„Opknappen panden Witte Singel niet verantwoord" Eindelijk een gymnastiekzaal Zwijger school agenda B EN W IN PRE-ADVIES Toebosch; nu zelf n moderne OPHALEN VAN GROF VUIL Flat voor bejaarden en alleenstaanden in Zoeterwoude Visserij-Nieuws Orgelconcert in volle Pieterskerk ZATERDAG 26 AUGUSTUS LEIDEN De panden Witte Singel 12a en 17 zullen binnenkort toch moeten worden afgebroken. In een pre-advies aan de raad, die maandag over dit onderwerp zal vergaderen, stellen B. en W. dat de gemeente het opknappen van de door ongeveer dertig Jongeren bewoonde huizen niet kan betalen. Opknappen was echter een van de eisen die de uni versiteit stelde bij een eventueel handhaven van de panden. Andere eisen waren, dat de universiteit geen last en geen verantwoordelijkheid zou dragen van en voor de bewoners, dat de huizen leeg zouden komen als de universiteit de tijd voor af braak daar acht, en dat de gemeen te eventuele kostenstijgingen van sloop voor zijn rekening zou nemen. Bij elkaar zouden de kosten op 200.000 gulden komen en omdat de huizen toch niet langer dan tot 1974 mogen blijven staan lijkt dat B. en W. een onverantwoorde uitgave. Release was de instantie die voor de dertig bewoners opkwam met een verzoek aan de gemeente. B. en W. willen nu wel proberen de Jongeren in de huizen (niet opgeknapt)) te laten wonen tot het project Witte Poort van de grond is. Er is op het ogenblik een werkgroep bezig om van het pand Witte Poort in de Wedde- steeg een opvangcentrum voor dak lozen te maken. Dat project moet 1 Januari 1973 gerealiseerd zijn. Leerlingen van de vijfde klas gingen voor het oog van vele belangstellenden, de nieuwe zaal direct even uitproberen. ZOETERWOUDE In de Bur gemeester Wapstraat wil Ned- nrodukt NV uit Amsterdam een flatgebouw met 42 tweekamerwo ningen gaan neerzetten. De wonin gen zullen bestemd zijn voor be jaarden. alleenstaanden en kleinp gezinnen. Hoewel het gebouw in strild is met. het bestemmingsplan Westeinde willen B. en W. deze pre mie-verhuurwoningen toch wel ge- POSTDUIVENNIEUWS HAZERSWOUDE De p.v. De Reis duif nam deel aan een wedvlucht vanaf St. Dizier over een afstand van 386 km. In concours 88 duiven. Uitslag: B. v. Leeuwen 1, 3; Jac. de Jongh 2, 5, 8; A. van Essen 4; J. Bos 6: J. Vermeulen 7; J. Fasel 9. Ook werd deelgenomen aan een wed vlucht vanuit Bergen op Zoom. Uit slag: B. van Leeuwen 1, 2; A. Fase 3: A v. 7; P. bouwd zien. Zij stellen de raad dan ook voor vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het bestem mingsplan. In de gemeenteraadsvergadering die donderdag 31 augustus om acht uur wordt gehouden zullen nog meer vrijstellingen ter sprake ko men. Verschillende mensen willen woonhuizen bouwen op gebieden waarvoor een bestemmingsplan geldt. De raad moet gaan beslissen of aan hen ook vrijstelling zal wor den verleend. Een ander agenda punt is de kleuterschool die op het terrein van Het Vierde Eendje moet komen. Voor dat gebied is een be stemmingsplan in de maak, maar de bouw van de school heeft veel haast, omdat de kleuters van de rk kleuterschool De Krakepit en de chr. kleuterschool De Blokhut op dertig september zonder onderko men zitten. B. en W. stellen voor de regels zo aan te passen dat de school alvast kan worden gebouwd. LEIDEN Vanavond om zeven uur gaat The Lord's Folks weer van start met een Eucharistieviering in de Jozefkerk aan de Herensingel. Celebrant is Pater C. Fischer. De viering staat in het teken van de Memisa. LEIDERDORP Op kousevoe- ten heeft Leiderdorps wethouder me vrouw Tichles-Moerman gisteren de gymnastiekzaal van de Willen de Zwijgerschool geopend. Eindelijk, want de realisering van het lokaal heeft ongeveer veertien Jaar geduurd. Mevrouw Tichler peuterde de ringen los en daarmee de toegang tot het lokaal vrij. Zij was niet de enige die mocht