de fijn getroffen toccata-achtige eindfase van het dóórlopende geheel. In Mendels sohn's Sonate treft vooral de poë tiek van het Adagio, het Allegro miste een goed ademende frasering, maar in de Fuga maakte Fey over duidelijk, welk een superknap vak man Mendelssohn daar is. Bach's Fantasie miste ook het echt toespre kende, terwijl de gewaagd ingezette Fuga weer, als door opgespaarde kracht, vlot helder en levendig ver liep. KEES VERHOEP Zaterdag melmarkt 1 Raad Voorschoten na verkiezing nieuwe wethouder: De Voorschotense gemeenteraad, heeft gisteravond met grote meer derheid van stemmen (15 tegen 3) mr. H. Koetser gekozen tot wet houder als opvolger mr. Baron de Vos van Steenwijk. Alle fractievoor zitters spraken woorden van waar dering over de werkijver van de af getreden wethouder en veroordeelden het twistgesprek tussen de burge meester en de wethouder tijdens de Junivergadering, waarop de heer De Vos bedankte als wethouder. Mr. Be geer, de nieuwe fractie-voorzitter van de WD voerde als eerste spreker het woord en drong aan op een deel- verschuiving v. d. portefeuilles. Het loco-burgemeesterschap, dat nor maal bij de grootste fractie behoort zag de heer Begeer graag gaan naar de heer Iestra, omdat de VVD *t niet passend vindt een nieuwe wethou der zo zwaar te belasten. Drs. Van der Laan (KVP) wees op de onvoldoende eensgezindheid wel ke heerste in het college van B en W. De raad laat de aftredende wet houder niet zo maar vallen, aldus de heer Van der Laan. Ter voorkoming van nieuwe moeilijkheden ziet de KVP een betere portefeuille-verde ling als een noodzaak. Mr. Goosens (D'66) legde het zwaar tepunt van zijn betoog eveneens op de moeilijkheden binnen het college. Met nadruk stelde hij zich achter 't standpunt van de KVP fractie, dat de voorzitter van de gemeenteraad niet moet denken dat hij de partij ge wonnen heeft, omdat de andere par tij niet op komt dagen. Wanneer het een schaakpartij betrof dan zou het waarschijnlijk thans een remise stand kunnen zijn met de burge meester aan zet. Die zet moet dan ook een krachtzet zijn en dat kan alleen gevonden worden in een snel le en betere portefeuille-verde ling en het zich onthouden van du bieuze uitspraken door de burgemees ter. zoals gedaan is aijdens een Ge westraad-vergadering. Burgemee ster Van der Haar wenste niet in te gaan op het verzoek van de raads leden meer openheid te brengen in de ontstane controverse en deed de ze vraag af met de mededeling: „Dat moet u de heer De Vos maar vra gen". Ook mr. Italianer (PvdA) kreeg geen antwoord op zijn vraag en W geen moeite ge daan hebben om de wethoudersve kanture eerder op te lossen. Over de portefeuilleverdeling deelde de bur gemeester mede: B en W gaan reeds vanavond hierover vergaderen mits de raadsvergadering om elf uur is afgelopen". De raadsvergadering was echter pas om half een in de nacht afgelopen. Een tweede belangrijk agenda punt was het verweer tegen het voo nemen van Gedeputeerde Staten om de Leidse Baan te laten lopen van Den Haag naar Voorschoten en dan verder op te laten gaan in de be bouwde kom. De raad gaf toestem ming in verweer te gaan maar deed geen uitspraak over de Leidse Baan. Het Mierennest Mors weg 5G) Kof- fie-bar 12-2 ui Zondag Kreatlef Sentrum Breestraat 66) Blues-avond riet session 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners Doktersdiensten zondagnacht twaalf tend voor spoedgevallen de dokterste lefoon 22222. Leiderdorp Dokter Van t Woud, Hoofdstraat 40. tel. 30070 (wijkzuster J Leer, B. G. Cortsla&n 34. tel. holtz, Wllhelmtnapark 2, (wijkzuster Bollemeljer, Wlelwaallaan 14. Leiderdorp, tel. 44204 b.g.g. 64500) Voorschoten Dokter W. van Dai_, Prof. Asserlaan 26, tel. 3960 (wijkver pleging Gezondheidscentrum, Wijn gaardenlaan"). Warmond Dokter Walenkamp, Dorpsstraat 45, t»l. 2220. Apothekers De avond- nacht- wordt waargeno ipotheek, Hav< /oorschoten, Leidseweg 66. *>OS-dienst ir; dinsdag t/m don- Release Gezinsverzorging Aanvragen hulp oejaarden en durlg zieken en gezinsverzorging singel 8 tel 24800 910 uur v Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor rechtshulp donderdag 79 uur •eldse Volkshuls Apotheken Dienstencentrum voor 65-plussers Algemene Informaties (910 uur Noordeindsplein 2B, Tel. 40483. Mon kwartier. Wljkinformatie 910 uur clubs hulpdienst. Dljkstraat 2a Te 49698. Binnenstad. Wljkinformatie (9- 10 uur); clubs, hulpdienst. Gerecht 1 Tel. 43503. De Kool Wljkinformatie 10 uur); clubs, hulpdienst Driftstra 49a Tel. 49726. Zeeheldenwijk Dlver telefoonnummers (910 uur): 437; 43078. 30897, 20176. Meerburg Diven telefoonnummers (910 uur); 34639, 23231, 20788, 44256, 41796. Maandag binnenstad 25 uur nam. Holiday Inn, aandeelhoudersvergad ring Leidsche Wolspinnerij, 11 un Leldsche Wolspinnerij 11 uur voo: Stadhuis Gemeenteraad 7.30 Dinsdag Morsweg 10 Werkgroep Structuu plan 8 uur nam, Morsweg 10 Werkgroep verkeer Morsweg 10 Werkgroep leeft heid/stadsverfraaiing 8 uur nam. 4 19 Sociëteit Twenti Driftstraat 49 Spreekuur sociale Breestraat 19 Sociëteit jaardensocletelt 2- Rljnsburgerweg 163 Spreekuur Bureau voor levens- en gezlns vrac 7.308.30 uur nam. Gew. Arbeidsbureau Man-Vrouw-Maatschappij huisvesting werkende longeren 7.3(' 8.30 uur nam. Breestraat 19 Spreekuur Chr. Efl gratlecentrale 78 uur nam, Diamantplein 27 Geepreks&vond L:

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2