Rustig welkom voor de nieuwe studenten afscheid van bestuursleden agenda SJZ in Zoeterwoude nam Ds. Den Donkelaar deed intrede in Warmond Chinese mijnen veger in Haifong mirrmWI' ■Zaterdag tegen zes uter vond op de Heerenweg in Woubrugge ter hoogte van de ^uar Rijn- saterwoude een botsing plaats tussen twee personenwagens, vmarbt] een tweetal inzittenden met min of meer ernstige verwondingen naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden vervoerd Dooftot°rnM toe onopgehelderde oorzaak raakte de auto van J. de K. uit Alphen aan den Rijn of de HnkerwegheW. Deze kwam daarbij in vrijwel frontale botsing met een in de ricMinff Leimuiden rijdende bestelwagen van P. van Rifn uit Roelof ar endsveen De bestuurden van de eerste auto werd door de schok uit de wagen geslinkerd en kwam in de bermsloot terecht. Hij liev hierbij enkele arm- en beenbreuken op. De chauffeWr van de bestelwagen kreeg 'n shock. Een drietal mede-in~Htenden kwam er met lichte kwets uren af. Beide wagens waren ding total-loss, zoals duidelijk te zien is op foto WW Dijkman. de aanrij- ZOETERWOUDE In de onlangs Behouden jaarvergadering van SJ.Z. is afscheid genomen van voorzitter L. v. d. Geest, die zijn functie 21 jaar heeft bekleed en van Th. Zand bergen, die van de oprichting deel uitmaakte van het bestuur (27 jaar) Zaterdagmiddag werd een afscheids receptie aangeboden. Hiervoor was zeer veel belangstelling. Voorzitter A. v. d. Hoeven zei in zijn toespraak dat men met wee moed deze personen moet missen. Het waren de steunpilaren van onze vereniging. Wij zijn zeer trots op de ze mensen van het eerste uur. Zich wendend tot de heer v. d. Geest zei hij verder: bij festiviteiten bleef u soeeds op de achtergrond, was er na righeid dan stond u steeds in de eer ste gelederen. Veel waardering had hij ook voor de heer Zandbergen, die in de moeilijke financiële Jaren er niet voor terug deinsde om in de verste hoeken van Zoeterwoude con tributie te innen. Dit scheelde por tokosten. Béide heren ontvingen naast een oorkonde ook een gouden horloge met inscriptie. Voor de dames wa ren er bloemen. Namens C.O.V S. sprak de heer P v. d. Geer. Een hoofdstuk is afge sloten met ui» en downs. U hebt zeer veel gedaan voor deze vereniging. Namens de Jeugdvereniging sprak de heer G. v. d. Geest, zoon van de scheidende voorzitter. Drie Jonge leden kwamen aandragen met een wisseltrofee met inscriptie van de naam L. v. d. Geest en de beker bedoeld als sportlvtteitsprljs. Dit werd de z.g. Zandberg prijs. De jongste aanwinst van S.J.Z. mocht deze bekers overhandigen. De nieuwe voorzitter v. d. Hoeven overhandigt het horloge aan de scheidende voorzitter v. d, Oeest. (Foto Jan Holvast) MAANDAG 28 AUGUSTUS 1972 LEIDEN Twee keurig geschilderde spandoeken die in alle stilte omhoog werden gestoken, enkele pamfletten- uitdelers, en twee politieagenten voor de deur waren vanmorgen, in en bjj de Pieterskerk, de enige zichtbare tekenen van kans op protest tegen de duizend gulden collegegeld. Ver der hielden aanstaande rector mag nificus prof. dr. A. E. Cohan, burge meester Vis en de voorzitter van het comité Leidse Introductiedagen hun toespraken voor de vijftienhonderd nieuwelingen in alle rust. Prof. Cohen vertelde de eerstejaars dat verschillende zaken by het hui dige onderwijs moeilijk voor hem wa ren. De numeris