openen, ook de heren Bui tendijk en Van Vliet deden het. Zij blusten een getekende brand in een papieren huis waarmee de direc teur en de onderdirecteur van ge meentewerken het geheel herstel de gedeelte van de Willem de Zwij gerschool dat ooit door brand was verwoest, openden. Er zitten nu onbrandbare plafonds in de lokalen. Hoofdonderwijzer vfm Houwelingen toonde zich erg verrast door de ca deaus die hij namens de onderwij zers van de ouders in ontvangst mocht nemen. MAANDAG Hoge Morsweg, Morsweg (van Lage Morsweg tot Hoge Morsweg), Mors- laan, dr. Lelylaan, Granaathof, Dia mantlaan, Onyxhof, Amethisthof, Smaragdlaan, Robijnstraat, Parel straat, Topaaslaan, Aquamarijn- taat, Bothastraat. H. Costerstraat. Morskade, Rhijnhofweg, Agaath- laan. Saffierstraat. Turkooislaan, Berylstraat, Cameoolstraat, Barn steenpad, Kristalstraat. Toermalijn straat. Lage Morsweg, P. C. Hooftlaan, Vondellaan, van Baerlestraat, Jacob Catslaan. Gerard Brandstraat, Coornhertstraat, C. Huygenslaan, Brederostraat, Spieghelstraat, R. Visscherstraat, Tesselschadestraat, Leeghwaterstraat, St. Buysingh- straat, Calandstraat, Leemanstraat, Conradstraat, Dijkstraat, Stuw- straat, Sluisstraat. Duikerstraat, Damlaan, Haagsestraatweg. DINSDAG Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Station), Kamerlingh Onnesplein, de Sitter- laan, v. d. Waalsstraat. Buys Bal lotstraat, Hugo de Vriesstraat, Kap- teynstraat, v. d. Waalsplein, van Bemmelenstraat, Lorentzkade, Zee manlaan. van 't Hoffstraat. Bakhuis Roozeb oomstraat. M. Treublaan, Stieltjensstraat, Fran- chimontlaan, v. d. Hoevenstraat, Kanaalweg (van v. Vollenhovenpleln tot spoorlijn), v. d. Sande Bakhuy- zenilaan, Beyerincklaan, Temminck- straat, Suringarstraat, Burggraven- laan, Asserstraat, Scholtenstraat, Moddermanstraat, Oppeniheimstraat., DONDERDAG Havenplein, Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare), Donkersteeg, Kui- persteeg, Dullebakkersteeg, Hoog- landsekerksteeg, Pelikaanstraat, Koestraat, Lege Werfstraat, Bouwe- louwensteeg, Duizendraadsteeg, Van der Werfstraat. Meermanshof, Druc- kerstraat, Maredorpsedwarsstraat, Grevenstraat, Voldersgracht, Noord en Zuid Rundersteeg. Janvossen- steeg, Koddesteeg. Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Ma re), Lange Zandstraat, Volmolen gracht, Oostdwarsgracht, Koolstraat, Emmastraat, Baatstraat. Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apothekers- dijk, Schapensteeg. Goegerritsteeg, Prinsessekade, Turfmarkt, Steen straat, Beestenmarkt, Nwe. Beesten markt, Kort Galgewater, Morsstraat, Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le en 2e Binnevestgracht, St. Aag tenstraat, Lammermarkt, Markt- steeg, Lange Scheistraat, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarktbrug)Fokkestraat, Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrou- wenkerkkoorsteeg, Dolhuissteeg, Si- onshof, St. Ursulasteeg, Caecilia- straat, Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietenstraat, Spü- kerboorsteeg, Vestwal, 3e Binnen vestgracht, Reineveststeeg, Lange- gracht, Vredehof, Houtmarkt, Noor derstraat, Hendrikstraat. VRIJDAG Van Vollenhovenkade en -plein; Snouck Hurgronjestraat, Huizinga- straat, Uhlenbeckkade, Colebrander- straat, Meyerskade, Duyvendak- straat, Kanaalweg (van Hoge Rijn dijk tot Van Vollenhovenplein) Rijndijkstraat, Kanaalstraat, Dozy- straat, de Goejestraat, Cosijnstraat, Hartmanstraat, Roomburgerlaan. Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot j Wllhelminabrug), Catharinastraat, RÜnstroomstraat. KATWIJK- Fishing News wijdte Hoge Rijndijk en Utr. Jaagpad (belde aan de vier van Wllhelminabrug tot Rhijn- Nederlandse boomkorvissers. die vreugd). Rhijnvreugd, Bruggestraat, maand een experimentele Besjeslaan, Park „Die Leythe",röic Roomburgerweg, Aarstraat, Meer-r -„„„„„aUnan burgerkade en -straat, Gouwestraat, i week m Pleetw°od binnengelopen Amstelstraat, Leedestraat, Wiericke- stores aan boord te nemen. De normale visserij op tong ui cut gebied is van maart tot mei/juni. De Engelsen vragen zich af wat er Leonard Bernstein kon een lekker stuk van zijn verjaardags taart, die hij voor zijn 54ste verjaardag kreeg, niet kwijt aan zangeres Marilyn Home. Marilyn wü afslanken en weigerde vriendelijk maar heel beslist. Zaterdag Breestraat 10 Soc. Twentwel merbewoners alleenstaanden, 9-1 Oegstgeest Stich- Schaakzolder Morsweg 114 Leid&e lugd r niKki;, tj. Jeugd Schaaksocletelt, 2-5.30 Zondag Oude Rijn 3 Pinkstergemeente, spr. J. Eiker bout, 3 uur nam. Fred. Hendrikplantsoen 2, Leider dorp Gespreksavond Baha'is, 8.15 Breestraat 19 Soc. Twentwel voor kamerbewoners en alleenstaanden 11 1 en 9-12 uur. Geversstraat 65 Oegstgeest Stich ting soc. voor kamerbewoners en alleenstaanden, 11-2 en 8-12 uur nam. Zijlsingel 2 Evangeliecentrum spr. J. Zijlstra, 10 uur voorm. Hogewoerd 175 Jehovah's getui gen, 2.30 uur nam. Vestestraat 39-49 Jehovah's getui gen. 10 uur voorm. en 3 uur nam. gonnen. straat, IJsselkade, Kasteelhof, Vlist- staat, Zaanstraat, Maasstraat, Mer- wedestraat, Drechtstraat, Linge- straat, Spaarnestraat, Lekstraat, Castellumweg. WADDINXVEEN A. H. van Gent, de leider van de P.v.d.A.-fractie in de Waddinxveense gemeenteraad, is door de regering van Joegoslavië be noemd tot ridder in de Orde van de Joegoslavische Vlag. Hij ontving deze onderscheiding uit handen van de ambassadeur. De benoeming is een gevolg van het verdienstelijke werk, dat de Wad- dinxvener verricht als secretaris van de afdeling Balkanlanden van de Centrale Kamer van Handelsbevor dering. zal gaan gebeuren wanneer deze schepen er doen ook Katwljkse mee aan deze visserij een ren dabele visserij zullen hebben. De al gemene verwachting is dat er dan meer Hollandse vaartuigen in augus tus in deze wateren zullen gaan Het is niet gebruikelijk dat de Britse fabriekstreilers de haring visserij uitoefenen. Bij wijze van proef heeft de fabriekstreiler "Arc tic Raider" uit Huil thans een proefreis op haring gedaan. Er werd 5 dagen gevist op de Shetlandse gronden en de vangst bedroeg slechts 40.000 kg. haring. Men on dervond veel last van de Noorse I vangnetten LEIDEN De Brabander Louis Toebosch zat gisteren op de or- gelbank van de verheugend be zette Pieterskerk. Ook als bege leider. Hij was hier al eerder. Destijds met de modernen Schro der en Heiller op het programma. Nu was hij, in drievoud, zelfde moderne, na Bach's Praeludiun» et Fuga in Es vooraf en de Partita no. 4 van Telemann voor zijn me dewerkster Marleen Toebosch, so- praanblokfluitiste. De begeleidingsafstemming in deze Partita bleek ideaal uitgedokterd. Telemann was een stuk vrijzinniger dan Bach. Het gaat bij hem al aar dig om "solisme" en weinig meer om de principes van basso continuo en concerto grosso. Marleen Toe bosch heeft haar techniek van geen vreemde (Franz Brtiggen), speelt puik, greep de heel fraaie lange zin nen zonder breukjes, beschikt over een uitnemende ademregeling met consequentie: een voor een toch zwak tonig instrument niet dagelijkse draagkracht. Enkele lage nootjes kwamen niet expressief door en op het eind verzwakte de embouchure. Bach's vermaarde Es dur stond substantieel van klankkracht op een goed gebonden basis. Geen zucht naar de gewichtloosheid, die Fran sen en francofiele musici er graag aan geven, maar ook niet agressief gemixtureerd. Objectief, in correcte doorgaande vaart. En met alle glans, de daarvoor vereiste fysieke inspan ning niet schuwend. Toebosch' eigen Fantasie en Fuga op. '57 mag fantasie niet ontzegd worden. Goed geplaatste pedaalsoli mochten wel de wijze van doen van Bach's Toccata in F in herinnering brengen, maar de