fixus bijvoorbeeld noemde hij het afwegen van twee slechte zaken. Geen numeris fixus houdt in dat veel studenten naar de colleges gaan, en dat betekent on derwijs van geringere kwaliteit. Wél een numeris fixus betekent beter on derwijs voor een geringer aantal Over de duizend gulden-regeling merkte hij op, dat er veel verbitte ring is ontstaan door de nieuwe gang van zaken. Hij vertelde dat de uni versiteitsraad unaniem tegen het wetsontwerp had gestemd. „Het ont werp is nu een wet geworden en we worden geconfronteerd met een ver schil tussen de letter van de wet en de zaken die we gewend zijn". Hij stelde de nieuwelingen ervan op de hoogte dat voorlopig nog geen col legekaarten zullen worden toege stuurd. Tot alle twijfelgevallen we ten of ze kunnen studeren worden de kaarten vastgehouden en kunnen de colleges voorlopig zonder kaart worden bezocht. Hij spoorde de stu denten aan belangstelling te tonen voor wat er in de universiteitsraad gebeurt en in de toekomst zelf een raadszetel in te nemen. Burgemeester Vis heette de nieuwe „burgers" welkom maar vertelde ze dat er al een flink huisvestingspro bleem heerst in Leiden en dat dat nu nog wel erger zal worden. Aan de andere kant vond hij het prettig dat het stadsbeeld zal worden verleven digd door een groot aantal jonge mensen en dat het economisch po tentieel zal worden uitgebreid door him komst. Gemeente werken van Warmond nu onder dak WARMOND De dienst gemeen tewerken van Warmond heeft een onderdak gevonden. Enige tijd ge leden werd begonnen aan een groot scheepse „inwendige" verbouwing van het nieuwe gemeentehuis. Het gevolg daarvan was, dat het bureau ge- meentewerkn dit gebouw moest verlaten, omdat de andere afdelingen meer en betere werkruimte kregen. De dienst is nu ondergebracht in het nieuwe gemeentehuis. Het gevolg daarvan was, dat het bureau ge meentewerken dit gebouw moest verlaten, omdat de andere afdelingen meer en betere werkruimte kregen. De dienst is nu ondergebracht in het voormalig gemeentehuis. Het personeel van techn. bureau v. d. Born uit de Haarlemmerstraat in Leiden had het vandaag getrof- j fen met het weer. Het ging op reis en bezocht o.a. de havens in Ant werpen en het atomium in Brussel. Maandag Stadhuis Gemeenteraad 7.30 uur Stadhuis kamer 106 spreekuur ambtenaar Alg. Burgerlijk Pensioen fonds. Oude Singel 26 Informatie-avond Baha's, 8 uur nam. Dansschool Mekel Hogewoerd Con tactavond Soos voor alleenstaanden. 3 uur nam. Dinsdag Zijlsingel 2 Evangeliecentrum spr. J Zeegers 8 uur nam. Morsweg 59 Bejaardensoos, 2-4 uur Morsweg 10 spreekuur adviesraad binnenstad 2-5 en 8-10 uur nam. Rijnsburgerweg 163 spreekuur Alg. Bureau voor levens- en gezinsvra gen, 7.30-8.30 uur nam. Breestraat 19 Soc. voor gehandi capten, 2-5 uur nam. Driftstraat 49 spreekuur soc. raadsvrouw. 10.30-11.30 uur voorm. Diamantplein 27 Gespreks- avond Baha'is, 8.15 uur nam. Breestraat 19 Spreekuur Chr. Emigratiecentrale 7—8 uur nam. Hooigracht 38 spreekuur stichting huisvesting werkende Jongeren 7.30- 8.30 uur nam. Volmolengracht 19 Welfare winkel Rode Kruis 2.30-5 uur nam. Gew. Arbeidsbureau Doezastraat Spreekuur Man-Vrouw-Maatschap pij over parttime-werk 9.30-10.30 u WARMOND - Voor de Hervorm de Gemeente van Warmond was het gisteren een feestelijke dag. In een speciale middagdienst deed de opvol ger van ds. Snijders, ds. A. J. den Donkelaar, gekomen uit Bussum, zijn intrede. Voor de dienst werd hij na een hartelijk toespraakje van de consulent ds. H. B. van 't Hof uit De Kaag bevestigd. De tekst uit de intredepreek was genomen uit Mattheus 5: 1-16: „Wij verwachten naar Zijn belofte nieu we hemelen en een nieuwe aarde, waar gerechtigheid woont". Na de dienst werd allereerst na mens de Gemeente een welkomst woord door ouderling J. Vellekoop. gesproken. De goede samenwerking met de rk.- parochie werd vervolgens benadrukt door pastoor Slijkerman, waarna wet houder G. Tulp de nieuwe predi kant verwelkomde namens de bur gerlijke gemeente. Hij zegde alle me dewerking van de gemeente toe bij het ambtelijk werk van ds. Den Donkelaar. Woensdag Haarlemmerstraat 279 gomden Jubileum finr-> -t (De Lichtbal) 3.30—6 teil kamerbewoners alleen staanden 8 uu> Dljkstraat 2a spreekuur sociale «dsvrouw ÏO—lil uur voorm. Stadhuis Spreekuur sociale raads vrouw 4.306 uur nam- Oegstgeest (Kennedylaan 11) In formatie-avond Baha'i 8 uur nam. Morsweg 10 Spreekuur Adviesraad Binnenstad 2—5 uur nam. Apothekers De avond-, nacht- en weekeinde dienst wordt waargenomen door apo theek Centraal in Leiden en de apo theken Voorschoten en Oegstgeest. )S-dienst 80S- Telefonische Hulpdienst ru alle die ïu moel- beretkbaai elke Release Hulpverleningsdienst ezinsverzorgmg Aanvragen nulp oeraarden irig zieken en ge: tingel 8 tel 94800 Wetswinkeltje Juridisch Burgerlijke Stand van Leiden rechtshulp donderdag 7—9 zaterdag P Adres: Le: dijk 33 Dienstencentrum voor 65-plussers Algemene informaties (910 uur), oordeimdspleln 2B, Tel. 40483. Mors- „wairtler. Wijkinformable 9-10 uur); clubs hulpdienst. Dljkstraat 2a Tel. Na de dienst begaven gemeentele-I den en gasten zich naar het Ver- i Tel"43fe03. De'Koof WijkLnfbrmajtle (9 P. W. P. H. Ludwig én M. HaUie^Esther enigingsgebouw ,,'t Trefpunt" om de nieuwe predikant, het gezin en de moeder van ds. Den Donkelaar de hand te drukken. WASHINGTON (AP) Voor de eerste maal sinds de Amerikanen mijnen hebben gelegd voor de havens van Noord-Vietnam, in mei, is een Chinese mijnenveger er in geslaagd de blokkade te breken en de haven van Haifong binnen te varen. Men acht het niet uitgesloten dat er meer schepen van dit type zullen volgen en dat dan geprobeerd wordt Noordvietnams voornaamste haven te heropenen. Amerika is voornemens, aldus is hier vernomen, de blokkade te handhaven en als de Chinezen Autovernielers aangehouden LEIDEN De Leidse politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag zes Jongens uit deze stad, allen in de leeftijd van 18 tot 21 jaar aangehouden, die zich op de Hoge woerd bezig hielden met het ver nielen van geparkeerde auto's. Een aantal van de baldadige jongeren zag bovendien kans om een van de wa gens aan het rijden te krijgen. Het zestal bleek bij aanhouding enigs zins onder invloed van sterke drank te verkeren. Het zijn allen bekenden van de politie. Gewond op het voetbalveld LELDEN Twee voetballers raakten gisteren tijdens wedstrijden op twee Leidse sportvelden gewond. Een 29-Jarige Leidenaar kreeg een scheenbeenfractuur, toen hjj op het terrein van Leidse Boys aan de Bos- huizerkade in botsing kwam met een speler van de tegenpartij. Op het ter rein van Lugdunum in de Kikkerpol der was het een 17-Jarige Alphenaar, die