discantkleuren eerden eerder de Franse organisten van deze eeuw. De Fantasie blijft onderhoudend boven een goed door sprekende basstem. Ook de Fuga be houdt die blijmoedigheid en verraadt een ontwikkeld gevoel voor construc tie en modulatie. De „Ommimeloog" op. 104 laat de blokfluit tussen serieel en klassiek In herderlijk doorschalmeien, het or gel voegt er broksgewijs klanksferen aan toe, ondefinieerbare geluiden (mogelijk met arm en vingers te gelijk neergestoten), die wie weet Adam en Eva vertrouwd zijn geweest. Ook in de „Citaten Improvisatie" dachten we aan het begin van de schepping, aan een accordeon ook wel, aan een orgelstemmer, aan con crete en aan elektronische muziek. En aan Vader Bach. Van Daah de oermens over Bach naar vandaag zijn maar twee stappen voor Toe bosch. Maar affect en effect, men selijk en kosmisch mechanisch, gaat dat samen? Liefst bekroond met een majestueuze Lisztiade. Knap! Verba zing of bewondering wekkend, zoals een toverhoed ook doet. Maar kwa lijk zinrijke beoordeelbaar na één maal horen, en ook na tweemaal niet. Wat geeft het overigens, wat veroudert sneller dan het ongerijpte moderne? „Modern" en modern zijn twee. Rijnl. lyceum Oegstgeest Gem. voor oorspr. christendomp spr. N. d. Brugge, 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Ji zus Christus van de heiligen der laatste dagen, 11.30 uur voorm. Maandag KEES VERHOEF. £ijk33. Stadhuis Gemeenteraad 7.30 nam. Stadhuis kamer 106 spreekuur ambtenaar Alg. Burgerlijk Pensioen fonds. Oude Singel 26 Informatie-avond Baba's, 8 uur nam. Dansschool Mekel Hogewoerd Con tactavond Soos voor alleenstaanden. 8 uur nam. Dinsdag Zijlsingel 2 Evangellecentrum spr. J Zeegers 8 uur nam. Morsweg 59 Bejaardensoos, 2-4 uw nam. Morsweg 10 spreekuur adviesraad binnenstad 2-5 en 8-10 uur nam Rijnsburgerweg 163 spreekuur Alg. Bureau voor levens- en gezinsvra gen, 7.30-8.30 uur nam. Breestraat 19 Soc. voor gehandi capten. 2-5 uur nam. Driftstraat 49 spreekuur raadsvrouw 10.30-11.30 uur v Diamantplein 27 Gesprek*, avond Baha'is, 8.15 uur nam. Breestraat 19 Spreekuur l Emigratiecentrale 7—8 uur nam. Hooigracht 38 spreekuur stichtini huisvesting werkende Jongeren 7.30' 8.30 uur nam. Volmolengracht 19 Welfare winla Rode Kruis 2.30-5 uur nam. Gew. Arbeidsbureau Doezastraat Spreekuur Man-Vrouw-Maatschap- pij over parttime-werk 9.30-10.30 f voorm. Breestraat 19 Soc. Twentwel voor kamerbewoners en alleenstaanden 8 12 uur nam. Doktersdiensten Leiden Tot zaterdagmorgen J( uur raadplege men de eigen hui* arts. Daarna tot zondagnacht 24 uu uitsluitend voor spoedgevallen dofc terstelefoon 22222. Leiderdorp Huisarts F. O. A. M Kemme, Merelstraat 184a, telefooi 44844. Wijkzuster C. W. Prins, tele foon 24909. Oegstgeest Huisarts E. W. f van Walchren, Oranjelaan 29, tel 52130. Wijkzuster M. Schout, dersp oorlaan 7, telefoon 54982, b.g.g. 54500. Voorschoten Huisarts S. Kooy, Oyelaan 13, telefoon 2527. Wijkverpleging Gezondheidsceiitrun Wijngaardenlaan 2, telefoon 2177. Warmond Huisarts Bots, Prof. Aalberselaan 2 in Voorhout. Telef 02522-11393. Wijkzuster H. Tiel, Groenestege, Friezenhorst 27 Sassen heim, tel. 02521-11643. Apothekers De avond-, nacht- en weekeind! dienst wordt waargenomen door aptf theek Centraal in Leiden en de apo theken Voorschoten en Oegstgeest. SOS-dienst SOS- Telefonische Hulpdienst (01710)—25202 Vooi alle die tn moe Release Hulpverleningsdienst Release: Nlefl we Rijn 20a, tel. 24555 Maandag t/4 vrijdag 2022 uur; dinsdag fc/m doffl derdag ook 1518 uur. Gezinsverzorging Aanvragen nulp Dej aarden er_ durig zieken en gezinsverzorging Mo singel 8 tel 24800. 9—10 uur Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor gratl rechtshulp donderdag 79 uur zaterdag 9 uur voorm 1 uur Volkshuis, Apotheker

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2