tijdens de wedstrijd Alphen-Nep tunes zijn onderbeen brak. In beide gevallen zorgde de EHD voor vervoer naar het Academisch Ziekenhuis. Kinderen van 'Westerkwartier' gingen dagje naar Harderwijk LEIDEN Zaterdag was voor de kinderen van speeltuinver.: „Wester kwartier" de jaarlijkse uitgaansdag. Het gezelschap vertrok met de N.Z.H. naar Harderwijk waar eerst rondvaart werd gemaakt op het IJsselmeer. Aan boord werden ook de belegde broodjes en krentebollen verorberd en cider gedronken. Na de bootreis werd een bezoek gebracht aan het Dolfinarium waar de kinderen genoten van de ver toonde show. Een boeiend schouwspel vormde eveneens het onderwater voederen van de dolfijnen. Vervolgens gingen de kinderen naar de speeltuin waar ze na hun spel werden onthaald op patat-frites Onder het drinken van 'n verfris sing werd de weg naar huis ingesla gen waar ze om half 8 arriveerden. Met een zak snoep togen de kin deren moe en voldaan huiswaarts. münen opruimen, er nieuwe voor in de plaats te leggen. De mijnenveger, die thans in Hai fong ligt werkt als regel in het gebied van Sjanghai. Het vaartuig is aan de aandacht der Amerikanen ont snapt doordat het, wegens zijn ge- ringe diepgang, vermoedelijk dicht onder de kusten van China en Noord- Vietnam varend Haifong had kunnen bereiken. „Of het schip thans offi cieel aan Noord-Vietnam is overge dragen weet men nog niet. Sinds de blokkade begon hebben de Chinezen toch nog goederen via de zee naar Noord-Vietnam kunnen brengen. De lading werd dan voor de kust overge laden in. kleine Noordvietnamese schepen zonder dat dit de aandacht trok van de Amerikaanse lucht macht- en marinepatrouilles. Diploma's voor de vrijwillige brandweer van Voorschoten VOORSCHOTEN In de Voor- schotense raadzaal reikte burge meester dr. J. van der Haar aan ze ven leden van de vrijwillige brand weer het diploma "persluchtmas ker". twee leden behaalden het di ploma brandwacht 1ste klas en een lid kreeg het diploma 2de klas. De burgemeester maakte ook eni ge bevorderingen bekend, onder meer die van de heer W. J. Oor schot. Hij werd bevorderd tot ad- Junct-hoofdbrandmeester mede dankzij het prachtige resultaat flat de wedstrijdploeg o.l.v. de heer Oor schot behaald heeft. De Voorschotense vrijwillige brandweer heeft met twee ploegen goede wedstrijdresultaten bereikt mag op *16 september deelnemen aan de landelijke brandweerwed strijden in Zaandam. De geslaagden zijn: Diploma persluchtmasker: C. P. Besuyen, J. C. Boon, J. J. Overmeer, J. C. Spiegeler. G. S. van Steen, W. van der Ster en L. A. J. van Zwet. Diloma Brandwacht le klas: J. C. Boon en L. A. J. van der Zwet. Diploma Brandwacht 2e klas: L. J. Giezen. Wirt-Jan vond flessenpost Wirt-Jan Soetenhorst (9) uit Oegstgeest heeft zaterdag middag op het Noordwijkse strand flessenpost gevonden. Een 20-jarige Belgische zee man had de fles met een briefje op 1 augustus in de Theemsmonding overboord gezet. Hij vroeg om een le vensteken van degene die de fles zou vinden. En misschien heeft hij gehoopt op een briefje van een charmante dame van eigen leeftijd. In elk geval mag hij rekenen op een fraai Hóllands ansichtje met bloeiende itollenveHden en de groeten van Wirt-Jan. 1 G. Bouman; Ed- i Antony, zn. van A. G. Pietersz en I Isaacs; Maria Elisabeth Bei

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2